Cottbus Teknik Üniversitesi

Brandenburg eyaletinin ilk teknik üniversitesidir. 6400’den fazla öğrencinin eğitim gördüğü kampüs, şehir merkezine oldukça yakındır. 90 farklı ülkeden öğrencinin okuduğu üniversite, modern laboratuvarlarıyla öğrencilerine kusursuz bir araştırma ortamı sunmaktadır. Üniversite bünyesinde 125 profesör eğitim vermektedir. Üniversite kampüsünde modern konferans salonları, geniş ağ ağ bağlantısı bulunmaktadır.

Cottbus Üniversitesi’nde akademik yıl, Türkiye’deki gibi iki yarıyıldan oluşmaktadır.

Üniversite lisans eğitimini Almanca olarak vermektedir. Ve eğitim 3 yıl sürmektedir.

Eğitim verilen alanlar; mimarlık, inşaat mühendisliği, işletme yönetimi, elektrik mühendisliği, çevre ve kaynak yönetimi, bilgisayar bilimleri, bilgi ve medya teknolojileri, kültür ve teknoloji, alan kullanımı ve su yönetimi, fizik, matematik, makine mühendisliği, şehir ve çevre planlama, işletme matematiği ve işleme mühendisliği gibi alanlarda eğitim vermektedir.

Cottbus Teknik Üniversitesi’ne başvuru yapmak için hazırlanması gerekenler; Üniversiteye ait doldurulmuş başvuru formu, yükseköğrenim alabileceğinizi kanıtlayan eğitim belgesi (lise mezuniyet diploması vb.), dil ispat formu (TOEFL için 550 puan, bilgisayar bazlı 213 puan, internet bazlı 79 puan, IELTS minimum 6.5, CAE minimum B, Cambridge Certificate of ProficiencyTest minimum B) , pasaport fotokopisi ve 2 adet referans mektubudur.

Konaklama gibi diğer bilgilendirmeler ise Cottbus Teknik Üniversitesi öğrenci merkezlerinden edinilmektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU