Amerika’da Yüksek Lisans

Amerika’ da Master Programları 2 yıl sürmektedir. Amerika’ da yüksek lisans ücretleri yıllık 20binUSD ile 55binUSD arasında değişmektedir. Amerika’ da tezsiz yüksek lisans programları da mevcuttur, bu program profesyonel çalışanlara yöneliktir.
Aynı Türkiye’ de olduğu gibi Amerika master in ilk yılında teorik dersler alarak, 2.senenizde research yani tezli master yapılmaktadır. Ayrıca profosyonel çalışanlar için 1 senelik tezsiz MBA Programları da bulunmaktadır.Bunun dışında UCLA bünyesinde yüksek lisansa saydırabileceğimiz extension sertifika programlarımız vardır. Bu programlar mastere tamamlanabilen 6 ay veya 1 senelik sertifika programlardır. Extension certificate programs detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.
Amerika’ da Lisansüstü eğitimlerine Master veya doktora düzeyinde mühendislik, fen ve sosyal bilimler, güzel sanatlar ve spor alanlarında devam etmek isteyen öğrencilerin TOEFL sınavının yanı sıra -eger öğrenci high rank bir Üniversitede master yapmak istiyorsa- GRE sınavına girmeleri gerekmektedir. İşletme ve alt dallarında yüksek lisans veya doktora yapmak isteyen öğrencilerin GMAT sınavına girmeleri gerekmektedir.

Amerika’ da Master sonrası 2 seneye kadar uzayan Çalışma Hakkınız Var!  Bu dönem;  Akademik Kariyerini başarı ile tamamlamış, belli bir Uzmanlık alanına sahip olmuş, Profosyonel iş deneyimine sahip, Amerika’ nın hoşgörü ve saygı yaşam kurallarını kabul etmiş eğitimlilerine sınırsız Oturum hakkı ve Vatandaşlık almak sürecine götürmek içindir.

Amerika'da MasterÜniversite Mezuniyet ortalamanız(GPA) 4 üzerinden en az 2,5 olmak zorundadır. İşletme ve diğer programlardan mezun olacak öğrenciler Master eğitimleri sonrası 1 sene full-time çalışma Optinal Practical Training (OPT) hakkı edinmektedirler. Mühendislik Programlarından mezun olan öğrenciler ise3 seneye kadar uzatılabilen  OPT hakkı elde etmek üzere başvurularını yapabilirler.

Amerika’ da özel ve devlet üniversiteleri bölgesel resmi kurumlar tarafından akredite edilmişlerdir. Mesela Southern Association of School and College gibi fakat buna ek olarak fen bilimleri, mühendislik, bilgisayar ve teknoloji programları Accreditation Board for Engineering and Technology (ABET) tarafından izlenir ve kontrol edilir. ABET akreditasyonu o üniversitenin ya da kolejin programlarının ve bu konulardaki meslek kalite standartlarının garantisidir. ALL STUDY olarak çalışmakta olduğumuz sayısı 700’ ü aşkın Üniversiteler muhakkak ABET tarafından onaylanmıştır. Tüm çalışmış olduğumuz Üniversiteler özellikle Türkiye’ deki YÖK Kurumu tarafından tanınmaktadır.

Lisans düzeyinde okuyacak öğrenciler için Amerika’daki imkanlar sadece üniversitelerin vereceği akademik başarı, spor, resim, müzik gibi yetenek bursları ile sınırlıdır. Lisansüstü düzeyinde Amerikan üniversitelerinden burs ya da asistanlık sağlayabilmek için çok iyi derecede İngilizce bilmek, Amerikan üniversitelerine girişte istenen testlerden en üst düzeyde puan almak ve çok yüksek bir not ortalaması tutturmak (yani okulun ve bölümün en iyi öğrencilerinden biri olmak) gerekmektedir.

Amerika’ da Master tercihleri yaparken kalite ve fiyat arasındaki dengenin en sağlıklı olduğu popüler merkezlere ve şehirlere  ulaşmak isteyenler California, New York ve Boston dışındaki eyaletlere yönelebilirler. ALL STUDY olarak Amerika’ da Üniversite arama rehberimizle öğrencilerimize sayısı her sene daha da artan 500 Üniversite içerisinden adayımıza en uygun Üniversiteye kaydının yapılmasına yardımcı oluyoruz.

ALL STUDY Amerika’ da Yüksek Lisans başvurularında danışmanlık ve destek hizmetlerimiz şu şekildedir:  Başvurulacak Okul ve Bölümlerin seçimi, 3 üniversiteye kadar aynı anda başvuru hizmeti, İyiniyet mektubunuzun hazırlanması, yabancı dil sınavlarınız icin danısmanlık ve kursların temini ve kayıt islemleri, amerikadan diplomanızın akreditasyonunuzun yapılması, basvuru dosyanızın hazırlanması, teslimati, takibi ve görüşmeleri, konaklama yerinizin temini, uçak biletlerinizin rezervasyonları, vize dosyanızın hazırlanması ve F1 öğrenci vizesi işlemleriniz.

ALL STUDY-ABD PARTNER ÜNİVERSİTE VE KOLEJLERİMİZ -1-ALL STUDY-ABD PARTNER ÜNİVERSİTE VE KOLEJLERİMİZ -2-ALL STUDY-ABD PARTNER ÜNİVERSİTE VE KOLEJLERİMİZ -3-
American International CollegeHillsborough Community CollegeSan Jose Community College
Antioch UniversityHumboldt State University*Santa Barbara City College
Arkansas State UniversityIIT-Illionis Institute of TechnologySanta Monica College
Austin Community CollegeIndiana Tech UniversityShepherd University – LA
Austin Peay State UniversityInternational Culinary Center ( NY location )Seattle Central College
Bakersfield CollegeIrvine Valley CollegeSierra College
Bauder CollegeJohnson & Wales UniversitySkyline College
Bay State CollegeKaplan UniversitySnow College
Berkeley College,NY,NJLaney CollegeSouth Puget Sound Community College
Berkeley City CollegeLIM CollegeSouthern New Hampshire University
Boston Architectural CollegeLong Island University HudsonSouthwestern Oregon Community College
Brandeis University,IBSLong Island University Post*Spokane Falls Community College
Bunker Hill Community CollegeLos Angeles Film SchoolStetson University
Butte CollegeLynn UniversitySUNY Alfred State College
California International Business SchoolManhattanville CollegeSUNY Cobleskill
California State University, BakersfieldMcNeese State UniversitySUNY Geneseo
California State University, ChicoMCPHS University ( Massachusetts Pharmacy and Health )SUNY Oneonta
California State University, NorthridgeMenlo CollegeSUNY Plattsburgh University
Calirfornia State University, San Bernandino*Mency CollegeTacoma Community College
California State University, StanislausMerrimack CollegeTennessee Technical University
Cambridge CollegeMerritt CollegeTexas Christian University
Canada CollegeMetropolitan College of NYTexas Wesleyan University
Chemeketa Community CollegeMiraCosta CollegeTiffin University
Chicago School of Professional PyschologyMonroe CollegeTroy University
Citrus CollegeMoravian CollegeUniversity of Arkansas – Fayetteville
City University of SeattleMt. Hood Community CollegeUniversity of Arkansas – Fort Smith
Clark CollegeNational Polytechnic CollegeUniversity of California, Berkeley Extension
College of IdahoNew England CollegeUniversity of California, Irvine Extension
College of MarinNew York Film AcademyUniversity of California, Los Angeles Extension
College of San MateoNorth Country Community CollegeUniversity of California, Riverside
College of the DesertNortheastren University Global PathwaysUniversity of California, Santa Cruz Extension
Community College of DenverNorthern Arizona UniversityUniversity of Dallas, MBA*
Concordia CollegeNYIT- New York Institute of Technology*University of Findlay
Dean CollegeOld Dominion UniversityUniversity of Montana
DeAnza CollegeOrange Coast College*University of Nebraska Omaha
DePaul UniversityPace University Global PathwaysUniversity of the Pacific, MBA
DeVry UniversityPacific Lutheran UniversityUtica College
Digital Film AcademyPalomar CollegeVaughn College
Eastern Illinois UniversityPasadena City CollegeVirginia Marti College of Art and Design
Edmonds Community CollegePierce CollegeWarner Pacific College
El Camino CollegeQuinnipiac University Global PathwaysWartburg College
Fisher CollegeRider UniversityWest Hills College
Florida Institute of Technology*Rio Hondo CollegeWest Los Angeles College
Fontbonne UniversityRocky Mountain College of Art and DesignWestern Oregon University
Foothill CollegeSaginaw Valley State University*Whittier College*
Full Sail UniversitySaint FrancisWidener University
Fullerton College*Saint Joseph’s UniversityWillamatte University, MBA
Fulton-Montgomery Comm.CollegeSaint Peter’s UniversityWilliam Jessup University
Golden West CollegeSam Houston State UniversityWoodbury University
Green River Community CollegeSan Francisco State UniversityYakima Community College
Highline CollegeSan Jose City College*Not available for conditional admissions

AKADEMİK DÖNEMLER- BAŞVURU TARİHLERİ

A.B.D.’ de Akademik Dönem genel olarak okuldan okula farklılık göstererek Ağustos ayı sonu ile Eylül ayının başında başlayıp, Mayıs ayı sonu veya Haziran başında biter. Adaylar bu belirtilen tarihleri göz önüne alarak 6 ay öncesi başvurularını yapmak zorundadırlar. ALL Study Türkiye’ de hali hazırda Lise eğitimine devam eden öğrencilerin Üniversite başvurularını yapabilmektedir. Lise son sınıfın henüz ikinci yarısında iken, istenilen evraklarla başvurularınızı gerçekleştirebilmekteyiz. Üniversitelerin büyük çoğunluğunda ders yılı semester adı verilen 2 devreye bölünürken bir kısmında quarter denilen dört döneme bölünür. Çok az sayıda da olsa bazı üniversitelerde ders yılı trimester denilen üç devreye bölünür. Öğrenimlerini kısa sürede tamamlayıp mezun olmak isteyen öğrenciler yaz tatillerinde eğitimlerine devam ederek dört yıllık Üniversite eğitimlerini 3 senede bitirebilme şansına da sahip olmaktadırlar.

Eğer çok spesifik bir özelliğiniz var ve bunu belgelendirebiliyor ya da üstün başarılı bir öğrenci iseniz Amerika’ da ki birçok Üniversite ilk dönem ders başarıları ve aktiviteleri göz önüne alarak yabancı öğrencilere de burs verebilmektedir. Başarılı öğrencilerini  Üniversite Mezuniyetlerinden hemen sonra Akademik Kariyer yapmaları için yönlendirir  ve yine aynı Üniversite içerisinde var ise Master/MBA Programlarına başlamaları önererek asistanlık teklif etmektedirler. Bu konuda detaylı bilgi ve danışmanlığı ALL STUDY’ de çalışmakta olan ve Amerika’ da Eğitim hayatını tamamlamış, konusunda uzman danışmanlarımızı sizleri yönlendirecek ve işlemlerinizi gerçekleştireceklerdir.

Amerika Haritası

Amerika’da Yüksek Lisans / Amerika’ da Master 

Amerika’ da sayısı 4000 i bulan özel ve devlet üniversiteleri olup, birçok üniversite de pek çok alanda farklı proğramlar verilmektedir. Amerika’da yüksek lisans almak için öncelikle kendinize sormanız gereken temel sorular vardır. Amerika’da yüksek lisans yapmak için temel hedefleriniz nelerdir, eğitim almak istediğiniz bölümle ilgili olarak size ileride özel bir kariyer sağlıyor mu, Amerika’ da yüksek lisans almanız için spesifik nedenleriniz var mı, araştırma, doktora hedefleriniz var mı, MS/MBA alanında size iş olanakları sağlayabiliyor mu ?…….

Amerika dünya sıralamasında en iyi üniversitelere sahip olan ülke olma özelliği ile ençok yabancı öğrenciye evsahipliği yapmaktadır. Dünyanın en iyi üniversiteleri araştırmasında her zaman ilk yüzde,90 tanesi Amerikan üniversitesiolmaktadır. Aynı ülkemizde olduğu gibi Devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler mevcuttur. Özel üniversitelerde devlet üniversiteler gibi kaliteli eğitimler sunmaktadır. Buna örnek olarak Harvard ve Stanford gibi birçok üniversite sayabiliriz.

Ülke yüzölçümünün büyüklüğü nedeni ve buna oranla da sayısız üniversite ve proğramları mevcuttur. Amerika’ da master programlarında birçok yabancı öğrenci eğitim almaktadır. Ancak, bazı  özel üniversitelerden alınan yüksek lisans derecelerine YÖK tarafından  denklik verilmemektedir. Diplomanızın dünya ve Türkiye standartlarına uygunlugu temel hedeflerimizdendir.  ALL STUDY  olarak üniversite seçimlerimizde özellikle YÖK denkliği veren üniversiteleri tercihe etmekteyiz.

İyi bir bilim adamı olmak ve araştırmalara imza atmak, profesor olmak istiyorsanız yine kendi sınırları içerisinde bulunan büyük şirketlerin  sponsorluğu eşliğinde desteklenen üniversitelerde büyük araştırma altyapısına sahip sayısız üniversitede eğitim alabilir siniz. Amerika bu konuda doğru tercihtir. Ya da yatırım bankacısı veya herhangi bir işle ilgili rol alarak iyi bir girişimci veya iş sahibi olmayı planlıyorsanız eğitim kalitesi mükemmel üniversitelerde profesorlerin yardımıyla MBA yapabilir siniz. Amerika’da bulunan her üniversite tabii ki iyi diyemiyoruz fakat ALL STUDY  olarak çalıştığımız üniversiteleri seçerken özellikle Türk öğrencilerin hedef ve amaçları doğrultusunda belirlediğimizi özellikle bilmenizi istiyoruz.

Amerika’ da eğitim almanın şartları

Amerikan Üniversitelerinin birçoğu yüksek lisans yapacak öğrencilerinden GRE veya GMAT istemektedir. Öğrenci direkt Master Proğramına başlamayı düşünüyor ise diploma, Toefl veya IELTS sınav sonucu, GMAT ve GRE  sonucları eksiksiz olmak koşuluyla başvuru yapılmalıdır. Üniversitelerin birçoğu eğitim alanına göre GRE veya GMAT isteyebilir. Amerikada yüksek lisansa başlayabilmek sadece bu 2 sınavın sonucuna değil aşağıda sıralayacagımız birçok faktöre bağlıdır. Bunlar:

 • Maddi yeterlilik,
 • İngilizce yeterlilik,
 • Akademik başarı,
 • Bilgi ve yetenek testlerinin sonuçları,
 • Referans mektupları ve diğer faktörler.

Türkiye’den YÖK tarafından tanınmış her üniversitenin 4 yıllık bölümlerinden mezun, lisans diplomasına sahip öğrencileri, yurtdışında master programlarına başvuru yapabilir. Bazen Türk öğrenciler mezun oldukları üniversitenin ya da eğitim aldığı dala ait diplomanın Amerika’ da geçerli olmadığını düşündüklerinden master yapamayacaklarını sanarak umutsuzca Amerika’da eğitim odaklı ne yapabileceklerini sormaktadırlar. Böyle bir düşünce kesinlikle yanlıştir. Öyle ki psikoloji diplomasına sahip adayların Amerika’ da master yapabilecekleri 50 farklı bölüm, mühendislik diploması için se 20 farklı alanda yüksek lisans proğramı bulabilir siniz. 4 yıllık üniversite diplomasına sahip olan herkese en uygun bir master proğramı belirleyerek başvurularını yapmaktayız. Önemli olan hangi bölümden mezun olduğunuz değil üniversitelerin master için istemiş oldukları kriterlere uygun olup olmadığınızdır.  ALL STUDY  olarak önceliklerimiz adayların özelliklerine uygun Üniversiteleri belirleyerek, kabul alabilecekleri Üniversitelere yöneltmek ve bu tercihleriniz doğrultusunda başvururlarınızı yapmaktır. Üniversitelerin belirlediği kriterler yurt dışındaki tüm ülkelerin tüm yüksek lisan proğramları için aynıdır.

Buradaki temel kriterlere sahip her öğrenci Amerika’ da master programlarına başvuru yapabilmektedir.

 1. 4 yıllık üniversiteden mezun olmak veya son sınıf öğrencisi olmak,
 2. Not ortalamasının GPA 2.40 ve üzeri olması,
 3. İngilizce yeterliligini Toefl/IELTS skoru ile belgelemesidir.

2.    Amerika’ da yüksek lisansa başvuru ve Kabul koşulları

Yüksek Lisans Programlarına Kabul için Gerekli Evraklar

 • Mezun ise iyi derecede bir lisans diploması. Son sınıf  öğrencileri Haziran döneminde mezun olacaklar ise başvurularını yapabilirler.
 • İngilizce Transkript/ders notları
 • Var ise İngilizce yeterlilik belgesi (Toefl 79  – IELTS en az 6)
 • Recommendation Letter/Hakkınızda hocalarınız tarafından yazılmış 3 adet akademik referans mektupları
 • Statement Of Purpose/İyiniyet Mektubu: İş deneyiminiz var ise nerede, ne kadar süre için hangi konumda, hangi konular üzerinde çalıştığınız bilgileri. Kendinizi ve yüksek lisans amaçlarınızı tanıtan bir “Essay” örneğidir.
 • Okulların başvuru formlarında belirttiği konular hakkında yazdığınız essayler (kompozisyonlar)
 • Sosyal, spor, sanat gibi konulardaki aktiviteleriniz, üyelikleriniz, gönüllü çalışmalarınız, başarı belgeleriniz, madalyalarınız, ödülleriniz hakkında bilgi

Sınavlardan alacağınız puanlar okula kabulünüzü etkileyen baş etkenlerdir. Bizimle çalışmanızın en iyi ve en güçlü etkeni kabul edilme ihtimalini hesaplayabilmemizdir. GMAT ve GRE sınavları yüksek lisans yapmak istediğiniz bölüme göre değişmektedir. Mesela MBA  yani işletme yüksek lisansı yapacaklar icin GMAT, mühendislik  alandında yüksek yüksek lisans yapacaksanız, GRE branş sınavlarından geçmeniz gerekmektedir. Yüksek lisansta her bir üniversiteye başvurmanın masrafı 100-165 USD arasında değişmektedir. Okulların ‘deadline’ denilen son başvuru tarihleri vardır ki çoğu okul yüksek lisans başvurularını çok önceden almaya başlar. Bazı üniversiteler, ağustos ayında başlayacak yüksek lisans programları için başvuruları bir önceki yılın ekim ayından almaya başlatmaktadırlar.  Yüksek lisans başvurularında istenen önemli  belgelerden biri de SOP-Statement of Purpose- (amaç mektubu), proğrama kabulünüzde çok önemli bir kriterdir.  Mükemmel bir İngilizce ile yazılmış, amaçlarınızı, neden o üniversiteyi ve neden bu proğramı seçtiğinizi, mezuniyet sonrası mesleğinizle ilgili hedeflerinizi gayet net bir biçimde ifade eden niyet mektubunuzdaki bir kelime sizin kabul edilmenizi kolaylaştırabilmektedir. , Hatta işletme mezunu olmadığı halde işletme yüksek lisansı yapmak isteyen birinin kendini ifade etmek için tek yolu budur diyebiliriz. Yukarıda saydığımız kriterler sadece uluslar arası öğgrenciler için değildir. Yine kendi ülke vatandaşları da aynı kriterleri yerine getirmek zorundadırlar. ALL STUDY olarak mektuplarınızın hazırlanmasında ayrıca destek vermekte ve öğrencilerimizi bilgilendirmekteyiz.

3. Amerika’ da yüksek lisans yaparken eğitim ve Yasam giderleriniz ne olacaktır?

 1. Yüksek lisans yapmak başvuru yaptığınız okulun yer aldığı eyalete, şehire, başvurduğunuz      programa, ve kişisel harcamalarınıza göre çok değişkenlik gösteren bir aralıktadır.
 2. Amerika’da  yüksek lisans eğitimi 20.000 USD –75.000usd arası değişkendir. Fiyatlar bir yıllık verilmiştir. Amerika’ da master 2 seneliktir. Konaklama ve yemek ücretleri hariç tutulmuştur.
 3. Amerika’da konaklama ücreti, yemek, yol, eğlence gibi tüm yaşam  maliyetleri ; eyaletine göre aylık 1100$ ile 1500$ arasında degişmektedir.
 4. Ayrıca her üniversitede yıllık 1500$-3000$ arasında yıllık genel harcamalarınız olacaktır. Bu gider yine eğitim almış oldugunuz üniversiteniz içerisinde kitap, ders materyalleri, saglık sigortası ve kampus olanaklarından      faydalanabilmeniz için ayrılması gereken bütçedir.

4. Danısmanlık ve destek hizmetlerimiz Başvurulacak okul ve bölümlerin seçimi, İyiniyet mektubunuzun hazırlanması, yabancı dil sınavlarınız icin danısmanlık ve kursların temini ve kayıt islemleri, basvuru dosyanızın hazırlanması, teslimati, takibi ve görüşmeleri, konaklama yerinizin temini, uçak biletlerinizin rezervasyonları, vize dosyanızın hazırlanması ve vize islemleriniz.

5. Sıkça sorulan sorular  Başvurulacak okul ve bölüm nasıl seçilmeli? Amerikada yüksek lisans yapmaya karar verdiğinizde yüzlerce üniversite ve sayısız program ile karşılaşacaksınız. Bunlar arasından size en uygun üniversite ve en doğru proğram kararını vermek zorlu bir süreçtir. Doğru kararı vermek için; Amerika’ da yüksek lisans eğitimine başladıktan sonra hayatınızdaki bütün faktörleri ve gelecek planlarınızı doğru analiz edip kararınızı vermeniz gerekmektedir. ALL STUDY olarak sizden alacağımız kabul belgeleriniz ve bireysel özelliklerinize göre size en uygun bölümler ayrıca tavsiye edilecektir.

Eğer amacınız akademik alanda eğitiminizi devam ettirmek ise direkt doktoraya da başlayabilmeniz de mümkündür. Bu fırsatı ders notlarınızı yüksek tutarak değerlendirmeye çalışın. Her üniversitenin doktora proğramı bulunmamaktadır. Hangi okulların direk doktora başvurusunu kabul edip etmediğini yine ALL STUDY olarak tavsiyelerimizle öğrenmeniz mümkündür.

Hedeflediğiniz üniversitenin bulunduğu ülke ve şehrin iklim, ulaşım, hayat standarları, konaklama giderleriı, bölümün üniversiteniz içerisindeki kalitesi, üniversitenin saygınlığı…..gibi birçok özellikleri gözönüne alarak öğrencilerimize yardımcı olmaktayız. Yüksek lisans yapmayı hedefleyen adayların buraya kadar saydığımız kriterlerden başka da dikkate almaları gereken detaylar vardır:

 • Üniversiteniz içerisinde bölümünüzle alakalı olan araştırma (research) olanakları,
 • Mezuniyetiniz için bitirme tezinin gerekli olup olmadığı (Amacınız bir  akademisyen olmak değilse özel sektörde çok da işinize yaramayacak olan tez çalışmanıza harcadığınız emeğin karşılığını alamayabilirsiniz.)
 • Bölümünüzün asistanlık olanakları (Akademisyen olmak gibi bir hedefiniz var ise bu imkanı mutlaka başvurularınızdan önce bireysel olarak araştırmaya çalışın ve ALL STUDY  olarak  bizden bu konuda destek alın.)
 • Tüm maaliyetlerinizi belirleyecek olan program ücreti, yaşam giderleri, genel giderler gibi toplam ücretlerin hesaplanması,

Amerika’ da Yüksek Lisans ile ilgili birçok başvuru almaktayız. Gerçekçi adaylara ulaşabilmek ve değerli ve kısıtlı zamanımızı uygun adaylar için kullanarak bilgi aktarımında bulunabilmek adına ofis görüşmelerimizi 300TL karşılıgında yapmaktayız. Görüşmelerimiz 30dakika sürelidir. Başvurunuzu firmamız aracılıgı ile yürüttüğünüz takdirde öngörüşmede ödediğiniz ücret düşülmektedir. Web üzerinden almış oldugumuz online başvurularda özellikle sorulan sorular ve cevapları aşağıya eklemekteyiz.

 • xxxx yılında xxxxxxx  üniversitesinden mezun oldum. Bana yerleşebileceğim üniversitelerin isimlerini email eder misiniz? Böyle bir çalışma sistemimiz yoktur. Sadece müşterimiz olmayı kabul eden adaylara üniversite listelerimiz gönderilmektedir.
 • Bxxxxxxx  Üniversitesinde İngilizce xxxxx ‘ tan mezun oldum. Amerika’ da Yüksek Lisans yapmak istiyorum. TOEFL sınavına ihtiyaç olmadan okuyabileceğim Amerika Üniversitelerinin isimlerini isteyeceğim. Böyle bir sistem yoktur. Minimumda TOEFL 79/IELTS 6,5 beyan etmeniz zorunluluktur.
 • Amerika’ da Burslu yüksek lisans yapmak istiyorum. Amerika’ da burslu üniversitelerin isimlerini verir misiniz? Bu soruyu kendi mezun olduğunuz/olacağınız üniversitenizin öğrenci işlerine sormanız çok daha uygun olucaktır.
 • Kendi yüksek lisans başvurumu kendim yapacağım. Bana Amerika hakkında bilgi verir misiniz? Çat kapı ofisimize gelen birçok aday bu şekilde bir talepte bulunmaktadır. Öğrencimiz/müşterimiz olmayı kabul ettiğiniz takdirde memnuniyetle bilgi verilmektedir.
 • Ben kendi başvurumu kendim yaptım. xxxxxx Üniversitesinden bana cevap geldi. Başvurum red edilmiş. Sizce neden acaba? Başvurunuzu biz yürütmediğimiz için nerede hata yaptıgınızı bilmemiz mümkün değil. Öğrencimiz/Müşterimiz olmayı kabul ettiğiniz takdirde sizden dosyanız teslim alınacak ve size atanmış danışmanınız tarafından dosyanız incelenecektir.
 • GPA’M 2.20. TOEFL 80. Acaba hangi üniversitelere kabul edilebilirim? Elinde halihazırda  TOEFL 80 skoru bulunan bir adayın bu soruyu tarafımızdan yanıt alabilmesi için öncelikle müşterimiz olmayı kabul etmesi şart koşulmaktadır.
 • Amerika’ da yüksek lisans başvurusu için neler hazırlamalıyım? Aşağıda tüm evraklar detaylı olarak belirtilmiştir. Öncelikle websitemizde ilgilendiginiz alanla ilgili konu başlıklarını en ince detaylarına kadar okumanızı önermekteyiz.
 • Benim halam/dayım/amcam NY’ ta yaşıyor. Ben de çok defa yanına gidip geliyorum. Benim turist vizem var 10 yıllık. NY veya xxxx şehrinde ücreti 10bin$’ ın altındaki üniversitelerin isimlerini almak istiyorum. Sistemimizde kayıtlı ve birebir yerleştirme yaptığımız 500farklı Amerika üniversitelerinden maalesef 10binUSD’ nin altında bir üniversite yoktur. Bu amaçla ofisimize gelen aday bu ücrette bir üniversite olmadıgını zaten bilmektedir.

Yabancı Dil Yeterliliği
Amerika’da yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız İngilizceyi istenen seviyede olduğunu TOEFL/IELTS sınavları ile belgelemiş olmanız gerekmektedir. Bu konuda kesin kararı başvuru yapacağınız üniversitenin verdiğini ve dünyanın herhangi bir ülkesinde ana dilini bilmeseniz dahi yüksek lisans yapma şansına sahip olduğunuzu unutmayın. Bu konuda ALL STUDY  olarak yardım ve desteği öğrencilerimize sunabilmekteyiz.

Yurtdışında yüksek lisans yaparken harcamalarınızı hesaplama sisteminde dikkat etmeniz gereken ana başlıklar aşağıdaki gibidir;

 • Okul eğitim ücreti ve harçları
 • Konaklama ve yemek masrafları
 • Kitaplar ve eğitim malzemeleri
 • Ulaşım
 • Sağlık sigortası
 • Kişisel harcamalar

Bilgi ve randevu talebiniz için 0212 259 60 75 / 76 dan arayabilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU