Fransa Dil Okulları

Fransa’ da pek çok dil kursu ve üniversite ile çalışmaktayız. Fransa dil okulu ücretleri aylık 650€ ila 1450€ arasında kurs ve şehir tercihine göre değişmektedir.

Fransa’ da Paris, Nice, Montpellier, Normandy, Cannes şehirlerinde Fransızca kurslar mevcuttur. Fransa’ da Fransızca kursları ve eğitimi konusunda profesyonelce ve ücretsiz yapan bir danışmanlık şirketi olarak kurs, şehir tercihi, program seçimi, kurs kabullerinin getirtilmesi, vize işlemleri uzman danışmanlarımız sayesinde başarı ile yürütülmektedir.

Fransa’ da Fransızca Dil Okulları Eğitim Programları aşağıdaki gibidir:

 • Genel Fransızca
 • Yoğun Fransızca
 • İş için Fransızca
 • DELF Sınavı Kursları
 • Fransızca Hazırlık senesi Kursları-Üniversite eğitimi için
 • Fransızca + Sanat ve ya Spor Kursları
 • Fransızca Yaz Okulları

Fransa’ da Fransızca dil okulu ücretleri :

FransaFransa’ da alınan Fransızca dil kursları aylık 500Euro – 800Euro arasında değişmektedir. Bazı Fransızca dil okulları uzun dönem eğitimlerde veya kendilerinin belirledikleri sezonlarda özel indirimler uygulamaktadır. Bu konuda detaylı bilgi ve yönlendirme ALS STUDY tarafından yapılmaktadır.

Fransa’ da Konaklama seçenekleri ve ücretleri:

Fransa’ da şehirlere göre konaklama seçenekleri ve ücretleri değişkendir. Aile yanı konaklama ve öğrenci yurtları mevcuttur. Dil kurslarında en çok tercih edilen konaklama seçeneği aile yanı konaklamadır. Fransızca dil okulları ücretleri aylık 350 Euro – 600 Euro arasında değişmektedir.

Fransa’ da Yaşam Giderleri:

Fransa’da bir öğrencinin aylık yaşam giderleri aylık 300 Euro – 600 Euro arasında değişmektedir. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Fransa’ da yaşam giderleri diğerlerinden bir hayli düşüktür.

Fransa Vizesi İşlemleri:

Fransa öğrenci vizesi, okul kaydının yapılmasından 15 gün sonrası tamamlanmaktadır. Eğitim sürecine göre vize verilmektedir.  3 çeşit Fransa vizesi vardır.

 • Kurs süreniz 12 hafta ise: Turistik Schengen vizesi,
 • Kurs süreniz 24 haftaya kadar ise: uzatım yapılamayan öğrenci vizesi
 • Kurs süreniz 24 hafta ve üzeri ise: Uzatılabilen öğrenci vizesi. Bu vize Üniversite ya da Master okumak isteyen öğrencilere tavsiye edilmektedir.

ALS STUDY eğitim danışmanlarımız Fransa Konsolosluğu vize işlemleri hakkında tüm bilgi ve donanıma sahiptir.

Fransa ‘da çalıştığımız Fransızca Dil Okulları:

 • LSI Paris Fransızca Dil Okulu
 • CIA Antibes Fransızca Dil Okulu
 • French in Normandy Fransızca Dil Okulu, Rouen
 • ILA Montpellier Fransızca Dil Okulu
 • EcoleDesRoches
 • Sprachcaffe
 • Paris Langues Fransızca Dil Okulu, Paris

Fransa ‘da Fransızca dil kursu seçimi:

Fransa Konsolosluğu, Fransa ‘da Fransızca dil eğitimi almak isteyenlerin B1 düzeyinde Fransızca bildiğini belgelemelerini istemektedir. Fransızca mütercim tercümanlık ya da Fransızca öğretmenlik okuyan öğrenciler daha ziyade yaz dönemlerinde Fransızcalarını geliştirmek amaçlı ve kısa süreli olarak gitmektedirler ve vize konusunda zorlanmamaktadırlar. Diğer grup ise Fransa’ da Üniversite ve Fransa’da Yüksek lisans eğitim amaçlı öğrencilerin tercih ettiği Yoğun Fransızca dil eğitimi alacak öğrencilerin başvurularıdır. Öğrenci vizesi ile giriş yapacak öğrenci adaylarına öncelikle Türkiye’ de kendilerini ifade edecek ve anlayacak kadar Fransızca Hazırlık dersleri aldırmaktayız.

Hangi programa katılır, hangi çeşit vizeye başvurursanız başvurun, ALS STUDY sizden aldığı verilerle size uygun şehir seçeneklerini ve ders programlarını göz önüne alarak size önerilerde bulunacaktır. Kurs tercihi çok daha sonra gelmektedir. Fransa’ da kurslar devlet tarafından sıkı kontrollerden geçtiği için kalite konusunda hemen hemen aynıdır. Sadece ders programlarına ve şubelerine göre değişebildiğinden tercihlerinizde bir hayli önemli olacaktır.

ALS STUDY yurtdışı eğitim Fransa’ da Fransızca dil okulu kaydınızla ilgili herhangi bir ücret almamaktadır. Şehir, kurs, ders programı, konaklama tercihi, vize, indirimli bilet, sigorta işlemlerinizi ücretsiz olarak yürütmektedir. Fransa’ da eğitim için güvenli ellerdesiniz. 0212 259 60 75 ‘ten bize ulaşabilir, Bilgi İstek formunu doldurduğunuzda danışmanlarımızın size dönüş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Dil okulları fiyatları sayfamızdan Fransa dil okulları fiyatları güncel olarak görebilir, tercih edeceğiniz konaklama seçeneklerini belirleyerek fiyatlandırmanızı görebilirsiniz.

FRANSA DİL OKULLARI

AMBOISE

LA ROCHEL

NICE

PARIS

Ecole Perl – Fransızca dil okulu katalogu için tıklayınız. Download our Brochure

Ecole Perl dil okulu fiyatları için tıklayınız. Download our Price List

Fransa Dil Okulları

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

FRANSA DİL OKULLARI LİSTESİ

ALS STUDY Yurtdışı Eğitim olarak Fransa’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’de ki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazılar

DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER
AZURLINGUANiceFransızca dil eğitimi veren kaliteli okullardan biri.
FRENCH IN NORMANDYRouenFransızca dil eğitimdeki kalitesini aldığı ödülleri ile kanıtlamış dil okulu.
INSTITUT LINGUISTIQUE ADENETMontpelierEkonomik eğitim almak isteyen öğrenciler için butik dil okulu
LSIParisParis'te dil eğitimi almak isteyenler için kaliteli dil okulu.
SPRACHCAFFEParis, NiceUluslararası zincir dil okulu