Kanada’da Lise Eğitimi

Kanada'da Lise Eğitimi

Kanada Lise ücretleri23binCA$ – 35binCA$ arasında değişiyor. Bu fiyatlar 1 yıllık eğitim,konaklama, yemek ücretleri dahil fiyatlardır. Listemizde 120 adet Kanada Devlet Lisesi ile anlaşmamız var. Kanada devlet liseleri ücretlerin ve Kanada dolarının düşüklüğü nedeni ile Türk ailelerimiz tarafından fazla tercih ediliyor. Ayrıca bazı aileler ileri vadede Kanada‘ya yerleşmeyi planladıkları için önceliği çocuğunun uyum sorununu çözmek üzere odaklanıyor. Eğer sizin de bu şekilde bir planınız var ise Kanada içerisinde Kanada Göçmenlik hizmetlerimizden de faydalanabiliyorsunuz. British Columbia eyaleti yine Türk ailelerimizin en fazla tercih ettiği Kanada eyaletidir. Kanada’da Üniversite sınavı yoktur. Kanada Lise eğitimlerinde öğrencinin özellikle ilgi duyduğu alana yönlendirilerek eğitim alması ve mezuniyetinde bu alanda bir Üniversite okuması hedeflenir.

Kanada liselerinden mezun olan çocuklarımızı/gençlerimizi Kanadada en iyi üniversitelere başarı bursu ile Kanada üniversitelerine başlamalarını sağlıyoruz. Kanada’da özel liselerde ise 2 tane Toronto, 1 tane de Vancouver’ da olmak üzere toplam özel 3 Lise vardır. Toronto’ da özel lise kategorisinde Royal International Academy  ücreti 25.000ca$, TAIE High school 50,000CAD, Vancouver şehrinde özel lise olan Boldwell Lisesi ücreti 50,050CAD’ dır. 1 yıllık eğitim ve konaklama ücretleri dahildir.

Kanada devlet liselerinde 18 yaş altı öğrencilere sadece aile yanı konaklama verilir. Aileler  okullar tarafından değil devlet tarafından seçilmiş seçkin ailelerdir. Çocuğunuzun kayıt işlemleri yapabilmemiz için ders notlarının minimumda 65 olması zorunludur. Eğitim başlangıç tarihi her yılın sadece Ağustos ayıdır.  Kayıt işlemlerinizi en geç her ayın Şubat-Mart aylarında başlatmanız zorunludur.

Ayrıca çocuğunuz dilerseniz yarım dönem yılında da eğitime başlayabiliyor. Yarı dönem eğitim yılı Ocak ayında başladığı için Türkiye’ de ki eğitim sistemi ile tarihler çakışıyor. Zira Türkiye’ nin yarı dönem yılı Şubat ayıdır. Danışmanınız olarak bizler Kanada Lise başlangıç tarihi olarak Semester/Ağustos başlangıç tarihini hedefliyoruz.

Kanada’da Lise eğitimleri özel kolejler ve eyalet liselerinde verilen programlardır. Kanada’ da lise okumaya giden öğrenci potansiyelimizin 100% ü halihazırda Türkiye’ de özel bir lisede okuyor. Yani öğrencilerimiz için miminumda 30binTL – 50binTL zaten yıllık eğitim için ödeme yapan bir aile profili ile karşılaşıyoruz. 2013 yılından itibaren basta Kanada liselerine aşırı rağbet alıyoruz. Türk aileler yurtdışında liselerin maliyetlerinin uygun oluşu nedeniyle hiç zorlanmadan, çocuklarının tüm Dünyada istediği üniversiteye giriş hakkına sahip olmalarının yanında,  Kanada’da aldıkları lise eğitimlerinin üstün kalitesi nedeni ile çocuklarının dünya sıralamasında ilk 500′ de olan aşağıdaki üniversitelere rahatlıkla kabul edilme avantajlarından faydalanmak istiyorlar.

Üstelik  Kanada Liselerine çocuğunuzun son yılında, yani 12. sınıfta iken dahi kaydını yapabiliyoruz. Sadece son yılı Kanada’da okuyarak çocuğunuzun mezun olması da mümkün. Bu konuda Türkiye’ de aldıgı ders içerikleri çok ama çok önemlidir. Bildiginiz üzere Tarih, İngilizce, Türkçe derslerinin Kanada eğitim sisteminde geçerliliği yoktur. Bunun için yapmanız gereken tek şey anne ve babaların bizimle iletişime geçmeleridir.

Kanada’da Üniversite sınavı yoktur! Kanada Lise eğitimlerinde öğrencinin özellikle ilgi duyduğu alana yönlendirilerek eğitim alması ve mezuniyetinde bu alanda bir Üniversite okuması hedeflenir. Kanada’da  Lise eğitimi mezuniyetinden hemen sonra  çocuğunuzun kolaylıkla kabul edilebileceği Üniversiteler şöyledir.

 • KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen’s Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.
 • AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago,
 • İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)

Kanada’da  Lise Eğitimi almak için hazırlsnmsı gaereken evraklar şunlardır;

KANADA’ DA LİSE OKUMAK İN  HAZIRLAMANIZ GEREKEN KAYIT EVRAKLARI:

Öğrenci henüz Türkiye’de mezun olmamış ise önceki eğitim kurumundan alınmış ders ve not dökümleri,

 1. Pasaport
 2. Öğrenci mezun olmuş ise mezuniyet belgesi veya diploması,
 3. Henüz lise eğitimine devam ediyorsa ders notlarını gösteren transkriptleri
 4. Bu evrakların İngilizce tercümeleri,
 5. Öğretmenleri tarafından İngilizce olarak yazılmış akademik referans mektupları (3 adet)
 6. Öğrencinin neden Kanada’ da Lise eğitimi almak istediğini, o ana kadar yaptıklarını ve gelecek planlarını anlatan motivasyon mektubu (tarafımızdan destek verilmektedir.)
 7. Öğrencinin İngilizce dil seviyesini gösteren resmi belge ( Okulundan alacağı yazı, TOEFL / IELTS / CAMBRIDGE sınav skoru). İngilizce yeterliliğini belgeleyemeyen öğrencilerin İngilizce hazırlık programlarına katılacağını belgeleyen taahhüt mektubu.
 8. Eğitim ve yaşam masraflarının yeterli olduğunu belgeleyebileceğiniz bankanızdan alacağınız İngilizce Banka/Hesap Mektubu
 9. Anne ve babadan alınacak İngilizceye çevrilmiş noter onaylı izin belgesi / Muvafakatname
 10. Lise kayıt, danışmanlık, vize hizmet bedeli

Kanada Lise eğitimlerine Ağustos  ve Ocak aylarında öğrenci kabul etmektedirler. Başvuru işlemlerini en geç 5 ay öncesinden (Mart) başlatmamız gerekmektedir. Katılımcılar 9. ve 10. sınıftan itibaren lise programlarına katılabilmektedirler. Kanada da Lise eğitimi senelik eğitim, konaklama, kitap, sigorta ücretleri kısacası her şey dahil toplam 23,000 Kanada doları ‘ dan  başlamaktadır.

Kanada’ da Lise Eğitimi alabilmek için geçerli şartlar nelerdir?

Aşağıda vereceğimiz örneklemeler bu zamana değin tarafımıza yapılmış başvurularda karşılaştıgımız ortak konular toparlanarak hazırlanmıştır. Her birey için sınırlandırılamaz. Her başvuru kendi içerisinde ayrıcalıklı özelliklere sahiptir.

Kanada liseleri yıllık eğitim ücretleri : Ofis görüşmelerimizde Kanada sosyal bir devlet özelligine sahip oldugu için Kanada devlet liselerindeki  lise eğitimini Türkiye’ de devlet liselerindeki gibi ücretsiz sanan birçok aile ile karşılaşıyoruz. Maalesef böyle birşey mümkün değil. Kanada devlet liselerinin ücretleri yıllık 25binCA$ ‘dan başlamaktadır. Eğitim ve aile yanı konaklama bu ücrete dahildir. Eğitim 4 sene sürelidir. Kısaca yıllık minimumda 25binCA$ maksimumda 33binCA$ gideri olacak şekilde bir bütçeye sahip olacak ailelerin bizlerle iletişime geçmelerini bekliyoruz. Güncelleme tarihimiz 05 Nisan, 2017′ dir. Bu bütçeye sahip olmayan aileler lütfen burs, indirim, daha ucuz okul yok mu gibi soruların ana ve net cevabı olarak Kanada devletinde böyle bir eğitim sisteminin olmadığını en baştan kabul etmeleri gerektiğinin altını çiziyoruz.

Firmamız websitesinde yazan tüm bilgiler okunmak üzere yazılmııştır. Uzun yıllar süren faaliyetimiz sürecinde  birçok kez yurtdışında lise eğitimi gibi detaylı bir konu için randevu almadan çat kapı ofisimize gelen ve ve 10binTL’ ye (yanlış anlamadınız 10binTL) Kanada’ da devlet lisesi soran ailelerle de karşılaştık.   ”Çocuğumuz burada xxxxx lisesinde burslu okuyor. Okulun ücreti 30binTL ama biz burslu oldugu için 10binTL veriyoruz diyebiliyor” kısaca burs mu istiyorsunuz? sorumuzun cevabına ”Hayır” diyorlar.. Ne istediğinizi açıkça söylerseniz yardımcı olabiliriz diyoruz, sessizlik, ve eşlerin birbirlerine bakışları….Burada okudukları üzerine biliyorlar ki yurtdışında  devlet liselerinde burslu  diye bir mantık yok….  Net ve özet olarak Kanada devlet liseleri veya Kanada özel liselerde (çocuğunuzun çok özel yetenekleri var ise elbette burs sağlayabiliyoruz) çocuğunuzun eğitim alabilmesi için minimumda yıllık 25binCA$  harcayabilecek bütçeniz olmalıdır. Eğer bütçeniz yok ise çocugunuzun şuan Türkiye’ de lise eğitimine devam edeceğini kabul ediniz.

Çocugunuz çok başarılı, burs alabilir mi sorularının karşılıgını öncelikle Türkiye’ de aramanızı öneriyoruz. Çok başarılı çocukları Türkiye Cumhuriyeti burslandırıyor, gelecekleri için önlerine yurtiçinde ve yurtdışında çok farklı şanslar sunabiliyor. Sizler hiçbirşey bilmeseniz dahi zaten hali hazırda özel lisede eğitim alan üstün başarılı çocuğunuz sınıf öğretmenleri tarafından yönlendirilebiliyor. Bu fırsattan bu zamana değin faydalanamamış bireyler demek ki burs alabilecek bir durumda asla olamadılar. Ofis görüşmemizde bu sorunun cevabını sadece ailelerin çocuklarının yurtdışında eğitim almaları için yeterli bütçeleri olmadıgını, sadece bu durumu sesli olarak dile getirmediklerinden henüz kabul edemediklerini anlıyoruz. Bunu anlayabilmeniz için ofisimize gelmezden önce yukarıda belirtilen bütçeye uygun olup olmadığınızı netleştirmenizi istiyoruz.

2004 yılından bu yana yurtdışı eğitim alanında faaliyet vermekte olan firmamız, her yıl 1000 den fazla öğrencinin yurtdışında eğitim almasına yardımcı olmaktadır.  Yurtdışında bulunan tüm dil okullarının ve 3000′ den fazla Üniversitenin Türkiye temsilciliğini yürütmekteyiz.  İşlemlerimizi garantili vize kapsamında sürdürüyor; öğrenci adaylarımıza görüşmelerimizde sundugumuz koşulları tamamladıklarında kayıt işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Toronto ve Vancouver şehrinde  bizzat ALL STUDY öğrencilerimize hizmet veren  ALL STUDY danışmanlarımız vardır. ALL STUDY yurtdışı eğitim  hizmetlerimiz ​​ ​​yurtdışında eğitim hayatınız süresince devam eder.  Yurtdışında Lise temsilcilik ofisimiz IHS STUDY olarak hizmet vermektedir. Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve bursları​nı​  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kolay İletişim için 0212 259 60 75 –  0544 259 60 71

Bilgilerinize…. 

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU