Work & Travel

WORK AND TRAVEL NEDİR?

Work and Travel programı, üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri döneminde, en fazla 4 ay süre ile ABD’de  hem çalışıp hem seyahat edebilecekleri bir kültürel değişim programıdır. Bu sayede katılımcılar yaz döneminde kazandıkları para ile masraflarını karşılayarak, dünyanın bir çok ülkesinden gelen diğer öğrencilerle tanışıp kültürel birikimlerini arttırmak ve aynı zamanda İngilizce pratik yapma fırsatı yakalamaktadır. Son zamanların en popüler programı olan Work and Travel programı sadece Amerika Birleşik Devletlerinde yapılmaktadır. Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden yaklaşık 80.000 öğrenci bu program sayesinde Amerika’ya giderek bu macerayı deneyimlemektedir.

Programla ilgili ayrıntılı bilgi için Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin J1 (Exchange Visitor Program) katılımcıları için hazırladığı internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz :

http://j1visa.state.gov/programs/summer-work-travel/

Amerika’da  Work and Travel sürecinizde ALL Study yurtdışı eğitim işe yerleşme sürecinizden, dönüş sürecinize kadar adım adım titizlikle sizlere rehberlik edecektir. Amerikalı Sponsor işverenlerle aranızda köprü vazifesi yaparak kısa sürede, zahmetsiz bir başvuru süreci yaşayacaksınız. Bir sonraki yazılarımızda aşağıdaki başlıkların içeriklerini okumanızı önermekteyiz.

  1. work and travel nedir?
  2. work and travel işleri nelerdir?
  3. work and travel ücretleri? work and travel fiyatları nasıldır?
  4. work and travel başvuru hakkında
  5. work and travel yorumlar
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU