Almanya Hakkında

Almanya Hakkında

Orta Avrupa ‘da bulunan Almanya, Avrupa Birliği’ nin en kalabalık ülkesi olmasının yanında Türkiye’den de çok göç almaktadır. Birçok büyük şehri olan Almanya’ nın şehirlerinden en büyükleri başkent Berlin, Hamburg, Münih, Köln, Frankfurt ve Stuttgart’ tır. Uçuş mesafesi olarak İstanbul’dan 2 saat 30 dakika uzaklıktadır.

Kuzeyde Kuzey Denizi, güneyde Alp Dağları, kuzeybatısında Baltık Denizi ile coğrafyasıyla da büyüleyici bir ülkedir. Kuzeyde Danimarka, Güneyde Avusturya ve İsviçre, Doğuda Polonya ve Çek Cumhuriyeti,  Batıda Fransa ve Lüksemburg ile kuzeybatısında Belçika ve Hollanda ile komşudur.

16 eyaletten oluşan Almanya dünyanın 3. büyük ekonomisine sahiptir ve en çok ihracat yapan ülkedir. Almanya dünyada gelişme için ABD’den sonra en çok bağış yapan 2. ülke konumundadır. Ülke, sosyal güvenlik sistemiyle sahip olduğu yüksek yaşam düzeyinin yanında, nüfusunun çokluğu ve ekonomik gelişmişlik açısından da Avrupa meselesinde dünya çapında önemli bir role sahiptir.

Zengin kültürel mirasıyla halkının düşüncelerini ve sesini yansıtan ülkenin bu mirasta çalkantılı geçmişinin etkisi oldukça büyüktür. Ünlü felsefecilere (Kant, Hegel, Nietzsche ve Marx) ve dünyanın en iyi fizikçilerini (Einstein, Planck) yetiştiren Almanya’ya seyahat ya da eğitim amaçlı geldiğinizde kendinizi zengin Alman kültürü ve sanatıyla büyülenmiş olarak bulacaksınız.

Doğaseverler için de eşsiz bir nimet olan Almanya, başta kalabalık ve sanayileşmiş bir ülke olarak bilinse de ülkenin güneydoğusunda bulunan Bayer Ormanları Avrupa‘nın en büyük dağ ormanı olma özelliğini taşır.

Görkemli büyük şehirleri, sevimli küçük kasabaları, sanatsal ve kültürel zenginliği ve büyüleyici doğasıyla mutlaka görülmesi gereken ülkelerin başında gelen Almanya, yüksek eğitim kalitesiyle de kararınızı kesinleştirmede size yardımcı olmak ister gibi.

İklimsel olarak uç noktalarında çok büyük değişkenlik göstermese de bazı bölgesel farklılıklar yaşanır. Özellikle güneyde kışları yağışlı geçen Almanya ‘da en elverişli hava koşulları Mayıs ile Ekim ayları arasındadır ve ziyaret için en uygun mevsim sonbahardır.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU