Kanada’da Sertifika Programları

Burada ki yazımızda Kanada’da kısa süreli sertifika programlarından söz edeceğiz. Kanada sertifika eğitimleri  6ay veya 1yıl sürelidir. Yasal çalışma izni verilmektedir. Mesleğinizi yaparak,  minimum aylık 1550CA$ maaş kazanabilmektesiniz. ”Kanada çalışma izni ve Göçmenlik nasıl alınır” sorularınızın tamamı bu sayfadadır. Kanada vizenizin onaylanmasından hemen sonra 10 yıllık Amerika Turist vizenizi de alıyoruz.

KANADA’DA ENAZ 2 SENELİK BİR AKADEMİK PROGRAMDAN MEZUN OLDUGUNUZDA YASAL GÖÇMENLİK BAŞVURUSU YAPMA HAKKI EDİNİRSİNİZ. YANİ EN AZ 2 SENELİK ÖNLİSANS 2 SENELİK LİSANS TAMAMLAMA, 2 SENELİK MASTER VEYA 2 SENELİK AKADEMİK Co-Op SERTİFİKA EĞİTİMLERİNDEN MEZUN OLMA ŞARTI VARDIR. 1 SENELİK SERTİFİKALAR GÖÇMENLİK BAŞVURU YAPMA HAKKINI BARINDIRMAZ.

1- Kısa süreli Kanada sertifika programları 1 sene sürelidir. 7545 CA$ dır. Mezun oldugunuzda Diploma verilir. Co-Op tur. Okulunuz sizi 6ay sonra bir işe yerleştirir. DERSLER; 6 ay Teorik Eğitim ve  6 ay Co-oP maaşlı staj şeklindedir. Yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz vardır. Mezun oldugunuzda 2 sene yasal çalışma ve yaşama hakkı verilir. 1 senelik sertifika programları Kanada göçmenlik başvurusu yapma imkanı taşımaz. Böyle bir programdan 1 sene süreli farklı bir diploma daha alarak ancak Kanada göçmenligi yapabilir siniz. Yani göçmenlik başvurusu yapabilmeniz için eğitiminizi 2 seneye tamamlamanız istenir. IELTS 5.0 skorunuz yok ise bu sertifikaya direk başlanamıyor. IELTS skorunuz 4,5 ise 3-4 ay İngilizce dil okuluna gidiyor ve programa sonrasında başlıyorsunuz. Kayıt işlemleriniz aynı anda yapılıyor. Hiç sınava girmemişseniz İngilizce dil okuluna gitmeniz gerekmektedir. Kanada Dil okullarında bu tür sertifika programları verilmektedir.

2- Kanada’da uzunu süreli Postgrad sertifikalar 2 sene sürelidir. Kolejlerde verilmektedir. Yıllık eğitim ücretleri 15.000-17.000CA$ dır. Co-Op olarak verilir. Maaşlı staj ve dersler birarada yürütülür. Haftada yasal olarak 20 saat çalışma izniniz vardır. Mezun oldugunuzda yasal 2 sene yaşama ve çalışma izni verilir. Mezun olur olmaz Göçmenlik başvurunuzu yapabilir siniz. Direk koleje kabul edilmek için için IELTS 6,5 şartı istenir. İngilizceniz yoksa veya IELTS alacak kadar yetersiz ise  Kolejlerde İngilizce dil okulu ve sertifika kaydınızı da aynı anda yapabilmektedir. Kolej içerisinde İngilizce dil okulu ve sertifika kaydınızın yapılmazı Kanada vizesi başarısını artırmaktadır.

3- Kanada İngilizce dil okulu fiyatları 7ay dil okulu paketleri 5000CA$ dan başlamakta ve okuluna göre değişmektedir. Herkese ve Her bütçeye uygun Kanada dil okulları mevcuttur. Kolejlerde bu fiyatlar 9000CA$ ücreti bulmaktadır. Kolejlerde bir şekilde vize garantisi vardır.

4- Kanada yüksek lisans eğitimleri 2 yıl sürer. Üniversite mezuniyet notunuz GPA 3.0 istenir. Yıllık eğitim ücretleri 20.000CA$ dır. Direk yerleşebilmeniz için IELTS 6,5 istenir. IELTS Sınav sonucunuz yetersiz se öncesinde İngilizce IELTS hazırlık sınıfına kayıt olabilirsiniz. Haftada yasal olarak 20 saat çalışma izniniz vardır. Mezun oldugunuzda yasal 2 sene yaşama ve çalışma izni verilir. Mezun olur olmaz Göçmenlik başvurunuzu yapılır. Direk koleje kabul edilmek için için IELTS 6,5 şartı istenir. İngilizceniz yoksa veya IELTS alacak kadar yetersiz ise  Üniversitelerde İngilizce dil okulu ve sertifika kaydınızı da aynı anda yapabilmektedir. Kolej içerisinde İngilizce dil okulu ve sertifika kaydınızın yapılmazı Kanada vizesi başarısını artırmaktadır.

Bu ücretler sizin ve aileniz için uygun geliyorsa 0544 259 60 71 den randevu talep edebilir siniz.

Programlara katılmak için İngilizcenizin ileri düzeyde olması istense de İngilizceniz yetersiz dahi olsa bu sertifika programlarına katılmanızı sağlayabiliyoruz. Mevcut durumunuzu bildirerek ilgili Kanada eğitim danışmanlarımızdan konu hakkında bilgi almanızı önermekteyiz.   Aşağıda kanada sertifika masraflarını  görebilirsiniz. Dersler sadece Toronto ve Vancouver’ de verilmektedir. Kanada’da sertifika programlarında yasal çalışma izni oldugu için diğer adı Kanada work and studyolarak geçmektedir. Kanada work and study hakkında daha fazla içeriğe buradan ulaşabilir siniz.
Aşağıda 24 hafta ve 48 hafta Yasal Çalışma izni olan Toronto School of Management Okulunun programlarını tanıtmak istiyoruz.  12.000ca$ ile 19.000ca$ arasındaki ders ücretleri dönemsel promosyon uygulanmış olup şuan bir süreliğine 5000ca$’dır. Danışmanınızdan bilgi alınız.

TORONTO SCHOOL OF MANAGEMENT

Toronto’da İşletme Diploma programları / Business

 • Diploma in Business Administration Co-op
 • Diploma in Business Management Co-op
 • Diploma in Business Management
 • Diploma in Digital Marketing Specialist Co-op
 • Certificate in Business Essentials Co-op

Toronto’da Turizm ve Hotelcilik Diploma Programları – Hospitality & Tourism

 • Diploma In Hospitality and Tourism Management Co-op
 • Diploma in Fundamentals of Hospitality and Tourism Co-op
 • Advanced Diploma in Hospitality and Tourism Management Co-op
 • Advanced Diploma in Hospitality and Tourism Management
 • Certificate in Customer Service Excellence Co-op

Big Data

 • Diploma In Data Analytics Co-op
 • Preparatory Course for ACCA Examination
 • ACCA Part Time Courses

IT Diploması – Information Technology

 • Diploma in Cybersecurity Specialist Co-op

Professional Development Programs : Bu kısa süreli dersleri sadece Turist vizesi aldıgımız adaylara önermekteyiz. Veya diğer derslerle beraber alınabilecek şekilde ilave ders olarak eklenir. Danışmanınızdan bilgi alınız.

 • Executive Training Workshops -sadece 36 saatlik bir eğitimdir-
 • Computer Network Technician Training :
 • Cyber Security for ManagersEthical Hacking Workshop

 

Aşağıda  Vancouver International College’ in 48 haftalık VIC- Vancouver International College Sertifika programı ile ilgili tüm detayları inceleyebilir siniz. 

GELİŞMİŞ DÜZEYDE KÜRESEL İŞ UZMANLIGI DİPLOMASI /ADVANCED GLOBAL BUSINESS EXPERTISE (AGBE)

 • Eğitim süresi: 48 HAFTA
 • Teorik ders süresi : 24 hafta (6 kurs)
 • Co-Op/Maaşlı staj süresi :24 hafta- maximum 636 saat-Co-Op manası maaşlı staj yapma hakkı verilmesi demektir.
 • Kanada sertifika  ücreti: CA$ 6,5956,
 • İşe yerleştirme ücreti: CA$ 700 –  Okulunuz işe yerleştirmenizi yapmaktadır.
 • Ders Materyal :CA$ 250
 • 48 hafta sonunda Diploma alınır.
 • Toplam : CA$ 7,545

Kanada Serfifika programlarından ILAC sertifika programları ile ilgili detayları aşağıda ve ekli dosyalarımda görebilecek siniz. Kayıt sonrasında okulumuzun gönderdiği İngilizce sınavdan geçtiğiniz takdirde programımıza direkt kabul alıyor ve eğitiminize başlamanızı sağlıyoruz. 1 Eylul 2019’a kadar yaptiginiz kayitlarda asagidaki programlarimiz  CAD 8,500’dir.

Önkayıt için hazırlamanız gereken evraklar şunlardır; 

 1. Pasaport ve 
 2. Rezervasyon formları-tarafımızdan hazırlanacaktır-

 

 • ILAC Sertifikaları – Program Adı                                                                            Program Ücreti             Şimdi 
 • 52 Hafta – Satış ve Pazarlama Diploması -Sales & Marketing Diploma-                                                 14.000CA$                   9.600CA$
 • 92 Hafta – Satış ve Pazarlama Diploması-Zorunlu staj dahil –Sales & Marketing Diploma With Co-Op            15.000CA$                   10.600CA$
 • 52 Hafta – İşletme Diploması -Business Administration Diploma-                                                          14.000CA$                    9.600CA$
 • 92 Hafta – İşletme Diploması -Zorunlu staj dahil-Sales & Marketing Diploma With Co-Op     15.000CA$                  10.600CA$

İkinci aşamada ise hazırlamanız gerekenler;

 1. Diploma
 2. Transkript 

GELİŞMİŞ DÜZEYDE KÜRESEL İŞ UZMANLIGI DİPLOMASI/ ADVANCED GLOBAL BUSINESS EXPERTISE (AGBE DİPLOMA)

 • Öğrencilere iş tecrübeleri için ödeme yapılır, maaşlandırılırlar.                                                         
 • Ben kimi yönetici olarak seçebilir ve anlamlı sonuçları nasıl elde edebilirim?
 • Kuruluşumdaki diğer kişilerle nasıl iletişim kurabilirim?
 • Sözleşmeleri nasıl okuyacağımı biliyor muyum?
 • Muhasebecimin bana verdiği sayıların dilini anlıyor muyum?
 • Ürünlerimizi müşterilerimizle nasıl bağlantılandırabilirim ?
 • Günlük iş başlıkları bana ne söylüyor?
 • Bu ve diğer sorular ilginizi ve işinize olan tutkunuzu arttırıyorsa,çalışma izinli ve Maaşlı staj hakkı sunan ”Co-op programıyla Gelişmiş Küresel İş Uzmanlığı Programını” keşfetmek istediğiniz yoldur.
 • Co-op taki İleri Global İş Uzmanlığı, 24 haftalık sınıf içi teorik ders çalışmaları ile başlar ve  ardından 24 haftalık bir kooperatif/maaşlı staj statüsü ile tamamlanır.
 • Co-op, öğrencilere derslerinde edindikleri bilgileri gerçek işbaşı deneyimine uygulama fırsatı verir.

Toplam 48 haftalık program süresince öğrencilerin kampüs dışında yasal 20saat çalışma izni mevcuttur. 48 weeks = Student is eligible for study permit that allows student to work off-campus for 20 hours per week.  Bunun yanında Staj Süresi işe yerleştirme garantilidir. Also eligible work for  co -op work permit – Başarılı mezunlar CIM’den (Kanada Yönetim Enstitüsü) İşletme Denetim Belgesi’ne başvurabilirler. Successful graduates can apply  for the Supervisory Certificate in Management from the CIM (Canadian Institute for  Management).

*Eğer programa katılmak için İngilizceniz yeterli değilse, IELTS sınavından 6.0 alamam diyorsanız;  Kanada’da İngilizce dil okuluna kaydınızı yapıyor ve Kolejden şartlı kabul mektubunuzu getiriyoruz. Herkesi bu programa katılmaya davet ediyoruz.
Kanada’ da eğitim odaklı vatandaşlık fırsatından faydalanmak isteyenlerin Kanada Work and Study ve Konu hakkında detaylı bilgi için ayrıca  Kanada’ da Yüksek Lisans sayfamızı  incelemenizi tavsiye ederiz. Uzatılabilir Kanada vizesini ile kayıt işlemleriniz gerçekleştirmekteyiz.
*************
Burada anlatacağımız programlar ise Kanada   Co-Op Postgraduate sertifikası programları hakkında detaylı bilgilerdir. 2 senelik sertifikalardır. Co-Op manası maaşlı staj vermektedir demektir. Kanada Co-Op’ ta  yasal çalışma izniniz vardır. Mesleki bir eğitimdir. Mezun oldugunuzda 2 senelik önlisans diploması yani Advanced diploma verilmektedir. Dersler teorik ve pratik olarak verilmektedir. Kanada’daki sertifika programında yasal çalışma izni olması ve bu işin kolejiniz tarafından bulunmasından dolayı ismi Kanada’ da work and study olarak bilinmektedir. İngilizceniz yok veya yetersiz ise üzülmeyin. Kanada’da İngilizce dil okulu ve sertifika kaydınızı aynı anda yapıyor ve ilgili kolejden şartlı kabul belgenizi getirtiyoruz. Yanda Sprat Shaw kolejinde eğitim alan öğrencimiz Sena Kayalar’ ı görmektesiniz.
1. Türk öğrencilerimiz tarafından Toronto kolejleri daha fazla rağbet görmektedir. En fazla yerleştirme yaptığımız Co-Op sertifikalar ve Toronto diploması kolejleri  Seneca College,  College, Sheridan College, Centennial College, Conestoga College, Fanshawe College, Algonquin College, George Brown College, Georgian College, Humber College, King’s University College, Lakehead College, Mohawk College, Niagara College, Sheridan College, St. Lawrence College, St. Clair College, Huron University College, Cambrian College, Fleming College, Laurentian University, OCAD University, Tren University, University of Ontario Institute of Technology, Wilfred Laurier University, University of Toronto International Foundation’ dur.
İkinci aşamada Vancouver sertifikaları yani British Columbia eyaleti sertifikaları için ise sırası ile en fazla kayıt yaptıgımız kolejlerdir. İngilizce dil okulu kayıt işlemleri ile beraber bu kolejlerden şartlı kabul mektuplarını getirtiyoruz. Aynı kolejlerin içerisinde İngilizce dil okuluna gitmelerini sağlıyoruz. College, LaSalle College, Vancouver Community College, Okanagan College, Vancouver Film Academy, Douglas College, Camousn College, Capilano University, Art Institiute of Vancouver, Fairleigh Dickinson Universitesi, Fraser International College, Simon Fraser Üniversitesi, North Island College, University of the Fraser Valley,
3. tercih edilen bölge ise Manitoba eyaletinde Winnipeg şehri Türk öğrencilerimiz tarafından talep görmektedir. İngilizce dil okulu kayıt işlemleri ile beraber bu kolejlerden şartlı kabul mektuplarını getirtiyoruz. Aynı kolejlerin içerisinde İngilizce dil okuluna gitmelerini sağlıyoruz.ICM-International Colleg  of Manitoba, Manitoba Üniversitesi, Red River College, University of Winnipeg ve Winnipeg Technical College.
4. Bölge ise Quebecek eyaletidir. Montreal sertifikaları ve Quebec City talep görmektedir. Bu bölgede Fransızca dili hakimdir. Daha çok Türkiye’de Fransız kolejlerinden mezun olmuş öğrencilerimiz tarafından tercih edilmektedir.Quebeck vizesi tamamen çok farklı bir vizedir. Herkesin yapabileceği kolaylıkta değildir. Firmamız Quebeck Vizesi konusunda uzmandır. La Salle College Montreal şehrindedir ve bu bölgenin tek kolejidir. Fransızca dil yatkınlığı olan öğrencileri tercih etmekteyiz bu şehir için. Kolej öncesinde Fransızca dil eğitimi almanızı da sağlıyoruz. Veya sadece Fransızca dil okuluna da kayıt alıyoruz. Sertifika veya Diploma programına kayıt yaptırmanız şart değildir.

 

Yurtdışı sertifika programlarına aileler beraber gidebilirler mi? Evet. Sadece 2 senelik Co-Op programlara eşlerden birini kayıt ediyoruz. Eşiniz ve çocugunuzun yaşam masraflarını belgeleyebildiğinizde ailecek başvurularınızı yapabilmekte ve Kanada vizenizi başarılı bir şekilde alabilmekte, sizleri Kanada’ya uğurlamaktayız. Bu programlar 2 senelik Postgraduate sertifikası programlarıdır. Eşinize de yasal çalışma izni verilmektedir. Çocugunuzun da devlet okullarında eğitim alması veya devlet kreşlerinde bakım alması sağlanmaktadır. Yanda Fotografını gördüğünüz Elif Hanım annesini de Kanada’ya götürdü….

 

 

Kanada sertifikaları, Kanada göçmenlik, Kanada vizeleri …. gibi diğer Kanada içeren Diğer ilgili başlıkları okumanızı önermekteyiz. Bilgilerimiz tamamen günceldir.

Canada Co-Op Postgrad Sertifikası ve Kanada Co-OpDiplomaları hakkında özet bilgiler şu şekildedir.

 1. Kanada Hükümeti ”Bir Kişi benim ülkemde Minimum 2 senelik bir Akademik programdan mezun oldugunda; YASAL  olarak Göçmenlik Başvurusu yapmayı hak kazanır” demektedir. Yani 2 senelik Kanada’da Ön lisans diploma eğitimi, Kanada’da Lisans tamamlama, Kanada‘ da 2 seneli Yüksek Lisans veya 2 senelik Kanada’da Co-Op Postgraduate Certificate Diploma. Bu 4 Programdan birinden mezun oldugunuzda Kanada’da  olarak göçmenlik başvurusu yapmayı hak kazanırsınız.
 2. İki yıllık Kanada sertifika programları Kanada Göçmenlik programı olarak anılır.
 3. Kanada Postgrad sertifikalar 2 yıl sürmektedir.
 4. Yıllık eğitim ücretleri 12binCA$ – 17binCA$ arasında değişmektedir.
 5. 1 senelik Kanada’da sertifika ücretleri 7595cad – 9000cad arasında değişmektedir. Mezuniyet Sonrasında 1 sene full time tam çalışma izniniz vardır. Göçmenlik başvurusu ile bu programın bir ilişiği yoktur.
 6. Kanada dil okullarında yasal çalışma izniniz yoktur. Öğrenciler sadece servis hizmeti sektöründe kafe,bar, restaurant, pizza delivery gibi alanlarda hizmet vermektedir. 
 7. Kanada‘ da Yasal çalışma izniniz sertifika programınıza başladıgınız anda başlamaktadır.
 8. Kanada kolejlerindeki stajlar Co-Op eğitiminizden 6 ay sonra başlar.
 9. Co-Op staj programlarında Kolejiniz tarafından işte ücretli staj yapabilecek siniz.
 10. Kanada vizenizi aldıktan sonra 10 Yıllık   Amerika Turist vizenizi de ücretsiz olarak alıyoruz. 
 11. Kanada‘ da tüm sertifika programlarında ve Master programlarında Haftada 20 saat Yasal çalışma izniniz vardır.
 12. Kanada‘ da aylık asgari ücret 1550CA$ ‘ dır.
 13. Kanada‘ da bir öğrenci yemek, yol, konaklama, eglence, gezme…..dahil aylık 1100CA$ harcamaktadır.
Aşağıdaki linklerden ilgili kolejleri inceleyebilir, ilgili kolejin fiyatı size uygun geldiginde IELTS Skor belgeniz ve diplomanızla beraber, kayıt öncesi firmamızda bir görüşme yapacağız. Istanbul dışında yaşayanlar ile Skype görüşmesi yapmaktayız. Ücretsiz bilgi ve danışmanlık için Ofis 0212 259 60 75 -76
Bilgi istek formunuda doldurarak başvuru yapabilir siniz. Forma kendinizle ilgili detayları yazmayı unutmayınız.
 1. Sprott Shaw College / 1 sene süreli sertifika programlarıdır. Göçmenlik başvurusu için değil, Kanada‘ ya biran önce çalışma izni alarak giriş yapabilmenizi sağlamaktayız bu kolejle. Detayları görüşmemizde öğrenebilirsiniz.https://sprottshaw.com/
 2. British Columbia Instutie  https://www.bcit.ca/admission/
 3. Ontario Bölgesi sertifika programları : https://www.ontariocolleges.ca/en
 4. BC’s colleges – British Columbia eyaletinde bulunan diğer 10 adet Kolejin isim ve Linklerine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.bccolleges.ca/colleges

 

KANADA SERTİFİKALARINDA BÖLÜMLER NELERDİR?

 • Brand Management
 • Green Business Management
 • Global Business Management
 • Supply Chain Management
 • Sport Business Management
 • Sales and Account Management
 • Strategic Management
 • Small Business Entrepreneurship
 • Logistic Management
 • Importing-Exporting
 • Project management 
 • International Business Management Diploma,
 • Human Resources Management
 • Business Process Management
 • InternationaL Marketing
 • Construction Management Green Architecture
 • Computer Programming
 • Game Development:Advanced Programming
 • Enterprise Dtabase Management
 • Wireless Telecommunivations
 • Information Technology Solutions                                                                                                                                                                Kanada'da Sertifika Programları
 • Wireless Networking
 • Information Secutiry Management
 • Bioinformatics for Software Professionals
 • Information Sequrity Management
 • Computer Applications Development
 • Computer and Network Systems Security
 • Enterprice Software Development
 • Electro Mechanical Design 
 • Environmental Engineering Applications
 • Graphic Information System
 • Culinary Arts -Italian
 • Advanced Filmmaking
 • Broadcast Journalism -TV News
 • Broadcasting: Radio
 • Videographer : Broadcast Journalism/ Documentary
 • Post Production Visual Effects for Film & Television
 • Advanced TV & Film (Production)
 • Audioa Post Production 
 • E-Publishing
 • Journalism: New Media
 • International Development
 • Design Management
 • Digital Design: Game Design
 • Digital Desing: Advanced Digital Design
 • Professional Illustration
 • Web Design
 • Visual Effects and Editing for Contemporary Media
 • Internactive Media Specialist
 • Digital Visula Effects: Computer Animation
 • 3D Animation: Character and Design
 • 3D for Production:Computer Animation
 • 3D for Production: Game Art and Design
 • 3D Modelling & Visual Effects Production
 • Computer Animatioın
 • Digital Visual Effects : Computer Animation
 • Computer Animation: Digital Characters
 • Autism and Behoviroal Sciences
 • Addiction: Treatment and Prevention
 • Career & Work Counselor
 • Social Services Worker
 • Child& Youth Worker
 • Development Service Worker
 • TESOL Diploma with Cambridge University
 • Tourism and Hospitality Management
 • International Hotel Management Certificate
 • Hospitality Operations Certificate
 • Rooms Devision Management
 • Convention Management
 • BMDP –Business Management Diploma
 • Business Management Certificate
 • Advanced Business Management Diploma
 • Global Business English
 • Global Business English
 • Hotel Management Diploma
 • Advanced HMD Program 
 • Diploma in Business Communication
 • Business Communication,
 • TESOL
 • Hospitality Management
 • Global Marketing and Trade
 • International Business

Yukarıdaki şartları yerine getirdiğinizde garantili vize kapsamında Kanada vize departmanımız aracılıgı ile tüm işlemleriniz yürütülmekte ve vizeniz başarı ile alınmaktadır.

 

***EĞİTİM SONRASI KANADA’DA VATANDAŞLIK HAKKI

Kanada’ya  ‘’dünya üzerindeki yaşanılası birinci ülke’’ denmesi boş yere değil! Kanadalılar yabancılara karşı misafirperverdirler ve farklılıklara her zaman saygı gösterirler.  Eğitim kurumları yurtdışından gelen öğrencileri teşvik eder ve birçoğu uluslararası öğrenci sayısını artırmayı amaçlarlar. 

 

 

Tam kesin olmamak kaydı ile Kanada eğitim sisteminde şu eşleştirmeyi yapabilirsiniz:

 1. Diploma= Meslek Yüksek okulu
 2. Bachelor= Üniversite  mezuniyeti
 3. Graduate Certificat = Tezsiz yüksek lisans *
 4. Master = Yüksek lisans

Aşağıda göreceğiniz Greystone Koleji eğitim programları ve Kanada sertifika programlarının fiyatları 2019 yılını kapsamaktadır. Bu programlar İngilizcem var fakat IELTS 6,5 alabilecek düzeyde değil diyen adaylar içindir. Programa katılabilmek için düşükte olsa IELTS skorunuzu vize başvurusunda beyan etmeniz zorunluluktur. . IELTS 6,5 skor belgesini Kanada Hükümeti Kanada Postgraduate sertifikası veya Kanada Yüksek Lisans programlarına direk kabul edebiliyor. Bu durum Kanada Konsoloslugunun istediği bir standarttır. Kanada akademik programlarında yasal yarı zamanlı/part-time çalışma izniniz vardır. Aşağıdaki sertifika programlarında da çalışma hakkına yasal olarak sahip oluyorsunuz.”

2019 – GREYSTONE KOLEJİNDE DİPLOMA BÖLÜMLERİ (MAAŞLI  CO-OP)

*Toronto ve Vancouver şehirlerinde 2 farklı şubesi vardır.

 • Customer Service – Co- Op :  7524CA$ – 50Hafta(26+24) : 7525ca$
 • Customer Service Co-op Akşam dersleri – 92 Hafta (48+40+4) : 9636ca$
 • Business Communication-Co-op : 7524ca$ – 50 Hafta(26+24) : 7524ca$
 • BusinessCommunication Co-Op Evening: 9636ca$ – 92 Hafta (48+40+4)
 • International Business ManagementCo-op – 50Hafta  (26+24) : 7834ca$  *Toronto’da sadece maaşsız stajları mevcuttur. 
 • International Business ManagementCo-op – 92 hafta akşam dersleri : Evening : 9946ca$ *Toronto’da sadece maaşsız stajları mevcuttur.

GREYSTONE COLLEGE DIPLOMA PROGRAMLARI (SADECE DIPLOMA  )

 • CustomerService – 26 Hafta: $6,988
 • Customer Service – Akşam dersleri  48hafta : $8,255
 • Business Communication – 26 hafta: 6988cad
 • Business Communication – Akşam dersleri 48 hafta: 8255ca$
 • International Business Management – 26 hafta: 7298ca$
 • International Business Management – Akşam dersleri 48 hafta: 8565ca$

Greystone College sertifika programları, St. Lawrance sertifika programları mimimumda IELTS 5.o sunabilen adaylar için birçok Toronto’da sertifika programları sunmaktadır. Kanada’ da 2 senelik eğitimini tamamlamış, mesleki kalifiyeye sahip olmuş, eğitimi sayesinde mükemmel bir İngilizceye sahip, Kanada kültür ve yasasını benimsemiş bir mezun olarak mezun olarak,  yasal hak gereği eğitiminiz sonrası oturum başvurusu hakkı vererek ikinci bir vatandaşlığa sahip olabiliyorlar!  Eğer dil okuluna gitmeden direk sertifika programına başlamak isterseniz; mimimumda IELTS 5.o sunabilen adaylar için 2 senelik veya 1 senelil Vancouver sertifika programları fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. 2 seneden düşük programlar göçmenlik hakkı almanızı sağlamamaktadır. 01 Mart 2014′ e kadar Kanada ‘da İngilizce dil okuluna gidildiğinde öğrencilerin çalışma izni vardı. Fakat daha sonra bu yasal izin kaldırıldı. Bundan böyle yabancı öğrenciler ancak bir kolej ya da üniversitede mesleki sertifika, ön lisans, yüksek lisans…. gibi programlara yazıldıklarında çalışma izinleri alabiliyorlar. Bu çalışma hakkı öğrencilere zenginlik elde etmeleri için değil, sadece, mesleki alanda becerilerini geliştirebilmeleri için tanınmıştır. Öğrenciler mezuniyetleri sonrası eğitim aldıkları sene kadar full-time çalışma hakkına başvurabilir ya da ülkelerine dönebilirler. Eğer aday full-time çalışma hakkını kullanmayı tercih ederse bundan sonraki sistem, adaya otutum/vatandaşlık başvurusu yapabilme hakkını vermektedir. ALL Study yurtdışı eğitim uzun yıllardır Kanada’ da birçok Üniversite ve Master Programlarına yerleştirmeler yapmaktadır. Öğrencilerimizden birçoğu bu aşamalardan geçerek Vatandaşlık başvuru sürecinde bulunmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi ve danışmanlığı ALL Study’ de çalışmakta olan ve Kanada’ da uzun süre yaşamış, konusunda uzman danışmanlarımızı sizleri yönlendirecek ve işlemlerinizi gerçekleştireceklerdir. Kanada dil okulları hakkında detaylı bilgi almak ve fırsatlarımızdan yararlanmak içinBilgi İstek Formunudoldurabilir ve 0212 259 60 75/76 – 0544 259 60 75‘ ten bize ulaşabilirsiniz.  Çalıştığımız Üniversitelerle ilgili Pathway kitapçığımızı buradaki linkten bulabilirsiniz.

http://kgic.ca/images/downloads/pathway/KGIC_University_Pathway_Brochure_2014.pdf

Buradan, CTRL+F yaparak, eğitim almak istediğiniz bölümün adını yazarsanız, sizlere ilgili okulların isimleri çıkacaktır. Her okulun son sayfasında  başvuru koşulları ve başvuru prosedürü  gösterilmektedir. Anlaşmalı olan okullarımızdan sadece BCIT ve SAIT  diploma programları için TOEFL yada IELTS istenmektedir. Fakat bu okullarda Letter of intent yada CLOA alma imkanımız olmaktadır. Eğer öğrenci IELTS yada TOFEL almak istemiyorsa ve Kolej yada üniversiteye direk geçiş yapmak istiyorsa English for Post-Secondary Education-(EPE) programını öneriyoruz. EPE programı için öğrencinin belli bir İngilizce seviyesi olmak zorundadır. Türk öğrenciler bu sene itibari ile standart olarak Pre-Intermediate çıkmaktadır. Öğrenci gelmeden kendisine 3 aşamalı sınav öneriyoruz. 1) Online test, 2) Essay yazımı, 3) interview.  Bunun sonucunda öğrenci yeterli  puanı alırsa EPE programına geçiş yapıyor. Eğer yetersizse  öncesinde biraz İngilizce alıyor ve sonrasında programa geçiş yapılabiliyor. Kanada orta öğreniminde Türkiye’deki gibi programlar 4 ayrı kategoriye ayrılır. Ontario, Toronto bölgesindeki kolejlerle ilgili arama motorundan alanınızla ilgili kolejleri ve sertifika programlarını inceleyebilirsiniz.

Toronto:http://www.ontariocolleges.ca/home

 • Eğer öğrenci  designated okullarda 16 ay eğitim gördüğünde sonrasında 3 senelik çalışma izni alabiliyor. Bunun için sponsor yada bir işveren desteğine gerek yoktur.  Ayni zamanda kabul edilecek yasa ile Öğrenci designated okullardan birinde öğrenimine baslar başlamaz yasal olarak haftada 20 saat çalışma imkânı verilir.
 • *Graduate Certificate ve master a kabul her daim zordur.
 • * Öğrenci Üniversite mezunu ise Graduate  Certificate yada Master a başvurmasını tavsiye ediyoruz ve işlemlerini başlatıyoruz. Eğer 3 senelik çalışma izni almak isterse, öğrenci Grad Certificate başvurmuş olsa bile diploma programa geçiş imkânı olmaktadır.
 • * Graduate Sertifikalarda  ve Master’ larda  çoğu  okulda öğrenciler bir donem yada yarı dönem İngilizce ders almaktadırlar. ( Genelde Üniversite ve kolejlerin ESL okullarına uyguladığı bir eğitim politikasıdır. Bu durum sadece KGIC – King George International College için geçerli bir durum değildir. Yine de bu durum  üniversitesine ve kolejine göre değişmektedir.

Örneğin: Seneca College Graduate  Certificate ELI 8 ( 7 hafta İngilizce dersi) almanızı ister fakat Lakehead Üniversitesi  yüksek lisansa direk geçiş imkanı sağlar)

 • *BCIT ve SAIT : Bu okullar direk IELTS yada TOEFL istiyorlar. O yüzden bu programlara gidecek öğrencilere  3 ay ESL ve 3 ay IELTS önermekteyiz. Gerekirse uzatma imkânlarını sağlamaktayız.
 • *Kanada Vergi sisteminde, öğrenci okurken yada okulu bitirdikten sonra tax claim yapıp, parasının belli bir bölümünü devletten geri alma şansı, yada tax credit alma şansı bulunmaktadır. (Case a göre değişir. Kendi öğrencilerimiz ilk senelerinde 1500, ikinci döneminde 500 Kanada doları alıyorlar. )
 • *Firmamızca özellikle önerdiğimiz okullar: Seneca College, BCIT, Niagara College, Art Institue, FDU, Capilano Üniversitesi, Centennial College, Lakehead Üniversitesi.

Sizin için en uygun Kanada sertifika programını alarak, Kanada göçmenlik başvurunuzu yapmanızı sağlıyoruz. Kanada vatandaşlık prosesi ile ilgili Kanada’da firmamız aracılığı ile eğitim alanlara hizmet veren danışmanlarımız bulunmaktadır. Facebook sayfamızdan okulların promosyonlarını,  Instagram sayfamızdan öğrencilerimizin görüşlerini ve hayat tecrübelerini takip edebilir, ülke, şehir ve programları ile ilgili daha güncel bilgiler edinebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Bilgi İstek formunu detaylıca doldurmanızı önermekteyiz. İlgili danışmanımız gün içerisinde size dönüş yapıcaktır. 

[/vc_column_text][/vc_column]

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU
[/vc_row]