Amerika’da Lise Eğitimi

Amerika' da Lise Eğitimi

Amerika da Lise eğitimi programları özel ve devlet liselerinde verilmektedir. Öğrencilerin yaşları 9- 16 arasındadır. Öğrenciler isterlerse 1 senelik ya da 3,5 ayı kapsayan bir dönemlik Lise programlarına da katılabilmektedirler! Türk aileler yurtdışında liselerin maliyetlerinin uygun oluşu nedeniyle hiç zorlanmadan, çocuklarının Türkiye’ de istediği üniversiteye giriş hakkına sahip olmalarının yanında,  Amerika’da aldıkları lise eğitimlerinin üstün kalitesi nedeni ile çocuklarının dünya sıralamasında ilk 500′ de olan aşağıdaki üniversitelere rahatlıkla kabul edilme avantajlarından faydalanmak istemelerinden dolayı bu yasa açıklanmasından bu yana, yani son 3 ay içerisinde 8 tane Türk öğrencimizi seçkin Amerika liselerine  yerleştirdik. 2017 yılında mezun olacak öğrencilerimiz aşağıdaki Üniversitelere kolaylıkla yerleştirileceklerdir. Amerika’ da lise ücretleri 25binUSD – 65binUSD arasında değişmektedir.

Ayrıca Amerika’ da burs alabileceğiniz liselerimiz de mevcuttur. Çocuğunuzun özel bir spor yeteneği var ve bunu Amerika’ da eğitim alırken avantajlı hale getirmek istiyorsanız çekinmeden bizlerle iletişime geçiniz. Amerika’ da sporcu bursu ile Lise, İngilizce prep hazırlık kursu ve kolejlere rahatlıkla çocugunuzun spor yeteneği ve derecesine göre burs almaktayız. Burs öğrencimizin eğitim, yaşam, yemek, konaklamalarını da kapsamaktadır. Amerika’ da %100 burslu öğrencilerimizde olup;  bu öğrencilerimiz gençler klübünde futbol ve küçüklerde tenis oynayan 2 öğrencimizdi. Sporcu bursu ile ilgili bizlerle iletişime geçeceklerin muhakkak bir maç esnasından video ile bizlere gelmeleri gerekmektedir. Ayrıca öğrencimizin ders notu ortalamasının 5 üzerinden minimum4, 10luk sistemde ise enaz7 olması zorunluluktur. Bu konuda bilgi için buradaki formu detaylıca doldurunuz lutfen. Sadece telefon ve email haricinde hiçbir bilgi eklenmemiş olan formlar başvuru çokluğu nedeni ile tarafımızdan aranamıyor maalesef. Çocuğunuzun okudugu okul, kaçıncı sınıfta oldugu, not ortalaması, kaç senedir hangi sporla ilgilendiğini muhakkak yazmanızı istenmektedir. https://www.allstudy.com.tr/bilgi-istek-formu/

Ayrıca diğer farklı burslarımızda mevcuttur. Örneğin; Boston merkezine bir saat mesafede yer alan yatılı okulumuz Woodstock Academy, kriterlere uygun olan Türk öğrencilerine USD 13,500 burs veriyor!  Üstelik bir senede başarılı olan son sınıf öğrencileri için diploma almak mümkündür.

 • Normal ücret : USD 48.500 Gross
 • Burslu ücret: USD 35.000
 • Extra ücretler:  : USD 2.000
 • Başvuru ücreti: $100

Üstelik Amerika’ da lise eğitimi  için  çocuğunuzun lise eğitiminin son yılında, yani 12. sınıfta iken dahi kaydını yapabiliyoruz. Sadece son yılı Amerika’da okuyarak çocuğunuzun mezun olması da mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey anne ve babaların bizimle iletişime geçmeleridir. Görüşmeler telefonda yapılmamaktadır. 0212 259 60 75 no’lu telefondan aradığınızda hemen ofise gelmeniz üzere randevu verilecektir. Amerika’da bir liseden eğitim alan ve mezun olan çocuğunuzun kolaylıkla kabul edilebileceği Üniversiteler şöyledir.

AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago.

KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen’s Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.

İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)

TÜRKİYE’DE SINAVSIZ KABUL EDİLEBİLECEĞİ  ÜNİVERSİTELER: Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi.

AMERİKA’DA LİSE EĞİTİMİ ALMANIN AVANTAJLARI  İlköğretimden başarı ile mezun olmuş her öğrenci Amerika’da lise okuyabilir. Lise eğitimleri öğrencilerine öncelikli olarak İngilizceyi iyi seviyede öğretmeyi amaçlamaktadır. TOEFL IBT İngilizce seviye belirleme sınavında 60 ve üzeri alan öğrencilerimiz hazırlık sınıfını okumadan Lise 1. sınıfa hemen başlayabilirler. İngilizcesi yetersiz olanlar ise kendi seviyelerine göre İngilizce hazırlık sınıflarına yerleştirilirler. Henüz çok yeni İngilizce eğitimine başlayan bir öğrenci ise yılın sonunda ileri seviyede İngilizce öğrenir. Bununla beraber lise eğitimi boyunca öğrencilerin İngilizce seviyesi gelişimini sürdürmeye devam eder. Liselerde tam gün eğitim yapıldığı için İngilizce hazırlık sınıfı ile lise 1. sınıf bir yıl içinde tamamlanır. Böylece Lise eğitimi Türkiye’de olduğu gibi 4 yılda tamamlanır. Öğrencinin lise eğitimini tamamlamadan Türkiye’ ye dönmesi halinde Lisesinden alacağı transkript ile Türkiye’ de eğitimine kaldığı yerden devam edebilir. Çünkü Amerika’ da çalışmış olduğumuz Liselerin Türkiye’ de denklikleri vardır. Amerika’ da bir Liseden mezun öğrenci tüm dünya üniversitelerine kolaylıkla giriş hakkı elde eder.

 

AMERİKA’ DA LİSE EĞİTİM ÜCRETLERİ Ortalama olarak ücretler eğitim, 3 öğün yemek, aile yanı konaklama, ders kitapları, sağlık sigortası dahil yıllık 20.000 usd ile 35.000 usd arasında Lisenin bulunduğu şehire ve lisenin özelliğine göre değişmektedir. . Öğrencilerin Tatil Planlarını okulları ile görüşerek belirlemesinde fayda vardır. Genel olarak tatil planlarını aşağıdaki şekilde yapabilir siniz.

 •             Yarıyıl tatili Aralık ayında iki hafta,
 •             Bahar tatili Mart ayında bir hafta ve
 •             Yaz tatili Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında üç ay olarak tatillerinizi Türkiye’de geçirebilirsiniz.

Amerikada Lise Eğitimi

Kayıt işleri başladıktan sonra ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketi vize ile ilgili her türlü konuda işlemlerinizi yürütmektedir.  Amerika’da eğitim süresince sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Sağlık sigortası birçok alanı kapsamaktadır. Okulların kontenjanlarının sınırlı olması nedeniyle vize işlemleri dikkate alınarak başvurularınızı yapmanızı önermekteyiz. 1 Haziran’dan önce kayıt için gerekli tüm evraklarınızı size atanmış eğitim danışmanınıza teslim etmeniz gerekmektedir. Başvuru için gerekli formlar tarafımızdan online doldurulur,  ALL STUDY Kayıt, danışmanlık, vize hizmet bedeli ile beraber, tüm evraklarınız danışmanınıza teslim edilir. Liseye kabul mektubunuz geldiğinde hemen vize işlemlerine başlanır. Vizeden hemen sonra öğrencinin uçuş bilgilerinin Lise merkezine bildirilmesi ile birlikte havaalanı karşılama ve konaklama detayları elimize ulaşır. Öğrencinin Lisesine on-line kayıt işlemleri tamamlanır.

Amerika’ da yerleştirmelerini yaptığımız Türk Öğrencileri Alfabetik olarak aşağıdaki Liselere yerleştirmiş bulunmaktayız. Eğer detaylı olarak Amerika’ da özel liselerin fiyatlarını incelemek isterseniz yerleştirme yaptıgımız tüm özel liseler detaylıca websitemizde mevcuttur.Bu liseler sadece özel liselerdir. Amerika’ da Devlet liseleri seçeneklerimizi de incelemenizi öneriyoruz. Amerika devlet liselerinde öğrenciler sadece 1 sene okuyabiliyorlar. Fiyatları 25binusd’den başlamaktadır. Yurtdışında devlet liselerinde kesinlikle burs verilmez. Yurtdışında özel liselerde ve devlet liselerinde konaklama seçenekleri sadece yurt ve aile yanı konaklama olabilmektedir.  Herşey dahil ücretleri yıllık 35.000usd ile 65.000usd arasında değişmektedir. Amerikan özel liselerinde çocuğunuzun özel yeteneklerine göre %20 lere varan burs almak hakkı vardır.

Türk Öğrenciler Amerikan devlet liselerinde sadece yarım yıl ya da 1 yıl eğitim alabilirler. Devlet liselerinde konaklama sadece aile yanı konaklamadır ve fiyatları çok ucuzdur. Amerika’ da devlet liseleri sömester başına 8000 usd’ den başlamaktadır.

Antelope Valley Christian Okulu – Lancaster California
Ben Lippen Okulu – Columbia South Carolina
Canyonville Christian Academy-  Canyonville Oregon
Chaminade College Preparatory Okulu – (Boys) – St. Louis Missouri
Florida Air Academy (Military School-Askeri Okul) – Melbourne Florida
George Stevens Academy –  Blue Hill Maine
Lake Mary Preparatory Okulu – Lake Mary Florida
Lyndon Institute Lyndon Center – Vermont
MacDuffie Okulu – Granby Massachusetts
Newman Okulu – Boston Massachusetts
North Broward Preparatory School – Fort Lauderdale Florida
North Yarmouth Academy – Yarmouth Maine
Orme School – Mayer Arizona
Oxford Lisesi – Rowland Heights California
Quarry Lane Okulu – Pleasanton California
Rancho Solano Prepratory Okulu –  Phoenix Arizona
Ribet Academy – Glendale California
Riverstone International School  Risverstone Uluslararası Okul- Boise Idaho
Solomon Christian School – Edmonds Washington
Squaw Valley Academy – Olympic Valley California
St. Croix Lutheran Lisesi – St. Paul Minnesota
St. Mary’s Preparatory School – (Boys) – Orchard Lake Michigan
Subiaco Academy – (Boys) – Subicaco Arkansas
Thornton Academy – Saco Maine
Trinity Catholic Lisesi – Newton Massachusetts
The Village Lisesi – Houston Texas
Verde Valley Okulu – Sedona Arizona
Washington Academi – East Machias Maine
Wilbraham and Monson Academi – Wilbraham Massachussets
Windermere Preparatory School – Windermere Hazırlık Okulu – Windermere Florida

 

****

AMERİKA’ DA DASH LİSE PROGRAMLARI

Amerika’ da Dash Lise programları hakkında danışmanlarımızdan Bilgi almak üzere  Bilgi İstek Formunu  detaylıca doldurabilirsiniz. Detay belirtilmeyen başvurular dikkate alınamamaktadır.

 • Çocuğunuzun okudugu okul
 • Çocuğunuzun not ortalaması
 • Çocuğunuzun İngilizce dil seviyesi
 • Çocuğunuzun hangi alanda uzmanlaşmak istediği
 • Varsa hobileri veya profesyonel uğraştıgı alanlar

Öğrencimizin gideceği eyaletin ve yanında kalacağı eyaletin seçimi Amerika tarafından seçilen programdır. Daha çok Amerika’ nın iç eyaletlerine yönlendirilmektedir öğrenciler. Bu programda öğrenciler gönüllü aileler yanında konaklama almaktadırlar. Kısaca eyalet ve aile tercihinde bulunamıyorsunuz DASH Programlarında. Yıllık ücreti eğitim ve konaklama dahil DASH Lise ücreti 13,500$’dır. Firmamızın en fazla yerleştirme yaptıgı Amerika’ da Lise yerleşmeleri DASH program’ dır. Öğrencilerimizden 100% olumlu feedbackler almaktayız.

Caduffie SchoolMacDuffie Lisesi

Boston, Massachusetts’ de 1890 yılında kurulmuş en köklü özel bir okuldur. Boston şehir merkezine 90 dakika, New York şehrine 2,5 saat uzaklıktadır. Okulda 6. sınıftan 12. sınıfa kadar sınıflar yer almaktadır. 6 ve 8. sınıf Middle School (İlköğretim), 9 – 12 arası ise Upper School (Lise)  olarak adlandırılır. MacDuffie 198 kişilik öğrenci sayısı  ve  en fazla 12 kişilik sınıfları ile övünür. Her 6 öğrenciye bir öğretmen denk gelecek şekilde tüm eğitim teknolojilerini kullanarak eğitim verir. Diğer eyaletlerden ve farklı 16 ülkeden gelen yabancı öğrenciler kampüste bulunan iki yurtta kalırlar. Okul bir dine bağlı değildir. MacDuffie School’ un eğitim misyonu bütün öğrencilerin zihinsel alışkanlıklarını yüksek etik standartlara gelmesini sağlamak ve kendi kişisel ve zihinsel alışkanlıklarını iş yaşamından ziyade dünyadan sorumlu, etkin ve ahlaki  bireyler olmaları için teşvik etmek olan sıkı bir Üniversite Hazırlık okuludur. Boston ve New York şehir merkezlerine yakınlığı ile harika lokasyonu, Teknolojik donanımı, internete bağlı akıllı tahtaları, ferah sınıfları, özel güvenlik sistemlerinin kurulu olduğu korunaklı yurtları, harika spor salonları, spora önem vermesi, özel sporcu bursları ile öğrencilerini ayrıca desteklemesi, dev kütüphanesi, Boston ve New York’a düzenlediği gezileri, öğrencilerine yıllık 20.000 $’lık eğitim bursları ile 120 yıldır eğitim veren Amerika Birleşik Devletlerinin en yüksek standartlara sahip eğitim kurumudur. Ayrıca İngilizce düzeyi düşük olan adaylar için ESL (İngilizce Hazırlık) sınıfları vardır.  Öğrenciler Lise 9. Sınıftan itibaren İngilizce, Tarih, Matematik, Fen Bilimleri, Dünya Dilleri, Sanat alanlarında yoğun eğitim alırlar. Mezuniyet için öğrencilerin İngilizce, Matematik (Cebir 1 ve 2 ile Geometri), Dünya Dilleri, Tarih (ABD tarihi dahil) ve Laboratuvar Bilimleri ve Sanat derslerini başarı ile geçmeleri gerekmektedir. Sanat Dalları arasında Çizim, Boyama, Heykel, Grafik Tasarım, Mimarlık ve İç Mimarlık, Dans, Tiyatro, Müzik yer almaktadır. MacDuffie` de ayrıca öğrenci kulüpleri ve organizasyonları da son derece yoğundur. Satranç, münazara, Kiwanis Key, Matematik, Öğrenci Kültür Birliği (SCA), Masa Tenisi Kulübü bunlar arasındadır. Öğrencilerin yapabileceği spor dalları arasında ise Badminton, Baseball, Basketbol, Cross Country, Dövüş Sanatları, Kayak ve Snowboard, Futbol, Voleybol, Tenis yer almaktadır. MacDuffie’ de öğrencilere özel 3 yayın bulunmaktadır. Magnet (okul gazetesi), Magnolia (yıllık), Unicorn (edebi makaleler)… Sene içerisinde 2 farklı dönemde eğitime başlamak mümkündür. Bunlar Eylül ve Ocak aylarıdır. Yıllık eğitim ücreti 45.000£’ dır. 3 farklı taksitle ödeme almaktadır.

ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN  ÖZEL BİR LİSE; MACDUFFIE SCHOOL

MacDuffie Lisesi mezunları Amerika`nın en iyi üniversitelerinde okumaktadır. Harvard, UC Berkeley, Hamilton, Emory, Brown, Cornell, Northwestern, Stanford, UMass, Tufts, John Hopkins…Sadece bazılarıdır!  Çocuğunuzun özel olduğuna ve önüne dünyanın en büyük üniversitelerine girebilmesini istiyor ve harika bir gelecek sunmak istiyorsanız işte liseyi okuması gereken lise MacDuffie Lisesi ‘ dir.  Çocuğunuzu yıl boyunca tüm bireysel becerilerini, ders notlarını, kişisel uygunluklarını dikkate alarak TOP TEN Üniversitesi ve okuyabileceği bölüm bile Lise 3′ te iken netleştirilir. Harvard Üniversitesinde Genetik Bilimi veya Stanford Üniversitesinde uzay bilimi veya MIT’ de Yazılım Mühendisi mi olmak istiyor. İşte çocuğunuzu bu hedefler doğrultusunda okutabileceğiniz tek lise burasıdır. Özel çocuklar için özel bir Lise. Zaten öyle ki Boston, Massachusett kampüsünde öğrenciler yıl boyu okurken tüm bu Üniversiteleri gezerek, kampüslerinde yaz kamplarına katılarak zaten yıllar öncesinden okuyacağı Üniversitenin havasını solumaya başlatılır. Aileler dilerse bu kamplara ve gezilere çocukları ile katılma hakkına sahiptirler.  Çocuğunuz son sene MacDuffie Lisesinde okuyarak Amerika Diplomasına sahip olabilir ve Amerika’ da, dünyada ve Türkiye’ de en kaliteli Üniversitelere sınavsız giriş imkanından faydalanabilir. Özel çocukların Lisesi MacDuffie lisesinde sene içerisinde 2 farklı dönemde eğitime başlamak mümkündür. Bunlar Eylül ve Ocak aylarıdır. Öğrenciler MacDuffie’ de yurt konaklamada kalırlar. Yurtlar tek, çift ve üç kişilik odalardadır.

Okulumuzun Resmi Tanıtım Videosu:  VIDEO: http://www.macduffie.org/macduffie-video/

Okuldaki Türk Öğrencilerimizin Videosu:   http://youtu.be/flLupUaemK4

 

EDUCATIUS INTERNATIONAL

EDUCATIUS INTERNATIONAL

Educatius International dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere yerleştirmeler yapan bir Akademik Eğitim kurumudur. Educatius International ile Amerika’ da 82 farklı Liseye yerleştirme yapmaktayız. Yüksek kalitede eğitimi ve üstün standartlara sahip eğitim sistemi mezunları ile özel ve kamuya ait yüksek eğitim kurumlarına rahatça geçiş yapabilmektedir. ALS STUDY ve Educatius International işbirliği ile Amerika’ nın birçok şehrine Lise öğrencileri yerleştirmeleri yapmış bulunmaktayız. Öğrenciler 4 yılı okumak zorunda olmadığından bir akademik dönem ya da 1 yıl şeklinde de programlara katılarak, uluslararası bir ortamda bireysel gelişimlerine katkıda bulunma deneyimine sahip olabiliyorlar. Educatius International özel yatılı Lisesi Programı sayesinde motivasyonu yüksek öğrenciler yetiştirmektedir. Kaliteli akademisyenler ile çalışır. EI öğrencilerine iyi bir eğitimin yanında okullar mümkün olan en iyi çevre ve atmosfer, eğlence aktiviteleri dahilinde tüm hayatı kapsamaktadır. Programa katılan öğrencilerine Kanada ve ABD liselerinde 1-4 seneye kadar derse katılma imkânı sunmaktadır. Programa katılan öğrencilerin çoğu kendilerini seçtikleri üniversiteye kabul edilebilmesi için mümkün olan en iyi hazırlığı vermek üzere hizmet verir. Educatius International,  uluslararası öğrencilerin başvuru süreci ile yakından ilgilenip, öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarına, aileler yanı konaklama ile karşılamakta ve tüm genel desteği sağlamaktadır.Uluslararası öğrenciler 1 senelik programlara da katılabiliyorlar. Her ne sebeple olursa olsun, Educatius Internationalçocuklarınıza gelecek vaat ediyor!  Öğrenciler Ağustos veya Ocak ayında derslerine başlayabiliyorlar. Educatius International Group 100’ den fazla Lise ile birebir çalışmakta ve yerleştirme yapmaktadır.Educatius International hakkında daha fazla bilgi ve danışmanlık için ALL STUDY danışmanlarından destek alabilir siniz.

Amerika’ da International Educatius aracılığı ile Yerleştirme yaptığımız Liselerin isimlerini buradan görebilir siniz.

PUTNAM SCIENCE ACADEMYPUTNAM SCIENCE ACADEMY

Boston’a bir saat, New York’a 2,5 saat uzaklıkta olan Connecticut`ta dır. New England olarak adlandırılan bu bölge Harvard, MIT, Yale, Stanford, Brown ve Boston üniversiteleri gibi Amerika’nın en prestijli üniversitelerinin bir arada bulunduğu eğitim bölgesi olarak bilinmektedir. Bir okulu tercih etmek için yalnızca sosyal imkânlarını incelemek yeterli değildir. ALL STUDY olarak çalıştığımız okulları seçerken mutlaka akademik başarıları da gözönüne almaktayız. Putnam Science Academy I-SWEEP Proje Yarışması Dünya birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü, dört yıl üst üste Connecticut Fen Bilimleri Olimpiyat şampiyonlukları ve Eyalet çapında Bilim Proje Olimpiyatında en fazla madalya alan okul olarak başarılarıyla Amerika’daki okullar arasında da saygın bir yer elde etmiştir. Putnam Science Academy Üniversite başvuru sürecinde öğrencileri ile birebir ilgilenen danışman öğretmenleri sayesinde %100 üniversiteye yerleştirme başarısına sahiptir. Putnam Science Academy ÖğrencileriCalifornia Institute of Technology University of Pennsylvania, Dartmouth College, Rice University, Boston College, Lehigh University, University of Texas at Austin gibi Amerika ve dünyada isim yapmış birçok üniversitelerden kabul almıştır. Putnam Science Academy 75 dönüm arazi üzerine kurulmuştur. Okulkampusu  içerisinde 3 adet yurt, kapalı spor salonu, orijinal ebatlarda çimfutbol sahası, açık ve kapalı basketbol sahası, kütüphane, fen ve bilgisayar laboratuvarları ve  dinlenme alanları bulunmaktadır. 2011 yılı içerisinde kazandığı başarılar şunlardır. 2010-2011 Gold Medal in International I-SWEEEP Olympiad,  2011 NortheastPrepChampions, One 1st PlaceAward in Connecticut Science Fair, Two 2nd PlaceAwards in Connecticut Science Fair, 4 Finalist Projects in Connecticut Science Fair, Fourspecialawards in Connecticut Science Fair, tockholm Junior Water Prize Regional Award, Northeast Utilities: Environmental Management Special Award, Air and Waste Management Association, Connecticut Chapter Special Award, Society of WomenEngineers – Hartford Section Special Award, One 2nd PlaceAward in Turkish Language Olympiads, One 3rd PlaceAward in Turkish Language Olympiads.
PIONEER ACADEMY OF SCIENCEPIONEER ACADEMY OF SCIENCE

New York’a yarım saat uzaklıktadır., Garden State, New Jersey’de bulunmaktadır. İlköğretimden lise sona kadar toplam 200’ü aşkın öğrencisi vardır. Türkiye’den ve dünyanın değişik ülkelerinden de sadece yatılı erkek öğrenci kabul etmektedir.PAS öğrencileri uluslararası düzeyde bilgisayar, fen ve matematik dersi müfredatı görmektedir.                      Ayrıca öğrencilerimiz okul sonrası da aktif bir şekilde kulüp ve birebir ders destek programlarında kendilerini geliştirme imkân ve olanağına sahip bulunmaktadır. PAS başarıları ve kaliteli eğitim ile haklı bir üne sahiptir. Uzman öğretmenlerin rehberliğinde kendilerini başarıya odaklamış öğrenciler, gerek ülke içerisinde gerekse uluslararası düzeyde birçok başarıya imza atmıştır. %100 Üniversiteye yerleştirme başarısı olan okulun mezunları Georgetown University, University of Chicago, New York University, Brandeis University, Lehigh University, Drexel University, Penn State University, Boston University, Boston College gibi dünyaca tanınmış en kaliteli üniversitelerden de kabul almıştırlar. Pioneer Academy of Science öğrencilerinin, bulunduğu şehir içerisinde ve dünyanın değişik bölgelerinde yapılan insani yardım kampanyalarına katılmalarını teşvik ederek geleceğin bireyleri olan öğrencilerimizi daha bilinçli yetiştirmeye çalışır.
GREEN RIVER COMMUNITY COLLEGE  Washington Eyaleti Lise sistemine bağlıdır. Green River College Lise Eğitim programlarına 9. Sınıftan, 12. Sınıfa kadar uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Harika bir kampüste, üniversite öğrencileri ile bir arada lise eğitiminize devam edebilir, aile yanı ya da öğrenci evlerinde konaklayabilirsiniz. Green River ’da lise eğitimi alan öğrenciler birçok avantaja sahiptir. Bunlar içerisinde kampüsü, spor ve sosyal faaliyetleri ile Amerika’da diğer devlet ve özel okullara göre fiyat avantajının aynı sıra en büyük avantajlarından biri öğrencilerin eğitim alırken üniversite 1 ve 2. Sınıftan da ders alabilmesidir. Böylece öğrencilerine üniversite eğitim sistemini tanımaya, alan seçiminde daha doğru karar verebilme yetisine,  hem de lise mezuniyeti sonrası alınan dersler ile üniversite eğitimini 2 yıla kadar kısaltma imkanı sağlar.

****

BESANT HILL High School

Besant Hill Lisesi

Los Angeles’ ta 1946 yılında kurulmuş olan  Besant Hill Lisesi’ nin videosunu buradan izleyebilir, Amerika’ da Lise Eğitimi dendiğinde neden bu kadar özel bir manaya geldiğini anlayabilirsiniz. http://goo.gl/Kh5uAm

LINCOLN ACADEMY – Lincoln Lisesi

Maine, New Castle

http://www.lincolnacademy.org/

1801 yılında Main şehrinde ilköğretim olara kurulan Lincoln Lisesi, 1904 yılında lise eğitimi yapmaya başlamıştır. 200 yıldan fazla geçmişi olan bu Amerikan Lisesi bir boarding okuldur. Midcoast bölgesinde 6 farklı kampüsü vardır. İlkokuldan liseye kadar eğitim vermektedir. Yabancı öğrenci sayısı okul mevcudunun sadece %6 sını oluşturmaktadır. Matematikten, edebiyata, spordan, sanata her alanda lise eğitimi vererek, öğrencilerin mesleklerini seçmelerine yardımcı olmakta ve o yönde eğitim vererek desteklemektedir. Yaz dönemlerinde 2 haftalık yaz okulları vardır. 2015 yas okulu fiyatı 500 usd’ dir. Yıllık eğitim ücreti herşey dahil 37.500 usd’ dir.

As a reminder, here are some of the things, which make Lincoln Academy a unique destination for international students:

 • We have an extremely welcoming culture: a student ambassador program, which pairs American students with local students; a high proportion of day students participating in weekend activities; and day faculty and staff, who are excited about sharing their interests with the international students and are creating many wonderful weekend and afternoon activities for them.
 • Our location is an incredibly beautiful, safe town on the coast of Maine.  However, we are only one hour from the amenities of Portland and three hours from Boston.  We have rich natural, cultural (Heartwood Theater; the Lincoln Theater; Bowdoin, Bates and Colby Colleges), and scientific (Bigelow Laboratory, University of Maine’s Darling Marine Center, and OceansWide) resources.
 • The majority of our students come from the surrounding towns, and only 6% of our student population is international.  This means that students can have an authenticAmerican high school experience.
 • Our academic program is rigorous and innovative. We have an impressive college matriculation list AND hands-on learning opportunities, such as the Marine Sciences Program.  We’re a truly comprehensive school with courses, which range from one of our 14 AP classes to Boatbuilding, Robotics, and Ceramics.
 • We have exciting new facilities such as our residence halls, state of the art science laboratories, and an Applied Technology and Engineering Center, which will open in January 2015.
 • Our food is delicious! Our Executive Chef left a local award-winning restaurant to come to us and makes an effort to use locally sourced ingredients for the students’ meals.  He is incredibly friendly and works closely with the students to determine what kinds of food they want.

Amerika Liseleri hakkında bilgi almak için 0212 259 60 75 no’lu telefonumuzdan arayarak, yurtdışında lise yerleştirmelerinde  uzman danışmanımızdan randevu almanız gerekmektedir. Görüşmeler birebir ve aile büyükleri ile yapılmaktadır. Çocuğunuzun mevcut İngilizce ders not dökümleri (transkript) ile beraber ofisimize gelmeniz gerekmektedir.

Yurtdışında Lise hakkında detaylı bilgi için IHS STUDY yurtışında lise websitemizi inceleyebilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU