Malezya’da Üniversite

Tüm dünyada en uygun ücretli üniversite Malezya üniversiteleridir. Malezya’da en ucuz İngilizce dil okulları ve Üniversite eğitim fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Malezya da Üniversite Malezya’ da yüksek lisans çok uygun fiyatlara alınmaktadır. Malezya’da  uluslarası tanınırlığı olan saygın üniversiteler tarafından diplomanızı alabilirsiniz. Okulların %80’i  Kuala Lumpur’ dadır. Malezya Üniversitelerinde okuyabilmeniz için öncesinde IELTS 6.0 düzeyinde İngilizceniz yoksa bir akademik yıl yani 9 ay İngilizce hazırlık yılı eğitimi alabilirsiniz. Aşağıda Malezya’ da Üniversite ve Malezya’ da yüksek lisans eğitimleri öncesinde alabileceğiniz ingilizce dil kursu ücretlerini görebilirsiniz.

Malezya üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır.  Malezya’ da yerleşeceğiniz bölümle ilgili olarak Türkiye’de barajı geçmek durumundasınız.

Malezya‘ da Pre-Master / İngilizce hazırlık akademik program ücreti 2500USD’ dir.
Tuition fee of CUEA at City University is  ($2,550) (RM 10,400) per year course fee for the whole course.”

 

Malezya’nın yabancı öğrenciler için sahip olduğu başlıca cazibe merkezlerinden biri “uygun fiyatlı üniversiteslerinin olmasıdır”. Yabancı bir eğitime gelince önemli maliyet hususları kurs ücretleri ve geçim masraflarıdır. Malezya’da eğitim ve yaşam maliyetini hesaplandığında birçok uluslararası öğrenci Malezya’da eğitim almanın onlara maddi olarak avantaj sağladığını keşfetmiştir. Yüksek kaliteli eğitimin uygun maliyetlie alınıyor olması uluslararası öğrencilerin Malezya’yı seçmelerinin birçok iyi nedeninden biridir. Örneğin, Malezya’da bir İngiltere’de mühendislik derecesini (3 yıl)tahmini olarak 52.000 RMB’de (16,000usd) alabilirsiniz ; oysa aynı derecedeki programın İngiltere’deki ev sahibi üniversitedeki öğrenim ücreti yaklaşık 14.4000 RM (45.000 USD). 

Kayıt işlemlerinizi başlatabilmemiz için aşağıdaki evrakları hazırlayarak tarafımıza elden teslim etmeniz  veya email etmeniz gerekmektedir. Kayıt ve vize işlemleri Minimumda 8 hafta sürmektedir. Malezya’ da dil okullarında çok uygun fiyatlara İngilizce eğitim alabileceğiniz gibi Malezya Üniversitelerinde de çok ucuza İngilizce kurslar alabilirsiniz. Fakat kurs tercihinizi yaparken uzun süreli Malezya vizesi alabileceğimiz Malezya kurs belgesi basabilecek okulları tercih etmeliyiz. Kurslarımızın dönemleri vardır. İletişim için whatsapp 05442596076  -Ofis 02122596076 numaramızı arayabilirsiniz.

 • Pasaport – ön fotograflı sayfası
 • Diploma -İngilizce yeminli tercüme edilmiş halde-
 • Transckript/ders notlarınız -İngilizce yeminli tercüme edilmiş halde-
 • CV -İngilizce
 • ALL Study kayıt, danışmanlık, vize hizmet bedeli

CITY UNIVERSİTESİ YURT KONAKLAMA ÜCRETLERİ  City Üniversitesi konaklama hakkında kısa bilgiler geçeceğiz burada.Mevcut Oda Tipi(1) Kendi banyosuna sahip İKİ tek kişilik yatak bulunan Master Oda. Kiralık 1100 RM.(270usd)

 • (2) Ortak kullanılan banyolu, İKİ tek kişilik yataklı standart oda. RM 800’de oda kiralama.(195usd)
  (3) Ortak banyolu tek kişilik tek kişilik oda. RM 700’de oda kiralama. (175)* Tek cinsiyet birimi
  * En az 6 aylık sözleşme
  * 2 + 1 (İlk ve Son Ay Kiralama + 1 Ay Depozito)
  * Otopark İlave RM 80 / ay (gerekirse)
  * Kiracılık tarihi ayın 1 veya 15’inde başlar.– Ücretsiz Yüksek Hızlı İnternet
  – Haftalık Ev Bakımı (Sadece Ortak Alan)
  – Müşteri Desteği (Ücretsiz Bakım)
  – Tesislerin Ücretsiz Kullanımı (Yüzme Havuzu ve Spor Salonu)
  – Adil Elektrik Fatura (Oda Bireysel Metre ile birlikte gelir)
  – Hafif Pişirme İzin verilir. Mikrodalga, Elektrikli Ocak, Buzdolabı ve Su Isıtıcısı ile Tamamen Mobilyalı.
  – Klima, Oda + Yatak, Gardırop ve Masa ile Tamamen Eşyalı Oda
  – Ara Damansara LRT 5 ~ 7 dk yürüme mesafesindedir
  – Zemin Katında 11 restoran ve kafe, 4 market (KK, 7-11, Unimart, MyNews), Jaya Market ve Guardian Eczanesi bulunmaktadır.
  – 7 gün 24 saat güvenlik kontrolü olan Tek Giriş Noktası,

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçebilirsiniz :02122596075  Bilgi istek formunu detaylıca tüm talep ve standartlarınızı belirtecek şekilde doldurdugunuzda ilgili danışmanlarımız gün içerisinde size dönüş yapıcaktır.

Malezya’ da sadece İngilizcemi geliştirmek ve Türkiye’ ye dönmek istiyorum derseniz aşağıdaki dil okullarında en ucuz maaliyetle İngilizce dil eğitimi almanızı sağlayabiliyoruz. 8 ay dil okulu ücretleri 2750usd- 6500usd arasında değişmektedir.

 • Vision International Academy dil okulu, Kuala Lumpur
 • Stratford International Language Centre dil okulu, Kuala Lumpur
 • SLC Malaysia dil okulu, Kuala Lumpur
 • Premier Language Centre dil okulu, Kuala Lumpur
 • YES English dil okulu, Kuala Lumpur
 • Inter-Link Language Centre dil okulu, Kajang Malezya
 • EMS Language Centre
 • Elicos Malaysia
 • EMS Language Centre

Malezya’ da Üniversite kampüsünde alacağınız İngilizce dil eğitimi ücretleri aylık 530USD/1000 MYR (Malezya Ringiti)’ dir.1 Akademik yıl eğitim ücreti 9000 MYR Karşılıgı 13,545TL’ dir. 7 Level sonunda IELTS sınavından enaz 7,5 alabilecek şekilde mezun olursunuz. Dilerseniz Aynı Üniversite içerisinde bir programa geçiş yapabilirsiniz.

Malezya’ da master yapmak isteyenlere Üniversitelerden 2.10GPA Mezuniyet ortalaması ile kabul alabilmekteyiz.  Malezya’ da eğer İngilizce hazırlık yılı almadan Üniversite veya master okumak istiyorsanız IELTS dil yeterliliginizden 6,5 beyan etmek zorunluluğu vardır. Her banttan minimum 6.0 olması koşulu vardır. Fakat yine IELTS sınavına girdiniz fakat, IELTS sınavından burada belirtilen/istenen skoru alamadınız. Yine dert etmeyiniz. Akademik programla beraber eksiginiz olan İngilizce  derslerini Akademik programdan aldıgımız kabulle beraber aynı anda yine almanıza yardımcı oluyoruz.

Malezya Hakkında Malezya Asya kıtasında yer almaktadır ve Malezya Fedarasyonu olarak 11 farklı devletin bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Güneyde Singapur, kuzeyde Tayland, batıda Andaman Denizi ve doğuda Güney Çin denizi ile sınırdır. Tropikal iklim hakimdir ve yılın bazı dönemlerinde muson yağmurları etkilidir.  Malezya Asya ülkeleri sıralamasında yıllık kalkınma oranları bakımından son derece gelişmiştir.

Yaşam Koşulları Malezya sosyal yapı olarak farklı etnik kimlik ve kültürleri bir araya getiren ülkelerden biridir. Bu farklılıklar devlet tarafından güvence altına alınmıştır ve halkın büyük bir çoğunluğu hoşgörü içerisinde yaşamaktadır. Tüm bu farklılıklar ülkenin mimarisine, yemeklerine ve yaşam stillerine yansımıştır. Ada kültürünün getirmiş olduğu sıcakkanlılık Malezya’da yakından hissedilmektedir. Okulların vermiş oldugu konaklamalar çok güzeldir. Okul yurtları güvenlik, hijyen, sağlık konusunda özellikle ilk etapta tercih edilmelidir.

MALEZYA’ DA İNGİLİZCE DİL OKULLARI HAKKINDA  Malezya’ da İngilizce eğitimler Üniversite bünyesinde yapılmaktadır. Üniversitede her ay  İngilizce sınıfı açılır. Seviye tespiti sonrasında sınıfınıza yerleştirilmeniz yapılmaktadır. Malezya’ da İngilizce hazırlık yılı derslerinde  7 Level sistemi uygulanır. Program içeriği şöyledir:

Level 1 - Elementary English
Level 2 - Lower Intermediate English
Level 3 - Intermediate English
Level 4 - Level Beginner English
Level 5 - Upper Internediate
Level 6 - Advance English
Level 7 - Proficiency English
Malezya’ da Üniversite kampüsünde alacağınız İngilizce dil eğitimi ücretleri aylık 1000 MYR (Malezya Ringiti)’ dir.1 Akademik yıl eğitim ücreti 9000 MYR Karşılıgı 13,545TL’ dir. 7 Level sonunda IELTS sınavından enaz 7,5 alabilecek şekilde mezun olursunuz. Dilerseniz Aynı Üniversite içerisinde bir programa geçiş yapabilirsiniz.
 

Malezya’da Üniversite Eğitimi Malezya’da birçok eğitim kurumu devlet tarafından yakın bir şekilde takip edilmekte ve eğitim kaliteleri düzenli aralıklarla denetlenmektedir. Malezya üniversiteleri kalite bakımından dünya çapında üst sıralarda yer alması devletin öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Okulların çoğu İngilizce’ yi etkili bir şekilde öğretmektedir. Bunun dışında rekabete dayalı ders ücretleri ve çeşitli kurs imkanları ile öğrencilere fırsatlar sunmaktadır. Malezya’da Üniversite okumak isteyenlerin eğitim süreleri Lisans için 3-8 sene, yüksek lisans için 2-3 sene, doktora için ise 3 ya da daha fazla süre eğitim almaları gerekmektedir. Lisans bölümlerinin eğitim dili %80 ve %50 oranında İngilizce’ dir. Doktora programları ise %100 İngilizcedir.

 • Sheffield Universitesi İngilizce Hazırlık yılı :
 • TMC College İngilizce hazırlık yılı
 • Malezya’ da Üniversite ve Malezya’ da yüksek lisans çok uygun fiyatlardadır. Uluslarası tanınırlığı olan saygın üniversiteler tarafından diplomanızı alırsınız.

 

Malezya’da Tahmini Eğitim Maliyeti – Estimated Cost of Education in Malaysia

1. Preparatory Courses for English Proficiency Tests

Type of ProgrammeEstimated Tuition Fees in USDDuration
International English Language Testing System (IELTS)129 –2292 months
Test of English as  a Foreign Language (TOEFL)143 –2292 months

 

2. Üniversite hazırlık programları – Pre-University Programmes

Type of ProgrammeEstimated Tuition Fees in USDDuration
GCE ‘A’ level, UK3,100 – 4,80018 months
Western Australian Matriculation2,600 – 3,1001 year
South Australian Matriculation2,600 – 3,9001 year
Canadian Pre-University3,400 – 4,4001 year
International Baccalaureate Diploma8,000 – 16,4002 years
Malaysian Pre-University2,300 – 3,200I year

 

3. Malezya’ da üniversite ücretleri ve programları

Area of Study

Paths of Study

Cost in USD for Private College 3+0 Foreign Degree Programme (3 years)Cost in USD for Foreign Branch Campus University Degree Programme (3 years)Cost in USD for Malaysian Private University Degree Programme (3 years)
Business11,100 –14,30013,700 – 24,0008,600 – 11,400
Engineering13,000 – 15,000
(3 yrs., UK; 4yrs., Aust)
21,100 – 40,000
(3 yrs., UK; 4yrs., Aust)
12,900 – 14,300
(4 yrs.)
IT9,700 – 12,90013,400 – 25,1009,400 -12,300
Hospitality & Tourism13,700 – 18,600

12,000 -14,300
Medicine114,300 (5 yrs.)62,900 -108,600

 

Malezya’ da işletme üniversiteleri ücretleri

Cost in USD for Private College 3+0 Foreign Degree Programme (3 years)11,100 –14,300
Cost in USD for Foreign Branch Campus University Degree Programme (3 years)13,700 – 24,000
Cost in USD for Malaysian Private University Degree Programme (3 years)8,600 – 11,400

 

Malezya’ da Mühendislik ücretleri  

Cost in USD for Private College 3+0 Foreign Degree Programme (3 years)13,000 – 15,000
(3 yrs., UK; 4yrs., Aust)
Cost in USD for Foreign Branch Campus University Degree Programme (3 years)21,100 – 40,000
(3 yrs., UK; 4yrs., Aust)
Cost in USD for Malaysian Private University Degree Programme (3 years)12,900 – 14,300
(4 yrs.)

 

Malezya’da Information Technology -IT ücretleri

Cost in USD for Private College 3+0 Foreign Degree Programme (3 years)9,700 – 12,900
Cost in USD for Foreign Branch Campus University Degree Programme (3 years)13,400 – 25,100
Cost in USD for Malaysian Private University Degree Programme (3 years)9,400 -12,300

 

Malezya’da Turizm ve hotelcilik diploma ücretleri

Cost in USD for Private College 3+0 Foreign Degree Programme (3 years)13,700 – 18,600
Cost in USD for Malaysian Private University Degree Programme (3 years)12,000 -14,300

 

Malezya’da TIP fakültesi ücretleri

Cost in USD for Foreign Branch Campus University Degree Programme (3 years)114,300 (5 yrs.)
Cost in USD for Malaysian Private University Degree Programme (3 years)62,900 -108,600

*Tüm ücretleri ortalama ve tahmini olarak verilmiştir.

 

4. Preparation for External Professional Examinations

Type of ProgrammeEstimated Tuition Fees in USD
Chartered Association of Certified Accountants (ACCA)3,300 – 4,300
Chartered Institute of Management Accountants (CIMA)3,700 – 4,500
Institute of Chartered Secretaries & Administration (ICSA)2,900 – 3,400


Yoğun/Genel İngilizce

 

SÜRE

Toplam (USD)Visa ücreti (USD)
1 Month531
2 Months963
3 Months1395
4 Months1827550
5 Months2259550
6 Months2691550
7 Months3123630
8 Months3555630
9 Months3987630
10 Months4419630
11 Months4851630
12 Months5283630

 

Malezya’ da konaklama – Üniversite yurdu konaklaması

(Branch of Sheffield College Australia)

Room Type            Fee (Per Week)
Küçük oda          320
Orta Oda          350
Master Room (paylaşımlı)          340
Master Room (tek kişilik )          625

 

 

 

 

Başvuru ücreti: 99$

Materyal Ücreti:  Haftalık 9$

 • Malezyada konaklama ile ilgili olarak aşağıdaki öğeleri göz önünde bulundurun lütfen:

Konaklamalarımız KLCC’nin kalbinde, Sheffield Akademisi ve ünlü Petronas İkiz Kuleleri’ne sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.
Ücretler Malezya Ringiti’ndendir.
Faturalar (Elektrik + su) dahil değildir.
6 hafta + 100 Malezya Ringiti önceden peşinat olarak ödenecektir.

MALEZYA’ DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ  – MALEZYA’ DA YÜKSEK LİSANS
Malezya’ da alacağınız Pathway akademik programlar sonunda yine yurtdışında farklı üniversitelere geçiş yapabilirsiniz. Örneğin Moscova devleti Tıp Ünivesitesş, Rusya Medikal Üniversitesi, Çin Tıp Üniversitesi, China Wuhan University, Universitas Sumetra Utara, Universitas Padjadjaran, Waikato Üniversitesi-Yeni Zelanda, AIS St. Helens Üniversitesi-Yeni Zelanda, Infrastructure Üniversitesi, Malezya Kelantan Üniversitesi, Sheffield Universitesi…… Üniversite Hazırlık Yılı –  İngilizce 1 yıllık eğitim ücreti – 12 ay – 5283USD

 

Aşağıdaki programlar Foundation veya pre-master olarak geçer. Mevcut İngilizcesi yeterli olan öğrencilerimize alan dersleri verilmek üzere açılan programlardır. Fiyatlarını arayarak öğrenebilirsiniz.

 • Sayısal Programlar için Hazırlık Yılı
 • Sözel Programlar için Hazırlık Yılı
 • Muhasebe Ön Lisansı
 • İşletme Diploması (A Level)
 • Bilgisayar Teknolojileri – Akademik Program eğitimi 12 ay sürer. 3 Term halindedir.
 • Hotel Yönetimi
 • Elektronik Mühendisliği
PROGRAMEĞİTİM SÜRESİEMGS-GÖÇMENLİK BAŞVURU KAYIT ÜCRETİÜNİVERSİTE YILLIK EĞİTİM ÜCRETİSINAV ÜCRETİÖĞRENCİNİN ÖDEYECEĞİ NET ÜCRET
Doctor of Business Administration (DBA)-Min-IELTS 6.03 YearsUSD 1,000USD 2,155USD 10,740EUR 3,200USD 13,895 + EUR 3,200
International Executive Master of Business Administration (IEMBA)-Min-IELTS 5.015 MonthsUSD 1,000USD 1,830USD 5,100GBP 1,200USD 7,930 + GBP 1,200
Bachelor of Business Administration (BBA)-Min-IELTS 5.03 YearsUSD 1,000USD 1,830USD 10,260GBP 1,000USD 13,090 + GBP 1,000
Diploma in Business Administration (DiBA)-Min-IELTS 4.02 YearsUSD 1,000USD 1,430USD 5,350USD 7,780
Doctor of Business Administration (DBA)3 YearsRM 500RM 4100RM 34000EUR 3,200RM 38600 + EUR 3,200
International Executive Master of Business Administration (IEMBA)-T115 MonthsRM 500RM 3400RM 18000GBP 1,200RM 21,900 + GBP 1,200
Bachelor of Business Administration (BBA)3 YearsRM 500RM 3700RM 32,600GBP 1,000USD 36,800 + GBP 1,000
Diploma in Business Administration (DiBA)2 Years        RM 500          RM 3800         RM 15,200                     –      RM 19,500

Eğer kendinize Akademik bir kariyer yapmayı düşünüyorsanız ofisimizde diğer programlarla da ilgili detaylıca konuşabiliriz.

ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenmektedir. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, okulların dönemsel promosyonlarını Facebook sayfamızdan, öğrencilerimizin görüşlerini Instagram sayfalarımızdan takip edebilir, ilgilendiğiniz ülke, şehir ve programlarla ilgili daha güncel bilgiler edinebilirsiniz.

ALL Study yurtdışı eğitim danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. Ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL Study danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki yurtiçi ve yurtdışı temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilcisi olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL Study websitemizden ve  yukarıda belirttiğimiz Sosyal Medya sayfalarımızdan sürekli yenilenen bilgilerle takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş iskelede bulunan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır. YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL              

Bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilir,  0212 259 60 75 /76 – 0544 259 60 71 den ulaşabilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU