Friedrich Schiller Üniversitesi

Tarihi bir geçmişi olan Friedrich Schiller Üniversitesi’nin Nobel ödüllü mezunları bulunmaktadır. Üniversitede 20.336 öğrenci eğitim görmektedir. Yaklaşık 1300 yabancı öğrenci bulunmaktadır. Şehrin birçok farklı bölgesinde 10 ayrı fakülte olarak eğitim vermektedir. Şehre yayılmış olan kampüste öğrenciler istedikleri yerlere ulaşımlarını yürüyerek sağlayabilmektedir.

Üniversite, Alman araştırma topluluğu (DFG) tarafından finanse edilmektedir. Bu üniversite öğrencilerine araştırma okullarında geniş olanaklar sağlayarak uygulama yapma fırsatı vermektedir.

Üniversite fakülteleri; din bilimleri fakültesi, hukuk fakültesi, ekonomi ve işletme fakültesi, felsefe fakültesi, sosyal ve davranışsal bilimler fakültesi, matematik ve bilgisayar bilimleri fakültesi, fizik ve astronomi fakültesi, kimya ve evren bilimleri fakültesi, biyoloji ve eczacılık fakültesi ve tıp fakültesidir.

Fakültelerde verilen eğitimler; tıp, eczacılık, diş hekimliği, uygulamalı bilgisayar bilimi, arkeoloji, sanat tarihi, biyoloji, kimya, iletişim bilimi, ekonomi, eğitim bilimi, tarih, hukuk, coğrafya, sosyoloji, psikoloji, fizik, felsefe, Latince, diyetisyenlik, matematik ve spor bilimleridir.

Üniversite eğitimini 3-3,5 yılda tamamlamaktadır. Üniversite öğrencilerine yurt ve özel konaklama tercihleri sunmaktadır.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU