İngiltere’de Üniversite Eğitimi

İngiltere’de üniversite egitimi 3 yıl sürmektedir. Bu da demek oluyor ki İngiltere’ de Üniversite okumak iş hayatına bir sene önce atılmak demektir. Yaşam masraflarınızı dikkate aldıgınızda toplamda cok uygun ucretle dünyanın en kaliteli egitimini almış olacaksınız. İngiltere Üniversitelerinde eğitim almak demek dünyanın her yerinde işinizin hazır oldugunun garantisidir.

İngiltere eğitim sisteminin kaliteli ve köklü olması öğrenciye birçok avantaj sunuyor.

 

İngiltere Avrupa’ ya açılan kapıdır!

İngiltere’de Eğitim sistemi nasıldır sorusunun cevabı burada.  İngiltere’ deki Üniversiteler, bireysel tercih ve ihtiyaçlara mutlaka cevap verebilecek çok çeşitli programlar sunuyor. İngiltere Üniversiteleri, öğrencilere ne düşüneceklerini değil,  nasıl düşünmeleri gerektiğini öğretir. Ayrıca sınıflarda alınan derslerin yanı sıra daha küçük gruplarda fikir alışverişi yapabilme imkanı sunuyor. İngiltere Avrupa’ ya açılan kapıdır! Gerek İngiltere içerisinde gerekse Avrupa’ya seyahat, pasaportunuzdaki İngiltere vizesi ile size ayrıcalık katacaktır.

İngiltere'de Üniversite

İngiltere’ de üniversite eğitimi kaç yıl sürmektedir?

İngiltere’de üniversite egitimi 3 yıl sürmektedir. Bazı hallerde bazı üniversiteler ve bölümlerde extradan 1 yıllık staj dönemi verilir ve 4 senelik egitim alarak mezun olmuş sayılır.

 

İngiltere’de Üniversite ücretleri ne kadar? İngiltere'de Üniversite Eğitimi

İngiltere’de üniversite ücretleri 12000sterlin ile 18 binsterlin arasında değişir. İngiltere’de yaşam masrafları da İngiltere Konsoloslugu tarafından Londra için 1350 sterlin, Londra dışındaki şehirler için 1150sterlin olarak belirlenmiştir. İngiltere vizesine başvuru yaparken İngiltere konsolosluğuna ailenizin 1 yıllık eğitim ve 1 yıllık yaşam masraflarınızın belgelenmesi koşulu vardır. Bu ücretler ve şartlar aile bütçeniz için uygunsa bizlerle çekinmeden işlemlerinizi başlatmak üzere iletişime geçiniz.

 

BAŞVURU FORMU

 

İngilizceniz Üniversiteye başlamanız için yeterli değil mi? Üniversiteye gitmek sizin de hakkınız!  Çözümü var!

Not ortalamam çok düşük. Eyvah demeyin. Yeterki İngiltere’de okumak isteyin.

İngiltere’ de Üniversiteye başlamak isteyen adayların İngilizcesi başlangıç düzeyinde ise 6 ya da 8 aylık Akademik İngilizce Programlarına kaydınızı yapmakta ve böylece İngilizce dil düzeyinizi istenilen seviyeye getirmenize yardımcı olmaktayız. İngilizce yeterliliğinizi sağladıktan sonra üniversite sınavı olmaksızın sadece lise diploma notunuzla size en uygun üniversiteye yerleştiriyoruz. Aileler bundan böyle ”çocuğum ya bir diploma sahibi olamaz sa” diye üzülmeyecek!

Lise Mezuniyet ortalamaları düşük olan öğrencileri de, İngiltere’ de en iyi üniversitelerde okumalarına yardımcı oluyoruz!

 

İngiltere’de Foundation Programı Nedir?

İngiltere’ de Üniversiteye gidebilmenin temel şartı Lise Diploma notunuzun %80 civarında olmasıdır. Notunuz düşük ve bu konuda endişeleriniz var. Hiç sorun etmeyin! Üniversite öncesi alacağınız 1 Akademik yıla denk gelen Foundation Programı ile (Üniversite Hazırlık senesi)  Üniversitede okumak istediğiniz bölümle ilgili ön dersleri almanızı ve Lise not ortalamanızı yükseltmenizi sağlıyoruz. İşte bundan sonrası aklınızın dahi alamayacağı Rank List’ de her zaman en üst sıralarda ki İngiliz Üniversitelerine dahi yerleştirilmenize yardımcı oluyoruz. Detaylı bilgi ve danışmanlık için Bilgi İstek formunu doldurunuz.

 

İngiltere’de Yaşam masrafları ne kadar?

 • Genel itibari ile İngiltere’de eğitim alacak her öğrenci bilmelidir ki; Londra, Oxford, Cambridge şehirlerinde aylık 1200 Pound yaşam masrafınız olacak.
 • Diğer şehirler için yaşam masraflarınızı 1 ay için 1000 Pound olarak düşünmelisiniz.
 • Bu masrafların içerisinde yemek, standart konaklama, ulaşım….etc herşey dahil olarak hesaplanmıştır. Tabii ki o kadar özel VIP derecesinde konaklamalar mevcut ki; bu tür konaklamaların aylık ücretinin Londra’da 1500pound oldugunu unutmayınız. Yukarıdaki fiyatlar standart öğrencilerimizin verdiği bilgiler doğrultusunda bildirilmiştir.

 

İngiltere vizesi başvurumuzu yine sizin firmanız mı yürütüyor?

Evet. IELTS 6,5 skorunuz var ise direk Üniversiteye başvurunuzu yapıyor ve direk Kabul mektubunuzu getirtiyoruz. Eğer direk İngiltere’de üniversite eğitimine başlayacak düzeyde İngilizceniz yok ise 1 akademik yıl İngiltere’de İngilizce dil okulu kaydınızı yapıyor ve İngiltere Öğrenci vizenizi alıyoruz.

 

BAŞVURU FORMU

 

İngiltere’ de Üniversite Okumanın Avantajları nelerdir?

İngiltere’ nin sunduğu avantajlar aslında saymakla bitmez.

 • Üniversite eğitimi 3 senedir.
 • Bu nedenle maliyetler daha uygundur.
 • Mükemmeliyetçi eğitim standartları,
 • Uluslararası geçerliliği olan derecelere sahip olması,
 • Program ve Eğitim Kurumu seçeneklerinin fazlalığı,
 • Parlak kariyer geleceği,
 • Ücretsiz sağlık sigortası seçeneği,
 • Haftada 20 saat olan part-time çalışma hakkı gibi sayısız destekler öğrencileri İngiltere’ ye yönlendirmekte olan eşsiz seçeneklerdir.
 • İngiltere’den Mezun oldugunuzda minimum 2 sene yaşama, çalışma hakkı

Bu nedenle her yıl farklı ülkelerden katılım sayısı artan ve toplamı 100binleri bulan uluslararası öğrenci sayısına baktığımızda, İngiltere’ ye Üniversite eğitimine giden öğrenciler ülkeler sıralamasında Türkiye ilk 10 da yer alıyor. Lisans programlarının ücretleri programlara ve başvurulan üniversiteye göre değişkendir. Fakat genel olarak fiyatlar 9bin ile 12 bin pound arasında değişir.

 

İngiltere’de  Üniversite okurken çalışma izni veriliyor mu?

İngiltere’ de okuyan Türk Öğrencilere Üniversite Eğitimi boyunca Çalışma İzni Veriliyor!

İngiltere’ de Üniversite eğitimi almanın bir diğer avantajı da öğrencilerin eğitimleri boyunca yasal çalışma hakkına sahip olmalarıdır. Bölge seçimi, öğrencinin özelliklerine ve nasıl bir ortamda bulunmak istediklerine bağlı olan bir konudur. Londra ve güney şehirlerinde yaşamak yaşam maliyetleri açısından diğer şehirlere oranla daha yüksektir. Öğrencilerin halkla iç içe olacakları yerleşim yerlerini seçmelerini adaylara önermekte ve bu tercihlerde öğrenci adaylarımıza alternatifler sunuyoruz.İngiltere’ deki Üniversiteler dünya standartlarında en kaliteli eğitimi vermekte olup, diğer ülkelere göre çok daha kısa ve ücretleri çok daha ucuzdur.En önemlisi, İngiltere’ de üniversite eğitiminin 3 yıl sürmesi, öğrencilerin daha kısa sürede ve daha az para harcayarak eğitimlerini bitirmelerini ve 1 yıl öncesinden iş hayatına girip para kazanmalarını sağlar.

 

İngiltere’ de lisans eğitimi hakkında bilgilendirme

İngiltere’ de Üniversite okumak Bilimsel araştırma kaynaklarının ve eğitimin teknolojik gelişmelerle birlikte yenilikçi yaklaşımla sunulduğu İngiltere’ de üniversite okuyanlar, İngiltere’ den bir diploma sahibi olanlar bu başarının bir parçası olma fırsatını yakalıyor. Tüm dünyada yayınlanan bilimsel yayınların yüzde dokuzunu üreten İngiliz  üniversiteleri lisans eğitimde, öğrencilerin farklı beklentilerine cevap verebilecek çeşitlilik ve esnekliğe sahip. ALL Study yurtdışı eğitim danışmanlığı İngiltere’ de bulunan tüm üniversitelere kayıt ve yerleştirme işlemlerinizi başarı ile yapar. İngiltere ülke olarak üniversite sayısı ile en zengin ülkedir. 368 tane üniversitesi vardır.

 • 326 Britain terriority
 • 20 Scottish terriority
 • 17 Wells terriority
 • 5 Northern Irish terriority/bölgesi

Toplam 368 farklı Üniversitesi ile İngiltere, kaliteli Üniversite çokluğu ile en zengin üniversite ülkelerinden biridir. İngiltere’ den alacağınız lisans diploması ile ister gelecekte iyi bir Akademisyen olmayı hedefleyin, ister çok uluslu bir şirkette üst düzey profesyonel bir çalışan olmayı…..Doğru karar, doğru plan, doğru gelecek, doğru acente ile işlemlerinize başlayabilirsiniz. Türkiye İngiltere’ ye akademik programlar için öğrenci gönderen, öğrenci sayısı ile Rusya ve Çin’ den sonra gelen 3. ülke konumundadır. 2012 yılında 7621 tane Türk öğrenci İngiltere’ ye eğitim için vize alarak gitmiştir ve bu sayı hersene artmaktadır. 1190 tane Türk öğrenci  İngiltere’ de lisans eğitimi almışlardır. Türkiye’ de kendisine farkındalık katmak isteyen Türk gençleri sayesinde her sene bu sayı giderek artmaktadır. İngiltere’ de üniversite yerleştirmelerinde lider bir firma olma özelliğini korumakta ve bizlerde her sene İngiltere’ de üniversite  başvuru sayımızı artırmaktayız. İngiltere’ de lisans başvurularında en çok tercih edilen bölümlerden ilk 5 sırası ile:

 • İşletme: 1060 öğrenci kabul edilmiştir
 • Social Study/Tarih, Psikoloji/Sosyoloji: 545 öğrenci
 • İngilizce öğretmenlik: 445 öğrenci
 • Hukuk/LLM: 275
 • Diğer dillerde ilgili alanlarda: 265

 

İngiltere Üniversitelerinde YÖK Denkliği varmı?

İngiltere üniversitelerinin tümü YÖK tarafından onaylıdır. Programların ve üniversitelerin denklik ve tanınırlık sorgulaması online olarak Yüksek Öğrencim Kurumu’nun (YÖK) web sitesinden şahsi başvuru ile yapılmaktadır. Bilgi için: http://www.yok.gov.tr

 

İngiltere üniversitelerinde burs verilir mi?

İngiliz Hükümeti ve eğitim kurumları tarafından uluslararası öğrencilere sağlanan tüm burslara Education UK web sitesinde bulunan burs veri tabanından ulaşabilirsiniz. Burslar konusunu danışmanınıza sormanızda fayda var. Sorularınızı sorarken lütfen hayal dünyasında olmayınız. İngiltere üniversitelerinden burs alabilmek için çok ayrıcalıklı özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Lise mezuniyet notunuzun GPA 4 üzerinden enaz 3.50 şartı, beraberinde  İngilizce dil yeterliliğinizin her banddan en az 6,5 olması temel şartıdır.

 

BAŞVURU FORMU

 

İngiltere üniversitelerinde Uzaktan eğitim alabilir miyim?

Yenilikçi öğrenim tekniklerinden yararlanarak farklı tercihleri olan öğrenci adayları için etkin çözümler üreten İngiliz eğitim kurumları, başarısı kanıtlanmış uzaktan eğitim programları sunar. Kampüste eğitime alternatif olarak sunulan uzaktan eğitim imkanı ile uluslararası alanda saygınlığı olan bir programa işinizde ayrılmadan ve aile düzenini bozmadan katılarak İngilizce eğitiminin ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. ALL STUDY yurtdışı eğitim danışmanlığı her sene uzaktan eğitim programlarına en fazla öğrenci sayısı ile 2019 yılında 50 öğrenci kaydı gerçekleştirebilen tek acentedir. Ana sayfamızda göreceğiniz Uzaktan eğitim ile ilgili tüm detayları ile okumanızı önermekteyiz.

Uluslararası Bakalorya Programı nedir?
Diplomaları çoğu ülkede üniversitenin kapısını açan ”Uluslararası  Bakalorya Programı”, Türkiye’de bazı özel okullarda uygulanıyor. Mezunlarına üniversiteye girişlerinde kolaylık sağlayan bu eğitim  programında, dersler geleneksel yöntemlerden farklı işleniyor. ”Öğrenci merkezli eğitim” esasına dayanan programda ders işlenirken,  öğretmen konuları anlatmak, bilgi aktarmak yerine tartışma ortamı yaratıyor.  Derse hazırlanarak gelen öğrencilerin, doğru bilgiye ”tartışarak, yaşayarak”  ulaşmaları amaçlanıyor.  Programın bir diğer özelliği de öğrencilerin ders dışı etkinliklerde  görev almalarının zorunlu tutulması. ”Yaratıcılık-Etkinlik-Hizmet” üçgenine  dayanan etkinlikler çerçevesinde, öğrencilerin, ilgi duydukları alanlarda  projeler oluşturmaları, spor yapmaları, uluslararası faaliyetlere katılmaları,  kamu kuruluşlarında gönüllü hizmet vermeleri konularında teşvik ediliyor. Programla, ”Eleştirel düşünen, çevresine duyarlı” öğrenciler  yetiştirilmesi, ayrıca öğrencilere ”üniversite öğrenimi için gerekli olan temel  bilgi, beceri ve davranışlar” kazandırılması amaçlanıyor.

 

İngiltere’de Yüksek Lisans yerleştirmeleri yaptıgımız ve birebir çalıştıgımız üniversiteler şunlardır:

Aston University, University of Southampton, Birbeck University of London, Royal Holloway University, The Caurtauld Institute of Art, Queen University of London, Royal Veterinary College, Goldsmiths University of London, University of Sunderland, London Southbank University, UClan-University of Central Lancashire, University of HULL, University of Reading, Loughborough University, ESE-European School of Economics, Hult International Business School

 

İngiltere’de Hukuk Eğitimi Hakkında

Birleşik Krallık’ta hukuk okumak ve geleneğe ve yüzlerce yıllık uzmanlığa dayanan bir diplomaya ulaşmak ister misiniz? Dünyanın en büyük on hukuk firmasından dördünün merkezi Birleşik Krallık’ta bulunmaktadır ve bu da burayı birçok uluslararası öğrenci için hukuk merkezi haline getirmektedir. Birleşik Krallık’tan alacağınız bir hukuk diploması CV’nizde kesinlikle etkileyici görünecektir.

Birleşik Krallık’ta hukuk okuyup ardından hukuk alanında çalışmaya devam ederseniz, Birleşik Krallık’ta işe yerleşmee veya kalıcı bir pozisyon elde edebileceğiniz yüzlerce uluslararası firma vardır. Uluslararası iş sözleşmeleri genellikle İngiliz ticaret hukukuna dayanmaktadır, bu nedenle Birleşik Krallık’tan alacağınız bir hukuk diploması sizi dünyanın herhangi bir yerinde avukatlık yapmak için harika bir konuma getirir.

 

Birleşik Krallık’ta İşletme Eğitimi 

Birleşik Krallık, özellikle de Londra, iş dünyası için dünyanın en önemli şehirlerinden biridir. En eski ve en büyük finans merkezlerinden birine ev sahipliği yapan Londra, öğrenmek ve iş yapmak için harika bir yerdir. Yaşamak ve çalışmak için de heyecan verici bir yer. Gerçekten herkes için bir şeyler var. Birleşik Krallık’ta eğitim görebileceğiniz diğer önde gelen iş ve kültür merkezlerinden bazılarını da unutmamak gerekir: Reading Ünviersitesinden Sunderland’e ve Coventry’den Hull Üniversitesine kadar. İngiltere’deki her üniversitenin ve Her şehrin İngilizce dil becerilerini öğrenmek, geliştirmek ve iş alanında yeterliliğe ulaşmak isteyen uluslararası öğrencilere sunabileceği çok şey var.

 

İngiltere’de Tıp Eğitimi Hakkında

Birleşik Krallık’ta tıp okumayı düşünüyorsanız ancak şu anda bir Birleşik Krallık üniversitesine gitmeye uygun değilseniz, ALLSTUDY ideal bir çözüm sunar: gelecekte tTIP okumak isteyorsanız garantili TIP Eğitimine geçiş programları sunar.  Uluslararası öğrenciler Birleşik Krallık’ı tıbbi düşünce lideri, tıp ve araştırma alanında öncü ve tıbbi atılımların gerçekleştiği bir yer olarak görüyorlar.

Birleşik Krallık’ta tıp eğitimi alırsanız, Birleşik Krallık sağlık ve tıp sektörünün sahip olduğu olağanüstü itibar göz önüne alındığında, gelecekte üniversiteler ve işverenler için cazip bir potansiyel aday olacaksınız. Ayrıca sınıfta dil konusunda uzmanlaştıkça ve tıp eğitimi alan diğer uluslararası öğrencilerle sosyalleştikçe tıp dünyasındaki İngilizce becerilerinizi de doğal olarak mükemmelleştireceksiniz.

 

İngiltere’de Mühendislik Eğitimi Hakkında

İngiltere’de mühendislik okumak uluslararası öğrenciler için popüler bir seçimdir. Zengin bir mirasa sahip olan ve genellikle bu alanda lider olarak görülen Birleşik Krallık, mühendislik öğrencilerine başarılı bir gelecek vaat ediyor. Öğrenciler, öncü mühendislik projeleri, yeni yenilikleri, etkileyici şehirleri ve yapıları ve çığır açan becerileri nedeniyle Birleşik Krallık’a ilgi duymaktadır. Aslında çok az ülke, İngiltere’nin mühendislik alanında sunduklarıyla eşleşebilir.

 

BAŞVURU FORMU

 

Ayrıca, İngiltere’de üniversite eğitimine devam ettiginiz sürede akademik İngilizce becerilerinizi geliştireceksiniz ve egtim aldıgınız alanda İngilizce dilinde mükemmele ulaşacaksınız:

Gelecekte İngiltere’de işverenler için son derece çekici bir aday olmanızın daha iyi bir yolu var mı? Neden ALL STUDY Yurtdışı Eğitim aracılıgı ile  İngiltere’de mühendislik eğitimi almalı? ALL STUDY,  İngiltere’de mühendislik eğitimi almak isteyenler için fırsatlar dünyasının kapılarını açıyor. Bu, şu anda Birleşik Krallık’taki bir üniversiteye gitmeye uygun olmayan öğrenciler için harika bir seçimdir; Birleşik Krallık’ta ve dünya çapında 500’den fazla derecelik kursta mühendislik eğitimi almaya devam etmenin bir yoludur. Basitçe söylemek gerekirse ALL STUDY , ihtiyacınız olan üniversite uygunluğunu sağlarken öğrenmenize, ilerlemenize ve akademik ve profesyonel olarak olmak istediğiniz yere ulaşmanıza yardımcı olur.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’den yapılan İngiltere’ de üniversite başvurularında en çok tercih edilen Üniversiteler aşağıdaki gibidir.

 1. LEEDS METROPOLITAN UNIVERSITY
 2. KING’S COLLEGE LONDON
 3. UNIVERSITY OF ROEHAMPTON
 4. UNIVERSITY OF GREENWICH
 5. ANGLIA RUSKIN UNIVERSITY
 6. UEL-UNIVERSITY OF EAST LONDON
 7. CITY UNIVERSITY LONDON
 8. THE UNIVERSITY OF WESTMINSTER
 9. CRANFIELD UNIVERSITY
 10. THE UNIVERSITY OF BRIGHTON, International College
 11. KAPLAN INTERNATIONAL COLLEGE, Bournemouth
 12. GLASGOW INTERNATIONAL COLLEGE
 13. LIVERPOOL INTERNATIONAL COLLEGE
 14. NOTTINGHAM TRENT INTERNATIONAL COLLEGE
 15. SHEFFIELD INTERNATIONAL COLLEGE
 16. KAPLAN INTERNATIONAL COLLEGE LONDON
 17. THE UNIVERSITY OF EDINBURGH
 18. QUEEN MARY UNIVERSITY OF LONDON
 19. UNIVERSITY OF BRIGHTON
 20. UCLAN-UNIVERSITY OF CENTRAL LANCASHIRE
 21. UNIVERSITY OF KENT
 22. THE UNIVERSITY OF MANCHESTER
 23. UNIVERSITY OF SUSSEX
 24. BIRBECK UNIVERSITY OF LONDON
 25. GOLDSMITHS UNIVERSITY OF LONDON
 26. QUEEN MARY UNIVERSITY OF LONDON
 27. INSTITUTE OF EDUCATION, UNIVERSITY OF LONDON
 28. ROYAL HALLOWAY UNIVERSITY OF LONDON
 29. RVC-ROYAL VETERINARY COLLEGE OF LONDON
 30. COVENTRY UNIVERSITY
 31. LONDON SOUTH BANK UNIVERSITY
 32. UNIVERSTIY OF SUNDERLAND
 33. COVENTRY UNIVERSITY OF LONDON
 34. UNIVERSITY OF BEDFORDSHIRE
 35. UNIVERSITY OF BOLTON
 36. UNIVERSITY OF CHICHESTER
 37. CARDIFF UNIVERSITY
 38. DURHAM UNIVERSITY
 39. UNIVERSITY OF GREENWICH
 40. GOLDSMITHS UNIVERSITY OF LONDON
 41. UNIVERSITY OF HERTFORDSHIRE
 42. LSE- SCHOOL OF ECONOMICS AND POLITICAL SCIENCE
 43. LEEDS TRINITY UNIVERISTY COLLEGE
 44. LOUGHBOROUGH UNIVERSITY
 45. UNIVERSITY OF READING
 46. SWANSEA UNIVERSITY
 47. UNIVERSITY OF YORK
 48. LSBF-LONDON SCHOOL OF BUSINESS & FINANCE
 49. UNIVERSTIY OF WALES
 50. UNIVERSITY OF NORTHAMPTON
 51. UNIVERSITY IF BRADFORD
 52. GRENOBLE GRADUATE SCHOOL OF BUSINESS
 53. UCLAN
 54. LONDON SCHOOL OF COMMERCE

University of Aberystwyth, Anglia Ruskin University, Aston University, University of Birmingham, Bournemouth University, University of Bradford, University of Brighton, University of Buckingham, Cardiff University, University of Central England, City University, Coventry University, De Montfort University, University of Derby, University of Dundee, University of East Anglia, University of East London, University of Exeter, University of Glasgow, Heriot-Watt University, University of Hull, Keele University, University of Kent, Kingston University, Lancaster University, University of Leeds, Leeds Metropolitan University, University of Leicester, Liverpool John Moores University, London Business School, London School of Economics, London South Bank University, Loughborough University, University of Manchester, Manchester Business School, Middlesex University, Newcastle University, University of North London, University of Nottingham, Nottingham Trent University, Oxford Brookes University, University of Portsmouth, Plymouth University, University of Reading, Roehampton University, University of Salford, University of Sheffield, University of Southampton, University of Stirling, University of Strathclyde, University of Surrey, University of Warwick, University of Westminster and University of Wolverhampton.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU