Kanada’da Lise Eğitimi

Kanada'da Lise Eğitimi

Kanada’da Lise okumak isteyenlerin yurtdışı eğitim acentesiyiz. Kanada’da bulunan tüm Kanada Devlet Liseleri ve Özel Kanada Liselerinin Türkiye temsilcisi olmaktan gururluyuz. Aşağıda göreceginiz 70 adet Lise sadece Kanada’daki devlet listelerinin fiyat listelerini göstermektedir. Kanada lise eğitimleri 4 yıl sürüyor. Fakat sayemizde çocugunuz ikinci, üçüncü ve hatta dördüncü sınıfta da dönem kaybetmeden Kanada’da  lise egitim alabiliyor. Yani çocugunuz için her yıl bizimle iletişime geçerek işlemlerini başlatabiliyorsunuz. Kendinizi asla geç kalmış hissetmeyiniz. Hatta çok özel talepler gereği çocugunuzun Kanada’da ilköğretim ve Kanada’da ortaöğretime başlamasını dahi saglıyoruz. Kanada Liseleri ücretlerini aşağıda detayları ile görebileceksiniz.

Kanada Lise ücretleriGöreceğiniz üzere 21.500CA$ – 60binCA$ arasında değişiyor. Bu fiyatlara 1 yıllık eğitim,konaklama, yemek ücretleri ve 1 yıllık kapsamlı saglık sigortası dahil fiyatlardır. Yani her aileye ve her bütçeye uygun kaliteli bir Kanada devlet lisesi portföyümüzde mevcut. Türkiye’den ailelerimiz her ne kadar İngiltere’nin Türkiye’ye yakın olması nedeni ile çocuklarının İngiltere’de lise okumasını istemek üzere bize başvursalar da kur farkının getirdigi rakamsal gerçekler nedeni ile Kanada devlet liselerini tercih etmektedirler.

Neden Yurtdışında Lise egitiminde Kanada Liseleri en fazla tercih edilmektedir.

 1. Kanada dolarının Amerikan dolarına, İngiliz sterlinine ve İsviçre Frangına ve Euro’ya oranla düşük olması
 2. Kanada Liseleri fiyatlarının Türkiye’deki özel liselerle aynı ücrette yani düşük olması
 3. Kanada liselerine yerleşmek için dil sınavı şartı aranmaması (ielts, toefl,cambridge)
 4. Kanada’da liseden mezun oldugunda sınavsız üniversiteye kabul edilme şansı
 5. Kanada’da özel liselerde veya Kanada devlet liselerinden mezun oldugunda eger çocugunuzun 10 üzerinden 8,5 luk mezuniyet ortalaması varsa Kanada Üniversitelerinde burslu okuma hakkı kazanması.
 6. Çocugunuzun Kanada’da bir okuldan mezun olmasını saglamak çocugunuzun geleceğine verdiginiz  en büyük mirası bırakmanız demektir.
 7. Ayrıca bazı aileler ileri vadede Kanada‘ya yerleşmeyi planladıkları için önceliği çocuğunun uyum sorununu çözmek üzere odaklanması. Eğer sizin de bu şekilde bir planınız var ise Kanada içerisinde Kanada Göçmenlik hizmetlerimizden de faydalanabiliyorsunuz.

Partner acente ve danışmanlarımızla iletişime geçmek için bilgi almak üzere Bilgi İstek Formunu doldurmanız yeterlidir.

British Columbia eyaleti yine Türk ailelerimizin en fazla tercih ettiği Kanada eyaletidir. Kanada’da Üniversite sınavı yoktur. Kanada Lise eğitimlerinde öğrencinin özellikle ilgi duyduğu alana yönlendirilerek eğitim alması ve mezuniyetinde bu alanda bir Üniversite okuması hedeflenir.

2023 KANADA DEVLET LİSELERİ FİYATLARIDIR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kanada liselerinden mezun olan çocuklarımızı/gençlerimizi Kanada’da en iyi üniversitelere başarı bursu ile Kanada üniversitelerine başlamalarını sağlıyoruz.  Partner acente ve danışmanlarımızla iletişime geçmek için bilgi almak üzere Bilgi İstek Formunu doldurmanız yeterlidir.

 

Kanada’da özel liselerde ise 2 tane Toronto, 1 tane de Vancouver’ da olmak üzere toplam özel 3 Lise vardır. Toronto’ da özel lise kategorisinde Royal International Academy  ücreti 25.000ca$, TAIE High school 50,000CAD, Vancouver şehrinde özel lise olan Boldwell Lisesi ücreti 50,050CAD’ dır. 1 yıllık eğitim ve konaklama ücretleri dahildir.

 

KANADA LİSELERİNDE KONAKLAMA NASILDIR?

Kanada devlet liselerinde 18 yaş altı öğrencilere sadece aile yanı konaklama verilir. Aileler  okullar tarafından değil devlet tarafından seçilmiş seçkin ailelerdir. Çocuğunuzun kayıt işlemleri yapabilmemiz için ders notlarının minimumda 65 olması zorunludur. Eğitim başlangıç tarihi her yılın sadece Ağustos ayıdır.  Kayıt işlemlerinizi en geç her ayın Şubat-Mart aylarında başlatmanız zorunludur.

Ayrıca çocuğunuz dilerseniz yarım dönem yılında da eğitime başlayabiliyor. Yarı dönem eğitim yılı Ocak ayında başladığı için Türkiye’ de ki eğitim sistemi ile tarihler çakışıyor. Zira Türkiye’ nin yarı dönem yılı Şubat ayıdır. Danışmanınız olarak bizler Kanada Lise başlangıç tarihi olarak Semester/Ağustos başlangıç tarihini hedefliyoruz.

Kanada’da Lise eğitimleri özel kolejler ve eyalet liselerinde verilen programlardır. Kanada’ da lise okumaya giden öğrenci potansiyelimizin 100% ü halihazırda Türkiye’ de özel bir lisede okuyor. Yani öğrencilerimiz için miminumda 80binTL – 250binTL zaten yıllık eğitim için ödeme yapan bir aile profili ile karşılaşıyoruz.

2013 yılından itibaren baŞta Kanada liselerine aşırı rağbet alıyoruz. Türk aileler yurtdışında liselerin maliyetlerinin uygun oluşu nedeniyle hiç zorlanmadan, çocuklarının tüm Dünyada istediği üniversiteye giriş hakkına sahip olmalarının yanında,  Kanada’da aldıkları lise eğitimlerinin üstün kalitesi nedeni ile çocuklarının dünya sıralamasında ilk 500′ de olan aşağıdaki üniversitelere rahatlıkla kabul edilme avantajlarından faydalanmak istiyorlar.

Üstelik  Kanada Liselerine çocuğunuzun son yılında, yani 12. sınıfta iken dahi kaydını yapabiliyoruz. Sadece son yılı Kanada’da okuyarak çocuğunuzun mezun olması da mümkün. Bu konuda Türkiye’ de aldıgı ders içerikleri çok ama çok önemlidir. Bildiginiz üzere Tarih, İngilizce, Türkçe derslerinin Kanada eğitim sisteminde geçerliliği yoktur. Bunun için yapmanız gereken tek şey anne ve babaların bizimle iletişime geçmeleridir.

Partner acente ve danışmanlarımızla iletişime geçmek için bilgi almak üzere Bilgi İstek Formunu doldurmanız yeterlidir.

Kanada’da Üniversite sınavı yoktur! Kanada Lise eğitimlerinde öğrencinin özellikle ilgi duyduğu alana yönlendirilerek eğitim alması ve mezuniyetinde bu alanda bir Üniversite okuması hedeflenir.

Kanada Liselerinden mezun olan çocugunuzun mezuniyetinden hemen sonra   çocuğunuzun kolaylıkla kabul edilebileceği Üniversiteler listesini garantili bir şekilde aşağıda sıralıyoruz. 2013 yılından buyan Kanada Liselerinden mezun olmuş başarılı yabancı gençler aşağıdaki Üniversitelerde okumayı hak kazandılar.

 • KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen’s Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.
 • AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago.
 • İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)

 

Kanada’da  Lise Eğitimi almak için hazırlanması gereken evraklar şunlardır;

Öğrenci henüz Türkiye’de mezun olmamış ise önceki eğitim kurumundan alınmış ders ve not dökümleri,

 1. Pasaport
 2. Öğrenci mezun olmuş ise mezuniyet belgesi veya diploması,
 3. Henüz lise eğitimine devam ediyorsa ders notlarını gösteren İngilizce transkriptleri
 4. Bu evrakların İngilizce tercümeleri,
 5. Öğretmenleri tarafından İngilizce olarak yazılmış akademik referans mektupları (3 adet)
 6. Öğrencinin neden Kanada’ da Lise eğitimi almak istediğini, o ana kadar yaptıklarını ve gelecek planlarını anlatan motivasyon mektubu (tarafımızdan destek verilmektedir.)
 7. Var ise; Öğrencinin İngilizce dil seviyesini gösteren resmi belge ( Okulundan alacağı yazı, TOEFL / IELTS / CAMBRIDGE sınav skoru). İngilizce yeterliliğini belgeleyemeyen öğrencilerin İngilizce hazırlık programlarına katılacağını belgeleyen taahhüt mektubu.
 8. Eğitim ve yaşam masraflarının yeterli olduğunu belgeleyebileceğiniz bankanızdan alacağınız İngilizce Banka/Hesap Mektubu
 9. Albümüzden seçeceginiz 4 adet aile ve arkadaşlarla çektirilmiş fotograf
 10. Anne ve babadan alınacak İngilizceye çevrilmiş noter onaylı izin belgesi / Muvafakatname
 11. Lise kayıt, danışmanlık, vize hizmet bedeli

Kanada Lise eğitimlerine Ağustos  ve Ocak aylarında öğrenci kabul etmektedirler. Başvuru işlemlerini en geç 5 ay öncesinden (Mart) başlatmamız gerekmektedir. Katılımcılar 9. ve 10. sınıftan itibaren lise programlarına katılabilmektedirler.

2004 yılından bu yana yurtdışı eğitim alanında faaliyet vermekte olan firmamız, her yıl 3000 den fazla öğrencinin yurtdışında eğitim almasına yardımcı olmaktadır.  Yurtdışında bulunan tüm dil okullarının ve 3000′ den fazla Üniversitenin Türkiye temsilciliğini yürütmekteyiz.  İşlemlerimizi belirttiğimiz şartalara uyanlara garantili vize kapsamında sürdürüyor;  öğrenci adaylarımıza görüşmelerimizde sundugumuz koşulları tamamladıklarında kayıt işlemlerini gerçekleştiriyoruz.  ALL STUDY yurtdışı eğitim  hizmetlerimiz ​​ ​​yurtdışında eğitim hayatınız boyunca devam eder.  Yurtdışında Lise temsilcilik ofisimiz IHS STUDY Yurtdışında Lise olarak hizmet vermektedir.

ALLSTUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlık web sitemiz gerçek bir Kütüphanedir. Sürekli Güncellenir. Az ve özet içeriklerle yazılmıştır. Okulların güncel promosyonlarını ve yurtdışında eğitime gönderdiğimiz öğrencilerimizin yurtdışı hayatlarından paylaşımları görmek isterseniz FACEBOOK ve INSTAGRAM Sayfalarımızı takipte kalınız.
Partner acente ve danışmanlarımızla iletişime geçmek için bilgi almak üzere formu doldurunuz;
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU