İrlanda’da Yüksek Lisans

İrlanda’ da Yüksek Lisans / İrlanda’da İşletme Master ücretleri, kabul şartları, akademik ingilizce hazırlık yılı eğitimleri ALL Study güvencesiyle muhteşem bir Üniversite başvuru dosyası hazırlanır. %100 garantili bir şekilde bir yüksek lisans programına kabul edilmeniz saglanır. Akademik danışmanımızla iletişime geçiniz.

 

İrlanda’da Yüksek Lisans egitimleri kaç yıl sürmektedir.

İrlanda’ da Yüksek Lisans Eğitimi 1 senedir. Bazı üniversitelerde bazı programlar 1,5 veya 2 sene olarak ta verilebilmektedir. İrlanda eğitim sistemi tamamen İngiltere eğitim sistemi ile birebir aynıdır. Tez aşamasını da 12 aylık eğitim periodunun içerisinde vermeniz istenir.

 

İrlanda’da Yüksek Lisans ücretleri ne kadar?

  • İrlanda’ da Master ücretleri yıllık 9200euro -15.440euro  arasında değişmektedir.

 

İrlanda Master programına kabul şartları nelerdir?

  • Bir İrlanda Üniveritesine direk kabul edilebilmek için Minimum GPA 2.40
  • IELTS 6,5 veya TOEFL 79skoru

 

İrlanda üniversitelerinden nasıl şartlı kabul mektubu alabilirim?

Eğer İngilizce dil bilginiz IELTS 6,5 alabilecek düzeyde degilse veya sınava girdiniz fakat 5.0′ de kaldınız. İşte o zaman sizi yine İrlanda Üniversitesinde Yüksek Lisans  egitimine kayıt ediyoruz. Yine Üniversitenin kampüsünde eksik kalan IELTS Skorunuzu tamamlamak üzere bir Akademik İngilizce hazırlık IELTS programına kabul ediliyorsunuz. Yani hem üniversiteden hem de İngilizce hazırlık kursundan olmak üzere 2 faklı kabul mektubu getirtiyoruz. İngilizce kursunuz bittiginde hemen ilk egitim takviminde İrlanda’da Yüksek Lisansa başlıyorsunuz.

İrlanda’ da Üniversiteler hakkında detaylı bilgilere İrlanda Üniversiteleri sayfamızdan okuyabilirsiniz.

 

İrlanda’da Yüksek Lisans yapmanın Avantajları nelerdir?

İrlanda’ da 7 tane TOP Üniversite vardır. İrlanda’ da Yüksek Lisans yapmanın en büyük avantajı eğitim yılının 1 yıl olmasıdır. İrlanda Üniversitelerinin tümü YÖK tarafından tanınmaktadır. Diğer anadili İngilizce olan birçok ülkeye kıyasla üniversite ücretleri çok ekonomiktir. İrlanda Üniversitelerinde Master ücretleri 9200€ -15.440€ arasında değişiyor.

İrlanda halkının Türkleri neden çok sevdiğine dair geçmiş tarihimizden gelen bağımızla ilgili hikayemizi sayfamızdan okuyabilirsiniz. Öğrencilerin henüz çok yeni keşfettiği bir ülke olan İrlanda, sıcak kanlı insanları, güvenli ortamı nedeniyle cazip hale gelmiştir.

 

İrlanda’da Eğitimin Tarihi

MS 500’e kadar, İrlanda ve rahipleri ve manastırları  Avrupa’da öğrenim merkezindeydi ve İrlanda’ya Azizler ve Alimler Ülkesi unvanı kazandırdı. 1592 yılında, Trinity College Dublin tüzüğü ve üniversite statüsünü aldı. İrlanda Maynooth Ulusal Üniversitesi 1795 yılına kadar uzanır. Galway ve Cork’taki üniversiteler  1845’te kurulmuştur. İrlanda’nın dünya tarihindeki önemi kendisine özgü bir takdir ve saygı kazandırmaya yeterli olmuştur ve şuan İrlanda dünyanın en yüksek eğitim verebilen ülkeleri arasına girmiştir.

İrlanda, 1000 kişi başına düşen mezun sayısı bakımından Avrupa’da birinci sıradadır. Yani gideceğiniz ülke insanlarının %90 ı eğitimli insanlar. Ülkenin bu yüzden huzur ve güvenlik  düzeyi enüst noktadadır.  Dünya standartlarındaki tesislere devlet yatırımı, uzun bir akademik mükemmellik geleneğine dayanmaktadır. Bugün yedi üniversite, 14 Teknoloji Enstitüsü ve güzel kampüslerdeki en son teknolojiye sahip tesislerde bulunan dünyanın önde gelen birçok eğitim ve araştırma merkezi bulunmaktadır.160 ülkeden öğrenciler İrlanda’da eğitim görmekte olan yabancı öğrenci nüfusu ülkenin sadece %12’sini oluşturmaktadır.

Trinnit College’da okumak zor mu?

İngiltere ve İrlanda’nın en meşhur ve dünya sıralamasında ilk 100 de olan Trinitty College Türk öğrencilerimiz tarafından en fazla soru alan Üniversitedir. Fakat kabul şartları çok yüksektir. IELTS 7 istemektedir. GPA 3 istemektedir. Bu şartları saglamanız halinde yine de kendi kampüsünde Foundation ve Pre-Master yani master öncesi hazırlık programına yönlendirerek yabancı öğrencileri kabul eder.

 

Türkiye temsilcisi oldugumuz İrlanda Üniversiteleri şunlardır. Sıralama özellikle en fazla kayıt aldıgımız Üniversitelerin isimleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

SETU Pathway Programı ISE School Dublin, Waterford Campus
National University of Ireland, Galway
Queen’s University, Belfast
University College Dublin

İrlanda üniversiteleri

Bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilir, whatsapp 0530 260 99 33  ‘ den adınızı soyadınızı ve ilgilendiginiz programı yazarak destek isteyebilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU