Kanada’da Sertifika Programları

Kanada göçmenlik alabileceğiniz sertifika pogramları 2 sene sürelidir.İngilizce yeterliliği olanların alabileceği 1senelik Kanada sertifika programları da vardır. Aşağıda bunlarla ilgili ücretlendirmeleri görebileceksiniz. Özel kolejlerde her türlü alanda sertifika programı mevcuttur. Bu sertifika programınlarına hemen başlamak istiyorsanız IELTS 6.0 sınav skorunuzu belgelemeniz istenmektedir. Veya IELTS sınav skorunuz 5.0 gelirse; bu sertifika programları öncesinde sadece Kanada’ da 3 ay İngilizce’ dil kursuna yazılabilir ve Kanada’ da IELTS 6.0 alarak bu programa yatay geçiş yapabilirsiniz.  Kanada sertifika program ücretlerini aşağıda görebilirsiniz. Dersler sadece Toronto ve Vancouver’ de verilmektedir. Kanada’ da eğitim odaklı vatandaşlık fırsatından faydalanmak isteyenlerin Kanada Work and Study ve Konu hakkında detaylı bilgi için ayrıca  Kanada’ da Yüksek Lisans sayfamızı  incelemenizi tavsiye ederiz. Bildiğiniz üzere Uzatılabilir Kanada vizesini alabilmek çok kolay değildir. Hatta Kanada vizeleri dünya üzerinde alınabilecek en zor vizelerden biridir. Bu nedenle yetkili acenta olan firmamız aracılığıyla Kanada’ ya gitmek isteyen adaylarınaşağıdaki standartları sağlamış olması zorunluluktur. Kanada’ da 1 seneye kadar olan bu sertifika programları bir akademik program değildir. Kanada göçmenliği ile bir bağlantısı yoktur.

Göçmenlik ile bağlantılı olan Akademik sertifika programları 2 senelik olan Co-Op Postgraduate sertifikası olarak adlandırılır. Ayrıca bu sertifika programında yasal çalışma izni olması ve bu işin kolejiniz tarafından bulunmasından dolayı ismi Kanada’ da work and study olarak geçer. 2018 yılı Co-oP Postgraduate  Sertifika programlarına ın yıllık eğitim ücreti 16.300CA$’ dır. Kanada sertifika programlarının kabul şartları şu şekildedir:

 • Türkiye’ den 4 senelik üniversite mezunu olmak,
 • 22-28 yaş arasında olmak,
 • IELTS 5.0 belgeleyebilmek veya Kanada’da sertifika programı öncesinde uzatılabilir vizenizi alabilmeniz için; minimum 6 ay dil okuluna kayıt yaptırmak,
 • Travel History/Pasaportunuzda seyahat geçmişlerinizi belgeleyebilmek, (son 1 sene içerisinde vizeli ülkeler giriş/çıkış beyan etmek.)
 • Üniversiteden mezun olan adayların birey olarak ayakları üzerine bastıklarını/mesleki olarak güçlü olduklarının beyanı olarak hali hazırda sigortalı olarak bir işte çalışıyor olduklarını sigorta prim bildirgeleri ve çalıştığı şirketinden alacakları mektup ile belgeleyebilmek (mektup formatlarıı tarafımızdan verilecektir.)
 • Temiz bir sicile sahip olmak,
 • banka hesabınızda minimumda 55binTL beyan edebilmek,
 • bu hesabın akışkanlığını belgeleyebilmek.

Yukarıdaki şartları yerine getirdiğinizde garantili vize kapsamında Kanada vize departmanımız aracılıgı ile tüm işlemleriniz yürütülmekte ve vizeniz başarı ile alınmaktadır.Bu programlar için birçok aile tarafımıza başvurmakta ve beraber Kanada’ ya gitmek istediklerini belirtmektedirler. Aşağıdaki programlara aile/çift başvurular kabul edilmemektedir.

Yurtdışı sertifika programlarına aileler beraber gidebilirler mi? Kanada sertifika programları için birçok aile tarafımıza başvuru yapmaktadır. Eşler buna karşın ikimiz birden sertifika programına katılsak / birimiz sertifika diğerimiz dil okuluna gidecek şekilde başvuru yapmak istiyoruz diyerek ofisimize geliyorlar. Oysa bizleri internet üzerinden ulaşan ailelere sitemizde net yanıt verilmektedir. Böyle bir başvuru şekli yoktur. Çiftler ayrı ayrı dahi 2 farklı programa kaydolmak istiyorlar olsalar dahi bu şekilde bir vize verilmemektedir. Kanada’ ya sadece Yüksek Lisans başvurularında eşinizle beraber gitme hakkınız vardır. Eşi ile beraber Kanada’ ya yüksek lisans amacı ile gitmek isteyen aileleri özenle seçmek zorundayız. Her 2 çift için çok başarılı bir mesleki kalifiye, banka hesaplarında beyan ettikleri minimum 100binTL nakit mevduatın kaynağını ve nakit mevduatın akışkanlığını ve güçlü pasaportlarını(daha önce vizeli ülkelere giriş/çıkış/travel history) sunmak zorundadırlar.

Aşağıda  Vancouver International College’n 48 haftalık VIC- Vancouver International College Sertifika programı ile ilgili tüm detayları inceleyebilir siniz. Programın açılış tarihi 06 Mayıs, 2019. Onayu verdiğiniz takdirde resmi dosyanız memnuniyetle işleme alınacaktır.

GELİŞMİŞ DÜZEYDE KÜRESEL İŞ UZMANLIGI DİPLOMASI / ADVANCED GLOBAL BUSINESS EXPERTISE (AGBE)

 • Ben kimi yönetici olarak seçebilir ve anlamlı sonuçları nasıl elde edebilirim?
 • Kuruluşumdaki diğer kişilerle nasıl iletişim kurabilirim?
 • Sözleşmeleri nasıl okuyacağımı biliyor muyum?
 • Muhasebecimin bana verdiği sayıların dilini anlıyor muyum?
 • Ürünlerimizi müşterilerimizle nasıl bağlantılandırabilirim ?
 • Günlük iş başlıkları bana ne söylüyor?
 • Bu ve diğer sorular ilginizi ve işinize olan tutkunuzu arttırıyorsa,çalışma izinli ve Maaşlı staj hakkı sunan ”Co-op programıyla Gelişmiş Küresel İş Uzmanlığı Programını” keşfetmek istediğiniz yoldur.
 • Co-op taki İleri Global İş Uzmanlığı, 24 haftalık sınıf içi teorik ders çalışmaları ile başlar ve  ardından 24 haftalık bir kooperatif/maaşlı staj statüsü ile tamamlanır.
 • Co-op, öğrencilere derslerinde edindikleri bilgileri gerçek işbaşı deneyimine uygulama fırsatı verir.
 • Öğrencilere iş tecrübeleri için ödeme yapılır, maaşlandırılırlar.

GELİŞMİŞ DÜZEYDE KÜRESEL İŞ UZMANLIGI DİPLOMASI /ADVANCED GLOBAL BUSINESS EXPERTISE (AGBE)

 • Eğitim süresi: 48 HAFTA
 • Teorik ders süresi : 24 hafta (6 kurs)
 • Co-Op/Maaşlı staj süresi :24 hafta- maximum 636 saat
 • 48 hafta sonunda Diploma alınır.
 • Program Ücreti: CA$ 6,5956,
 • İşe yerleştirme ücreti: CA$ 700
 • Ders Materyal :CA$ 250
 • Toplam program ücreti: CA$ 7,5457

Toplam 48 haftalık program süresince öğrencilerin kampüs dışında yasal 20saat çalışma izni mevcuttur. 48 weeks = Student is eligible for study permit that allows student to work off-campus for 20 hours per week.

Bunun yanında Staj Süresi işe yerleştirme garantilidir. Also eligible work for  co -op work permit

Başarılı mezunlar CIM’den (Kanada Yönetim Enstitüsü) İşletme Denetim Belgesi’ne başvurabilirler. Successful graduates can apply  for the Supervisory Certificate in Management from the CIM (Canadian Institute for  Management).

 

Diğer Giderleriniz

 • Konaklama ücreti 1 aylık : 760cad ile 900cad arasında değişmektedir.
 • Konaklama kayıt ücreti: 200cad

***

ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenmektedir. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, facebook ve instagram sayfalarımızı takipte kalabilir, öğrenci görüşlerinden faydalanabilirsiniz. ..

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilcisi olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.

YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilir,  0212 259 60 75 /76 0544 259 60 71 den ulaşabilirsiniz.

Diğer sertifika programlarımız hakkında tarafımızdan bilgi alınız. Burada Kanada Co-Op Postgrad Sertifikalar hakkında bilgilendirmelerimizi detaylıca okumanızı önermekteyim. TOEFL 79 & IELTS 6,5 olmayan adayların İngilizce yeterlilikleri yok ise; öncesinde Kanada‘ da dil okuluna gitmek durumundadır fakat şimdiden ön bilgilendirmeye sahip olursanız ileride Kanada‘ da henüz yeni giden adayımızın 1-5 aylık yaşam koşullarını rahat geçirmenizde yardımcı olacaktadır aşağıda okuyacağınız bilgiler…. Bu bilgiler Kanada‘ da bizzat yaşayan danışmanımız tarafından yazılmıştır.. İşlemlerinizi yürütürken sürekli görüşme anında olacağımızdan Tüm Kanada hakkında ki yaşam koşulları, konaklama Kiralama seçenekleri, Vize türleri, Çalışma koşulları, İşe yerleşme süreci, Kanada Vize uzatmaları, Oturum, Göçmenlik, Vatandaşlık gibi ………tüm bilgiler tarafımızdan sırası geldikçe sunulacaktır. Kanada göçmenlik ve Kanada sertifika programları hakkında birçok soru ve başvuru almaktayız. Haklı olarak her başvuruya dönüş yapamamaktayız. Bu nedenle Sertifika programı isteyen adayların öncelikle yapmaları gereken öncelikleri biran önce IELTS sınavına girmeleridir. IELTS sınavına Türkiye’ de girmek istemiyorsanız maalesef Kanada’ ya sadece İngilizce dil okuluna gidebilmektesiniz. Kanada’ da tüm sertifika programlarına kayıt olabilmeniz için minimum IELTS 4,5 almış olmanız gerekmektedir.İngilizceniz yok veya yetersiz ise üzülmeyin. İngilizce dil okulu ve sertifika kaydınızı aynı anda yapıyor ve ilgili kolejden şartlı kabul belgenizi getirtiyoruz.

 1. Kanada‘ da göçmenlik alabileceğiniz sertifika programları 2 yıl sürmektedir. Yıllık eğitim ücretleri 12binCA$ – 17binCA$ arasında değişmektedir.
 2. 1 senelik sertifika program ücretleri 7595cad – 9000cad arasında değişmektedir.
 3. Eğer Kanada vizenizden sonra 10 yıllık Amerika Turist vizenizi de ücretsiz olarak almamızı isterseniz Firmamıza normal sürecinizden 1,5 ay önce başvuru ve vize işlemlerinizi başlatmanız gerektiğini önemle hatırlatırız.
 4. Kanada dil okullarında yasal çalışma izniniz yoktur. Öğrenciler sadece servis hizmeti sektöründe kafe,bar, restaurant, pizza delivery gibi işlerde çalışmaktadır.
 5. Kanada‘ da tüm sertifika programlarında ve Master programlarında Haftada 20 saat Yasal çalışma izniniz vardır.
 6. Kanada‘ da aylık asgari ücret 1550CA$ ‘ dır.
 7. Kanada‘ da bir öğrenci yemek, yol, konaklama, eglence, gezme…..dahil aylık 1100CA$ harcamaktadır.
 8. Co-Op staj programlarında Kolejiniz tarafından ücretli staj yapabilirsiniz.
 9. Co-Op stajlar eğitiminizden 6 ay sonra başlamaktadır.
 10. Kanada‘ da Yasal çalışma izniniz sertifika programınıza başladıgınız anda başlamaktadır.
Aşağıda Kanada British Columbia’ da ki mevcut Postgrad Sertfikaları veren Kolejlerin isimlerini görebilirsiniz. Özellikle ilk 2 tanesi tamamen Vancouver’ de olup, en fazla ve en hızla yerleştirme yaptığımız kolejlerdir. Tümünü incelerken özellikle dikkat etmeniz gereken konu 1 senelik ve 2 senelik programları tamamen ayrı tutmanız olmalıdır. Ayrıca Co-Op (maaşlı staj) olmasına dikkat ediniz.
Aşağıdaki linklerden ilgili kolejleri inceleyebilir, ilgili kolejin fiyatı size uygun geldiginde IELTS Skor belgeniz ve diplomanızla beraber, kayıt öncesi firmamızda bir görüşme yapacağız. Istanbul dışında yaşayanlar ile Skype görüşmesi yapmaktayız.
Ücretsiz bilgi ve danışmanlık için whatsapp 0544 259 60 76 – Ofis 0212 259 60 75
 1. Sprott Shaw College / 1 sene süreli sertifika programlarıdır. Göçmenlik başvurusu için değil, Kanada‘ ya biran önce çalışma izni alarak giriş yapabilmenizi sağlamaktayız bu kolejle. Detayları görüşmemizde öğrenebilirsiniz.   https://sprottshaw.com/
 2. British Columbia Instutie  https://www.bcit.ca/admission/
 3. Ontario Bölgesi sertifika programları : https://www.ontariocolleges.ca/en
 4. BC’s colleges – British Columbia eyaletinde bulunan diğer 10 adet Kolejin isim ve Linklerine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.bccolleges.ca/colleges

Kanada'da Sertifika Programları

 • International Business Management Diploma,
 • TESOL Diploma with Cambridge University
 • Tourism and Hospitality Management DİPLOMA
 • International Hotel Management Certificate
 • Hospitality Operations Certificate
 • Rooms Devision Management
 • Convention Management
 • BMDP –Business Management Diploma + INTERNSHIP
 • Business Management Certificate
 • Advanced Business Management Diploma + INTERNSHIP
 • Global Business English + INTERNSHIP
 • Global Business English
 • Hotel Management Diploma + INTERNSHIP
 • Advanced HMD Program + INTERNSHIP
 • Diploma in Business Communication
 • Business Communication,
 • TESOL
 • Hospitality Management
 • Global Marketing and Trade
 • International Business

EĞİTİM SONRASI VATANDAŞLIK HAKKI

Kanada’ya  ‘’dünya üzerindeki yaşanılası birinci ülke’’ denmesi boş yere değil! Kanadalılar yabancılara karşı misafirperverdirler ve farklılıklara her zaman saygı gösterirler.  Eğitim kurumları yurtdışından gelen öğrencileri teşvik eder ve birçoğu uluslararası öğrenci sayısını artırmayı amaçlarlar.

Aşağıda göreceğiniz Greystone Koleji eğitim programları ve Kanada sertifika programlarının fiyatları 2017 yılını kapsamaktadır. Bu programlar İngilizcem var fakat IELTS 6,5 alabilecek düzeyde değil diyen adaylar içindir. Programa katılabilmek için düşükte olsa IELTS skorunuzu vize başvurusunda beyan etmeniz zorunluluktur. Sadece IELTS 6,5 alamayan adaylarımıza önerebilmekteyiz. IELTS 6,5 getirecek adayları Postgraduate sertifikası veya Yüksek Lisans programlarına kayıt almaktayız. Bu durum biz acentelerin değil, Kanada Konsoloslugunun istediği bir standarttır.  Kanada’ da eğitim odaklı göçmenlik fırsatından faydalanabilmenizin temel şartı ”Kanada’ da minimum 2 senelik bir akademik programdan mezun olmaktır. Bu program 2 senelik önlisans, lisans tamamlama, yüksek lisans veya hükümetin kalifiyeli göçmenlik alımına yönelik hazırladığı mesleki eğitim olan 2 senelik Postgraduate sertifikası programlarıdır. Bu programlarda co-op yani maaşlı staj  yapabileceğiniz eğitimler de mevcuttur. Kanada akademik programlarında yasal yarı zamanlı/part-time çalışma izniniz vardır. Aşağıdaki sertifika programlarında da çalışma hakkına yasal olarak sahip oluyorsunuz.”

Grestone College sertifika programları mimimumda IELTS 5.o sunabilen adaylar için Toronto’da sertifika programları sunmaktadır. Fiyatları şu şekildedir. 2 seneden düşük programlar göçmenlik hakkı almanızı sağlamamaktadır.

2018 yılı 2 senelik Vancouver Postgraduate Sertifika ücretleri 

 • Tüm fiyatlar Kanada dolarıdır ve Kasım 1, 2017 and Ekim 31, 2018 tarihleri arasında geçerlidir.
 • Kayıt ücreti/Registration Fee: $150 (iadesi yoktur)
BUSINESS CO-OP PROGRAMSTUITIONMATERIALS FEE
Advanced Diploma in Business Administration with Practicum$15,750 + $825 practicum service fee$1,350
Diploma in Business Communications Co-op

Staj programlı/işe yerleştirme garantili

Day: $9,750 + $825 co-op service fee

Evening: $13,000 + $825 co-op service fee

$500
Diploma in International Business Management Co-op

Staj programlı/işe yerleştirme garantili

Day: $9,750 + $825 co-op service fee

Evening: $13,000 + $825 co-op service fee

$810

 

HOSPITALITY ProgramlarıÜcretders materyalleri
Diploma in Customer ServiceDay: $9,750

Evening: $11,700

$500
Diploma in Tourism and Hospitality Management$13,500$1,440

 

HOSPITALITY CO-OP PROGRAMS – Çalışma ücretleriTUITIONMATERIALS FEE
Diploma in Customer Service Co-op

Staj programlı/işe yerleştirme garantili

Day: $9,750 + $825 co-op service fee

Akşam dersleri: $13,000 + $825 co-op service fee

$500
Diploma in Tourism and Hospitality Management Co-op -Staj programlı/işe yerleştirme garantili$14,250 + $825 co-op service fee$1,440

 

TESOL & CELTATUITIONMATERIALS FEE
CELTA$2,400N/A
Cambridge TESOL Diploma
consisting of the following certificates:
$3,320 ($350 TKT exam fee optional*)$325
– TESOL-TKT Certificate$1,660 ($250 TKT exam fee optional*)$125
– TKT Young Learners Certificate$1,660 ($100 TKT exam fee optional*)$125 + $75 criminal record check

 

2019 yılı Kanada sertifika ücretleri – Toronto

 • Tüm fiyatlar kanada doları olup Ocak 1, 2019 ve Eylü 31, 2019 tarihleri içerisinde geçerlidir.
 • Kayıt ücreti : $200
İşletme Programı – BUSINESS PROGRAMSÜcretders materyali
Certificate in Business Communications (Non-Vocational)$3,320$270
Certificate in Business Management Clerk$3,320$270
Certificate in International Business and Trade Clerk$3,320$270
Diploma in International Business Management$9,750*$810
Diploma in Supervisory Management$6,240*$540

 

HOSPITALITY PROGRAMSücretders materyali
Diploma in Customer ServiceDay: $9,750

Evening: $11,700

$500
Diploma in Tourism and Hospitality Management$13,500$1,440

 

HOSPITALITY CO-OP PROGRAMSTUITIONMATERIALS FEE
Certificate in Hospitality Skills Co-op$5,460 + $825 co-op service fee$375
Diploma in Customer Service Co-opGün içi ders/Day: $9,750 + $825 co-op service fee

akşam dersi/Evening: $13,000 + $825 co-op service fee

$500
Diploma in Tourism and Hospitality Management Co-op$14,250 + $825 co-op service fee$1,440

 

TESOL & CELTAÜCRETDERS MATERYALLERİ
CELTA$2,400N/A
TESOL-TKT Preparation Cerificate$1,660 ($250 TKT exam fee optional**)$125

 

 

Kanada’ da 2 senelik eğitimini tamamlamış, mesleki kalifiyeye sahip olmuş, eğitimi sayesinde mükemmel bir İngilizceye sahip, Kanada kültür ve yasasını benimsemiş bir mezun olarak mezun olarak,  eğitiminiz sonrası oturum başvurusu hakkı vererek ikinci bir vatandaşlığa sahip olabilir siniz!

Mimimumda IELTS 5.o sunabilen adaylar için Vancouver sertifika programları fiyatları şu şekildedir. 2 seneden düşük programlar göçmenlik hakkı almanızı sağlamamaktadır.

01 Mart 2014′ e kadar Kanada ‘da İngilizce dil okuluna gidildiğinde öğrencilerin çalışma izni vardı. Fakat daha sonra bu yasal izin kaldırıldı. Bundan böyle yabancı öğrenciler ancak bir kolej ya da üniversitede mesleki sertifika, ön lisans, yüksek lisans…. gibi programlara yazıldıklarında çalışma izinleri alabiliyorlar. Bu çalışma hakkı öğrencilere zenginlik elde etmeleri için değil, sadece, mesleki alanda becerilerini geliştirebilmeleri için tanınmıştır. Öğrenciler mezuniyetleri sonrası eğitim aldıkları sene kadar full-time çalışma hakkına başvurabilir ya da ülkelerine dönebilirler. Eğer aday full-time çalışma hakkını kullanmayı tercih ederse bundan sonraki sistem, adaya otutum/vatandaşlık başvurusu yapabilme hakkını vermektedir. ALL STUDY olarak uzun yıllardır Kanada’ da birçok Üniversite ve Master Programlarına yerleştirmeler yapmaktayız. Öğrencilerimizden birçoğu bu aşamalardan geçerek Vatandaşlık başvuru sürecinde bulunmaktadır.

Bu konuda detaylı bilgi ve danışmanlığı ALL STUDY’ de çalışmakta olan ve Kanada’ da uzun süre yaşamış, konusunda uzman danışmanlarımızı sizleri yönlendirecek ve işlemlerinizi gerçekleştireceklerdir. Kanada dil okulları hakkında detaylı bilgi almak ve fırsatlarımızdan yararlanmak için Bilgi İstek Formunu doldurabilir ve 0212 259 60 75/76 – 0544 259 60 75‘ ten bize ulaşabilirsiniz.

Çalıştığımız Üniversitelerle ilgili Pathway kitapçığımızı buradaki linkten bulabilirsiniz.

http://kgic.ca/images/downloads/pathway/KGIC_University_Pathway_Brochure_2014.pdf

Buradan, CTRL+F yaparak, eğitim almak istediğiniz bölümün adını yazarsanız, sizlere ilgili okulların isimleri çıkacaktır. Her okulun son sayfasında  başvuru koşulları ve başvuru prosedürü  gösterilmektedir. Anlaşmalı olan okullarımızdan sadece BCIT ve SAIT  diploma programları için TOEFL yada IELTS istenmektedir. Fakat bu okullarda Letter of intent yada CLOA alma imkanımız olmaktadır. Eğer öğrenci IELTS yada TOFEL almak istemiyorsa ve Kolej yada üniversiteye direk geçiş yapmak istiyorsa English for Post-Secondary Education-(EPE) programını öneriyoruz. EPE programı için öğrencinin belli bir İngilizce seviyesi olmak zorundadır. Türk öğrenciler bu sene itibari ile standart olarak Pre-Intermediate çıkmaktadır. Öğrenci gelmeden kendisine 3 aşamalı sınav öneriyoruz. 1) Online test, 2) Essay yazımı, 3) interview.  Bunun sonucunda öğrenci yeterli  puanı alırsa EPE programına geçiş yapıyor. Eğer yetersizse  öncesinde biraz İngilizce alıyor ve sonrasında programa geçiş yapılabiliyor. Kanada orta öğreniminde Türkiye’deki gibi programlar 4 ayrı kategoriye ayrılır.

Ontario, Toronto bölgesindeki kolejlerle ilgili arama motorundan alanınızla ilgili kolejleri ve sertifika programlarını inceleyebilirsiniz.

Toronto: http://www.ontariocolleges.ca/home

Tam kesin olmamak kaydı ile şu eşleştirmeyi yapabilirsiniz:

 • Diploma= Meslek Yüksek okulu
 • Bachelor= Üniversite  mezuniyeti
 • Graduate Certificat = Tezsiz yüksek lisans *
 • Master = Yüksek lisans

Eğer öğrenci  designated okullarda 16 ay eğitim gördüğünde sonrasında 3 senelik çalışma izni alabiliyor. Bunun için sponsor yada bir işveren desteğine gerek yoktur.  Ayni zamanda kabul edilecek yasa ile Öğrenci designated okullardan birinde öğrenimine baslar başlamaz yasal olarak haftada 20 saat çalışma imkânı verilir.

*Graduate Certificate ve master a kabul her daim zordur.

* Öğrenci Üniversite mezunu ise Graduate  Certificate yada Master a başvurmasını tavsiye ediyoruz ve işlemlerini başlatıyoruz. Eğer 3 senelik çalışma izni almak isterse, öğrenci Grad Certificate başvurmuş olsa bile diploma programa geçiş imkânı olmaktadır.

* Graduate Sertifikalarda  ve Master’ larda  çoğu  okulda öğrenciler bir donem yada yarı dönem İngilizce ders almaktadırlar. ( Genelde Üniversite ve kolejlerin ESL okullarına uyguladığı bir eğitim politikasıdır. Bu durum sadece KGIC – King George International College için geçerli bir durum değildir. Yine de bu durum  üniversitesine ve kolejine göre değişmektedir.

Örneğin: Seneca College Graduate  Certificate ELI 8 ( 7 hafta İngilizce dersi) almanızı ister fakat Lakehead Üniversitesi  yüksek lisansa direk geçiş imkanı sağlar)

*BCIT ve SAIT : Bu okullar direk IELTS yada TOEFL istiyorlar. O yüzden bu programlara gidecek öğrencilere  3 ay ESL ve 3 ay IELTS önermekteyiz. Gerekirse uzatma imkânlarını sağlamaktayız.

*Kanada Vergi sisteminde, öğrenci okurken yada okulu bitirdikten sonra tax claim yapıp, parasının belli bir bölümünü devletten geri alma şansı, yada tax credit alma şansı bulunmaktadır. (Case a göre değişir. Kendi öğrencilerimiz ilk senelerinde 1500, ikinci döneminde 500 Kanada doları alıyorlar. )

*Firmamızca özellikle önerdiğimiz okullar: Seneca College, BCIT, Niagara College, Art Institue, FDU, Capilano Üniversitesi, Centennial College, Lakehead Üniversitesi.

Sizin için en uygun Kanada sertifika programını alarak, Kanada göçmenlik başvurunuzu yapmanızı sağlıyoruz. Kanada vatandaşlık prosesi ile ilgili Kanada’da firmamız aracılığı ile eğitim alanlara hizmet veren danışmanlarımız bulunmaktadır. Kanada sertifika programları, Kanada göçmenlik, Kanada Vatandaşlık hakkında detaylı bilgi almak ve bilgilerimizden faydalanmak için Bilgi İstek Formunu doldurabilir ve 0212 259 60 75‘ ten bize ulaşabilirsiniz. ​ALL STUDY aracılığı ile başvurusunu yaptıgımız ve görüşmemizde belirttiğim tüm koşulları yerine getiren adaylarımız şartsız/koşulsuz vize alabilmektedir. Istanbul veya Türkiye’ nin herhangi bir ilinde olmanızın hiçbir önemi yoktur. Vize başvurusu yapmanız için herhangi bir konsolosluğa veya vize ofisine gitmenize gerek yok. Vize işlemlerinizi Toronto ofisimizden vize Avukatımız aracılığı ile de yürütebilmekteyiz.

ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenmektedir. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, facebook ve instagram sayfalarımızı takipte kalabilir, öğrenci görüşlerinden faydalanabilirsiniz. ..

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilcisi olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook  ve  Instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.

YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Ücretsiz bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilir,  0212 259 60 75 /76 – 0544 259 60 71 den arayarak randevu talep edebilirsiniz.

Bilgilerinize…

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU