Almanya’da Yüksek Lisans Okumanın Avantajları

Almanya'da Yüksek Lisans Okumanın Avantajları

ALMANYA’ DA YÜKSEK LİSANSI YAPMANIN AVANTAJLARI

Almanya’da  saygın bir üniversitede master yapma olanaklarına sahipsiniz !

Almanya kaliteli ve saygın üniversiteleriyle ve staj olanaklarıyla yüksek lisansta en gözde ülkeler arasından yer almaktadır. Ekonomik olarak tahminlerinizden daha uygun fiyatlara Almanya’da yüksek lisans yapabilirsiniz. Burada alacağınız eğitimlere devlet destek vermektedir.

Ayrıca ücretsiz eğitim olanakları da en gözde seçenekler arasında yer almaktadır. Yaşamınıza yönelik masraflar ise Türkiye’de yapacağınız masraflar ile hemen hemen aynıdır. Almanya’ da yaşayan yabancı bir öğrenci olarak aylık genel yaşam giderlerinizi 600 euro olarak dikkate almanız gerekmektedir.

Yabancı dil avantajı

Avrupa’da en çok konuşulan ikinci dil Almancadır. Ana dil seviyesinde Almanca konuşmak size çeşitli iş olanakları sunduğu gibi aynı dil ailesinden olan İngilizcenizi de etkili bir şekilde kullanabileceksiniz.

Almanya’nın büyük şirketlerinde çalışabilirsiniz.

Almanya’da yapacağınız master ile Almanya’da bulunan dünyanın en önemli endüstri ve teknoloji şirketlerinde çalışma olanaklarına sahip olabilirsiniz. Alman üniversiteleri bu kurumlarla birlikte çalışmaktadır. Kariyerinize en önemli katkıyı burada yapacağınız yüksek lisansınız ile yapacaksınız. Hem eğitiminizle hem de bu şirketlerde yapacağınız çalışmalarla çok önemli tecrübeler edinebilirsiniz.

Almanya’ da Yüksek lisansınızı tamamladıktan sonra 2 yıl çalışma ve oturma izni hakkına sahip olacaksınız. Bu hakkınızla kariyerinize ekleyeceğiniz profesyonel işinizin yanı sıra yapmış olduğunu tüm masrafları ya da fazlasını tekrar kazanabileceksiniz. Yaptığınız çalışmalarla kendinize farklı ülkelerde farklı kapılar açabileceksiniz.

Almanca dil hazırlık programları ile Almanca öğrenebilirsiniz.

Almanca bilmemek bu olanaklara ulaşamayacağınız anlamına gelmiyor. Sizin için tercih ettiğiniz üniversitenin master programından şartlı kabul yazısını alarak ve sizi Almanca dil okuluna yerleştiriyoruz. Nitelik bir dil okulunda 1 yıl boyunca alacağınız Almanca eğitiminden sonra master eğitimi için üniversitenizin kapıları size açılacaktır.

Almanya’ da Yüksek lisans için kimler başvurabilir?

Almanya’da master için lisans mezunu olmanız gerekmektedir. Alanınızda ya da ilgili bir alanda yüksek lisans yapabilirsiniz. Bunun için Türkiye’de uygulanan ALES gibi bir sınava girmenize de gerek yok. Sadece başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

Almanya üniversitelerine başvurular ne zaman yapılır?

Öncelikle Almanya’ da Almanca dil eğitimi veya dil hazırlık yılı alacaksanız, eğitim aldığınız yıl boyunca Almanya’ da yüksek lisans başvurusu yapabilirsiniz. Ancak Almanca biliyorsanız direk olarak lisans diplomanızı ya da mezuniyet belgenizle başvurabilirsiniz. Akademik dil yeterliliğinizi belgelemek için TestDAF skorunuzu eklemeniz gerekmektedir.

Almanya’ da İngilizce Master yapmak istiyorsanız, TOEFL 79 veya IELTS 6,5 Akademik dil yeterlilik skorunuzu belgelemeniz gerekmektedir.

Eğitim programı ve bölümler hakkında danışmanlık

Geleceğinize yönelik amaçlarınız doğrultusunda sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. Zaman ve para kaybı yaşaman istediğiniz okula yönelik ve yeteneklerinize, bilgi birikiminize uygun olarak akademik hizmetimizle sizlere hazırlayacağımız akademik plan çerçevesinden danışmanlığınızı yapmaya hazırız. Almanca bölümler için Noter onaylı Almanca Diploma ve Almanca trankritinizi danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir. Sizi kabul edecek üniversiteyi belirlememiz için ders içeriklerinizi ve notlarınızı görmemiz gerekmektedir.

Almanya üniversitelerinden Şartlı Kabul belgenizi getiriyoruz. 

Almanya’ya alacağınız vizenin en mühim belgesi olan şartlı kabul mektubunuzu, akademik hayatınıza devam edeceğiniz üniversiteden temin etmeniz için sizlere yardımcı oluyoruz. Başvurunuzdan 3 ile 6 hafta sonrasında şartlı kabul belgeniz bize ulaşıyor. Almanca eğitimizi tamamladıktan sonra isterseniz yazıyı aldığınız üniversitede veya farklı bir üniversitede eğitimize devam edebilirsiniz.

ALL Study Yurtdışı Eğitim gelecekteki kariyerinize hizmet ediyor.

Geleceğinizin temellerine katkıda bulunmak için sizlere güvenilir, hatasız ve profesyonel bir hizmet veriyoruz. Küreselleşen dünyada mesafelerin çok yakın olmasına paralel olarak artık her türlü ihtiyacınızda da çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Ancak doğru seçenekler ile geleceğinize katkı sağlayabileceğinizi unutmayın. Yanlış seçenekler hem zaman, hem de para kaybına neden olacaktır.

 

Almanya’da yüksek lisans programları ile ilgili bilgi almak isterseniz, size bir danışman atanması için öncelikle Bilgi İstek Formunudoldurmanız ya da 0212 259 60 75 ve 0212 259 60 76 no’lu ofis telefonlarımızı aramanız gerekmektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU