Bosna’da Üniversite

Bosna Hakkında

Bosna Balkan yarım adasında yer alan ve yaşam koşulları son derece iyi olan ülkeler arasındadır. Birçok tarihi ve kültürel yapıya sahip olması ülkenin dünyanın birçok yerinden turist almasına sebep olmaktadır. Yaklaşık üç milyona yakın bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin başkenti Saraybosna’dır.

Yaşam Koşulları

Bosna’da yaşam diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha ucuzdur. Yemek ve ulaşım maliyetleri ortalama bir seviyededir. Öğrencilerin şehir merkezlerinde rahatça yaşayabilecekleri yurtların fiyatları ise son derece uygundur. Ayrıca aile yanında yaşamak isteyen öğrenciler için çok daha düşük ücretlere aile yanında konaklama imkanları sağlanmaktadır.

Bosna’da Üniversite Eğitimi

Bosna üniversiteleri öğrencilere son derece çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Modern eğitim yapıları ve hareketli kampüs yaşamı ile genç öğrencilerin son yıllardaki favorileri arasında yer almaktadır. Buna ek olarak sunduğu kaliteli eğitim programları ile mezun olan öğrencilerine Bosna’da çalışma ve öğrenim hayatlarına devam etme olanakları sağlamaktadır. Ülkede son yıllarda ortaya çıkan eleman ihtiyacı sonrası Avrupalı gençlerin de dikkatini çeken Bosna, yurtdışında eğitim görmek isteyenler için birçok fırsatı da beraberinde getirmektedir.

Bosna Üniversiteleri

  • University of Tuzla
  • University of Sarajevo
  • University of Zenica
  • University of Bihac
  • University Dzemal Bijedic of Mostar
  • University of Mostar
  • University of Banja Luka
  • University of East Sarajevo

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Lise Diploması

YGS Sınav Sonuç Belgesi

Pasaport

10 Adet Fotoğraf

Sabıka Kaydı

İkametgah Belgesi

Askerlik Belgesi

Bosna hakkında güncel bilgileri ALS STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bosna’ da Yüksek lisans hakkında detaylı bilgi almak için Bilgi istek formunudoldurarak ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Kayıt ve danışmanlık işlemleri ile ilgili görüşmek üzere ALS STUDY Yurtdışı eğitim danışmanlığı Istanbul Merkez ofisimizi  0212 259 60 75-76′ dan arayarak Bosna’da Üniversite konusunda uzman danışmanımızla konuşabilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU