Kanada’da Sertifika Programları

Kanada göçmenliği alabileceğiniz sertifika programları 2 sene sürelidir. Kanada’da 1senelik Kanada sertifika programları da vardır. Aşağıda kanada sertifika ücretlerini görebilirsiniz. Özel kolejlerde her türlü alanda sertifika programı mevcuttur. Bu sertifika programınlarına hemen başlamak istiyorsanız IELTS 6.0 sınav skorunuzu belgelemeniz istenmektedir. Veya IELTS sınav skorunuz 5.0 gelirse; bu sertifika programları öncesinde sadece Kanada’ da 3 ay İngilizce’ dil kursuna yazılabilir ve Kanada’ da IELTS 6.0 alarak bu programa yatay geçiş yapabilirsiniz.  Kanada sertifika program ücretlerini aşağıda görebilirsiniz. Dersler sadece Toronto ve Vancouver’ de verilmektedir. Kanada’ da eğitim odaklı vatandaşlık fırsatından faydalanmak isteyenlerin Kanada Work and Study ve Konu hakkında detaylı bilgi için ayrıca  Kanada’ da Yüksek Lisans sayfamızı  incelemenizi tavsiye ederiz. Bildiğiniz üzere Uzatılabilir Kanada vizesini alabilmek çok kolay değildir. Hatta Kanada vizeleri dünya üzerinde alınabilecek en zor vizelerden biridir. Bu nedenle yetkili acenta olan firmamız aracılığıyla Kanada’ ya gitmek isteyen adaylarınaşağıdaki standartları sağlamış olması zorunluluktur. Kanada’ da 1 seneye kadar olan bu sertifika programları bir akademik program değildir. Kanada göçmenliği ile bir bağlantısı yoktur. Göçmenlik ile bağlantılı olan Akademik sertifika programları 2 senelik olan Co-Op Postgraduate sertifikası olarak adlandırılır. Ayrıca bu sertifika programında yasal çalışma izni olması ve bu işin kolejiniz tarafından bulunmasından dolayı ismi Kanada’ da work and study olarak geçer.

Yurtdışı sertifika programlarına aileler beraber gidebilirler mi? Evet. Eşiniz ve çocugunuzun yaşam masraflarını belgeleyebildiğinizde ailecek başvurularınızı yapabilmekte ve Kanada vizenizi başarılı bir şekilde alabilmekte, sizleri Kanada’ya uğurlamaktayız. Bu programlar 2 senelik Postgraduate sertifikası programlarıdır.

Aşağıda  Vancouver International College’n 48 haftalık VIC- Vancouver International College Sertifika programı ile ilgili tüm detayları inceleyebilir siniz. 

GELİŞMİŞ DÜZEYDE KÜRESEL İŞ UZMANLIGI DİPLOMASI / ADVANCED GLOBAL BUSINESS EXPERTISE (AGBE)

 • Öğrencilere iş tecrübeleri için ödeme yapılır, maaşlandırılırlar.
 • Ben kimi yönetici olarak seçebilir ve anlamlı sonuçları nasıl elde edebilirim?
 • Kuruluşumdaki diğer kişilerle nasıl iletişim kurabilirim?
 • Sözleşmeleri nasıl okuyacağımı biliyor muyum?
 • Muhasebecimin bana verdiği sayıların dilini anlıyor muyum?
 • Ürünlerimizi müşterilerimizle nasıl bağlantılandırabilirim ?
 • Günlük iş başlıkları bana ne söylüyor?
 • Bu ve diğer sorular ilginizi ve işinize olan tutkunuzu arttırıyorsa,çalışma izinli ve Maaşlı staj hakkı sunan ”Co-op programıyla Gelişmiş Küresel İş Uzmanlığı Programını” keşfetmek istediğiniz yoldur.
 • Co-op taki İleri Global İş Uzmanlığı, 24 haftalık sınıf içi teorik ders çalışmaları ile başlar ve  ardından 24 haftalık bir kooperatif/maaşlı staj statüsü ile tamamlanır.
 • Co-op, öğrencilere derslerinde edindikleri bilgileri gerçek işbaşı deneyimine uygulama fırsatı verir.

GELİŞMİŞ DÜZEYDE KÜRESEL İŞ UZMANLIGI DİPLOMASI /ADVANCED GLOBAL BUSINESS EXPERTISE (AGBE)

 • Eğitim süresi: 48 HAFTA
 • Teorik ders süresi : 24 hafta (6 kurs)
 • Co-Op/Maaşlı staj süresi :24 hafta- maximum 636 saat
 • 48 hafta sonunda Diploma alınır.
 • Program Ücreti: CA$ 6,5956,
 • İşe yerleştirme ücreti: CA$ 700
 • Ders Materyal :CA$ 250
 • Toplam program ücreti: CA$ 7,545

Toplam 48 haftalık program süresince öğrencilerin kampüs dışında yasal 20saat çalışma izni mevcuttur. 48 weeks = Student is eligible for study permit that allows student to work off-campus for 20 hours per week.  Bunun yanında Staj Süresi işe yerleştirme garantilidir. Also eligible work for  co -op work permit – Başarılı mezunlar CIM’den (Kanada Yönetim Enstitüsü) İşletme Denetim Belgesi’ne başvurabilirler. Successful graduates can apply  for the Supervisory Certificate in Management from the CIM (Canadian Institute for  Management).

ALL Study Yurtdışı Eğitim websitemiz sürekli güncellenmektedir. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir,facebook ve instagram sayfalarımızı takipte kalabilir, öğrenci görüşlerinden faydalanabilirsiniz. Firmamız 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. Firmamız ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. Danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilcisi olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL Study Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilir,  0212 259 60 75 /76 – 0544 259 60 71 den ulaşabilirsiniz.

Diğer sertifika programlarımız hakkında tarafımızdan bilgi alınız. Burada Kanada Co-Op Postgrad Sertifikalar hakkında bilgilendirmelerimizi detaylıca okumanızı önermekteyim. TOEFL 79 & IELTS 6,5 olmayan adayların İngilizce yeterlilikleri yok ise; öncesinde Kanada‘ da dil okuluna gitmek durumundadır fakat şimdiden ön bilgilendirmeye sahip olursanız ileride Kanada‘ da henüz yeni giden adayımızın 1-5 aylık yaşam koşullarını rahat geçirmenizde yardımcı olacaktadır aşağıda okuyacağınız bilgiler…. Bu bilgiler Kanada‘ da bizzat yaşayan danışmanımız tarafından yazılmıştır.. İşlemlerinizi yürütürken sürekli görüşme anında olacağımızdan Tüm Kanada hakkında ki yaşam koşulları, konaklama Kiralama seçenekleri, Vize türleri, Çalışma koşulları, İşe yerleşme süreci, Kanada Vize uzatmaları, Oturum, Göçmenlik, Vatandaşlık gibi ………tüm bilgiler tarafımızdan sırası geldikçe sunulacaktır. Kanada göçmenlik ve Kanada sertifika programları hakkında birçok soru ve başvuru almaktayız. Haklı olarak her başvuruya dönüş yapamamaktayız. Bu nedenle Sertifika programı isteyen adayların öncelikle yapmaları gereken öncelikleri biran önce IELTS sınavına girmeleridir. IELTS sınavına Türkiye’ de girmek istemiyorsanız maalesef Kanada’ ya sadece İngilizce dil okuluna gidebilmektesiniz. Kanada’ da tüm sertifika programlarına kayıt olabilmeniz için minimum IELTS 4,5 almış olmanız gerekmektedir. İngilizceniz yok veya yetersiz ise üzülmeyin. İngilizce dil okulu ve sertifika kaydınızı aynı anda yapıyor ve ilgili kolejden şartlı kabul belgenizi getirtiyoruz.

 1. Kanada‘ da göçmenlik alabileceğiniz sertifika programları 2 yıl sürmektedir. Yıllık eğitim ücretleri 12binCA$ – 17binCA$ arasında değişmektedir.
 2. 1 senelik sertifika program ücretleri 7595cad – 9000cad arasında değişmektedir.
 3. Eğer Kanada vizenizden sonra 10 yıllık Amerika Turist vizenizi de ücretsiz olarak almamızı isterseniz Firmamıza normal sürecinizden 1,5 ay önce başvuru ve vize işlemlerinizi başlatmanız gerektiğini önemle hatırlatırız.
 4. Kanada dil okullarında yasal çalışma izniniz yoktur. Öğrenciler sadece servis hizmeti sektöründe kafe,bar, restaurant, pizza delivery gibi işlerde çalışmaktadır.
 5. Kanada‘ da tüm sertifika programlarında ve Master programlarında Haftada 20 saat Yasal çalışma izniniz vardır.
 6. Kanada‘ da aylık asgari ücret 1550CA$ ‘ dır.
 7. Kanada‘ da bir öğrenci yemek, yol, konaklama, eglence, gezme…..dahil aylık 1100CA$ harcamaktadır.
 8. Co-Op staj programlarında Kolejiniz tarafından ücretli staj yapabilirsiniz.
 9. Co-Op stajlar eğitiminizden 6 ay sonra başlamaktadır.
 10. Kanada‘ da Yasal çalışma izniniz sertifika programınıza başladıgınız anda başlamaktadır.
Aşağıda Kanada British Columbia’ da ki mevcut Postgrad Sertfikaları veren Kolejlerin isimlerini görebilirsiniz. Özellikle ilk 2 tanesi tamamen Vancouver’ de olup, en fazla ve en hızla yerleştirme yaptığımız kolejlerdir. Tümünü incelerken özellikle dikkat etmeniz gereken konu 1 senelik ve 2 senelik programları tamamen ayrı tutmanız olmalıdır. Ayrıca Co-Op (maaşlı staj) olmasına dikkat ediniz.
Aşağıdaki linklerden ilgili kolejleri inceleyebilir, ilgili kolejin fiyatı size uygun geldiginde IELTS Skor belgeniz ve diplomanızla beraber, kayıt öncesi firmamızda bir görüşme yapacağız. Istanbul dışında yaşayanlar ile Skype görüşmesi yapmaktayız. Ücretsiz bilgi ve danışmanlık için Ofis 0212 259 60 75
 1. Sprott Shaw College / 1 sene süreli sertifika programlarıdır. Göçmenlik başvurusu için değil, Kanada‘ ya biran önce çalışma izni alarak giriş yapabilmenizi sağlamaktayız bu kolejle. Detayları görüşmemizde öğrenebilirsiniz.   https://sprottshaw.com/
 2. British Columbia Instutie  https://www.bcit.ca/admission/
 3. Ontario Bölgesi sertifika programları : https://www.ontariocolleges.ca/en
 4. BC’s colleges – British Columbia eyaletinde bulunan diğer 10 adet Kolejin isim ve Linklerine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.bccolleges.ca/colleges

Kanada'da Sertifika Programları

 • International Business Management Diploma,
 • TESOL Diploma with Cambridge University
 • Tourism and Hospitality Management DİPLOMA
 • International Hotel Management Certificate
 • Hospitality Operations Certificate
 • Rooms Devision Management
 • Convention Management
 • BMDP –Business Management Diploma + INTERNSHIP
 • Business Management Certificate
 • Advanced Business Management Diploma + INTERNSHIP
 • Global Business English + INTERNSHIP
 • Global Business English
 • Hotel Management Diploma + INTERNSHIP
 • Advanced HMD Program + INTERNSHIP
 • Diploma in Business Communication
 • Business Communication,
 • TESOL
 • Hospitality Management
 • Global Marketing and Trade
 • International Business

Yukarıdaki şartları yerine getirdiğinizde garantili vize kapsamında Kanada vize departmanımız aracılıgı ile tüm işlemleriniz yürütülmekte ve vizeniz başarı ile alınmaktadır.

***

EĞİTİM SONRASI VATANDAŞLIK HAKKI

Kanada’ya  ‘’dünya üzerindeki yaşanılası birinci ülke’’ denmesi boş yere değil! Kanadalılar yabancılara karşı misafirperverdirler ve farklılıklara her zaman saygı gösterirler.  Eğitim kurumları yurtdışından gelen öğrencileri teşvik eder ve birçoğu uluslararası öğrenci sayısını artırmayı amaçlarlar. Tam kesin olmamak kaydı ile Kanada eğitim sisteminde şu eşleştirmeyi yapabilirsiniz:

 1. Diploma= Meslek Yüksek okulu
 2. Bachelor= Üniversite  mezuniyeti
 3. Graduate Certificat = Tezsiz yüksek lisans *
 4. Master = Yüksek lisans

Aşağıda göreceğiniz Greystone Koleji eğitim programları ve Kanada sertifika programlarının fiyatları 2019 yılını kapsamaktadır. Bu programlar İngilizcem var fakat IELTS 6,5 alabilecek düzeyde değil diyen adaylar içindir. Programa katılabilmek için düşükte olsa IELTS skorunuzu vize başvurusunda beyan etmeniz zorunluluktur. . IELTS 6,5 skor belgesini Kanada Hükümeti Kanada Postgraduate sertifikası veya Kanada Yüksek Lisans programlarına direk kabul edebiliyor. Bu durum Kanada Konsoloslugunun istediği bir standarttır. Kanada akademik programlarında yasal yarı zamanlı/part-time çalışma izniniz vardır. Aşağıdaki sertifika programlarında da çalışma hakkına yasal olarak sahip oluyorsunuz.”

Grestone College sertifika programları, St. Lawrance sertifika programları mimimumda IELTS 5.o sunabilen adaylar için birçok Toronto’da sertifika programları sunmaktadır. Kanada’ da 2 senelik eğitimini tamamlamış, mesleki kalifiyeye sahip olmuş, eğitimi sayesinde mükemmel bir İngilizceye sahip, Kanada kültür ve yasasını benimsemiş bir mezun olarak mezun olarak,  yasal hak gereği eğitiminiz sonrası oturum başvurusu hakkı vererek ikinci bir vatandaşlığa sahip olabiliyorlar!  Eğer dil okuluna gitmeden direk sertifika programına başlamak isterseniz; mimimumda IELTS 5.o sunabilen adaylar için 2 senelik veya 1 senelil Vancouver sertifika programları fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. 2 seneden düşük programlar göçmenlik hakkı almanızı sağlamamaktadır. 01 Mart 2014′ e kadar Kanada ‘da İngilizce dil okuluna gidildiğinde öğrencilerin çalışma izni vardı. Fakat daha sonra bu yasal izin kaldırıldı. Bundan böyle yabancı öğrenciler ancak bir kolej ya da üniversitede mesleki sertifika, ön lisans, yüksek lisans…. gibi programlara yazıldıklarında çalışma izinleri alabiliyorlar. Bu çalışma hakkı öğrencilere zenginlik elde etmeleri için değil, sadece, mesleki alanda becerilerini geliştirebilmeleri için tanınmıştır. Öğrenciler mezuniyetleri sonrası eğitim aldıkları sene kadar full-time çalışma hakkına başvurabilir ya da ülkelerine dönebilirler. Eğer aday full-time çalışma hakkını kullanmayı tercih ederse bundan sonraki sistem, adaya otutum/vatandaşlık başvurusu yapabilme hakkını vermektedir. ALL Study yurtdışı eğitim uzun yıllardır Kanada’ da birçok Üniversite ve Master Programlarına yerleştirmeler yapmaktadır. Öğrencilerimizden birçoğu bu aşamalardan geçerek Vatandaşlık başvuru sürecinde bulunmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi ve danışmanlığı ALL Study’ de çalışmakta olan ve Kanada’ da uzun süre yaşamış, konusunda uzman danışmanlarımızı sizleri yönlendirecek ve işlemlerinizi gerçekleştireceklerdir. Kanada dil okulları hakkında detaylı bilgi almak ve fırsatlarımızdan yararlanmak için Bilgi İstek Formunu doldurabilir ve 0212 259 60 75/76 – 0544 259 60 75‘ ten bize ulaşabilirsiniz.  Çalıştığımız Üniversitelerle ilgili Pathway kitapçığımızı buradaki linkten bulabilirsiniz.

http://kgic.ca/images/downloads/pathway/KGIC_University_Pathway_Brochure_2014.pdf

Buradan, CTRL+F yaparak, eğitim almak istediğiniz bölümün adını yazarsanız, sizlere ilgili okulların isimleri çıkacaktır. Her okulun son sayfasında  başvuru koşulları ve başvuru prosedürü  gösterilmektedir. Anlaşmalı olan okullarımızdan sadece BCIT ve SAIT  diploma programları için TOEFL yada IELTS istenmektedir. Fakat bu okullarda Letter of intent yada CLOA alma imkanımız olmaktadır. Eğer öğrenci IELTS yada TOFEL almak istemiyorsa ve Kolej yada üniversiteye direk geçiş yapmak istiyorsa English for Post-Secondary Education-(EPE) programını öneriyoruz. EPE programı için öğrencinin belli bir İngilizce seviyesi olmak zorundadır. Türk öğrenciler bu sene itibari ile standart olarak Pre-Intermediate çıkmaktadır. Öğrenci gelmeden kendisine 3 aşamalı sınav öneriyoruz. 1) Online test, 2) Essay yazımı, 3) interview.  Bunun sonucunda öğrenci yeterli  puanı alırsa EPE programına geçiş yapıyor. Eğer yetersizse  öncesinde biraz İngilizce alıyor ve sonrasında programa geçiş yapılabiliyor. Kanada orta öğreniminde Türkiye’deki gibi programlar 4 ayrı kategoriye ayrılır. Ontario, Toronto bölgesindeki kolejlerle ilgili arama motorundan alanınızla ilgili kolejleri ve sertifika programlarını inceleyebilirsiniz.

Toronto: http://www.ontariocolleges.ca/home

 • Eğer öğrenci  designated okullarda 16 ay eğitim gördüğünde sonrasında 3 senelik çalışma izni alabiliyor. Bunun için sponsor yada bir işveren desteğine gerek yoktur.  Ayni zamanda kabul edilecek yasa ile Öğrenci designated okullardan birinde öğrenimine baslar başlamaz yasal olarak haftada 20 saat çalışma imkânı verilir.
 • *Graduate Certificate ve master a kabul her daim zordur.
 • * Öğrenci Üniversite mezunu ise Graduate  Certificate yada Master a başvurmasını tavsiye ediyoruz ve işlemlerini başlatıyoruz. Eğer 3 senelik çalışma izni almak isterse, öğrenci Grad Certificate başvurmuş olsa bile diploma programa geçiş imkânı olmaktadır.
 • * Graduate Sertifikalarda  ve Master’ larda  çoğu  okulda öğrenciler bir donem yada yarı dönem İngilizce ders almaktadırlar. ( Genelde Üniversite ve kolejlerin ESL okullarına uyguladığı bir eğitim politikasıdır. Bu durum sadece KGIC – King George International College için geçerli bir durum değildir. Yine de bu durum  üniversitesine ve kolejine göre değişmektedir.

Örneğin: Seneca College Graduate  Certificate ELI 8 ( 7 hafta İngilizce dersi) almanızı ister fakat Lakehead Üniversitesi  yüksek lisansa direk geçiş imkanı sağlar)

 • *BCIT ve SAIT : Bu okullar direk IELTS yada TOEFL istiyorlar. O yüzden bu programlara gidecek öğrencilere  3 ay ESL ve 3 ay IELTS önermekteyiz. Gerekirse uzatma imkânlarını sağlamaktayız.
 • *Kanada Vergi sisteminde, öğrenci okurken yada okulu bitirdikten sonra tax claim yapıp, parasının belli bir bölümünü devletten geri alma şansı, yada tax credit alma şansı bulunmaktadır. (Case a göre değişir. Kendi öğrencilerimiz ilk senelerinde 1500, ikinci döneminde 500 Kanada doları alıyorlar. )
 • *Firmamızca özellikle önerdiğimiz okullar: Seneca College, BCIT, Niagara College, Art Institue, FDU, Capilano Üniversitesi, Centennial College, Lakehead Üniversitesi.

Sizin için en uygun Kanada sertifika programını alarak, Kanada göçmenlik başvurunuzu yapmanızı sağlıyoruz. Kanada vatandaşlık prosesi ile ilgili Kanada’da firmamız aracılığı ile eğitim alanlara hizmet veren danışmanlarımız bulunmaktadır. Kanada sertifika programları, Kanada göçmenlik, Kanada Vatandaşlık hakkında detaylı bilgi almak ve bilgilerimizden faydalanmak için Bilgi İstek Formunu doldurabilir ve 0212 259 60 75‘ ten bize ulaşabilirsiniz. ​ALL Study Yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığı ile başvurusunu yaptıgımız ve görüşmemizde belirttiğim tüm koşulları yerine getiren adaylarımız şartsız/koşulsuz vize alabilmektedir. Istanbul veya Türkiye’ nin herhangi bir ilinde olmanızın hiçbir önemi yoktur. Vize başvurusu yapmanız için herhangi bir konsolosluğa veya vize ofisine gitmenize gerek yok. Vize işlemlerinizi Toronto ofisimizden vize Avukatımız aracılığı ile de yürütebilmekteyiz. Websitemiz sürekli güncellenmektedir. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, facebook ve instagram sayfalarımızı takipte kalabilir, öğrenci görüşlerinden faydalanabilirsiniz. Firmamız 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. Ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. Danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki  temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilcisi olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL Study Facebook  ve  Instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ücretsiz bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilir,  0212 259 60 75 /76 – 0544 259 60 71 den arayarak randevu talep edebilirsiniz.

Bilgilerinize…

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU