Çin’de Yüksek Lisans

Çin’de yüksek lisans olanağına sahipsiniz. Çin’de Master eğitiminizi İngilizce ya da Çince yapabilirsiniz. Çin dünya ticaret merkezlerinden biridir. Ağırlıklı olarak Çin’de MBA, ekonomi , uluslararası ticaret, elektronik mühendisliği,  üzerine yüksek lisans ı tercih edilmektedir. Üniversite mezunu olan herkes yüksek lisansa katılabilir. Çin’de İngilizce dil eğitimi alarak Çin’de İngilizce eğitim veren Üniversitelere de yerleştirilmenizi yapabilen tek yurtdışı eğitim kurumuyuz.

Örnek 1- Eğer Şangay’da sadece Çince dil okuluna gitmek isterseniz 6 ay dil okulu 8800RBM dir.(7040TL) https://apply.china-admissions.com/d/pNSHOGE40/shou-chinese-language-program-6-months-at-shanghai-ocean-university-shou/

Örnek 2- Shanghai International Studies University (SISU) ‘deki Çin Dili Programında, Mandarin Çincesi’nde öğretilen uluslararası öğrenciler için 1 yıllık bir programdır. Eğitim ücreti 16,800RBM dir. (13,440TL)

Ayrıca Çin’de üniversite kitapçığımızı buradan inceleyebilir siniz. http://www.china-admissions.com/wp-content/uploads/2016/04/China-Admissions-Brochure-May-2016-2.pdf ******
Üniversite kampüsünde Çince eğitim alabileceğiniz programla ilgili detayları aşağıda görebilir siniz. 02122596075 – 0544 259 60 75 den bizlere ulaşabilir siniz.

********************
Şangay’daki işletme Üniversitemizin kitapçığını ayrıca buradan inceleyebilir siniz. Bu üniversiteden mezun oldugunuzda çift diploma sahibi olursunuz. İngiltere ünviersitesi Sheffield Üniversitesi diploması alabilir siniz ayrıca.
http://www.sbc.usst.edu.cn/Cms_Data/Contents/SBC/Media/PDF/Prospectus/2019-20-International-Prospectus.pdf

Çin’de üniversite kampüsünde Çince Dil Programları SBC, HSK Çince dil yeterlilik sınavına hazırlanmalarını sağlamak için SBC’de okuyan bütün yerli olmayan Çince konuşanlar için Çince dil dersleri vermektedir.
Bu dersler aynı zamanda öğrencilerin otantik durumlarda dil becerilerini geliştirmelerine izin veren bir dizi sosyal aktiviteye erişimi de içerir. HSK testi, Çin’deki türünün standartlaştırılmış tek yeterlilik sınavıdır ve böyle bir niteliğe sahip olmak, öğrencilerin hem kariyer gelişimi hem de sosyal ve kültürel deneyim açısından Şanghay’da okuyarak tam olarak yararlanabilmelerini sağlar.

 • Üniversite diploması- BA (Hons) İşletme Yönetimi Sheffield Hallam Üniversitesi –      BA (Hons) İşletme Yönetimi
 • 2. Yıllık Önlisans programları ayrıca mevcuttur. – 4 senelik üniversiteye İngiltere’de tamamlanmak üzere –
 • Yüksek lisans programları-MsC

* Yeterli Akademik ve İngilizce dil yeterliliğine sahip Uluslararası Öğrenciler hazırlık yılını almaktan ve dereceyi sadece 3 yıl içinde tamamlamaktan muaf tutulabilir.

Çin’de Yüksek Lisans ve Lisans Tanıtımı Metini

SBC, aralarında Leeds, Sheffield, Bradford, Huddersfield, Liverpool John Moores, Leeds Metropolitan, Sheffield Hallam, Manchester Metropolitan ve Salford gibi üniversitelerin yer aldığı İngiltere’nin önde gelen üniversiteleri ile anlaşma imzalamıştır. Öğrenciler, tüm eğitimlerini Shanghai’da alabilecekleri gibi lisans eğitimlerinin bir kısmını İngiliz üniversitelerinin birinde de geçirebilirler. Hangisini seçerlerse seçsinler, İngiliz lisans diploması ile mezun olurlar. SBC, akademik hazırlık ve diploma programları da içinde olmak üzere 200’ü aşkın lisans programı sunmaktadır.

En çok tercih edilen bölümlerin başında Çince dil eğitimli İşletme Yönetimi yer alır. Bu program, İngiltere’nin ilk onda yer alan üniversitesi ve Russell Araştırma Üniversiteleri Grubu üyesi Sheffield Üniversitesi ile ortaklaşa sunuluyor. Öğrenciler, eğitimlerinin ikinci yılını Sheffield Üniversitesi’nde, geri kalanını Shanghai’da geçirirler ve Sheffield Üniversitesi diploması ile mezun olurlar.

Huddersfield Üniversitesi diploması veren Konukseverlik, Turizm ve Etkinlik Yönetimi gibi programlar, diğer beğenilen programlar arasındadır. Muhasebe ve Finans programları, Leeds Metropolitan Üniversitesi ile ortaklaşa verilir ve Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği ile Enerji Yönetimi ve Hesaplama programları SBC’nin Shanghai kampüsünde Liverpool John Moores Üniversitesi tarafından verilir.

Ücret ve Giderleri (yıllık)
SBC Shanghai CNY 80.000 (~ EUR 9500) Öğrenim Ücretleri (64.000TL)
İngiliz ücretleri İngiltere’deki üniversitelerde geçerlidir.
Konaklama Ücretleri CNY 8.800 – 36.000 (~ EUR 1100 – 4500)  (7,40TL ile 28,800TL arasındadır)
Geçim Masrafları yaklaşık CNY 20.000 (~ EUR 2350) (16,000TL YAKLAŞIK)
CNY 3.000 Burslar – 6.000 (~ EUR 375 – 750) (2400TL İLE 4800TL ARASINDA BURS VERİLMEKTEDİR. )
Kariyer Hizmetleri

SBC, oldukça geniş bir yelpazede aralarında Fortune 500 şirketlerinin yer aldığı, çokuluslu kurumsal ortaklarla işbirliği içindedir. Kariyer Ofisi, KPMG, HP ve IKEA gibi firmalarda rekabetin yüksek olduğu stajlara başvurmak isteyen öğrencilere önemli destekler sunar.

Bu yıl son sınıf öğrencilerinin %90’ından fazlası, birinci sınıf üniversitelerde yüksek lisans için veya işe alım için kabul edildiler. İş teklifi alan mezunların nerdeyse %85’i çokuluslu Fortune 500 şirketlerine veya prestijli Çin şirketlerine girdiler.

Konaklama
Başlıca Yurtlar/Konaklama

Öğrencilerin kampüs içinde ve dışında yaşama seçenekleri mevcut. Kampüste yaşamak isteyen uluslararası öğrenciler, “International House” adlı binaya yerleştirilirler. Son zamanlarda yenilenen daireler, banyolu ve klimalıdır. Hızlı internet bağlantısı mevcut olup pahalı değildir. Mikrodalgalar, buzdolapları ve elektrikli ocaklar gibi temel mutfak araçları da kendi yemeğini yapmak isteyen uluslararası öğrencilerin kullanımına sunulur.

Ücretler

Tek kişilik oda: Yıllık 30,000 RMB

İki kişilik paylaşımlı oda: Yıllık 15,000 RMB

Üç kişilik paylaşımlı oda: Yıllık 9,500 RMB (7600TL DİR)

İmkanlar

Her odada yüksek hızda internet bağlantısı bulunur. Mikrodalgalar, buzdolapları ve elektrikli ocaklar gibi temel mutfak araçları kadar çamaşırhane de mevcuttur.

Kampüs Dışında Konaklama

Birçok uluslararası öğrenci, kampüs dışında yakındaki apartmanlarda yaşamayı tercih ediyor. SBC’nin Konaklama Ofisi, öğrencilere bu konuda yardımcı olmakta ve güvenilir emlakçıların bilgilerini vermektedir. Civar yerlerdeki kiralar, paylaşımlı bir dairede bir oda için aylık 2,000-3,000 RMB arasında değişmektedir. Daha düşük kiralı daireler, şehir merkezinden uzakta, metro kullanımı gerektiren yerlerdedir.

 1. Çin’de sanki İngiltere’de bir üniversiteden mezun olmuş gibi Hangi Üniversitelerin diplomasını alabilir siniz?   Seçtiğiniz konuya ve sınav performansınıza bağlı olarak aşağıdaki 9 birinci sınıf üniversiteden birini seçebileceksiniz:       Bradford Üniversitesi     
 2. Huddersfield Üniversitesi
 3. Leeds Üniversitesi
 4. Leeds Beckett Üniversitesi
 5. Liverpool John Moores Üniversitesi
 6. Manchester Metropolitan Üniversitesi
 7. Salford Üniversitesi
 8. Sheffield Üniversitesi
 9. Sheffield Hallam Üniversitesi  

SBC’de Hangi Dersleri Çalışabilirim?      

Muhasebe ve Finans, İşletme Yönetimi, Etkinlik Yönetimi, Elektronik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği ***************************

Yaşayan şehir Şanghay
İlk 10 da yer alarak Öğrenci şehri seçilmiştir.- öğrenciler tarafından oy verilmiştir. Bu yıl 18.000’den fazla öğrenci ve mezun, sanat ve kültür, uygun fiyat, gece hayatı, iş olanakları, çeşitlilik, hoşgörü ve katılım,
dolaşma kolaylığı ve arkadaşlık dallarında şehirlerini sekiz kategoride derecelendirdi ve Ayrıca mezun olduktan sonra şehirde kalacakları veya kalacaklarını da belirttiler.
Şangay, Ottawa ve Prag’dan hemen sonra 3. sırada.
Şangay endekste (Tokyo’dan sonra) bulunan en büyük ikinci şehirdir.

Şangay “dolaşımın kolaylığı” kategorisinde en yüksek notu alırken, gece hayatı, samimiyeti, ve sanat ve kültür açısından iyi bir puan almıştır. Ankete katılanlar ayrıca kentin mutfağını, birçok kökenden gelen insanlarla tanışma fırsatlarını ve uluslararası olanaklara ve nüfuza sahip bir şehirde ders çalışmayı övmektedir.

Şangay – yenilikçi  şehir hakkında söylenenler; 

-Harika bir küresel şehir, Arzu edilen inovasyon şehri. Yeni bir teknolojik ve endüstriyel devrim turundadır.
-Her birimiz gelişmeye, büyümeye ve mücadele etmeye çalışıyoruz. Her bireyin çabası ve yeniliği, sonuçta canlı bir Şanghay olan Şangay’daki çeşitli endüstrilerin ve sistemlerin yenilikçi gelişimine katkıda bulunmuştur.

Facebook sayfamızdan okulların promosyonlarını,  Instagram sayfamızdan öğrencilerimizin görüşlerini ve hayat tecrübelerini takip edebilir, ülke, şehir ve programları ile ilgili daha güncel bilgiler edinebilirsiniz.

iletişim ve kayıt işlemleriniz için bizlere 0544 259 60 71 –  0212 259 60 75   den ulaşabilirsiniz.

Çin’ de yüksek lisans diploması hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık almak istiyorsanız Bilgi istek formunu doldurmanız yeterli olacaktır.  Çin’ de eğitim ve yaşam konusunda uzman danışmanlarımız size aynı gün içerisinde telefonla dönüş yapacaklardır.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU