Yurtdışında İngilizce dil okuluna giderken çalışabileceğiniz ülkeler

İRLANDA WORK AND STUDY PROGRAMI

İrlanda Hükümetinin Türk öğrencilere hak verdiği İrlanda Work and Study programı ile İrlanda’ da 25 hafta dil okuluna giderken, aynı zamanda haftada 20saat yasal çalışma izni edinmektedir.

Ayrıca yine bu 25 haftalık dil okulu ve çalışma izninize ilaveten İrlanda Hükümeti extra 8 hafta daha İrlanda’ da yasal olarak yaşama hakkı vermektedir. Yani vizeniz 25Hafta + 8Hafta= 33HAFTA dır.

Üstelik son 8 haftalık vizenizde çalışma izniniz Haftada 40 saat veya üzeri çalışabileceğiniz şekilde hak tanınmıştır.

İrlanda Work and Study programı veren İrlanda’ da 25 farklı dil okulu mevcuttur. Bu programa katılabilmeniz için İrlanda Vizesi şartları gereğince; en az Üniversite mezunu olmak, 21-31 yaş arasında olmak, sizin veya 1. Derecede ailenizin banka hesabında en az 7000euro olduğunu belgelemek zorunluluktur.

İrlanda work and study program ücretleri okuldan okula değişmektedir. 25hafta dil eğitimi, 4 hafta konaklama, okul kayıt ücreti, konaklama kayıt ücreti,zorunlu sigorta dahil İrlanda dil okulu paketleri Okullara ve eğitim kalitelerine göre 3465euro ile 6071euro arasında değişmektedir. İrlanda vizesi ücreti 92euro’dur.

Dublin özellikle Avrupa’ nın Silikon vadisi olarak adlandırıldığı için öğrencilerimiz Google, Microsoft, AT&T , Apple, Facebook, Twitter….gibi firmalarda çalışmakta ve haftalık 200euro kazanabilmektedirler. İrlanda’ da Yüksek Lisans 1 yıl sürelidir ve tezlidir. Genel itibari ile öğrencilerimiz İngilizce dil eğitimlerinden sonra IELTS 6,5 alarak biryandan İrlanda’ da master eğitimlerini tamamlamakta, diğer yandan çalışmaya devam etmektedirler. İrlanda’ da Yüksek lisans eğitiminizden sonra ayrıca yasal olarak Minimum 1 sene yaşama hakkı verilmektedir.


AVUSTRALYA DİL OKULLARINDA ÇALIŞMA İZNİ HAKKINDA

Avustralya’ da dil okuluna başlayan  öğrenci dil okuluna başlar ve aynı hafta İmmigration Ofise giderek pasaportuna çalışma iznini bastırır. Akabinde yasal olarak çalışma izni başlamış olur. Haftada 20saat yasal olarak çalışma hakkı vardır. Genel itibari ile öğrenciler minimum 24haftalık dil eğitimi paketine kayıt yaptırmak zorundadırlar. En fazla tercih edilen şehirler Sydney ve Melbourne’ dir.  Öğrenciler kafe, restoran, bar, pub, çocuk bakıcılığı, pizza dağıtımı satış elemanı, gibi işleri çok kolaylıkla Avustralya’ ya gittikleri anda kolaylıkla iş bulabilmektedir. 1 ayda bu işlerde çalışarak minimum 1200AU$ kazanabilmektedir. Bu ücretle öğrenci standart yaşamı için gerekli  konaklama, yemek, yol, kahve….etc. gibi yaşamsal masraflarını karşılayabilmektedir. Profesyonellik gerektiren kalifiyeli bir mesleğe sahip olanlar çok rahatlıkla haftada 20saat beyaz yakalı olarak çalışma fırsatlarını elde edinebilmektedirler.

Avustralya’ da dil okulu program ücretleri okuldan okula değişmektedir. 24hafta dil eğitimi, 4 hafta konaklama, okul kayıt ücreti, konaklama kayıt ücreti, zorunlu OSHC sigorta dahil Avustralya dil okulu paketleri dil okullarına ve eğitim kalitelerine göre 8260AU$ ile 10,602AU$ arasında değişmektedir. Avustralya vize ücreti 550AU$’ dir. Avustralya’ da 24 hafta dil okulu vizesine başvurabilmeniz için 6ay süresince eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizin belgesi olarak; sizin veya ailenizin banka hesabında minimum 100binTL belgelemek zorunluluğunuz vardır.

Avustralya’ da dil okulunu bitiren öğrenciler IELTS’ ten 6.0 aldıkları takdirde Avustralya’ da Sertifika programlarına ve Diploma programlarına geçebilirler. İşletme alanında 34 hafta sertifika program ücreti 3000AU$’dir. 64haftalık Liderlik ve Yöneticilik diploma programı ise 6000AU$’dir.

Avustralya’ da Yüksek Lisans eğitimi 2 yıl sürmektedir. Ücretleri pahalıdır. İşletme alanında Yüksek Lisans program ücretleri 20binAU$ – 37binAU$ arasında değişmekte olup Mühendislik alanında Yüksek Lisans programları yıllık 37binAU$’ den başlamaktadır. Avustralya’ da Yüksek Lisans yapabilmeniz için Overall IELTS 6,5 almanız zorunluluktur.


YENİ ZELANDA DİL OKULLARINDA ÇALIŞMA İZNİ HAKKINDA

Yeni Zelanda dil okullarında çalışma izniniz ülkeye giriş anında başlamaktadır. Haftada 20saat yasal çalışma izni verilmektedir. Yeni Zelanda çalışma izinleri ve dil okullarının Avustralya’ dan pek farkı yoktur. Öğrenciler rahatlıkla iş bulabilmekte ve aylık konaklama, yemek, yol, kahve….etc gibi yaşam masraflarını kendileri karşılayabilmektedir. Yeni Zelanda’ da çalışarak 1ayda 1200NZ$ kazanabilen bir öğrenci çok rahatlıkla geçinebilmektedir.

Yen Zelanda’ da Çok fazla dil okulu veya çok fazla şehir seçeneğiniz yoktur.  Öğrenciler özellikle Auckland şehrinde dil okuluna gitmektedirler. Yine minimum 24 hafta yani 6 ay dil okuluna kayıt yaptırmanız zorunluluktur. Yeni Zelanda dil okulları fiyatlarında24hafta dil eğitimi, 4 hafta konaklama, okul kayıt ücreti, konaklama kayıt ücreti, zorunlu sigorta…… dahil Avustralya dil okulu paketleri dil okullarına ve eğitim kalitelerine göre 8404NZ$ ile 9216NZ$ arasında değişmektedir. Yeni Zelanda vize ücreti 210US$’ dır.

Yeni Zelanda’ da 24 hafta dil okulu vizesine başvurabilmeniz için 6ay süresince eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizin belgesi olarak; sizin veya ailenizin banka hesabında minimum 100binTL belgelemek zorunluluğunuz vardır.

Yeni Zelanda’ da dil okulunu bitiren öğrenciler IELTS’ ten 6.0 aldıkları takdirde 2 senelik Politeknik Kolejlere kayıt yaptırabilirler. Yeni Zelanda Politeknik okulları Türkiye’ de 2 senelik ön lisans programlarına denk gelen mesleki fakültelerdir. Medya ve iletişim, hemşirelik diplomalarının yanında mühendislik sertifikaları ve dil kursları dahil birçok Politeknik Okullar vardır. Yeni Zelanda’ da uzun süre yaşamak istiyorsanız 2 senelik diploma programından mezun olur olmaz oturum ve vatandaşlık için  başvuru yapabilirsiniz.

Yeni Zelanda’ da Yüksek Lisans eğitimi 2 yıl sürmektedir. Ücretleri yüksektir.  İşletme alanında Yüksek Lisans program ücretleri 27binNZ$ – 37binNZ$ arasında değişmekte olup Mühendislik alanında Yüksek Lisans programları yıllık 37binNZ$’ den başlamaktadır. Yeni Zelanda’ da Yüksek Lisans yapabilmeniz için Overall IELTS 6,5 almanız zorunluluktur.

Bu 3 farklı ülkede alacağınız yurtdışı eğitim programı ile yasal çalışma izni alarak yurtdışında İngilizce öğrenirken veya mevcut İngilizcenizi geliştirirken çalışarak sizlere kişisel zenginlik katma bir görevi  yoktur. İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda ülkelerinin yabancı öğrencilere hak olarak tanıdıgı Yurtdışı eğitimde çalışma amacı; yabancı öğrencinin bir yandan eğitim alırken diğer yandan İngilizce pratik yapmanızı sağlamaları , ülkenin sosyal yaşam ortamlarına uyumunu hızlandırmak öğrencinin ve minimumda yaşam maaliyetlerinizi karşılayabilmeleridir.

Bu programlarla ilgili tüm detaylı bilgiler yukarıda verilmiştir. Kendinizin bu programlara uygun oldugunu düşünüyorsanız 0212 259 60 75 ten arayabilir Bilgi İstek formunu doldurarak ilgili danışmanımızın sizi aramasını sağlayabilirsiniz.

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.

YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL