Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada Üniversiteleri  dünya genelinde uluslararası akreditasyona sahip eğitim sistemi ile hayalleri gerçeğe dönüştürüyor. Kanada üniversiteleri son on yılda yabancı öğrencilerin artan talepleriyle sadece birer okul olmaktan çıkıp, farklı dil, gelenek ve fikirlerin paylaşım merkezine dönüşmüştür. Bu sayede global anlamda eğitim ve çalışma ortamı sağlayan okullar, öğrenciler için gerçek bir fırsat kaynağı olmuştur.

Kanada’ da yüksek lisans eğitim yılı 2 sene sürmektedir. İlk yıl teorik eğitim, 2. yıl tez aşamasıdır.

 

Kanada’da Yüksek Lisans yaparken çalışma hakkı var mı?

Evet haftada 20 saat yasal çalışma izniniz olur. Eğte evli iseniz ve eşinizinde sizinle beraber gelmesini istiyorsanız eşinize tam zamanlı çalışma  izni verilir.

 

Kanada’da yüksek lisans yapabilmenin şartları nelerdir?

 1. Eğer iyi bir Kanada üniversitesine kabul edilmek istiyorsanız GPA 3.0 sahip olmalısınız.
 2. IELTS Akademik 6,5 veya TOEFL Akademik 79 belgelemelisiniz.
 3. Eger dil yeterlilik sınavınız yok veya düşük ise öncesinde Üniversitenin yönlendirecegi Kanada’daki partner İngilizce hazırlık okulu  veya kampüsten Akademik İngilizce eksiginizi tamamlamayı kabul etmelisiniz.
 4. Üniversiteye başvuru aşamasında eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceginizi  belgelemeniz istenir. Eğer ailenizle beraber gitmek istiyorsanız sizin rakamınıza eş ve çocuklar için de yaşam masrafları eklenir.

 

Üniversite mezuniye ortalamam düşük. GPA 2.80 ile mezun oldum. Fakat ben Kanada’da Yüksek Lisans yapmak istiyorum. Bu durumda nasıl Kanada’da yüksek lisans eğitimi yapabilirim?

Not ortalamanız düşük olmasına ragmen Kanada’da yüksek lisans egitimi yapabilmeniz için 2 farklı seçeneginiz var.

1- Kanada’ da Work and Study başlığı altında eğitim odaklı göçmenlik başvurusu yapabileceğiniz Kanada devlet kolejlerinde Postgraduate Sertifika programına kayıt olabilirsiniz. İlk sene ders notlarınızı 3.0 ve 3 ün üzerinde tutmanız halinde Kanada’da yüksek lisansa kabul edilebilirsiniz. Kanada sertifika programı yıllık eğitim ücreti 18.000Kanada doları’dır.

2- ALL Study yurtdışı eğitim olarak British Columbia eyaletinde bulunan UCAN West – University Kanada West Ünivesitesinde MBA- Master of Business Administration Programına kayıt olmanızı saglayabiliyoruz. Üniversite mezuniyet ortalamanız düşük. Farzedin 2.80. Fakat enaz 3 yıllık iş deneyiminiz var. Bizlerin de yardımı ile yazacagınız iyiniyet mektubu / statement of purpose mektubu ile Kanada’da Master programına kabul edilmenizi saglıyoruz. Üstelik iş geçmişiniz 3 seneden fazla ise Burs almanızı dahi saglıyoruz. Eğer ailenizin de sizinle beraber Kanada’ya gelebilmesi için gerekli finansal gücünüz var ve bunu NAKİT BANKA MEVDUATINIZ  ile belgeleyebilecek durumda iseniz Bunun yanında  ailenizle beraber Kanada’ya gidebilecek şekilde ailecek Kanada vizesi başvurunuzu yapıyoruz.

 

Kanada’da Yüksek Lisans ücretleri ne kadar?

Kanada’da Yüksek Lisans eğitim ücreti 40.000Kanada dolarından başlar ve yukarı doğru bölümüne ve Üniversitesine göre değişkenlik kazanır. 2024 yılı University Canada West Üniversitesi Master ücreti 40.635 Kanada dolarıdır.

 

 

 

Kanada’ya  ‘’dünya üzerindeki yaşanılası birinci ülke’’ denmesi boş yere değil! 

Kanada’da Yüksek Lisans başvurunuz için hazırlamanız gereken evraklar şunlardır:

 • Pasaport
 • 1 fotograf
 • Diploma ya da öğrenci belgeniz
 • Transcript
 • Var ise İngilizce Test Sonucu (TOEFL / IELTS)
 • Başvurunuz sırasında İngilizce’niz yetersiz ve bir sınav skoru alamayacak durumda iseniz Kanada’ da IELTS derslerine kayıt formu
 • Recommendation Letters (Referans Mektupları)
 • Statement of Purpose (İyiniyet Mektubu)
 • CV
 • İlk yılın master eğitim ücretini karşılayabileceğinizi belgeyebilmeniz. Seçeceginiz üniversite ve bölüme göre yıllık yüksek lisans fiyatları 30.000CA$’ dan başlamaktadır.
 • İlk yılın yaşam masraflarını karşılayabileceğinizi belgeyebileceğiniz bankanızda minimum 18binCAD

 

 

Master veya  Postgraduate sertifikası mezuniyetinizden sonra  göçmenlik başvurunuzda yine ALL STUDY sizlere hizmet vermeye devam etmektedir ! Danışmanlık hizmetlerimiz oturum alana kadar  devam etmektedir. 0530 260 99 33′ ten arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

 Refah düzeyi en yüksek ülkede artık huzur içerisinde ikinci bir vatandaşlığa sahip olabilir siniz!

İngilizcenizi geliştirdiğiniz, eğitim düzeyinizi Kanada’da Master veya Postgraduate Diploma programı ile yükselttiniz, eğitim aldığınız mesleği profesyonelce yapabilecek duruma geldiniz… O halde Kanada sizleri bırakmak istemiyor !

 

Yurtdışında Yüksek Lisans eğitimine giderken beraberimde ailemi de götürebiliyor muyum?

Kanada’ ya Yüksek Lisans başvurularında eşinizle beraber gitme hakkınız vardır. Eşi ile beraber Kanada’ ya yüksek lisans amacı ile gitmek isteyen aileleri özenle seçmektedir. Kanada yüksek lisans başvurusu yapacak adayın yaşı 33’den büyük olmamalıdır. 18 yaşından küçük çocuklarınızı da beraber Kanada’ya götürebiliyorsunuz.

 

YÜKSEK LİSANS YAPTIKTAN SONRA KANADA’DAN NASIL VATANDAŞLIK ALIRIM?

Master ve Postgraduate sertifikalarında öğrenciler eğitim dönemlerinde haftada 20 saat yani part-time çalışma hakkına sahiptirler. Kanada Hükümeti tarafından uluslararası öğrencilere tanınan bu çalışma hakkı ile amaç öğrenciye kazanç kapısı açmak ve zenginleşmesini sağlamak değildir. Öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek ve kendilerine kalifiye kazandırarak donanımlı bir birey olarak hayata atılmasını sağlamaktır. Öğrenciler Akademik eğitimleri sonrası Kanada içerisinde mesleki hayata atılmak ve çalışmak istedikleri takdirde eğitimden sonra kendilerine verilen 1 senelik full-time çalışma hakkı sonrası 3 sene daha çalışma haklarını uzatabilirler. İşte bu süreç öğrenciyi vatandaşlık süreci sağlayacak harika bir döneme götürmektedir.

Yurtdışı eğitim danışmanınız ALL STUDY, yine tüm danışmanlık  hizmetlerini bu aşamada da devam etmektedir.  20 yılı aşkın yurtdışı eğitim tecrübemizde; bu süreçlerden geçmiş, hali hazırda Kanada vatandaşlığı sürecine gelmiş ve Kanada vatandaşlığını hak kazanmış birçok öğrencimiz bulunmaktadır!

 

 

 

EĞİTİM SONRASI VATANDAŞLIK HAKKI

Kanada’da Yüksek Lisans başvurusunda hangi tip vizeye başvuru yapmalıyım?

Kanada’ da Uzun süreli vize başvurusu yapacagımız Kanada Yüksek Lisans eğitimine başlayacak adayların  4 senelik bir Üniversiteden mezun olmak zorundadır.

 

Kanada’da Yüksek Lisans Yerleştirmeleri Yaptığımız Üniversiteler Alfabetik Olarak Aşağıdaki Gibidir.

 1.            Alberta Üniversitesi
 2.             British Columbia Üniversitesi
 3.             Centennial College
 4.             Concordia Üniversitesitesi
 5.             Fairleigh Dickinson University
 6.             Huron University College
 7.              Queen Üniversitesi
 8.             International College of Manitoba
 9.             Kwantlen Polytechnic University
 10.             Laurentian University
 11.             Mcgill Üniversitesi
 12.             New Image College of Fine Arts
 13.             Niagara College Canada
 14.             Nimbus School Of Recording Arts
 15.             Northern Alberta Institute of Technology
 16.             Ryerson Üniversitesi
 17.             SAIT Polytechnic College
 18.             Saint Mary’s University 
 19.              Simon Fraser University
 20.             Thompson Rivers University
 21.             Toronto Üniversitesi
 22.             Trent University
 23.              Trinitiy Western Üniversitesi
 24.             University Canada West
 25.             University of Manitoba
 26.             University of Regina
 27.             University of Toronto
 28.             University of Windsor
 29.             University of Winnipeg
 30.             University of Waterloo
 31.              University of New Brunswick
 32.             Vancouver Film School
 33.             Mount Saint Vincent University                
 34.              Western University
 35.             Vancouver Community College          
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU