Yurtdışında Üniversite

YURTDIŞINDA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE OKUMA HAKKI….. Not ortalamam düşük, İngilizcem yetersiz diyerek endişelenmeyin! Herkese ve her şartlara, her bütçeye uygun üniversite var! Talebinize ve size uygun bir  bölümde muhakkak bir ülkede sınavsız üniversite okuma şansınız var. Sadece YÖK onaylı Devlet üniversitelerinin Türkiye temsilciliğini yapıyoruz.
YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE OKUMANIN MAALİYETLERİ : Yurtdışında Üniversite okumayı birçok aile pahalı bir seçenekmiş gibi ön yargılı olabiliyor. Oysa ülkemizdeki üniversite maliyetlerini göz önüne aldığımızda, yurtdışı üniversitelerinin çok daha uygun maliyetli olduğunu görebilmeniz mümkün.  Avrupa ülkelerinde yıllık eğitim ücretlerinin neredeyse 500 Euro -1500 Euro arasında olduğu Almanya, Macaristan ve Polonya’ da yerleştirme yaptığımız üniversitelerin tümü YÖK tarafından onaylıdır. Ayrıca Rusya ve Ukrayna’ da sınavsız ve uygun bütçelerle de üniversite okumanız da mümkün.
Bizler size sadece isteklerinizi dikkate alarak en uygun ülke ve en uygun üniversiteye kayıt olmanıza ve okumanıza yardımcı olmak için burdayız. Yurtdışında üniversite okumak için tarafımıza başvuru yapacak adaylar 18-23 yaş arasında olmalıdır. 
Yurtdışında akademik eğitim planlaması yaparken ailenizin bütçesini, yaşam standartlarınızı dikkate alarak geleceğinizi şekillendirmenizi istiyoruz.  Bu konuda bu sayfamız size tamamen yardımcı olabilmek amacı ile hazırlanmıştır ve aşağıda detaylı şekilde yazılmış olan yurtdışında üniversite ücretleri günceldir.
Yurt dışında burslu eğitim soranlara yöneltilecek sorular şunlardır: ”Türkiye’ de eğitim alırken hangi burslardan faydalandınız, Türkiye’ de bu zamana kadar aldıgınız burslar nelerdir?  farklı bir projeniz mi var, bir şey mi icat ettiniz veya bir spor alanında lisansınız mı var” sorularını yöneltiyoruz. Kısaca burs talebinize yönelik başvuru yapıcaksanız Türkiye Cumhuriyeti tarafından alabileceğiniz bursları araştırın diyoruz. Zira yurtdışında eğitim almak ülkeden ülkeye farklı bir maaliyet gerektiriyor ve eminiz yurtdışında herkese göre uygun bütçeli bir ülke ve üniversite bulunuyor. Yurt dışında burslu üniversite başvurusu yapabilmeniz için şu özelliklere sahip olmanız gerekiyor:  1-Türkiye Cumhuriyetinin burs hakkı tanıdığı öğrencilere yardımcı oluyoruz. Bu konuda danışmanlık desteğimizi isteyenler info@alsstudy.com.tr adresine TC Burs kabul belgesini gönderebilirler. 2-Ayrıca sadece Amerika için lisanslı sporcular için-özellikle basketball- burs sağlanabilmektedir.

Aşağıdaki göreceğiniz Yurt dışında üniversite fiyatları  2021 eğitim yılı ücretleridir. Yurtdışında üniversite okumanın avantajlarından fayralanmak ve tarafımıza bu konuda bilgi almak için başvuracak adayların bu sayfayı tamamen okuyarak yaşam standartlarına uygun, ailesini zorlamayacak ülkedeki üniversite eğitimini dikkate alarak sitemizden başvuru yapmasını ve yetkililerimizden randevu almanızı istiyoruz. Bilgi istek formunu detaylı dolduran adaylara dönüş yapılır.

 1. Yaşınız:
 2. En son mezun oldugunuz okul:
 3. Mezun oldugunuz yıl:
 4. Mezun oldugunuz bölüm:
 5. Mezuniyet Notunuz:
 6. İngilizce dil seviyeniz, varsa TOEFL/IELTS sınav skorunuz
 7. Yurtdışı eğitim ve yaşam masraflarınız dahil ailenizin ayırabileceği yıllık bütçe-TL bazında-nedir: Yukardaki eğitim ücretlerini dikkate alarak ülke tercihinde bulununuz. Örneğin yıllık 50.000TL ayırabilirim diyenler sadece Avrupa’da Üniversite eğitimi alabileceklerini bilmelidir.
YURT DIŞINDA ÜNİVERSİTE ÜCRETLERİ
Acentemiz aşağıda göreceğiniz ülkelerde özellikle YÖK Kurumunun elindeki ‘’Yurtdışında YÖK onaylı üniversiteler’’ listesine sadık kalmakta ve üniversite yerleştirmelerimizde bu konuyu en önemli kıstas olarak belirleriz. Üstelik burslu üniversiteler de okumayı tercih ettiğinizde burs alarak üniversitenin yıllık ücretini yarı yarıya düşürmek dahi mümkün. Bu konuda bilgi almak için ofislerimizi ziyaret ediniz.

Amerika Üniversite ücretleri : Amerika’ da üniversiteler 4 yıl sürelidir. Amerika’ da işletme lisans eğitimi ücreti  yıllık 24bin$ ile 55bin$ arasında değişmektedir. Amerika’ da Mühendislik diploması ise yıllık 35000$’dan başlar ve yukarı doğru fiyatları çıkar. Amerika’ da yaşam giderleriniz için aylık 1300$ ayırınız.

Kanada  Üniversite ücretleri : Kanada’ da üniversiteler 3 yıl sürüyor. Kanada’ da işletme lisans eğitimi ücreti  yıllık 20bin$ ile 35bin$ arasında değişir. Kanada’ da Mühendislik diploması ise yıllık 25.000CA$’dan başlar ve yukarı doğru fiyatları çıkar. Kanada’ da yaşam maaliyetleriniz için aylık kira, yemek, yol dahil 1300$ ayırınız. Kanada’ da göçmenlik başvurusu yapabileceğiniz 2 senelik Önlisans diploma programlarını tercih edebilirsiniz. Bu eğitimlerde yasal çalışma izni verilir. Yıllık eğitim ücretleri 16.000CA$. Co-Op Postgraduate diploması 
Avusturalya Üniversite ücretleri :   Avustralya’da İşletme üniversitesi ücretleri yıllık 24000AU$ ile 54000AU$ arasında değişir. Avusturalya’ da Mühendislik diploması ise yıllık 37.000AU$ ‘dan  başlar ve yukarı doğru Üniversitenin dünya sıralamasına göre fiyatları yukarı doğru çıkar. Avusturalya’ da yaşam ücretleriniz için konaklama yemek, yol, ulaşım giderleriniz için aylık 1100AU$  ayırınız. Avustralya’da üniversiteden mezun olanlar Avustralya göçmenlik başvurusu yapma hakkı kazanır. Avustralya dil okullarında ve Üniversite eğitimlerinde yasal çalışma izni veriliyor.
İrlanda  üniversite ücretleri : İrlanda’ da üniversiteler 3 yıl sürüyor. İrlanda’ da işletme lisans eğitimi ücreti  yıllık 11bin€ ile 17000€ arasında değişir. İrlanda’ da Mühendislik ücretleri ise yıllık 17000€  – 27000€ arasında. İrlanda yaşam giderleriniz için yemek, yol, ulaşım dahil aylık 1000€ ayırınız. GPA 3.0 üzeri öğrenciler için İşletme alanında Burs sağlayabiliyoruz. Üniversite eğitimi öncesinde İngilizceniz yetersiz ise aynı üniversite kampüsünde veya farklı bir üniversite kampüsünde Akademik İngilizce eğitimi almanız tarafımızdan sağlanıyor. İrlanda dil okullarında yasal çalışma izni var.
İngiltere’ de Üniversite ücretleri : İngiltere’de  üniversiteler 3 yıl sürüyor. İngiltere ülkemize 3,5saat uçuş mesafesinde. Bu nedenle İngiltere’ de Üniversite okumak Türk öğrenciler tarafından çok tercih ediliyor. İngiltere’ de işletme lisans eğitimi ücreti  yıllık 6250gbp ile 8250gbp arasında değişir. İngiltere’ de Mühendislik ücretleri yıllık 9250gbp’ den  başlar. Üniversitenin dünya üzerindeki başarı sıralamasına göre yukarı doğru fiyatları çıkar. İngiltere’de üniversite okumak için İngilizceniz yok ise IELTS Prep ve Foundation derslerine kaydınızı yapıyoruz.  İngiltere’de üniversite okumak çocugunuzun gelecegini  garantiye almak demektir. İngiltere para birimi Sterlin’in TL karşısındaki gücü nedeni ile Türkiye’de şirket sahibi aileler çocuklarının ancak İngiltere’de eğitime gönderebiliyor. O ki bu ailelerimiz İngiltere’de Lise eğitimi ile ilk kayıt aşamalarını başlatıyor. Londra’da yaşam maaliyetleriniz için aylık 1350gbp, Londra doşıdaki tüm şehirler için 1150gbp  ayırınız.
Yeni Zelanda Üniversite ücretleri : yıllık 38.000AU$ile 54000NZ$ arasında değişir  Yeni Zelanda ’ da Mühendislik eğitimi yıllık 42.000NZ$ ‘dan  başlar ve yukarı doğru fiyatları çıkar.  Yeni Zelanda ’ da yaşam ücretleriniz için konaklama yemek, yol, ulaşım giderleriniz için aylık 1100NZ$  ayırınız. Yeni Zelanda dil okullarında yasal çalışma izni verilir.
 
Malta Üniversite eğitim ücretleri :   yıllık 6000Euro – 18.000Euro arasında değiş​ir.  ​Malta’da ​ ’ da yaşam ücretleriniz için konaklama yemek, yol, ulaşım giderleriniz için aylık ​600€uro ayırınız. Malta dil okullarında yasal çalışma izni verilir.
Almanya’ da üniversite eğitimi ücretsizdir. :Almanya’ da  devlet üniversiteleri ile çalışıyoruzEğitim dili Almanca’ dır. Lise mezuniyet ortalamanızın en az 2.40 olması zorunluluktur. Almanya,’ da okumak istediğiniz bölümü kesinlikle Türkiye’ de kazanmış olmanız istenir. Sadece ÖSYM sınav sonuç belgenizle başvuru yapılabilir. Almanya’ da yaşam ücretleriniz için konaklama yemek, yol, ulaşım giderleriniz için aylık 800€  ayırınız. Almanya’ da Frankfurt  temsilcilik ofisimiz ve ofisimizde Türkçe konuşan danışmanlarımız çalışır.  Almancası olmayanlar Üniversite öncesinde Almanya’da 9 ay TestDAF eğitimi almak zorunda. Akademik Almanca dil eğitimi ücretlidir. Almanca TestDAF hazırlık ücreti  3800€ – 6000€ arasında değişir.
Polonya’ da Üniversite ücretleri : yıllık 2500€ – 4500€uro arasında değişir. Sadece Polonya devlet üniversiteleri ile çalışıyoruz. Polonya’ da eğitim dili İngilizce ve Lehçe’ dir. Polonya’ da İngilizce bölümlere yerleştirme yapıyoruz. Polonya’ da  üniversiteler 4 yıl sürelidir. Polonya’ da yaşam giderleriniz için aylık 500€ ayırınız. Polonya’ da yaşam ücretleriniz için konaklama yemek, yol, ulaşım giderleriniz için aylık 500Euro  ayırınız. Polonya’ da Varşova temsilcilik ofisimiz ve ofisimizde Türkçe konuşan danışmanımız çalışıyor. 
 • Polonya’da Mühendislik Üniversite Ücretleri : 3000€ – 4000€
 • Polonya’da Mekatronik Üniversite Ücretleri : 2700€
 • Polonya’da Mimarlık Üniversite Ücretleri : 2000€
 • Polonya’da İşletme Üniversite Ücretleri : 2500€
 • Polonya’da Finans Üniversite Ücretleri :3000€
 • Polonya’da Psikoloji Üniversite Ücretleri: 3800€ (eğitim 5 yıl sürer)
 • Polonya’da Uluslararası İlişkiler Üniversite Ücretleri : 2500€
 • Polonya’da Siyasal Bilgiler Üniversite Ücretleri : 3000€

NOT:Her ülke için farklı danışmanlık hizmetleri farklı tarifelendirilir. İlgili ülke yetkilimizden bu konuda bilgi verilir.

Uluslararası öğrenciler için Yurt dışında üniversite fiyatları / Her ülke kendi para birimidir. Aşağıda belirtilenler Yıllık eğitim ücretidir.

ÜniversitelerAnnual Tuition
Simon Fraser University (Kanada, Vancouver)CA$25,000
McGill University (Kanada, Montreal)CA$24,500
University of Toronto (Kanada, Toronto)CA$24,000
UC Berkeley (Amerika)US$28,000
Cambridge Üniversitesi (İngiltere)GBP23,000
Melbourne Üniversitesi (Australia)AU$36,000
*

İngilizcem yetersiz diye üzülmeyin! Şartsız, koşulsuz şekilde, üstelik üniversite sınavına gerek kalmadan Üniversiteye yerleşmeniz mümkün. Tüm dünyada 170 farklı Üniversite ile çalışmakta olan tek yurtdışı eğitim kurumuyuz.  

ALS STUDY - Yurtdışında Üniversite

Hizmetlerimiz öğrenci adayının yurtdışında üniversite okuma fikrine sahip olduğu andan itibaren desteğimiz başlar. Okumak istediğiniz programa uygun ülkelerin ve üniversitelerin belirlenmesi, izlenmesi gereken akademik takvimin oluşturulması gibi ilk ama en önemli süreçleri görüşmelerimizde soru-cevap şeklindeki minik testimizle belirliyoruz. Daha sonra kayıt evraklarınızın hazırlanması, dosyalaştırılması gibi birçok işlemi ilgili danışmanınız yürütecek ve dosyanızı bir sonraki aşamalara hazırlar. Üniversitelere başvurunuz yapıldıktan sonra, takip edilmesi gereken tüm akademik yazışmalar üniversite kabul mektubunuz geldikten sonra da devam eder. Vize işlemleri, uçak bileti- konaklama rezervasyonu gibi işlemlerinizde tarafımızdan yapılır. Bu işlemlerin tümü bir ekip işidir ve kayıt sonrası işleyişi takip edebilmek çok önemlidir.

Yurtdışında direk anlaşmamız bulunan Partner üniversitelerimiz şunlardır.

 1. Dresden Teknik Üniversitesi  –  PARTNER ALMANYA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 2. Clhttps://www.allstudy.com.tr/?p=1565austhal Teknik Üniversitesi
 3. Friedrich Schiller Üniversitesi
 4. Jena Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 5. Cottbus Teknik Üniversitesi
 6. Zwickau Üniversitesi
 7. Erfurt Üniversitesi
 8. Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi ( JGU Mainz )
 9. Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 10. Lausitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 11. Zittau / Görlitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 12. Seneca College – PARTNER KANADA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 13. Sheridan College
 14. Algoma University
 15. Centennial College
 16. Conestoga College
 17. Fanshawe College
 18. Algonquin College
 19. George Brown College
 20. Georgian College
 21. Humber College
 22. King’s University College
 23. Lakehead College
 24. Mohawk College
 25. Niagara College
 26. Sheridan College
 27. St. Lawrence College
 28. St. Clair College
 29. Huron University College
 30. Cambrian College
 31. Fleming College
 32. Laurentian University
 33. OCAD University
 34. Trent University
 35. University of Ontario Institute of Technology
 36. Wilfrid Laurier University
 37. University of Toronto International Foundation
 38. LaSalle College
 39. Vancouver Community College
 40. Okanagan College
 41. Vancouver Film Academy
 42. Douglas College
 43. Camosun College
 44. Capilano University
 45. Art Institute of Vancouver
 46. Fairleigh Dickinson Universitesi
 47. Fraser International College
 48. Simon Fraser Üniversitesi
 49. North Island College
 50. University of the Fraser Valley
 51. Arizona State University – PARTNER AMERİKA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 52. St.George University
 53. Concordia Univesity, Chicago
 54. Webster University, Missouri
 55. University of Saouth Caroline
 56. Adelphi University,NY
 57. Universtiy of Illionis at Chicago
 58. Auburn University, Alabama
 59. Pittsburg state University
 60. James Madison University
 61. Merrimack College
 62. Roosevelt University
 63. University of Vermont
 64. Widener University
 65. Akron University
 66. Auburn University
 67. Berkeley College
 68. California State Univ, Fresno
 69. California State University
 70. College of Southern Nevada
 71. DeVry University
 72. Endicott College
 73. Florida International University
 74. Foothill/DeAnza College
 75. Frostburg State University
 76. Full Sail University
 77. Green River Community College
 78. Longwood University
 79. Massachusshers College of Pharm and Health Sciences
 80. Middle Tennessee State University
 81. Milwaukee School of Engineering
 82. National University
 83. Niagara University
 84. NY Film Academy
 85. Pacific Lutheran University
 86. St. Johns University
 87. Stratford University
 88. Texas Wesleyan Univ
 89. The Art Institute
 90. Trine University
 91. University of Baltimore
 92. University of Central Florida
 93. University of Kansas
 94. W. New England Univ
 95. Wayne State University
 96. Wentworth Institute of Technology
 97. Lakehead University (Canada)
 98. Lambton College (Canada)
 99. University College, Dublin
 100. Griffith College, Dublin, Limerick, Cork
 101. Le Cordon Blue, Melbourne – AVUSTRALYA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 102. The University of Melbourne
 103. Australian National University, Canberrra
 104. The University of Sydney
 105. Monash University, Melbourne
 106. The University of Queensland, Brisbane
 107. University of Western Australia, Perth
 108. The University of Adeilade
 109. University of South Wales,Sydney
 110. RMIT University, Melbourne
 111. Macquaire University, Sydney
 112. Swinburne University of Technology, Melbourne
 113. La Trobe University, Melbourne
 114. Deakin University, Melbourne
 115. Curtin University of Technology , Perth
 116. University of Technology Sydney
 117. Bond University, Queensland
 118. Griffith University, Brisbane
 119. University of Canberra
 120. Charles Sturt Universiy, Sydney
 121. Edit Cowan University, Perth
 122. Federation University Australia, Ballarat
 123. University of New Castle
 124. University of Wollongog
 125. Central Queensland University
 126. Queensland University of Technology (QUT)
 127. University of Southern Queensland
 128. Flinders University, Adeliade
 129. James Cook University, Queensland
 130. Southern Cross University, NSW
 131. University of South Australia, Adeilade
 132. University of Tasmania
 133. Murdoch University, Perth
 134. Victoria University, Melbourne
 135. Western Sydney University, NSW
 136. The University of New England
 137. HolmesGlen Institute of TAFE, Melbourne
 138. University of Essex – İNGİLTERE’DE ÜNİVERSİTELERİMİZ
 139. London School of Economics
 140. Brunell University, London
 141. University of Bristol
 142. University of Surrey
 143. Kings University
 144. Nottingham Trent University
 145. Queen Margaret University, Edinburgh
 146. University of Bredford, Edinburgh
 147. BPP University, London
 148. Ravensbourne University of London
 149. London School of Commerce – LSC
 150. London School of Business- LSBF
 151. The University of Auckland -PARTNER YENİ ZELANDA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 152. Auckland University of Technology
 153. The University of Wakiato, Wellington
 154. Victoria University of Wellington
 155. Massey University, Wellington
 156. Massey University, Wellington
 157. Lincoln University, Wellington
 158. Dresden Teknik Üniversitesi
 159. Clasthal Teknik Üniversitesi
 160. Friedrich Schiller Üniversity
 161. Jena Uygulamalı Bilimler Universitesi
 162. Cottsbus Technic University
 163. Zwickau University
 164. Erfurt University
 165. Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi ( JGU Mainz )
 166. Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 167. Lausitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 168. Zittau / Görlitz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 169. Monash University, Subang Jaya, Selangor,Malezya – PARTNER MALEZYA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 170. Swinburne University,Kuching, Sarawak
 171. Curtin University,Miri, Sarawak,
 172. City University of Malaysia,Petaling Jaya, Selangor
 173. Limkokwik University of Creative Technology,Cyberjaya, Selangor
 174. Mahsa University, Jenjarum, Selangor
 175. UCSI University (University College of Sedaya International), Kuala Lumpur, Federal Territories
 176. American University of Malta -MALTA ÜNİVERSİTELERİMİZ
 177. LSC Malta
 178. Malta devlet Üniversitesit

Kurumumuz tüm üniversite kayıt işlemlerini büyük bir itina ve titizlikle yapar. Bu konuda kurduğu büyük ekibi ile direk ilgili ülkeden hizmet verir. Yurtdışında üniversite okumak istiyorsanız, Türkiye’nin neresinde yaşarsanız yaşayın sadece bir telefon kadar uzağınızdayız. Bilgi istek  formunu detaylıca doldurarak her zaman bizlere ulaşabilir siniz. ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir.  Firmamız ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır.

Websitemiz sürekli güncelleniyor. Yurt dışında eğitim danışmanlığı hakkında gerçek bir KÜTÜPHANEDİR. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, Yurtdışı eğitim ve programların Güncel fiyatlarını ve promosyonlarını takip için Facebook ve Yurtdışındaki öğrencilerimizin görüşlerimizden faydalanmak üzere İnstagram sayfalarımızı takipte kalabilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU