Yurtdışında Üniversite

YURTDIŞINDA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE OKUMA HAKKI….. İngilizcem yetersiz diye üzülmeyin! Şartsız, koşulsuz şekilde, üstelik üniversite sınavına gerek kalmadan sınavsız Üniversiteye yerleşmek mümkün. Tüm dünyada 370 farklı Üniversite ile çalışmakta olan tek yurtdışı eğitim kurumuyuz.   Yurtdışındaki devlet üniversitelerinin %100 YÖK denkligi vardır. Yurtdışındaki özel üniverstilerin YOK onayı hakkında tarafımızdan bilgi alınız.  Yurtdışında 370 farklı Üniversitenin Türkiye temsilcisi olmanın gururunu yaşıyoruz. 
Üniversiteye başlamak için İngilizceniz yetersiz ise; Yurtdışında Üniversite öncesi  1akademik (9ay) İngilizce hazırlık yılı eğitimi alıyorsunuz.Bu İngilizce dil eğitimi aynı üniversite kampüsünde  veya özel kurslarda almanızı saglıyoruz.
YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE OKUMANIN ÜCRETLERİ : Yurtdışında yerleştirme yaptıgımız ülkeler Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya, İrlanda, Malta ve Yeni Zelanda’dır. Kısaca sadece ana dili İngilizce olan ülkelere öğrenci yerleştiriyoruz. Aşağıda bu ülkelere ait 1 yıllık üniversite ücretlerini görebilirsiniz. Eğer bu ücretler aile bütçeniz için uygunsa çekinmeden bizlerle iletişime geçiniz, Bilgi İstek Formunu aşağıda size sorulan soruları cevaplayarak doldurunuz. Yoğunluk nedeni ile sadece detaylı bilgi verilmiş başvuru formlarına dönüş yapılır. 
Yurtdışında üniversite okumak için tarafımıza başvuru yapacak adaylar 18-23 yaş arasında olmalı. 
YURT DIŞINDA ÜNİVERSİTE ÜCRETLERİ 
Acentemiz aşağıda göreceğiniz ülkelerde özellikle YÖK Kurumunun elindeki ‘’Yurtdışında YÖK onaylı üniversiteler’’ listesine sadık kalır.
Amerika Üniversite ücretleri : Amerika’ da üniversite eğitimi 4 yıl sürer. Amerika’ da işletme lisans eğitimi ücreti  yıllık 21bin$ ile 85bin$ arasında değişir. Amerika’ da Mühendislik üniversite ücretleri yıllık 35000$’dan başlar ve yukarı doğru çıkar. Amerika’ da yaşam giderleriniz için aylık 1500$ ayırınız.
Bu ücreti karşılayamayanlar Malta, İrlanda veya Kanada ‘da Üniversite okumasını öneriyoruz. Üniversite öncesi aynı üniversite veya kolej kampüsünde İngilizce hazırlık eğitimi alabiliyorsunuz.
Amerika’da ayrıca 2 yıllık Kolej eğitimleri (Ön lisans diploması) vardır. Ücretleri Üniversite eğitiminden biraz daha düşüktür. Yıllık 14.000$’dan başlar. 2 yıllık önlisans mezuniyetinden sonra   extra 1 yıl yasal çalışma izni verilir. Bu sürecin adı OPT dir. Bu sürede eğer sizin iş gücünüzü kabul edecek bir firma bulursanız vize statünüz değişir ve J1 veya H1 iş vizesine geçebilirsiniz.
H1 vize tipine geçmeniznden birkaç yıl sonra green card almayı hak kazanırsınız.
Burada yazılan Amerika’da kolej veya Amerika’da üniversite fiyatları bütçeniz için uygun değilse ”Amerika’da çalışarak Üniversite ücretimi ödeyebilirmiyim” şeklinde sorular sormayınız. Aile desteği olmaksınız Amerika’ada Üniversite okumak bir hayaldir. Böyle birşey mümkün değildir.

 

Kanada  Üniversite ücretleri : Kanada’ da üniversiteler 3 yıl sürer. Kanada’ da işletme lisans eğitimi ücreti  yıllık 25bin$ ile 40bin$ arasında değişir. Kanada’ da Mühendislik diploması ise yıllık 25.000CA$’dan başlar ve yukarı doğru fiyatları çıkar. Kanada üniversitelerinde yasal çalışma izni verilir. Yaşam masraflarınızı karşılayabilirsiniz.  Kanada’ da göçmenlik başvurusu yapmak istiyorsanız;  2 senelik Önlisans diploma programlarını tercih edebilirsiniz.  Eğitimler Kanada devlet kolejlerinde verilir. Bu eğitimlerde de yasal çalışma izni verilir. Bu Kanada diploma programlarına Türkiye’den üniversite mezunları da başvurabilir. Tamamen Kanada göçmenlik başvurusu yapabilmek için önerilen bir diploma programıdır. Yıllık eğitim ücretleri 16.000CA$. Programın ismi  Co-Op Postgraduate diploması olarak geçer. Kanada vizesi başvurusunda Kanada’ da yaşam maaliyetleriniz için aylık kira, yemek, yol dahil 1500$ harcayabilecek standartta oldugunuzu belgelemeniz istenir.

 

Avusturalya Üniversite ücretleri :   Avustralya’da üniversite eğitimi 4 yıl sürer. İşletme üniversitesi ücretleri yıllık 34000AU$ ile 74000AU$ arasında değişir. Avusturalya’ da Mühendislik diploması ise yıllık 47.000AU$ ‘dan  başlar ve yukarı doğru Üniversitenin dünya sıralamasına göre fiyatları yukarı doğru çıkar. Avustralya’da üniversiteden mezun olanlar Avustralya göçmenlik başvurusu yapma hakkı kazanır. Avustralya dil okullarında ve Üniversite eğitimlerinde yasal çalışma izni vardır. Avusturalya’ da yaşam ücretleriniz için konaklama yemek, yol, ulaşım giderleri için aylık 1500AU$  ayırınız.

 

İrlanda  üniversite ücretleri : İrlanda’ da üniversite egitimleri 3 yıl sürüyor. İrlanda’ da işletme lisans eğitimi ücreti  yıllık 16bin€  ile 22000€ arasında değişir. İrlanda’ da Mühendislik ücretleri ise yıllık 18000€  – 28000€ arasında değişir.  Üniversite eğitimi öncesinde İngilizceniz yetersiz ise aynı üniversite kampüsünde veya farklı bir üniversite kampüsünde Akademik İngilizce eğitimi almanız tarafımızdan sağlanır. İrlanda dil okullarında ve İrlanda Üniversitelerinde yasal çalışma izni var. İrlanda yaşam giderleri için yemek, yol, ulaşım dahil aylık 1300€ ayırınız.

 

İngiltere’ de Üniversite ücretleri : İngiltere’de  üniversiteler 3 yıl sürüyor. İngiltere ülkemize 3,5saat uçuş mesafesinde. Bu nedenle İngiltere’ de Üniversite okumak Türk öğrenciler tarafından çok tercih edilir. İngiltere’ de işletme üniversiteleri  yıllık 12.250Pound ile 18.000Pound arasında değişir. İngiltere’ de Mühendislik üniversite ücretleri yıllık 14.000Pound’dan  başlar. Üniversitenin dünya üzerindeki başarı sıralamasına göre yukarı doğru fiyatları çıkar. İngiltere’de üniversite okumak için İngilizce dil bilginiz yetersiz ise Üniversiteye başlamadan önce İngiltere’ IELTS Prep ve Foundation derslerine kaydınızı yapıyoruz.  İngiltere’de üniversite okumak çocugunuzun gelecegini  garantiye almak demektir. İngiltere para birimi Sterlin’in TL karşısındaki gücü nedeni ile Türkiye’de Üst düzey şirket sahibi aileler çocuklarının ancak İngiltere’de eğitime gönderebiliyor. O ki bu ailelerimiz ofisimizle ilk çalışmasını çocuğunu İngiltere’de Lise eğitimi  ne başlatarak yola çıkıyor. Londra’da yaşam maaliyetleriniz için aylık 1350gbp ayırınız.

 

Malta Üniversite eğitim ücretleri :   yıllık 12000Euro – 18.000Euro arasında değiş​ir.  ​Malta’da ​ ’ da yaşam ücretleriniz için konaklama yemek, yol, ulaşım giderleriniz için aylık 850€uro ayırınız. Malta dil okullarında ve Malta üniversitelerinde yasal çalışma izni verilir. Malta’da Üniversiteden mezun olduktan sonra size verilen çalışma izni yılında eğer çalışabilecek bir şirket bulur ve çalışmaya devam ederseniz 3 yıl içinde Malta’da ikamet hakkı kazanırsınız. 5 sene sonra Malta pasaportuna sahip olur ve tüm Avrupa’da yaşama ve çalışma hakkına sahip olursunuz. Malta’da üniversite öncesinde 9 ay İngilizce hazırlık yılı eğitimi alıyorsunuz. 9 ay İngilizce dil okulu ve 9 ay konaklama dahil paket 9800euro (2024 ücretidir)

 

Yeni Zelanda Üniversite ücretleri :yıllık 48.000AU$ile 54000NZ$ arasında değişir  Yeni Zelanda ’ da Mühendislik eğitimi yıllık 52.000NZ$ ‘dan  başlar ve yukarı doğru fiyatları çıkar.  Yeni Zelanda ’ da yaşam ücretleriniz için konaklama yemek, yol, ulaşım giderleriniz için aylık 1500NZ$  ayırınız. Yeni Zelanda dil okullarında ve Yeni Zelanda Üniversitelerinde yasal çalışma izni var.

 

NOT:Her ülke için farklı danışmanlık hizmetleri farklı tarifelendirilir. İlgili ülke yetkilimizden bu konuda bilgi verilir. Yurtdışında akademik eğitim planlaması yaparken ailenizin bütçesini, yaşam standartlarınızı dikkate alarak geleceğinizi şekillendirmenizi istiyoruz.  Bu konuda bu sayfamız size tamamen yardımcı olabilmek amacı ile hazırlanmıştır. Yukarıda verilen Üniversite ücretleri tamamen günceldir. Aşağıdaki göreceğiniz Yurt dışında üniversite fiyatları  2021 – 2022 eğitim yılı ücretleridir. Bilgi İstek Formu  nu aşağıdaki soruları cevaplayarak detaylı dolduran Üniversite başvuru adaylarına dönüş yapılır.
 1. Yaşınız:
 2. En son mezun oldugunuz okul:
 3. Mezun oldugunuz yıl:
 4. Mezun oldugunuz bölüm:
 5. Mezuniyet Notunuz:
 6. İngilizce dil seviyeniz,
 7. Varsa TOEFL/IELTS sınav skorunuz
 8. Yurtdışı eğitim ve yaşam masraflarınız dahil ailenizin ayırabileceği yıllık bütçe-TL bazında-nedir: Yukardaki eğitim ücretlerini dikkate alarak ülke tercihinde bulununuz. Örneğin yıllık 50.000TL ayırabilirim diyenler sadece Avrupa’da Üniversite eğitimi alabileceklerini bilmeli.

 

Yurt dışında burslu eğitim başvurusu soranlara tarafımızdan sorulacak sorular ”Türkiye’ de eğitim alırken hangi burslardan faydalandınız, Türkiye’ de bu zamana kadar aldıgınız burslar nelerdir?  farklı bir projeniz mi var, bir şey mi icat ettiniz veya bir spor alanında lisansınız mı var” sorularını yöneltiyoruz. Kısaca burs talebinize yönelik başvuru yapıcaksanız Türkiye Cumhuriyeti tarafından alabileceğiniz bursları araştırın diyoruz. Yurt dışında burslular işlemlerini yapıyoruz ama sadece ”Türkiye Cumhuriyetinin burs verdiği öğrencilerin yurtdışında üniversite kayıt ve vize işlemlerinde yardımcı oluyoruz. Bu konuda danışmanlık desteğimizi isteyenler TC Burs kabul belgesini göndermeli.

 

Uluslararası öğrenciler için Yurt dışında üniversite fiyatları / Her ülke kendi para birimidir. Aşağıda belirtilenler Yıllık eğitim ücretidir.

Örnek Üniversiteler                                       1 Yıllık Üniversite Eğitim ücreti
Simon Fraser University  (Kanada, Vancouver) CA$25,000
McGill University  (Kanada, Montreal) CA$24,500
University of Toronto  (Kanada, Toronto) CA$24,000
UC Berkeley (Amerika) US$28,000
Cambridge Üniversitesi  (İngiltere) GBP23,000
Melbourne Üniversitesi  (Australia) AU$36,000

 

Not ortalamam düşük, İngilizcem yetersiz diyerek endişelenmeyin! Herkese ve her şartlara, her bütçeye uygun yurt dışında üniversiteler var! Talebinize ve size uygun bir  bölümde muhakkak bir ülkede sınavsız üniversite okuma şansınız var. Ayrıca İngilizcem yetersiz diye üzülmeyin! Şartsız, koşulsuz şekilde, üstelik üniversite sınavına gerek kalmadan Üniversiteye yerleşmeniz mümkün. Tüm dünyada 170 farklı Üniversite ile çalışmakta olan tek yurtdışı eğitim kurumuyuz.  ALS STUDY - Yurtdışında Üniversite

 

Yurtdışında direk anlaşmamız bulunan Partner üniversiteler listemiz;

 

 1. Dresden Teknik Üniversitesi  –  PARTNER ALMANYA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 2. Clhttps://www.allstudy.com.tr/?p=1565austhal Teknik Üniversitesi
 3. Friedrich Schiller Üniversitesi
 4. Jena Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 5. Cottbus Teknik Üniversitesi
 6. Zwickau Üniversitesi
 7. Erfurt Üniversitesi
 8. Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi ( JGU Mainz )
 9. Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 10. Lausitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 11. Zittau / Görlitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 12. Seneca College PARTNER KANADA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 13. Sheridan College
 14. Algoma University
 15. Centennial College
 16. Conestoga College
 17. Fanshawe College
 18. Algonquin College
 19. George Brown College
 20. Georgian College
 21. Humber College
 22. King’s University College
 23. Lakehead College
 24. Mohawk College
 25. Niagara College
 26. Sheridan College
 27. St. Lawrence College
 28. St. Clair College
 29. Huron University College
 30. Cambrian College
 31. Fleming College
 32. Laurentian University
 33. OCAD University
 34. Trent University
 35. University of Ontario Institute of Technology
 36. Wilfrid Laurier University
 37. University of Toronto International Foundation
 38. LaSalle College
 39. Vancouver Community College
 40. Okanagan College
 41. Vancouver Film Academy
 42. Douglas College
 43. Camosun College
 44. Capilano University
 45. Art Institute of Vancouver
 46. Fairleigh Dickinson Universitesi
 47. Fraser International College
 48. Simon Fraser Üniversitesi
 49. North Island College
 50. University of the Fraser Valley
 51. Arizona State University – PARTNER AMERİKA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 52. St.George University
 53. Concordia Univesity, Chicago
 54. Webster University, Missouri
 55. University of Saouth Caroline
 56. Adelphi University,NY
 57. Universtiy of Illionis at Chicago
 58. Auburn University, Alabama
 59. Pittsburg state University
 60. James Madison University
 61. Merrimack College
 62. Roosevelt University
 63. University of Vermont
 64. Widener University
 65. Akron University
 66. Auburn University
 67. Berkeley College
 68. California State Univ, Fresno
 69. California State University
 70. College of Southern Nevada
 71. DeVry University
 72. Endicott College
 73. Florida International University
 74. Foothill/DeAnza College
 75. Frostburg State University
 76. Full Sail University
 77. Green River Community College
 78. Longwood University
 79. Massachusshers College of Pharm and Health Sciences
 80. Middle Tennessee State University
 81. Milwaukee School of Engineering
 82. National University
 83. Niagara University
 84. NY Film Academy
 85. Pacific Lutheran University
 86. St. Johns University
 87. Stratford University
 88. Texas Wesleyan Univ
 89. The Art Institute
 90. Trine University
 91. University of Baltimore
 92. University of Central Florida
 93. University of Kansas
 94. W. New England Univ
 95. Wayne State University
 96. Wentworth Institute of Technology
 97. Lakehead University (Canada)
 98. Lambton College (Canada)
 99. University College, Dublin
 100. Griffith College, Dublin, Limerick, Cork
 101. Le Cordon Blue, Melbourne – PARTNER AVUSTRALYA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 102. The University of Melbourne
 103. Australian National University, Canberrra
 104. The University of Sydney
 105. Monash University, Melbourne
 106. The University of Queensland, Brisbane
 107. University of Western Australia, Perth
 108. The University of Adeilade
 109. University of South Wales,Sydney
 110. RMIT University, Melbourne
 111. Macquaire University, Sydney
 112. Swinburne University of Technology, Melbourne
 113. La Trobe University, Melbourne
 114. Deakin University, Melbourne
 115. Curtin University of Technology , Perth
 116. University of Technology Sydney
 117. Bond University, Queensland
 118. Griffith University, Brisbane
 119. University of Canberra
 120. Charles Sturt Universiy, Sydney
 121. Edit Cowan University, Perth
 122. Federation University Australia, Ballarat
 123. University of New Castle
 124. University of Wollongog
 125. Central Queensland University
 126. Queensland University of Technology (QUT)
 127. University of Southern Queensland
 128. Flinders University, Adeliade
 129. James Cook University, Queensland
 130. Southern Cross University, NSW
 131. University of South Australia, Adeilade
 132. University of Tasmania
 133. Murdoch University, Perth
 134. Victoria University, Melbourne
 135. Western Sydney University, NSW
 136. The University of New England
 137. HolmesGlen Institute of TAFE, Melbourne
 138. University of Essex PARTNER İNGİLTERE’DE ÜNİVERSİTELERİMİZ
 139. London School of Economics
 140. Brunell University, London
 141. University of Bristol
 142. University of Surrey
 143. Kings University
 144. Nottingham Trent University
 145. Queen Margaret University, Edinburgh
 146. University of Bredford, Edinburgh
 147. BPP University, London
 148. Ravensbourne University of London
 149. London School of Commerce – LSC
 150. London School of Business- LSBF
 151. The University of Auckland – PARTNER YENİ ZELANDA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 152. Auckland University of Technology
 153. The University of Wakiato, Wellington
 154. Victoria University of Wellington
 155. Massey University, Wellington
 156. Massey University, Wellington
 157. Lincoln University, Wellington
 158. Dresden Teknik Üniversitesi
 159. Clasthal Teknik Üniversitesi
 160. Friedrich Schiller Üniversity
 161. Jena Uygulamalı Bilimler Universitesi
 162. Cottsbus Technic University
 163. Zwickau University
 164. Erfurt University
 165. Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi ( JGU Mainz )
 166. Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 167. Lausitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 168. Zittau / Görlitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 169. Monash University, Subang Jaya, Selangor,Malezya PARTNER MALEZYA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 170. Swinburne University,Kuching, Sarawak
 171. Curtin University,Miri, Sarawak,
 172. City University of Malaysia,Petaling Jaya, Selangor
 173. Limkokwik University of Creative Technology,Cyberjaya, Selangor
 174. Mahsa University, Jenjarum, Selangor
 175. UCSI University (University College of Sedaya International), Kuala Lumpur, Federal Territories
 176. American University of Malta -PARTNER MALTA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 177. LSC Malta
 178. Malta Devlet Üniversitesi

Hizmetlerimiz öğrenci adayının yurtdışında üniversite okuma fikrine sahip olduğu andan itibaren desteğimiz başlar. Okumak istediğiniz programa uygun ülkelerin ve üniversitelerin belirlenmesi, izlenmesi gereken akademik takvimin oluşturulması gibi ilk ama en önemli süreçleri görüşmelerimizde soru-cevap şeklindeki minik testimizle belirliyoruz. Daha sonra kayıt evraklarınızın hazırlanması, dosyalaştırılması gibi birçok işlemi ilgili danışmanınız yürütecek ve dosyanızı bir sonraki aşamalara hazırlar. Üniversitelere başvurunuz yapıldıktan sonra, takip edilmesi gereken tüm akademik yazışmalar üniversite kabul mektubunuz geldikten sonra da devam eder. Vize işlemleri, uçak bileti- konaklama rezervasyonu gibi işlemlerinizde tarafımızdan yapılır. Bu işlemlerin tümü bir ekip işidir ve kayıt sonrası işleyişi takip edebilmek çok önemlidir.

Kurumumuz tüm üniversite kayıt işlemlerini büyük bir itina ve titizlikle yapar.  Bilgi istek  formunu kişisel özelliklerinizi detaylı bir şekilde doldurarak bize ulaşabilir siniz. ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir.  Websitemiz sürekli güncelleniyor. Yurt dışında eğitim danışmanlığı hakkında gerçek bir KÜTÜPHANEDİR. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, Yurtdışı eğitim ve programların Güncel fiyatlarını ve promosyonlarını takip için Facebook ve Yurtdışındaki öğrencilerimizin görüşlerimizden faydalanmak üzere İnstagram sayfalarımızı takipte kalabilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU