Amerika’da Yüksek Lisans

Amerika’ da Master Programları 2 yıl sürer. Tezli Yüksek Lisans programları tamamen Türkiye ile aynıdır. İlk yıl teorik eğitimi 2. yıl tez çalışması şeklinde yapılır. Amerika’ da yüksek lisans ücretleri yıllık 20binUSD ile 55binUSD arasında değişir. Aynı Türkiye’ de olduğu gibi Amerika master in ilk yılında teorik dersler alarak, 2.senenizde research yani tez yazılır. Amerika’ da tezsiz yüksek lisans programları da mevcut. Bu program profesyonel çalışanlara yöneliktir.Bunun dışında UCLA bünyesinde yüksek lisansa saydırabileceğimiz extension sertifika programları  vardır. Bu programlar mastere tamamlanabilen 6 ay veya 1 senelik sertifika programlardır. Extension certificate programs detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.
Amerika’ da Lisansüstü eğitimlerine Master veya doktora düzeyinde mühendislik, fen ve sosyal bilimler, güzel sanatlar ve spor alanlarında devam etmek isteyen öğrencilerin TOEFL sınavının yanı sıra -eger öğrenci high rank bir Üniversitede master yapmak istiyorsa- GRE sınavına girmeleri istenir. İşletme ve alt dallarında yüksek lisans veya doktora yapmak isteyen öğrencilerin GMAT sınavına girmeleri gerekir.

Amerika’ da Master sonrası 2 seneye kadar uzayan Çalışma Hakkınız Var!  Bu dönem;  Akademik Kariyerini başarı ile tamamlamış, belli bir Uzmanlık alanına sahip olmuş, Profosyonel iş deneyimine sahip, Amerika’ nın hoşgörü ve saygı yaşam kurallarını kabul etmiş eğitimlilerine sınırsız Oturum hakkı ve Vatandaşlık almak sürecine götürmek içindir.

Amerika’ da bilinenin aksine uluslararası öğrencinin mezuniyet sonrası yasal edinilmiş Amerika’da çalışma hakkı veriliyor ! Genel olarak Üniversitede eğitim alan uluslararası öğrencilerin yasal çalışma hakları kampüs içerisinde olmak şartı ile sınırlandırılmıştır. İşletme ve diğer alanlardan mezun olan öğrenciler eğitimleri sonrası 1 sene full-time çalışma hakkı alabiliyor. Mühendislik Programlarından mezun olan öğrenciler 2 senelik Optional Practical Training (OPT)  başvurusu yapabilir. Bu süreçte size mesleki yeteneklerinizi gösterebileceğiniz sponsor olacak firma ile tanışarak Amerika’da Oturum hakkı edinirsiniz. (H1 Visa)

 

(CPT) Curriculum Practical Training  Nedir?  ABD’de bir Master degree programına (MBA vs) kayıt olan bir öğrenci en az bir dönem okulunda başarı ile eğitimine devam ediyor ise haftalık 20 saatlık part-time çalışma izni verilir. F1 vizesi ile gelen her öğrencinin eğitim gördüğü okul içerisinde haftalık 20 saat çalışma izni zaten var. fakat yabancı öğrencilerin Üniversitede iş bulması neredeyse imkansız olduğu için öğrenciler bu imkandan genelde yararlanamaz. İşte bu CPT süreci okul dışında çalışabilmesi için verilen part time çalışma iznidir. CPT’ye hak kazanmak için gerekenleri maddelemek gerekirse:

 • ABD’de en az 9 aydır yaşıyor olmalısınız.
 • CPT’yi Amerika’da Yüksek lisanstan mezun olmadan önce de yapabilirsiniz.
 • Üniversiteniz tatil olsa bile CPT yapabilirsiniz.
 • Eğer 12 aydan uzun süredir CPT yapıyor iseniz OPT yapma imkanınızı kaybedebilirsiniz. Eğer MBA öğrencisi iseniz 11 aylık OPT hakkı kazanmak için en fazla 9 ay CPT öğrencisi olabilirsiniz.
 • Pek çok okul yaz dönemi CPT başvurularını 1 Temmuzdan sonra kabul etmez, bu dönemde CPT yapmayı düşünüyorsanız başvurunuzu erken yapmanızı tavsiye ediyoruz. Öğrencilerimizin Amerika’da eğitim hayatları devam ettiği sürece bu gibi bilgiler için Akademik danışmanımız ile herdaim iletişimde bulunarak destek almalarını tavsiye ediyoruz.

Akademik Program Mentorümüzle Bilgi ve danışmanlık için iletişime geçebileceğiniz detaylar: Bilgi istek formunu AÇIKLAMA KISMINA kendiniz hakkında detaylı bilgi yazarak doldurmanız yeterlidir.

ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenir. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, Yurtdışı eğitim ve programların Güncel fiyatlarını ve promosyonlarını takip için Facebook ve Yurtdışındaki öğrencilerimizin görüşlerimizden faydalanmak üzere İnstagram sayfalarımızı takipte kalabilir siniz.

Amerika’da Master başvurusu yapabilmeniz için Üniversite Mezuniyet ortalamanız(GPA) 4 üzerinden en az 2,5 olmak zorunda. Amerika’ da özel ve devlet üniversiteleri bölgesel resmi kurumlar tarafından akredite edilmiştir.Örneğin; Southern Association of School and College gibi fakat buna ek olarak fen bilimleri, mühendislik, bilgisayar ve teknoloji programları Accreditation Board for Engineering and Technology (ABET) tarafından izlenir ve kontrol edilir. ABET akreditasyonu o üniversitenin ya da kolejin programlarının ve bu konulardaki meslek kalite standartlarının garantisidir. Çalışmakta olduğumuz sayısı 700’ ü aşkın Üniversiteler muhakkak ABET tarafından onaylıdır. Tüm çalışmış olduğumuz Üniversiteler özellikle Türkiye’ deki YÖK Kurumu tarafından tanınır. Türkiye’den akreditasyon almak isterseniz; Türkiye’ye döndüğünüzde YÖK ANKARA’ ya diploma ve transkriptlerinizle başvuru yapmanız yeterlidir.

 

AMERİKA’DA YÜKSEK LİSANS BAŞVURUSUNDA BURS ALABİLİR MİYİM?

Amerika’da Lisansüstü düzeyinde Amerikan üniversitelerinden burs ya da asistanlık sağlayabilmek için çok iyi derecede İngilizce bilmek (Minimum TOEFL 100), Amerikan üniversitelerine girişte istenen testlerden en üst düzeyde puan almak ve çok yüksek bir not ortalaması tutturmak  (yani üniversitenizin ve bölümün en iyi öğrencilerinden biri olmak) gerekiyor. Dolayısı ile Yüksek Lisans için burs araştırması yaparken eğitim geçmişiniz, başarılı ders notlarınız, TUBİTAK ödülleriniz ve akademik çalışmalardaki üstün başarılarınızı dikkate alınız!!! Kısaca standart üstü bir öğrencilik geçmişinizin olması istenir. Bu standartlara sahip olmadan Burs talebinde bulunmak Amerika için maalesef mümkün değildir.

Amerika’ da Master tercihleri yaparken kalite ve fiyat arasındaki dengenin en sağlıklı olduğu popüler merkezlere ve şehirlere  ulaşmak isteyenler California, New York ve Boston dışındaki eyaletlere yönelebilir. ALL Study Yurtdışı Eğitim Amerika’ da Üniversite arama rehberimizle öğrencilerimize sayısı her sene daha da artan 500 Üniversite içerisinden adayımıza en uygun Üniversiteye kaydının yapılmasına yardımcı oluyoruz.

ALL Study Yurt dışı Eğitimin  Amerika’ da Yüksek Lisans başvurularında danışmanlık ve destek hizmetleri  şu şekildedir:  Başvurulacak Okul ve Bölümlerin seçimi, 3 üniversiteye kadar aynı anda başvuru hizmeti, İyiniyet mektubunuzun hazırlanması, yabancı dil sınavlarınız icin danışmanlık ve kursların temini ve kayıt islemleri, amerikadan diplomanızın akreditasyonunuzun yapılması, basvuru dosyanızın hazırlanması, teslimati, takibi ve görüşmeleri, konaklama yerinizin temini, uçak biletlerinizin rezervasyonları, vize dosyanızın hazırlanması ve F1 öğrenci vizesi işlemleriniz.

ALL STUDY-ABD PARTNER ÜNİVERSİTE VE KOLEJLERİMİZ -1- ALL STUDY-ABD PARTNER ÜNİVERSİTE VE KOLEJLERİMİZ -2- ALL STUDY-ABD PARTNER ÜNİVERSİTE VE KOLEJLERİMİZ -3-
American International College Hillsborough Community College San Jose Community College
Antioch University Humboldt State University* Santa Barbara City College
Arkansas State University IIT-Illionis Institute of Technology Santa Monica College
Austin Community College Indiana Tech University Shepherd University – LA
Austin Peay State University International Culinary Center ( NY location ) Seattle Central College
Bakersfield College Irvine Valley College Sierra College
Bauder College Johnson & Wales University Skyline College
Bay State College Kaplan University Snow College
Berkeley College,NY,NJ Laney College South Puget Sound Community College
Berkeley City College LIM College Southern New Hampshire University
Boston Architectural College Long Island University Hudson Southwestern Oregon Community College
Brandeis University,IBS Long Island University Post* Spokane Falls Community College
Bunker Hill Community College Los Angeles Film School Stetson University
Butte College Lynn University SUNY Alfred State College
California International Business School Manhattanville College SUNY Cobleskill
California State University, Bakersfield McNeese State University SUNY Geneseo
California State University, Chico MCPHS University ( Massachusetts Pharmacy and Health ) SUNY Oneonta
California State University, Northridge Menlo College SUNY Plattsburgh University
Calirfornia State University, San Bernandino* Mency College Tacoma Community College
California State University, Stanislaus Merrimack College Tennessee Technical University
Cambridge College Merritt College Texas Christian University
Canada College Metropolitan College of NY Texas Wesleyan University
Chemeketa Community College MiraCosta College Tiffin University
Chicago School of Professional Pyschology Monroe College Troy University
Citrus College Moravian College University of Arkansas – Fayetteville
City University of Seattle Mt. Hood Community College University of Arkansas – Fort Smith
Clark College National Polytechnic College University of California, Berkeley Extension
College of Idaho New England College University of California, Irvine Extension
College of Marin New York Film Academy University of California, Los Angeles Extension
College of San Mateo North Country Community College University of California, Riverside
College of the Desert Northeastren University Global Pathways University of California, Santa Cruz Extension
Community College of Denver Northern Arizona University University of Dallas, MBA*
Concordia College NYIT- New York Institute of Technology* University of Findlay
Dean College Old Dominion University University of Montana
DeAnza College Orange Coast College* University of Nebraska Omaha
DePaul University Pace University Global Pathways University of the Pacific, MBA
DeVry University Pacific Lutheran University Utica College
Digital Film Academy Palomar College Vaughn College
Eastern Illinois University Pasadena City College Virginia Marti College of Art and Design
Edmonds Community College Pierce College Warner Pacific College
El Camino College Quinnipiac University Global Pathways Wartburg College
Fisher College Rider University West Hills College
Florida Institute of Technology* Rio Hondo College West Los Angeles College
Fontbonne University Rocky Mountain College of Art and Design Western Oregon University
Foothill College Saginaw Valley State University* Whittier College*
Full Sail University Saint Francis Widener University
Fullerton College* Saint Joseph’s University Willamatte University, MBA
Fulton-Montgomery Comm.College Saint Peter’s University William Jessup University
Golden West College Sam Houston State University Woodbury University
Green River Community College San Francisco State University Yakima Community College
Highline College San Jose City College *Not available for conditional admissions

 

Amerika Haritası

Amerika’da Yüksek Lisans / Amerika’ da Master Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika’ da sayısı 4000 i bulan özel ve devlet üniversiteleri olup, birçok üniversite de pek çok alanda farklı programlar verilmektedir. Amerika’da yüksek lisans almak için öncelikle kendinize sormanız gereken temel sorular vardır. Amerika’da yüksek lisans yapmak için temel hedefleriniz nelerdir, eğitim almak istediğiniz bölümle ilgili olarak size ileride özel bir kariyer sağlıyor mu, Amerika’ da yüksek lisans almanız için spesifik nedenleriniz var mı, araştırma, doktora hedefleriniz var mı, MS/MBA alanında size iş olanakları sağlayabiliyor mu ?…….

Amerika dünya sıralamasında en iyi üniversitelere sahip olan ülke olma özelliği ile ençok yabancı öğrenciye evsahipliği yapar. Dünyanın en iyi üniversiteleri araştırmasında ilk 90’da Amerikan üniversiteleri yer alır. Aynı ülkemizde olduğu gibi Devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler mevcuttur. Özel üniversitelerde devlet üniversiteler gibi kaliteli eğitimler sunar. Buna örnek olarak Harvard ve Stanford gibi birçok üniversite sayabiliriz. Ülke yüzölçümünün büyüklüğü nedeni ve buna oranla da sayısız üniversite ve proğramları mevcuttur. Amerika’ da master programlarında birçok yabancı öğrenci eğitim alır. Ancak, bazı  özel üniversitelerden alınan yüksek lisans derecelerine YÖK tarafından  denklik verilmez. Diplomanızın dünya ve Türkiye standartlarına uygunlugu temel hedeflerimizdendir.  Kurumumuz  üniversite seçimlerinde özellikle YÖK denkliği veren üniversiteleri tercihe eder. İyi bir bilim adamı olmak ve araştırmalara imza atmak, profesor olmak istiyorsanız yine kendi sınırları içerisinde bulunan büyük şirketlerin  sponsorluğu eşliğinde desteklenen üniversitelerde büyük araştırma altyapısına sahip sayısız üniversitede eğitim alabilir siniz. Amerika bu konuda doğru tercihtir. Ya da yatırım bankacısı veya herhangi bir işle ilgili rol alarak iyi bir girişimci veya iş sahibi olmayı planlıyorsanız eğitim kalitesi mükemmel üniversitelerde profesorlerin yardımıyla MBA yapabilir siniz. Amerika’da bulunan her üniversite tabii ki iyi diyemiyoruz fakat bizler çalıştığımız üniversiteleri seçerken özellikle Türk öğrencilerin hedef ve amaçları doğrultusunda belirlediğimizi özellikle bilmenizi istiyoruz.

Amerika’ da Yüksek Lisans eğitimi almanın şartları Nelerdir?

Amerikan Üniversitelerinin birçoğu yüksek lisans yapacak öğrencilerinden GRE veya GMAT istemektedir. Öğrenci direkt Master Proğramına başlamayı düşünüyor ise diploma, Toefl veya IELTS sınav sonucu, GMAT ve GRE  sonucları eksiksiz olmak koşuluyla başvuru yapılmalıdır. Üniversitelerin birçoğu eğitim alanına göre GRE veya GMAT isteyebilir. Amerikada yüksek lisansa başlayabilmek sadece bu 2 sınavın sonucuna değil aşağıda sıralayacagımız birçok faktöre bağlıdır. Bunlar:

 • Maddi yeterlilik,
 • İngilizce yeterlilik,
 • Akademik başarı,
 • Bilgi ve yetenek testlerinin sonuçları,
 • Referans mektupları ve diğer faktörler.

Türkiye’den YÖK tarafından tanınmış her üniversitenin 4 yıllık bölümlerinden mezun, lisans diplomasına sahip öğrencileri, yurtdışında master programlarına başvuru yapabilir. Bazen Türk öğrenciler mezun oldukları üniversitenin ya da eğitim aldığı dala ait diplomanın Amerika’ da geçerli olmadığını düşündüklerinden master yapamayacaklarını sanarak umutsuzca Amerika’da eğitim odaklı ne yapabileceklerini soruyor. Böyle bir düşünce kesinlikle yanlış. Öyle ki psikoloji diplomasına sahip adayların Amerika’ da master yapabilecekleri 50 farklı bölüm, mühendislik diploması için se 20 farklı alanda yüksek lisans proğramı mevcut. 4 yıllık üniversite diplomasına sahip olan herkese en uygun bir master programı belirleyerek başvurularını yapıyoruz.z. Önemli olan hangi bölümden mezun olduğunuz değil üniversitelerin master için istemiş oldukları kriterlere uygun olup olmadığınızdır.  Önceliğimiz öğrenci adaylarının özelliklerine uygun Üniversiteleri belirleyerek, kabul alabilecekleri Üniversitelere yöneltmek ve bu tercihleriniz doğrultusunda başvurularınızı yapmaktır. Üniversitelerin belirlediği kriterler yurt dışındaki tüm ülkelerin tüm yüksek lisan proğramları için aynıdır.

Aşağıdaki temel kriterlere sahip her öğrenci Amerika’ da master programlarına başvuru yapabilmektedir.

 1. 4 yıllık üniversiteden mezun olmak veya son sınıf öğrencisi olmak,
 2. Not ortalamasının GPA 2.40 ve üzeri olması,
 3. İngilizce yeterliligini TOEFL / IELTS skoru ile belgelenmesidir.
 4. Eğer İngilizceniz yetersiz ise VEYA henüz TOEFL sınavınız yok ve bu sınavı Türkiye’de almak istemiyorsanız Master öncesi Amerika’da İngilizce eksiğinizi kapatmanızı sağlıyoruz.

2.    Amerika’ da yüksek lisansa başvuru ve Kabul koşulları

Yüksek Lisans Programlarına Kabul için Gerekli Evraklar şunlardır:

 • Mezun ise iyi derecede bir lisans diploması. Son sınıf  öğrencileri Haziran döneminde mezun olacaklar ise başvurularını yapabilirler.
 • İngilizce Transkript (ders notları)
 • Var ise İngilizce yeterlilik belgesi (Toefl 79  – IELTS en az 6,5)
 • Recommendation Letter/Hakkınızda hocalarınız tarafından yazılmış 3 adet akademik referans mektupları. -Örnekler tarafımızdan verilir.-
 • Statement Of Purpose/İyiniyet Mektubu: İş deneyiminiz var ise nerede, ne kadar süre için hangi konumda, hangi konular üzerinde çalıştığınız bilgileri. Kendinizi ve yüksek lisans amaçlarınızı tanıtan bir “Essay” örneğidir. -Örnekler tarafımızdan verilir.-
 • Bazı Okulların başvuru formlarında belirttiği konular hakkında yazdığınız essayler (kompozisyonlar)
 • Sosyal, spor, sanat gibi konulardaki aktiviteleriniz, üyelikleriniz, gönüllü çalışmalarınız, başarı belgeleriniz, madalyalarınız, ödülleriniz hakkında bilgi (Burslu başvurular içindir)

Akademik TOEFL Sınavı Nedir? ”Akademik Yabancı Dil Yeterliliği Sınavı”
Amerika’da yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız İngilizceyi istenen seviyede olduğunu TOEFL/IELTS sınavları ile belgelemiş olması istenir. Eğer İngilizceniz yetersiz ise Master öncesi İngilizce dil okuluna veya bir TOEFL dersine kaydınızı yapıyoruz. Dilerseniz bu arada üniversiteden şartlı kabul mektubunuzu getirerek Vizenize bu şekilde başvuru yapıyoruz.

Sınavlardan alacağınız puanlar okula kabulünüzü etkileyen baş etkenlerdir. Bizimle çalışmanızın en iyi ve en güçlü yanı ilgili üniversiteye kabul edilme ihtimalini hesaplayabilmemizdir. GMAT ve GRE sınavları yüksek lisans yapmak istediğiniz bölüme göre değişir.

 • GMAT NEDİR?   MBA  yani işletme yüksek lisansı yapacaklar icin GMAT,
 • GRE NEDİR? mühendislik  alandında yüksek yüksek lisans yapacaksanız,GRE branş sınavlarından geçmeniz istenir.

Yüksek lisansta her bir üniversiteye başvurmanın masrafı 165-250 USD arasında değişir. Üniversitelerin ‘deadline’ denilen son başvuru tarihleri vardır ki çoğu okul yüksek lisans başvurularını çok önceden almaya başlar. Bazı üniversiteler, ağustos ayında başlayacak yüksek lisans programları için başvuruları bir önceki yılın ekim ayından almaya başlatır..

 • SOP Nedir? Yüksek lisans başvurularında istenen önemli  belgelerden biri de SOP-Statement of Purpose- (amaç mektubu), proğrama kabulünüzde çok önemli bir kriterdir.  Mükemmel bir İngilizce ile yazılmış, amaçlarınızı, neden o üniversiteyi ve neden bu proğramı seçtiğinizi, mezuniyet sonrası mesleğinizle ilgili hedeflerinizi gayet net bir biçimde ifade eden niyet mektubunuzdaki bir kelime sizin kabul edilmenizi kolaylaştırabilir. Hatta işletme mezunu olmadığı halde işletme yüksek lisansı yapmak isteyen birinin kendini ifade etmek için tek yolu budur diyebiliriz. Yukarıda saydığımız kriterler sadece uluslar arası ögrenciler için değildir. Yine kendi ülke vatandaşları da aynı kriterleri yerine getirmek zorundadır.

3. Amerika’ da  Yaşam giderleriniz ne olacaktır?

 1. Yüksek lisans yapmak başvuru yaptığınız okulun yer aldığı eyalete, şehire, başvurduğunuz programa, ve kişisel harcamalarınıza göre çok değişkenlik gösteren bir aralıktadır.
 2. Amerika’da  yüksek lisans eğitimi 20.000 USD –75.000usd arası değişkendir. Fiyatlar bir yıllık verilmiştir. Amerika’ da master 2 seneliktir. Konaklama ve yemek ücretleri hariç tutulmuştur.
 3. Amerika’da konaklama ücreti, yemek, yol, eğlence gibi tüm yaşam  maliyetleri ; eyaletine göre Aylık 1100$ ile 1500$ arasında degişmektedir.
 4. Ayrıca her üniversitede yıllık 1500$-3000$ arasında yıllık genel harcaması çıkacaktır. Bu kalemler Kitap, ders materyalleri, saglık sigortası ve kampüs olanaklarından      faydalanabilmeniz için ayrılması gereken bütçedir.

4. Danışmanlık ve destek hizmetlerimiz Başvurulacak okul ve bölümlerin seçimi, İyiniyet mektubunuzun hazırlanması, yabancı dil sınavlarınız icin danışmanlık ve kursların temini ve Yurtdışında Master kayıt işlemleri, başvuru dosyanızın hazırlanması, teslimati, takibi ve görüşmeleri, konaklama yerinizin temini, uçak biletlerinizin rezervasyonları, vize dosyanızın hazırlanması ve ABD vize işlemleriniz.

5. Sıkça sorulan sorular  Başvurulacak okul ve bölüm nasıl seçilmeli? Amerikada yüksek lisans yapmaya karar verdiğinizde yüzlerce üniversite ve sayısız program ile karşılaşacaksınız. Bunlar arasından size en uygun üniversite ve en doğru proğram kararını vermek zorlu bir süreçtir. Doğru kararı vermek için; Amerika’ da yüksek lisans eğitimine başladıktan sonra hayatınızdaki bütün faktörleri ve gelecek planlarınızı doğru analiz edip kararınızı vermeniz gerekir. ALL Study danışmanlık sizden alacağımız kabul belgeleriniz ve bireysel özelliklerinize göre size en uygun bölümler ayrıca tavsiye eder.

Eğer amacınız akademik alanda eğitiminizi devam ettirmek ise direkt doktoraya da başlayabilmeniz de mümkündür. Bu fırsatı ders notlarınızı yüksek tutarak değerlendirmeye çalışın. Her üniversitenin içinde doktora programı bulunmaz. Hangi okulların direk doktora başvurusunu kabul edip etmediğini yine danışmanınıa sorarak öğrenmeniz mümkün. Hedeflediğiniz üniversitenin bulunduğu ülke ve şehrin iklim, ulaşım, hayat standarları, konaklama giderleriı, bölümün üniversiteniz içerisindeki kalitesi, üniversitenin saygınlığı…..gibi birçok özellikleri gözönüne alarak öğrencilerimize yardımcı oluyoruz. Yüksek lisans yapmayı hedefleyen adayların buraya kadar saydığımız kriterlerden başka da dikkate almaları gereken detaylar şunlardır;

 • Üniversiteniz içerisinde bölümünüzle alakalı olan araştırma (research) olanakları,
 • Mezuniyetiniz için bitirme tezinin gerekli olup olmadığı (Amacınız bir  akademisyen olmak değilse özel sektörde çok da işinize yaramayacak olan tez çalışmanıza harcadığınız emeğin karşılığını alamayabilirsiniz.)
 • Bölümünüzün asistanlık olanakları (Akademisyen olmak gibi bir hedefiniz var ise bu imkanı mutlaka başvurularınızdan önce bireysel olarak araştırmaya çalışın ve  bizden bu konuda destek alın.)
 • Tüm maaliyetlerinizi belirleyecek olan program ücreti, yaşam giderleri, genel giderler gibi toplam ücretlerin hesaplanması,

Amerika’ da Yüksek Lisans başvuruları ile ilgili birçok başvuru alıyoruz. Gerçekçi adaylara ulaşabilmek ve değerli ve kısıtlı zamanımızı uygun adaylar için kullanarak bilgi aktarımında bulunabilmek adına ofis görüşmelerimizi ücret karşılığı yapıyoruz. Görüşmelerimiz 30dakika sürüyor. Istanbul içi veya dışı başvurular istenirse Skype veya Whatsapp üzerinden görüntülü olarak yapılabiliyor. Web üzerinden almış oldugumuz online başvurularda Sıklıkla sorulan soruları ve Cevapları aşağıya ekliyoruz.

 • xxxx yılında xxxxxxx  üniversitesinden mezun oldum. Bana yerleşebileceğim üniversitelerin isimlerini email eder misiniz? Böyle bir çalışma sistemimiz yoktur. Sadece danışan öğrenci adaylarına üniversite listelerimiz ilk görüşmemiz sonrasında email edilir.
 • Bxxxxxxx  Üniversitesinde İngilizce xxxxx ‘ tan mezun oldum. Amerika’ da Yüksek Lisans yapmak istiyorum. İngilizce süpper. TOEFL sınavına ihtiyaç olmadan okuyabileceğim Amerika Üniversitelerinin isimlerini isteyeceğim. Türkiye’den direk başvuru yapmamızı istiyorsanız  Minimumda TOEFL 79/IELTS 6,5 beyan etmeniz zorunluluktur.Veya Türkiye’de bu sınava girmek istemiyor ve biran önce Amerika’ya gitmek istiyorsanız; Amerika’da sizi Akademik TOEFL kursu kayıt işlemlerimizi yapmamızı isteyebilirsiniz.
 • Amerika’ da Burslu yüksek lisans yapmak istiyorum. Amerika’ da burslu üniversitelerin isimlerini verir misiniz? Burs başvuru kriterlerine uygun olup olmadıgınızı öncelikle diploma, transkritp, TOEFL belgelerinizi email ederek bizimle çalışmaya başlayabilirsiniz. Veya Türkiye Cumhuriyeti tarafından verilen Yurtdışında Burs alarak Eğitim alabileceğiniz TC Burs Onay Belgesini tarafımıza email etmeniz istenir. info@alsstudy.com.tr 
 • Kendi yüksek lisans başvurumu kendim yapacağım. Bana Amerika hakkında bilgi verir misiniz? Çat kapı ofisimize gelen birçok aday bu şekilde bir talepte bulunuyor. Akademik danışmanlığımız randevu usülü yapılır. Uzaktan Görüntülü görüşme desteğimizden de faylanabilirsiniz. Danışanımız olmayı kabul ettiğiniz takdirde memnuniyetle randevu günü belirlenir.
 • Ben kendi başvurumu kendim yaptım. xxxxxx Üniversitesinden bana cevap geldi. Başvurum red edilmiş. Sizce neden acaba? Başvurunuzu biz yürütmediğimiz için nerede hata yaptıgınızı bilmemiz mümkün değil. Öğrencimiz/Müşterimiz olmayı kabul ettiğiniz takdirde sizden dosyanız teslim alınacak ve size atanmış danışmanınız tarafından dosyanız incelenecektir.
 • GPA’M 2.20. TOEFL 80. Acaba hangi üniversitelere kabul edilebilirim? Elinde halihazırda  TOEFL 80 skoru bulunan bir adayın bu soruyu tarafımızdan yanıt alabilmesi için öncelikle akademik danışmanlık için birebir veya online görüşme randevusu alması istenir.
 • Amerika’ da yüksek lisans başvurusu için neler hazırlamalıyım? Yukarıda tüm evraklar detaylı olarak belirtilmiştir. Öncelikle websitemizde ilgilendiginiz alanla ilgili konu başlıklarını en ince detaylarına kadar okumanızı öneriyoruz.
 • Benim halam/dayım/amcam NY’ ta yaşıyor. Ben de çok defa yanına gidip geliyorum. Benim turist vizem var 10 yıllık. NY veya xxxx şehrinde ücreti 10bin$’ ın altındaki üniversitelerin isimlerini almak istiyorum. Sistemimizde kayıtlı ve birebir yerleştirme yaptığımız 500farklı Amerika üniversitelerinden maalesef 10binUSD’ nin altında bir üniversite yoktur. Bu amaçla ofisimize gelen aday bu ücrette bir Üniversite / Yüksek Lisans programı olmadığını zaten bilmektedir. Sadece EVET VARDIR cevabı beklentisindedir.
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU