Almanya’da Yüksek Lisans

Almanya’da devlet üniversitelerinde ücretisiz Yüksek Lisans yapma hakkına sahipsiniz. Frankfurt temsilcilik ofisimiz ve ofisimizde çalışan Türk danışmanlarımızla Türk öğrencilerimize Almanya’ nın ve dünyanın en köklü devlet üniversitelerinde yüksek öğrenimlerini tamamlama şansı yaratıyoruz. Sayfa güncelleme 10 Ocak, 2017′ dir. Aşağidaki bilgiler Almanya’ da Yüksek Lisans yerleştirmeleri ile ilgili son ve güncel bilgilerdir. On-line platformdan firmamıza başvuru yapan adayların muhakkak gerçek bilgilere ulaşabilmesi için sitemizi okumalarını istiyoruz. Aşağıda belirtilen Almanya’ da master kabulü almaya uygunluğunuz var ise işlemlerinizi yürütmekten memnun oluruz. Almanya’da 298 tane üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin 233’ü devlet üniversitesi, 65’i özel üniversitedir. ALL STUDY olarak sadece Almanya devlet üniversitelerine yerleştirme yapmaktayız. Tüm devlet üniversitelerinin YÖK denkliği bulunmaktadır. İlk sene Almanca hazırlık yılını tamamlayan ve akabinde TestDAF skorundan 4-4-4-4 geçer not alan öğrencilerimizi köklü Alman devlet üniversitelerinde eğitimlerine başlatıyoruz.

İlgili üniversitenizden getirttiğimiz şartlı kabul mektubunuzla beraber, Almanca Hazırlık yılı eğitiminize ait Kabul mektubu ile  (2 kabul mektubunun gelmesi gerekiyor) vize işlemlerinizi başlatıyoruz. Kayıt ile Ülkeye giriş/eğitiminize başlayana kadar geçen süre net 5 ay’ dır.  Bu süreç içerisinde öğrencilerimizin Türkiye’ de bir kursa giderek veya özel ders alarak Almanca dil düzeylerini kesinlikle B1 düzeyine getirmelerini çok önemsiyoruz. Bu nedenle tüm dünyanın eğitim dönemi olan Eylül tarihine yetişebilmeniz için kayıt işlemlerinizi her yılın en geç Mart 20 tarihinde başlatmış olmanız zorunluluktur. Tarihi ne kadar önceye çekerseniz Almanya’ ya daha önce giriş yapmış ve Almanca hazırlık eğitiminizi erkenden başlamış oluyor ve bir sonraki Eylül ayında üniversitenize başlamanızı garantiliyorsunuz. Firmamıza internet üzerinden bizlere ulaşarak, buradaki bilgileri okuyarak Almanya’ da Almanca yüksek lisans başvurusu yaptığı halde; ”TestDAF hazırlık alıcaksınız”dediğimizde ”o nedir” diyen yetişkin, üniversite mezunu arkadaşlar oluyor. Açıkça bilmelisiniz ki TestDAF sınavı, TOEFL/IELTS gibi bir sınavdır. Sadece İngilizce değil Almanca akademik dil yeterliliğinizi ölçmeye yöneliktir. A1-A2-B1-B2- C1 seviyelerinden sonra alınabilecek teorik bir dersi vardır. Öğrenci bu Almanca teorik TestDAF derslerini aldıktan sonra sınavdan alması gereken 4-4-4-4 skoru başarı ile geçmekte ve Almanca Yüksek Lisans programına ücretsiz olarak başarı ile başlayabilmektedir. TestDAF skorunuzu en son her yılın 15 Mayıs tarihinde tarafımıza teslim etmelisiniz. Kısaca Üniversitelerin deadline tarihi: 15 Mayıs’ tır. Bu tarihte başarılı skorlarını teslim eden öğrenciler Eylül eğitim yılında ücretsiz Yüksek lisans eğitimlerine dönem kaybetmeden başlayabilirler.

Devlet üniversitelerinde eğitim ücretsizdir. Dünya’daki ilk yüze giren üniversitelerde eğitim görme şansını yakalayabilirsiniz ! Almanya’da Master eğitimi 2 yıl sürmektedir. Kış ve yaz olarak bir eğitim yılını oluşturmaktadır. Merkezi bir yerleştirme sınavı olmadığı için yaz ya da kış döneminde eğitime başlamak mümkündür. Almanya’daki eğitim eyaletlerin yetkisi altındadır. Ancak bu eğitim alanında bir farklılığa neden olmamaktadır. Almanya Hükümeti, eğitim sisteminin uluslararası bir yapıya kavuşması için uğraşmaktadır. Türkiye’deki üniversiteler gibi Almanya’daki üniversiteler de Bologna Süreci’ne aktif olarak katılmaktadır. Almanya’daki üniversitelerin ülkemizde denkliği bulunmaktadır.

Almanya’ da Master yapmak geleceğinize yağtığınız en büyük yatırımdır! Yüksek lisans eğitimine kabul edilebilmeniz için; lisans mezunu olmanız ya da mezun konumunda olmanız, gireceğiniz programa yönelik olarak almanca ya da ingilizce dil yeterliliğine sahip olmanız ve not ortalamanızın minimum 2.5 olması gerekmektedir. Ayrıca bazı üniversiteler İngilizce yüksek lisans yapacaklar için ayrıca GMAT sınavını isteyebilmektedir. ALL STUDY yurtdışı eğitim faaliyetlerimizde  Almanya’ da yerleştirme için öncelik verdiğimiz bölümler Mühendisliğin her branşı, Sağlık alanında Tıp, Dişçilik, Eczacılık gibi bölümler ve İşletme alanındaki tüm bölümleri kapsamaktadır.

 • Almanya’ da Almanca Mühendislik Yüksek Lisansı yapabilmek için minimum istenen GPA 2.40′ tır. Engeç Mayıs 15 tarihinde tarafımıza teslim etmeniz gereken Almanca  TestDAF skorunuzun 4-4-4-4 olması zorunluluktur.
 • Almanya’ da Tıp Yüksek Lisansı yapabilmek için minimum istenen GPA 2.40′ tır. Engeç Mayıs 15 tarihinde tarafımıza teslim etmeniz gereken Almanca TestDAF skorunuzun 4-4-4-4 olması zorunluluktur.
 • Almanya’ da İşletme Yüksek Lisans yapabilmek için minimum istenen GPA 2.65 ‘ dir.  Engeç Mayıs 15 tarihinde tarafımıza teslim etmeniz gereken Almanca TestDAF skorunuzun 4-4-4-4 olması zorunluluktur.
 • Almanya’ da İngilizce Yüksek Lisans yapmak için not ortalamanızın GPA 3:0 ve üzerinde olması, TOEFL 79/IELTS 6,5 skorunuzu belgelemeniz gerekmektedir.
 • Belirtmek isteriz ki Almanya kendi içerisinde yeterince sanat, spor, edebiyat, öğretmenlik alanlarında yerleştirme yaptığı için yabancı öğrencilerden bu alanlarda tercih etmez. Bu nedenle özellikle bu alanlarda kayıt, danışmanlık, başvuru hzimetleri yapmıyoruz.

Almanya’ da Almanca Yüksek Lisans başvurusu için hazırlamanız gereken belgeler:

 • Diploma- Noter onaylı Almanca tercümeli-
 • Transcript – Noter onaylı  Almanca tercümeli-
 • Pasaport
 • Var ise TestDAF Sınav skorunuz- Almanca akademik dil yeterliliği- Yok ise Almanca Hazırlık yılı kayıt işlemleriniz yapılır.
 • Ön danışmanlık ve kayıt ücreti

Almanyada Master

 

 

Öncesinde Almanca Hazırlık sınıfı almanız gerekiyor ise Almanca bölümlerde yılın herzamanı başvuru yapabilirsiniz. Alman üniversitelerine yapılan yüksek lisans başvurularında kabul mektupları 8 hafta (2ay) sonrasında elimize ulaşır ve hemen akabinde vize işlemlerinize başlayabiliriz. Eğer Almanca dil yeterliliğiniz henüz yeterli değil ve TestDAF skorunuz yok ise, eğitiminiz öncesinde 1 seneye kadar Almanca Hazırlık yılı programına kayıt işlemlerinizi yapmaktayız. Almanca dil yeterliliğinize göre birçok Akademik Almanca Hazırlık Programları mevcuttur. Her 2 programdan yani Üniversite ve hazırlık yılı kabullerinizin gelmesinden sonra Almanya Konsoloslugunda BLOKE HESAP ile ilgili işlemlere geçilir. Detayları aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Almanca TestDAF Hazırlık yılı ücretleri

TestDAF nedir? TestDAF  Aynı İngiltere’ de IELTS ve Amerika’ da TOEFL Akademik İngilizce yeterlilik sınavları gibi Almanca Akademik yeterlilik sınavıdır. Sınav sonucunda adaylar 5 üzerinden her banttan minimumda 4-4-4-4 geçer not almak zorundadırlar. Öğrenciler kayıt yaptırdıkları Üniversitenin bulundugu eyalet/şehir sınırları içerisinde ayrıca Almanca hazırlık yılı eğitimine giderler. Almanca TestDAF kayıt rezervasyon işlemleri yine firmamız tarafından yürütülmektedir. Öğrenci eger daha önce Almancasının B1 düzeyinde oldugunu beyan ve belgeleyebiliyorsa Almanya’ da 6 ay süreli, eger hiç Almancası yok ise Yüksek Lisans eğitimi öncesinde Almanya’ da 32 haftalık Almanca Hazırlık eğitimine başlar.  Aşağıda belirtilen Almanca dil okulları fiyatları sadece Almanya’ da Üniversite ve Almanya’ da Yüksek Lisans kaydı yaptıranlar içindir.

DID Dil okulu, Berlin, Frankfurt, Hamburg Münih şubeleri

 • 24 hafta DID Dil okulu-Genel Almanca : 3300€
 • 4 hafta yurt konaklama : 620€

TOPLAM : 3920€ (15,342TL)

 

F+U Academy Heidelberg şubesi

 • 32 hafta DID Dil okulu-Genel Almanca : 4680€
 • Kurs Kayıt ücreti: 35€
 • 4 hafta yurt konaklama : 360€
 • Konaklama Kayıt ücreti: 75€

TOPLAM : 5150€ (20,172TL)

 

DID Dil okulu Berlin, Frankfurt, Hamburg, Munich

 • 32 hafta DID Dil okulu-Genel Almanca : 4680€
 • 4 hafta yurt konaklama : 620€

TOPLAM : 4840€ (18,943TL)

 

********

Almanya’ da İngilizce Master yapabilir miyim ? Almanya’ da İngilizce yüksek lisans tabii ki yapabilirsiniz. Fakat çok az sayıda verilen kontenjanlara, çok rekabet gerektiren bir ortamda katılmanız mümkündür. Zira bu bölümlere kabul edilecekleri üniversite bölüm başkanları geleceğin akademisyeni olarak değerlendirmeye almaktadırlar. Bu nedenle Lisans diplomanızı üstün başarılarla bitirmiş olmanız istenmektedir. Aşağıda Almanya’ da İngilizce Yüksek Lisans eğitimi tiçin neler gereklidir, görebilirsiniz.

 • Üniversite diploma notunuz enaz GPA 3.00 ve üzerinde olmalı. Mezuniyet ortalamanız ne kadar yüksekse kabul şansınız o kadar yüksektir.
 • Akademik İngilizce dil yeterliliğinizi TOEFL 79 veya  IELTS 6,5 skoru ile belgelenmeli.  Danışmanlık almak isteyen adaylardan ”Sınav mı isteniyormuş!, Ne sınavı ama benim İngilizcem iyi! , ben İngilizce eğitim veren bir üniversiteden mezun oldum!, Sınava henüz girmedim, 3 ay sonra gireceğim, henüz kendimi hazır hissetmiyorum, özel ders alacağım….. gibi birçok klişe kalıplar duymaktayız…. Unutmayın ki Yüksek Lisans/akademik kayıtlar için muhakkak IELTS/TOEFL beyan etmek zorundasınız. Sınavı almadan yerleşebileceğini sanan, bu konuda biz danışmanların yetkisi varmış gibi bizlerle bu durumu pazarlık haline getirenlerle dahi karşılaşıyoruz. ”Siz kaydımı böyle alsanız, bende böylece yüksek lisansa başlasam olmaz mı sınava girmeden!!!! ”  İngilizceniz  yetersiz oldugu için TOEFL sınavından geçer not alamayacağınızı bildiginiz halde nasıl oluyorda İngilizce dersleri anlayabilecek, vizelerden, finallerden geçebilecek, tezinizi hazırlayabileceksiniz, sizinle empati yapmak amacı ile net olarak soruyoruz dediğimizde karşımızda kocaman bir sessizlik duruyor…… Unutmayın yurtdışı eğitimde herşey evrak, herşey bürokrasi’ dir. Ve istenilen belgeler ne ise sadece size özel çıkartılmamıştır. Herkes aynı evraklar ve aynı koşullarla başvurularını yapmak zorundadır. Bu konuda Ulusal vize sayfamızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Türkiye’ nin en fazla Almanya’ da Yüksek Lisans yerleştirmesi yapan yurtdışı eğitim acentesi olarak, yukarıda örneklemelerini verdiğimiz karşılaştığımız konuşmaları siz site takipçilerimizle paylaşmak durumunda olduğumuzu hissediyoruz.
 • İngilizcenizin yetersiz olduğunu düşünüyor ve ders almak istiyor ve bu konuda gerçekten ciddi  ve istekli bir adaysınız! Üstelik vaktinizde var… Anadili İngilizce olan ülkelerde 3 ay TOEFL/IELTS hazırlık derslerine katılmanız mümkün. İstekli ve ciddi öğrencilerin izledikleri yol kesinlikle bu oluyor. İrlanda’ da üstelik  Griffith College Limerick Üniversite kampüsünde 3 ay TOEFL hazırlık,  3 ay yemeksiz yurt konaklama ücreti, sigorta ve kayıt ücretleri dahil 3530€ (13.544TL) Yaşam masraflarınızı, uçak biletinizi de ilave ettiğimizde İrlanda’da TOEFL sınavından geçmek üzere 18binTL harcayarak Almanya’ da ücretsiz İngilizce yüksek lisans diploma programına kabul alabilirsiniz.
 • Başvuru ve kayıt işlemleriniz her ay için yapılabilmekte fakat en uygun kayıt tarihin her yılın Mart 20 olduğunu özellikle hatırlatırız. Mart ayında kayıt olan bir öğrenci  Temmuz ayı son haftasında Almanca Hazırlık eğitimine başlayabilecektir. Artık Bir sonraki yılın 15 Mayıs tarihinde rahatlıkla TestDAF skorunu teslim edebilecek rahatlıktadır.

*******

ALMANYA’ DA ÜNİVERSİTE İÇİN OFİSİMİZDE YAPACAĞIMIZ GÖRÜŞMEDE TARAFINIZA VERİLECEK TÜM BİLGİLER ŞU ŞEKİLDEDİR.  Aşağıdaki ücretler dâhilinde bizimle çalışmak istediğinizde kayıt işlemlerinizi başlatabilmemiz için aşağıdaki evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

 • Diploma
 • Transkript (3 ‘er kopya olarak okuldan almalısınız)
 • Pasaport
 • Detaylı Özgeçmiş/CV
 • ALL STUDY yurtdışı eğitim kayıt, danışmanlık, vize hizmet bedeli

 

1.ALMANYA’ DA ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRMELERİ HAKKINDA DETAYLAR:

 • Almanya’ da ücretsiz Üniversite ve Almanya’ da Yüksek Lisans eğitimleri ücretsizdir.
 • ​Frankfurt’ da ALL STUDY Yurtdışı eğitim şubemiz ve şubemizde çalışan Türk danışmanlarımız vardır. Almanya’ daki öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca hizmetlerimiz devam eder.
 • Almanca hazırlık yılı programları Berlin, Frankfurt, Hamburg, Münih, Köln, Bremen, Dresden, Göttingen, Bielefield şehirlerinde mevcuttur.
 • Almanya’ da sadece devlet üniversiteleri ile çalışmaktayız.
 • Yüksek Lisans kayıt/danışmanlık/vize hizmet bedeli  ​2 taksitle alınır.
 • 250Euro Noter evrakları için teslim edilir.
 • 100Euro Zorunlu Sigorta hizmetleri için ödenir.

 

ALMANYA’DA ALMANCA HAZIRLIK YILI ÜCRETLERİ

Bir akademik Almanca hazırlık yılı 9 ay/720 saat’dir. Almanca hazırlık yılı ücretleri okuldan okula ve şehirden şehire 3​920Euro-5400Euro arasında değişmektedir. Kayıtlı oldugunuz üniversitenin ilgili partner hazırlık okulunda Almanca TestDAF eğitimi almanız sağlanır. Kayıt işlemleriniz yapılır.  B2 düzeyinde Almanca dil bilgisi oldugunu beyan edebilen adaylar 6 ay Almanca TestDAF eğitimine katılabilirler. Ücretleri 3920€’ dur.

ALMANYA’ DA KONAKLAMA ÜCRETLERİ  NE KADARDIR? ”Almanya’ da konaklama satın alma talebiniz isteğe bağlıdır.” Almanya’ da Yüksek Lisans  eğitimine gidecekler vize başvurusu esnasında konaklama satın aldıklarını beyan etmek zorunda değillerdir.”  *1 Aylık yurt konaklama  600Euro –  800Euro arasında değişmektedir. Varsa akraba/arkadaş yanında kalabilirsiniz. (Aile yanı konaklama ve yurt konaklama seçenekleri adayın isteğine bağlı olarak okuldan rezerve edilmektedir.) Bu ücret sizlerden Bloke hesap başlığı altında Almanya Hükümeti tarafından en baştan tahsil edilmekte veya size farklı bir seçenek sunulmaktadır.

 • İsteğe bağlı havaalanı karşılama hizmeti sağlanır.   
 • Okul ücretleri ve Konaklama giderinizin ödendiğini Makbuz/Banka dekontunuzu vize başvuru esnasında Konsolosluğa beyan etmek zorunludur.

Kısaca Almanya devlet üniversitelerinde master eğitimleri ücretsiz verilmektedir. Almanya’ da Frankfurt şehir merkezindeki ofisimizle Almanya’ daki tüm devlet üniversitelerine üstün başarı ile öğrencilerimizi yerleştirmekteyiz. Almancanız yoksa üzülmeyin! Almanya’ da Yüksek lisans öncesinde Almanya’ da kayıtlı  oldugunuz üniversitenin bağlı oldugu kurumda Almanca hazırlık  dersleri alabiliyorsunuz. Bu süre hiç Almanca bilmeyenler için 1 akademik yıl: 8 ay sürer. B2 düzeyinde Almancası olanlar 6 ay Almanca hazırlık programına katılabilirler.

TESTDAF skorunu beyan edenlerin  direkt üniversite /direk yükseklisans yerleştirmelerini  yapıyoruz. Almanca Hazırlık yılınızla beraber ilgili üniversitenizden şartlı kabul mektubunu getirerek vizenize başvuru yapmaktayız. Almanya’ da üniversite kayıt/danışmanlık/bloke hesap açılımı/vize işlemlerinizi yürütmekten memnun olurum. Websitemiz akademik yerleştirmelerimizle ilgili bir kütüphane özelliği taşımaktadır. İlgili linklerden alanınızla ilgili detaylarımızı inceleyebilir, ön bilgi edinebilirsiniz. Özet olarak Almanya’ da akademik yerleştirme hizmet sistemi sırası ile şu şekilde işlemektedir.

 1. ALMANYA KONSOLOSLUGUNA VİZE BAŞVURU ÖNCESİNDE TARAFIMIZDAN BLOKE HESAP AÇILIM İŞLEMİNİZ YAPILIR.

Bloke Hesap Nedir:  Almanya öğrenci vizesi koşullarınca * Akademik programa kayıt yaptıran 1 öğrenci 1 yıllık yaşam masraflarını Almanya’ da Deutsche Bank Hesabına bloke etmek zorundadır. Almanya Hükümetinin belirlemiş olduğu 1 öğrencinin 1 yıllık net yaşam gideri 8640 Euro’ dur. Deutshce Bank’ a yatıracağınız 8640 Euro, Almanya’ da eğitime başladığınızda HER AY size cep harçlığı/konaklama/yemek/yol harcamalarınızın karşılıgı olarak  720euro şeklinde bankadan harçlık olarak siz öğrencilere/öğrenciliğiniz devam ettiği sürece ödenir. *Bu işlem Almanya Konsoloslugu tarafından zorunlu tutulmaktadır.  Yani sizin kendi paranız yıl boyunca size iade edilir. Bu hesabın adı BLOKE HESAP’ tır.

 • Varsa Almanya’ da yaşayan akraba/ arkadaşlarınız size bu konuda sponsor olabilir. Sponsorunuz sponsor olabilmesi için Alman vatandaşı olması ve Almanya devletinden yardım almıyor olması zorunluluktur.  Almanya’daki akrabanız/komşunuz çalışma bakanlığı veya göçmenlik bakanlığından bu evrakı alabilir. Bloke heseap formunuzun size gönderilmesi şarttır.
 • Alman Konsolosluğu websitesinde belirtildiği üzere uzun süreli öğrenci vizesine başvuruda bulunacak adaylardan hazırlanacak evrak listesinin dışında ekstra evrak talep etmek hakkına sahiptirler. Öğrencilere özellikle bu konuda talepleri Almanca Hazırlık sertifikanız var mı sorusu üzerine olmaktadır. Almanya’ da eğitim almayı talep eden kişi Almanya kültürü veya dili ile bir bağının oldugunu beyan edebilmesi istenebilmektedir. Bu nedenle öngörüşmemizde kayıt geçtiğiniz andan itibaren Türkiye’de bir Almanca kurs/eğitim almaya başlayınız önerisinde bulunuruz. Bu durum Almanya vizesi alabilmeniz için bir zorunluluk değildir fakat kişinin vize dosyasına ayrıcalık ve öncelik katmaktadır. Bu nedenle eger hiç Almanca bilmiyor ve üniversite eğitiminiz boyunca hiç Almanca ders almamış iseniz muhakkak Türkiye’de hızlandırılmış Almanca dersleri almanızı önermekteyiz. Konsolosluk memurları tarafından talep edilebilecek aşama B1 olabilmektedir. Vize başvurusunda gittiğiniz kurstan mektup ekleyebiliyorsanız bu sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Öngörüşme işlemlerimiz tamamen ücretsizdir. Frankfurt ofisimiz aracılıgı ile Almanya’ da eğitim alan öğrencilerimizin dosyaları rahatlıkla takip edilebilmektedir. Istanbul dışı başvurular için On-line kayıt işlemi yapılabilmektedir. ALL STUDY Yurtdışı Eğitim,  2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir.  ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır. 

YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Yukarıdaki şartlar sizin için uygunsa kayıt ve danışmanlık için randevu talebinizle ilgili ​​ 0212 259 60 75/76  –  0544 259 60 71 ‘ den arayabilir, Bilgi istek formunu doldurabilirsiniz. Aynı gün içerisinde sizden alacağı bilgiler doğrultusunda şartlarınız uygun görüldüğünde randevu verilecektir.

Bilgilerinize…..

**************

Neden Almanya’da Eğitim Görmeliyim?

 • Almanya’daki üniversitelerin yerleşimi büyük şehir merkezlerinden ziyade az nüfuslu küçük ve sakin üniversite şehirlerindedir. Bu nedenle akademik olarak kendinizi olabildiğince geliştirebilirsiniz.
 • Dünya’daki ilk yüze giren üniversitelerde eğitim görme şansını yakalayabilirsiniz.
 • Eğitim standartları oldukça yüksektir. Çok düşük maliyetlere istediğiniz her alanda eğitim alabilirsiniz.
 • Alacağınız diplomalar Türkiye’de ve dünyada tanınmaktadır. YÖK Denkliği vardır.
 • Önlisans eğitimi aldığınızda istediğiniz takdirde üniversitelerin lisans bölümlerine geçiş yapabilirsiniz.
 • Yaşam giderleriniz Türkiye’dekine benzer orandadır.
 • Öğrencilere 180 günlük yarı zamanlı yasal çalışma izni verilmektedir. Bu yaşam giderlerinizi karşılamanızda size yardımcı olacaktır.
 • İngilizce eğitim veren kurumlarla çift yabancı dil imkanını kazanmış olursunuz.
 • Mezuniyetinizin ardından 1 yıl içerisinde iş bulmanız halinde çalışma ve ikamet hakkı elde edersiniz.

Almanyada yüksek lisans

Almanya Devleti ile yapmış olduğumuz anlaşma gereği tüm üniversitelere yerleştirme yapabilmekteyiz. ALL STUDY Yurtdışı Eğitim  olarak kendi tercihlerimize göre Almanya’ nın en köklü ve kaliteli üniversiteleri olarak yaptığımız listemizdeki 15 Üniversiteye bu zamana değin Türkiye’ den birçok öğrenci yerleştirmiş bulunmaktayız. Aşağıda üniversitelerin içerikleri ile ilgili tüm detayları inceleyebilir siniz.

Almanya’da Yüksek Lisans yapmanın avantajları

Saygın bir üniversitede master yapma olanaklarına sahipsiniz! Almanya kaliteli ve saygın üniversiteleriyle ve staj olanaklarıyla yüksek lisansta en gözde ülkeler arasından yer almaktadır. Ekonomik olarak tahminlerinizden daha uygun fiyatlara master eğitimi alabilirsiniz. Burada alacağınız eğitimler devlet destek vermektedir. Ayrıca ücretsiz eğitim olanakları da en gözde seçenekler arasında yer almaktadır. Yaşamınıza yönelik masraflar ise Türkiye’de yapacağınız masraflar ile hemen hemen aynıdır.

Yabancı dil avantajı Avrupa’da en çok konuşulan ikinci dil Almancadır. Ana dil seviyesinde Almanca konuşmak size çeşitli iş olanakları sunduğu gibi aynı dil ailesinden olan İngilizcenizi de etkili bir şekilde kullanabileceksiniz.

Almanya’nın ve Avrupa’ nı dev şirketlerinde çalışabilirsiniz. Almanya’da yapacağınız master ile Almanya’da bulunan dünyanın en önemli endüstri ve teknoloji şirketlerinde çalışma olanaklarına sahip olabilirsiniz. Alman üniversiteleri bu kurumlarla birlikte çalışmaktadır. Kariyerinize en önemli katkıyı burada yapacağınız yüksek lisansınız ile yapacaksınız. Hem eğitiminizle hem de bu şirketlerde yapacağınız çalışmalarla çok önemli tecrübeler edinebilirsiniz.

Yüksek lisansınızı tamamladıktan sonra 2 yıl çalışma ve oturma izni hakkına sahip olacaksınız. Bu hakkınızla kariyerinize ekleyeceğiniz profesyonel işinizin yanı sıra yapmış olduğunu tüm masrafları ya da fazlasını tekrar kazanabileceksiniz. Yaptığınız çalışmalarla kendinize farklı ülkelerde farklı kapılar açabileceksiniz.

Almanca dil hazırlık programları ile Almanca öğrenebilirsiniz. Almanca bilmemek bu olanaklara ulaşamayacağınız anlamına gelmiyor. Sizin için tercih ettiğiniz üniversitenin master programından şartlı kabul yazısını alarak ve sizi Almanca dil okuluna yerleştiriyoruz. Nitelik bir dil okulunda 1 yıl boyunca alacağınız Almanca eğitiminden sonra master eğitimi için üniversitenizin kapıları size açılacaktır. Almanca TestDAF sınavından geçer not almanız gerekmektedir. B1 düzeyindeki bir öğrenci 36 haftalık bir Almanca Hazırlık sınıfından sonra TestDAF sınavını başarı ile alabilmekte ve aynı yıl Yüksek lisans programına başlayabilmektedir.

Almanya’ da Master’ e Kimler başvurabilir?

Almanya’da yüksek lisans için lisans /Üniversite mezunu olmanız gerekmektedir. Sadece alanınızda ya da ilgili bir alanda yüksek lisans yapabilirsiniz. Bunun için Türkiye’de uygulanan ALES gibi bir sınava girmenize de gerek yok. Sadece başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

Almanya’ da Yüksek Lisans başvuruları ne zaman yapılır? Öncelikle Almanca eğitimi alacaksanız, eğitim aldığınız yıl boyunca başvurabilirsiniz. Ancak Almanca biliyorsanız, Almanca TestDAF/İngilizce IELTS sınav skorunuz var ise  direk olarak lisans diplomanızı ya da mezuniyet belgenizle her yılın en geç Ocak 20 tarihinde başvurabilirsiniz.

Eğitim programı ve bölümler hakkında danışmanlık veriyoruz. Geleceğinize yönelik amaçlarınız doğrultusunda sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. Zaman ve para kaybı yaşaman istediğiniz okula yönelik ve yeteneklerinize, bilgi birikiminize uygun olarak akademik hizmetimizle sizlere hazırlayacağımız akademik plan çerçevesinden danışmanlığınızı yapmaya hazırız.

Şartlı Kabul Belgesi. Almanya’ya alacağınız vizenin en mühim belgesi olan Şartlı kabul mektubu,  akademik hayatınıza devam edeceğiniz üniversiteden temin etmeniz için sizlere yardımcı oluyoruz. Almanca eğitimizi tamamladıktan sonra isterseniz yazıyı aldığınız üniversitede veya farklı bir üniversitede eğitimize devam edebilirsiniz. Almanya’ da yüksek lisans başvuruları ile ilgili uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. 0212 259 60 75/76 – 0544 259 60 71 den aramanız yeterli olucaktır. Aynı gün içerisinde danışmanlarımız sizi arayarak, ofiste birebir görüşme için randevu vereceklerdir. Istanbul dışı başvurular bağlı bulunduğunuz ALL STUDY il temsilcilerimiz tarafından yürütülmektedir.

 

YERLEŞTİRME YAPTIĞIMIZ EN KÖKLÜ VE KALİTELİ ALMANYA ÜNİVERSİTELERİ

ALL STUDY yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak Almanya’ da bulunan tüm Üniversitelere lisans ve yüksek lisans yerleştirmelerinizi yapmaktayız. Hangi üniversite ve programın size uygun oldugunu söyleyebilmemiz için Diploma ve transcriptinizi öncelikle size atanan danışmanınıza elden veya e-mail ile ulaştırmanız gerekmektedir. Aşağıda en fazla yerleştirme yaptığımız köklü Almanya Üniversitelerinin isimlerini görebilir, programlarını inceleyebilirsiniz.

1.      Dresden Teknik Üniversitesi

2.      Clausthal Teknik Üniversitesi

3.      Friedrich Schiller Üniversitesi

4.      Jena Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

5.      Cottbus Teknik Üniversitesi

6.      Zwickau Üniversitesi

7.      Erfurt Üniversitesi

8.      Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi ( JGU Mainz )

9.      Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

10.    Zittau/Görlitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

11.    Lausitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi


ALMANYA ÜNİVERSİTELERİ VE PROGRAMLARI

Dresden Teknik Üniversitesi Dresden Teknik Üniversitesi’nin 35 bin öğrencisi bulunmaktadır. Teknik bölümlerinin eğitimi oldukça iyi olmasının yanı sıra ekonomi bölümlerinin eğitimi de oldukça güçlüdür. Öğrenciler okudukları bölümle ilgili staj yapabilmektedirler. Fakültelerin tamamı merkez kampüste değildir ancak şehrin güneyinde bulunan fakültelerle birlikte oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Matematik ve doğa bilimleri okulunda alabileceğiniz eğitimler; bilim fakültesinde fizik, kimya, biyoloji ve matematik alanlarında yüksek lisans eğitimi verilmektedir. İnsani ve Sosyal Bilimler Okulunda

alabileceAlmanyada yüksek lisansğiniz eğitimler; hukuk fakültesinde hukuk, politika, politika bilimleri üzerine; eğitim fakültesinde çocukluk araştırmaları ve eğitim, gelişim ve eğitim, mesleki eğitim ve kişisel kapasite gelişimi üzerine; sanat, insani ve sosyal bilimler fakültesinde sanat tarihi, müzikoloji, sosyoloji ve psikoloji gibi alanlar üzerine; dil,edebiyat ve kültür çalışmaları fakültesinde İngilizce öğretmenliği, İngiliz ve Amerikan kültür edebiyatı, alman kültür ve edebiyatı, İtalyanca üzerine; işletme ve ekonomi fakültesinde ekonomi, işletme yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Dresden Üniversitesi Mühendislik bilimleri okulunda alabileceğiniz eğitimler; elektrik ve bilgisayar mühendisliği fakültesinde mekatronik, elektrik mühendisliği ve nanoelektrik sistemler üzerine; bilgisayar bilimleri fakültesinde bilgisayar bilimleri, bilgisayar mühendisliği, sistem mühendisliği ve eğitim informatiği üzerine; makine mühendisliği fakültesinde makine mühendisliği üzerine yüksek lisans eğitimi verilmektedir. İnşaat ve çevre mühendisliği okulunda alabileceğiniz eğitimler; mimarlık fakültesinde, inşaat fakültesinde, çevre bilimleri fakültesinde, ulaşım ve trafik bilimleri fakültesinde yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Tıp okulunda alabileceğiniz eğitimler; Carl Gustav Carus tıp fakültesinde yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerine sağlık sigortası imkanı da sunmaktadır. Öğrenci rezidansı ve uluslararası öğrenci misafirhanesi gibi iki farklı konaklama imkanı sunulmaktadır.

Clausthal Teknik Üniversitesi Clausthal Teknik Üniversitesi özellikle madencilik akademisi ile tanınmaktadır. Üniversitenin 3000′e yakın öğrencisi bulunmaktadır. Disiplinler arası araştırmalara oldukça uygun bir alt yapısı vardır. Bu üniversiteyi seçen öğrenciler çalışmaları için kişisel atmosferi, çok sayıda üniversite ortaklığı ve öğrenci olarak bilimsel çalışmalara katılma olanağı gibi pek çok fırsata sahip olmaktadır. Doğa ve Malzeme Bilimleri Fakültesi, Enerji ve Yönetimi Fakültesi ve Matematik, Bilgisayar Bilimleri ve Makine Mühendisliği Fakültesi olmak üzere 3 fakülteden oluşmaktadır. Uygulamalı matematik, otomasyon mühendisliği, kimya, enerji ve ham madde tedarik mühendislik, enerji sistemleri mühendisliği, geoenvironmental mühendisliği, bilgisayar bilimi, makine mühendisliği, malzeme bilimi, mekatronik, operasyonel araştırma, petrol mühendisliği, fiziksel teknolojileri ve enerji bilimi, radyoaktif ve tehlikeli atık yönetimi, emtia yerbilimleri, teknik işletme, geri dönüşüm ve çevre mühendisliği, işleme mühendisliği ve kimya mühendisliği, malzeme mühendisliği, ekonomik bilgisayar bilimi ve endüstri mühendisliği alanlarında yüksek lisans eğitimi vermektedir. Üniversite’nin öğrencilerine sunduğu sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen öğrencilerin aylık olarak belirli bir ödeme yapmaları gerekmektedir. Öğrencilere konaklama için üç seçenek sunulmaktadır; Katolik Rezidansı, Protestan Rezidansı ve Öğrenci Merkezi. Öğrenci Merkezinde telefon, internet ve televizyon mevcuttur. Rezidans bilgileri için kuruluşlara başvurulması gerekmektedir.

 

Friedrich Schiller Üniversitesi ( Jena Üniversitesi ) Tarihi bir geçmişi olan Friedrich Schiller Üniversitesi’nin Nobel ödüllü mezunları bulunmaktadır. Üniversitede 20.336 öğrenci eğitim görmektedir. Yaklaşık 1300 yabancı öğrenci bulunmaktadır. Şehrin bir çok farklı bölgesinde 10 ayrı fakülte olarak eğitim vermektedir. Şehre yayılmış olan kampüste öğrenciler istedikleri yerlere ulaşımlarını yürüyerek sağlayabilmektedir. Üniversite, Alman araştırma topluluğu (DFG) tarafından finanse edilmektedir. Bu üniversite öğrencilerine araştırma okullarında geniş imkanlar sağlayarak uygulama yapma fırsatı vermektedir. Üniversite fakülteleri; din bilimleri fakültesi, hukuk fakültesi, ekonomi ve işletme fakültesi, felsefe fakültesi, sosyal ve davranışsal bilimler fakültesi, matematik ve bilgisayar bilimleri fakültesi, fizik ve astronomi fakültesi, kimya ve evren bilimleri fakültesi, biyoloji ve eczacılık fakültesi ve tıp fakültesidir. Friedrich Scihller Üniversitesi yüksek lisans eğitimlerini Almanca ve İngilizce dillerinde vermektedir. Bazı programlar sadece almanca ya da sadece İngilizce olarak verilmektedir. Bilim yüksek lisans alanı; biyojenezis, işletme ve ekonomi eğitimi, işletme matematiği, bilgisayar bilimleri, yer bilimleri, coğrafya, bilim tarihi, ekonomi, matematik madde bilimi, fizik alanlarında kış döneminde başlayan yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Moleküler yaşam bilimi, psikoloji, işletme yönetimi, mühendis ve doğa bilimleri için işletme yönetimi, işletme bilimleri sistemi, kimya biyolojisi, ekonomi alanlarında almanca ve İngilizce olarak yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Mikrobiyoloji, moleküler tıp, fotonik bilimlerinde sadece İngilizce eğitim verilmektedir. Biyoinformatik, işletme matematiği, bilgisayar bilimleri, matematik, fizik alanlarında da yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Sanat yüksek lisans alanı; eski çağlar ve Hıristiyanlık, uygulamalı etik, Arapça çalışmaları, sanat tarihi, klasik arkeoloji, kültür yönetimi, eğitim bilimleri, eğitim – kültür ve antropoloji, folklor çalışmaları ve yerel tarih, yunan ve Latin dilleri, alman dil bilimi, edebiyat- sanat – kültür, spor bilimleri, hukuk ve spor yönetimi alanlarında yüksek lisans eğitimi vermektedir. Üniversite öğrencilerine yurt ve özel konaklama tercihleri sunmaktadır.

 

Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, yüzde 20’lik yabancı öğrenci dilimiyle yaklaşık 10 bin öğrencisine eğitim vermektedir. 200 profesörü ve 600’den fazla çalışanı bulunmaktadır. 5 kampüsü bulunan üniversitenin 4 kampüsü Aachen’ de 1 kampüsü ise Julich’te bulunmaktadır. Uçak mühendisliği ve havacılık, uygulamalı polimer bilimleri, otomotiv entegrasyon ve araç motor – iskelet mühendisliği, biyomedikal mühendisliği, biyoteknoloji, inşaat mühendisliği, enerji sistemleri, girişimcilik, endüstri mühendisliği, uluslararası işletme yönetimi, mekatronik, nükleer uygulamalar, ürün geliştirme, mimarlık, teknomatematik ve iletişim mühendisliği alanlarında yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Uçak mühendisliği ve havacılık, otomotiv entegrasyon ve araç motor – iskelet mühendisliği, biyomedikal mühendisliği, enerji sistemleri, mekatronik, nükleer uygulamalar alanlarındaki yüksek lisans eğitimi ingilizce olarak verilmektedir. Endüstri mühendisliği, uluslararası işletme yönetimi, ürün geliştirme alanlarındaki master / yüksek lisans eğitimleri İngilizce ve Almanca olarak verilmektedir. Üniversitenin öğrencilerine sunduğu sağlık hizmetleri ve konaklama imkanları için kuruma başvurulması gerekmektedir.

 

Cottbus Teknik Üniversitesi  Brandenburg eyaletinin ilk teknik üniversitesidir. 6400’den fazla öğrencinin eğitim gördüğü kampus, şehir merkezine oldukça yakındır. 90 farklı ülkeden öğrencinin okuduğu üniversite, modern laboratuarlarıyla öğrencilerine kusursuz bir araştırma ortamı sunmaktadır. Üniversite bünyesinde 125 profesör eğitim vermektedir. Üniversite kampüsünde modern konferans salonları, geniş ağ bağlantısı bulunmaktadır.  Cottbus Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisans programları Almanca ve İngilizce dillerinde verilmektedir. Sadece Almanca olarak verilen yüksek lisans programları; uygulamalı matematik, mimarlık, mimarlıkta çeviri ve iletişim, işletme yönetimi, inşaat mühendisliği, biyomedikal elektrik mühendisliği, elektrik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, bilgi ve medya teknolojileri, kültür ve teknoloji, çevre kullanımı ve su yönetimi, fizik, geri dönüştürülebilir kaynaklar, teknoloji ve innovasyon yönetimi, işleme mühendisliği, işletme yönetimi ve mühendisliktir. İngilizce olarak verilen yüksek lisans programları; dünya çalışmaları, su bilimleri ve su yönetimi, çevre ve kaynak yönetimidir. Adli bilimler eğitimi ise Almanca ve İngilizce olarak verilmektedir. Konaklama gibi diğer bilgilendirmeler ise Cottbus Teknik Üniversitesi öğrenci merkezlerinden edinilmektedir.

Erfurt Üniversitesi sosyal ve kültürel bilimler alanlarında yaptığı çalışmalarla uluslararası sahnede ön plana çıkmaktadır. 5000’den fazla öğrencisi ve 530 çalışanı ile birlikte Almanya’nın en dinamik üniversitelerinden biri konumundadır. Erfurt Üniversitesi’nde mimarlık,  işletme yönetimi, finans ve muhasebe ve sosyal hizmetler alanında yüksek lisans eğitimi sunmaktadır. Sağlık sigortası olanakları 30 yaş altı ve üstü öğrenciler için farklılaşmaktadır. Üniversite öğrencilerine 492 yataklı rezidanslarda konaklama imkanı tanımaktadır. Öğrencilerin yurt başvurusunu internet üzerinden yapmaları gerekmektedir. Öğrenci rezidanslarından minimum 6 ay ikamet edecek öğrenciler yararlanabilmektedir. Öğrencilerin yiyecek ihtiyacını kampüste bulunan restoran ve kafeler sağlamaktadır. Bu restoran ve kafeler öğle 3’e kadar hizmet vermektedir.

Jena Uygulamalı Bilimler Üniversitesi  Uygulamalı bilimler alanında kurulan ilk üniversitedir. 36 bölümü, bir kütüphanesi, yedi konferans salonu, seminer odaları, donanımlı bir şekilde döşenmiş laboratuarları bulunmaktadır. Öğrencilere pratik becerilerin kazandırılması üniversitenin en önemli amaçlarındandır.  Sanayi ile sıkı bir ilişkisi olan üniversitenin büyük araştırma kuruluşlarıyla da bağlantısı bulunmaktadır. Bu bağlantılar üniversite öğrencilerine staj imkanı oluşturmaktadır. Jena Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, genel yönetim, işletme yönetimi, sistem tasarımı, uzay elektroniği, mekatronik, mühendislik, sağlık tekniği, biyoteknoloji, optimetri ve görme bilimleri, lazer ve optiteknoloji, sosyal hizmet, sağlık hizmetleri yönetimi ve malzeme mühendisliği alanlarında yüksek lisans eğitimi vermektedir. Üniversiteye geldiğinizde öğrenci yaşam bölümüne başvurduğunuzda size en uygun yaşam ortamını bulmanızda yardımcı olacaklardır. 64 adet rezidans tipi yaşam alanıyla 7400 odalı bir konaklama hizmeti sunulmaktadır. Bina eşyalı ve mutfak kullanımına açıktır. Mutfakta buzdolabı ve ocak gibi gereçler bulunmaktadır. Ayrıca yiyecek hizmeti veren yiyecek merkezleri ve kafeteryalar bulunmaktadır. Ayrıca yemek planları yapılarak öğrencilere duyurulmaktadır.  Üniversite, öğrencilere sosyal yaşama uyum sağlamaları için yardımlardabulunurken aynı zamanda da ekonomik olarak zorlanmamaları için para biriktirme ve harcama konularında bilgi vermektedir. Yeni geldiğiniz bir ülkede akademik planlarınızın istediğiniz gibi ilerlemediği durumlarda danışmanlık hizmetlerinden yararlanmanız da mümkündür. Üniversite öğrencilerine kaza sigortası denilen bir sağlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca öğrencinin ekonomik olarak zorlandığı durumlarda belirli koşullar altında finansal zorluk bursu da vermektedir.

Lausitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi yerli öğrencilerle birlikte çok sayıda yabancı öğrenci de barındırmaktadır. Lausitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencilerine laboratuarları ve kütüphanesiyle geniş bir araştırma imkanı sunar. Rahat çalışma ortamlarıyla araştırmanıza yoğunlaşabilirsiniz. Uluslararası öğrenciler hoşgörülü eğitim ortamında yabancılık çekmenizi engellemektedir. Almanya Lausitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde alabileceğiniz yüksek lisans eğitimleri; mimarlık, işletme yönetimi, biyoteknoloji, kimya, elektrik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, makine mühendisliği, sosyal hizmetler ve endüstri mühendisliğidir. Üniversitenin yurt ve sağlık sigortası imkanları için kurumla iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi ( JGU Mainz ) JGU Mainz 150 enstitü ve kliniğinde 35.100 öğrenci, 2800 öğretim üye, 11 fakülte sayısıyla Almanya’nın önde gelen on yükseköğretim kurumundan biridir. Üniversite bünyesinde 10 tane fakülte bulunmaktadır. Türkoloji, antropoloji, sanat tarihi, biyoloji, işletme, kimya, kültürel antropoloji/etnoloji,ekonomi, İngiliz kültür edebiyatı, etnoloji, sinema, genel dil bilimi, coğrafya, jeoloji/paleontoloji, alman dili edebiyatı, yunan dili edebiyatı, ortaçağ ve modern çağ tarihi, İslam bilimleri, İslam filolojisi, gazetecilik ve medya bilimleri, hukuk bilimi, gazetecilik ve medya bilimleri, Latin dili ve edebiyatı, karşılaştıralı dil bilimi, matematik, müzikoloji, fizik, politika, sosyoloji, İspanyolca, spor bilimleri, tiyatro, teoloji alanlarında yüksek lisans eğitimleri verilmektedir. JGU Mainz uluslararası öğrencilerine oda ve apartmanlarda konaklama imkanı sunmaktadır.

Zittau/Görlitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 1992 yılında kurulan üniversite çoğu Alman olan 4 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle mühendislik bölümü uluslararası öğrencilerin tercihi alanlarındadır. Biyoteknoloji ve uygulamalı ekoloji, bilgisayar bilimleri, kültür yönetimi, yangın söndürme, uluslararası yönetim, sosyal gerotoloji ve turizm alanlarında yüksek lisans eğitimleri vermektedir. Üniversitenin öğrencilerine sunduğu sağlık hizmetleri ve konaklama imkanları için kuruma başvurulması gerekmektedir.

Zwickau Üniversitesi  Kuruluşu yüzyıllar öncesine dayanan ve köklü bir akademik geçmişe sahip olan üniversite, Almanya’ da uygulamalı mühendislik bilimleri üzerine oldukça kaliteli eğitim veren bir üniversitedir.. Üniversitenin en önemli tercih edilme nedenlerinden biri, otomotivin merkezi olan West Saksonya eyaletine yakın olmasıdır. Gelişmiş bilgi ve iletişim teknolojileri, konferans ve seminer odaları, laboratuarları ile öğrencilere pratiğe dayalı bir eğitim ortamı hazırlamaktadır. Öğrencilerin sporla iç içe olmasını isteyen üniversitede, sörf, atletizm, tenis, yelken ve boks kulüpleri kurmuştur. Ayrıca öğrenciler bireysel olarak badminton, basketbol, fitnes , jimnastik, hentbol, judo, masa tenisi, kış sporları, voleybol, yüzme ve karate gibi spor alanlarıyla da ilgilenebilmektedir. Almanya’ da otomotiv mühendisliği alanında tam zamanlı yüksek lisans / master eğitimi veren üniversite, çevre mühendisliği ve geri dönüşüm, endüstri mühendisliği ve ekonomi, işletmede bilgisayar bilimleri alanında 4-5 yarıyıllık uzaktan eğitim vermektedir. Öğrenciler ulaşımda üniversitede uygulanan dönem bileti ile 6 ay boyunca çok uygun fiyata bölgedeki bütün toplu ulaşım araçlarını rahatlıkla kullanabilmektedirler.

Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır. 

YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Yukarıdaki şartlar sizin için uygunsa kayıt ve danışmanlık için randevu talebinizle ilgili ​​ 0212 259 60 75/76  –  0544 259 60 71 ‘den arayabilir, Bilgi istek formunu doldurabilirsiniz. Aynı gün içerisinde sizden alacağı bilgiler doğrultusunda şartlarınız uygun görüldüğünde randevu verilecektir.

Bilgilerinize…..

*******

ALMANYA’ DA ÇALIŞMA İZNİ NASIL ALINIR? 
Almanya’da Üniversite ve Almanya’ da Yüksek Lisans’ tan mezunların Almanya’da kalması çok kolay. İstenen gereksinimleri sağlayan Türk öğrencilerimizin %40 ı Almanya’ da kalabiliyor.
 
ALMANYA’ DA ÇALIŞMA İZNİ ALMAK İÇİN YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER NELERDİR?
Avrupa Birliği vatandaşları ve Avrupa Ekonomik Alanı mezunları Alman işgücü piyasasına sınırsız erişim hakkına sahiptir.
Diğer ülkelerin vatandaşları -Türkiye gibi- uygun bir iş bulmak için mezun olduktan sonra 18 aya kadar ikamet iznini uzatabilirler. Son sınav sonucunu -TestDAF- alır almaz 18 ay ÇALIŞMA İZNİNİZ başlar. Yaşam masraflarınızın bu süre için karşılandığını ve niteliklerinize uygun iş aradığınızı göstermelisiniz. Bu, herhangi bir özel eğitim olmadan yapabileceğiniz bir garson veya kurye olarak bir iş aramayacağınız anlamına gelir. Bu dönemde bir iş bulmayı başarırsanız, Almanya’da kalabilir ve kazançlı bir iş için ikamet izni alabilirsiniz.
 
Belli koşullar altında, sadece iki yıl sonra, uzlaşma iznine, yani süresiz izin hakkına sahip olabilirsiniz. Tüm gereklilikleri karşılıyorsanız (Almanca’nın iyi bir emri dahil), sekiz yıl sonra Almanya’ da vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz. Çoğu federal eyalet, bu sekiz yılda Almanya’da öğrenim görmek için harcadığınız süreyi içerir.
 
AB Mavi Kart -AB Blue Card Nedir?
 
AB Mavi Kartı, AB üyesi olmayan ülkeler için tasarlanmıştır. Yüksek nitelikli kişilerin Almanya’da yaşamasına ve çalışmasına izin verir. Mavi Kart için tanınan bir derece ve yeterli yıllık maaş ile iş sözleşmesi olan herkes başvurabilir.
Hatırlanması gereken en önemli şeyler
 
1. Almanya’ da birçok mezunumuz sadece, kendi dereceleri için çalıştıklarıyla tam olarak eşleşen işleri arar. İş ararken İlgili alanlarınızı da dikkate almak daha iyidir. İş ilanlarını dikkatle okursanız, işverenlerin belirli bir dereceyle değil, belirli becerilere sahip personel istediklerini sık sık göreceksiniz.
 
2. Küçük ve orta ölçekli şirketler Alman ekonomisi için çok önemlidir. Yaklaşık 2,5 milyonu var ve Almanya’daki tüm işlerin yüzde 60’ından fazlasını sağlar. Dolayısıyla, iş aramanızı büyük uluslararası şirketlerle sınırlandırmamak şansınızı artıracaktır.
 
3. Almanya’da yüksek vasıflı işçi sıkıntısı vardır . Köln Ekonomik Araştırma Enstitüsü’ne göre, özellikle STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) mesleklerinde uzman personel aranmaktadır. Bu sektörlerde boş pozisyonlar olduğu için iş bulmak bulmak daha kolay.
 
Tips:  Yüksek öğrenim kurumunuzdaki kariyer merkezi, kariyerine nasıl başlayacağınızı anlamanıza yardımcı olabilir. Yükseköğrenimden işe geçişe geçişlerinde öğrencileri ve mezunlarını destekler. Kariyer merkezleri genellikle iyi iş değişimine sahiptir.
 
ALMANYA’ DA DOĞRU İŞ BULMA TEKNİĞİ : İlgi alanlarınız ve yeteneklerinizden emin olduktan sonra, bir iş aramaya başlayabilirsiniz. Çeşitli meslekler hakkındaki düşünceleriniz zaten oldukça spesifik olmalı. Bu yüzden işe yerleştirme işlerini tamamladıktan ve profesyonel temaslar kurmanız bir avantajdır.
 
İPUCU: Almanya’ da iş arama ve iş bulma konusunda Yüksek öğrenim kurumunuzdaki kariyer merkezlerine ek olarak, Ajanur für Arbeit (Federal İş Kurumu) de yararlı bilgiler sunmaktadır: Bu konuda Almanya’nın büyük çevrimiçi bir iş portalı bulunmaktadır. Tabii ki iş ilanları için günlük ve haftalık gazeteleri de arayabilir veya profesyonel kişiler için sosyal ağlara kaydolabilirsiniz.
 
ALMANYA’ DA İŞ BULMA ŞANSINIZ :  Doğru işi bulmak genellikle zaman ve çaba gerektirir. Ancak, Almanya’daki ekonomik durum sayesinde iş arayan mezunların iyi beklentileri var. Daha fazla bilgi ve güncel rakamlar Nitelikli Uzmanlar Girişimi portalında bulunabilir.
Almanya’da iyi iş çıkarırsanız, Almanya’da iş bulma şansınız çok daha iyi. Potansiyel istisnalar, araştırma kurumları ve büyük uluslararası şirketler olabilir, ancak bu durumda genellikle mükemmel bir İngilizce komutu beklenir.
 
Detaylı bilgi ve danışmanlık için arayabilirsiniz 0212 259 60 75
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU