Clausthal Teknik Üniversitesi

Clausthal Teknik Üniversitesi özellikle madencilik akademisi ile tanınmaktadır. Üniversitenin 3000′e yakın öğrencisi bulunmaktadır. Disiplinler arası araştırmalara oldukça uygun bir alt yapısı vardır. Bu üniversiteyi seçen öğrenciler çalışmaları için kişisel atmosferi, çok sayıda üniversite ortaklığı ve öğrenci olarak bilimsel çalışmalara katılma olanağı gibi pek çok fırsata sahip olmaktadır.

Doğa ve Malzeme Bilimleri Fakültesi, Enerji ve Yönetimi Fakültesi ve Matematik, Bilgisayar Bilimleri ve Makine Mühendisliği Fakültesi olmak üzere 3 fakülteden oluşmaktadır.

Clausthal Teknik Üniversitesi fakültelerinde; uygulamalı matematik, işletme, kimya, enerji ve tabii kaynaklar mühendisliği, enerji teknolojisi, bilgisayar bilimi, makine mühendisliği, malzeme bilimi, yer bilimleri, teknik bilgisayar bilimi, kimya mühendisliği, ekonomi ve bilgisayar bilimi ve endüstri mühendisliği gibi eğitimler alabilmektedir. Üniversite’nin öğrencilerine sunduğu sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen öğrencilerin aylık olarak belirli bir ödeme yapmaları gerekmektedir.

Öğrencilere konaklama için üç seçenek sunulmaktadır; Katolik Rezidansı, Protestan Rezidansı ve Öğrenci Merkezi. Öğrenci Merkezinde telefon, internet ve televizyon mevcuttur. Rezidans bilgileri için kuruluşlara başvurulması gerekmektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU