İrlanda’da Yüksek Lisans

İrlanda’ da Yüksek Lisans Eğitimi bir senedir. İrlanda eğitim sistemi tamamen İngiltere ile aynıdır. İrlanda’ da Master ücretleri 11.000euro -18.000euro  arasında değişmektedir.Tez aşamasını da 12 aylık eğitim periodunun içerisinde vermeniz istenir.İrlanda’ da master ücretleri bilinenin aksine çok uygundur. İrlanda’da MBA ücretleri 10bineuro’ dan başlar.İrlanda’da Mühendislik yüksek lisansı ise 16bineuro’dan başlamaktadır.Tüm dünyada oldugu gibi İrlanda’da Yüksek Lisansa kabul şartı not ortalaması minimumda 2.40 olan bir GPA ve IELTS 6,5 veya TOEFL 79 olma şartıdır. Eğer IELTS sınavı alacak kadar İngilizceniz yok ise pek tabii ki öncesinde 8ay yani 1 akademik yıl IELTS hazırlık dersleri alabilirsiniz. Böyle bir programın eğitim ücreti de 3500euro ile 4500euro arasında okuldan okula değişmektedir. Veya IELTS sınavına girdiniz fakat 6,5 değil de 5,5 alabildiniz. Yine master eğitiminiz öncesinde İngilizce IELTS skorunuzu yükseltmeniz için Master öncesinde 2-3 aylık IELTS preperation sınıfına katılmanız gerekmektedir. Şuan bunları okudugunuzda kafanız karışabilir fakat İrlanda’ da yüksek eğitim ve yaşam konusunda uzman danışmanımızla  yüzyüze yapacagımız görüşmede size özel bilgilendirme verileceği için kendinize ait bir planınız olucaktır.

Firmamıza İrlanda’ da eğitim konusunda birçok başvuru almaktayız. Özellikle İrlanda’ da yüksek lisans görüşmesi için randevu almak isteyen adaylarımıza IELT/TOEFL skorlarını sordugumuzda sanki bu 2 sınavı  hayatlarında ilk defa duymuş gibi davranıyorlar.Türkiye’ de dahi hemen hemen tüm özel üniversitelerde anadili İngilizce eğitim olmasina ragmen İrlanda’ da Tükçe eğitim alabileceklerini sananlar dahi çıkabiliyor. Veya bunların tümünü geçiyoruz. IELTS sınavına 2 ay sonra gireceğim, ben 2-3 sene sonra İrlanda’ da master yapmayı düşünüyorum diyebiliyor. Bu nedenle sağlıklı görüşmeler yapabilmek, doğru adaylara ulaşabilmek ve dogru adayların hayatlarını yönlendirmelerine vesile olabilmek, sağlıklı görüşmeler yapabilmek için IELTS skoru elinde mevcut olan adaylarla yüzyüze görüşmeyi tercih ediyoruz. İrlanda’ da yüksek lisans yapmak istiyorum diyen adayların muhakkak mevcut ders notlarını gösteren transkriptleri ve IELST sınav skorları ile ofis görüşmemiz bekliyoruz.

İrlanda halkının Türkleri neden çok sevdiğine dair geçmiş tarihimizden gelen bağımızla ilgili hikayemizi sayfamızdan okuyabilirsiniz. Öğrencilerin henüz çok yeni keşfettiği bir ülke olan İrlanda, sıcak kanlı insanları, güvenli ortamı nedeniyle cazip hale gelmiştir.

İrlanda’da Eğitim

MS 500’e kadar, İrlanda ve rahipleri ve manastırları, Avrupa’da öğrenim merkezindeydi ve İrlanda’ya Azizler ve Alimler Ülkesi unvanı kazandırdı. 1592 yılında, Trinity College Dublin tüzüğü ve üniversite statüsünü aldı. İrlanda Maynooth Ulusal Üniversitesi 1795 yılına kadar uzanır. Galway ve Cork’taki üniversiteler  1845’te kurulmuştur. İrlanda’nındünya tarihindeki önemi kendisine özgü bir takdir ve saygı kazandırmaya yeterli olmuştur ve şuan dünyanın en yüksek eğitim verebilen ülkeleri arasına girmiştir.

Gençlerin yüzde 85’inden fazlası orta öğretim eğitimini tamamlıyor ve bunların üçte ikisinden fazlası yüksek öğrenime devam ediyor. İrlanda, 1000 kişi başına düşen mezun sayısı bakımından Avrupa’da birinci sıradadır. Yani gideceğiniz ülke insanlarının %90 ı eğitimli insanlar. Ülkenin bu yüzden huzur ve güvenlik  düzeyi enüst noktadadır.  Dünya standartlarındaki tesislere devlet yatırımı, uzun bir akademik mükemmellik geleneğine dayanmaktadır. Bugün yedi üniversite, 14 Teknoloji Enstitüsü ve güzel kampüslerdeki en son teknolojiye sahip tesislerde bulunan dünyanın önde gelen birçok eğitim ve araştırma merkezi bulunmaktadır.160 ülkeden öğrenciler İrlanda’da eğitim görmekte olan yabancı öğrenci nüfusu ülkenin sadece %12’sini oluşturmaktadır.

İrlanda’ da Üniversiteler hakkında detaylı bilgilere İrlanda Üniversiteleri sayfamızdan okuyabilirsiniz.

İrlanda’ da 7 tane TOP Üniversite vardır. İrlanda’ da Yüksek Lisans yapmanın en büyük avantajı eğitim yılının 1 yıl olmasıdır. İrlanda Üniversitelerinin tümü YÖK tarafından tanınmaktadır. Diğer anadili İngilizce olan birçok ülkeye kıyasla üniversite ücretleri çok ekonomiktir. Yüksek Lisans eğitimleri yıllık  11.000euro -18.000euro  arasında değişmektedir. Türk öğrencilerimizin en çok tercih ettiği Üniversiteler  olarak  Trinitty College’ dır. Konu hakkında detaylı bilgiyi ALL STUDY akademik danışmanlarımızdan alabilirsiniz.  Dünya üzerinde İrlanda Üniversitelerinin İngiltere’ den sonra tercih edilme nedenlerinin başında uluslararası akreditasyona sahip olması ve burs olanaklarının olması nedeni ile talep görmektedir. En fazla İrlanda’ ya öğrenci gönderen Yurtdışı Eğitim firması olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu nedenle Dublin’ de bir temsilcilik ofisimiz bulunmakta ve öğrencilerimizin İrlanda’ da bulunduğu süre boyunca kendilerine yardımcı olmaya devam etmekteyiz.

National University of Ireland, Galway
Queen’s University, Belfast
University College Dublin

İrlanda üniversiteleriİrlanda’ da Yüksek lisans eğitimi veren kurumlara giriş koşulları az çok kurumdan kuruma değişkenlik gösterir. Ancak, genel olarak giriş koşulları şöyle sıralanabilir:

İRLANDA’ DA YÜKSEK LİSANS 

İrlanda’ da Yüksek Lisans Başvuru için gerekli belgeler;

– Diploma ya da Mezuniyet Belgesi
– Transcript/Yüksek not ortalaması
– TOEFL/IELTS Skoru
– CV

*İngilizceniz yetersiz ise Üniversitelerde İngilizce hazırlık yılı alınabiliyor.-

İrlanda’ da Yüksek Lisansa Kabul alabilmemiz için 2.aşamada istenen belgeler;

* Referans mektubu
* Şimdiye kadar aldığınız sertifikalar
* Geleceğe yönelik beklentilerinizi, ideallerinizi anlattığınız bir yazı

İrlanda’ da Üniversite Eğitimi hakkında daha çok bilgi alabilmek için ALL STUDY danışmanlarımıza ulaşabilir, ofis içi görüşme talep edebilirsiniz. 0212 259 60 75 /76 . Dublin’ de bulunan ALL STUDY Temsilcilik ofisimiz sayesinde İrlanda’ da eğitim alan öğrencilerimiz hiçbir zaman yalnız kalmamaktadırlar. Danışmanlık hizmetlerimiz öğrencilerimizin eğitimleri boyunca devam etmektedir. İrlanda’ da Master Programları hakkında geniş ve detaylı bilgi almak isteyenler ALL STUDY Yurtdışı Eğitimin İrlanda’ da eğitim ve yaşam konusunda uzman Danışmanlarından bilgi ve randevu alabilmeleri için Bilgi İstek formunu doldurmalarını önermekteyiz.

irlanda

ALL Study Yurtdışı Eğitim websitemiz sürekli güncellenmektedir. Ön bilgilendirme için websitemizi okuyabilir, Facebook ve Instagram sayfalarımızı takipte kalabilir, Türkiye temsilcisi olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını,  öğrenci görüşlerimizi ve yorumlarını Sosyal medyamızdan takip edebilirsiniz.

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. Firmamız tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL Study danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.

YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilir,  0212 259 60 75 /76 – 0544 259 60 71 ‘ den ulaşabilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU