Güney Afrika Dil Okulları

Güney Afrika Cumhuriyeti öğrenci olmak için en heyecan verici yerlerden birisidir. Burası dünyanın en acil problemlerine derin araştırmalara dayanan ileri teknoloji çözümlerin geliştirildiği, değişimin doruğundaki bir ülkedir.1994’ ten beri Güney Afrika Cumhuriyeti’ n de ki yükseköğrenim sektörü 21. Yüzyılın eğitim gereksinimlerini karşılamak amacıyla büyük değişim ve yeniden yapılanma sürecine girmiştir. Aynı zamanda Güney Afrika Cumhuriyeti hızla gelişen dünyada rekabetçi, bilgi odaklı dünyanın taleplerini karşılamak için en üst kalitede yükseköğrenim hazırlıklarını yapma konusunda kıtanın da lideridir.Güney Afrika Cumhuriyeti’ n de İngilizce kursu ya da yüksek eğitim almak isteyen öğrenciler eğer aşağıdaki şıklardan birine sahip ise hiç çekinmeyin, en kısası 4 haftadan en uzunu 12 aya kadar sizleri İngilizce kursuna gönderebiliyor ve dilerseniz TOEFL derecesi ile İngilizce seviyenizi belgeleyerek Üniversite eğitimine başlamanızda yardımcı oluyoruz.Neden İngilizce kursu için Güney Afrika Cumhuriyeti’ni tercih etmelisiniz?

 • Geçmişteki yaşam şartlarınız nedeni ile eğitiminizi yarım bırakmak zorunda kaldınız. Ama şuan profesyonelce sürdürdüğünüz bir meslek hayatınız var. Siz de herkes gibi İngilizce öğrenmek istiyorsunuz. Amerika, İngiltere, İrlanda, İngiltere, Kanada, Avusturalya, Yeni Zelanda ve Malta ülkelerinin İngilizce kursuna başlayabilmeniz için vize şartları gereğince Lise Mezunu olmanızı şart koşuyor. Bu nedenle bu ülkelerde İngilizce kursuna başlayamıyorsunuz. İşte tam bu anda Güney Afrika Cumhuriyeti imdadınıza yetişiyor. Sorunsuz vize ile 7 den 70’ e herkese kapısı açık bir ülke!
 • Herkes Dil öğrenmek için Amerika, İngiltere, İrlanda, Kanada, İrlanda, Avusturalya, Yeni Zelanda ve Malta’ da İngilizce öğrenmeyi tercih etmiyor olabilir. Üniversite çağlarında çiçek çocuk akımına kapılmış, 1960’ ların ruhu ile Küba, Katmandu veya Nepal’ e gitmek isteyenler bu ülkelerde İngilizce kursları olmadığı için yine aynı renklerin ve ruhun yaşadığı bir ülke olan Güney Afrika’ yı tercih ediyor olabilir siniz.
 • ‘’Ya da tüm ülkeler zaten istediğim an elimin altında, zaten sürekli gidiyor ve geliyorum, alışılagelmişin dışında ki bir kültürün deneyimlerini üstelik farklı turistik aktivite programları eşliğinde İngilizcemi geliştirmek istiyorum ‘’ da diyebilir ve tercihiniz olarak Güney Afrika Cumhuriyeti’ n de İngilizce Eğitimi seçebilir siniz.
 • Türkiye’ ye dönecek ve master eğitiminize başlayacaksınız. Bunun için iyi bir TOEFL ya da IELTS derecesine ihtiyacınız var. Mevsim Türkiye’ de kış. Sınav hazırlığı için kendinize 4 bilemediniz 8 hafta süre veriyorsunuz.   4 sezon Yaz mevsiminin olduğu, herkesin İngilizce konuştuğu bir ülkede, ağır TOEFL derslerinizi farklı kültürle renklendirmek istiyorsunuz. O halde yine doğru ülke, doğru seçimle Güney Afrika’ da sınız.
 • Acele Teacher Training derslerine katılmanız şart. Üstelik diğer ülkelerin aksine Güney Afrika’ da öğretmenlik dersleriniz sonrası aktif olarak profosyonel öğretmenlik te yapabiliyorsunuz. Neden Güney Afrika’ yı tercih etmeyesiniz ki?
 • Yetişkinsiniz ve dört mevsimi yaz olan Güney Afrika’ da kendinizi sınıflara hapsetmek istemiyorsunuz. Özel turlara da katılmak istiyorsunuz. Safari, futbol kulübü, turistik aktiviteleri kapsayan turlar gibi, İngilizce derslerinin yanında 10 günlük bu programları da alabiliyor sunuz.

Güney Afrika Cumhuriyeti, tüm sorunlarına ve kirli ırkçılık tarihine rağmen günümüzde Afrika kıtasının en önemli ve en demokratik ülkelerinden biri durumundadır. Aslında ülkenin politik ve kültürel kaderinin 1994 yılında 27 senedir hapiste bulunan ve tam bir ırkçılık karşıtı olan Nelson Mandela’ nın devlet başkanlığına seçilmesiyle 180 derece değiştiği söylenebilir. Bugünde onun partisi olan African National Congress hala Thabo Mbeki liderliğinde iktidarda bulunmaktadır. Ülkenin yaşadığı politik değişim gerçekten ülkenin renkleri gibi ilginçliğini korumakta.

Birçok kişimin Güney Afrika Cumhuriyeti’n de odaklandığı nokta politika olmasına rağmen, Güney Afrika’ da bunlardan çok daha fazlası vardır. Güney Afrika Cumhuriyeti doğal çevreleri ünlüdür. Ülke 2500 kilometre uzunluğundaki ve iki okyanus (Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusu) boyunca uzanan sahil şeridiyle Afrika kırasının en güneyinde bulunmaktadır. Güney Afrika Cumhuriyeti Namibya yakınındaki Kalahari çölünden Mozambik sınırındaki verimli tropik iklime kadar birçok değişim iklim kuşağını barındırmaktadır. Ülke ‘’Higveld’’ olarak bilinen iç plato çevresinde aninde dik kayalıklarla yükselir. Bu çeşitli manzaralar arasında şaşırtıcı biyolojik farklılık örnekleri yeralır. Aslında Güney Afrika Cumhuriyeti’ n de 2000’ den fazla bitki çeşidi, ya da dünyada bilinen bitki türlerinin yaklaşık %10 u bulunmaktadır. Ziyaretçilerin bütün bu doğal harikaları nasıl tecrübe edecekleri konusunda kurs merkezlerinin aynı anda birer turizm şirketiymiş gibi görev yaptığı sayısız seçenekleri vardır. Bunların içerisinden en popüler olanı safarilerdir.

Güney Afrika Cumhuriyeti’ nin şehir yaşamı da ünlüdür. Johannesburg ya da yerlilerin tabiriyle Joburg ve Cape Town ülkenin en önemli şehirleridir. Aslında birçok şeyin var olup ta çalışmadığı bu koca Cumhuriyet’ de Johannesburg her şeyin fazlası ile varolup, çalıştığı bir Afrika şehridir. Eğer yolunuzu kaybetseniz bile yoldan geçen sıradan vatandaşın dahi İngilizce konuştuğunu görebilir siniz. Joburg Afrika’ da karşılaşabileceğiniz en kozmopolit şehirdir.

Güney Afrika’ da ki kurslar sadece bir Eğitim kurumu gibi hizmet vermezler. Ülkenin turistik rağbeti dikkate alınarak, öğrencilere derslerin yanı sıra turistik hizmetlerde vererek eğitim ile turizmi bir arada götürürler. Dersler her zaman klasik şekilde sınıflarda işlenmez.  Ülkenin günlük güneşlik güzellikleri göz önüne alarak eğitimlerini dış aktivitelerle klasik eğitim anlayışının dışında vermekte ve bu aktivite içerikli eğitimlerle konuşma pratiğini en üst düzeye çıkartmaktadırlar. Güney Afrika Cumhuriyeti’ n de çalışmış olduğumuz İngilizce Kursları Alfabetik sıra ile aşağıda görüldüğü gibidir.

 1. EC Cape Town : Şehir merkezinde şık bir okuldur. Dünya genelinde zincir bir okuldur ve hemen hemen dünyanın birçok sehrin de kursları şubeleri vardır. Genel İngilizce, Birebir dersler ve Sınava hazırlık dersleri ve Akademik yıl Programları mevcuttur. Uzun süreli kurslara özel indirimler uygulamaktadır. 30 farklı milletten öğrencileri bulunmaktadır. Kalacak yer ve konaklama seçenekleri çok zengindir. Geniz yelpazede heyecan verici gezileri ve etkinlikleri mevcuttur.
 2. Eurocenters Cape Town: Eurocenters Cape Town en kaliteli hizmeti,  şehir merkezinde, canlı sosyal aktiviteler, özenle seçilmiş konaklama seçenekleriyle beraber sunmaktadır. 50 yıldır dünyanın her yerinde farklı dil kursları ile hizmet vermekte olan yüksek kaliteli bir eğitim kurumudur. Temel, Yoğun, Süper-Yoğun, İş ve Sınav Hazırlık kursları mevcuttur. Küçük İngilizce sınıfları ile beraber aynı zamanda öğrencileri gönüllü çalışma Programlarına yönlendirerek (Volunteer Programme ) öğrencilerin kişisel özgeçmişlerinde gururla yazabilecekleri,  mükemmel hayat deneyimlerine sahip olmalarını sağlarlar.
 3. Good Hope Studies: Good Hope Studies Cape rahat henüz zorlu ortamda kişisel ilgi vermek için mükemmel bir ün kazanmıştır. Yeşillikleri ile ünlü kasabası Newlands  ile Şehir Merkezi arasında seçim yapabilir siniz. Yerel kurs olduğu için ücret politikası çok daha farklıdır. Çeşitli İngilizce kursları beraberinde gönüllü çalışabileceğiniz yardımlaşma projeleri (Volunteer Project) ,  Staj Programları (Internship Programmes) ve Çalışma programları mevcuttur.
 4. İnlingiua Language Training Centre– Cape Town: Inlingua International,  İsviçre patentli ve dünya çapında 40 ülkede 345 tane şubesi ile hizmet vermektedir. Kaliteli İngilizce eğitimlerini küçük sınıflarında vermektedir.. İş ve akademik İngilizce kursları yanında Safari turları gibi aktivitelerle renklendirdiği açık hava dersleri mevcuttur. Teacher Training dersleri (TEFL/TESOL) alanlara ayrıca çalışma için imkanlar sağlamaktadır.
 5. İnterlink School of Language : İnterlink School profosyonel bir ortamda kişilere özel eğitimler vermektedir Dağlar ve okyanus çevrili Fantastik lokasyon olan Cape Town şehir merkezine sadece 10 dakika uzaklıktaki Sea Points’ de bulunmaktadır. İngilizce kursları yanında harika konaklama merkezleri bulunmaktadır. Çeşitli turlar ve aktiviteler düzenlenmektedir.
 6. LAL South Africa : İngiltere, Amerika, Malta ve Güney Afrika’ da şubeleri bulunan büyük bir eğitim kurumudur. Cape Town şehir merkezinde herkese uygun maliyetli eğitimleri ile ünlüdür. Zengin kampüs tarzı konaklamaları ile tüm dünya milletlerini barındırmaktadır. Derslerin yanında Wineland ve Garden  Route’ ye özel turlar düzenlemektedir.  Küçük gruplar halinde gezgin olarak düzenlenmiş tur ve İngilizce derslerinin birarada olduğu ilginç dersleri de vardır
 7. Shane Global Language Centre –Cape Town : Londra genel merkezli olması nedeniyle Cambridge kalitesiyle eğitim veren öğretmenler tarafından dersler verilmektedir. Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve sınav hazırlık dersleri ile öğrencilere hizmet vermektedir. Erimiş sınıflar ve bireysel ilgi. Eğlenceli Sosyal programlarla, Cape Town merkezli kursunda küçük sınıfları ile hizmet vermektedir.
 8. Cape Town dil okulu için tıklayınız.
ALS STUDY olarak yurtdışı eğitim konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile yurtdışında eğitim almak isteyenlere, kariyer hedeflerinde danışmanlık ve hizmet servislerimiz ile güvenilir ve ekonomik alternatiflerle birçok seçenekler sunmaktayız.    – See more at:

0212 259 60 75 ‘ten ofisimizi arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

ALS STUDY olarak yurtdışı eğitim konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile yurtdışında eğitim almak isteyenlere, kariyer hedeflerinde danışmanlık ve hizmet servislerimiz ile güvenilir ve ekonomik alternatiflerle birçok seçenekler sunmaktayız.
DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

GÜNEY AFRİKA DİL OKULLARI LİSTESİ

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak G.Afrika’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları

DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER 
ECCape TownCape Town şehrinde olup uluslararası ingilizce eğitim veren dil okulu
EUROCENTRESCape TownCape Town şehrinde olup ingilizce eğitimi alabileceğiniz en iyi dil okullarından bir tanesi
GOOD HOPE STUDIESCape TownCape Town şehrinde eğitim veren ekonomik bir dil okulu
INTERNATIONAL HOUSECape Townİngilizce dışında training programı da veren dil okulu
LALCape TownCape Town şehrinde olup sahile çok yakın olan dil okulu