Dresden Teknik Üniversitesi

Dresden Teknik Üniversitesi’nin 35 bin öğrencisi bulunmaktadır. Teknik bölümlerinin eğitimi oldukça iyi olmasının yanı sıra ekonomi bölümlerinin eğitimi de oldukça güçlüdür. Öğrenciler okudukları bölümle ilgili staj yapabilmektedirler. Fakültelerin tamamı merkez kampüste değildir ancak şehrin güneyinde bulunan fakültelerle birlikte oldukça geniş bir alana yayılmıştır.

 

Üniversite bünyesinde, mühendislik ve mimarlık fakültesi, elektrik mühendisliği fakültesi, dizayn fakültesi, bilişim teknolojileri ve matematik fakültesi, uzamsal bilimler fakültesi, ziraat fakültesi, makine ve işleme mühendisliği fakültesi, işletme yönetimi, eğitim fakültesi bulunmaktadır.

Fakültelerin eğitim verdiği bölümler; endüstri mühendisliği, bilgi işletim sistemleri mühendisliği, mimarlık, sanat tarihi, müzikoloji, biyoloji, moleküler bioteknoloji, kimya, inşaat mühendisliği, bilgisayar bilimleri, diş hekimliği, ekonomi, elektrik mühendisliği, İngilizce öğretmenliği, İngiliz ve Amerikan kültür edebiyatı, politika, sosyoloji, psikoloji, lojistik, trafik mühendisliği, su işleri, çevre koruma ve çevre mühendisliği, felsefe, gıda kimyası, gıda ve beslenme bilimleri, ormancılık, Fransızca öğretmenliği, jeodezi, coğrafya, Almanca öğretmenliği, alman kültür ve edebiyatı, hemşirelik, tarih, hidroloji, uluslararası ilişkiler, İtalyanca, peyzaj mimarlığı, hukuk, malzeme bilimi, matematik, matematik öğretmenliği, makine mühendisliği, mekatronik, ağaç işleri teknolojisi, medya araştırmaları, medya yazarlığı, tıp, metal ve makine mühendisliği, fizik ve fizik öğretmenliğidir.

Üniversite isteyen öğrencilerine sağlık sigortası imkanı da sunmaktadır. Öğrenci rezidansı ve uluslararası öğrenci misafirhanesi gibi iki farklı konaklama seçenekleri mevcuttur.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU