Scuola Leonardo da Vinci İtalya Dil Okulu

Scuola Leonardo da Vinci İtalya Dil Okulu

 LEONARDI DA VINCI İtalyanca dil okulu – Milano

1977 yılında kurulan, Leonardo da Vinci, yılların verdiği tecrübelerle, İtalya’da İtalyanca dil eğitimi konusunda uzmanlaşmıştır. Okul İtalya dil okulları arasında eşsiz bir konuma sahiptir. Kaliteli dersleri ve hocaları ile ünlüdür. Floransa, Milan, Roma ve Siena’da şubeleri vardır. Leonardo Da Vinci Okullarının hepsi şehir merkezlerinde bulunmaktadır. Öğretmenlerin hepsi genç eğitmenlerdir ve hepsi üniversitede İtalyancayı nasıl öğretecekleri konusunda eğitim almışlardır. Öğretim görevlilerinin hepsi ASILS üyelerindendir (Associazione di Scuole di Lingua Italiana come Lingua Straniera. Bu sayfada özellikle Leonardo da Vinci okulunun Milano şubesini tanıtacağız.

Milano, İtalya’nın kuzeyinde bulunan tarihi bir şehirdir. Dünyaca ünlü bir moda ve sanat merkezidir. İtalya’nın ikinci en büyük şehridir. Sinemalar, tiyatrolar, restoranlar, cafeler, barlar, eğlence mekanları ile canlı bir şehirdir. Scuola Leonardo da Vinci Milano dil okulu 2005 yılında kurulmuş, ISO 9001:2000 kalite belgesine sahip, engelli öğrencilerin de eğitim almasına uygun olarak inşa edilmiş bir dil okuludur. İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından tanınmıştır.

Scuola Leonardo da Vinci İtalyanca dil okulu Milano, şehrin hareketli ve toplu taşıma araçları ile kolay ulaşıma sahip, sayısız cafe ve barın bulunduğu Navigli bölgesinde konumlanmıştır. Okulda modern ve tam donanımlı sınıflar, kütüphane, öğrenci dinlenme alanları ve kantin bulunmaktadır. Tüm sınıflar klimalıdır. Laptop kullanıcıları için ücretsiz kablosuz internet erişim imkanı sağlanmaktadır.

Scuola Leonardo da Vinci Milano’da Genel İtalyanca, sınav hazırlık, üniversite hazırlık, öğretmen eğitimi ve iş İtalyancası programları sunulmaktadır. Genel İtalyanca programı haftada 20 derstir. Elementary-başlangıç üstü- İtalyanca dil seviyesinden ileri seviyeye kadar 6 seviyede sınıf açılmaktadır. Başlangıç seviyesinde öğrenciler için sınıflar yoktur. Bu kursların yanı sıra, kültür kursları, sanat, moda & tasarım, şarap, sanat tarihi programları da sunulmaktadır. Scuola Leonardo da Vinci, öğrencilerinin dil eğitimi aldıkları süre içerisinde pratiklerini geliştirmeye ve hoş vakit geçirmelerini sağlamaya yönelik sosyal aktivite programları hazırlamaktadır. Sosyal aktivitelerden bazıları: yüzme, jimnastik, tenis, golf, binicilik, film akşamları, bisiklet turu, şehir turu, tarihi ve turistik yerlere ziyaretler şeklindedir.  İtalyanca dil okulunda aile yanı ve apartman dairesinde konaklama alternatifleri sunmaktadır.

NEDEN LEONARDO DA VINCI OKULU?

 • 1977 yılında kurulan, Leonardo da Vinci, yılların verdiği tecrübelerle, İtalya’da İtalyanca öğretimi konusunda uzmanlaşmıştır.
 • Floransa, Milan, Roma ve Siena’da şubeleri vardır.
 • Leonardo Da Vinci Okullarının hepsi şehir merkezlerinde bulunmaktadır
 • Öğretmenlerin hepsi genç eğitmenlerdir ve hepsi üniversitede İtalyancayı nasıl öğretecekleri konusunda eğitim almışlardır.
 • Öğretim görevlilerinin hepsi ASILS üyelerindendir (Associazione di Scuole di Lingua Italiana come Lingua Straniera);
 • Bütün yıl boyunca tüm seviyeler için İtalyanca kursu
 • Küçük çalışma grupları
 • Kurslar her iki haftada bir başlamaktadır (yeni başlayanlar için);
 • 3, 4 veya 6 ay sonra AIL “Firenze” (Accademia Italiana di Lingua),DELI/DILI/DALI/DALC sınavlarını geçebilecek durumda olunur
 • Yaptığımız aktiviteler ve etkinlikler öğrencilere İtalyan kültürü bilgilerini derinleştirmelerini amaçlamıştır.
 • Öğrencileri 50 farklı ülkeden gelmektedir
 • Ekibi her öğrenciye gerekli ilgi ve alakayı her zaman vermektedir
 • Engelli öğrencileri aralarına katmak için donanımlıdır.

Leonardo da Vinci Dil Okulu 1977’den beri eğitim veren Roma, Milan, Floransa, Siena gibi şehir merkezlerinde yer alan bir İtalyanca dil okuludur. İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından resmi onaylı olup öğretim görevlilerinin hepsi ‘ASILS’ (yabancı dil eğitimi veren okulları denetleyen kurum) akreditasyonludur. 35 yılı aşkın tecrübeyle hizmet veren Da Vinci Dil Okulu İtalyanca dil eğitimi konusunda uzmanlaşmış olup dünya çapında saygın duruşa sahiptir. 50 farklı ülkeden gelen öğrenci yelpazesiyle her seviyeden öğrenci grubuna hitap etmektedir.3-6 aya kadar akademik dil sınavlarını geçebilecek düzeye getirme garantisi verir. Ayrıca engelli öğrenciler için de erişim kolaylığı sağlayacak donanıma sahiptir.

Da Vinci Dil Okulu, İtalya’da İtalyanca dil eğitimi almak isteyen öğrencilerine aile yanı konaklama, apartta konaklama, ücretsiz internet erişimi, kurs materyalleri gibi imkânlar sunmaktadır. İtalyan misafirperverliği Türk kültürüne yakınlık gösterdiğinden giden öğrenciler şehre yabancılık çekmeyecektir. Kurslara kayıt olmak için minimum 16 yaş sınırı vardır. 16-18 yaş aralığındaki öğrenciler, ailelerinin izin verdiğine dair bir belge imzalamak durumundadırlar. Öğrenciler kurs süresini seçmekte serbesttirler.  1 haftadan 6 aya kadar seçenekler mevcuttur. Yeni gelen öğrenciler için, kurslar her 2 haftada bir eğitime başlar.

Kurs başlangıç tarihi:
 Her 2 haftada bir yeni kurs açılır.

Kayıt için hazırlanması gereken evraklar:

 1. Diploma
 2. Transcript (ders notu çizelgesi)
 3. Özgeçmiş(CV)

ALS STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı dil okulları danışmanlık ve kayıt işlemlerini ücretsiz olarak yapmaktadır. Detaylı bilgi almak isterseniz Bilgi ve İstek Formunu doldurmanız ya da 0212 259 60 75 numaralı İstanbul merkez ofisimizi aramanız yeterlidir.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

İtalya Dil Okulları Listesi

ALS STUDY Yurtdışı Eğitim olarak İtalya’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER
ACCADEMİA ITALIANAFloransa,Roma30 yıldır İtalyanca başta olmak üzere birçok konuda Avrupa'nın önde gelen eğitim kurumlarından biridir.
CENTRO MACHIAVELLIFloransa Kursa katılan her öğrencinin talep ve ihtiyaçları ile yakından ilgili olması ve bu talep ve ihtiyaçları karşılamaya yönelik birçok imkan sunan bir kurumdur.
COMITATO LINGUISTICOPerugiaÖzel içerikli kişiye özel kurs seçenekleriyle ihtiyaçlarınız doğrultusunda geniş bir yelpaze sunan en iyi okullar arasında yer almaktadır.
DILITRoma1974 yılında kurulan bir eğitim kurumudur. En saygın ve yaygınlaşmış dil okullarındandır.
EUROCENTRESFloransa 16 yy. kalma bir Rönesans sarayında yer almaktadır. Genel italyanca ve yoğun italyanca kurs programı sunmaktadır. Ayrıca  CELI sınavı için hazırlık kursları da mevcuttur.
LINGUAVIVAFloransa, Milano1990 yılından bu yana bir çok milletten gelen öğrencilere eğitim veren kurumdur.
SPRACHCAFFECalabria, Floransaİtalyan kültürünü yakından sunan zincir eğitim kurumudur.
SCUOLA LEONARDO DA VINCIFloransa, Roma, MilanoGenel İtalyanca'dan iş İtalyanca'sına programlarına kadar geniş bir yelpaze sunan eğitim kurumudur.
TORREDİ BABELORoma