İtalyanca Dil Okulları

İtalyanca Dil Okulları All Study

İtalya’ da İtalyanca Dil Okulları ve şubeleri:

İtalya dil okullarına gidecek öğrencilerin en fazla tercih ettikleri şehirler hayatın renkli olduğu 2 şehir Roma ve Milano’dur.

İtalya’ da ALL STUDY olarak temsil ettiğimiz İtalyanca Dil Okulları İtalya Eğitim Bakanlığı, Üniversite ve Araştırma (MIUR) Bölümü ve EDUITALIA, EUROPEAN CONSORTIUM, TANDEM INTERNATIONAL, EQUALS, ALTO, FIYTO,  A.S.I.L.S. kurum ve dernek akreditasyonlarına sahiptirler.  İçlerinden çok büyük ve önemli kurumlarda İtalyan Üniversitelerine  hazırlık yılı programlarına da yerleştirme yapmaktayız. Bu konuda ücretsiz  bilgi ve danışmanlığı Bilgi İstek formunu doldurduğunuzda veya 0212 259 60 75 – 76 no’lu ofis telefonlarımızı aradığınızda İtalya’da eğitim konusunda uzman ve size atanmış danışmanımızdan alabilirsiniz.

İtalya dil okulları fiyat listesini buradan görebilirsiniz.

 • INTERNATIONAL HOUSE –  Milano, Roma
 • SCUOLA LEONARDO DA VINCI – Floransa, Siena, Milano, Roma
 • SCUOLA LEONARDO DA VINCI –  Milano
 • STUDIOITALIA  – Roma
 • INSTITUTO VENEZIA – Venedik
 • ABC SCHOOL – Floransa
 • CENTRO MACHIAVELLI  – Floransa
 • ACCADEMIA EUROPEA DI FIRENZE – Floransa
 • EUROPASS CENTRO STUDI EUROPEO –  Floransa
 • BABILONIA – Sicilya
 • CENTRO ITALIANO – Napoli
 • CENTRO GIACOMO PUCCINI – Viareggio
 • ACCADEMIA ITALIANA – Salerno
 • TERRAMARE – Orbetello

FLORANSA

MILANO -MILAN

ROMA

SIENA

İtalyanca dil okulları fiyat listesi

Scuola Leonardo da Vinci –     Milano dil okulları hakkında tıklayınız

Comitato Linguistico    İtalyanca dil okulu hakkında bilgi için tıklayınız

İtalyanca dil okulları 

İtalyanca’ yı akıcı bir şekilde konuşabilmenin ve doğru bir şekilde anlayabilmenin en kolay yolu o dili anadil olan ülkesinde yani İtalya’ da yaşayarak öğrenmekten geçer. İtalya’ da alacağınız eğitimle, o dili gramer, zaman ve fiil çekimlerini tüm detaylarına kadar öğrenmenin yanı sıra, İtalya’ nın sosyal yaşamında kullanarak anlama ve konuşma yeteneklerinizi de kolayca geliştirebilme şansına da sahip olursunuz.

Yabancı bir ülkede bulunmak kişiyi sadece iyi bir dil öğrenmekle sınırlandırmaz. O ülkenin kültürünü öğrenmek, sınıfınızdaki diğer milletlerden arkadaşlarınız sayesinde farklı kültürler edinmek, kendi kültürünüzü tanıtmak için büyük bir fırsat elde edeceksiniz. Bu kültür zenginliği sayesinde geleceğinizi şekillendirebilir, tüm eğitim hayatınızı veya kariyerinizi uluslararası bir platforma taşıyabilir geleceğinizi şekillendirebilirsiniz. İtalya’ da böyle bir deneyime sahip tüm öğrenciler ülkelerine eşsiz donanımlarla dönmektedirler.

İtalya’ da alacağınız eğitimin olanakları ve şartları gideceğiniz ülkeye, şehrine ve hatta ders programına göre farklılık kazanmaktadır. Dil eğitiminizi özel dil okullarında alacağınız gibi birçok ülkede üniversite kampüslerinde dahi eğitim alabilirsiniz. Gideceğiniz dil okulunda çok farklı ders seçenekleri bulunmaktadır. Haftada 15, 20, 30 ve hatta 40 saatlik ders programları ile dilediğiniz program başlığında ders alabilirsiniz.

İtalya’ da Konaklama

İtalya’ da eğitim alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus konaklamadır. Kendinize ve yaşam standartlarınıza uygun konaklama çeşidini seçmek bir öğrencinin mutluluğu ve iç huzuru açısından çok önemlidir. Bu konuda istek ve beklentilerinizi danışmanınıza doğru bir şekilde iletmek, size sunulacak tercihler için önem arz etmektedir. Dil okullarında çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Aile yanı konaklama, Öğrenci yurtları, Apartman, pansiyon, otel gibi birçok farklı seçenekler bulunmaktadır.

Neden ALL STUDY Yurtdışı Eğitim?

ALL STUDY sizlere gideceğiniz ülke ve alacağınız eğitim programları hakkında bilgi aktarmak yerine sizin eğitim ihtiyaçlarınızı ve imkânlarınızı dikkate alarak, sizin için gerçek programa yönlendirme konusunda profesyonel bir danışmanlık hizmeti vermeye çalışır. Her yıl yüzlerce öğrencinin yurtdışında eğitim almasına aracılık eden kurumumuz, uzman kadromuz sayesinde sizin için en uygun ülke ve şehri, ihtiyaçlarınız ve bütçenize en uygun okul seçeneklerini, amaçlarınıza en uygun programları ve yapınıza uygun konaklama seçeneklerini sizle beraber belirleyerek doğru yerde, doğru eğitimi almanızı sağlar.

İtalya’ da İtalyanca da en çok yerleştirme yaptığımız ülke olması nedeni ile bilgilerimiz öğrencilerimiz sayesinde sürekli güncellenmektedir. Bu işi profesyonelce ve ücretsiz danışmanlık hizmeti ile yapan bir danışmanlık şirketi olarak kurs, şehir tercihi, program seçimi, kurs kabullerinin getirtilmesi, vize işlemlerini yürütmekteyiz. İtalya’ da hangi programa katılır, hangi çeşit vizeye başvurursanız başvurun, ALL STUDY sizden aldığı verilerle size uygun şehir seçeneklerini ve ders programlarını göz önüne alarak size önerilerde bulunacaktır. Kurs tercihi çok daha sonra gelmektedir. İtalya’ da kurslar devlet tarafından sıkı kontrollerden geçtiği için kalite konusunda hemen hemen aynıdır. Sadece ders programları Kurslara ve şubelerine göre değişebildiğinden tercihlerinizde bir hayli önemli olacaktır.

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisi olarak sizden okul ücretleri dışında ekstra bir ücret almadan aşağıdaki hizmetleri sunar;

 1. Bütçeniz ve almak istediğiniz eğitim doğrultusunda size en uygun okul seçimi konusunda uzman danışmanlık hizmeti verir.
 2. Okul kayıt işlemlerinizi gerçekleştirir.
 3. Vize başvurusuna sizi hazırlar ve vize başvurunuzu sizin adınıza takip eder.
 4. Ucuz uçak bileti temininde size yardımcı olur.
 5. Zorunlu seyahat sağlık sigortanızın yapılmasına yardımcı olur.
 6. Size uygun konaklamanın ayarlanmasını sağlar.
 7. Havaalanı transferlerinizi organize eder.
 8. Okul ödemelerinizin okula yönlendirilmesinde size yardımcı olur.

ALL STUDY Türkiye’ nin en çok ziyaret edilen yurtdışı eğitim portalı www.allstudy.com.tr ’nin kurucusudur. ALL STUDY Facebook sayfamızdan tüm güncel indirimleri takip edebilirsiniz. Ücretsiz bilgi ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak için Bilgi İstek Formunu doldurmanız ya da 0212 259 60 75 no’ lu ofis telefonumuzu aramanız yeterlidir.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

İtalya Dil Okulları Listesi

ALS STUDY Yurtdışı Eğitim olarak İtalya’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER
ACCADEMİA ITALIANAFloransa,Roma30 yıldır İtalyanca başta olmak üzere birçok konuda Avrupa'nın önde gelen eğitim kurumlarından biridir.
CENTRO MACHIAVELLIFloransa Kursa katılan her öğrencinin talep ve ihtiyaçları ile yakından ilgili olması ve bu talep ve ihtiyaçları karşılamaya yönelik birçok imkan sunan bir kurumdur.
COMITATO LINGUISTICOPerugiaÖzel içerikli kişiye özel kurs seçenekleriyle ihtiyaçlarınız doğrultusunda geniş bir yelpaze sunan en iyi okullar arasında yer almaktadır.
DILITRoma1974 yılında kurulan bir eğitim kurumudur. En saygın ve yaygınlaşmış dil okullarındandır.
EUROCENTRESFloransa 16 yy. kalma bir Rönesans sarayında yer almaktadır. Genel italyanca ve yoğun italyanca kurs programı sunmaktadır. Ayrıca  CELI sınavı için hazırlık kursları da mevcuttur.
LINGUAVIVAFloransa, Milano1990 yılından bu yana bir çok milletten gelen öğrencilere eğitim veren kurumdur.
SPRACHCAFFECalabria, Floransaİtalyan kültürünü yakından sunan zincir eğitim kurumudur.
SCUOLA LEONARDO DA VINCIFloransa, Roma, MilanoGenel İtalyanca'dan iş İtalyanca'sına programlarına kadar geniş bir yelpaze sunan eğitim kurumudur.
TORREDİ BABELORoma