Dunaujvaros Üniversitesi

Dunaujvaros Üniversitesi

Üniversite bulunduğu şehrin adını almıştır. Dunaujvaros Üniversitesi ülkenin dinamik güçlerinden bir tanesidir. Üniversite son yıllarda alınan AB fonlarıyla büyük yatırımlar yapmıştır. Öğrenci koşullarını oldukça iyileştirmiştir.
Dunauvaros Üniversitesinde 5000 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversite öğrencilerine ücretsiz internet bağlantısı, wifi kartları ve bilgisayar edinme fırsatı sunmaktadır. Bilgisayar bağlantısı ise sürekli güncellenmektedir.

Öğrencilere 11 fakültede 45 farklı dalda eğitim fırsatı sunulmaktadır. Öğrenciler eğitimlerine tam zamanlı ve yarı zamanlı olacak şekilde kendileri belirlemektedir.


Kabul Koşulları

Öğrencilerin lise not dökümlerine ve yeterliliklerine bakılarak hangi fakültede eğitim alabileceğine karar verilmektedir.

İşletme ve mühendislik okuyacak adayların yeterli seviyede matematik ve ingilizce bilmeleri beklenmektedir. Yeterli bulunmayan adaylar bir yıl mühendislik ya da işletme ön eğitimine alınmaktadır.Programı başarıyla tamamlayan öğrencilerin fakülteye geçiş hakları bulunmaktadır.
İngilizce seviyesi düşük olan adaylara da hazırlık eğitimi uygulanmaktadır.

Yaşam Maliyetleri

Öğrencilerin yurtta ya da evde konaklamaları mümkündür. Konaklama masrafları aylık 200-250 Euro civarında değişmektedir. Ulaşım, beslenme ve sosyal giderler gibi harcamalar ayda 350-450 Euro civarında tutmaktadır. Genel olarak aylık öğrenci masrafı 550-650 Euro civarındadır.

Verilen Eğitimler

Lisans düzeyinde verilen eğitimlerin süresi 3,5 yıldır. Bu düzeyde;
İşletme mühendisliği alanında; kalite yönetimi, operasyonel yönetim, çevre mühendisliği, lojistik;
Bilgisayar mühendisliği alanında; network, işletme bilişim sistemleri, software teknoloji, sistem mühendisliği, software teknoloji;
İşletme alanında; işletme, finans, muhasebe, bölgesel ekonomi;
İletişim ve medya alanında; gazetecilik, işletme iletişimi, iletişim teknolojileri eğitimi verilmektedir.

Yüksek lisans düzeyinde verilen eğitimlerin süresi 2 yıldır. Bu düzeyde;
Mühendisli eğitmenliği alanında; malzeme mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği eğitimi verilmektedir.

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI VE ÜCRETLERİ

Daha çok Teacher of Engineering- Mühendislik öğretmenliği alanında yerleştirmeler yapmakta olup, 4 sömestirlik okul ücreti 3550 Euro’ dur. 

Yüksek Lisans Düzeyinde Verilen Eğitimler

Malzeme Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU