Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi ( JGU Mainz )

JGU Mainz 150 enstitü ve kliniğinde 35.100 öğrenci, 2800 öğretim üye, 11 fakülte sayısıyla Almanya’nın önde gelen on yükseköğretim kurumundan biridir. Üniversite bünyesinde 10 tane fakülte bulunmaktadır.

Katolik ve protestan teoloji fakültesinde, 700 öğrenci 12 profesör bulunmaktadır.

Sosyal bilimler, medya ve spor fakültesi; eğitim enstitüsü, politik bilimler enstitüsü, psikoloji enstitüsü, medya çalışmaları ve iletişim enstitüsü, medya yönetimi, spor bilimleri enstitüsü ve sosyoloji enstitüsü olarak eğitim vermektedir.

Hukuk, yönetim ve ekonomi fakültesi; 46 profesörü ve 100 akademik görevlisiyle 5000 civarındaki öğrencisine bu alanlarda eğitim vermektedir.

Tıp fakültesi; tıp ve dişçilik alanında eğitim vermektedir.

Çeviri çalışmaları, dil bilimi ve kültürel çalışmalar fakültesi; Almanca, Arapça, Çince, dil bilimi, çeviri bilimleri, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, kültürler arası iletişim, modern Yunanca, Lehçe, Portekizce, Rusça ve İspanyolca alanlarında eğitim sunmaktadır.

Tarih ve kültürel çalışmalar fakültesi; tarih öncesi ve erken tarih enstitüsü, Mısıroloji ve eski yakın doğu çalışmaları, klasik arkeoloji enstitüsü, klasik filoloji bölümü, tarih bölümü, sanat tarihi enstitüsü, müzikoloji enstitüsü, müzikoloji ve Afrika çalışmaları bölümü olarak eğitim vermektedir.

Fizik, matematik ve bilgisayar bilimleri fakültesi 2500 öğrencisine 70 profesör ve 240 akademik görevlisiyle fizik, meteoroloji, matematik ve bilgisayar bilimleri alanlarında eğitim vermektedir.

Kimya, farmakolojik bilimler ve jeoloji fakültesi; coğrafya enstitüsü, jeoloji enstitüsü, nükleer kimya enstitüsü, fiziksel kimya enstitüsü, eczacılık ve biyokimya enstitüsü, inorganik ve analitik kimya enstitüsü ve organik kimya enstitüsü olarak eğitim vermektedir.

Biyoloji fakültesi; moleküler biyoloji enstitüsü, genel botanik enstitüsü, antropoloji enstitüsü, genetik enstitüsü, moleküler biyofizik enstitüsü, moleküler genetik ve genetik mühendisliği çalışmaları enstitüsü, özel botanik enstitüsü, mikrobiyoloji ve şarap araştırmaları enstitüsü ve zooloji enstitüsü olarak eğitim vermektedir.

Ayrıca müzik ve sanat okulları akademileri olarak da eğitim vermektedir.

JGU Mainz uluslararası öğrencilerine oda ve apartmanlarda konaklamaları mevcuttur.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU