İngiltere’de Üniversite Eğitimi

İngiltere eğitim sisteminin kaliteli ve köklü olması öğrenciye birçok avantaj sunuyor. İngiltere’ de Üniversite okumak iş hayatına bir sene önce atılmak demektir. Yaşam masraflarınızı dikkate aldıgınızda toplamda cok uygun ucretle dünyanın en kaliteli egitimini almış olacaksınız. İngiltere Üniversitelerinde eğitim almak demek dünyanın her yerinde işinizin hazır oldugunun garantisidir.

İngiltere Avrupa’ ya açılan kapıdır!

İngiltere’de Eğitim sistemi nasıldır sorusunun cevabı burada.  İngiltere’ deki Üniversiteler, bireysel tercih ve ihtiyaçlara mutlaka cevap verebilecek çok çeşitli programlar sunuyor. İngiltere Üniversiteleri, öğrencilere ne düşüneceklerini değil,  nasıl düşünmeleri gerektiğini öğretir. Ayrıca sınıflarda alınan derslerin yanı sıra daha küçük gruplarda fikir alışverişi yapabilme imkanı sunuyor. İngiltere Avrupa’ ya açılan kapıdır! Gerek İngiltere içerisinde gerekse Avrupa’ya seyahat, pasaportunuzdaki İngiltere vizesi ile size ayrıcalık katacaktır.

İngiltere'de Üniversite

İngiltere’ de Üniversite Okumanın Avantajları nelerdir?

İngiltere’ nin sunduğu avantajlar aslında saymakla bitmez.

 • Üniversite eğitimi 3 senedir.
 • Bu nedenle maliyetler daha uygundur.
 • Mükemmeliyetçi eğitim standartları,
 • Uluslararası geçerliliği olan derecelere sahip olması,
 • Program ve Eğitim Kurumu seçeneklerinin fazlalığı,
 • Parlak kariyer geleceği,
 • Ücretsiz sağlık sigortası seçeneği,
 • Haftada 20 saat olan part-time çalışma hakkı gibi sayısız destekler öğrencileri İngiltere’ ye yönlendirmekte olan eşsiz seçeneklerdir.
 • İngiltere’den Mezun oldugunuzda minimum 2 sene yaşama, çalışma hakkı

Bu nedenle her yıl farklı ülkelerden katılım sayısı artan ve toplamı 100binleri bulan uluslararası öğrenci sayısına baktığımızda, İngiltere’ ye Üniversite eğitimine giden öğrenciler ülkeler sıralamasında Türkiye ilk 10 da yer alıyor. Lisans programlarının ücretleri programlara ve başvurulan üniversiteye göre değişkendir. Fakat genel olarak fiyatlar 9bin ile 12 bin pound arasında değişir.

İngiltere’de Yaşam masrafları

 • Genel itibari ile İngiltere’de eğitim alacak her öğrenci bilmelidir ki; Londra, Oxford, Cambridge şehirlerinde aylık 800-1000Pound yaşam masrafınız olacak.
 • Diğer şehirler için yaşam masraflarınızı 1 ay için 600-900Pound olarak düşünmelisiniz.
 • Bu masrafların içerisinde yemek, standart konaklama, ulaşım….etc herşey dahil olarak hesaplanmıştır. Tabii ki o kadar özel VIP derecesinde konaklamalar mevcut ki; bu tür konaklamaların aylık ücretinin Londra’da 1500pound oldugunu unutmayınız. Yukarıdaki fiyatlar standart öğrencilerimizin verdiği bilgiler doğrultusunda bildirilmiştir.

İngiltere’ de okuyan Türk Öğrencilere Üniversite Eğitimi boyunca Çalışma İzni Veriliyor!

İngiltere’ de Üniversite eğitimi almanın bir diğer avantajı da öğrencilerin eğitimleri boyunca yasal çalışma hakkına sahip olmalarıdır. Bölge seçimi, öğrencinin özelliklerine ve nasıl bir ortamda bulunmak istediklerine bağlı olan bir konudur. Londra ve güney şehirlerinde yaşamak yaşam maliyetleri açısından diğer şehirlere oranla daha yüksektir. Öğrencilerin halkla iç içe olacakları yerleşim yerlerini seçmelerini adaylara önermekte ve bu tercihlerde öğrenci adaylarımıza alternatifler sunuyoruz.İngiltere’ deki Üniversiteler dünya standartlarında en kaliteli eğitimi vermekte olup, diğer ülkelere göre çok daha kısa ve ücretleri çok daha ucuzdur.En önemlisi, İngiltere’ de üniversite eğitiminin 3 yıl sürmesi, öğrencilerin daha kısa sürede ve daha az para harcayarak eğitimlerini bitirmelerini ve 1 yıl öncesinden iş hayatına girip para kazanmalarını sağlar.

İngilizceniz Üniversiteye başlamanız için yeterli değil mi? Üniversiteye gitmek sizin de hakkınız!  Çözümü var!

Not ortalamam çok düşük. Eyvah demeyin. Yeterki İngiltere’de okumak isteyin.

İngiltere’ de Üniversiteye başlamak isteyen adayların İngilizcesi başlangıç düzeyinde ise 6 ya da 8 aylık Akademik İngilizce Programlarına kaydınızı yapmakta ve böylece İngilizce dil düzeyinizi istenilen seviyeye getirmenize yardımcı olmaktayız. İngilizce yeterliliğinizi sağladıktan sonra üniversite sınavı olmaksızın sadece lise diploma notunuzla size en uygun üniversiteye yerleştiriyoruz. Aileler bundan böyle ”çocuğum ya bir diploma sahibi olamaz sa” diye üzülmeyecek!

Lise Mezuniyet ortalamaları düşük olan öğrencileri de, İngiltere’ de en iyi üniversitelerde okumalarına yardımcı oluyoruz!

Foundation Programı Nedir?

İngiltere’ de Üniversiteye gidebilmenin temel şartı Lise Diploma notunuzun %80 civarında olmasıdır. Notunuz düşük ve bu konuda endişeleriniz var. Hiç sorun etmeyin! Üniversite öncesi alacağınız 1 Akademik yıla denk gelen Foundation Programı ile (Üniversite Hazırlık senesi)  Üniversitede okumak istediğiniz bölümle ilgili ön dersleri almanızı ve Lise not ortalamanızı yükseltmenizi sağlıyoruz. İşte bundan sonrası aklınızın dahi alamayacağı Rank List’ de her zaman en üst sıralarda ki İngiliz Üniversitelerine dahi yerleştirilmenize yardımcı oluyoruz. Detaylı bilgi ve danışmanlık için Bilgi İstek formunu doldurunuz.

İngiltere’ de üniversiteler üç yıl.

Eğitim kalitesi Türk öğrenciler tarafından bilindiğinden olsa gerek, dil kurslarından, üniversite yerleştirmelerine kadar en çok tercih edilen ülke İngiltere’ dir. Dünya çapında kabul gören bir eğitim almak ister misiniz? İngiltere eşsiz yaratıcı öğrenim teknikleri ile heyecan ve eğlence dolu bir yaşam deneyimini size sunuyor. İngiltere’ de eğitim ve yaşam ile ilgili tüm bilmek istedikleriniz yenilenen yüzüyle http://www.ingiltereegitimfirsati.com/

İngiltere’ de lisans eğitimi

İngiltere’ de Üniversite okumak Bilimsel araştırma kaynaklarının ve eğitimin teknolojik gelişmelerle birlikte yenilikçi yaklaşımla sunulduğu İngiltere’ de üniversite okuyanlar, İngiltere’ den bir diploma sahibi olanlar bu başarının bir parçası olma fırsatını yakalıyor. Tüm dünyada yayınlanan bilimsel yayınların yüzde dokuzunu üreten İngiliz  üniversiteleri lisans eğitimde, öğrencilerin farklı beklentilerine cevap verebilecek çeşitlilik ve esnekliğe sahip. ALL Study yurtdışı eğitim danışmanlığı İngiltere’ de bulunan tüm üniversitelere kayıt ve yerleştirme işlemlerinizi başarı ile yapar. İngiltere ülke olarak üniversite sayısı ile en zengin ülkedir. 368 tane üniversitesi vardır.

 • 326 Britain terriority
 • 20 Scottish terriority
 • 17 Wells terriority
 • 5 Northern Irish terriority/bölgesi

Toplam 368 farklı Üniversitesi ile İngiltere, kaliteli Üniversite çokluğu ile en zengin üniversite ülkelerinden biridir. İngiltere’ den alacağınız lisans diploması ile ister gelecekte iyi bir Akademisyen olmayı hedefleyin, ister çok uluslu bir şirkette üst düzey profesyonel bir çalışan olmayı…..Doğru karar, doğru plan, doğru gelecek, doğru acente ile işlemlerinize başlayabilirsiniz. Türkiye İngiltere’ ye akademik programlar için öğrenci gönderen, öğrenci sayısı ile Rusya ve Çin’ den sonra gelen 3. ülke konumundadır. 2012 yılında 7621 tane Türk öğrenci İngiltere’ ye eğitim için vize alarak gitmiştir ve bu sayı hersene artmaktadır. 1190 tane Türk öğrenci  İngiltere’ de lisans eğitimi almışlardır. Türkiye’ de kendisine farkındalık katmak isteyen Türk gençleri sayesinde her sene bu sayı giderek artmaktadır. İngiltere’ de üniversite yerleştirmelerinde lider bir firma olma özelliğini korumakta ve bizlerde her sene İngiltere’ de üniversite  başvuru sayımızı artırmaktayız. İngiltere’ de lisans başvurularında en çok tercih edilen bölümlerden ilk 5 sırası ile:

 • İşletme: 1060 öğrenci kabul edilmiştir
 • Social Study/Tarih, Psikoloji/Sosyoloji: 545 öğrenci
 • İngilizce öğretmenlik: 445 öğrenci
 • Hukuk/LLM: 275
 • Diğer dillerde ilgili alanlarda: 265

İngiltere'de Üniversite Eğitimi

YÖK Denkliği

İngiltere üniversitelerinin tümü YÖK tarafından onaylıdır. Programların ve üniversitelerin denklik ve tanınırlık sorgulaması online olarak Yüksek Öğrencim Kurumu’nun (YÖK) web sitesinden şahsi başvuru ile yapılmaktadır. Bilgi için: http://www.yok.gov.tr

Burslar

İngiliz Hükümeti ve eğitim kurumları tarafından uluslararası öğrencilere sağlanan tüm burslara Education UK web sitesinde bulunan burs veri tabanından ulaşabiliriz. Burslar konusunu danışmanınıza sormanızda fayda var. Sorularınızı sorarken lütfen hayal dünyasında olmayınız. İngiltere üniversitelerinden burs alabilmek için çok ayrıcalıklı özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Lise mezuniyet notunuzun GPA 4 üzerinden enaz 3 şartı, beraberinde  İngilizce dil yeterliliğinizin her banddan en az 6,5 olması temel şartıdır.

İngiltere’de Uzaktan eğitim

Yenilikçi öğrenim tekniklerinden yararlanarak farklı tercihleri olan öğrenci adayları için etkin çözümler üreten İngiliz eğitim kurumları, başarısı kanıtlanmış uzaktan eğitim programları sunar. Kampüste eğitime alternatif olarak sunulan uzaktan eğitim imkanı ile uluslararası alanda saygınlığı olan bir programa işinizde ayrılmadan ve aile düzenini bozmadan katılarak İngilizce eğitiminin ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. ALL STUDY yurtdışı eğitim danışmanlığı her sene uzaktan eğitim programlarına en fazla öğrenci sayısı ile 2019 yılında 50 öğrenci kaydı gerçekleştirebilen tek acentedir. Ana sayfamızda göreceğiniz Uzaktan eğitim ile ilgili tüm detayları ile okumanızı önermekteyiz.

Uluslararası Bakalorya Programı
Diplomaları çoğu ülkede üniversitenin kapısını açan ”Uluslararası  Bakalorya Programı”, Türkiye’de bazı özel okullarda uygulanıyor. Mezunlarına üniversiteye girişlerinde kolaylık sağlayan bu eğitim  programında, dersler geleneksel yöntemlerden farklı işleniyor. ”Öğrenci merkezli eğitim” esasına dayanan programda ders işlenirken,  öğretmen konuları anlatmak, bilgi aktarmak yerine tartışma ortamı yaratıyor.  Derse hazırlanarak gelen öğrencilerin, doğru bilgiye ”tartışarak, yaşayarak”  ulaşmaları amaçlanıyor.  Programın bir diğer özelliği de öğrencilerin ders dışı etkinliklerde  görev almalarının zorunlu tutulması. ”Yaratıcılık-Etkinlik-Hizmet” üçgenine  dayanan etkinlikler çerçevesinde, öğrencilerin, ilgi duydukları alanlarda  projeler oluşturmaları, spor yapmaları, uluslararası faaliyetlere katılmaları,  kamu kuruluşlarında gönüllü hizmet vermeleri konularında teşvik ediliyor. Programla, ”Eleştirel düşünen, çevresine duyarlı” öğrenciler  yetiştirilmesi, ayrıca öğrencilere ”üniversite öğrenimi için gerekli olan temel  bilgi, beceri ve davranışlar” kazandırılması amaçlanıyor.
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU