Neden Almanya?

Neden Almanya?
 1. İdeallerinizin peşinden gidin
  Türkiye’de yerleşmiş olduğunuz bölüm veya aynı alandan istediğiniz branşta okuma olanağı yakalayın, istediğiniz bölümde okumanın mutluluğu yaşayın.
 2. Her bütçeye uygunlukta bir eğitim
  Birçok üniversitede parasız eğitim almak hakkına sahipsiz. Konaklama ve yaşam harcamalarınız ise yıllık yaklaşık 16.000 TL’dir.
 3. Diplomanızı 3 yıl sonra alın
  Almanya’da eğitim süreniz 3 yıl olacaktır. Hazırlık sınıfı da dahil olarak 4 yılda eğitimizi tamamlayacaksınız.
 4. Eğitimiz sonunda kazandıklarınız
  Mezuniyetiniz sonrasında lisans diplomanız ile birlikte ileri düzeyde yabancı diline de sahip olacaksınız. Almanya’nın size sunduğu çalışma ve oturma izniyle eğitimiz tamamladıktan sonra son yılınızda tam zamanlı ve mezun olduğunuz branşta çalışma olanağına sahipsiniz. Çalışmanızla yapmış olduğunuz masrafları büyük bir kısmını tekrar kazanabileceksiniz.
 5. İki dil öğrenerek mezun olacaksınız
  Öğrenim süreniz boyunca Almanca bilginiz ikinci ana diliniz olacak ve üçüncü dil olarak İngilizce eğitimi ile 2 yabancı dil öğrenerek mezun olacaksınız.
 6. Özgüveninizle engelleri kaldıracaksınız
  Üniversitede alacağınız eğitim dışında etkinliklere katılarak dünya standartlarında bir öğrencilik yaşayacaksınız.  Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen arkadaşlarınızla farklı kültürleri tanıyacaksınız. Yabancı dil bilginizle insanlarla rahat konuşma özgüvenini yaşayacaksınız.
 7. Avrupa Birliği ülkelerde çalışma olanakları
  Almış olduğunuz eğitimle Almanya’da 1 yıl çalışma izninizle birlikte çalışmaya başlayınca 2 yıllık çalışma hakkına sahip olduğunuz gibi Avrupa Birliği ülkelerinde de kolaylıkla çalışabileceksiniz.

Almanya’da lisans programları ile ilgili bilgi almak isterseniz size bir danışman atanması için öncelikle Bilgi İstek Formunudoldurmanız gerekmektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU