Jena Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Uygulamalı bilimler alanında kurulan ilk üniversitedir. 36 bölümü, bir kütüphanesi, yedi konferans salonu, seminer odaları, donanımlı bir şekilde döşenmiş laboratuvarları bulunmaktadır. Öğrencilere pratik becerilerin kazandırılması üniversitenin en önemli amaçlarındandır.

Sanayi ile sıkı bir ilişkisi olan üniversitenin büyük araştırma kuruluşlarıyla da bağlantısı bulunmaktadır. Bu bağlantılar üniversite öğrencilerine staj imkânı oluşturmaktadır.

Üniversite bölümlerinin yapılanması; iş yönetimi, elektrik mühendisliği ve informasyon teknolojisi, makine mühendisliği, temel bilimler, sağlık mühendisliği ve biyoteknoloji, bilim ve teknoloji, endüstri mühendisliği ve sosyal hizmetler şeklindedir.

İşletme, ekonomi, hukuk, muhasebe, matematik, elektrik ve otomasyon mühendisliği, iletişim ve medya teknolojisi, enformatik mühendisliği, makine mühendisliği, mekatronik, fizik mühendisliği, optimetri, bilgisayar mühendisliği, biyomedikal mühendisliği ve endüstri mühendisliği gibi alanlarda eğitim vermektedir.

Üniversiteye geldiğinizde öğrenci yaşam bölümüne başvurduğunuzda size en uygun yaşam ortamını bulmanızda yardımcı olacaklardır. 64 adet rezidans tipi yaşam alanıyla 7400 odalı bir konaklama hizmeti sunulmaktadır. Bina eşyalı ve mutfak kullanımına açıktır. Mutfakta buzdolabı ve ocak gibi gereçler bulunmaktadır. Ayrıca yiyecek hizmeti veren yiyecek merkezleri ve kafeteryalar bulunmaktadır. Ayrıca yemek planları yapılarak öğrencilere duyurulmaktadır.

Üniversite, öğrencilere sosyal yaşama uyum sağlamaları için yardımlarda bulunurken aynı zamanda da ekonomik olarak zorlanmamaları için para biriktirme ve harcama konularında bilgi vermektedir. Yeni geldiğiniz bir ülkede akademik planlarınızın istediğiniz gibi ilerlemediği durumlarda danışmanlık hizmetlerinden yararlanmanız da mümkündür.

Üniversite öğrencilerine kaza sigortası denilen bir sağlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca öğrencinin ekonomik olarak zorlandığı durumlarda belirli koşullar altında finansal zorluk bursu da vermektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU