Yurtdışında Lise

Yurtdışında Lise

Yurtdışında Lise Eğitimi, eğitim ücretlerinin düşüklüğü, dünya standartlarındaki kalitesi ve dünya sıralamasında ilk 30 üniversiteye kabul garantisi nedeni ile tüm geleceğini ve kariyerini yurtdışında yaşamak isteyen öğrenciler için en uygun seçenektir.

****

Aşağıdaki veriler firmamızla Yurtdışında lise eğitimleri ile ilgili iletişime geçmek isteyen adaylara hitaben yazılmıştır. Genel bilgilendirme niteligi taşımaktadır. 2016 Aralık ayında son düzenleme yapılmıştır.

Merhabalar,

öncelikle bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yurtdışında Lise yerleştirmeleri ile ilgili firmamızı birçok veli iletişime geçmekte fakat yılda sadece 10 tanesinin kayıt olabildiğini görmekteyiz. Yurtdışındaki eğitim sisteminde maalesef ki devlet okullarını Türkiye’ deki gibi ücretsiz oldugunu sanıyor velilerin birçoğu. ”Yurtdışında devlet ve özel liselerin tümü yabancı öğrenciler için ücretlidir”. Türkiye’ de minimumdaki bir özel lise 25binTL ‘ den başlamaktadır. Yurtdışındaki eğitimleri de bu şekilde düşünmenizi isteriz. Yurtdışında lise eğitimi yıllık ücretlerini eğitim, konaklama ve yemekler dahil minimum d 25bin$, 25binCA$, 30binGBP olarak düşünmelisiniz…

Hatta bazı aileler var ki  Türkiye lise eğitiminde not düzeyi düşük olan çocugunun Türkiye’ de bir üniversite kazanamayacağı endişesi ile çocuklarının yurtdışından son senesini mezun olarak geldiginde çocugunun Türkiye ‘ deki Üniversite sınavına girmeden ODTU, Boğaziçi, Bilkent, Bilgi Üniversitelerinde Mühendislik veya TIP bölümüne sınavsız girebileceğini sanıyor ve bu konuda yetkili merciyi firmamız oldugunu düşünerek bizleri arıyor veya tüm maaile beraber randevu almadan/çatkapı ofisimize geliyorlar… Bu fikirleri unutun lütfen…. Yurtdışında lise okumayı tercih eden başarılı gençlerimiz üniversite eğitimlerine zaten yurtdışında devam etmek istediği için  tercih ediyor.  Eğer çocuğunuzun Türkiye’ de başarısız oldugunu ve Türkiye’ de bir üniversite kazanamayacağını düşünerek çocuğunuzun gelecek endişesiyle bize bu konuda geliyorsanız en baştan çocugunuzun yurtdışında lise okuma hakkını kaybetmiş olarak düşünebilirsiniz. Zaten hali hazırda başarılı öğrencileri seçerek yurtdışında lise kayıt taleplerini kabul ediyoruz. Bu konuda bilgi almanızı geretiren tek merci YOK’ tür. Kendi deneyimlerimize dayanarak belirtirim ki yurtdışında lise eğitimine  giden hiçbir öğrenci (sadece 1 term veya 1 semester için giden/dönemsel öğrencilerimiz hariç) Türkiye’ de Üniversite okumak için geri gelmeyi istememektedir. Burada yurtdışı eğitimci olarak Yurtdışında Lise yerleştirmeleri yapmakta olan profesyonel bir Danışmana ”siz olsanız çocuğunuzu yurtdışında lise’ye gönderir miydiniz” sorusunu birçok kez duydum ve gereksiz bir soru olduğunu, bu soruyu soran ailenin asıl sorununun bütçe yetersizliği oldugunu yılların deneyimlerine dayanarak söyleyebilirim. Bu sorunun cevabını ofis görüşmesine gelmeden çözümlemeniz gerekmektedir. Bizim için bu soru ailenin konu hakkında acemiliğini, araştırma eksikliğini ve hala yurtdışında lise yerleştirmesi ile çözemediği maddi ve manevi yetersizliklerinin olduğunu göstermektedir. Ofisimize gelecek adayların öncelikle belirgin bir bütçeye sahip olmaları ve çocuklarından eğitimleri boyunca uzak kalacaklarını kabul etmelerini beklemekteyiz. Aile içi sorunlarını çözmüş ve Yurtdışında Lise konusunda idealist adaylar için tüm detaylı ön bilgiler aşağıda görüldüğü gibidir.  Ofis görüşmesine gelecek adaylardan çocuğunuzun İngilizce dil yeterliliğinin enaz Upper Intermediate/İleri düzey olması ve bunu bir sınav skoru ile belgeleyerek mevcut transkripti/ders notları ile getirmenizi bekliyoruz. Sözel olarak ”çocugumun İngilizcesi harika, ya da çok düşük” demeniz bizler için yetersiz veridir. Yurtdışında Lise okumanın çocuğunuz için kısaca avantajları söyledir:

 1. Çocugunuza vizyon katmak,
 2. İleride ki yurtdışı eğitiminde olası uyum sorununun önüne geçmek,
 3. Lise mezuniyet notunu yüksek tutmasını saglamak,
 4. İlgili ülkede Üniversite eğitimine mezuniyet notunun yüksekliği sayesinde burslu olarak devam edebilmek.

Yurtdışında Lise https://www.allstudy.com.tr/yurtdisinda-lise/ücretleri şu şekildedir. Aşağıdaki ücretlendirmelere aile yanı konaklama dahil edilmiştir.

 • İngiltere’ de Lise ücretleri yıllık 30bingbp’ den başlamaktadır. Devlet liseleri diye bir kavram yoktur. İngilizce dil yeterliliği olmayan ve IELTS sınavı ile belgeleyemeyen öğrenciler yarım dönem 6 ay, 9 ay veya 1 yıl eğitim yılı İngilizce hazırlık yılı almak zorundadırlar.
 • Kanada’ da Lise ücretleri devlet liselerinde aile yanı konaklama dahil yıllık 25binCA$ – 35binCA$ arasında değişmektedir. Özel lise olarak bir tane Toronto, bir tane de Vancouver’ da liselerimiz vardır. Toronto’ da bulunan Royal International Academy yıllık ücreti 25binCAD iken Vancouver’ de bulunan Boldwell Lisesi yıllık 35bin CAD’ dır.
 • Amerika’ da Lise ücretleri : Yabancı öğrenciler sadece 1 yıl devlet liselerinde oıkuyabilirler. Amerika’ da devlet liseleri ücretleri, konaklama dahil 1 yıl için 25bin$ – 35bin$ arasında değişmektedir. Amerika’ da özel Lise ücretleri konaklama dahil ve hariç olarak alınabilmektedir. Konaklama dahil yıllık eğitim ücretleri 23bin$’ dan başlamakta ve 65bin$ a  kadar okul bulunmaktadır. Boston Massachusets’ de yeralan özel çocukların özel okulu olan MacDuffie Lisesi‘ ni önermekteyiz. Üstün zekalı ve başarılı gençlerin kayıt işlemlerini geçekleştirmekteyiz. The MacDuffie Highschool Lise ücreti yıllık 57bin$’dır. Yurt ve yemek giderleri dahildir.

Ofis görüşmenize gelirken veli ile beraber gerçek öğrenci adayının da gelmesini şart koşmaktayız. Beraberinizde getirmeniz gereken evraklar şunlardır:

 • İngilizce düzeyini beyan edebileceğiniz bir sınav skor belgesi (TOEFL, IELTS, Cmabridge…..etc)
 • Mevcut Transcript/Ders Notları

YURTDIŞINDA LİSE kaydı için hazırlamanız gereken evraklar şunlardır:

 1. Pasaport
 2. Vesikalık  Fotoğraf
 3. Diploma – İlköğretim
 4. Transkritp/Ders notları – İlköğretim
 5. Lise  transktriptleri (Eğitime devam ediyorsa hala)
 6. var ise IELTS skor – Her banttan 6.0 olmak şartı ile totalde IELTS 6,5 veya TOEFL 79
 7. CV
 8. Statement of Purpose – İyiniyet mektubu
 9. Öğretmenlerinden 3 tane Recommendation  Letters /Referans mektubu

ALL STUDY Lise Kayıt / Danışmanlık / Vize hizmetlerihocalarla iletişim ve ders takipleri/öğrenci ile birebir iletişim ücretlerimiz şöyledir: Kanada: 2000TL,  Amerika: 2000TL,  İngiltere: 3000TL

*******ÖZEL İSTEK ÜZERİNE********

ALS STUDY Tam Danışmanlık hizmet sistemi

Hali hazırda eğitim aldığı okuldaki mevcut öğretmenleri ile iletişim, Formların Türkiye’deki ilgili eğitim kurumlarından alınması, Mektupların hazırlanması İngilizce sınava hazırlanma için öğretmen bulunması desteği, IELTS/TOEFL On-Line kayıt işlemi talep üzerine aileye ilgili ülkede ev kiralama hizmeti, Velilerden 1 ine vize başvurumu…. fiyatları danışmanınızdan öğreniniz…

 • Yurtdışında Liseler her yılın Ocak ve Agustos ayında açılırlar.
 • Hedeflediğiniz dönemden 6 ay önce kayıt işleminizi başlatmanız zorunluluktur.

Yukarıdaki bilgiler dahilinde randevu talebiniz için Bilgi İstek Formunu doldurmanız yeterlidir. Firma asistanımız sizleri arayacak ve uygun gördüğü taktirde mentorümüzle görüştürmek üzere randevunuzu bildirecektir.

Bilgilerinize…..

 

********************

 

YURTDIŞINDA LİSEDEN MEZUN OLAN GENÇLERE TÜRKİYE’ DE SINAVSIZ ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ İMKANI / AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye’ 2013 Ağustos ayında işleme konulan yasa gereği ”Yurtdışında bir liseden mezun olan öğrenci, Türkiye’ de istediği Üniversiteye girebilmek için Üniversite sınavına girmek zorunda kalmayacak.” Bu nedenle yasa açıklandığından bu yana yani 2013 yılından itibaren basta Kanada ve Amerika liselerine aşırı rağbet almaktayız. Türk aileler yurtdışında liselerin maliyetlerinin uygun oluşu nedeniyle hiç zorlanmadan, çocuklarının Türkiye’ de istediği üniversiteye giriş hakkına sahip olmalarının yanında,  yurtdışında aldıkları lise eğitimlerinin üstün kalitesi nedeni ile çocuklarının dünya sıralamasında ilk 500′ de olan aşağıdaki üniversitelere rahatlıkla kabul edilme avantajlarından faydalanmak istemelerinden dolayı bu yasa açıklanmasından bu yana 25 tane Kanada, Amerika ve İngiltere liselerine öğrenci yerleştirdik.

Üstelik çocuğunuzun son yılında, yani 12. sınıfta iken dahi kaydını yapabiliyoruz. Sadece son yılı yurtdışında okuyarak çocuğunuzun mezun olması da mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey anne ve babaların bizimle iletişime geçmeleridir. Görüşmeler telefonda yapılmamaktadır. 0212 259 60 75 no’lu telefondan aradığınızda hemen ofise gelmeniz üzere randevu verilecektir.

Yurtdışında bir liseden mezun olan çocuğunuzun kolaylıkla kabul edilebileceği Üniversiteler şöyledir.

AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago,

İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)

KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen’s Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.

TÜRKİYE’DE SINAVSIZ KABUL EDİLEBİLECEĞİ ÜNİVERSİTELER: Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi.

***************

Yurtdışında Lise değişimi

Lise transferleri

Anne babalar şüphesiz çocukları için yaşıyorlar. Çocuklarını sınav stresinden uzak yetiştimek, dünyanın en iyi üniversitelerinde okuma şansını elde etmek tüm anne ve babaların isteği. İşte bu nedenle son yıllarda inanılmaz bir şekilde yurtdışında lise değişim programlarını ve uzun süreli lise yerleştirmelerini yapmaktayız.

Lise son sınıfta veya 3. Sınıftaki bir öğrenci çok rahatlıkla yurtdışında Lise eğitimini tamamlayarak dünyanın TOP dediğimiz üniversitelerine sınavsız giriş hakkı kazanıyorlar. Bu konuda Kanada ve Amerika en çok talep alan ilk ülkedir. Amerika’ da büyük ve ünlü üniversitelere giriş için zorunlu olan SAT sınavını öğrenci lise eğitimi süresinde zaten bu konuda yetiştirildiği için kolayca almaktadır. Ve hatta çocuğunuz eğitim alırken hangi üniversitelere yerleşeceği bile çoktan belirlenmiş olur.

Yurtdışında IB liselerine devam eden öğrenciler IB diploma notlarına göre üniversitelere yerleştirilirler. Sırası ile lise değişimi ve lise yerleştirmeleri   yaptığımız ülkeler Kanada, Amerika, İngiltere, İrlanda, Avusturalya, Yeni  Zelanda, Almanya ve İsviçre’ dir. Lise eğitimleri okuldan okula ve hatta ülkeden ülkeye değişmektedir.  Örneğin;

 • Kanada – Yıllık lise eğitim ücretleri  13.000 – 22.000 usd
 • Amerika – Yıllık lise eğitim ücretleri 16.000 – 45.000 usd
 • İngiltere – Yıllık lise eğitim ücretleri 12.000 – 22.000 gbp

Çocukları ile yurtdışına gidecek olan velilere de aynı anda vize almaktayız. Hatta çok özel okullar aileler için özel geziler dahi düzenlemektedir.  İyi durumdaki ailelerimizin çocuklarına yakın olmak için ev kiralamak istediklerinde yine destek vermekteyiz. Liselerin konaklamaları ya yurt ya da aile yanı konaklama olarak 2 çeşittir. Kanada’ da aile yanı konaklamalar kullanılırken, İngiltere’ de sadece yurt konaklama verilmektedir. Amerika’ da özel okul statüsündeki okullarda ancak yurt konaklama mevcuttur. Devlet liselerinde sadece aile yanı konaklamalar vardır.

Yurtdışında liselerde konaklama ücretleri;

 • Kanada’ da konaklama ücreti – Yıllık 8000 – 12.000 cad
 • Amerika’ da konaklama ücreti – Yıllık 8000 – 16.000 usd
 • İngiltere’ de konaklama ücreti – Yıllık 7000 – 9000 gbp

***

Yurtdışında 15 yaşına gelmiş bir öğrenci yaz okulları, öğrenci değişim programları sayesinde birkaç ülkede eğitim alma şansına sahip olması nedeni ile farklı bir ülke de Lise eğitimine devam etmesi farklı olarak algılanmamaktadır. Aileler çocuklarını teslim ettikleri Eğitim kurumlarına ve kaliteleri dünya çapında onaylanmış Liselere gönül rahatlığı ile çocuklarını teslim edebilmektedirler.  Ailelerden gelen taleplerde en can alıcı özellik çocuklarının üstün başarılarını fark etmeleri ve gelecek planlarını başarılarına oranlar büyük tutma hedefleri oluşturmaktadır.

Türkiye’ de henüz son 5 senedir Yurtdışında Lise Okumanın önemi anlaşılmıştır. Her ne kadar diğer yurtdışı eğitim programlarıyla karşılaştırıldığında sayısı yok denecek kadar az gibi görünse de yılda 12 tane Lise Başvurusu gerçekleştirebilmek büyük bir başarıdır.Lise yerleştirmelerinde özellikle önerdiğimiz ülkeler sırası ile Kanada,  İngiltere, İrlanda, Amerika ve Avusturalya’dır.

Yurtdışında Lise Eğitimi

Çocuğunuzu 4 senelik Lise Eğitimine tamamı ile gönderebileceğiniz gibi sadece 5 aylık akademik yarıyılı da okutmak için gönderebilir siniz. Görüşmelerimizde velilerin birçoğu Yurtdışında Eğitimi onaylamakta ve çocuklarının böylesi mükemmel bir eğitime katılmalarını istemektedirler. Fakat çocuğunuzun Yurtdışında Lise eğitiminebaşlayabilmesi için  her şeyden önce çocuğunuzu yakından tanımanız ve sizlerden ayrı kalmasını gerektiren, yatılı eğitime yatkınlığını bilmeniz çok daha önemlidir.

 1. Çocuğunuz yurtdışında yaşamak için ne kadar hazırlıklı?
 2. İhtiyaçlarını karşılayabilecek ya da yetkililerden yardım isteyebilecek durumda mı?
 3. Yabancı dili kendisini ifade edebilecek kadar var mı?
 4. Türkiye’ deki eğitim hayatı dikkat çekecek kadar başarılı mı? Ya da spor alanında çok özel başarıları var mı?
 5. Lise eğitimi sonrası Üniversite için hedefleriniz var mı?
 6. Maddi olanaklarınız çocuğunuzun yurtdışı eğitim ve yaşam masraflarını ödeyebilecek düzeyde mi?

Eğer bu sorulara evet diyebiliyorsanız, karşılıklı yapacağımız görüşmede çocuğunuzun gelecek hedeflerine en uygun Ülke önerileri ile işlemlerimize başlamaktayız. Yurtdışı Lise Programları yerleştirmelerini ‘’Lise Eğitimi Danışmanlık Hizmetleri’’ tarifesinde öngörüldüğü şekilde ücretlendirmekteyiz. Çocuğunuzun Lise eğitim hayatına başlayana kadar yapılacak tüm işlemleri bizlerin, eğitim hayatına başladığı andan itibaren ise Okulundaki danışmanının tarafından birebir yürütülmektedir.

Yurtdışı Lise eğitiminde uzman kadromuz ile bu konuda hizmet vermekten mutluyuz.

Çocuklarınızın geleceği emin ellerde!

Türkiye’ de lise eğitimleri yıllık ortalama 9000Euro’ dur. Aşağıda ülkelere göre senelik Lise eğitim ücretleri aşağıda görülen fiyatlardan başlamaktadırlar.

Kanada (İngilizce ya da Fransızca) 10.000 Euro

İngiltere’ de 30.000 EuroYurtdışında Lise

Amerika 25.000 Euro

İrlanda 15.000 Euro

Avustralya 25.000 Euro

Almanya xxx Euro

Yeni Zelanda 25.000Euro

Fransa xxx Euro

İspanya xxx Euro

İtalya xxx Euro

Yurtdışında lise değişimi ve yurtdışında liseler için danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak isteyenler 0212 259 60 75 no’ lu ofis telefonlarımızı aramaları gerekmektedir. Ön görüşme için bir randevu belirlenecek ve yurtdışında lise konusunda uzman danışmanımızla birebir görüşmeniz sağlanacaktır.

Yurtdışında Lise hakkında detaylı bilgi için IHS STUDY yurtdışında lise  websitemizi inceleyebilirsiniz.


Yurtdışından mezun olana Türkiye’ de sınavsız üniversite

YÖK, yurtdışında okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Türkiye’de sınavsız üniversite hakkı verdi. Lise öğretiminin tamamını yurtdışında tamamlayan Türk vatandaşlar, Türkiye’de üniversite eğitimden ücretsiz faydalanacaklar.

RESMİ Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile 2013-2014 eğitim-öğretim yılında, ortaöğretimlerini yurtdışında bitirmeleri şartıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler, üniversiteyi Türkiye’de okumak istediklerinde üniversite sınavına girmeyecek, harç, ‘öğrenci katkı payı’ ödemeyecek.

YABANCI ÖĞRENCİ YASASI

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bu yasa değişikliğinin dışında geçen yıl, “Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esaslar Son Şekli” adı altında yayınladığı yönetmelikle, yabancı öğrenci kabul etmek isteyen üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerinin birinci, ikinci öğretimleri ile uzaktan eğitim ve açık öğretim programlarında kontenjan ayrılmasını kararlaştırmıştı. Uygulama bu sene başladı.

Sınav ve ücret zorunluydu

YÖK’ün geçen yılki sınavsız üniversite düzenlemesinden önce, Türk öğrenciler Türkiye’de üniversite eğitimi almak istediklerinde, YÖK tarafından yapılan yabancı öğrenci sınavına girmek zorundalardı. Buna ek olarak Türk öğrenciler, Türkiye’ye geldiklerinde de üniversitelerine öğrenim ücreti ödeme şartı vardı. Yeni düzenlemede ise öğrenciler hem sınava girmeyecek hem de ücret ödemeyecek. Eğitim ücreti en yüksek olan Tıp Fakülteleri’nin yabancı öğrencilerden aldıkları öğrenim ücreti 15 bin TL’ye kadar ulaşıyordu.

Kriterleri okul belirleyecek

Üniversiteler, kabul koşullarını kendi belirleyecek. Türkçe yeterliliği, lise akreditasyonu ve not ortamaları gibi kriterler üniversitelerce belirlenebilecek. Üniversitenin aradığı uygun şartları taşıdığında her isteyen Türk öğrenci istediği bölüme girebilecek. Öğrenciler YÖK onayı ile eğitime başlayacak.

Alıntı: Hürriyet Gazetesi – 07 Eylül 2013

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU