Comitato Linguistico İtalyanca Dil Okulu

Comitato-Linguistico

Comitato Linguistico, 1986 yılında kurulmuştur. Tarihi merkez olan Perugia’ da Umbria’ nın yeşil tepelerine bakan geniş pencerelere sahip, zarif bir yapı içerisinde aydınlık ve ferah sınıflarda ders verilmektedir.

Bütün sınıfları, modern öğretim donanımlarıyla döşenmiş ve klimalıdır. Okulda ücretsiz wifi ve öğre3nciler için internet noktalarımız bulunmaktadır. Ders aralarında öğrencilerin sohbet edip, kahve içebilecekleri dinlenme alanımız bulunmaktadır.

Hoşgeldiniz Seremonisi

Okula gelen öğrenciler sıcak bir ilgiyle karşılanmaktadır. Danışmanlık  ofisi her zaman açık olup, çalışanları öğrencilerin danışma ve bilgi dahil olmakla birlikte tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve sorunları için çözüm üretmeye hazır olarak beklemektedir. Comitato Linguistico, öğrenciler için konaklama düzenlenmesi ve okulun tatil olduğu günlerde çözüm önerileri sunmaktadır. Ayrıca öğrencilere havaalanı karşılama hizmeti de sunulmaktadır. 

 

Kurslar ve Kültürel Aktiviteler

Kurslarımızda, CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) düzeylerinde eğitim verilmektedir. Özel içerikli kişiye özel kurs seçenekleriyle ihtiyaçlarınız doğrultusunda geniş bir yelpaze sunan en iyi okullar arasında yer almaktadır.  Öğrencilerin kolay iletişim kurmalarını sağlamak adına sınıf mevcudu 10 kişi ile sınırlıdır. Konuşma sınıfları ise anadili İtalyanca olan öğrencilerimizle birlikte yabancı öğrencilerin kolay iletişim kurmalarına fırsat veren uygulamalar yapılmaktadır.

Comitato Linguistico, kültürel etkinliklerin yapıldığı önemli merkezlerdendir. Dil öğreniminde tamamlama ve bütünleşme olarak tasarlanmış İtalyanca konuşma becerilerini kazandırmaya yönelik olarak imkanları bulunmaktadır. Okul, kültürel etkinliklerde geniş bir yelpaze sunar.

Öğretim

  • Öğretmenler ve Yöntemleri

Dersler açık bir biçimde yapılandırılmış ve European Reference Framework tarafından yönlendirilmektedir. Amacı, profesyonel bir yaklaşımla samimi bir ortamda öğretim vermektir. Her öğrenciyle ayrı ayrı ilgilenilmektedir. Tüm kurs boyunca yüksek nitelikteki öğretmenleri uzman bir şekilde dil eğitimi vermektedir. Öğrencilere daha iyi bir eğitim sunmak adına öğretmenleri tecrübeleri doğrultusunda ilgi çekici ve tamamlayıcı bir eğitim sunmaktadır.  Öğretmenlerimiz, sıcak bir iletişim içinde ve oyunlarla etkin bir öğretim şekil uygulamaktadır. Eğlenceyi güçlü bir öğretim aracı olarak kullanmaktadır. Çünkü eğlence ile etkin bir şekilde dilbilgisini öğrenebileceksiniz.

  • Kültürel Aktiviteler

Öğrencilerin boş zamanlarını etkin bir şekilde kullanmaları için çeşitli kültürel aktiviteler düzenlenmektedir. Öğretmenler, modern ve halk yaşamının yanı sıra modern ve antik dünyayı tanımalarında öğrencilere liderlik ederler. Öğrenciler İtalya ve İtalyanlar hakkında her şeyi doğrudan öğrenebilme şansına sahip olacaklar ve dil becerilerini geliştirebilecekler.

Comitato Linguistico kursunun özellikleri

Comitato Linguistico, Perugia’da sadece ASILS ve EDUITALIA üyesidir. Okul;

Hamburg

– Mecklenburg-Vorpommern

– Berlin

– Hessen

– Brandenburg

– Schleswig-Holstein

– Niedersachsen

– Saarland

– Rheinland-Pfalz

tarafından tanınmaktadır. Ayrıca CSN (Swedish National Board of Student Aid), şartlarını yerine getirmektedir.

Şehir

Perugia, üniversite kampüsü yüzyıllara dayanmaktadır. Hizmet ve festival gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

Nüfusu 170.000 olan şehirde, yaşam yüksek standartlardadır. Her meydanında, her köşesinde yaşayan, kendine özgü sanatı ve tarihi gelenekler olan çok yüksek kültürel değere sahip güzel bir şehirdir. Parkları ve bahçeleri ile tarihi yaşatan ve İtalya yarım adasının merkezine konumlanmış şehirde mevsimler ılıman geçmektedir.

Danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi ve destek almak için Bilgi istek formunudoldurmanız ya da 0212 259 60 75 no’lu ofis telefonlarımızdan aramanız yeterlidir.

 

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

İtalya Dil Okulları Listesi

ALS STUDY Yurtdışı Eğitim olarak İtalya’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER
ACCADEMİA ITALIANAFloransa,Roma30 yıldır İtalyanca başta olmak üzere birçok konuda Avrupa'nın önde gelen eğitim kurumlarından biridir.
CENTRO MACHIAVELLIFloransa Kursa katılan her öğrencinin talep ve ihtiyaçları ile yakından ilgili olması ve bu talep ve ihtiyaçları karşılamaya yönelik birçok imkan sunan bir kurumdur.
COMITATO LINGUISTICOPerugiaÖzel içerikli kişiye özel kurs seçenekleriyle ihtiyaçlarınız doğrultusunda geniş bir yelpaze sunan en iyi okullar arasında yer almaktadır.
DILITRoma1974 yılında kurulan bir eğitim kurumudur. En saygın ve yaygınlaşmış dil okullarındandır.
EUROCENTRESFloransa 16 yy. kalma bir Rönesans sarayında yer almaktadır. Genel italyanca ve yoğun italyanca kurs programı sunmaktadır. Ayrıca  CELI sınavı için hazırlık kursları da mevcuttur.
LINGUAVIVAFloransa, Milano1990 yılından bu yana bir çok milletten gelen öğrencilere eğitim veren kurumdur.
SPRACHCAFFECalabria, Floransaİtalyan kültürünü yakından sunan zincir eğitim kurumudur.
SCUOLA LEONARDO DA VINCIFloransa, Roma, MilanoGenel İtalyanca'dan iş İtalyanca'sına programlarına kadar geniş bir yelpaze sunan eğitim kurumudur.
TORREDİ BABELORoma