Yunanistan Dil Okulları

Yunanistan Hakkında: Yunanistan, Balkan Yarımadası’nın güney ucunda Güney Doğu Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Kuzeybatıdan Bulgaristan ve Makedonya Cumhuriyeti ile, kuzeydoğudan Arnavutluk, doğudan Türkiye, batıdan Ege Denizi ve güneyden Akdeniz ile çevrilidir.
Yunanistan Dil OkullarıÜlke üç kıtada muazzam kültürel etkisi nedeniyle uzun ve zengin bir geçmişe sahiptir. Yunanistan, Korint Kanalı’ nın Mora ile bağlandığı Balkanların güney ucunda bulunur. Korint Kanalı inşası sonrasında Mora bir ada haline gelmiştir. Ülke İyonya, Ege, Libya Denizi ve Lykio Denizi ile çevrilidir. Ülkenin 13.676 km uzunluğundaki kıyı şeridi,  peyzaj toprak parçalanması sonucu zengin bir arazi yapısına sahiptir. Ayrıca Avrupa ve Afrika katmanının çarpışması sonucunda oluşmuş sayıca 2500’ü aşkın ada vardır.

Başkenti Atina olan ülkenin diğer önemli şehirleri arasında Selanik, Kavala, Girit, Kalamata, Larissa ve Patras bulunmaktadır. Küçük bir ülke olmasına rağmen oldukça önemli bir konumdadır. Avrupa ve Afrika kıtalarının birbirine en yakın olduğu yerlerden birinde bulunur. Yunanistan; Makedonya, Trakya, Teselya, Epirus ve Mora olmak üzere beş bölgeden oluşur. Büyük bir bölümü dağlık olan ülkenin az bir kısmı ise ovalıktır. Akdeniz iklimi görülen ülkede yazları ortalama sıcaklık 26-28 derece civarındadır. Üç tarafının denizlerle çevrili olması ve elverişli hava koşulları nedeniyle turizm ülkenin önemli gelir kaynaklarındandır.

Yunanistan’ da Dil Okulları

Günümüzde küresel düzeyde büyüyen iletişim ihtiyacı inkar edilemez bir gerçektir.  Rekabetçi çalışma ortamının getirdiklerinden biri de diğer niteliklerin yanı sıra en az bir yabancı dil daha bilme gerekliliğidir. İngilizce konuşma yetisi tıp, hukuk, devlet, pazarlama, teknoloji gibi alanlarda istihdam olanağını arttırır. İngilizceyi öğrenmek sadece akademik dil becerilerini kazanma açısından değil aynı zamanda o dilin konuşulduğu ülkelerin kültürünü, zenginliğini ve güzelliklerini de tanıma bakımından çok önemlidir.

Bu sebeple bir dili anadil gibi kullanabilmenin tek yolu konuşulduğu ülkede halkın içine karışarak öğrenmek en etkili ve kalıcı yoldur.

 

Yetişkinler ve Uzmanlara Yönelik Programlar

Katılımcıların İngilizce dil bilgilerini geliştirmek, akıcı ve doğru bir şekilde konuşabilecek seviyeye gelmeleri için tüm yıl boyunca devam eden iki hafta ve daha fazla süren programlar tavsiye edilir. Bu tür İngilizce dil programları 18 yaşından büyük öğrenciler ve profesyoneller için uygulanmakta olup genel İngilizce ve yoğun İngilizce olmak üzere iki farklı şekilde  yapılmaktadır. Yunanistan Dil okulları Avrupa, Amerika ve Kanada’daki okullarla akreditedir. Dil okullarında eğitim alan öğrenciler eğitimleri sonrasında  herhangi bir meslek alanında istihdam açısından gerekli olan gelişmiş dil becerileri edinirler.

YETİŞKİN ÖĞRENCİLERİN DERSLERİNİN İÇERDİKLERİ:

  • Yabancı Dil Yeterlilik Sertifikaları için Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL, Cambridge Sınavları vb.)
  • Grup Dersleri
  • Özel Dersler
  • Grup ve Bireysel Dersler Kombinasyonu
  • Kapalı Gruplar
  • İş Hayatına Yönelik Programlar

Yunanistan’ da çalıştığımız dil Okulları  kapsamlı ve kaliteli bir eğitim programı sunmak için tüm şartları ve kriterleri yerine getirmeye çalışır. Küresel eğitim topluluğu tarafından akredite olmuştur ve her yıl dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

Yunanistan’ da İngilizce dil okulları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz websitemizden bilgi istek formunu detaylı olarak doldurduğunuzda gün içerisinde ALS STUDY Yurtdışı eğitim danışmanlığındaki profosyonel danışmanlarımız size bilgi vermek üzere dönüş yapacaklardır.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU