Amerika’da Lise Eğitimi

Amerika' da Lise Eğitimi

Amerika’ da sporcu bursu ve başarı bursu ile Lise okumanızı sağlıyoruz. Üstelik burs oranları  eğitim ve yaşam masraflarınızı kapsayacak şekildedir.

1. ABD’de lise ve üniversiteyi sporcu bursu ile okumak mümkün müdür?
EVET MÜMKÜNDÜR. BİLİNDİĞİ GİBİ ÜLKEMİZDE BİRÇOK GENÇ SPORCU EĞİTİM VE SPORU BİRARARDA GÖTÜREMEMEKTE VE SPORU ERKAN YAŞTA BIRAKMAK ZORUNDA KALMAKTADIR.amerika-sporcu-bursu-allstudy

2. Sporcu bursu nedir? Bu burs nasıl alınır?
ALL STUDY ÖĞRENCİMİZİN AİLESİNDEN ALDIĞI BİLGİLERLE İLGİLİ ÖĞRENCİMİZİN AMERİKA DA HANGİ OKULDA VE HANGİ KOŞULDA OKUYABİLECEĞİNE KARAR VERİR. ÖĞRENCİYE UYGUN 3 OKULLA GÖRÜŞEREK TEKLİFLERİNİ ALIR. BU 3 TEKLİFİMİZİ AİLEMİZLE PAYLAŞIRIZ. ENGEÇ 1 HAFTA İÇERİSİNDE AİLE BİZE TERCİH EDECEĞİ OKULU SÖYLER VE RESMİ KAYIT VE VİZE İŞLEMLERİMİZE BAŞLARIZ.

3) Sporcu bursunda aranan kriterler nelerdir? Not ortalaması bu bursta da önemli midir?                       LİSANSLI SPORCU OLMASI VE DERS NOTLARININ 100 ÜZERİNDEN ENAZ 60 OLMASIDIR.

4. Bu bursa başvurmak için ingilizce seviyesi ne olmalıdır? İngilizcesi yeterli olmayanlar ne yapabilir?
ÇOK AZ İNGİLİZCESİNİN OLMASI AMERİKAYA İLKGİRİŞTE KENDİNİ İFADE EDEBİLMESİ İÇİN ÇOK İYİ OLMAKLA BERABER; İNGİLİZCESİ OLMAYAN ÖĞRENCİLERİMİZE İNGİLİZCE HAZIRLIK YILI EĞİTİMİNDE DE EĞİTİM VE YAŞAM GİDERLERİNDE DE BURS SAĞLAYABİLİYORUZ.

amerika-da-spor-bursu-liseleri-allstudy

5. Sporcu burslarında burs oranı nedir?
BURS ORANLARI ÖĞRENCİLERİN SPORDAKİ LİSANS DERECESİNE GÖRE %20 İLE %80 ARASINDA DEĞİŞMEKTEDİR.

6. Bu bursa tüm lise ve üniversite öğrencileri başvurabilir mi?
LİSE DÖNEMİNDE EVET. 1.2.3.VE HATTA 4. SINIFTA DAHİ KAYIT VE DERS TRANSFERLERİNİ YAPABİLİYOR VE DÖNEM KAYBETMEDEN LİSESİNE DEVAMINI SAĞLAYABİLİYORUZ. SPORCU BURSUNDA ÜNİVERSİTE KAYITLARIMIZI İSE SADECE İNGİLİZCE HAZIRLIK YILI İÇİN VE ÜNİVERSİTE 1. SINIF İÇİN SPORCU BURSU İLE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ SAĞLAYABİLİYORUZ.

amerika-liselerine-kayıt-allstudy

7. Bu burs hangi sporları kapsıyor?
EN BAŞTA BASKETBOL BURSUNU ÇOK DAHA KOLAY ALABİLDİĞİMİZİ BELİRTMEKLE BERABER, FUTBOL, HENTBOL, TENİS VE HATTA BADMINTON’ A KADAR ÇOK GENİŞ BİR SPOR YELPAZEMİZ MEVCUT.

8. Herhangi bir yaş sınırı var mıdır?
EVET. LİSE İÇİN 14-17 ÜNİVERSİTE İÇİN İSE 17-21 YAŞ SINIRIMIZ MEVCUT.

9. Bu bursu alan öğrenci hangi branşlarda eğitim alabilir?Herhangi bir brans kısıtlaması var mıdır?
-SAĞLIK/TIP BÖLÜMLERİ HARİÇ -İŞLETME DEN, MÜHENDİSLİK, MİMARLIK, HUKUK… HER ALANDA EĞİTİM ALABİLİYORLAR.

10. Sporcu bursundan yararlanmak isteyen öğrenciler, çocuğunu bu bursa yönlendirmek isteyen veliler ne yapmalılar, nereye başvurmalılar?
BİZLERE LİSE DERS NOTLARI VE SPORCU LİSANSI İLE VELİLERİN BAŞVURUDA BULUNMALARINI İSTİYORUZ. İKİNCİ AŞAMADA İSE ÖĞRENCİMİZİN 15 DAKİKALIK BİR MAÇ VİDEOSUNU TALEP ETMEKTEYİZ.

cats-college-boston-highschool-allstudy

AMERİKA’ DA LİSE EĞİTİMİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Amerika da Lise eğitimi programları özel ve devlet liselerinde verilmektedir. Öğrencilerin yaşları 14- 18 arasındadır. Amerika öğrenciler isterlerse 4 senelik lise eğitimi alabilmektedir. İngilizcesi yeterli olmayan öğrencilere İngilizce Akademik Hazırlık eğitimi de yine burslu olarak sağlanmaktadır. Hatta bu dönemde dahi konaklama ve yaşam masrafları da burs kapsamındadır. Öğrenciler isterse 1 sene veya en kısa 1 yarım yıl dahi Lise eğitimi alabilmektedirler. Amerika’ da lise ücretleri y-yıllık eğitim ve yaşam masraflarını kapsayacak şekilde- 25binUSD – 65binUSD arasında değişmektedir.

Çocuğunuzun özel bir spor yeteneği var ve bunu Amerika’ da eğitim alırken avantajlı hale getirmek istiyorsanız çekinmeden bizlerle iletişime geçiniz. Amerika’ da sporcu bursu ile Lise, İngilizce prep hazırlık kursu ve kolejlere rahatlıkla çocugunuzun spor yeteneği ve derecesine göre burs almaktayız. Burs öğrencimizin eğitim, yaşam, yemek, konaklamalarını da kapsamaktadır. Sporcu bursu ile ilgili bizlerle iletişime geçeceklerin muhakkak bir maç esnasından video ile bizlere gelmeleri gerekmektedir. Ayrıca öğrencimizin ders notu ortalamasının 100 üzerinden minimum 60 olması zorunluluktur.

Bu konuda ücretsiz bilgi talebiniz için ofisimizi arayabilir -0212 259 60 75- veya Bilgi istek formunu detaylıca doldurabilirsiniz. https://www.allstudy.com.tr/bilgi-istek-formu/

 1. Çocuğunuzun yaşı
 2. Çocuğunuzun okudugu okul,
 3. kaçıncı sınıfta oldugu,
 4. not ortalaması,
 5. kaç senedir Lisanslı olarak hangi sporla ilgilendiğini lütfen danışmanımıza iletiniz.

cats-college-boston-logo-allstudy

Ayrıca diğer farklı burslarımızda mevcuttur. Örneğin; Boston merkezine bir saat mesafede yer alan yatılı okulumuz Woodstock Academy, CATS College Academy uygun kriterlere uygun olan Türk öğrencilerimize başarı bursu vermektedir.  Amerikanın en iyi Liselerine burslu olarak öğrencilerimizi yerleştirmekteyiz. Amerika’ nın en iyi liseleri civarındaki Top Üniversiteleri hedef aldıgımız için Boston Liseleridir.

 • Normal ücret : 36.920USD
 • Burslu ücret: Öğrencimizin başarı notuna göre eğitim ücreti üzerinden %70’e varan oranlarda  burs saglanır.
 • Yurt konaklama: 21.620USD -isteğe bağlı-
 • Aile Yanı Konaklama : 18.400 -isteğe bağlı-
 • Ön kayıt depositosu : 3000USD
 • Başvuru ücreti: $300
 • Kayıt, danışmanlık, vize hizmet bedeli: 3000USD

Amerika’da bir liseden eğitim alan ve mezun olan çocuğunuzun kolaylıkla kabul edilebileceği Dünya Üniversiteleri şunlardır;

 • AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago.
 • KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen’s Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.
 • İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)

 

AMERİKA’DA LİSE EĞİTİMİ ALMANIN AVANTAJLARI  

İlköğretimden başarı ile mezun olmuş her öğrenci Amerika’da lise okuyabilir. Lise eğitimleri öğrencilerine öncelikli olarak İngilizceyi iyi seviyede öğretmeyi amaçlamaktadır. TOEFL IBT İngilizce seviye belirleme sınavında 60 ve üzeri alan öğrencilerimiz hazırlık sınıfını okumadan Lise 1. sınıfa hemen başlayabilirler. İngilizcesi yetersiz olanlar ise kendi seviyelerine göre İngilizce hazırlık sınıflarına yerleştirilirler. Henüz çok yeni İngilizce eğitimine başlayan bir öğrenci ise yılın sonunda ileri seviyede İngilizce öğrenir. Bununla beraber lise eğitimi boyunca öğrencilerin İngilizce seviyesi gelişimini sürdürmeye devam eder. Liselerde tam gün eğitim yapıldığı için İngilizce hazırlık sınıfı ile lise 1. sınıf bir yıl içinde tamamlanır. Böylece Lise eğitimi Türkiye’de olduğu gibi 4 yılda tamamlanır. Öğrencinin lise eğitimini tamamlamadan Türkiye’ ye dönmesi halinde Lisesinden alacağı transkript ile Türkiye’ de eğitimine kaldığı yerden devam edebilir. Çünkü Amerika’ da çalışmış olduğumuz Liselerin Türkiye’ de denklikleri vardır. Amerika’ da bir Liseden mezun öğrenci tüm dünya üniversitelerine kolaylıkla giriş hakkı elde eder.

AMERİKA’ DA LİSE EĞİTİM ÜCRETLERİ Ortalama olarak ücretler Devlet liselerinde eğitim, 3 öğün yemek, aile yanı konaklama, ders kitapları, sağlık sigortası dahil yıllık 25.000usd ile 45.000usd arasında Lisenin bulunduğu şehire ve lisenin özelliğine göre değişmektedir. Özel Liselerde ise ücretler yıllık 35binUSD ile 65binUSD arasında değişmektedir. Ayrıca IVY Öğrencilerin Tatil Planlarını okulları ile görüşerek belirlemesinde fayda vardır. Genel olarak tatil planlarını aşağıdaki şekilde yapabilir siniz.

 •             Yarıyıl tatili Aralık ayında iki hafta,
 •             Bahar tatili Mart ayında bir hafta ve
 •             Yaz tatili Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında üç ay olarak tatillerinizi Türkiye’de geçirebilirsiniz.

amerikada-ogrenci-yurdu-allstudy

Kayıt işleri başladıktan sonra ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketi vize ile ilgili her türlü konuda işlemlerinizi yürütmektedir. Amerika’da öğrencilerimizin eğitim süreleri boyunca  sağlık sigortası yaptırmaları zorunluluktur. Sağlık sigortası di hariç yatarak ve ayakta tüm tedavileri kapsamaktadır.

Lise kontenjanlarımızın sınırlı olması nedeniyle vize işlemleri dikkate alınarak başvurularınızı yapmanızı önermekteyiz. 1 Haziran’dan önce kayıt için gerekli tüm evraklarınızı size atanmış eğitim danışmanınıza teslim etmeniz gerekmektedir. İlk etapta ön evraklarla beraber, ALL STUDY kayıt, danışmanlık ve vize hizmet bedeli ödenmekte ve tüm istenilen resmi evrakları danışmanınıza teslim etmeniz istenir.

I-20 belgenizle beraber, Lise kabul mektubunuz Amerika’ dan ev adresinize kargo ile gönderilir. Ve hemen vize işlemlerine başlanır. Vizeden hemen sonra öğrencinin uçuş bilgilerinin Lisemize bildirilmesi ile birlikte havaalanı karşılama ve konaklama detayları elimize ulaşır. Öğrencinin tüm dosyası böylece sonlandırılmış olur.

Amerika’ da yerleştirmelerini yaptığımız Türk Öğrencileri Alfabetik olarak aşağıdaki Liselere yerleştirmiş bulunmaktayız. Eğer detaylı olarak Amerika’ da özel liselerin fiyatlarını incelemek isterseniz yerleştirme yaptıgımız tüm özel liseler detaylıca websitemizde mevcuttur.Bu liseler sadece özel liselerdir. Amerika’ da Devlet liseleri seçeneklerimizi de incelemenizi öneriyoruz. Amerika devlet liselerinde öğrenciler sadece 1 sene eğitim almaları mümkündür. Devlet lisesi fiyatları konaklama ve yaşam giderleride dahil 25binUSD’ den başlamaktadır.

Türk Öğrenciler Amerikan devlet liselerinde sadece yarım yıl ya da 1 yıl eğitim alabilirler. Devlet liselerinde konaklama sadece aile yanı konaklamadır ve fiyatları uygundur.

 • Antelope Valley Christian Okulu – Lancaster California
  Ben Lippen Okulu – Columbia South                                                                                                                                   CAT’s College Boston
  Canyonville Christian Academy-  Canyonville Oregon
  Chaminade College Preparatory Okulu – (Boys) – St. Louis Missouri
  Florida Air Academy (Military School-Askeri Okul) – Melbourne Florida
  George Stevens Academy –  Blue Hill Maine
  Lake Mary Preparatory Okulu – Lake Mary Florida
  Lyndon Institute Lyndon Center – Vermont
  MacDuffie Okulu – Granby Massachusetts
  Newman Okulu – Boston Massachusetts
  North Broward Preparatory School – Fort Lauderdale Florida
  North Yarmouth Academy – Yarmouth Maine
  Orme School – Mayer Arizona
  Oxford Lisesi – Rowland Heights California
  Quarry Lane Okulu – Pleasanton California
  Rancho Solano Prepratory Okulu –  Phoenix Arizona
  Ribet Academy – Glendale California
  Riverstone International School  Risverstone Uluslararası Okul- Boise Idaho
  Solomon Christian School – Edmonds Washington
  Squaw Valley Academy – Olympic Valley California
  St. Croix Lutheran Lisesi – St. Paul Minnesota
  St. Mary’s Preparatory School – (Boys) – Orchard Lake Michigan
  Subiaco Academy – (Boys) – Subicaco Arkansas
  Thornton Academy – Saco Maine
  Trinity Catholic Lisesi – Newton Massachusetts
  The Village Lisesi – Houston Texas
  Verde Valley Okulu – Sedona Arizona
  Washington Academi – East Machias Maine
  Wilbraham and Monson Academi – Wilbraham Massachussets
  Windermere Preparatory School – Windermere Hazırlık Okulu – Windermere Florida

****

 

AMERİKA’ DA DASH LİSE PROGRAMLARI

Öğrencimizin gideceği eyaletin ve yanında kalacağı eyaletin seçimi Amerika tarafından seçilen programdır. Daha çok Amerika’ nın iç eyaletlerine yönlendirilmektedir öğrenciler. Bu programda öğrenciler gönüllü aileler yanında konaklama almaktadırlar. Kısaca eyalet ve aile tercihinde bulunamıyorsunuz DASH Programlarında. Yıllık ücreti eğitim ve konaklama dahil DASH Lise ücreti 13,500$’dır. Firmamızın en fazla yerleştirme yaptıgı Amerika’ da Lise yerleşmeleri DASH program’ dır. Öğrencilerimizden 100% olumlu feedbackler almaktayız.

 • Çocuğunuzun okudugu okul
 • Çocuğunuzun not ortalaması
 • Çocuğunuzun İngilizce dil seviyesi
 • Çocuğunuzun hangi alanda uzmanlaşmak istediği
 • Varsa hobileri veya profesyonel uğraştıgı alanlar

Amerika’ da Dash Lise programları hakkında danışmanlarımızdan Bilgi almak üzere  Bilgi İstek Formunu  detaylıca doldurabilirsiniz.

İlgili resim

Caduffie SchoolMacDuffie Lisesi

Boston, Massachusetts’ de 1890 yılında kurulmuş en köklü özel bir okuldur. Boston şehir merkezine 90 dakika, New York şehrine 2,5 saat uzaklıktadır. Okulda 6. sınıftan 12. sınıfa kadar sınıflar yer almaktadır. 6 ve 8. sınıf Middle School (İlköğretim), 9 – 12 arası ise Upper School (Lise)  olarak adlandırılır. MacDuffie 198 kişilik öğrenci sayısı  ve  en fazla 12 kişilik sınıfları ile övünür. Her 6 öğrenciye bir öğretmen denk gelecek şekilde tüm eğitim teknolojilerini kullanarak eğitim verir. Diğer eyaletlerden ve farklı 16 ülkeden gelen yabancı öğrenciler kampüste bulunan iki yurtta kalırlar. Okul bir dine bağlı değildir. MacDuffie School’ un eğitim misyonu bütün öğrencilerin zihinsel alışkanlıklarını yüksek etik standartlara gelmesini sağlamak ve kendi kişisel ve zihinsel alışkanlıklarını iş yaşamından ziyade dünyadan sorumlu, etkin ve ahlaki  bireyler olmaları için teşvik etmek olan sıkı bir Üniversite Hazırlık okuludur. Boston ve New York şehir merkezlerine yakınlığı ile harika lokasyonu, Teknolojik donanımı, internete bağlı akıllı tahtaları, ferah sınıfları, özel güvenlik sistemlerinin kurulu olduğu korunaklı yurtları, harika spor salonları, spora önem vermesi, özel sporcu bursları ile öğrencilerini ayrıca desteklemesi, dev kütüphanesi, Boston ve New York’a düzenlediği gezileri, öğrencilerine yıllık 20.000 $’lık eğitim bursları ile 120 yıldır eğitim veren Amerika Birleşik Devletlerinin en yüksek standartlara sahip eğitim kurumudur. Ayrıca İngilizce düzeyi düşük olan adaylar için ESL (İngilizce Hazırlık) sınıfları vardır.  Öğrenciler Lise 9. Sınıftan itibaren İngilizce, Tarih, Matematik, Fen Bilimleri, Dünya Dilleri, Sanat alanlarında yoğun eğitim alırlar. Mezuniyet için öğrencilerin İngilizce, Matematik (Cebir 1 ve 2 ile Geometri), Dünya Dilleri, Tarih (ABD tarihi dahil) ve Laboratuvar Bilimleri ve Sanat derslerini başarı ile geçmeleri gerekmektedir. Sanat Dalları arasında Çizim, Boyama, Heykel, Grafik Tasarım, Mimarlık ve İç Mimarlık, Dans, Tiyatro, Müzik yer almaktadır. MacDuffie` de ayrıca öğrenci kulüpleri ve organizasyonları da son derece yoğundur. Satranç, münazara, Kiwanis Key, Matematik, Öğrenci Kültür Birliği (SCA), Masa Tenisi Kulübü bunlar arasındadır. Öğrencilerin yapabileceği spor dalları arasında ise Badminton, Baseball, Basketbol, Cross Country, Dövüş Sanatları, Kayak ve Snowboard, Futbol, Voleybol, Tenis yer almaktadır. MacDuffie’ de öğrencilere özel 3 yayın bulunmaktadır. Magnet (okul gazetesi), Magnolia (yıllık), Unicorn (edebi makaleler)… Sene içerisinde 2 farklı dönemde eğitime başlamak mümkündür. Bunlar Eylül ve Ocak aylarıdır. Yıllık eğitim ücreti 45.000£’ dır. 3 farklı taksitle ödeme almaktadır.

ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN  ÖZEL BİR LİSE; MACDUFFIE SCHOOL

MacDuffie Lisesi mezunları Amerika`nın en iyi üniversitelerinde okumaktadır. Harvard, UC Berkeley, Hamilton, Emory, Brown, Cornell, Northwestern, Stanford, UMass, Tufts, John Hopkins…Sadece bazılarıdır!  Çocuğunuzun özel olduğuna ve önüne dünyanın en büyük üniversitelerine girebilmesini istiyor ve harika bir gelecek sunmak istiyorsanız işte liseyi okuması gereken lise MacDuffie Lisesi ‘ dir.  Çocuğunuzu yıl boyunca tüm bireysel becerilerini, ders notlarını, kişisel uygunluklarını dikkate alarak TOP TEN Üniversitesi ve okuyabileceği bölüm bile Lise 3′ te iken netleştirilir. Harvard Üniversitesinde Genetik Bilimi veya Stanford Üniversitesinde uzay bilimi veya MIT’ de Yazılım Mühendisi mi olmak istiyor. İşte çocuğunuzu bu hedefler doğrultusunda okutabileceğiniz tek lise burasıdır. Özel çocuklar için özel bir Lise. Zaten öyle ki Boston, Massachusett kampüsünde öğrenciler yıl boyu okurken tüm bu Üniversiteleri gezerek, kampüslerinde yaz kamplarına katılarak zaten yıllar öncesinden okuyacağı Üniversitenin havasını solumaya başlatılır. Aileler dilerse bu kamplara ve gezilere çocukları ile katılma hakkına sahiptirler.  Çocuğunuz son sene MacDuffie Lisesinde okuyarak Amerika Diplomasına sahip olabilir ve Amerika’ da, dünyada ve Türkiye’ de en kaliteli Üniversitelere sınavsız giriş imkanından faydalanabilir. Özel çocukların Lisesi MacDuffie lisesinde sene içerisinde 2 farklı dönemde eğitime başlamak mümkündür. Bunlar Eylül ve Ocak aylarıdır. Öğrenciler MacDuffie’ de yurt konaklamada kalırlar. Yurtlar tek, çift ve üç kişilik odalardadır.

Okulumuzun Resmi Tanıtım Videosu:  VIDEO: http://www.macduffie.org/macduffie-video/

Okuldaki Türk Öğrencilerimizin Videosu:   http://youtu.be/flLupUaemK4

 

EDUCATIUS INTERNATIONAL

EDUCATIUS INTERNATIONAL

Educatius International dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere yerleştirmeler yapan bir Akademik Eğitim kurumudur. Educatius International ile Amerika’ da 82 farklı Liseye yerleştirme yapmaktayız. Yüksek kalitede eğitimi ve üstün standartlara sahip eğitim sistemi mezunları ile özel ve kamuya ait yüksek eğitim kurumlarına rahatça geçiş yapabilmektedir. ALL STUDY ve Educatius International işbirliği ile Amerika’ nın birçok şehrine Lise öğrencileri yerleştirmeleri yapmış bulunmaktayız. Öğrenciler 4 yılı okumak zorunda olmadığından bir akademik dönem ya da 1 yıl şeklinde de programlara katılarak, uluslararası bir ortamda bireysel gelişimlerine katkıda bulunma deneyimine sahip olabiliyorlar. Educatius International özel yatılı Lisesi Programı sayesinde motivasyonu yüksek öğrenciler yetiştirmektedir. Kaliteli akademisyenler ile çalışır. EI öğrencilerine iyi bir eğitimin yanında okullar mümkün olan en iyi çevre ve atmosfer, eğlence aktiviteleri dahilinde tüm hayatı kapsamaktadır. Programa katılan öğrencilerine Kanada ve ABD liselerinde 1-4 seneye kadar derse katılma imkânı sunmaktadır. Programa katılan öğrencilerin çoğu kendilerini seçtikleri üniversiteye kabul edilebilmesi için mümkün olan en iyi hazırlığı vermek üzere hizmet verir. Educatius International,  uluslararası öğrencilerin başvuru süreci ile yakından ilgilenip, öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarına, aileler yanı konaklama ile karşılamakta ve tüm genel desteği sağlamaktadır.Uluslararası öğrenciler 1 senelik programlara da katılabiliyorlar. Her ne sebeple olursa olsun, Educatius Internationalçocuklarınıza gelecek vaat ediyor!  Öğrenciler Ağustos veya Ocak ayında derslerine başlayabiliyorlar. Educatius International Group 100’ den fazla Lise ile birebir çalışmakta ve yerleştirme yapmaktadır.Educatius International hakkında daha fazla bilgi ve danışmanlık için ALL STUDY danışmanlarından destek alabilir siniz.

Amerika’ da International Educatius aracılığı ile Yerleştirme yaptığımız Liselerin isimlerini buradan görebilir siniz.

PUTNAM SCIENCE ACADEMYPUTNAM SCIENCE ACADEMY

Boston’a bir saat, New York’a 2,5 saat uzaklıkta olan Connecticut`ta dır. New England olarak adlandırılan bu bölge Harvard, MIT, Yale, Stanford, Brown ve Boston üniversiteleri gibi Amerika’nın en prestijli üniversitelerinin bir arada bulunduğu eğitim bölgesi olarak bilinmektedir. Bir okulu tercih etmek için yalnızca sosyal imkânlarını incelemek yeterli değildir. ALL STUDY olarak çalıştığımız okulları seçerken mutlaka akademik başarıları da gözönüne almaktayız. Putnam Science Academy I-SWEEP Proje Yarışması Dünya birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü, dört yıl üst üste Connecticut Fen Bilimleri Olimpiyat şampiyonlukları ve Eyalet çapında Bilim Proje Olimpiyatında en fazla madalya alan okul olarak başarılarıyla Amerika’daki okullar arasında da saygın bir yer elde etmiştir. Putnam Science Academy Üniversite başvuru sürecinde öğrencileri ile birebir ilgilenen danışman öğretmenleri sayesinde %100 üniversiteye yerleştirme başarısına sahiptir. Putnam Science Academy ÖğrencileriCalifornia Institute of Technology University of Pennsylvania, Dartmouth College, Rice University, Boston College, Lehigh University, University of Texas at Austin gibi Amerika ve dünyada isim yapmış birçok üniversitelerden kabul almıştır. Putnam Science Academy 75 dönüm arazi üzerine kurulmuştur. Okulkampusu  içerisinde 3 adet yurt, kapalı spor salonu, orijinal ebatlarda çimfutbol sahası, açık ve kapalı basketbol sahası, kütüphane, fen ve bilgisayar laboratuvarları ve  dinlenme alanları bulunmaktadır. 2011 yılı içerisinde kazandığı başarılar şunlardır. 2010-2011 Gold Medal in International I-SWEEEP Olympiad,  2011 NortheastPrepChampions, One 1st PlaceAward in Connecticut Science Fair, Two 2nd PlaceAwards in Connecticut Science Fair, 4 Finalist Projects in Connecticut Science Fair, Fourspecialawards in Connecticut Science Fair, tockholm Junior Water Prize Regional Award, Northeast Utilities: Environmental Management Special Award, Air and Waste Management Association, Connecticut Chapter Special Award, Society of WomenEngineers – Hartford Section Special Award, One 2nd PlaceAward in Turkish Language Olympiads, One 3rd PlaceAward in Turkish Language Olympiads.
PIONEER ACADEMY OF SCIENCEPIONEER ACADEMY OF SCIENCE

New York’a yarım saat uzaklıktadır., Garden State, New Jersey’de bulunmaktadır. İlköğretimden lise sona kadar toplam 200’ü aşkın öğrencisi vardır. Türkiye’den ve dünyanın değişik ülkelerinden de sadece yatılı erkek öğrenci kabul etmektedir.PAS öğrencileri uluslararası düzeyde bilgisayar, fen ve matematik dersi müfredatı görmektedir.                      Ayrıca öğrencilerimiz okul sonrası da aktif bir şekilde kulüp ve birebir ders destek programlarında kendilerini geliştirme imkân ve olanağına sahip bulunmaktadır. PAS başarıları ve kaliteli eğitim ile haklı bir üne sahiptir. Uzman öğretmenlerin rehberliğinde kendilerini başarıya odaklamış öğrenciler, gerek ülke içerisinde gerekse uluslararası düzeyde birçok başarıya imza atmıştır. %100 Üniversiteye yerleştirme başarısı olan okulun mezunları Georgetown University, University of Chicago, New York University, Brandeis University, Lehigh University, Drexel University, Penn State University, Boston University, Boston College gibi dünyaca tanınmış en kaliteli üniversitelerden de kabul almıştırlar. Pioneer Academy of Science öğrencilerinin, bulunduğu şehir içerisinde ve dünyanın değişik bölgelerinde yapılan insani yardım kampanyalarına katılmalarını teşvik ederek geleceğin bireyleri olan öğrencilerimizi daha bilinçli yetiştirmeye çalışır.
GREEN RIVER COMMUNITY COLLEGE  Washington Eyaleti Lise sistemine bağlıdır. Green River College Lise Eğitim programlarına 9. Sınıftan, 12. Sınıfa kadar uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Harika bir kampüste, üniversite öğrencileri ile bir arada lise eğitiminize devam edebilir, aile yanı ya da öğrenci evlerinde konaklayabilirsiniz. Green River ’da lise eğitimi alan öğrenciler birçok avantaja sahiptir. Bunlar içerisinde kampüsü, spor ve sosyal faaliyetleri ile Amerika’da diğer devlet ve özel okullara göre fiyat avantajının aynı sıra en büyük avantajlarından biri öğrencilerin eğitim alırken üniversite 1 ve 2. Sınıftan da ders alabilmesidir. Böylece öğrencilerine üniversite eğitim sistemini tanımaya, alan seçiminde daha doğru karar verebilme yetisine,  hem de lise mezuniyeti sonrası alınan dersler ile üniversite eğitimini 2 yıla kadar kısaltma imkanı sağlar.

****

BESANT HILL High School

Besant Hill Lisesi

Los Angeles’ ta 1946 yılında kurulmuş olan  Besant Hill Lisesi’ nin videosunu buradan izleyebilir, Amerika’ da Lise Eğitimi dendiğinde neden bu kadar özel bir manaya geldiğini anlayabilirsiniz. http://goo.gl/Kh5uAm

LINCOLN ACADEMY – Lincoln Lisesi, Maine, New Castle   

http://www.lincolnacademy.org/

1801 yılında Main şehrinde ilköğretim olara kurulan Lincoln Lisesi, 1904 yılında lise eğitimi yapmaya başlamıştır. 200 yıldan fazla geçmişi olan bu Amerikan Lisesi bir boarding okuldur. Midcoast bölgesinde 6 farklı kampüsü vardır. İlkokuldan liseye kadar eğitim vermektedir. Yabancı öğrenci sayısı okul mevcudunun sadece %6 sını oluşturmaktadır. Matematikten, edebiyata, spordan, sanata her alanda lise eğitimi vererek, öğrencilerin mesleklerini seçmelerine yardımcı olmakta ve o yönde eğitim vererek desteklemektedir. Yaz dönemlerinde 2 haftalık yaz okulları vardır. 2015 yas okulu fiyatı 500 usd’ dir. Yıllık eğitim ücreti herşey dahil 37.500 usd’ dir.

As a reminder, here are some of the things, which make Lincoln Academy a unique destination for international students:

 • We have an extremely welcoming culture: a student ambassador program, which pairs American students with local students; a high proportion of day students participating in weekend activities; and day faculty and staff, who are excited about sharing their interests with the international students and are creating many wonderful weekend and afternoon activities for them.
 • Our location is an incredibly beautiful, safe town on the coast of Maine.  However, we are only one hour from the amenities of Portland and three hours from Boston.  We have rich natural, cultural (Heartwood Theater; the Lincoln Theater; Bowdoin, Bates and Colby Colleges), and scientific (Bigelow Laboratory, University of Maine’s Darling Marine Center, and OceansWide) resources.
 • The majority of our students come from the surrounding towns, and only 6% of our student population is international.  This means that students can have an authenticAmerican high school experience.
 • Our academic program is rigorous and innovative. We have an impressive college matriculation list AND hands-on learning opportunities, such as the Marine Sciences Program.  We’re a truly comprehensive school with courses, which range from one of our 14 AP classes to Boatbuilding, Robotics, and Ceramics.
 • We have exciting new facilities such as our residence halls, state of the art science laboratories, and an Applied Technology and Engineering Center, which will open in January 2015.
 • Our food is delicious! Our Executive Chef left a local award-winning restaurant to come to us and makes an effort to use locally sourced ingredients for the students’ meals.  He is incredibly friendly and works closely with the students to determine what kinds of food they want.

Amerika Liseleri hakkında bilgi almak için 0212 259 60 75 no’lu telefonumuzdan arayarak, yurtdışında lise yerleştirmelerinde  uzman danışmanımızdan randevu almanız gerekmektedir. Görüşmeler birebir ve aile büyükleri ile yapılmaktadır. Çocuğunuzun mevcut İngilizce ders not dökümleri (transkript) ile beraber ofisimize gelmeniz gerekmektedir.

Yurtdışında Lise hakkında detaylı bilgi için IHS STUDY yurtışında lise websitemizi inceleyebilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU

american-high-school-allstudy