Almanya’da Üniversite Eğitimi

Almanya’da 298 tane üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin 233’ü devlet üniversitesi, 65’i özel üniversitedir. Devlet üniversitelerinde eğitim yıllık harç ücreti haricinde ücretsizdir.

Almanya’ daki üniversitelerin ülkemizde denkliği bulunmaktadır.

Almanya’da yıllık harç ücreti 399 € ile 500€ arasında değişen üniversitelerde lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Almanya’da üniversite eğitimi 3 yıl sürmektedir.

Almanya’ da Lisans ve Almanya’da Yüksek Lisans gibi bitirme dereceleri sunan Almanya devlet üniversiteleri uluslararası not transfer imkanı da sağlamaktadır.

Bazı Almanya üniversitelerinde birkaç bazı programlar sadece İngilizce dilinde yürütülmektedir. Kış ve yaz olarak bir eğitim yılını oluşturmaktadır. Almanya’da merkezi bir yerleştirme sınavı olmadığı için yaz ya da kış döneminde eğitime başlamak mümkündür. Almanya’daki eğitim eyaletlerin yetkisi altındadır. Ancak bu eğitim alanında bir farklılığa neden olmamaktadır. Almanya Hükümeti, eğitim sisteminin uluslararası bir yapıya kavuşması için uğraşmaktadır. Türkiye’deki üniversiteler gibi Almanya’daki üniversiteler de Bologna Süreci’ne aktif olarak katılmaktadır.

Almanya’daki Üniversite eğitimine kabul edilebilmeniz için LYS sınavından lisans eğitimi almaya hak kazanmanız, Almanca dil seviyenizin DSH sınavından minimum 2. seviyede, Test DaF sınavında minimum 4. seviyede olması gerekmektedir.  Yukarıda da belirtildiği gibi ABD ve İngiltere ile kıyaslandığında çok ciddi avantajlar getiren öğretim bedelleri için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Aşağıda Almanya’ da Eğitim görmenin avantajlarını detayları ile görebilir siniz.

Neden Almanya’da Yüksek Eğitim Görmeliyim?

  • Almanya’daki üniversitelerin yerleşimi büyük şehir merkezlerinden ziyade az nüfuslu küçük ve sakin üniversite şehirlerindedir. Bu nedenle akademik olarak kendinizi olabildiğince geliştirebilirsiniz.
  • Almanya üniversiteleri sayesidne dünya’daki ilk yüze giren üniversitelerde eğitim görme şansını yakalayabilirsiniz.
  • Almanya’nın eğitim standartları oldukça yüksektir.
  • Amerika, İngiltere, Kanada ve Avustralya’ daki Üniversitelerle karşılaştırma yapıldığında Almanya’da çok düşük maliyetlerle istediğiniz her alanda eğitim alabilirsiniz.
  • Almanya diplomaları Türkiye’de ve dünyada tanınmaktadır.
  • Almanya’da ön lisans eğitimi aldığınızda istediğiniz takdirde üniversitelerin lisans bölümlerine geçiş yapabilirsiniz.
  • Almanya’da üniversite okurken çalışma izniniz vardır. Öğrencilere 180 günlük yarı zamanlı yasal çalışma izni verilmektedir. Bu yaşam giderlerinizi karşılamanızda size yardımcı olacaktır.
  • Almanya’da İngilizce Üniversitelerde, eğitim alırken çift yabancı dil eğitim imkanı kazanmış olursunuz.
  • Almanya’da mezuniyetinizin ardından 1 yıl içerisinde iş bulmanız halinde çalışma ve ikamet hakkı elde edersiniz.

Aşağıda Almanya Üniversiteleri ile ilgili detaylı bilgileri inceleyebilir siniz. ALL Study yurtdışı eğitim danışmanlarımız Almanya’ da Lisans yerleştirmeleri ile ilgilenen adaylarla görüşmeleri yüzyüze yapmakta ve adayları bilgilendirmektedir. Ücretsiz bilgi için formu doldurunuz.

Almanya’da Lisans Tamamlama hakkında genel bilgileri buradan okuyabilir siniz.

Almanyada yerleştirme yaptıgımız en büyük ve güçlü Alman Devlet üniversiteleri hangileridir.

Dresden Teknik Üniversitesi

Clausthal Teknik Üniversitesi

Friedrich Schiller Üniversitesi

Jena Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Cottbus Teknik Üniversitesi

Zwickau Üniversitesi

Erfurt Üniversitesi

Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi ( JGU Mainz )

Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Lausitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

 

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU