Skip links

Kanada’da Lise Eğitimi

Kanada'da Lise Eğitimi

Kanada’da Lise eğitimleri özel kolejler ve eyalet liselerinde verilen programlardır. Kanada’ da lise okumaya giden öğrenci potansiyelimizin 100% ü halihazırda Türkiye’ de özel bir lisede okumaktadır. Yani öğrencilerimiz için miminumda 30binTL – 50binTL zaten yıllık eğitim için ödeme yapan bir aile profili ile karşılaşmaktayız.

Buna karşın Kanada devlet liselerinde lise eğitimi Türkiye’ deki gibi ücretsiz sanan birçok aile ile karşılaşıyoruz. Maalesef böyle birşey mümkün değil. Kanada devlet liselerinin ücretleri yıllık 25binCA$ ‘  dan başlamaktadır. Eğitim ve aile yanı konaklama bu ücrete dahildir. Eğitim 4 sene sürelidir. Kısaca yıllık minimumda 25binCA$ maksimumda 30binCA$ gideri olacak şekilde bir bütçeye sahip olacak ailelerin bizlerle iletişime geçmelerini bekliyoruz. Güncelleme tarihimiz 05 Ocak 2017′ dir. Bu bütçeye sahip olmayan aileler lütfen burstu, indirimdi, daha ucuz okul yok mu gibi soruları Kanada devletinde böyle bir eğitim sisteminin olmadığını en baştan kabul etmeleri gerektiğinin altını çiziyoruz.

ALL STUDY ile on-line platform üzerinden bizlerle iletişime geçen aileler içerisinde hala güncel bilgileri ekranımızda açık ve anlaşılır şekilde yazıldığı halde hiç yorulmadan çat kapı ofisimize gelerek 10binTL’ ye (yanlış anlamadınız 10binTL)  Kanada’ da devlet lisesi soran aileler oluyor. Ekranda bu yazıyı okudugunuz halde nasıl bu soruyu sorabiliyorsunuzun yanıtı  ”Çocuğumuz burada xxxxx lisesinde burslu okuyor. Okulun ücreti 30binTL ama biz burslu oldugu için 10binTL veriyoruz diyebiliyor” kısaca burs mu istiyorsunuz? sorumuzun cevabına ”Hayır” diyorlar.. Ne istediğinizi açıkça söylerseniz yardımcı ollabiliri diyoruz, sessizlik, ve eşlerin birbirlerine bakışları….Burada okudukları üzerine biliyorlar ki yurtdışında  devlet liselerinde burslu  diye bir mantık yok….  Net ve özet olarak KANADA DEVLET LİSELERİ VEYA KANADA ÖZEL LİSELERDE ÇOCUĞUNUZUN EĞİTİM ALABİLMESİ İÇİN MİNİMUMDA YILLIK 25BİNCA$ HARCAYABİLECEK BÜTÇENİZ OLMALIDIR. EĞER BÜTÇENİZ YOK İSE LÜTFEN ÇOCUGUNUZUN ŞUAN TÜRKİYE’ DE Kİ LİSE EĞİTİMİNE DEVAM EDECEĞİNİ KABUL EDİNİZ.

Çocugunuz çok başarılı, burs alabilir mi sorularının karşılıgını öncelikle Türkiye’ de aramanızı öneriyoruz. Çok başarılı çocukları Türkiye Cumhuriyeti burslandırıyor, gelecekleri için önlerine yurtiçinde ve yurtdışında çok farklı şanslar sunabiliyor. Sizler hiçbirşey bilmeseniz dahi zaten hali hazırda özel lisede eğitim alan üstün başarılı çocuğunuz sınıf öğretmenleri tarafından yönlendirilebiliyor. Bu fırsattan bu zamana değin faydalanamamış bireyler demek ki burs alabilecek bir durumda asla olamadılar. Ofis görüşmemizde bu sorunun cevabını sadece ailelerin çocuklarının yurtdışında eğitima almaları için yeterli bütçeleri olmadıgını, sadece bu durumu sesli olarak dile getirmediklerinden henüz kabul edemediklerini anlıyoruz. Bunu anlayabilmeniz için ofisimize gelmezden önce yukarıda belirtilen bütçeye uygun olup olmadığınızı netleştirmenizi istiyoruz.

Kısaca Kanada devlet ve Kanada özel liselerin ücretleri 23binCA$ – 35binCA$ arasında değişmektedir. Bu ücrete yıllık eğitim ve konaklama ücreti dahildir. Kanada ‘ da 18 yaş altı öğrencilere yurt konaklama verilemez. Sadece aile yanı konaklama verilir. Ailer okullar tarafından değil devlet tarafından seçilmiş seçkin ailelerdir. Çocuğunuzun kayıt işlemleri yapabilmemiz için ders notlarının minimumda 65 olması zorunludur. Eğitim başlangıç tarihi her yılın sadece Ağustos ayıdır.  Kayıt işlemlerinizi en geç her ayın Şubat-Mart aylarında başlatmanız zorunludur.

Ayrıca çocuğunuz dilerseniz yarım dönem yılında da eğitime başlayabilmektedir. Yarı dönem eğitim yılı Ocak ayında başladığı için Türkiye’ de ki eğitim sistemi ile tarihler çakışmaktadır. Zira Türkiye’ nin yarı dönem yılı Şubat ayıdır. Yine de bizler ALL STUDY olarak Kanada Lise başlangıç tarihi olarak Semester/Ağustos başlangıç tarihini hedefleriz.

2013 yılından itibaren basta Kanada liselerine aşırı rağbet almaktayız. Türk aileler yurtdışında liselerin maliyetlerinin uygun oluşu nedeniyle hiç zorlanmadan, çocuklarının Dünyada istediği üniversiteye giriş hakkına sahip olmalarının yanında,  Kanada’da aldıkları lise eğitimlerinin üstün kalitesi nedeni ile çocuklarının dünya sıralamasında ilk 500′ de olan aşağıdaki üniversitelere rahatlıkla kabul edilme avantajlarından faydalanmak istemelerinden dolayı, yani son 3 ay içerisinde 14 tane Türk öğrencimizi seçkin Kanada  liselerine  yerleştirdik.

Üstelik  Kanada Liselerine çocuğunuzun son yılında, yani 12. sınıfta iken dahi kaydını yapabiliyoruz. Sadece son yılı Kanada’da okuyarak çocuğunuzun mezun olması da mümkün. Bu konuda Türkiye’ de aldıgı ders içerikleri çok ama çok önemlidir. Bildiginiz üzere Tarih, İngilizce, Türkçe derslerinin Kanada eğitim sisteminde geçerliliği yoktur. Bunun için yapmanız gereken tek şey anne ve babaların bizimle iletişime geçmeleridir. Görüşmeler telefonda yapılmamaktadır. 0212 259 60 75 no’lu telefondan aradığınızda ofiste görüşmek üzere randevu verilecektir.

Kanada’da  Lise eğitimi alarak mezun olan çocuğunuzun kolaylıkla kabul edilebileceği Üniversiteler şöyledir.

KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen’s Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.

AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago,

İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)

 

Kanada’da  Lise Eğitimi için başvuru şartları şunlardır:

KANADA’ DA LİSE OKUMAK İN  HAZIRLAMANIZ GEREKEN KAYIT EVRAKLARI:

Öğrenci henüz Türkiye’de mezun olmamış ise önceki eğitim kurumundan alınmış ders ve not dökümleri,

  1. Pasaport
  2. Öğrenci mezun olmuş ise mezuniyet belgesi veya diploması,
  3. Henüz lise eğitimine devam ediyorsa ders notlarını gösteren transkriptleri
  4. Bu evrakların İngilizce tercümeleri,
  5. Öğretmenleri tarafından İngilizce olarak yazılmış akademik referans mektupları (3 adet)
  6. Öğrencinin neden Kanada’ da Lise eğitimi almak istediğini, o ana kadar yaptıklarını ve gelecek planlarını anlatan motivasyon mektubu (tarafımızdan destek verilmektedir.)
  7. Öğrencinin İngilizce dil seviyesini gösteren resmi belge ( Okulundan alacağı yazı, TOEFL / IELTS / CAMBRIDGE sınav skoru). İngilizce yeterliliğini belgeleyemeyen öğrencilerin İngilizce hazırlık programlarına katılacağını belgeleyen taahhüt mektubu.
  8. Eğitim ve yaşam masraflarının yeterli olduğunu belgeleyebileceğiniz bankanızdan alacağınız İngilizce Banka/Hesap Mektubu
  9. Anne ve babadan alınacak İngilizceye çevrilmiş noter onaylı izin belgesi / Muvafakatname
  10. ALL STUDY Lise kayıt, danışmanlık, vize hizmet bedeli

Kanada Lise eğitimlerine Ağustos  ve Ocak aylarında öğrenci kabul etmektedirler. Başvuru işlemlerini en geç 5 ay öncesinden (Mart) başlatmamız gerekmektedir. Katılımcılar 9. ve 10. sınıftan itibaren lise programlarına katılabilmektedirler. Kanada da Lise eğitimi senelik eğitim, konaklama, kitap, sigorta ücretleri kısacası her şey dahil toplam 23,000 Kanada doları ‘ dan  başlamaktadır.

2004 yılından bu yana yurtdışı eğitim alanında faaliyet vermekte olan firmamız, her yıl 1000 den fazla öğrencinin yurtdışında eğitim almasına yardımcı olmaktadır.  Yurtdışında bulunan tüm dil okullarının ve 3000′ den fazla Üniversitenin Türkiye temsilciliğini yürütmekteyiz. Kanada’ da eğitim ve yaşam için firma olarak özellikle son 3 yıl içerisinde sadece Türkiye’den 4 senelik bir Üniversite öğrencisi olanlar için yaz tatillerinde Kanada dil okullarına katılabilmeleri veya 4yılık Üniversite mezunları  tercih edilmektedir. İşlemlerimizi garantili vize kapsamında sürdürüyor; öğrenci adaylarımıza görüşmelerimizde sundugumuz koşulları tamamladıklarında kayıt işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Toronto ve Vancouver şehrinde  bizzat ALL STUDY öğrencilerimize hizmet veren  ALL STUDY danışmanlarımız vardır. ALL STUDY yurtdışı eğitim  hizmetlerimiz ​​ ​​yurtdışında eğitim hayatınız süresince devam eder.  Yurtdışında Lise temsilcilik ofisimiz IHS STUDY olarak hizmet vermektedir. Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve bursları​nı​  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kolay İletişim için 0212 259 60 75 –  0544 259 60 71

Bilgilerinize….

 

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU