İrlanda’da Yüksek Lisans

İrlanda’ da Yüksek Lisans Eğitimi bir senedir. Türk öğrencilerin henüz çok yeni keşfettiği bir ülke olan İrlanda, sıcak kanlı insanları, güvenli ortamı nedeniyle cazip hale gelmiştir.

İrlanda’ da 7 tane Üniversite vardır. İrlanda’ da Yüksek Lisans yapmanın en büyük avantajı eğitim yılının 1 yıl olmasıdır. İrlanda Üniversitelerinin tümü YÖK tarafından tanınmaktadır. Diğer anadili İngilizce olan birçok ülkeye kıyasla üniversite ücretleri çok ekonomiktir. Yüksek Lisans eğitimleri yıllık  9000 Euro ile 13.000 Euro arasında değişmektedir. Türk öğrencilerimizin en çok tercih ettiği Üniversiteler  olarak  Griffith College, Trinitty College’ dır. Ayrıca UCD-University College Dublin’ de Türk öğrenciler özel bir statüde Yüksek Lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedirler. Konu hakkında detaylı bilgiyi ALS STUDY akademik danışmanlarımızdan alabilirsiniz.  Dünya üzerinde İrlanda Üniversitelerinin İngiltere’ den sonra tercih edilme nedenlerinin başında uluslararası akreditasyona sahip olması ve burs olanaklarının olması nedeni ile talep görmektedir. En fazla İrlanda’ ya öğrenci gönderen Yurtdışı Eğitim firması olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu nedenle Dublin’ de bir temsilcilik ofisimiz bulunmakta ve öğrencilerimizin İrlanda’ da bulunduğu süre boyunca kendilerine yardımcı olmaya devam etmekteyiz.

National University of Ireland, Galway
Queen’s University, Belfast
University College Dublin

İrlanda üniversiteleriİrlanda’ da Yüksek lisans eğitimi veren kurumlara giriş koşulları az çok kurumdan kuruma değişkenlik gösterir. Ancak, genel olarak giriş koşulları şöyle sıralanabilir:

İRLANDA’ DA YÜKSEK LİSANS 

İrlanda’ da Yüksek Lisans Başvuru için gerekli belgeler;

– Diploma ya da Mezuniyet Belgesi
– Transcript/Yüksek not ortalaması – GPA 3.0
– TOEFL/IELTS Skoru
– CV

*İngilizceniz yetersiz ise Üniversitelerde İngilizce hazırlık yılı alınabiliyor.-

İrlanda’ da Yüksek Lisansa Kabul alabilmemiz için 2.aşamada istenen belgeler;

* Referans mektubu
* Şimdiye kadar aldığınız sertifikalar
* Geleceğe yönelik beklentilerinizi, ideallerinizi anlattığınız bir yazı

İrlanda’ da Üniversite Eğitimi hakkında daha çok bilgi alabilmek için ALS STUDY danışmanlarımıza ulaşabilir, ofis içi görüşme talep edebilirsiniz. 0212 259 60 75 /76 . Dublin’ de bulunan ALS STUDY Temsilcilik ofisimiz sayesinde İrlanda’ da eğitim alan öğrencilerimiz hiçbir zaman yalnız kalmamaktadırlar. Danışmanlık hizmetlerimiz öğrencilerimizin eğitimleri boyunca devam etmektedir. İrlanda’ da Master Programları hakkında geniş ve detaylı bilgi almak isteyenler ALS STUDY Yurtdışı Eğitimin İrlanda’ da eğitim ve yaşam konusunda uzman Danışmanlarından bilgi ve randevu alabilmeleri için Bilgi İstek formunu doldurmalarını önermekteyiz.

irlanda

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU