Torre di Babele İtalya Dil Okulu

Torre di Babele, bir grup uzman öğretmen tarafından 1984 yılında kurulmuş. Açıldığı günden beri okulun hedefi, İtalyanca öğretmenlerine ve yabancılara İtalyanca öğretmektir.  Roma’ dadır.

Okul, kurulduğu günden bu yana dünyanın her yerinden kayıt almaktadır. Avrupa başta olmak üzere Kuzey ve Güney Amerika, Asya, Afrika ve Okyanusya’ dan 50.000 öğrenciye dil eğitimi vermiştir.

Çoğunluğunu 18 ila 30 yaş arası olan üniversite öğrencileri ve genç yetişkin öğrenciler oluşturmakla birlikte her yaştan öğrenciye eğitim verilmektedir. Sınıflarda canlı ve uyarıcı öğretim yaklaşımı doğrultusunda kültürel etkinliklerle birlikte geniş bir yelpazede dil eğitimi verilmektedir.

Torre di Babele – The Italian language school in Roma, Italy

  • Okulun önceliği öğrencinin geliş anı itibariyle ihtiyacı olan her konu yardımcı olunmasıdır.
  • İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan kurs, İtalya ve yurtdışından öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Eğitim, uzman kadrosu tarafından titizlikle verilmektedir.
  • Öğretmenler yüksek İtalyanca bilgisinin belgelendiği “Università per Stranieri di Siena” tarafından verilen DITALS belgesine sahiplerdir.
  • Her öğrenci için ihtiyaçlarına uygun olarak ayrı ayrı özen gösterilmektedir.
  • Ofis ve idari çalışanlar, öğrencilerin gelmeden önce ve okulda bulundukları süre boyunca öğrencilere yardımcı olmaktadırlar.
  • Okul, aydınlık ve ferah sınıflarıyla bir villada yer almaktadır. Okul içerisinde internet bağlantısı bulunmaktadır.
  • Okulunun etrafını çevreleyen geniş bahçesi öğrencilerin ders aralarında rahatlaya bilmeleri ve boş zamanlarını değerlendirmeleri için son derece uygundur.
  • Dersler, geniş kültürel aktivite programlarının yanı sıra farklı konularda konuşma olanağı bulabileceğiniz İtalyan konuşmacılar eşliğinde yapılmaktadır.
  • Öğrencilerin rahatlığı için konaklama yerleri okul tarafından kontrol edilmektedir.
  • Okul ISO 9001:2008 kalite belgesi sahibidir.

Danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi ve destek almak için Bilgi istek formunu doldurmanız ya da 0212 259 60 75 no’lu ofis telefonlarımızdan aramanız yeterlidir.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

İtalya Dil Okulları Listesi

ALS STUDY Yurtdışı Eğitim olarak İtalya’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER
ACCADEMİA ITALIANAFloransa,Roma30 yıldır İtalyanca başta olmak üzere birçok konuda Avrupa'nın önde gelen eğitim kurumlarından biridir.
CENTRO MACHIAVELLIFloransa Kursa katılan her öğrencinin talep ve ihtiyaçları ile yakından ilgili olması ve bu talep ve ihtiyaçları karşılamaya yönelik birçok imkan sunan bir kurumdur.
COMITATO LINGUISTICOPerugiaÖzel içerikli kişiye özel kurs seçenekleriyle ihtiyaçlarınız doğrultusunda geniş bir yelpaze sunan en iyi okullar arasında yer almaktadır.
DILITRoma1974 yılında kurulan bir eğitim kurumudur. En saygın ve yaygınlaşmış dil okullarındandır.
EUROCENTRESFloransa 16 yy. kalma bir Rönesans sarayında yer almaktadır. Genel italyanca ve yoğun italyanca kurs programı sunmaktadır. Ayrıca  CELI sınavı için hazırlık kursları da mevcuttur.
LINGUAVIVAFloransa, Milano1990 yılından bu yana bir çok milletten gelen öğrencilere eğitim veren kurumdur.
SPRACHCAFFECalabria, Floransaİtalyan kültürünü yakından sunan zincir eğitim kurumudur.
SCUOLA LEONARDO DA VINCIFloransa, Roma, MilanoGenel İtalyanca'dan iş İtalyanca'sına programlarına kadar geniş bir yelpaze sunan eğitim kurumudur.
TORREDİ BABELORoma