Viyana Teknik Üniversitesi

Viyana Teknik Üniversitesi

“İnsanlık için Teknoloji”

Viyana Teknik Üniversitesi, Avrupa’nın en başarılı 10 teknik üniversitesinin arasında olmanın yanı sıra aynı zamanda da Avusturya’nın en başarılı teknik üniversitesidir.

Viyana Teknik Üniversitesi, öğrencilerine 8 fakültesiyle hizmet vermektedir. Aynı zamanda araştırma, öğretim ve ekonomi ortakları kurarak, geniş bir bilimsel yelpazede çeşitli konularda çalışan uzman bir kadroya sahiptir. Binlerce bilim adamı araştırmalarını gelişmiş ve modern kurumlarda yapmaktadır.

Teknik araştırmaların yanı sıra uygulamalı araştırmalar da yapılmaktadır.

Büyük firmalar, üniversiteyle yüksek teknolojisi ve araştırmalarındaki ilerlemeler nedeniyle iş birliği yapmaktadırlar.

Üniversite kurum ve kuruluşlar arasında iş birliğini sağlayabilmek için çeşitli Avrupa Birliği ve diğer araştırma programlarına katılmaktadır.

Öğrencileri farklı bölümler arasından seçim yapabilmektedir. Lisans ve yüksek lisans program tercihleri öğrenciye sunulmaktadır. Lisans programları 3 yıl sürmektedir. Yüksek lisans programları lisans programını ya da dengi bir eğitimi takip eden maksimum 2 yılı kapsamaktadır. Yüksek lisanstan sonra doktora programları sunulmaktadır.

Türkiye’den öğrencilerin başvurabilmesi için Türkiye’de herhangi bir 4 yıllık bölüme girecek kadar puan almaları ön şart olarak kabul edilmektedir.

Verilen Eğitimler

Lisans düzeyinde verilen eğitimler 3 yıl sürmektedir. Mimarlık, inşaat mühendisliği ve altyapı yönetimi, makine mühendisliği, elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, kimya mühendisliği, fizik mühendisliği, yazılım ve bilgi mühendisliği, donanım mühendisliği, data mühendisliği ve istatistik, teknik ve fen bilimleri matematiği, istatistik ve ekonomi matematiği, bilgisayar bilimlerinde matematik, finans ve sigorta matematiği, ekonomi enformatiği, medya enformatiği, tıp enformatiği, ölçme bilimi Ve jeoenformatiği, yönetim bilişim sistemleri, dış mekân tasarımı ve düzenlemesi alanlarında eğitim verilmektedir.

Yüksek lisans düzeyinde verilen eğitimler; mimarlık,, yapı bilime ve teknolojisi, konstrüktif,mühendislik yapıları, yapı ekonomisi ve jeoteknik, altyapı planlaması ve yönetimi,

biyomedikal mühendisliği, enerji mühendisliği(teknik enerji), otomasyon mühendisliği, telekominikasyon, bilgisayar tekniği, bilgisayar grafiği ve dijital resim çalışmaları, yazılım mühendisliği ve internet, donanım mühendisliği, ekonomi ve bilgisayar mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, makine mühendisliği, malzeme bilimleri, dış mekan tasarımı ve düzenlemesi

kimya mühendisliği, kimyasal süreç mühendisliği, biyoteknoloji ve bioanalitik, matematik, istatistik, ekonomi matematiği, fizik enerjisi ve ölçüm mühendisliği, fizik mühendisliği, süreç mühendisliği, ölçüm ve jeofizik, jeoinformasyon ve kartografya, ekonomi enformatiği, endüstri mühendisliği, teknik ve fen bilimleri matematiği, bilgisayar bilimlerinde matematik, finans ve sigorta matematiği, bilgi ve belge yönetimi, medya informatiği ve tıp informatiğidir.

Yaşam Maliyetleri

Öğrenciler Viyana’ya geldiklerinde öğrenci yurtlarında ve apart dairelerde konaklayabilmektedir. Yurt ücretleri 300-400 Euro arasındadır; apart daire ücretleri ise tek kişilik 360 Eurodan başlarken çift kişilik odalar 300-350 Euro arasındadır. Yurtta kalmak isteyen öğrencilerin rezervasyonlarını önceden yaptırmalrı yararlarına olacaktır. Apartlar iki kişiliktir. Evlerde konaklamak isteyen öğrencilerin 7 aylık kontrat yapması zorunludur.

Almanca hazırlık kursuna katılacak öğrenciler 1200-1600 Euro arasında bir fiyat ödemek durumundadır.

Sağlık sigortası aylık 25 Euro, beslenme diğer masraflar aylık maksimum 500 Euro olarak hesaplanmaktadır.

Öğrencilerin yasal olarak part time çalışma izinleri bulunmaktadır. Ayda 600 Euro kazanabileceğiniz işler bulmanız mümkündür.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU