Erfurt Üniversitesi

Erfurt Üniversitesi sosyal ve kültürel bilimler alanlarında yaptığı çalışmalarla uluslararası sahnede ön plana çıkmaktadır. 5000’den fazla öğrencisi ve 530 çalışanı ile birlikte Almanya’nın en dinamik üniversitelerinden biri konumundadır.

Eğitim fakültesinde; psikoloji, müzik, sanat, okul pedagojisi, teknik çalışmalar ve endüstriyel gelişim, ilkokul eğitimi ve erken çocukluk araştırmaları, Protestan teolojisi gibi alanlarda eğitim vermektedir.

Katolik teoloji fakültesinde; felsefe, eski kilise tarihi, Hristiyan sosyal bilimleri, kilise hukuku, ahlaki din ve etik gibi alanlarda eğitim vermektedir.

Felsefe fakültesinde; tarih, medya ve iletişim çalışmaları, felsefe, edebiyat çalışmaları, din çalışmaları, dil bilimi gibi alanlarda eğitim vermektedir.

Ekonomi, hukuk ve sosyal bilimler fakültesi; hukuk, sosyal bilimler ve ekonomi gibi alanlarda eğitim vermektedir.

Sağlık sigortası olanakları 30 yaş altı ve üstü öğrenciler için farklılaşmaktadır.

Üniversite öğrencilerine 492 yataklı rezidanslarda konaklamalar yapılmaktadır.. Öğrencilerin yurt başvurusunu internet üzerinden yapmaları gerekmektedir. Öğrenci rezidanslarından minimum 6 ay ikamet edecek öğrenciler yararlanabilmektedir. Öğrencilerin yiyecek ihtiyacını kampüste bulunan restoran ve kafeler sağlamaktadır. Bu restoran ve kafeler öğle 3’e kadar hizmet vermektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU