Jamaika Dil Okulları

Jamaika Dil Okulları

Küba’ nın güneyinde Büyük Antiller olarak adlandırılan adalardır. Karayipler’ de Küba’nın güneyinde bir adadır. Bölge adaları Büyük Antiller diye adlandırılır. Başkenti Kingston’ dır. Tropikal hava etkindir. Sıcak ve nemli bir ülke olmasına rağmen iç kısımları ılımandır.

Jamaika HaritasıJamaika küçük bir ülke olmasına rağmen reggae, ragga, ska, mento, rocksteady, dancehall, dub gibi müzik kültürlerini dünyaya pazarlayabilen yegane ülkedir. Bu müzik türleri ülkenin gelişiminde büyük bir rol oynamaktadır. Ünlü sanatçıları Bob Marley, See Perry, Dennis Brown, Bounty Killer, Sean Paul, Grace Jones, Beres Hammond, Jimmy Cliff, Desmond Dekker, Beres Hammond, Beenie Man, Shaggy, Ben Wayne Jamaika doğumludurlar. Ünlü atlet Usain Bolt ayrıca Jamaika’ lıdır.
Ülke nüfusunun %70′ i Hıristiyan’dır. Ülkenin gelir kaynağı turizm ve madenciliktir. Her sene 1,3 milyon turist Jamaika’ yı ziyaret etmektedir. Ülkenin okyanusla çevrili doğal yapısı, halkın neşeli ve sıcak oluşu, eğlenceli hayatları ülke turizmini her zaman canlı tutmaktadır.

İngilizce Dil Programları
Henüz Jamaika’ ya bir yıl içinde aldığımız İngilizce kurs taleplerimiz parmakla sayılı bile olsa da gerek ülkeye ve okullarına yapmış olduğumuz ziyaretlerde edindiğimiz bilgi, gerek ALS STUDY olarak ülkemizde alığımız kayıtlardan aldığımız net bilgilere göre Jamaika’ da İngilizce Kurslarının tercih edilmesinin nedeni Dil Eğitimlerine ülkenin turizm gelirinin bir parçası olarak bakıldığından öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra sosyal hayatı doyasıya yaşama istekleridir. Bir tur paketi ile turist olarak gitmekten çok ucuza gelen kursların sadece 10 haftalık paketi 2500 USD ‘ dir. Okulda öğretmenlerinizin gözetim ve liderliğinde yapılan tur ve geziler eşliğinde teoride aldığınız dil eğitiminizi pratiğe dökmekte hiç zorlanmayacak, bir yandan ders alırken diğer yandan hayatınızın belki de en güzel tatilini geçireceksiniz.
Ülkenin önde gelen üniversitesinde İngilizce dersler aynı üniversitede görev yapan akademisyenler tarafından verilmektedir. Seviye tespit sınavı sonrasında yerleştirilmeleri yapılan öğrenciler 10 haftalık derslerine devamsızlık yapmadığı ve seviye bitirme sınavından geçerli not aldığı takdirde derslerin bitiminde 1 sertifika almayı hak kazanır ve üst levele geçerler.

Jamaika

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU