Avusturya’da Yüksek Lisans

Avusturya üniversitelerinde başvuracağınız Yüksek Lisans programları sizlere dünya standartlarında bir eğitim fırsatı sunuyor. Bunları Türkiye’deki yüksek lisans eğitim maliyetleriyle başarabilmeniz mümkün.

Viyana’da yaşam ve eğitim
Avrupa’nın kültür ve sanat başkenti olmasının yanında dünyanın en yaşanılası şehri de seçilen Viyana, eğitim sistemi ile de büyük bir başarı sahibidir. Webometrics sıralamalarına göre Viyana üniversitei dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 67. Avrupa’nın en iyi Üniversiteleri sıralamasında ise 10. sıradadır. Birçok önemli devlet adamının yetiştiği Viyana Üniversiteleri Financial Times tarafından dünyanın en iyi okullarından biri olarak seçilmiştir.

Viyana’da İngilizce ve Almanca Eğitimi
Avusturya’daki yüksek lisans programlarının en büyük avantajlarından biri de Almanca öğrenebilme fırsatıdır. Ülkenin büyük bir kısmında konuşulan Almanca öğrencilerin günlük hayatta dili daha kolay öğrenmelerine olanak sağlamaktadır. Ülke genelindeki okulların sahip oldukları kozmopolit öğrenci yapısı aynı zamanda sizlere İngilizce öğrenme fırsatı da sunmaktadır. Öğrenciler Almancayı hazırlık eğitiminde rahatlıkla öğrenebilmekte ve daha sonraki yıllarda aldıkları İngilizce eğitimi ile çift dil öğrenerek mezun olabilme fırsatı elde etmektedir.

Çalışma Fırsatı
Avusturya, öğrencilere eğitimlerine devam ederken çalışma fırsatı tanıyan sınırlı Avrupa üniversitelerinden biridir. Ayda yaklaşık 600 Euro kazanabilecekleri yasal çalışma izni bulunmaktadır.

Bilgi ve danışmanlık için iletişime geçebileceğiniz detaylar: Bilgi İstek Formu – 0212 259 60 75-76

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU