İsviçre’de Lise Eğitimi

İsviçre'de Lise Eğitimi

İsviçre’ de Lise Eğitimi, İsviçre’de kış kampları, İsviçre’de yaz kampları, Abitur, Bakalorya diplomaları hakkında tüm bilgiler burada….

”Çocuğunuzu geleceğin dünya asilzadeleri arasında görmeniz için ilk adım”

TASIS, Brillamont International School, Collège du Léman, Institut Auf Dem Rosenberg ,Institut Le Rosey, Institut Montana Zugerberg, Leysin American School, Lyceum Alpinum Zuoz, Saint George’s School, Glion Institute Of Higher Education, Les Roches International School Of Hotel Management liseleri ile birebir anlaşmamız mevcuttur.

TASIS The American School In Switzerland

En fazla talep gören İsviçre Lisemiz TASIS Lisesi’ dir. Tasis lisesi ücreti 85,000CHF dir. 1 yıllık egitim ve konaklama ücreti dahildir.

Özellikle Istanbul, Ankara, Paris, Londra, New York, Chicago, Monaco, gibi avrupanın büyük şehirlerindeki elit aileler çocuklarının eğitimini 1880 lerden sonra İsviçre’ de yapmalarını kararlaştırdı. 21. Yüzyılda İsviçre liselerinde büyük bir artış oldu. Aynı artış liselerin eğitim kalietelerine de olumlu bir şekilde tesi etti ve birçok ülkenin birçok seçkin aileleri bu kaliteyi farkedince İsviçre şuan ki eğitim kalitesini diğer ülkelere nazaran daha da belirginleştirir hale geldi.  Daha çok ailelerin tercihleri neticesinde büyükelçi, diplomat, elçi aileler tarafından yine bu devlet erkanı görevleri dikkate alınarak çocuklar seçildi ve yerleştirildi. İsviçre lise eğitimi öncelikle 2 dille başlıyor. İngilizce ve Fransızca. Eğitimler bir akademik eğitim çabasında olmadığı için öğrencilere bu 2dil dışında çoklu dil eğitimleri halinde verilmektedir. İsviçre lisesinden mezun olan öğrencilerimiz enaz 6dili çok rahatlıkla konuşabilmektedirler. IGSCSE -International General Certificate of Secondary Education, AP -Advance Placement- , IB International Baccalaureate diplomaları İsviçre devleti tarafından onaylı diploma programlarıdır. İsviçre liselerinden mezun olan öğrenciler özellikle dünyanın tüm liselerinden kabul görmektedirler. İsviçrede konaklamalar yurt olarak sunulur. İsviçre’de liselerin ücretleri minimum -Yıllık egitim ve konaklama ücretleri dahil- 70.000CHF’dan başlamaktadır.

TASIS Lisesi; İsviçre’de en fazla talep alan Amerika menşeli lisemizdir. Gelecekte aile işletmesini yönetmesi hedeflenmiş gençlerimiz, çocuklarımız için özel lise eğitimi vermektedir. Tasis lisesi ücreti yıllık 85.000CHF dir. Çok özel eğitimleri vardır. Sadece lise eğitimi ve dersleri vermez, asilzade yetiştirmekte ve büyük ölçekli firma sahibi ailelerin çocuklarına dünya iş insanı yetiştirmeyi çabalar. İsviçre’deki Amerikan Okulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için özel bir ortak yatılı okul ve gün okuludur. 1950 yılında kurulmuştur. Kanton Ticino’daki Lugano’nun güneyinde bir köy olan Montagnola’da bulunan TASIS lisesi 12-19 yaş arası  270 genci anaokulundan, orta, lise eğitimleri vermektedir.  Her yıl yaklaşık 60 milliyeti temsil eden ve 35’ten fazla dil konuşan bir öğrenci topluluğu vardır. Akademik programlarımız, disiplini ne olursa olsun, öğrencileri kendi seslerini bulmaya teşvik eden zengin ve çeşitli bir müfredat sunmaktadır. Lise öğrencileri, bir dizi İleri Yerleştirme dersi arasından seçim yapabilir veya dünyadaki kolejlere ve üniversitelere erişim sağlayan Uluslararası Bakalorya (IB) Diplomasını alabilir. Avrupa Uluslararası Okullar Konseyi (ECIS) ve New England Okullar ve Kolejler Birliği (NEASC) tarafından akredite edilmiş, entelektüel merakı teşvik eden yetenekli, tutkulu eğitimcileri ile TASIS lisesine öğrenci yerleştirmekten  gurur duyuyoruz. Kampüsümüz, 17. yüzyıldan kalma Villa De Nobili’den, 2014 yılında açılan ve en son teknolojiye sahip Campo Bilim Merkezine kadar uzanan 25 binadan oluşuyor. Güney İsviçre’de, karla kaplı manzaralara hakim bir yamaçta yer alan kıskanılacak kampüsü, kuzeyde dağlar, güneyde ise palmiye ağaçları, göller ve İtalya sınırlarına doğru etkileyici bir manzara ve geziler suanar. Yıl boyunca yapılan akademik seyahat deneyimleri, öğrencileri Avrupa’nın zengin kültürel mirası ve Alpler’in ve ötesindeki muhteşem doğal güzelliği ile yüz yüze getirmektedir.. Öncü Küresel Hizmet Programı sayesinde, öğrencileri insani ihtiyaçlara karşı uyandırır, kalıcı ilişkiler kurmalarına ilham verir ve onları aktif vatandaşlık ve kararlı hizmet hayatına yönlendirir. Fiziksel uygunluğu ve sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik eder Tasis Highschool . Spor takımları İsviçre ve Avrupa genelinde yarışır ve tüm ilgi alanlarına hitap etmek için çok çeşitli diğer eğlence sporları ve macera gezileri yapılır.

TASIS 'in Misyonu
İsviçre'deki Amerikan Okulu (TASIS), tüm uluslardan gençleri, karşılıklı saygı ve anlayışla birlikte 
mükemmellik tutkusunu besleyen bir eğitim topluluğuna davet eden uluslararası okulların bir 
ailesidir. Kurucusu M. Crist Fleming'in vizyonuyla tutarlı olarak TASIS, Batı medeniyeti ve dünya 
kültürlerinin mirasını aktarmaya kendini adamıştır: geçmişten günümüze amaç ve gelecek için 
umut veren eserler, kazanımlar, gelenekler ve idealler . Bilginin peşinde koşmayı bilgelik sevgisiyle
dengelemek ve yaşam boyu öğrenme becerilerini geliştirmek, güzelliği takdir etmek
ve karakter gelişimi için her okul, zorlu bir akademik programı sanatsal çaba, fiziksel aktivite ve 
hizmet olanakları ile birleştirir. Her bireyin değerine ve kalıcı ilişkilerin önemine inanan TASIS, 
kişisel sorumluluk, alçakgönüllülük, merhamet, adalet ve hakikat değerlerini somutlaştırmaya ve 
aşılamaya çalışır. İsviçre Tasis lisesi kayıt işlemlerinizle ilgili firmamızla iletişime geçmekten 
çekinmeyiniz. 0212 259 60 75 

BRILLANMONT LİSESİ -  BRILLANTMONT INTERNATIONAL SCHOOL,  Lozan, İsviçre

Brillantmont International School, co-educational uluslararası bir okuldur. 1882 yılında kurulan İsviçre, beş kuşaktır aynı ailenin sahibi olduğu İsviçre’deki en eski yatılı okullarındandır. Lozan’ın şehir merkezine beş dakikalık yürüme mesafesindedir. İsviçre lisesi Brillanmont çok köklü bir İsviçre lisesidir. 10-17 yaş grubu için ayrıca yaz kamplarımız da vardır. Çocugunuzu İsviçre’de lise eğitimini almasını istiyorsanız, 1 sene öncesinden yaz kampına göndererek şehre ve ülkeye uyumunu gözlemleme hakkına sahip oluyorsunuz Brillanmont yaz kampları sayesinde. Ve bu program çok fazla tercih edilmektedir. İsviçre yaz kamplarımız grup değil bu nedenle bireysel talepler görmektedir. Şehir merkezine ve toplu ulaşıma çok yakın bir lokasyonda olduğundan, öğrencilerin şehir yaşamına kolaylık sağlamaktadır. Lisenin bulunduğu bölgede Fransızca ağırlıklı konuşulduğundan zorunlu Fransızca dersi verilmektedir. 15 kişiyle sınırlandırılan ve ortalama mevcudu 12 kişi olan sınıflarda öğrenci-öğretmen ilişkisine büyük önem verilmektedir.Öğrencilerin ders dışı faaliyetlerde bulunmaları için her hafta çeşitli aktiviteler yapılmaktadır. İsviçre’de lise eğitimi almak isteyen öğrenciler için Brillantmont Lisesi türlü imkânlara sahiptir. Standart eğitim müfredatına ek olarak; fotoğrafçılık, drama ve müzik enstrümanı dersleri de verilmektedir. Ayrıca astronomi, finans, toplum bilimi gibi derslerle öğrencileri sosyal ve kültürel açıdan geleceğe hazırlamaktadır. Tüm öğrencilerine  eşsiz yetenekleri ve ilgileri olan, tüm potansiyellerini gerçekleştirmeleri için ilham veren, birey olarak davranmakta ve kişiye özel programlar yaratmaktadır. Öğrencilerimizden birebir gözlemlerimizi aktarmaktayız burada.  Brillanmont lisesinde yurtta veya aile yanında konaklama seçenekleri mevcuttur. Yurtların kampüs içinde yer alıyor olması öğrenciler için büyük kolaylık sağlamaktadır. Ek olarak, her 4 öğrenciye 1 öğretim görevlisi karşılık gelmektedir. Böylelikle öğrencilerle yakından ilgilenilebilecek, aile yanında veya yurtta kalan öğrenciler periyodik olarak kontrol edilebilecek ihtiyaçları karşılanabilecektir. Yurtdışında lise eğitimi almak isteyen 30’dan fazla ülkeden gelen öğrenciler, İsviçre’de eğitim veren en iyi okullardan biri olan Brillantmont Lisesi’ni tercih etmektedir.

Brillantmont Lisesi Misyonu:
Kıdemli Liderlik Ekibinin Mesajı - Message from the Senior Leadership Team;
“İnsanlar bize Brillantmont'u bu kadar özel kılan şeyleri sorduğunda, cevaplaması kolaydır. 
Oldukça basit - öğrencilerimiz her zaman yaptığımız her şeyin merkezindedir.
İsviçre liselerimizden Brillanmont International School eğitim yılı başlangıç - bitiş tarihi: 
4 Eylül /2020 - 18 Haziran /2020

Lozan Lisesi ücretleri:
8. sınıf -77.000 CHF - Yatılı Yurt dahil
9. Sınıf,  CHF 81’000 - Yatılı Yurt dahil
10. Sınıf CHF 77.000 - Yatılı  
11. Sınıf, 12. Sınıf, Lise Sonrası 13. Sınıf - 7 gün yatılı -  CHF 86.000 - Yatılı 
Bu ücretler şunları içerir:
  • Seçilen programdaki sınıflar,     Tam pansiyon ve konaklama,     Okul tesislerinin kullanımı,     Kablosuz ağ üzerinden İnternete erişim,     Okulun BT programlarının kullanımı ve lisansları,     Oturma izni ve ziyaretçi vergileri ,    Ders kitaplarının kullanımı,     yıllık Kırtasiye ve fotokopiler,     3. dönem zorunlu eğitim gezisi .

İsviçre’ de Burslar Öncesinde okulumuza devam eden ve 8. ve 9. sınıfa girmek isteyen yeni öğrenciler için sınırlı sayıda burs mevcuttur. Lütfen burs koşulları için arayınız. Direk burs verilmemektedir. Eski öğrencimizin okulunda devam eden başarısı ile ilgilidir.  Brillantmont 10. ve daha üstü sınıflarda öğrenciler için burs vermez.

İsviçre Liselerine Ön kayıt için hazırlanması gereken evraklar:
  1. Diploma
  2. Transcript (ders notu çizelgesi)
  3. Özgeçmiş(CV)

Brillantmont International School  hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen öğrenci ve ailelerin, yurtdışında lise yerleştirmelerinde mentörümüzle iletişime geçebilmek için çocugunuzun özelliklerini ve talepleriniz 0212 259 60 75 ‘ten arayarak asistanına iletmenizi önermekteyiz. 

LYCEUM ALPINUM ZUOS – SWISS INTERNATIONAL BOARDING SCHOOL

1904 yılında kurulan Lyceum Alpinum Zuoz, St. Moritz yakınlarındaki muhteşem dağ manzarasına sahip bir İsviçre 
uluslararası yatılı okuludur. Tüm dünyadan 12 ila 18 yaşları arasındaki üç yüz öğrenci ve Engadin vadisi, Uluslararası Bakalorya
Diplomasına (İngilizce), IB Kariyerle İlgili Programa (İngilizce) veya İsviçre Matura'ya (Almanca, Almanca / İngilizce) 
eğitimi programlarını almaktadırlar. İtalyanca / Almanca) ve İsviçre Matura ile birlikte Alman Abitur diploması alırlar.
1904 yılında kurulan Lyceum Alpinum Zuoz, İsviçre'nin St. Moritz kenti yakınlarındaki muhteşem dağ manzarasına sahip bir 
İsviçre uluslararası yatılı okuludur. Lyceum kampüsü, Alp dağ köyü Zuoz'a bakan kendi spor sahalarıyla geniş bir alanı kaplar.
Zuoz'un Ruhu: 2004 yılında okulumuz 100. yıldönümünü kutladı. Okul felsefemiz yenilikçilikle birlikte geleneğe saygı üzerine 
kuruludur. Hoşgörü, karşılıklı saygı, adil oyun, bağlılık ve yaşam boyu öğrenmeye büyük önem veren Zuoz'un Ruhu'ndaki 
ifadesini bulur. Günlük yaşamdaki saygınlık ve düzen, açık fikirli bir tutuma eşlik eden diğerlerine saygı ve yardım: 
Bunlar, Lyceum Alpinum Zuoz'da bir eğitimin yol gösterici ilkeleridir ve iddialı ve hevesli gençleri yaşam için ihtiyaç duydukları
niteliklerle donatırlar.

Akademik Programlar

Lyceum Alpinum Zuoz, 30'dan fazla ülkeden 12 ve 18 yaşları arasında 200 ve 100 gün süren 100 yatılı ve entelektüel eğitimi 
destekleyen bir eğitim alırken, İsviçre'nin önde gelen uluslararası yatılı okullarından biridir. Aile ortamında fiziksel ve duygusal 
denge ile, Aşağıdaki akademik programları sunmaktadır;

İngilizcede

    Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP)
    Uluslararası Kariyerle İlgili Program (IBCP)

Almanca'da

    İsviçre Matura (Alman Abitur ile birlikte)

iki dil bilenlerle; 

    İki Dilli İsviçreli Matura Almanca / İngilizce
    İsviçre Matura "Maturità Bilingue Grigionese" İtalyanca / Almanca
2020/21 okul yılı çocuk ücretlerine genel bakış
Yıllık ana maliyet -  Kleinhaus ve Spencer Evi konaklamaları dahil

Yıllık ana maliyetler Grosshaus
7 - 10 sınıf 11 - 12 sınıf
Tek kişilik oda: CHF 79'100.- Tek kişilik oda: CHF 79'100.-
Çift kişilik oda: CHF 73'600.- Çift kişilik oda: İki kişilik oda yok
2020/21 okul yılı için ücret ücretlerine genel bakış
Yıllık ana maliyetler Chesa Arpiglia
Yıllık ana maliyetler Chesa Urezza
7 - 10 sınıf 11 - 12 sınıf
Tek kişilik oda: CHF 81'600.- Tek kişilik oda: CHF 84'200.-
Çift kişilik oda: CHF 76'100.- Çift kişilik oda: CHF 78'700.-

Danışmanlık ve bilgi için 0212 259 60 75 ‘ ten arayabilir, Bilgi ve İstek Formunu doldurabilirsiniz. 

Lyceum Alpinum Zuoz Logo

1- İsviçre Matura eğitimleri (Almanca, Almanca / İngilizce ve İtalyanca / Almanca)
İsviçre Matura, her öğrencinin giriş sınavına girmek zorunda kalmadan İsviçre üniversitelerine girmesini sağlar. 
Öğrencilerimiz 4 veya 6 yıl içinde Matura sınavlarına hazırlanır. 
Lyceum Alpinum Zuoz, Almanca konuşan Matura'ya ek olarak, Almanca ve İngilizce ya da İtalyanca ve Almanca dillerinde 
iki dilli bir Matura programı sunmaktadır.
2- Alman Abitur programı
Türkiye'deki Alman liselerinde halihazırda eğitim alan veya Alman Abitur  öğrencilerimiz için okulumuzda Alman Abitur 
programlarımız vardır.Sınavlar, Bundesland Baden-Württemberg Eğitim ve Okullar Bakanlığı'nın himayesinde yapılır.
3- Uluslararası Bakalorya Diploma Programı
Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP), akademik açıdan çok yönlü öğrenciler için opera zihinleri, bilgi için 
bir susuzluk ve bağımsız öğrenme yeteneği olan öğrenciler için bir eğitim programıdır. 
IB Diploma Programı, öğrencileri bütüncül bir şekilde eğitmeyi ve geliştirmeyi hedefleyen zorlu 2 yıllık bir çalışmadır. 
Öğrenciler, Dil, Beşeri Bilimler, Fen Bilimleri, Matematik ve Sanat alanındaki 6 titiz ve derinlemesine IB Diploma dersinin yanı sıra, Bilgi Kuramı, Genişletilmiş Deneme ve CAS etkinliklerinden oluşan “Çekirdek” i de tamamlamalıdırlar. IB Diploması 11. ve 12. Sınıflarda tamamlanır ve üniversite için mükemmel bir hazırlıktır. Dünyanın önde gelen üniversiteleri tarafından saygı duyulur ve kabul edilir.

4- Uluslararası Bakalorya Kariyerle İlgili Program
IB Kariyerle İlgili Program (IBCP), 16 ila 19 yaşları arasındaki öğrenciler için yenilikçi bir uluslararası eğitim programıdır.
Akademik çalışma, mesleki öğrenme ve kişisel gelişimin benzersiz bir karışımını sunar: saygın bir IB diploması olan kurslar, 
onaylı bir kariyer İlişkili çalışma programı ve “Çekirdek”, sıkı bir eğitim çerçevesi olarak birleştirilmiştir. 
CP öğrencileri, eleştirel düşünme, takım çalışması, karar verme, problem çözme ve iletişim konularında aktarılabilir beceriler
kazanırken zorlu bir çalışma programına girerler.  Hepsi 21. yüzyıl işyerinde başarının anahtarıdır. 
Lyceum Alpinum Zuoz'da Kariyerle İlgili Çalışma BTEC seviye 3 Diploma kursunu tamamlayarak mezun olurlar.
İsviçre kış kamplarımız hakkında ayrıca bilgi alabilir siniz.İsviçre lise eğitimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen öğrenci ve ailelerin, yurtdışında lise yerleştirmelerinde
mentörümüzle iletişime geçebilmek için çocugunuzun özelliklerini ve talepleriniz 0212 259 60 75 ‘ten arayarak asistanına 
iletmenizi önermekteyiz. 
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU