Güney Afrika Dil Okulları

Güney Afrika dil okullarında öğrenci olmak başlı başına heyecanın kendisidir. Yurtdışına seyahat etmeye ve İngilizce öğrenmeye hevesli öğrenciler için, bu tecrübeye sahip olmak için, dünyanın en güzel şehirlerinden biri Cape Town’ dan daha sakin bir yer hayal etmek zor olabilir. Güney Afrika, çoğu yerel dillerden oluşan 11 resmen tanınmış dile sahiptir. İngilizce bunlardan 1 tanesidir ve nereye giderseniz gidin İngilizce konuşan ve anlayan insanlar bulabilirsiniz. İngilizce şehirlerin, ticaretin, bankacılığın, hükümetin ve resm, dökümanların dildir. Geçen 10 yıl boyunca Cape Town’ a giden başlangıçta niyetlendiklerinden daha uzun süre kalmaya karar veren yabancı dil ziyaretçilerinde olağanstü artış olmuştur. Kişinin yabancı dil olarak İngililizce öğrenebileceği yerin, İngilizce dil öğrenimi ve ek hizmetleri sunan İngilizce dil merkezlerinin büyüyen bir ihtiyaç olması şaşırtıcı değildir. Ayrıca kaliteli dil merkezlerinin dil birliği olan Education South Africa (EduSA) kuruldu. EduSA nın ana amacı Güney Afrika’ nın eğitim turizmini temsil etmektedir ve Güney Afrikada’ki eğitimin içinde olan yerli ve yabancı müşterileri olan eğitim merkezlerinin gelişimine ortam sağlamaktır. Bu birlik ülke genelinde bölgesel ve yerel ilgililerle ulusal bir organizasyona ait olmaktan faydalanmak için bir fırsat sunarken, aynı zamanda genç gezginler için ana bir istikamet olan Güney Afrika’ yı tanıtmak için en olası platformu sağlar. Ağustos 2009′ da EduSA nın üye okulları, ilk kez Türk acentaları FAM Tripine evsahiplikleri sırasında işbirliği yaptılar. Türkiye’ den sadece 8 acente olarak 1 haftalığına Cape Town’ u ve tüm Cape Town İngilizce dil okullarını ziyaret etme fırsatı bulduk. Şehir çevresinde rehberli tur yapmak, dünyaca ünlü Table Mountain’ ı hava kablolu araba ile görmeye gitmek ve Atlantik ile Hint Okyanuslarının buluştuğu yer olan Afrika’ nın en güne ucu Ümit Burnu’ nu ziyaret etmek gibi Cape Town’ daki görülecek yerlerden bazılarını ziyaret etmek ve keşfetmek için yeterince zamanımız oldu. Acente arkadaşlarımızdan gelen en sık yorum; Cape Town’ un daha önce gördükleri hiçbir yer gibi olmadığı, modern şehir ve kırsalın bu kadar içiçe olmasına rağmen her köşesinin muhteşem bir fotoğraf karesi gibi durması heyecan verici” olmuştu. Güney Afrika dil okullarının çoğu Cape Town şehir merkezindedir. Hatta bu yüzden eğitim dilinde ”Cape Town dil okulları” şeklinde anılır. Buna rağmen Green Point, Sea Point veya Southern Suburs’ te de dil okulları vardır. Dil okullarının nüfusu 250 kişiyi aşmamaktadır. Aşağıda yazımın devamında ‘‘Gerçek bir Gökkuşağı” başlığı altında danışmanımızın birebir kendi gözleminden anlattığı en ince detayları okumaya devam edebilirsiniz.

Burası dünyanın en acil problemlerine derin araştırmalara dayanan ileri teknoloji çözümlerin geliştirildiği, değişimin doruğundaki bir ülkedir.1994’ ten beri Güney Afrika Cumhuriyeti’ nde ki yüksek öğrenim sektörü 21. Yüzyılın eğitim gereksinimlerini karşılamak amacıyla büyük değişim ve yeniden yapılanma sürecine girmiştir. Aynı zamanda Güney Afrika Cumhuriyeti hızla gelişen dünyada rekabetçi, bilgi odaklı dünyanın taleplerini karşılamak için en üst kalitede yükseköğrenim hazırlıklarını yapma konusunda kıtanın da lideridir.Güney Afrika Cumhuriyeti’ n de İngilizce kursu ya da yüksek eğitim almak isteyen öğrenciler eğer aşağıdaki şıklardan birine sahip ise hiç çekinmeyin, en kısası 4 haftadan en uzunu 12 aya kadar sizleri İngilizce kursuna gönderebiliyor ve dilerseniz TOEFL derecesi ile İngilizce seviyenizi belgeleyerek Üniversite eğitimine başlamanızda yardımcı oluyoruz.

Neden İngilizce kursu için Güney Afrika Cumhuriyetini tercih etmelisiniz?

 • Geçmişteki yaşam şartlarınız nedeni ile eğitiminizi yarım bırakmak zorunda kaldınız. Ama şuan profesyonelce sürdürdüğünüz bir meslek hayatınız var. Siz de herkes gibi İngilizce öğrenmek istiyorsunuz. Amerika, İngiltere, İrlanda, İngiltere, Kanada, Avusturalya, Yeni Zelanda ve Malta ülkelerinin İngilizce kursuna başlayabilmeniz için vize şartları gereğince Lise Mezunu olmanızı şart koşuyor. Bu nedenle bu ülkelerde İngilizce kursuna başlayamıyorsunuz. İşte tam bu anda Güney Afrika Cumhuriyeti imdadınıza yetişiyor. Sorunsuz vize ile 7 den 70’ e herkese kapısı açık bir ülke!
 • Herkes Dil öğrenmek için Amerika, İngiltere, İrlanda, Kanada, İrlanda, Avusturalya, Yeni Zelanda ve Malta’ da İngilizce öğrenmeyi tercih etmiyor olabilir. Üniversite çağlarında çiçek çocuk akımına kapılmış, 1960’ ların ruhu ile Küba, Katmandu veya Nepal’ e gitmek isteyenler bu ülkelerde İngilizce kursları olmadığı için yine aynı renklerin ve ruhun yaşadığı bir ülke olan Güney Afrika’ yı tercih ediyor olabilir siniz.
 • ‘’Ya da tüm ülkeler zaten istediğim an elimin altında, zaten sürekli gidiyor ve geliyorum, alışılagelmişin dışında ki bir kültürün deneyimlerini üstelik farklı turistik aktivite programları eşliğinde İngilizcemi geliştirmek istiyorum ‘’ da diyebilir ve tercihiniz olarak Güney Afrika Cumhuriyeti’ n de İngilizce Eğitimi seçebilir siniz.
 • Türkiye’ ye dönecek ve master eğitiminize başlayacaksınız. Bunun için iyi bir TOEFL ya da IELTS derecesine ihtiyacınız var. Mevsim Türkiye’ de kış. Sınav hazırlığı için kendinize 4 bilemediniz 8 hafta süre veriyorsunuz.   4 sezon Yaz mevsiminin olduğu, herkesin İngilizce konuştuğu bir ülkede, ağır TOEFL derslerinizi farklı kültürle renklendirmek istiyorsunuz. O halde yine doğru ülke, doğru seçimle Güney Afrika’ da sınız.
 • Acele Teacher Training derslerine katılmanız şart. Üstelik diğer ülkelerin aksine Güney Afrika’ da öğretmenlik dersleriniz sonrası aktif olarak profesyonel öğretmenlikte yapabiliyorsunuz. Neden Güney Afrika’ yı tercih etmeyesiniz ki?
 • Yetişkinsiniz ve dört mevsimi yaz olan Güney Afrika’ da kendinizi sınıflara hapsetmek istemiyorsunuz. Özel turlara da katılmak istiyorsunuz. Safari, futbol kulübü, turistik aktiviteleri kapsayan turlar gibi, İngilizce derslerinin yanında 10 günlük bu programları da alabiliyor sunuz. Güney Afrika’nın dünyaca ünlü Kruger Ulusal Parkı, 5 büyük canlısı : Afrika aslanı, Afrika fili, Cape buffalo, Afrika leoparı ve Beyaz / Siyah gergedanı dahil olmak üzere Afrika’nın en büyük vahşi yaşamına ev sahipliği yapar. Güney Afrika’nın ilkleri de var. Aynı cinsiyetten evliliği yasallaştıran kıtanın ilk ve tek ülkesidir. Ülkenin apartheid sonrası anayasası, dünyada cinsel yönelime dayalı ayrımcılığı yasaklayan ilk ülke olmuştur. Cape Town’daki Groote Schuur Hastanesi, dünyada kalp nakli işlemini başarıyla gerçekleştiren ilk hastanedir. Burada 1967’de 53 yaşındaki Lewis Washkansky ölen 25 yaşındaki Denise Darvall’dan bir kalp almıştır. Çoğunlukla Hollandaca’dan gelişmiş bir dil olan Afrikaans, resmen dünyanın en genç dilidir. 10 milyondan fazla ana dili ve anadili olmayan konuşmacıları ile Zulu’dan sonra ülkenin en çok konuşulan dilidir. Madencilikte uzun süredir devam eden bir geleneğe sahip olan Güney Afrika, dünyadaki en derin madene ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin kuzeydoğusundaki Mponeng altın madeni 4 kilometrenin üzerindedir, ancak kısa süre önce 3.9 kilometrede Western Deep Level altın madenini devralmıştır.

Güney Afrika Cumhuriyeti, tüm sorunlarına ve kirli ırkçılık tarihine rağmen günümüzde Afrika kıtasının en önemli ve en demokratik ülkelerinden biri durumundadır. Aslında ülkenin politik ve kültürel kaderinin 1994 yılında 27 senedir hapiste bulunan ve tam bir ırkçılık karşıtı olan Nelson Mandela’ nın devlet başkanlığına seçilmesiyle 180 derece değiştiği söylenebilir. Bugünde onun partisi olan African National Congress hala Thabo Mbeki liderliğinde iktidarda bulunmaktadır. Ülkenin yaşadığı politik değişim gerçekten ülkenin renkleri gibi ilginçliğini korumaktadır. Birçok kişimin Güney Afrika Cumhuriyeti’n de odaklandığı nokta politika olmasına rağmen, Güney Afrika’ da bunlardan çok daha fazlası vardır. Güney Afrika Cumhuriyeti doğal çevreleri ünlüdür. Ülke 2500 kilometre uzunluğundaki ve iki okyanus (Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusu) boyunca uzanan sahil şeridiyle Afrika kırasının en güneyinde bulunmaktadır. Güney Afrika Cumhuriyeti Namibya yakınındaki Kalahari çölünden Mozambik sınırındaki verimli tropik iklime kadar birçok değişim iklim kuşağını barındırmaktadır. Ülke ‘’Higveld’’ olarak bilinen iç plato çevresinde aninde dik kayalıklarla yükselir. Bu çeşitli manzaralar arasında şaşırtıcı biyolojik farklılık örnekleri yeralır. Aslında Güney Afrika Cumhuriyeti’ n de 2000’ den fazla bitki çeşidi, ya da dünyada bilinen bitki türlerinin yaklaşık %10 u bulunmaktadır. Ziyaretçilerin bütün bu doğal harikaları nasıl tecrübe edecekleri konusunda kurs merkezlerinin aynı anda birer turizm şirketiymiş gibi görev yaptığı sayısız seçenekleri vardır. Bunların içerisinden en popüler olanı safarilerdir.

Güney Afrika Cumhuriyeti’ nin şehir yaşamı da ünlüdür. Johannesburg ya da yerlilerin tabiriyle Joburg ve Cape Town ülkenin en önemli şehirleridir. Aslında birçok şeyin var olup ta çalışmadığı bu koca Cumhuriyet’ de Johannesburg her şeyin fazlası ile varolup, çalıştığı bir Afrika şehridir. Eğer yolunuzu kaybetseniz bile yoldan geçen sıradan vatandaşın dahi İngilizce konuştuğunu görebilir siniz. Joburg Afrika’ da karşılaşabileceğiniz en kozmopolit şehirdir. Güney Afrika’ da ki kurslar sadece bir Eğitim kurumu gibi hizmet vermezler. Ülkenin turistik rağbeti dikkate alınarak, öğrencilere derslerin yanı sıra turistik hizmetlerde vererek eğitim ile turizmi bir arada götürürler. Dersler her zaman klasik şekilde sınıflarda işlenmez.  Ülkenin günlük güneşlik güzellikleri göz önüne alarak eğitimlerini dış aktivitelerle klasik eğitim anlayışının dışında vermekte ve bu aktivite içerikli eğitimlerle konuşma pratiğini en üst düzeye çıkartmaktadırlar. Güney Afrika Cumhuriyeti’ n de çalışmış olduğumuz İngilizce Kursları Alfabetik sıra ile aşağıda görüldüğü gibidir.

 • European English Cape Town : Şehir merkezinde şık bir okuldur. Dünya genelinde zincir bir okuldur ve hemen hemen dünyanın birçok sehrin de kursları şubeleri vardır. Genel İngilizce, Birebir dersler ve Sınava hazırlık dersleri ve Akademik yıl Programları mevcuttur. Uzun süreli kurslara özel indirimler uygulamaktadır. 30 farklı milletten öğrencileri bulunmaktadır. Kalacak yer ve konaklama seçenekleri çok zengindir. Geniz yelpazede heyecan verici gezileri ve etkinlikleri mevcuttur.
 • Eurocenters Cape Town: Eurocenters Cape Town en kaliteli hizmeti,  şehir merkezinde, canlı sosyal aktiviteler, özenle seçilmiş konaklama seçenekleriyle beraber sunmaktadır. 50 yıldır dünyanın her yerinde farklı dil kursları ile hizmet vermekte olan yüksek kaliteli bir eğitim kurumudur. Temel, Yoğun, Süper-Yoğun, İş ve Sınav Hazırlık kursları mevcuttur. Küçük İngilizce sınıfları ile beraber aynı zamanda öğrencileri gönüllü çalışma Programlarına yönlendirerek (Volunteer Programme ) öğrencilerin kişisel özgeçmişlerinde gururla yazabilecekleri,  mükemmel hayat deneyimlerine sahip olmalarını sağlarlar.
 • Good Hope Studies: Good Hope Studies Cape rahat henüz zorlu ortamda kişisel ilgi vermek için mükemmel bir ün kazanmıştır. Yeşillikleri ile ünlü kasabası Newlands  ile Şehir Merkezi arasında seçim yapabilir siniz. Yerel kurs olduğu için ücret politikası çok daha farklıdır. Çeşitli İngilizce kursları beraberinde gönüllü çalışabileceğiniz yardımlaşma projeleri (Volunteer Project) ,  Staj Programları (Internship Programmes) ve Çalışma programları mevcuttur.
 • İnlingiua Language Training Centre– Cape Town: Inlingua International,  İsviçre patentli ve dünya çapında 40 ülkede 345 tane şubesi ile hizmet vermektedir. Kaliteli İngilizce eğitimlerini küçük sınıflarında vermektedir.. İş ve akademik İngilizce kursları yanında Safari turları gibi aktivitelerle renklendirdiği açık hava dersleri mevcuttur. Teacher Training dersleri (TEFL/TESOL) alanlara ayrıca çalışma için imkanlar sağlamaktadır.
 • İnterlink School of Language : İnterlink School profosyonel bir ortamda kişilere özel eğitimler vermektedir Dağlar ve okyanus çevrili Fantastik lokasyon olan Cape Town şehir merkezine sadece 10 dakika uzaklıktaki Sea Points’ de bulunmaktadır. İngilizce kursları yanında harika konaklama merkezleri bulunmaktadır. Çeşitli turlar ve aktiviteler düzenlenmektedir.
 • LAL South Africa : İngiltere, Amerika, Malta ve Güney Afrika’ da şubeleri bulunan büyük bir eğitim kurumudur. Cape Town şehir merkezinde herkese uygun maliyetli eğitimleri ile ünlüdür. Zengin kampüs tarzı konaklamaları ile tüm dünya milletlerini barındırmaktadır. Derslerin yanında Wineland ve Garden  Route’ ye özel turlar düzenlemektedir.  Küçük gruplar halinde gezgin olarak düzenlenmiş tur ve İngilizce derslerinin birarada olduğu ilginç dersleri de vardır
 • Shane Global Language Centre –Cape Town : Londra genel merkezli olması nedeniyle Cambridge kalitesiyle eğitim veren öğretmenler tarafından dersler verilmektedir. Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve sınav hazırlık dersleri ile öğrencilere hizmet vermektedir. Erimiş sınıflar ve bireysel ilgi. Eğlenceli Sosyal programlarla, Cape Town merkezli kursunda küçük sınıfları ile hizmet vermektedir.
 • Cape Town dil okulu için tıklayınız.

Gerçek bir gökkuşağı -CAPE TOWN – GÜNEY AFRİKA

Dağlar, plajlar, nehirler, göller, çöller – Güney Afrika! Rainbow Nation, Rahip Desmond Tutu tarafından markalanmış, ülke sadece kültürel değil gerçekten çeşitlilik doludur.. Güney Afrika’da İngilizce öğrenirken göz önünde bulundurmanız gereken öncelikleri şunlardır.

Güney Afrika’da İngilizce öğrenin ve Clifton’ı ziyaret edin

Cape Town – Doğal güzellikleri dünyayı kıyılarına çeken bir şehir olan Cape Town’da, Güney Afrika’nın en önemli turizm merkezi olan Cape Town’da İngilizce öğreneceksiniz. Kentin Asya, Avrupa ve Afrika kıtasının diğer cepleri kadar geniş etkileri vardır. Cape Town Dil okullarında Masa Dağı’nı, kentin yemyeşil parklarını ve Nelson Mandela’nın 27 yılını parmaklıklar ardında hapsedilmesi gereken zorunlu Robben Adası’nı keşfedin.

Garden Route – Güney Afrika’nın en önemli turistik deneyimlerinden biri Garden Route. Mossel Körfezi’nden St Francis’e uzanan Güney Afrika’da İngilizce öğrenirken Cape Town’a yakınlığı sayesinde kolayca erişilebilir mesafededir. Görülecek yerler arasında eski ormanlar, güzel koylar ve plajlar ve sanatçılar, emekliler, gurbetçilerin ve daha fazlasının evi olan zarif köyler vardır. Devekuşu başkenti Oudtshoorn’un yakınındaki Cango Mağaralarını ziyaret edin ve pitoresk Knysna kentini atlamayın.

Eastern Cape – Bahçe Güzergahını izleyerek, Doğu Kap’a doğru derine ineceksiniz. Doğu Londra ve Port Elizabeth gibi büyük şehirlere ev sahipliği yapan Güney Afrika’nın doğu kıyı şeridi, ziyaretçilerine popüler Cape Town’a yakın olanlardan daha sessiz sakin plajlar ve çevre yerler sunmaktadır. El değmemiş Wild Coast’a ve bu Cape’nin milli parklarına, Addo’ya (filler için) ve Tsitsikamma’ya (şanslıysanız balinalar için) bakın.

Gauteng – Birçok kişi size en büyük şehri olan Johannesburg’u atlamanızı söylese de yapmıyoruz! Yaygın bir metropol, Joburg ve başkenti olduğu Gauteng bölgesi sürprizlerle doludur. Yürüyerek veya toplu taşıma araçlarıyla yönetmek zor, tur operatörleri, eşsiz Soweto mahallesi, Apartheid Müzesi veya Cradle of Humanity World Heritage Site gibi yerleri keşfetmek için en iyi bahis. Ayrıca yakındaki Pretoria’yı ziyaret etmeyi de düşünün.

Kruger – Kruger Ulusal Parkı’ndaki bir safariyi veya diğer safari-hazır milli parklarımızdan birini düşünmeden Güney Afrika’da İngilizce öğrenemezsiniz. En bilinen ve en çeşitli olan Kruger, 100 yaşın üzerindedir. Eski cumhurbaşkanı Paul Kruger’ın adını almıştır. Park, sözde Büyük 5 hayvanın -Afrika aslanı, Afrika fili, Cape buffalo, Afrika leoparı ve Beyaz / Siyah gergedanı-yanı sıra ev dedikleri mükemmel manzaralara ev sahipliği yapıyor.


ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenmektedir. 

Ön bilgilenme için Websitemizi okuyabilir, Güncel Promosyonlar için Facebook , Öğrencilerimizin görüş ve tecrübeleri için İnstagram sayfalarımızı takipte kalabilirsiniz. ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL Study temsilcilerimiz sayesinde devam eder. ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenmektedir.Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.

YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilir,  0212 259 60 75 /76 – 0544 259 60 71 den ulaşabilirsiniz.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

GÜNEY AFRİKA DİL OKULLARI LİSTESİ

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak G.Afrika’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları

DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER 
EC Cape Town Cape Town şehrinde olup uluslararası ingilizce eğitim veren dil okulu
EUROCENTRES Cape Town Cape Town şehrinde olup ingilizce eğitimi alabileceğiniz en iyi dil okullarından bir tanesi
GOOD HOPE STUDIES Cape Town Cape Town şehrinde eğitim veren ekonomik bir dil okulu
INTERNATIONAL HOUSE Cape Town İngilizce dışında training programı da veren dil okulu
LAL Cape Town Cape Town şehrinde olup sahile çok yakın olan dil okulu