Zwickau Üniversitesi

Kuruluşu yüzyıllar öncesine dayanan ve köklü bir akademik geçmişe sahip olan üniversite, uygulamalı mühendislik bilimleri üzerine oldukça kaliteli eğitim veren bir üniversitedir.. Üniversitenin en önemli tercih edilme nedenlerinden biri, otomotivin merkezi olan West Saksonya eyaletine yakın olmasıdır.

Gelişmiş bilgi ve iletişim teknolojileri, konferans ve seminer odaları, laboratuvarları ile öğrencilere pratiğe dayalı bir eğitim ortamı hazırlamaktadır.

Öğrencilerin sporla iç içe olmasını isteyen üniversitede, sörf, atletizm, tenis, yelken ve boks kulüpleri kurmuştur. Ayrıca öğrenciler bireysel olarak badminton, basketbol, fitness, jimnastik, hentbol, judo, masa tenisi, kış sporları, voleybol, yüzme ve karate gibi spor alanlarıyla da ilgilenebilmektedir.

Öğrenciler ulaşımda üniversitede uygulanan dönem bileti ile 6 ay boyunca çok uygun fiyata bölgedeki bütün toplu ulaşım araçlarını rahatlıkla kullanabilmektedirler.

Üniversitede eğitim alabileceğiniz alanlar; otomotiv mühendisliği, trafik sistemler, mühendisliği, makine mühendisliği, endüstri mühendisliği ve yönetimi, çevre mühendisliği, elektrik mühendisliği, informasyon teknolojileri, fizik mühendisliği, mikro teknoloji, bilgisayar bilimleri, işletme yönetimi, kamu hizmetleri yönetimi, işaret dili çevirmenliği, Fransız ve işletme çalışmaları, İspanyol ve işletme çalışmaları, Çin ve işletme çalışmaları, tekstil mühendisliği, mimarlık, ağaç işleri dizaynı, moda desinatörlüğü ve müzikal enstrüman dizaynıdır.

Öğrencilerin konaklama ve sağlık ihtiyaçlarıyla öğrenci konsey servisi ilgilenmektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU