Staj Programları

Yurtdışında ve Ulusal iş dünyasındaki rekabet ortamı, teknoloji gelişimler, iş dünyasının hızla kendisini yenilemesi, Yeni mezun gençlerin sadece okulda aldıkları teorik bilgilerle iş dünyasında başarılı olamayacaklarının temelini oluşturur. Bu nedenle iş dünyası gerçeklerinin bizzat iş yerlerinde, hayatın içerisinde yaşayarak öğrenilmesi gereksinimleriyle staj programları doğmuştur. Yurtdışında Staj ise çok sonraları yine ihtiyaçlar doğrultusunda kendini göstermiştir. Artık tüm dünya birbirine bağlı ve ülkeler beraberce iş yapıyor. Şirketlerin her birinde çok farklı milletten insanlar çalışabiliyor. Her ne kadar herkes kendi kültürünü, kendi kimliğini iş ortamında yaşamakta özgürken, iş dünyası sadece bir ve gerçek bir yönetim şekliyle ilerliyor. Sadece iş ve sadece profesyonellik!

****

***Aşağıdaki ülkelerin dışında staj programları ve work and study programı yoktur.*** Bu programlara başvuru yapmak istemeniz halinde CV nizi email ediniz. Telefon numaranızın da yazdıgı, İngilizce dil bilginiz ve egitiminiz ve yaşınız ve mesleki deneyiminiz hakkında detay yazınız. ***Eksik ve ciddiyet içermeyen başvurulara  dönüş yapılmamaktadır.***
1- İNGİLTERE : İngiltere Stajları maaşsız staj programıdır.. 1 aydan 7 aya kadar İngilizce kursuna kayıt olmanız halinde programa katılabilirsiniz. İlgili linkte İngiltere’de staj ücretlerini görebilirsiniz.
2- 8 Aydan 2 yıla kadar İngilizce dil kursu alırken maaşlı olarak  çalışabileceginiz  
 • İRLANDA work and study (6ay dil okulu paketi  3500euro’dan başlıyor. IT alanında çalışanlar ve mezunları için uygun ülkedir. Sınırsız iş alanı. Microsotf, Google, Apple….etc),
 • AVUSTRALYA  work and study  (9 ay İngilizce dil okulu 9000aud’den başlıyor)
 • YENİ ZELANDA work and study (9 ay İngilizce dil okulu 11.000NZD’den başlıyor.
 • Work and Study programları vardır.
3- MALTA’da ingilizce dil okuluna 6 ay kayıt olmanız halinde  yasal olarak 3 ay mesleginizi yapabileceginiz Work and Study programı vardır. Programlar çok uygun ücretlidir. Vize koşulları rahattır. (Malta’da 3 ay çalışabilmeniz için kayıt olacagınız 6 ay dil okulu ve 6 ay konaklama paketi 5500euro’dan başlamaktadır.)
4- İngilizcesi ileri düzeyde olanlar için yasal olarak çalışma izni verilen
 1. KANADA ‘da Sertifika ve Diploma – Kanada Work and Study –  1 yıllık sertifika ve Diploma (özel kolejde 10.000CAD – Devlet kolejinde yıllık 18.0000CAD) ve yine
 2. KANADA Devlet Kolejleri  ‘da 2 yıllık Diploma programları (Yıllık ücreti 18.000CAD, mezuniyet sonrası Kanada Göçmenliği kazanırsınız. )
 3. AVUSTRALYA’ da Sertitika ve Diploma -Avustralya Work and Study  -1 yıllık program  (ücreti 6000AUD’den başlar ve taksitlendirme mevcuttur.)

 

                                                                                                                                                                                                                                       
5- Tüm bunların dışında tamamen İngilizce konuşulan DUBAİ ‘de  dil okuluna katılmanız halinde 1 yıllık çalışma izni alıyoruz. Minimum 6aylık Dubai İngilizce dil okuluna katılmanız halinde Paketin içinde 1 ay konaklama, saglık sigortası , vize ücretleri, havalimanı karşılama ve 1 yıllık çalışma izni dahil 6359USD’ dir. 18-31 yaş grubu içindir. Vize konusunda Türkleri yormayan tek ülkedir. Vize başvurusunda bankanızda yurtdışındaki yaşam masraflarını gösteremiyorsanız, İngilizce dil okuluna giderken yurtdışındaki yaşam masraflarınız için ailenize yük olmak istemiyorsanız ve sonrasında da uzatılabilen Dubai’deki 1 yıllık çalışma izni size cazip geliyorsa bu program seçmenizi tavsiye ediyoruz. Dubai Work and Study Programı tüm dünyada en uygun ücretle İngilizce dil egitimi alırken yasal olarak 1 yıl ve üzeri çalışarak mesleginizi yaparak kazanç saglayabileceginiz en önemli ülkelerden biridir.

 

Yurtdışında Staj Alanları

 •  Finans
 •  Reklam
 •  Genel Yönetim
 •  Mimarlık
 •  Mühendislik
 •  İşletme
 •  Bilgisayar
 •  Bilgisayar
 •  Eğitim
 •  Moda
 •  Grafik Tasarımı
 •  Turizm ve Otelcilik
 •  Uluslararası Ticaret
 •  Hukuk
 •  Pazarlama
 •  Müzik Endüstrisi
 •  Halkla İlişkiler
 •  Perakendecilik
 •  Mağazacılık ve Sosyal İşler

Aşağıdaki tüm bilgiler sadece ilgili adaylara Bilgi vermek amaçlıdır.

 • EGER PROGRAMIN ADI WORK AND STUDY DEGİL DE YURTDIŞINDA STAJ PROGRAMI İSE BAŞVURU ÜCRETLİDİR.
 • YURTDIŞINDA  STAJ PROGRAMI MAAŞSIZDIR.
 • WORK AND STUDY PROGRAMI MAAŞLIDIR. EĞİTİMLE BERABER ÇALIŞMA İZNİ ALINIR. ADI ÜSTÜNDE ÇALIŞMA VE EGİTİM PROGRAMIDIR.
 • STAJ YAPMAKTAKİ AMAÇ YENİ MEZUNLARA ULUSLARARASI BİR PLATFORMDA MESLEKİ DENEYİM KAZANDIRMAK, BONSERVİS ALMAK VE BU YURTDIŞINDAKİ İŞ DENEYİMİNİ ÖZGEÇMİŞİNDE YAZDIRABİLMEKTİR. AVRUPA’LI ÖGRENCİLER BU AMAÇLA YURTDIŞINDA STAJ PROGRAMLARINA RAGBET GÖSTERİRKEN TÜRK GENÇLERİ ÖZELLİKLE PARA KAZANMAK ÜZERE BU PROGRAMA BAŞVURU YAPMAK İSTEMEKTEDİR. UNUTMUYORUZ. YURTDIŞINDA STAJ PROGRAMI MAAŞSIZDIR.
 • AMERİKA’DA STAJ PROGRAMLARI TÜRKİYE’DEN İŞVERENİN BELİRTTİGİ İŞE BAŞLAMA TARİHİNE VİZE RANDEVUSU ALINAMADIGI İÇİN AMERİKA’LI ŞİRKETLER TARAFINDAN  SÜRESİZ İPTAL EDİLMİŞTİR.

 

Neden Yurtdışında Staj Yapmalıyım?

Yurtdışı stajlar bu konuda sizi iş dünyasında bir adım öne çıkarabilecek önemli unsurlardan biridir. Yurtdışındaki staj deneyimiyle kendinize kattığınız artıların işe alınma ve çalışma sürecinde büyük artılar sağladığını sizlerde deneyimleyerek göreceksiniz.

Yurtdışı Staj ve Dil Eğitimi

Yurtdışında StajYurtdışında staj yapmanın en büyük avantajlarından biri yurtdışı stajınız süresince yabancı dilinizi yerinde uygulayarak ve konuşarak geliştirme fırsatınızın olmasıdır. Bu sayede telefonda konuşma, iş mektubu ve rapor yazma, sunum yapma ve toplantılara katılmak için gereksinim duyduğunuz dil becerilerinizi geliştireceksiniz. Staj sırasında bu yeteneklerin hepsini uygulamaya koyma olanağını bulunabilir. Böylelikle, ana dilinde çalışanlar ile aynı iş ortamında çalışarak yabancı dili daha iyi seviyeye getirmek mümkün olacaktır.

Firmamız maaşlı staj ve maaşsız staj seçeneklerine uygun olarak seçtiğiniz staj türüne göre programa dahil İngilizce kursu almanıza yardımcı olmaktadır. Bunun kursların yanında staj süreniz boyunca isterseniz staj seçeneklerinin bulunduğu, Amerika, Kanada,  İngiltere ve Avusturalya’ da dil okullarına devam edebilirsiniz. Böylelikle staj sürenizi değerlendirebilir ve genel İngilizcenizi ya da iş İngilizcenizi daha üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Staj süreniz boyunca devam edebileceğiniz dil okulları konusunda, yurtdışı staj danışmanınızdan daha ayrıntılı bilgi alabilme şansına sahipsiniz.

Bugünün rekabete dayalı iş pazarında, akıcı bir veya birkaç yabancı dilin olması mesleğinizde başarıya ulaşmanız için önemli bir adımdır. Akıcı bir yabancı dile sahip olup bunu iş ortamında kullanmış olanlar büyük bir avantaj elde etmiş olacaklardır. Yurtdışında üniversite ve kolejlerin verdiği eğitim ve iş programları, size uygun dil kursları ile beraber çeşitli alanlarda çalışma olanağı yaratarak iş hayatına iyi bir başlangıç yapmanızı sağlarlar.

Kariyer için seçilen yol ne olursa olsun, ilgi alanına uygun bir staj konusu bulunabilir. En revaçta staj konuları, pazarlama, hukuk, medya, finans, E-Ticaret, telekomünikasyon, grafik tasarım, moda, halkla ilişkiler ve turizm’dir.

Staj Programı tamamlandığında, işveren işyerindeki başarıları belgeleyen bir referans mektubu verecektir. Ayrıca okul tarafından eğitim ve stajı tamamladığınıza dair bir sertifika verilir.

Yurtdışı Stajımı Hangi Ülkede Yapmalıyım?

Yurtdışında StajYurtdışında ve Ulusal iş dünyasındaki yükselen rekabet, teknoloji gelişimi, iş dünyasının inanılmaz bir hızla kendisini yenilemesi, Yeni mezun gençlerin sadece okulda öğrendikleri teorik bilgilerle iş dünyasında yeterli başarıyı ortaya koymasına neden olmaktadır, bu nedenle bazı iş dünyası gerçeklerinin bizzat iş yerlerinde, hayatın içerisinde yaşayarak öğrenilmesi gereksinimini ortaya koymuştur. Yurtdışında Staj ise ise sizi iş dünyasında bir adım öne çıkarabilecek önemli unsurlardan biridir. Yurtdışındaki staj deneyimiyle kendinize kattığınız artıların işe alınma ve çalışma sürecinde büyük artılar sağladığı önemli bir gerçektir.

Yurtdışı Stajın Genel Amaçları

Bu program öğrencilerin rekabetçi iş ortamında deneyim kazanmalarını ve aynı zamanda Yurtdışında edinmiş oldukları deneyimlerle CV’lerini zenginleştirmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Staj programı öğrencilerin sadece profesyonel alanlarda gelişimine değil, aynı zamanda günlük hayatta kullandıkları İngilizce dil bilgilerinin de gelişimine katkıda bulunur.

-İngiliz şirketlerinde pratik iş deneyimi sağlamak,

-İleride sahip olabilecekleri iş olanaklarını arttırmak

-Uluslararası iş ortamında kişinin çalışma bilincini arttırarak profesyonel ve kişisel gelişimine katkı sağlamak,

-Profesyonel iş ortamında kişinin dil becerilerini geliştirmek ve alanlarıyla ilgili kelime bilgisini arttırmak.

Maaşsız Staj Programı Genel Özellikleri

Minimum 4 Hafta İngilizce Kurs Süresi + Staj + 2 Hafta İngilizce Kursu,

Staj Suresi: 3 hafta-3 ay,

Maaşsız staj,

Konaklama öğrenciye aittir,

Öğrenciler kursa gittikleri şehrin dışında da işe yerleştirilebilirler,

Minimum İngilizce seviyesi: Orta – Intermediate

Minimum Yaş sınırı: 18

Program Başlangıç tarihi: Her Pazartesi

Öğrencilerin gelişim düzeyleri, memnuniyetlerini sağlamak ve programdan maksimum düzeyde yararlanabilmelerini garantilemek için program boyunca takip edilmektedir. Akademik danışmanlar, herhangi bir problem yaşadıklarında her zaman için öğrencilerin hizmetindedir

 

1- Dil, Sertifika veya Diploma Programı sonrası staj olanakları

Staj Programlarına katılabilmek için yoğun bir dil kursuna veya kısa dönem sertifika ve diploma programlarına kaydolmak gerekiyor. En az 4 haftalık dil kursu veya diploma programlarına kayıt yaptıran ve programı başarı ile tamamlayan öğrenci staj programlarına katılma hakkı kazanır. Sertifika programlarında ise programı başarıyla tamamlamak gerekir. Avrupa ülkeleri, Kanada ve Amerika’da, 3 ve 6 ay süresince sunulabiliyor. Staj bulma suresi konusunda net bir zaman verilememekle birlikte yerleştirmeler 6 ay ve daha üzerine çıkabiliyor.

2- Dil sorunu olmayan üniversite öğrencisi veya yeni mezunları için doğrudan maaşlı staj olanakları

Bu program sadece Avustralya’da verilmektedir. Çok iyi düzeyde dil bilen ve staj yapmak istediği alanda az da olsa bir deneyim sahibi olanlar için verilen maaşlı staj programlarına en az 3 ay öncesinden başvuru yapmak gerekir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU