Yurtdışında Lise

Yurtdışında Lise

Yurt dışında Lise eğitimi başvuru ofisi. Yurtdışı Lise ücretleri, başvuru şartları, kabul koşulları, vize şartları bilgilerini ALL Study tecrübesiyle edinebilirsiniz.

Türk aileler Yurtdışında Lise eğitiminde en fazla Kanada lise eğitimini tercih etmektedir.  Kanada devlet liselerinin diger ülkelere nazaran düşük ücretleri ve düşük kur politikası, Kanada göçmenlik hakkı vermesi nedeni ile Türk ailelerimiz tarafından en fazla tercih edilen ülke olma özelliğini son 10 yıldır korumaktadır.

2010 yılına kadar Amerika’da Lise eğitimi en fazla tercih edilen ülke idi. Zira o tarihe kadar Yurt dışında lise dendiginde ailelerin aklına Amerika’dan başka bir ülke gelmiyordu.  Türk ailelerin gelecek vadeli planlarında Kanada’ya yerleşme /göç etme arzuları Kanada liselerine talep artışını artırdı. Kanada lisesinden mezun olan gencimize başarı bursu ile Kanada üniversitelerine transferini sağlıyoruz. Türk ailelerimize talep geldiğinde ”Kanada göçmenlik başvurularını” Kanada Hukuk departmanımızla sağlıyoruz. Bu işlemlere çocugunuzun yurtdışında lise önkayıt işlemlerinden sonra başlamaktayız.  Eğitim mentorümüz randevulu çalışmaktadır. Yurtdışı lise başvurularındaki yoğunluğu takdir edersiniz ki; mentorümüz ancak uygun adayların taleplerini dikkate alarak  dönüş yapmaktadır.

Yurtdışında lise eğitimi ücretlerini aşağıda görebilir siniz.  Yurtdışında Liselerin fiyatlarını sıralarken Yurtdışında lise eğitiminde en fazla tercih edilen ülkeler şeklinde sıralama yapılmıştır.  Aşağıda ülkelere göre yurtdışında senelik Lise eğitim ücretleri aşağıda görülen fiyatlardan başlamaktadırlar.

YURTDIŞINDA LİSE EĞİTİMİ ALMAK AYRICALIKTIR. ✔
🔰Kanada lise fiyatları (İngilizce ya da Fransızca) 30.000cad
🔰İngiltere lise fiyatları 27.000gbp
🔰Amerika lise fiyatları Burslu 17.000USD – Burssuz 34.000usd
🔰İrlanda lise fiyatları 25.000 euro
🔰İsviçre lise fiyatları 88.000 chf
🔰Avustralya lise fiyatları 38.000aud
🔰Yeni Zelanda lise fiyatları 38.000nzd
🔰Almanya lise fiyatları 25,000euro
🔰İtalya lise fiyatları 25,000euro
🔰İspanya lise fiyatları 25,000Euro
*Yurtdışında Lise eğitim almanın fiyatları 1 yıllık minimum bu fiyatlardan başlar. Fiyatlara eğitim, aile yanı konaklama ve günde 3 öğün yemekler dahildir.*

****************

Yurtdışında Lise Kayıtları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

1- Kaç okulla çalışıyorsunuz? Özel Lise anlaşmalarımız  tüm dünyada yaklaşık 230 okuldan oluşmaktadır!
2-Hangi şehirlerde bulunuyorlar? Dünya genelinde çalıştığımız liseler mevcuttur. New York gibi büyük şehirlerden Green Bay gibi küçücük şehirlere, sizin için şehirde bir lisemiz muhakkak vardır.
3-Öğrenciler yurtdışında 3ay eğitim alabilir mi? Okullarımızdan bazıları, öğrencilerin 3 aylık bir program yapmasına izin veriyor. Bu programları sunan okulların  listesi için bize ulaşabilirsiniz. 
4-Öğrenciler kendi buldukları konaklama da kalabilirler mi? Evet, kendi bulduğunuz bir aile ile birlikte kalmanız mümkündür.
5-Okullarınız AP dersleri veriyor mu? Programımızdaki okulların çoğu, Gelişmiş Yerleşim sınıfları sunmaktadır.
6-Okullarınız Uluslararası Bakalorya programı sunuyor mu? Evet, bazı DMD ortak okulları IB programı sunmaktadır. Hangi okulların yaptığı hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
7-Bir yılda diploma alabilir misiniz? Bazı okullar bir yıllık kayıttan sonra diploma veriyorlar. Bununla birlikte, iki yıl boyunca ihtiyaç duyulması daha yaygındır.
8-İlkokul ve Ortaokullarla mı çalışıyorsunuz? Evet, öğrencilerimize K-8 notlarında uluslararası kayıt sunan birkaç okulumuz mevcut. Bu okullar hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 

YURTDIŞINDA LİSE EĞİTİMLERİ HAKKINDA ÖZET BİLGİLER

 • Kanada’ da Lise eğitim ücretleri30binCA$ – 57binCA$ arasında değişmektedir. Listemizde 120 adet Kanada lisesi ile anlaşmamız vardır. Kanada devlet liseleri ücretlerin ve Kanada dolarının düşüklüğü nedeni ile Türk ailelerimiz tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Ontario, Ottowa ve British Columbia eyaleti yine Türk ailelerimizin en fazla tercih ettiği Kanada eyaletidir.
 • Kanada liselerinden mezun olan çocuklarımızı/gençlerimizi Kanada’da en iyi üniversitelere başarı bursu ile Kanada üniversitelerine başlamalarını sağlamaktayız.
 • Kanada’daki özel liseler ise sayılıdır. Türkiye’deki kadar özel lise sayısı yoktur.
 • Bramear College  / Özel Lise  41.299CAD.
 • Columbia International College, Ontario / Özel Lise – 54.800CAD.
 • Royal Crown School, Ontario / Özel Lise – 42.800CAD (Ayrıca içinde yıllık 16.300CAD Ücretli basket okulu vardır)
 • Bodwell Hig School 225CAD dan başlamaktadır.
 • St John’s Academy – Shawnigan Lake (bu bölgede çokfarklı seçeneklerde lsieler mevcuttur)              72.199CAD – Özel Lise
 • St John’s Academy – Shawnigan Lake (konaklamasız özel lise)
 • 41.199CAD

 

 • Amerika’ da Lise eğitimi ücretleri :  yıllık 17.000USD ‘ den başlar. 1 yıllık eğitim ve konaklama ücretleri dahil fiyatlardır. üstün zekalı çocukların eğitim alabileceği ve özel üstdüzey iş idaresi/işletme okuyacak öğrenciler için liselerimiz de mevcuttur. Üstün zekalı çocukların eğitim alacağı lise ücreti yıllık herşey dahil 87bin$’ dır. Çok özel şartlarda %10 burs sağlanabilmektedir.  Amerika’ da devlet lisesi ve Amerika’ da özel liseler olmak üzere 2 farklı kavram vardır. Fakat devlet liseleri de ücretlidir. Amerika’ da yabancı öğrencilerin devlet liselerinde sadece 1yıl okuma hakkı vardır. Amerikada devlet lisesi ücretleri, Amerika’da özel lise ücretleri konaklama dahil 1 yıl için 25bin$ – 35bin$ arasında değişmektedir. Ayrıca lisanslı sporcu türk öğrencilere ders notlarının başarısına göre %20 ile %80 lere varan sporcu bursu ile Amerika Liselerinde lise eğitimi almalarını sağlamaktayız. Sporcu bursu alacak öğrencilerimizin ingilizce bilmeleri şart değildir. İngilizce hazırlık yılı ve konaklama, yemek ücretleri de burs kapsamındadır. Amerika’da burslu lise ve burslu üniversite başvurularında Lisanslı basketbol oyuncusu olmaları aranmaktadır.

 

 • İngiltere’ de Lise eğitimi ücretleri yıllık 27bingbp’ den başlar. Eğitim ve konaklama dahil yıllık fiyatlardır. İngiltere’ de devlet liseleri diye bir kavram yoktur. A Level,  İngilizce dil yeterliliği olmayan ve IELTS sınavı ile belgeleyemeyen öğrenciler, İngilizce seviyelerine göre yarım dönem 6 ay, 9 ay veya 1 yıl eğitim yılı İngilizce hazırlık yılı alabilmektedirler. İngiltere’ de eğitim ve konaklama dahil 50bingbp ye kadar liseler mevcuttur. Bu liseler çok özeldir ve işadamı, doktor, genetik mühendisleri yetiştirmeye yönelik Liselerdir. İngiltere’de zorunlu eğitim 11 yıl, zorunlu lise eğitimi ise 2 yıl sürmektedir. Öğrenciler lise eğitimlerinin ilk iki yılında, 14-16 yaş aralığında GCSE (General Certificate of Secondary Education) programını tamamlarlar.

 

 

 • İsviçre’ de Lise eğitimi ücretleri  : TASIS, Brillamont International School, Collège du Léman, Institut Auf Dem Rosenberg ,Institut Le Rosey, Institut Montana Zugerberg, Leysin American School, Lyceum Alpinum Zuoz, Saint George’s School, Glion Institute Of Higher Education, Les Roches International School Of Hotel Management liseleri ile birebir anlaşmamız mevcuttur. En fazla talep gören İsviçre Lisemiz TASIS Lisesi’dir. Tasis lisesi ücreti 88,000CHF dir. 1 yıllık egitim ve konaklama ücreti dahildir.  Özellikle Istanbul, Ankara, Paris, Londra, New York, Chicago, Monaco, gibi avrupanın büyük şehirlerindeki elit aileler çocuklarının eğitimini 1880 lerden sonra İsviçre’ de yapmalarını kararlaştırdı. 21. Yüzyılda İsviçre liselerinde büyük bir artış oldu. Aynı artış liselerin eğitim kalietelerine de olumlu bir şekilde tesi etti ve birçok ülkenin birçok seçkin aileleri bu kaliteyi farkedince İsviçre şuan ki eğitim kalitesini diğer ülkelere nazaran daha da belirginleştirir hale geldi.  Daha çok ailelerin tercihleri neticesinde büyükelçi, diplomat, elçi aileler tarafından yine bu devlet erkanı görevleri dikkate alınarak çocuklar seçildi ve yerleştirildi. İsviçre lise eğitimi öncelikle 2 dille başlıyor. İngilizce ve Fransızca. Eğitimler bir akademik eğitim çabasında olmadığı için öğrencilere bu 2dil dışında çoklu dil eğitimleri halinde verilmektedir. İsviçre lisesinden mezun olan öğrencilerimiz enaz 6dili çok rahatlıkla konuşabilmektedirler. IGSCSE -International General Certificate of Secondary Education, AP -Advance Placement- , IB International Baccalaureate diplomaları İsviçre devleti tarafından onaylı diploma programlarıdır. İsviçre liselerinden mezun olan öğrenciler özellikle dünyanın tüm liselerinden kabul görmektedirler. İsviçrede konaklamalar yurt olarak sunulur. İsviçre’de liselerin ücretleri minimum -Yıllık egitim ve konaklama ücretleri dahil- 70.000CHF’dan başlamaktadır.

*Yukarıdaki fiyatlar tamamen eğitim ve konaklama dahil ve yıllık ücret olarak belirtilmiştir.

 

Facebook sayfamızdan okulların promosyonlarını,  Instagram sayfamızdan öğrencilerimizin görüşlerini ve hayat tecrübelerini takip edebilir, ülke, şehir ve programları ile ilgili daha güncel bilgiler edinebilirsiniz. Yurtdışında Liselerde akademik başlangıç her yılın Ocak ve Agustos ayıdır.  6 ay önce tüm evraklarınızla kayıt işleminizi başlatmanız gerekmektedir.  Yurtdışı liselerine kayıt için hazırlamanız gereken evraklar şunlardır;

 • Pasaport
 • Rezervasyon formları -tarafımızdan hazırlanacaktır-
 • İlkögretim, Orta ögretim ve Lise Ders notları 

 

ÇOCUGUNUZ NEDEN YURTDIŞINDA LİSE EĞİTİMİ ALMALIDIR?

Yurtdışında lise eğitimlerinde temel amaç, çocuğunuzun bulunduğu ülkenin yaşam şartlarına ve dil yetisine hızlandırılmış bir şekilde sahip olabilmesidir.Lise eğitimi öncesinde yurtdışında İngilizce hazırlık yılı eğitimleri de mevcuttur. Yurtdışında Lise okumanın çocuğunuz için kısaca avantajları söyledir:

 1. Çocugunuza vizyon katmak,
 2. İleride ki yurtdışı üniversite eğitiminde olası uyum sorununun önüne geçmek,
 3. İyi bir üniversiteye girebilmenin temel şartı olan Lise mezuniyet notunu yüksek tutmasını saglamak,
 4. İlgili ülkede Üniversite eğitimine mezuniyet notunun yüksekliği sayesinde burslu olarak devam edebilmek.
 5. Yurtdışında lise eğitimi sayesinde çocuğunuz dünya çapında tanınırlığı olan bir lise diplomasına sahip olacak,
 6. Üniversite sınavına girmesine gerek kalmadan sadece ders başarı notlarıyla dünyanın en seçkin üniversitelerine kabul edilebilecektir.

Yurtdışı liselerine ön kayıt sonrasında hazırlanacak evraklar ise şunlardır :

 1. Pasaport
 2. Vesikalık  Fotoğraf
 3. Diploma – İlköğretim
 4. Transkritp/Ders notları – İlköğretim
 5. Lise  transktriptleri /ders notları (Eğitime devam ediyorsa hala)
 6. var ise ingilizce sınav skoru
 7. CV -örnek tarafımızdan verilecektir-
 8. İyiniyet mektubu -örnek tarafımızdan verilecektir-
 9. Öğretmenlerinden 3tane Referans mektubu -örnek tarafımızdan verilecektir-
 10. Varsa-çocuğunuzun başarıları, ödülleri, katılım sertifikaları

Ayrıca ailelerimizden gelen ”Tam özel danışmanlık hizmetimiz” mevcuttur. Bu işlemler; çocuğunuzun Türkiye’ deki lisesi ve öğretmenleri ile iletişime geçerek ilgili evrakların temini, mektupların hazırlanması, türkiye’ de ingilizce ders almak istiyorsa özel öğretmen bulunması, Cambridge/Ielts/Toefl online sınav kaydının yapılmasıdır. Özel aile desteğimiz ise ailemizin vizelerinin alınması ilgili ülkede hotel rezervasyonu/ev kiralama/satınalma için gerekli mercilere yönlendirme, araç kiralama/satın alma işlemleri için yönlendirmeler….Bu özel hizmetlerimizin ücretlendirmesi için bilgi alınız.Yukarıdaki bilgiler dahilinde randevu talebiniz için Bilgi İstek Formunu doldurmanız yeterlidir. Firma asistanımız sizleri arayacak ve mentorümüzle görüşmeniz üzere uygun gün/saat için randevunuz belirlenecektir.

********************

Sadece son yılı yurtdışında okuyarak çocuğunuzun mezun olması da mümkün.çocuğunuzun lise son eğitim yılında  yani 12. sınıfta iken dahi kaydını yapabiliyoruz. Bunun için yapmanız gereken tek şey anne ve babaların bizimle iletişime geçmeleridir.  Yurtdışında lise işlemleri çok uzmanlık gerektiren ince detay ve bilgilendirmeleri kapsamaktadır. Bu nedenle telefonlarımıza bakan Ofis asistanımız tarafından telefonda bilgilendirme yapılamamakta, eğitim mentörümüze iletilmek üzere bilgileriniz alınmaktadır. Özellikle başarılı çocukları tercih etmemizden dolayı, yurtdışında  liseden mezun olan çocuğunuza kolaylıkla kabul aldığımız üniversiteler şunlardır:

 • AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago,
 • İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)
 • KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen’s Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.
 • TÜRKİYE’DE SINAVSIZ KABUL EDİLEBİLECEĞİ ÜNİVERSİTELER: Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi.

***************

Yurtdışında Lise değişimi – Lise transferleri  Anne babalar şüphesiz çocukları için yaşıyorlar. Çocuklarını sınav stresinden uzak yetiştimek, dünyanın en iyi üniversitelerinde okuma şansını elde etmek tüm anne ve babaların isteği. İşte bu nedenle son yıllarda inanılmaz bir şekilde yurtdışında lise değişim programlarını ve uzun süreli lise yerleştirmelerini yapmaktayız.Lise son sınıfta veya 3. Sınıftaki bir öğrenci çok rahatlıkla yurtdışında Lise eğitimini tamamlayarak dünyanın TOP dediğimiz üniversitelerine sınavsız giriş hakkı kazanıyorlar. Bu konuda Kanada ve Amerika en çok talep alan ilk ülkedir. Amerika’ da büyük ve ünlü üniversitelere giriş için zorunlu olan SAT sınavını öğrenci lise eğitimi süresinde zaten bu konuda yetiştirildiği için kolayca almaktadır. Ve hatta çocuğunuz eğitim alırken hangi üniversitelere yerleşeceği bile çoktan belirlenmiş olur. Yurtdışında IB liselerine devam eden öğrenciler IB diploma notlarına göre üniversitelere yerleştirilirler. Sırası ile lise değişimi ve lise yerleştirmeleri   yaptığımız ülkeler Kanada, Amerika, İngiltere, İrlanda, Avusturalya, Yeni  Zelanda, Almanya ve İsviçre’ dir. Lise eğitimleri okuldan okula ve hatta ülkeden ülkeye değişmektedir. Türkiye’ de henüz son 5 senedir Yurtdışında Lise Okumanın önemi anlaşılmıştır. Her ne kadar diğer yurtdışı eğitim programlarıyla karşılaştırıldığında sayısı yok denecek kadar az gibi görünse de yılda 12 tane Lise Başvurusu gerçekleştirebilmek büyük bir başarıdır.Lise yerleştirmelerinde özellikle önerdiğimiz ülkeler sırası ile Kanada,  İngiltere, İrlanda, Amerika ve Avusturalya’dır.

Çocuğunuzu 4 senelik Lise Eğitimine tamamı ile gönderebileceğiniz gibi sadece 5 aylık akademik yarıyılı da okutmak için gönderebilir siniz. Görüşmelerimizde velilerin birçoğu Yurtdışında Eğitimi onaylamakta ve çocuklarının böylesi mükemmel bir eğitime katılmalarını istemektedirler. Fakat çocuğunuzun Yurtdışında Lise eğitiminebaşlayabilmesi için  her şeyden önce çocuğunuzu yakından tanımanız ve sizlerden ayrı kalmasını gerektiren, yatılı eğitime yatkınlığını bilmeniz çok daha önemlidir.

 

 1. Çocuğunuz yurtdışında yaşamak için ne kadar hazırlıklı?
 2. İhtiyaçlarını karşılayabilecek ya da yetkililerden yardım isteyebilecek durumda mı?
 3. Yabancı dili kendisini ifade edebilecek kadar var mı?
 4. Türkiye’ deki eğitim hayatı dikkat çekecek kadar başarılı mı? Ya da spor alanında çok özel başarıları var mı?
 5. Lise eğitimi sonrası Üniversite için hedefleriniz var mı?
 6. Maddi olanaklarınız çocuğunuzun yurtdışı eğitim ve yaşam masraflarını ödeyebilecek düzeyde mi?

Eğer bu sorulara evet diyebiliyorsanız, karşılıklı yapacağımız görüşmede çocuğunuzun gelecek hedeflerine en uygun Ülke önerileri ile işlemlerimize başlamaktayız. Yurtdışı Lise Programları yerleştirmelerini ‘’Lise Eğitimi Danışmanlık Hizmetleri’’ tarifesinde öngörüldüğü şekilde ücretlendirmekteyiz. Çocuğunuzun Lise eğitim hayatına başlayana kadar yapılacak tüm işlemleri bizlerin, eğitim hayatına başladığı andan itibaren ise Okulundaki danışmanının tarafından birebir yürütülmektedir.

Yurtdışı Lise eğitiminde uzman kadromuz ile bu konuda hizmet vermekten mutluyuz.

Çocuklarınızın geleceği emin ellerde!

 

Yurtdışında lise değişimi ve yurtdışında liseler için danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak isteyenler Bilgi İstek formunu doldurduğunuzda uzman firmalar ve konusunda uzman danışmanlara yönlendirileceksiniz.


Yurtdışından mezun olan Türk Öğrenciye verilen Türkiye’ de sınavsız üniversite hakkı nedir?

***Aşağıdakiler sadece bilgi mahiyetindedir. Bu konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.***

 YÖK, yurtdışında okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ”yabancı öğrenci kontenjanından” Türkiye’de sınavsız üniversite hakkı verdi. Lise öğretiminin tamamını yurtdışında tamamlayan Türk vatandaşları, Türkiye’de üniversite eğitimden ücretsiz faydalanacaklar. RESMİ Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile 2013-2014 eğitim-öğretim yılında, ortaöğretimlerini yurtdışında bitirmeleri şartıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler, üniversiteyi Türkiye’de okumak istediklerinde üniversite sınavına girmeyecek, harç, ‘öğrenci katkı payı’ ödemeyecek.

YABANCI ÖĞRENCİ YASASI Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bu yasa değişikliğinin dışında geçen yıl, “Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esaslar Son Şekli” adı altında yayınladığı yönetmelikle, yabancı öğrenci kabul etmek isteyen üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerinin birinci, ikinci öğretimleri ile uzaktan eğitim ve açık öğretim programlarında kontenjan ayrılmasını kararlaştırmıştı. Uygulama 2013 te başladı.

Sınav ve ücret zorunluydu YÖK’ün geçen yılki sınavsız üniversite düzenlemesinden önce, Türk öğrenciler Türkiye’de üniversite eğitimi almak istediklerinde, YÖK tarafından yapılan yabancı öğrenci sınavına girmek zorundalardı. Buna ek olarak Türk öğrenciler, Türkiye’ye geldiklerinde de üniversitelerine öğrenim ücreti ödeme şartı vardı. Yeni düzenlemede ise öğrenciler hem sınava girmeyecek hem de ücret ödemeyecek. Eğitim ücreti en yüksek olan Tıp Fakülteleri’nin yabancı öğrencilerden aldıkları öğrenim ücreti 15 bin TL’ye kadar ulaşıyordu.

Kriterleri okul belirleyecek Üniversiteler, kabul koşullarını kendi belirleyecek. Türkçe yeterliliği, lise akreditasyonu ve not ortamaları gibi kriterler üniversitelerce belirlenebilecek. Üniversitenin aradığı uygun şartları taşıdığında her isteyen Türk öğrenci istediği bölüme girebilecek. Öğrenciler YÖK onayı ile eğitime başlayacak. Alıntı: Hürriyet Gazetesi – 07 Eylül 2013.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU