İngiltere’de Yüksek Lisans

İNGİLTERE’DE YÜKSEK LİSANS 

İngiltere yüksek lisans programları her öğrencinin eğitim almak istediği programlardandır. İngiltere’nin köklü üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi alma fırsatı sunulur sizlere.  İngiltere’den alacagınız diploma size tüm dünyanın kapılarını açacaktır.

 

İngiltere’de Yüksek Lisans egitimleri kaç yıl sürmektedir?

İngiltere yüksek lisans eğitim süresi 1 yıldır. Üstelik tezlidir. Fakat bazı özel programlar da egitim süresi 1,5 yıl veya 2 yıl olarak verilmektedir.

 

İngiltere’de Yüksek Lisans eğitim ücretleri ne kadar?

İngiltere yüksek lisans ücretleri 9.950 £ ile 22.000 £ arasında değişmektedir. İngiltere’de İşletme programları en uygun ücretli master programlarıdır.

 

İngiltere’de master eğitiminde çalışma izni var mı?

Evet. İngiltere’de yüksek lisans yaparken çalışma izni verilebilir. Fakat Bazı programlara staj yani uygulamalı dersler almak zorunlulugu oldugu için bu hak verilebilir.

 

İngiltere’de Yüksek lisans eğitiminden sonra çalışma izni var mı?

İngiltere master programından mezun olduktan sonra İngiltere’de 2 sene yaşama ve çalışma hakkına sahip olursunuz. Bu sürede İngiltere’de bir şirket sahibi işverenden teklifi alırsanız yasal olarak İngiltere’de oturum hakkı kazanırsınız. Tier 4 visa ile ogrenci UK ye gelip master sonrasi 2 YIL DAHA `Graduate Route Visa` ile kalip Full Time Calisma Iznine sahip olucaktir.

 

İngiltere üniversitelerinden burs alabilir miyim?

İngiltere’de yüksek lisans egitimlerinde burs sistemi yoktur. Sadece kendiniz için uygun ücretli üniversiteleri seçme şansına sahipsiniz. Eger IELTS 6,5 /TOEFL 79 akademik skorunuz var ise Türkiye’den başvuru yapabileceğiniz devlet burslarını araştırabilirsiniz. Burslar  İngiliz Hükümeti ve eğitim kurumları tarafından uluslararası öğrencilere sağlanan tüm burslara Education UK websitesinde bulunan burs veri tabanından ulaşabilisiniz. İngiltere Türkiye’den burslu öğrenci almamaktadır. Eğer çok üstün başarılarınız var ise mali bütçeniz yeterli değilse mezun olduğunuz üniversitenizle ve Milli eğitim bursları ile iletişime geçebilir, Türkiye Cumhuriyetinden burs almayı deneyebilir siniz.

 

İngiltere Üniversitelerinin YÖK Denkligi var mıdır?

Evet İngiltere Üniversitelerinin YÖK denkligi vardır. YÖK Denkliği  Programların ve üniversitelerin denklik ve tanınırlık sorgulaması online olarak Yüksek Öğrencim Kurumun’nun (YÖK) web sitesinden şahsi başvuru ile yapılmaktadır. Bilgi için: http://www.yok.gov.tr 

 

İngiltere’de aylık yaşam masraflarım ne kadar olur?

İngiltere’de master eğitimi alan öğrencilerimiz yaşam masrafları Londra için 1350 £ diğer şehirler için 1150 £’dir. 

 

İngiltere’de Yüksek Lisans yapmak için istenen İngilizce dil seviyesi nedir?

İngiltere’de Yüksek Lisans eğitiminize direk başlamak istiyorsanız Akademik IELTS UKVI sınavı skorunuzun Minimum Overall 6,5 oldugunu belgelemeniz istenir.Tüm bantlar 6.0 dan aşağı olmamalıdır. Eger İngilizceniz yetersiz ise veya IELTS skorunuz düşük gelmişse üniversite öncesinde İngiltere’de İngilizce dil kursuna katılabilirsiniz. Bu konuda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

İngiltere’de en fazla tercih edilen Yüksek Lisans programı hangisidir?

İngiltere’de İşletme Yüksek Lisansı programları Türkler tarafından en fazla tercih edilen programlardır.

 

Eğer Üniversite mezuniyer ortalamam düşükse İngiltere’de okumak istedigim Yüksek Lisans programına nasıl kabul edilebilirim?

Not ortalamanız eğer düşük veya farklı bir alanda Master yapmak istiyorsanız Pre-Master eğitimine katılmanız istenir.  Pre Master ücretleri 1 yıllık 8000 £ ‘ den başlar.

 

İngiltere’de Pre-master hazırlık programı nedir?

Pre-Master sınıfları küçüktür. Program en çabuk ve etkili şekilde öğrenmenizi sağlar. Ayrıca bu program Kurum içerisinde size atanmış Akademik Danışmanınızla beraber seçim yapmanızı ve üniversitelere organize edilmiş ziyaretler yapabilmenizi sağlar. Pre-Master Programında alacağınız dersler:

 • Akademik Amaçlar & IELTS Hazırlığı için 10 saat İngilizce
 • 6 saat Toplantı ve Seminer Becerileri veya İngilizce Konuşma Becerileri
 • 5 saat Eğitim Becerisi
 • 4 saat Durum çalışması

Eğer Pre-Master’ a başlama nedeniniz; İngilizce skorunuzun düşüklüğü ise IELTS , eğer not ortalamanız düşük ise not ortalamanızı yükseltmek için GMAT almanızı sağlamaktadır. Kısacası Pre-Master Programı ihtiyacınız olan becerinizi geliştirmeyi amaçlar.

 

İngiltere’de Pre-Master Programına katılabilmenin temel şartları nelerdir?

 • 21 yaşında veya daha büyükseniz,
 • Üniversite Diploma notunuz düşükse veya IELTS Skorunuz yetersiz se,
 • MBA, İşletme, Hukuk veya Eczacılık alanında Master yapmayı istiyorsanız.

Geçen üç yıl boyunca, İngiltere’de tüm milletlerden Yüksek Lisans öncesi Pre-Master Programlarına katılan öğrenciler aşağıda sayılan en iyi üniversitelerde LLM, MBA, MSc ve MA programlarına hak kazanmışlardır.

 

İngiltere’ de Yüksek lisans programına kayıt olmak için hazırlamam gereken evraklar nelerdir?

Yüksek lisans eğitimi veren kurumlara giriş koşulları az çok kurumdan kuruma değişkenlik gösterir. Ancak, genel olarak giriş koşulları şöyle sıralanabilir:

 • Diploma ya da Mezuniyet Belgesi
 • Transcript – ders notlarınız
 • IELTS UKVI Skorunuz -IELTS Skorunuz düşük ise de başvuru yapabiliyoruz-
 • CV
 • Hocalarınızdan alacağınız 3 tane Referans mektubu
 • Kendinizin yazacağı 4000 kelimeyi geçmeyecek şekilde, çok profosyonel yazılmış, plarigizm yani asla kopyacılık içermeyen  Statement of Purpose/İyiniyet mektubu (Akademik uzmanlarımız profosyonel mektupların yazılımında sadece kendi öğrencilerimize bir hizmet bedeli karşılığında birebir yardımcı olmaktadır.)

 

İngiltere vizesi başvurumuzu yine sizin firmanız mı yürütüyor?

Evet. IELTS 6,5 skorunuz var ise direk Üniversiteye başvurunuzu yapıyor ve Kabul mektubunuzu getirtiyoruz. Eğer direk İngiltere’de master eğitimine başlayacak düzeyde İngilizceniz yok ise 1 akademik yıl İngiltere’de İngilizce dil okulu kaydınızı yapıyor ve İngiltere Öğrenci vizenizi alıyoruz.

Bu ücretler ve şartlar aile bütçeniz için uygunsa bizlerle çekinmeden işlemlerinizi başlatmak üzere iletişime geçiniz.

BAŞVURU FORMU

 

Neden İngiltere’de eğitim görmelisiniz?

Uluslararası öğrencilere, Birleşik Krallık’ın önde gelen üniversitelerinin çoğuna ilerleme garantisi veren programlar sunuyoruz

 1. Dünya standartlarında eğitim alma fırsatı yakalarsınız : İngiltere’de egitim hayatınız boyunda becerilerinizi, yaratıcı olma özgürlüğünüzü ve en iyiye ulaşmanıza yardımcı olacak desteği alırsınız.
 2. İngilizcenizi mükemmelleştirme şansı yakalarsınız : Bildiginiz gibi İngilizce İngiltere’de öğrenilir.
 3. Kültürel deneyim : Türk tarihi ve kültür yapısından çok farklı olarak İngiliz kültürel merkezlerini, mekanlarını, şehirlerini ve güzel kırsal bölgelerini keşfedeceksiniz.
 4. Uluslararası topluluklarda eğitim : Birleşik Krallık, farklı geçmişlere sahip insanların harika bir karışımından oluşan, gerçek anlamda çok kültürlü bir toplumdur.
 5. Kalite güvenceli Eğitim alırsınız : Birleşik Krallık’taki yüksek öğrenim sağlayıcıları, devletin görevlendirdiği kuruluşlar tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.
 6. Eşsiz fırsatlara sahip olacaksınız : Birleşik Krallık’taki kualifikasyonlar CV’nize ve kazancınıza büyük bir katkı sağlar.

 

İngiltere’de Yüksek Lisans yerleştirmeleri yaptıgımız ve birebir çalıştıgımız üniversiteler şunlardır:

Aston University, University of Southampton, Birbeck University of London, Royal Holloway University, The Caurtauld Institute of Art, Queen University of London, Royal Veterinary College, Goldsmiths University of London, University of Sunderland, London Southbank University, UClan-University of Central Lancashire, University of HULL, University of Reading, Loughborough University, ESE-European School of Economics, Hult International Business School

 

ISC International Foundation Year International Year One Pre-Master’s Programs
Coventry University London Campus x x x
University College Dublin x
Holland x x
University of Huddersfield x x x
Istituto Marangoni x
Keele University x x
Kingston University x x x
Lancaster University x
University of Law x
University of Leeds x
Leeds Beckett University x x
University of Leicester x x
University of Lincoln x x x
LJMU x x x
Royal Holloway, University of London x
The University of Sheffield x x
University of Strathclyde x x x
University of Surrey x
University of Sussex x x x

 

 

 

Üniversite Mezuniyet ortalamanız mı düşük, ya da TOEFL/IELTS skorundan istenilen puanı alamıyor musunuz? İşte size anahtar!

Eğer TOEFL/IELTS derecesi ile belgelemeniz gereken İngilizce yeterliliğiniz yok ya da skorunuz istenilen puanın altında ise Üniversiteler kendi bünyelerinde Master Programı öncesi Pre-Master programlarına kabul ederler.Pre-Master Programları sadece İngilizce Hazırlık dersleri olarak verilmez. Aynı zamanda Akademik Eğitim hayatınızı başlatır. Pre-Master alanınızla ilgili  Elementary to……….…., Introduction to …………… Gibi Master’ da alacağınız derslere bir hazırlık sürecidir. En kısası 11 hafta en uzunu 33 hafta sürelidir.Pre-Master eğitimini sonunda hem not ortalamasının yükseltilmesi hem de İngilizce yeterliliğinin Akademik düzeye getirmesi sağlanmaktadır.Yüksek Lisans Kabul Programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, MA Yönetim, MBA, MA Uluslararası İşletme, MA İnsan Kaynakları Yönetimi, MSc Finans, MA İşletme ve MA Pazarlama alanları dahil olmak üzere üniversitede geniş bir yüksek lisans yelpazesinde eğitimlerine devam ettiler.

 

İngiltere’ de Doktora Yapmak hakkında – sadece bilgilendirme amaçlıdır-  

Yurtdışında Doktora bireysel akademik bir başvurudur. Aşağıdaki bilgiler adaylara sadece bilgilendirme amaçlı verilmiştir. Alanınızda uzmanlaşarak akademi dünyasının öncü bilim adamlarına katılmak istiyorsanız, öğrencilerine benzersiz imkanlar sunan ve dünyanın seçkin üniversiteleri arasında yer alan İngiliz üniversitelerinden birinde doktoranızı yapabilirsiniz. Firmamız İngiltere’ de bulunan tüm üniversitelere lisans ve yüksek lisans kayıt ve yerleştirme işlemlerinizi başarı ile yapmakta, Doktora başvuruları hakkında sadece randevulu birebir öngörüşme yapmaktadır.  İngiltere ülke olarak üniversite sayısı ile en zengin ülkedir. 368 tane üniversitesi vardır.

 • 326 Britain terriority
 •   20 Scottish terriority
 •   17 Wells terriority
 •     5 Northern Irish terriority/bölgesi

Toplam 368 farklı Üniversitesi ile İngiltere, kaliteli Üniversite çokluğu ile en zengin üniversite ülkelerinden biridir. İngiltere’ den alacağınız yüksek lisans diploması ile ister gelecekte iyi bir Akademisyen olmayı hedefleyin, ister çok uluslu bir şirkette üst düzey profosyonel bir çalışan olmayı…..Doğru karar, doğru plan, doğru gelecek, doğru acenta ile işlemlerinize başlayabilirsiniz.  Türkiye İngiltere’ ye yüksek akademik programlar için öğrenci gönderen, öğrenci sayısı ile Rusya ve Çin’ den sonra gelen  3. ülke konumundadır. Geçtiğimiz sene yani 2012 yılında 7621 tane Türk öğrenci İngiltere’ ye eğitim için vize alarak gitmişlerdir. 2590 tane Türk öğrenci postgrad yani yüksek lisans ve master eğitimi almışlardır. Türkiye’ de kendisine farkındalık katmak isteyen Türk gençleri sayesinde her sene bu sayı giderek artmaktadır. Firmamız İngiltere’ de yüksek lisans yerleştirmelerinde lider bir firma olma özelliğini korumakta ve bizlerde her sene İngiltere yüksek lisans başvuru sayımızı artırmaktayız. İngiltere konsoloslugundan alınan bilgiye göre 2018-2019 eğitim yılında Türkiye’den İngiltere’ de Yüksek lisans başvuru sayıları şu şekildedir.

 • İşletme: 1060 öğrenci kabul edilmiştir
 • Social Study/Tarih, Psikoloji/Sosyoloji: 545 öğrenci
 • İngilizce öğretmenlik: 445 öğrenci
 • Hukuk/LLM: 275
 • Diğer dillerde ilgili alanlarda: 265

Uzaktan Eğitim  Nedir? Yenilikçi öğrenim tekniklerinden yararlanarak farklı tercihleri olan öğrenci adayları için etkin çözümler üreten İngiliz eğitim kurumları, başarısı kanıtlanmış uzaktan eğitim programları sunar. Kampüste eğitime alternatif olarak sunulan uzaktna eğitim imkanı ile uluslararası alanda saygınlığı olan bir programa işinizde ayrılmadan ve aile düzenini bozmadan katılarak İngilizce eğitiminin ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. 

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU