Fransa’da Lise Eğitimi

Ecole Des Roches Okulu, Fransa’ da 6 ila 18 yaş arası çocuk ve gençler için 1899 yılından bu yana tam 114 yıldır hizmet vermektedir. Yatılı yani boarding hizmeti veren bu okul, Paris’ ten 1 saat uzaklıkta Normandiya’ da 60 hektometre alanda ağaçlar ve çiçeklerle dolu bir alanda, geniş bir kampüste hizmet vermektedir.

Başarılı çocukları,  barış ve mutluluğu idealize etmiş bir cennette, üstün bir eğitim sistemi ile hayal edilemez spor tesislerinde yetiştirmektedir. Ecole des Roches, her yıl 600’ den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 140 farklı ülkeden, sayısız velilerin referansları mevcuttur.

 1. İlkokul – Primary School: 6 ile 11 yaş arasında
 2. Ortaokul – Secondary School: 6. Sınıftan 8. Sınıfa kadar verilen eğitimlerdir.
 3. Lise – High School: 9. sınıftan 12. Sınıfa kadar süren eğitimdir.
 4. Yoğunlaştırılmış dersler: Ortaokul ve Lise çocukları içindir. Çocuğunuz için hedeflediği alanlarda verilecek özel eğitimleri kapsar.

İlkokul, ortaokul, lise programlarının yıllık fiyatı 19.470 Euro’ dur. Konaklama, yemek, sağlık sigortası gibi diğer genel giderlerle toplam 33.500 Euro’ dur. 3 taksitle ödeme yapılabilir.  Ders içerikleri ve kayıt işlemleri ile ilgili ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ecole Des RochesEcole Des Roches Okulu, Fransızca dil eğitimlerini 6 farklı şekilde vermektedir.

1 –Akademik Yıl: Fransızca eğitim verilerek mevcut eğitimin Fransız Bakalorya eğitim sistemine uygunluğu sağlanır. Yabancı öğrencilerin Fransız Üniversitelerine girişini kolaylaştıran bir programdır. Bir yıl sürelidir.  Hangi yaş ve eğitim düzeyinde olursanız olun bu 1 senelik programa katılabilirsiniz. Bu 1 yıllık Akademik program son 20 senedir başarıyla uygulanmaktadır. Bu programa katılan yabancı öğrencilerin %99 ‘ u prestijli Fransız Üniversitelerinde ve Yüksek lisans programlarında okumaktadır.  Haftalık ücreti 830 Euro’ dur.

2 –Kısa süreli Akademik Program: Herhangi bir zamanda, eğitim dilimi içerisinde en kısası 3, en fazlası 5 haftalık programdır. Bu eğitimle öğrencilere Fransız entegrasyonuna uygunlukları sağlanır.

 • 3 hafta:  1940 Euro,
 • 4 hafta: 2900 Euro
 • 5 hafta:  3860 Euro

3 –Yaz Kampları: Haziran ve Ağustos ayları arasında yoğun Fransızca dersleri, farklı alanlarda spor programları, kültürel ve turistik ziyaretler ve sosyal etkinlikler ile birlikte verilir. Yoğun Fransızca, sözlü ve uygulamalı eğitim olarak verilir. Fransız kültür ve geleneklerini öğretir. 3 hafta, 5 hafta, 6 hafta ve 9 haftalık olmak üzere 4 farklı periyod vardır.

 • 3 hafta yaz okulu:  3310 Euro,
 • 5 hafta yaz okulu:  5200 Euro
 • 6 hafta yaz okulu:  6100 Euro
 • 9 hafta yaz okulu:  8390 Euro

4 –Kış Kampları: Ocak ayında verilen sadece 4 haftalık programdır. Güney Yarımküre öğrencileri için açılmış bir programdır. Fransızca öğrenmek isteyen öğrencilere 4 hafta süren hızlandırılmış bir eğitim vermektedir.  Fiyatı 3980 Euro’ dur. Kış kampları öğrencilere Fransız geleneklerini öğretir. Yazılı ve uygulamalı Fransızca eğitim verilmektedir.

5 –Grup Gezileri: Grubu koordine eden koordinatörün tamamen ücretsiz katıldığı 10 ile 30 kişilik gruplara verilen eğitim ve gezi programlarıdır. Bu programın ücreti istenen plan ve programa göre değişmektedir. Örnek: Tenis: 23 Euro, Karting: 44 Euro, Piyano: 30 Euro, Golf: 34 Euro, Gitar: 30 Euro, At binme: 38 Euro… gibi birçok farklı dersler mevcuttur.

6 –Uluslararası Bakalorya: Bu yeni program, Avrupa’da ilk defa uygulanacak olan benzersiz bir programdır.  İsteğe bağlı olarak bilgi verilecektir.

Fransa’ da lise okumak, Fransa’ da ilkokul, Fransa’ da ortaokul, Fransızca dil okulları, Fransa’ da yaz kampları, Fransa’ da kış kampları, Fransa’ da  akademik yıl, Fransa’ da kısa süreli eğitim programları, kısaca Fransa’ da eğitim ve Fransız eğitim sistemleri hakkında  detaylı bilgi ve danışmanlık için 0212 259 60 75 no ’ lu ofis telefonlarımızı arayarak randevu almaları gerekmektedir. Yurtdışında lise konusunda uzman danışmanımız Selin Mermerci ve Aylin Karataş ile birebir görüşmeniz sağlanacaktır.

Fransa'da Lise Eğitimi
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU