Amerika’da Staj Programları

Sadece Yüksek Lisans mezunlarının katılabilecegi New York’ta Maaşlı staj programını tanıtıyoruz.   

Intern and Live in New York for 12 Months! 

Amerika’da Staj Yapın ve 12 Ay New York’ta Yaşayın!

Akademik bilgilerinizi, ilgi alanınızda benzersiz bir 1 yıllık ücretli staj deneyimiyle uygulayın.

Bölüm, Alan farketmeksizin Yüksek Lisansınızı herhangi bir alanda tamamlıyor musunuz veya tamamladınız mı? Cevabınız evet ise, New York City’deki bir şirkette seçtiğiniz sektörde heyecan verici 12 aylık ücretli staj programımız aracılığıyla kariyerinizi geliştirin!

 • 2 ay hazırlık süresi
 • New York’ta 12 ay staj
 • Ücretli stajlar için J1 vizesi

 

ALL One Stop-Shop : 

Kariyer Yerleştirme uzmanlarımız kendinizi en iyi şekilde tanıtmanıza ve staj yapmanıza yardımcı olacaktır:

 • CV ve kapak mektubu hazırlanması

New York’taki 12 aylık staj deneyiminiz, seçtiğiniz alanda tam zamanlı istihdam için büyük fırsatlar yaratacaktır.

Güvenli bir Staj teklifi mevcut olmadığı sürece, Yüksek Lisans Staj Programının başlamasından önce Manhattan Institutenin Akademik Programlarından herhangi birine katılmamız gerekmektedir.

 

Başlangıç Tarihleri: Sürekli katılım mevcut fakat temel olarak

 • Kış 2024: 29 Ocak
 • 2024 Baharı: 29 Nisan
 • 2024 Yazı: 1 Temmuz 2
 • 024 Sonbaharı: 30 Eylül

 

Amerika’da Staj Programına Giriş şartları

 • Yüksek Lisans programına kayıtlı veya Yüksek lisans derecesini yakın zamanda tamamlamış olmak
 • Minimum TOEFL 45 veya eşdeğeri bir sınav sonuç belgesi
 • TOEFL 45 ile ALL New York şubesinde İngilizce hazırlık kursu alınıyor
 • TOEFL 79 ile direk Sertifika programına kabul ediliyorsunuz.

New York’ta Sertifika ve Stajprogramı Ücretleri

 • Eğitim Ücreti: 11.000 $
 • Kayıt ücreti: 200$
 • 6 aylık Staj Programı : 6000$ istege baglı olarak staj paketini satın alabilirsiniz.

IBS akademik programı 6 aylık bir süre (2 çeyrek) boyunca öğretilir ve seçmeli listeden seçilen 8 işletme dersini içerir. 6 aylık akademik programın tamamlanmasının ardından öğrenciler 185. günde New York’taki bir şirkette 6 aylık staj başvurusunda bulunabilirler.

Amerika’da  6 Aylık sertifika programları şunlardır:

 1. Management and Marketing
 2. Finance and Accounting
 3. International Business
 4. Software Engineering /Data Science /IT

 

 

 

 

 

Yurtdışında Maaşlı staj sadece Amerika için geçerlidir. Mükemmel derecede İngilizce konuşmanız, 18-31 yaş aralığında olmanız, Lise Mezunu iseniz enaz 5 yıllık iş deneyimi, Aynı alanda Üniversite mezunu değilseniz enaz 3 yıllık iş deneyimi ve ABD 12-18 aylık Maaşlı Staj programını kabul etmeniz istenir.

Amerika’ da Staj Programları Amerikan şirketlerinde 12 ay çalışarak para kazanılabileceğiniz USA staj programlarıdır.  Vize türü J1’ dır. Amerika’da staj yapmakla  çok uluslu Amerikan şirketlerinde mezuniyetinizle ilgili bir bölümde deneyim kazanmak ve profesyonel iş hayatı hakkında tecrübe sahibi olmak, farklı milletten insanlarla tanışarak kişiliğinize ve mesleğinize vizyon kazandırabilirsiniz.  Yazımızın içeriği şu bilgileri kapsamaktadır.

 • Amerika’da Maaşlı staj hakkında  / Paid Internship
 • Amerika’da Internship programına katılma şartları nelerdir?
 • Turizm Otelcilik Stajı – Gastronomi Stajı – Mutfak Sanatları 

ABD Internship yani USA staj programı Amerika sınırları içerisinde gerceklesen ve 12 ay suren bir programdir. USA Internship Programı State Department izni ile yetkilendirilmis sponsor kurumlar tarafindan gerceklestirlen ve sadece Turizm otelcilik ve gastronomi mezunlarinin katilabildigi bir programdir.

Programa katilmak icin minimum bu iki bolumden Enaz on lisans mezunu olması gerekiyor. Programa katilacak olan adaylarin dil seviyeleri yetkili sponsor kurum tarafindan SKYPE uzerinden gerceklesen mulakat ile yapiliyor. TOEFL- IELTS sinav skoruna gerek yoktur. Sadece speaking olarak upper intermediate ve uzeri bir seviyede olmak gereken bir programdir. İngilizce konuşma düzeyine güvenmeyenler için 3ay hızlandırmalı speaking dersleri almak üzere Malta’da en uygun ucretli dil okuluna yonlendiriyoruz. 3 aylık egitim sonrasında Skype Mulakatina girmenizi saglıyor bir nevi sizi ABD J1 stajiniza hazirliyoruz. 

Program kapsaminda tamamen zincir 5 yildiz otellerde calismak mumkun. Buyuk oranda Hilton, Sheraton, Four Seasons, St Regis gibi otellerin alim yaptigi bu program sayesinde adaylarimiz ABD’de 1 yil boyunca hem is deneyimi edinip, hem de ingilizce seviyelerini ust duzeylere cikarabiliyor.. Bunun yaninda ciddi maddi birikimler yaparak Türkiye’ye donmek gibi bir artisi da var.

Amerika’da Internship programinin bir diger avantaji da calismis oldugunuz bu yildiz otellerin Turkiye’de ki yerlerinde direk gecis yaparak kariyerinize devam etme imkani vermesidir. Bu programa çok başvuru almaktayız. Bu nedenle kota sınırlaması vardır. Özellikle Türkiye’ de ve Ortadoğu ülkelerinde ilgili üniversitelerin ilgili bölümleri ile direk çalışmamız vardır. Eger siz de bu programa basvurmak istiyorsaniz İngilizce CV nizi gonderiniz. info@alsstudy.com.tr

Amerika’da  Maaşlı Staj – Paid Internship Programına katılım şartları nelerdir?
-2 veya 4 yillik turizm, otelcilik veya gastronomi mezunu olmak
-Upper Intermediate ve uzeri duzeyde ingilizce konusabilmek
-Yaz stajlari da dahil olmak uzere minimum 1 yil is deneyimine sahip olmak
-2.30 ve uzeri ortalama ile mezun olmak.

ABD Internship Program Maliyetleri nelerdir?
İngilizce CV’niz degerlendirmeye alinir. Uygun geldiğiniz takdirde bilgilendirililrsiniz. Ön kayit ücreti olan baslangic ödemesi 1000 USD yapilir.  Skype mülakatina girmek hak kazanilir. Amerika’daki isveren sizinle İngilizce mülakat yapar. Mulakati gectiginiz takdirde İş listeleri gelir. İçerisinden size uygun işi tercih edersiniz. 4000USD ödemeyi yapar ve hesabinizi kapatirsiniz. Amerika Vizesi randevunuz alinir ve Konsolosluga vize gorusmesine gidersiniz.

 

Amerika’da staj programında  elde edeceğiniz maddi kazanç ne kadardır? 
Program kapsaminda herkes icin esit bir gelir uygulamasi yoktur, her eyalete, otele gore verilen miktarlar degismektedir. ABD sistemi geregi saat basi maas olarak hesaplamalar yapilmaktadir. Saat basi 13$ ve uzeri maas verilmektedir ancak eyaletlere gore gelirler de ciddi degisiklikler gosterir. Gelir konusunda ki bir diger faktor ise is yerinin yogunlugu v eve sizlerin is yerinde gosterdigi calisma performansidir. ABD’de haftalik verilen asgari calisma saati 32 saattir, 40 saate kadar da calisilabilir. 40 ve uzerine cikilmasi durumunda ise OVERTIME olarak adlandirilan saat basi ucretin 1,5 katina cikmasi durumu vardir, butun bunlar sizin gelirlerinizi etkileyecek faktorlerdir.

Yurtdışında staj programinin ozellikle bir baslangic bitis tarihi yoktur. Adaylarimiz diledikleri zaman gidebilirler, Amerika’da staj programının süresi 12 ay ile sınırlıdır. Bunlar haricinde ozel sorulariniz, daha detayli bilgi ve basvuru icin lutfen formu doldurunuz…! https://www.allstudy.com.tr/bilgi-istek-formu/  Staj programlarına katılan öğrencilerimizin deneyimlerini Facebook ve İnstagram sayfalarımızdan takipte kalabilir siniz.

ÇOK ÖNEMLİDİR – Üniversite mezunu değilsiniz ama Amerika’da Staj yapmak istiyorsunuz. O halde 3 senelik turizm alanında çalıştıgınızı işi deneyimizi belgeleri ile sunmanız da yeterlidir! Aşağıda detaylarını görebileceğiniz staj programları yeni mezunlara ve genç profesyonellere ABD Hükümetinin J-1 değişim ziyaretçisi Programının bir parçası olarak ABD’ de staj yapma şansı verdiği programlardır.

YURTDIŞINDA MAAŞLI STAJ İÇİN HAZIRLAMANIZ GEREKEN EVRAKLAR NELERDİR?

 1. Diploma 
 2. Transkript/Ders notlarınızın dökümü
 3. CV 
 4. İyi niyet Mektubu

*CV ve İyiniyet mektup örnekleri tarafımızdan verilecektir. Tüm evraklarınız İngilizce olacaktır. 

 

PANDEMİ NEDENİ İLE AŞAĞIDAKİ STAJLAR SÜRESİZ ASKIYA ALINMIŞTIR.

AMERİKA’DA İŞLETME STAJI – AMERİKA’DA  İŞ YÖNETİMİ STAJLARI

Bu staj programımız yukarıdaki  Turizm, Otelcilik stajımızdan çok farklıdır. Bir ders programı satın alarak programa katilabilirsiniz.

Amerika’da Turizm otelcilik zanaat iken, İşletmecilik çok farklı kulvarda yer almakta, ve beraberinde eğitimle desteklenmesi istenir. Programların maaşlı ve Maaşsız olanı da vardır. USA Maaşlı stajlar daha çok tercih edilir. Ayrıca CV sini parlatmak ve kariyerine Amerika’nın köklü şirketlerinde çalışma ve deneyimi katmak isteyenler için programlarımızda var. Programın başında J1 yani yasal çalışma izniniz alınır. Maaşlı stajlarımız çok tercih ediliyor. Aylık 3500$ kazanan adaylarımız da olmuştur. Profesyonel iş deneyiminiz ne kadar fazla ise o , İngilizceniz ne kadar mükemmel ise o kadar harika işlere yerleşebilirsiniz. En çok tercih edilen programımız 6+6 yani 1 senelik International Business Studies stajıdır. Yine de kendinize uygun programı seçmenizi öneriyoruz. Bu programa yaş sınırımız yoktur. Her yaştan herkes bu Amerika’da staj programımıza katılabilir. En az Lise mezunu olmanız yeterlidir.  NEW YORK şehrinde verilen Amerika’da  İşletme Stajı ücretleri şu şekildedir.

 • Yer – NYC’deki Wall Street’in kalbinde
 • Staj – New York City şirketlerinde J-1 vizesi ile
 • dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle
 • Akademisyenler – Alandaki uzmanlar yönetiminde için küçük sınıflarda eğitim

Yeni başlatılan İngilizce programlarımızın yanı sıra, en popüler programlarımız aşağıdaki gibidir. Amerika’da staj ücretlerini şu şekilde görebilir siniz. Tamamen işletme ve iş idaresi üzerine eğitimle desteklenen stajlardır. Amerika’nın büyük kurumsal firmalarına adım atmanın tek kolay yoludur. 

 1. İşletme / Business Administration Öğrenciler Staj sonrasında  Tamamlama Sertifikası alınır.
 • Seçenek # 1- $ 5,500-3 ay “yalnızca ders katılımı ücretidir”
 • Seçenek # 2 – $6,500 – ”3 ay ders ve ardından 3 aylık staj ücretidir.”

 

 2. Uluslararası Ticari Araştırmalar /International Business Studies – Programı tamamlayan öğrenciler, ilgili MIM Tamamlama Sertifikasını alırlar.

 • Seçenek # 1- $ 11,000-6 ay “sadece ders ücretidir”
 • Seçenek # 2- $ 13,000 – 6 ay ders ve 6 ay USA Staj ücretidir”
Ali Ekber Ağca– Axa Financial -Marc Nelson firmasında çalıştı. 3 Ay maaşsız staj yapmayı tercih etti.
Muhammed Malik– Rare Culture-*Marc Nelson firmasında çalıştı. 9 ay süresince Aylık$1,800 kazandı
Suna C. Benyan– Kaktus -Marc Nelson firmasında çalıştı. Chris Massey şirketi aracılığımızla-3 ay boyunca aylık $800 kazandı.
Kemal Haydar – Allure Marketing- Kendi belirlediği firmada maaşsız fakat komsiyonlu çalışmayı tercih etti. 
Kamelot Harika Yücel – Tipping Point – kendi tercih ettiği firmada 9 ay boyunca günlük $30 ücretle çalıştı.               
Cihan Gelgeren– German Accelerator – Amanca tercüman olarak aylık  $3,200 9 ay boyunca çalıştı.

 

USA internship Program başlangıç tarihlerimiz şu şekildedir;

 • 13 Ocak 2021 (28 Kasım 2019 son başvuru tarihi) -Henüz açılmadı.-
 • 13 Nisan 2021 (27 Şubat 2020 son başvuru tarihi) -Henüz açılmadı.-
 • 13 Temmuz 2021 (27 Mayıs 2020’de son başvuru tarihi)
 • 28 Eylül 2021 (14 Ağustos 2020’de son başvuru tarihi)

Başvuru belgeleri aşağıda listelenmiştir ve bana info@alsstudy.com.tr adresinden e-posta ile gönderilebilir:

 • Başvuru formu (ekli) ve TOEFL, TOEIC veya IELTS gibi İngilizce Kanıtları. TOEFL veya IBT’de 45, TOEIC’de 450 veya IELTS’de 4.5 talep ediyoruz.
 • J-1 vize amaçlı
 • Sağlık Sigortası (daha sonra temin edilebilir)
 • Transkript ve diploma veya geçici mezuniyet belgesi veya öğrenci belgesi
 • Pasaport
 • Kızamık, kabakulak ve kızamıkçık aşıları (daha sonra alınabilir)

AMERİKA’ DA MAAŞSIZ STAJ PROGRAMLARI DA VAR.   Özellikle ingilizcesi ileri düzeyde olmayan adaylar için uygundur. Kısa süreli hızlandırılmış İş İngilizcesi ve ilgili mesleki alanınıza yönelik yine en hafta 8 haftalık çalışma programı şeklindedir. Aşağıda detayları belirtilen 2.çeşit  maaşsız stajlar ücretsiz sadece mesleki deneyim kazanmaya yönelik oldugu için, Türk öğrenciler için mesleki deneyim edinmek değil stajlara para kazanmak olarak değerlendirdiği için Türk öğrencilerimiz tarafından rağbet görmüyor. Bu tür staj programları adaylara zenginlik katmak için değil, CV lerini parlatmak,  mesleki kariyerinizi artırmak için gereklidir. Amerika Konsoloslugu Amerika vizesi başvurumuzda  adayın vize dosyasını incelediklerinde ana amacın ne oldugunu net olarak anlamakta ve vize sonucunu bu şekilde belirler.

Amerika’ da maaşsız staj  ücretleri nelerdir?

 • a). Maaşsız Staj Adı: English in
 • Şehir: New York, San Francisco, San Diego
 • B2 Upper Intermediate İngilizce şart
 • Satış, Pazarlama, Turizm, Hukuk Moda, Yöneticilik, Gazetecilik, Web Design, alanlarında
 • Minimum 4 hafta süreli dil eğitimi programı almak koşulu ile
 • eğitim sonrasında
 • 4 veya 8 hafta Süreli
 • MAAŞSIZ Staj
 • Programına göre kayıt ücreti: 900usd ~ 1100usd

 

 • b)Staj Adı: Business English in Action
 • Şehir: New York, Miami
 • B2 Upper Intermediate İngilizce şart
 • Satış, Pazarlama, Halkla İlişkiler, Moda, Tasarım, Mimarlık, IT ve Güzel Sanatlar
 • Minimum 4 hafta süreli dil eğitimi programı almak koşulu ile
 • eğitim sonrasında
 • MAAŞSIZ Staj
 • 4 veya 8 hafta Staj Süreli
 • Staj yerleştirme ücreti: 1280usd

 

Amerika’ da Gönüllü Çalışma programları -VIP -Volunteer Internship Programs hakkında 

Daha çok Avrupa vatandaşı öğrencilerin yaz tatillerinde tercih ettiği kısa süreli gönüllü çalışmalardır.Volunteer Internship  Sadece uluslararası iş deneyimine sahip olabilmek amacı ile yapılan staj türüdür. Adayların ücret beklentisi olmaz. Staj sonunda çalıştıgınız şirketten bonservis verilir. Bu bonservis ile Türkiye’ de bir iş başvurusunda kendi CV nize öncelik tanınmasını sağlamış olursunuz. Bu programa katılacak adayların Upper Intermediate düzeyde İngilizce’sinin olması zorunluluktur. İngilizce dil seviyesi yeterli olmayan adaylar Staj öncesinde amerika’da dil okuluna gidebilirler. Amerika dil okulları fiyatlarını buradan görebilirsiniz. 4 veya 8 haftalık staj programı öncesinde adaylar Program öncesi İngilizce dil okuluna katılmak zorundadırlar. Bu program bir İngilizce dil kursu programı ile birleştirilmek zorundadır. Çok özel ve ayrıcalıklı bir programdır. VIP olarak geçmektedir. Stajlar sadece Miami şehrinde verilmektedir.  Bu program için işe yerleştirme, konaklama organizasyonu 750TL’ dir. Volunteer Internship Programs (VIP) başlıgı altında detayları aşağıda okuyabilirsiniz.

Yurtdışında gönüllü çalışma programlarının süresi / OL Program Duration:

 • 4 weeks,  6 weeks, 8 weeks

Volunteer Internship Program Fields of Study – İş alanları

 • Accounting, Business Management, Engineering, Fashion, Logistics, Marketing & Communications, Sales & Business Development, Social Media

Requirements – Amerika’da gönüllü hizmet yapma programına katılabilmeniz için sağlamanız gereken şartlar şu şekildedir

 • Student must be 18 years of age or older.
 • Student be either a University Student or have graduated from University.
 • Student must have an Intermediate level of English. An online test by OL, Miami will be required.
 • An initial interview will take place to determine qualifications of student.

Please note: Deadline to enter your agency as an authorized agent to sell Academic English + VIP is December 9th, 2020. Students will enter OL with an F1 student visa for 8, 10, or 12 weeks of English lessons. Upon completion of the Academic English Program students can pursue an unpaid Volunteer Internship Program in the city of Miami during their 60 day grace period. 

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU