Viyana Ziraat Üniversitesi

Viyana Ziraat Üniversitesi

Viyana Ziraat Üniversitesi, 1872 yılında kurulmuştur. Üniversitenin 40 enstitüsüsü, 9 tane lisans bölümü, 23 tane de master programı bulunmaktadır. Üniversitenin verdiği yüksek lisans eğitimi Hollanda, İsveç, Almanya, Danimarka gibi ülkelerle ortak yürütülür ve eğitim dili İngilizcedir. Yüksek lisans eğitiminin yanı sıra üniversitenin güçlü dış odaklı bağlantıları bulunmaktadır. Üniversite pek çok ödüllü projeye imza atmıştır.

Türkiye’den öğrencilerin başvurabilmesi için Türkiye’de herhangi bir 4 yıllık bölüme girecek kadar puan almaları ön şart olarak kabul edilmektedir.

Verilen Eğitimler

Lisans düzeyinde verilen eğitimler; tarım, ormancılık, tahta ve doğal lif teknolojisi, kültür tekniği ve su idaresi, peyzaj planlaması ve peyzaj mimarlığı, gıda maddeleri ve biyoteknoloji, çevre ve doğal kaynaklar yönetimi, bağcılık, önoloji ve bağ bilimi ve at bilimidir.

Yüksek lisans düzeyinde verilen eğitimler; tarımsal biyoloji, tarım ve beslenme ekonomisi, uygulamalı bitki bilimi, biyoteknoloji, ormancılık, tahta teknolojisi ve yönetimi, kültür tekniği ve su idaresi, toprak yönetimi, altyapı ve yapı tekniği, peyzaj planlaması ve peyzaj mimarlığı, gıda bilimi ve teknolojisi, zootekni, ekolojik tarım, herboloji, çevre ve doğal kaynaklar yönetimi, su idaresi ve çevre, vahşi hayvan ekolojisi ve vahşi hayvan yetiştirmedir

Uluslararası yüksek lisans eğitimleri; çevre bilimleri, su ve biyoçeşitlilik, hayvan nesli ve genetik, besin zinciri güvenliği, bahçe bilimleri, dağ ormancılığı, dağ risk mühendisliği, doğal kaynak yönetimi ve ekoloji mühendisliğidir.

Yaşam Maliyetleri

Öğrenciler Viyana’ya geldiklerinde öğrenci yurtlarında ve apart dairelerde konaklayabilmektedir. Yurt ücretleri 300-400 Euro arasındadır; apart daire ücretleri ise tek kişilik 360 Eurodan başlarken çift kişilik odalar 300-350 Euro arasındadır. Yurtta kalmak isteyen öğrencilerin rezervasyonlarını önceden yaptırmalrı yararlarına olacaktır. Apartlar iki kişiliktir. Evlerde konaklamak isteyen öğrencilerin 7 aylık kontrat yapması zorunludur.

Almanca hazırlık kursuna katılacak öğrenciler 1200-1600 Euro arasında bir fiyat ödemek durumundadır.

Sağlık sigortası aylık 25 Euro, beslenme diğer masraflar aylık maksimum 500 Euro olarak hesaplanmaktadır.

Öğrencilerin yasal olarak part time çalışma izinleri bulunmaktadır. Ayda 600 Euro kazanabileceğiniz işler bulmanız mümkündür.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU