Skip links

Malezya’da Üniversite

Malezya’da Üniversite

Malezya Hakkında

Malezya Asya kıtasında yer almaktadır ve Malezya Fedarasyonu olarak 11 farklı devletin bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Güneyde Singapur, kuzeyde Tayland, batıda Andaman Denizi ve doğuda Güney Çin denizi ile sınırdır. Tropikal iklim hakimdir ve yılın bazı dönemlerinde muson yağmurları etkilidir.  Malezya Asya ülkeleri sıralamasında yıllık kalkınma oranları bakımından son derece gelişmiştir.

Yaşam Koşulları

Malezya sosyal yapı olarak farklı etnik kimlik ve kültürleri bir araya getiren ülkelerden biridir. Bu farklılıklar devlet tarafından güvence altına alınmıştır ve halkın büyük bir çoğunluğu hoşgörü içerisinde yaşamaktadır. Tüm bu farklılıklar ülkenin mimarisine, yemeklerine ve yaşam stillerine yansımıştır. Ada kültürünün getirmiş olduğu sıcakkanlılık Malezya’da yakından hissedilmektedir.

MALEZYA’ DA İNGİLİZCE DİL OKULLARI HAKKINDA

Malezya' da İngilizce eğitimler Üniversite bünyesinde yapılmaktadır. Üniversitede her ay  İngilizce sınıfı açılır.
Seviye tespiti sonrasında sınıfınıza yerleştirilmeniz yapılmaktadır. Malezya' da İngilizce hazırlık yılı derslerinde 
7 Level sistemi uygulanır. Program içeriği şöyledir:
Level 1 - Elementary English
Level 2 - Lower Intermediate English
Level 3 - Intermediate English
Level 4 - Level Beginner English
Level 5 - Upper Internediate
Level 6 - Advance English
Level 7 - Proficiency English
Malezya’ da Üniversite kampüsünde alacağınız İngilizce dil eğitimi ücretleri aylık 1000 MYR (Malezya Ringiti)’ dir.1 Akademik yıl eğitim ücreti 9000 MYR Karşılıgı 6.313 TL’ dir. 7 Level sonunda IELTS sınavından enaz 7,5 alabilecek şekilde mezun olursunuz. Dilerseniz Aynı Üniversite içerisinde bir programa geçiş yapabilirsiniz.
 
MALEZYA’ DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ
TMC College bünyesinde çeşitli diploma programları da mevcuttur. Malezya’ da alacağınız Pathway akademik programlar sonunda yine yurtdışında farklı üniversitelere geçiş yapabilirsiniz. Örneğin Moscova devleti Tıp Ünivesitesş, Rusya Medikal Üniversitesi, Çin Tıp Üniversitesi, China Wuhan University, Universitas Sumetra Utara, Universitas Padjadjaran, Waikato Üniversitesi-Yeni Zelanda, AIS St. Helens Üniversitesi-Yeni Zelanda, Infrastructure Üniversitesi, Malezya Kelantan Üniversitesi……
  • Üniversite Hazırlık Yılı –  Yıllık eğitim ücreti 20Bin MYR-
  • Sayısal Programlar için Hazırlık Yılı
  • Sözel Programlar için Hazırlık Yılı
  • Muhasebe Ön Lisansı
  • İşletme Diploması (A Level)
  • Bilgisayar Teknolojileri – Akademik Program eğitimi 12 ay sürer. 3 Term halindedir.
  • Hotel Yönetimi
  • Elektronik Mühendisliği

Eğer kendinize Akademik bir kariyer yapmayı düşünüyorsanız ofisimizde diğer programlarla da ilgili detaylıca konuşabiliriz. 0212 259 60 75 ‘ ten bizlere ulaşabilir, ofis randevusu alarak ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. ALS STUDY olarak danışmanlık hizmetlerimizi gidene kadar değil, siz orada yaşarken de devam ettirmekteyiz. Türkiye temsilcisi olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve bursları  ALS STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.

YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN CAD. KARTAL APT. NO:1/3 BEŞİKTAŞ/ISTANBUL

Malezya’da Üniversite Eğitimi

Malezya’da birçok eğitim kurumu devlet tarafından yakın bir şekilde takip edilmekte ve eğitim kaliteleri düzenli aralıklarla denetlenmektedir. Malezya üniversiteleri kalite bakımından dünya çapında üst sıralarda yer alması devletin öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Okulların çoğu İngilizce’ yi etkili bir şekilde öğretmektedir. Bunun dışında rekabete dayalı ders ücretleri ve çeşitli kurs imkanları ile öğrencilere fırsatlar sunmaktadır. Malezya’da Üniversite okumak isteyenlerin eğitim süreleri Lisans için 3-8 sene, yüksek lisans için 2-3 sene, doktora için ise 3 ya da daha fazla süre eğitim almaları gerekmektedir. Lisans bölümlerinin eğitim dili %80 ve %50 oranında İngilizce’ dir. Doktora programları ise %100 İngilizcedir.

Malezya üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Türkiye’den yerleşeceğiniz bölümle ilgili olarak Barajı geçmek durumundasınız.

Malezya hakkında güncel bilgileri ALS STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Malezya’ da Yüksek lisans hakkında detaylı bilgi almak için Bilgi istek formunu doldurarak ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Kayıt ve danışmanlık işlemleri ile ilgili görüşmek üzere ALS STUDY Yurtdışı eğitim danışmanlığı Istanbul Merkez ofisimizi  0212 259 60 75-76′ dan arayarak Malezya’ da İngilizce dil okulları, Malezya’da Üniversite ve Malezya’ da Yüksek Lisans hakkında uzman danışmanımızla konuşabilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU