İngiltere’de Yüksek Lisans

İngiltere’de master ücretleri 8.950GBP’den başlıyor. İngiltere’ de  yüksek lisans eğitimi 1 sene sürelidir. Mezun oldugunuzda 2 sene İngiltere’de yasal çalışma ve yaşama hakkı verilir. Bu nedenle yurt dışında Yüksek lisans konusunda en fazla tercih edilen ülkedir. İngiltere’de master eğitimi 8.950GBP’den başlıyor. İngiltere master programının 1 sene sürmesi yaşam masraflarınızı da minimize ediyor. İngiltere Londra’da resmi bir Üniversite kayıt ofisimiz var. Londra’da sadece haftada 2 gün üniversite devamlılığı olan üniversiteler var.. Aşağıda direk kayıt aldıgımız İngiltere Üniversitelerinin ücretlerini, isim ve listelerini görebilir siniz.  İngiltere Londra’da resmi bir kayıt ofisimiz vardır. 

2017-2020 yılı MBA mezunlarımız  PWC, E&Y, KPMG, D&T Türkiye şubelerinde çalışıyorlar. Hatta Türkiye’ye dönmeden iş başvurularını online olarak internet üzerinden yaparak direk işbaşı yaptıklarına bizzat tanık olduk. Tüm mezunlarımıza başarılar diliyoruz. Ankara anlaşması başvuruları için Londra Hukuk ofisimiz hizmet veriyoruz. Fakat İngiltere Brexlit’ten çıktıgı için halizhazırda Ankara Anlaşmalası dosyaları ancak sonuçlandırılması için uğraşılıyor, İngiltere Hükümeti bu konuda yeni başvuru kabul etmiyor. İngiltere’de üç yüzden fazla üniversitede ve kolejlerde sunulan yüksek lisans programları arasında tercih yapmak öğrencileri güç durumda bırakıyor. Her kurum cazip olanaklar sundukları ve öğrencileri her bakımdan destekleyici davranıyorlar. Dünya çapında kabul gören bir eğitim almak ister misiniz? İngiltere eşsiz yaratıcı öğrenim teknikleri ile heyecan ve eğlence dolu bir yaşam deneyimini size sunuyor. İngiltere’ de eğitim ve yaşam ile ilgili tüm bilmek istedikleriniz yenilenen yüzüyle http://www.ingiltereegitimfirsati.com/  sitemizden okuyabilirsiniz.

İngiltere’ de Lisansüstü Eğitim hakkında Bilimsel araştırma kaynaklarının ve eğitimin teknolojik gelişmelerle birlikte yenilikçi yaklaşımla sunulduğu İngiltere’ de lisansüstü eğitim yapanlar bu başarının bir parçası olma fırsatını yakalıyor. Tüm dünyada yayınlanan bilimsel yayınların yüzde dokuzunu üreten İngiliz üniversiteleri lisansüstü eğitimde, öğrencilerin farklı beklentilerine ve verebilecek çeşitlilik ve esnekliğe sahip. İngiltere’ de bir yıl süren İşletme (MBA) ve hukuk (LLM) programları dahil pek çok alanda dersli master programların bulunur. Kısa sürede İngiltere’ de  lisansüstü derecesi alıp kariyer planında odaklanmak isteyenler için bu yüksek lisans programları ideal bir seçenektir. İngiltere’ de bilimsel araştırma alanında uzmanlaşmak veya doktora yapmak isteyenlere araştırmalı research master programları daha uygun olabilir. İngiltere’ de eğitim ücretlerinin ortalama değerlerle aşağıda belirtilmektedir:

İngiltere’de Yüksek Lisans ücretleri :Her üniversite kendi ücretini belirlemekte serbesttir. Yıllık eğitim ücretleri –  İngiltere’de Pre-Master, İngiltere’de Yüksek Lisans, Master, veya İngiltere’de Doktora ücretleri
****MBA: £ 6.000 – £ 15.000
****Sanat ve Sosyal Bilimler: £ 8.500 – £ 13.000
****Fen Bilimleri & Laboratuar gerektiren dallar: £ 8.500 – £ 12.000
****TIP: £ 10.000 – £ 20.000

Pre-Master programı Nedir? İngiltere’de Pre-Master egitimi Üniversite not ortalamanızı n yükseltilmesini sağlayan eğitim programıdır. İngiltere’nin en köklü üniversitelerinde Yüksek Lisans yapmak istiyorsunuz. Üniversite mezuniyet ortalamanızın istediğiniz üniversiteye başlamak için yeterli olmadığının farkındasınız.  O Ohalde İngiltere’de pre-master programına katılarak Cambridge Üniversitesi, Oxford üniversitelerinde okuma hakkı kazanabiliyorsunuz.  Henüz Overall 6,5 Akademik IELTS UKVI sınav skorunuz henüz yok ise bile bu programa kaydınızı yapabiliyoruz. İngiltere’de IELTS UKVI sınavına hazırlık programlarımız da mevcuttur. Pre-Masters (Master öncesi), üniversitenin lisansüstü giriş şartlarını yerine getirmeyen veya bilgilerini yenilemek isteyen uluslararası öğrenciler için Master derecesine doğrudan bir yol sunar. Program, öğrencilere öğretilen bir Master’ın zorluklarını karşılamaya hak kazanır. The Pre-Masters offers a direct path to a Masters degree for international students who do not meet the university’s postgraduate entry requirements, or want to refresh their knowledge. The programme qualifies students to meet the challenges of a taught Masters.

Üniversite Mezuniyet ortalamanız mı düşük, ya da TOEFL/IELTS skorundan istenilen puanı alamıyor musunuz? İşte size anahtar!

Eğer TOEFL/IELTS derecesi ile belgelemeniz gereken İngilizce yeterliliğiniz yok ya da skorunuz istenilen puanın altında ise bazı Üniversiteler kendi bünyelerinde Master Programı öncesi Pre-Master programlarına kabul ederler.Pre-Master Programları sadece İngilizce Hazırlık dersleri olarak verilmez. Aynı zamanda Akademik Eğitim hayatınızı başlatır. Pre-Master alanınızla ilgili  Elementary to……….…., Introduction to …………… Gibi Master’ da alacağınız derslere bir hazırlık sürecidir. En kısası 11 hafta en uzunu 33 hafta sürelidir.Pre-Master eğitimini sonunda hem not ortalamasının yükseltilmesi hem de İngilizce yeterliliğinin Akademik düzeye getirmesi sağlanmaktadır.Yüksek Lisans Kabul Programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, MA Yönetim, MBA, MA Uluslararası İşletme, MA İnsan Kaynakları Yönetimi, MSc Finans, MA İşletme ve MA Pazarlama alanları dahil olmak üzere üniversitede geniş bir yüksek lisans yelpazesinde eğitimlerine devam ettiler.

IELTS UKVI sınavı nedir? Bu sınav sadece İngiltere’ye özgü Akademik kayıtlanacak öğrencilerin alması gereken bir sınavdır. Sadece İngiltere UKVI IELTS ismini kullanır. Sınav akademik sınavla tamamen aynıdır. Fakat sınav ibaresinde UKVI eki yer almalıdır. Ücret olarak diğer IELTS akademik sınavından biraz yüksektir. Bu sınav sadece İngilizcem yeterli ve bir an önce İngiltere’de yüksek lisans eğitimime başlamak istiyorum diyenlerin alacağı bir sınavdır. 4 aşamalıdır. Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma. Her banttan minimum 6.0 alındığı takdirde İngilizce üniversitelerine kabul şartlarından en önemli olanıdır.

Aşağıdaki üniversitelere 2018-2019 yılı içerisinde çok başarılı kayıtlar gerçekleştirdik. Adayların başvuru, CV, iyiniyet mektubu ve diğer resmi işlem sürecinde danışmanlığımızı devam ettirmekteyiz.

 • University of Bristol
 • King College London
 • University of Kent
 • Newcastle University
 • Brunel University, London
 • UWE Bristol
 • Coventry University
 • Cardiff Met
 • De Montfort University

 

2021 İngiltere MBA Kayıtlarımız hakkında

University of Suffolk – Ipswich Campus 

2021 MBA program kayıtlarimız baslamistir. MBA Fee 8,950 GBP dir. Ilk intake 2020 January, Campus Londra’dan 1 saat 15dk train mesafesinde ve şehir merkezine train ucreti donus dahil 24 gbp’dir. Oyster Kart ile Londra’da ucuza seyahat edebilmektesiniz. (bizdeki akbil) MBA programı haftada 2 gun olacak sekilde duzenlenecektir, buda isteyen ogrencilere Londra’da yaşama imkani tanıyacaktir, isteyen ise Ipswich kentinde yasayabilecektir. January 2020 MBA baslangic icin sadece 20 kayıt alacagiz, bir sonraki intake ise May 2020 olucak.

Programlar Ücret Süre IELTS Diploma Kampus
MBA £ 8,950 1 Yıl 6.0 University of Suffolk University of Suffolk, Ipswich Campus
Pre-Sessional + MBA £ 10,000 1 Yıl + 3 Ay UKVI 5.0-5.5 University of Suffolk University of Suffolk, Ipswich Campus
KAYIT TARİHLERİ Şubat – Haziran – Ekim – Kasım

**İngilizce IELTS sınavı almamış veya ielts sınavından  düşük not alanlar için İngiltere’de master öncesinde yine aynı kampüste İngilizce dil eğitimi almalarını sağlıyoruz. Müracaat için Bilgi İstek formunu doldurmanız yeterlidir. University of West Scotland (Londra Kampüsü) MBA programlarının Ocak-Mayıs-Eylül dönemi kayıtları devam etmektedir. Detay aşağıdaki gibidir.

Program adı: Master of Business Administration (MBA)

 • University                          : University of Suffolk
 • Campus Location            : Ipswich Campus (Ipswich Sehri – Londraya 1 saat 45dk)
 • Diploma                              : University of Suffolk
 • Fee                                       : 8,950 GBP
 • IELTS                                     : 6,0 Overall (Min 5.5 in each component)
 • Course Start Date           : 15/02/2021

MBA PROGRAM İÇERİĞİ

Semester 1:

 • Integration of Business Functions
 • Managing Organisational Health
 • Creativity and Business Wealth
 • Business Creativity

Semester 2:

 • Analytical Thinking and Decision Making
 • Influencing Organisational Strategy
 • Leading Change
 • New Venture Creation

Semester 3:

 • Strategic Business Project (Final Project)

Neden İngiltere’de Master Yapmalısınız?

 • İngiltere’deki Yüksek lisans /MBA programları 1 yıldır.
 • İngiltere’de sayısız Yüksek Lisans programları vardır
 • İngiltere’de Yüksek Lisans/MBA yaptığınızda sadece 1 Akademik Yıl  eğitim ve yaşam masrafı ödenir.
 • İngiltere’den almış olduğunuz Yüksek lisans Diplomanızla kariyerinize iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.
 • İngiltere’deki yüksek lisans eğitiminizde tüm dünyada en etkin kültürlerden biri olan British kültürü yaşama şansına sahip olursunuz.
 • İngiltere’ de üniversiteler modern imkanlara sahiptir.
 • Bir kampüste 50’ den fazla milletten öğrenci ile aynı anda ders alabilir siniz.
 • Yüksek lisans egitiminden sonra 2 sene yasal çalışma izni verilmektedir.
 • Akademik başvurular için ofisimiz sadece randevulu görüşmeler yapmaktadır. 
ISC International Foundation Year International Year One Pre-Master’s Programs
Coventry University London Campus x x x
University College Dublin x
Holland x x
University of Huddersfield x x x
Istituto Marangoni x
Keele University x x
Kingston University x x x
Lancaster University x
University of Law x
University of Leeds x
Leeds Beckett University x x
University of Leicester x x
University of Lincoln x x x
LJMU x x x
Royal Holloway, University of London x
The University of Sheffield x x
University of Strathclyde x x x
University of Surrey x
University of Sussex x x x

 

YÖK Denkliği  Programların ve üniversitelerin denklik ve tanınırlık sorgulaması online olarak Yüksek Öğrencim Kurumun’nun (YÖK) web sitesinden şahsi başvuru ile yapılmaktadır. Bilgi için: http://www.yok.gov.tr  Burslar  İngiliz Hükümeti ve eğitim kurumları tarafından uluslararası öğrencilere sağlanan tüm burslara Education UK websitesinde bulunan burs veri tabanından ulaşabilisiniz. İngiltere Türkiye’den burslu öğrenci almamaktadır. Eğer çok üstün başarılarınız var ise mali bütçeniz yeterli değilse mezun olduğunuz üniversitenizle ve Milli eğitim bursları ile iletişime geçebilir, Türkiye Cumhuriyetinden burs almayı deneyebilir siniz.

İngiltere’ de Yüksek lisans programları için hazırlanacak evraklar: Yüksek lisans eğitimi veren kurumlara giriş koşulları az çok kurumdan kuruma değişkenlik gösterir. Ancak, genel olarak giriş koşulları şöyle sıralanabilir:

 • Diploma ya da Mezuniyet Belgesi
 • Transcript – ders notlarınız
 •  IELTS UKVI Skorunuz -IELTS Skorunuz düşük ise de başvuru yapabiliyoruz-
 • CV
 • Hocalarınızdan alacağınız 3 tane Referans mektubu
 • Kendinizin yazacağı 4000 kelimeyi geçmeyecek şekilde, çok profosyonel yazılmış, plarigizm yani asla kopyacılık içermeyen  Statement of Purpose/İyiniyet mektubu (Akademik uzmanlarımız profosyonel mektupların yazılımında sadece kendi öğrencilerimize bir hizmet bedeli karşılığında birebir yardımcı olmaktadır.)

 

ESE – European School of Economics Diploma Programları hakkında ayrıca bilgi alabilirsiniz.

HULT Business School hakkında ayrıca bilgi alabilirsiniz.  https://www.allstudy.com.tr/bilgi-istek-formu/

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’den yapılan İngiltere’ de yüksek lisans başvurularında en çok tercih edilen Üniversiteler aşağıdaki gibidir.

 1. LEEDS METROPOLITAN UNIVERSITY
 2. KING’S COLLEGE LONDON
 3. UNIVERSITY OF ROEHAMPTON
 4. UNIVERSITY OF GREENWICH
 5. ANGLIA RUSKIN UNIVERSITY
 6. UEL-UNIVERSITY OF EAST LONDON
 7. CITY UNIVERSITY LONDON
 8. THE UNIVERSITY OF WESTMINSTER
 9. CRANFIELD UNIVERSITY
 10. THE UNIVERSITY OF BRIGHTON, International College
 11. KAPLAN INTERNATIONAL COLLEGE, Bournemouth
 12. GLASGOW INTERNATIONAL COLLEGE
 13. LIVERPOOL INTERNATIONAL COLLEGE
 14. NOTTINGHAM TRENT INTERNATIONAL COLLEGE
 15. SHEFFIELD INTERNATIONAL COLLEGE
 16. KAPLAN INTERNATIONAL COLLEGE LONDON
 17. THE UNIVERSITY OF EDINBURGH
 18. QUEEN MARY UNIVERSITY OF LONDON
 19. UNIVERSITY OF BRIGHTON
 20. UCLAN-UNIVERSITY OF CENTRAL LANCASHIRE
 21. UNIVERSITY OF KENT
 22. THE UNIVERSITY OF MANCHESTER
 23. UNIVERSITY OF SUSSEX
 24. BIRBECK UNIVERSITY OF LONDON
 25. GOLDSMITHS UNIVERSITY OF LONDON
 26. QUEEN MARY UNIVERSITY OF LONDON
 27. INSTITUTE OF EDUCATION, UNIVERSITY OF LONDON
 28. ROYAL HALLOWAY UNIVERSITY OF LONDON
 29. RVC-ROYAL VETERINARY COLLEGE OF LONDON
 30. COVENTRY UNIVERSITY
 31. LONDON SOUTH BANK UNIVERSITY
 32. UNIVERSTIY OF SUNDERLAND
 33. COVENTRY UNIVERSITY OF LONDON
 34. UNIVERSITY OF BEDFORDSHIRE
 35. UNIVERSITY OF BOLTON
 36. UNIVERSITY OF CHICHESTER
 37. CARDIFF UNIVERSITY
 38. DURHAM UNIVERSITY
 39. UNIVERSITY OF GREENWICH
 40. GOLDSMITHS UNIVERSITY OF LONDON
 41. UNIVERSITY OF HERTFORDSHIRE
 42. LSE- SCHOOL OF ECONOMICS AND POLITICAL SCIENCE
 43. LEEDS TRINITY UNIVERISTY COLLEGE
 44. LOUGHBOROUGH UNIVERSITY
 45. UNIVERSITY OF READING
 46. SWANSEA UNIVERSITY
 47. UNIVERSITY OF YORK
 48. LSBF-LONDON SCHOOL OF BUSINESS & FINANCE
 49. UNIVERSTIY OF WALES
 50. UNIVERSITY OF NORTHAMPTON
 51. UNIVERSITY IF BRADFORD
 52. GRENOBLE GRADUATE SCHOOL OF BUSINESS
 53. UCLAN
 54. LONDON SCHOOL OF COMMERCE

PRE-MASTER  HAZIRLIK PROGRAMLARI

Pre-Master sınıfları küçüktür. Program en çabuk ve etkili şekilde öğrenmenizi sağlar. Ayrıca bu program Kurum içerisinde size atanmış Akademik Danışmanınızla beraber seçim yapmanızı ve üniversitelere organize edilmiş ziyaretler yapabilmenizi sağlar. Pre-Master Programında alacağınız dersler:

 • Akademik Amaçlar & IELTS Hazırlığı için 10 saat İngilizce
 • 6 saat Toplantı ve Seminer Becerileri veya İngilizce Konuşma Becerileri
 • 5 saat Eğitim Becerisi
 • 4 saat Durum çalışması

Eğer Pre-Master’ a başlama nedeniniz; İngilizce skorunuzun düşüklüğü ise IELTS , eğer not ortalamanız düşük ise not ortalamanızı yükseltmek için GMAT almanızı sağlamaktadır. Kısacası Pre-Master Programı ihtiyacınız olan becerinizi geliştirmeyi amaçlar. Pre-Master Programlarına katılabilmenin temel şartları şunlardır;

 • 21 yaşında veya daha büyükseniz,
 • Üniversite Diploma notunuz düşükse veya IELTS Skorunuz yetersiz se,
 • MBA, İşletme, Hukuk veya Eczacılık alanında Master yapmayı istiyorsanız.

Geçen üç yıl boyunca, İngiltere’de tüm milletlerden Yüksek Lisans öncesi Pre-Master Programlarına katılan öğrenciler aşağıda sayılan en iyi üniversitelerde LLM, MBA, MSc ve MA programlarına hak kazanmışlardır: University of Aberystwyth, Anglia Ruskin University, Aston University, University of Birmingham, Bournemouth University, University of Bradford, University of Brighton, University of Buckingham, Cardiff University, University of Central England, City University, Coventry University, De Montfort University, University of Derby, University of Dundee, University of East Anglia, University of East London, University of Exeter, University of Glasgow, Heriot-Watt University, University of Hull, Keele University, University of Kent, Kingston University, Lancaster University, University of Leeds, Leeds Metropolitan University, University of Leicester, Liverpool John Moores University, London Business School, London School of Economics, London South Bank University, Loughborough University, University of Manchester, Manchester Business School, Middlesex University, Newcastle University, University of North London, University of Nottingham, Nottingham Trent University, Oxford Brookes University, University of Portsmouth, Plymouth University, University of Reading, Roehampton University, University of Salford, University of Sheffield, University of Southampton, University of Stirling, University of Strathclyde, University of Surrey, University of Warwick, University of Westminster and University of Wolverhampton.

İngiltere’ de Doktora Yapmak hakkında – sadece bilgilendirme amaçlıdır-  

Yurtdışında Doktora bireysel akademik bir başvurudur. Aşağıdaki bilgiler adaylara sadece bilgilendirme amaçlı verilmiştir. Alanınızda uzmanlaşarak akademi dünyasının öncü bilim adamlarına katılmak istiyorsanız, öğrencilerine benzersiz imkanlar sunan ve dünyanın seçkin üniversiteleri arasında yer alan İngiliz üniversitelerinden birinde doktoranızı yapabilirsiniz. Firmamız İngiltere’ de bulunan tüm üniversitelere lisans ve yüksek lisans kayıt ve yerleştirme işlemlerinizi başarı ile yapmakta, Doktora başvuruları hakkında sadece randevulu birebir öngörüşme yapmaktadır.  İngiltere ülke olarak üniversite sayısı ile en zengin ülkedir. 368 tane üniversitesi vardır.

 • 326 Britain terriority
 •   20 Scottish terriority
 •   17 Wells terriority
 •     5 Northern Irish terriority/bölgesi

Toplam 368 farklı Üniversitesi ile İngiltere, kaliteli Üniversite çokluğu ile en zengin üniversite ülkelerinden biridir. İngiltere’ den alacağınız yüksek lisans diploması ile ister gelecekte iyi bir Akademisyen olmayı hedefleyin, ister çok uluslu bir şirkette üst düzey profosyonel bir çalışan olmayı…..Doğru karar, doğru plan, doğru gelecek, doğru acenta ile işlemlerinize başlayabilirsiniz.  Türkiye İngiltere’ ye yüksek akademik programlar için öğrenci gönderen, öğrenci sayısı ile Rusya ve Çin’ den sonra gelen  3. ülke konumundadır. Geçtiğimiz sene yani 2012 yılında 7621 tane Türk öğrenci İngiltere’ ye eğitim için vize alarak gitmişlerdir. 2590 tane Türk öğrenci postgrad yani yüksek lisans ve master eğitimi almışlardır. Türkiye’ de kendisine farkındalık katmak isteyen Türk gençleri sayesinde her sene bu sayı giderek artmaktadır. Firmamız İngiltere’ de yüksek lisans yerleştirmelerinde lider bir firma olma özelliğini korumakta ve bizlerde her sene İngiltere yüksek lisans başvuru sayımızı artırmaktayız. İngiltere konsoloslugundan alınan bilgiye göre 2018-2019 eğitim yılında Türkiye’den İngiltere’ de Yüksek lisans başvuru sayıları şu şekildedir.

 • İşletme: 1060 öğrenci kabul edilmiştir
 • Social Study/Tarih, Psikoloji/Sosyoloji: 545 öğrenci
 • İngilizce öğretmenlik: 445 öğrenci
 • Hukuk/LLM: 275
 • Diğer dillerde ilgili alanlarda: 265

Uzaktan Eğitim  Nedir? Yenilikçi öğrenim tekniklerinden yararlanarak farklı tercihleri olan öğrenci adayları için etkin çözümler üreten İngiliz eğitim kurumları, başarısı kanıtlanmış uzaktan eğitim programları sunar. Kampüste eğitime alternatif olarak sunulan uzaktna eğitim imkanı ile uluslararası alanda saygınlığı olan bir programa işinizde ayrılmadan ve aile düzenini bozmadan katılarak İngilizce eğitiminin ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. 

İngiltere’ de  yüksek lisans eğitimi 1 sene sürelidir. Mezun oldugunuzda 2 sene İngiltere’de yasal çalışma ve yaşama hakkı verilir. Bu nedenle yurt dışında Yüksek lisans konusunda en fazla tercih edilen ülkedir. İngiltere Londra’da resmi bir Üniversite kayıt ofisimiz vardır. İngiltere master programının 1 sene sürmesi yaşam masraflarınızı da minimize etmektedir. Londra’da sadece haftada 2 gün ünversite devamlılığı olan üniversitemiz vardır. Aşağıda direk kayıt aldıgımız İngiltere Üniversitelerinin ücretlerini, isim ve listelerini görebilir siniz.  İngiltere Londra’da resmi bir kayıt ofisimiz vardır. İngiltere üniversitelerinde yüksek lisans diploması alan öğrencilerimiz mezuniyetleri sonrasında ya Ankara Antlaşması ile İngiltere’de yasal yaşama ve çalışma hakkı edinir veya Türkiye’ye döndüklerinde köklü uluslararası firmalarda çalışma hakkı edinirler. 2018-209 yılı MBA mezunlarımız  PWC, E&Y, KPMG, D&T Türkiye şubelerinde çalışmaktadırlar. Hatta Türkiye’ye dönmeden iş başvurularını online olarak internet üzerinden yaparak direk işbaşı yaptıklarına bizzat tanık olduk. Tüm mezunlarımıza başarılar diliyoruz. Ankara anlaşması başvuruları için Londra Hukuk ofisimiz hizmet vermektedir.

İngiltere’de üç yüzden fazla üniversitede ve kolejlerde sunulan yüksek lisans programları arasında seçim yapmak öğrencileri güç durumda bırakmaktadır. Her kurum cazip olanaklar sundukları ve öğrencileri her bakımdan destekleyici davrandıkları için öğrenciler seçim yapmakta zorlanırlar. Dünya çapında kabul gören bir eğitim almak ister misiniz? İngiltere eşsiz yaratıcı öğrenim teknikleri ile heyecan ve eğlence dolu bir yaşam deneyimini size sunuyor. İngiltere’ de eğitim ve yaşam ile ilgili tüm bilmek istedikleriniz yenilenen yüzüyle http://www.ingiltereegitimfirsati.com/  sitemizden okuyabilirsiniz.

İngiltere’ de Lisansüstü Eğitim hakkında Bilimsel araştırma kaynaklarının ve eğitimin teknolojik gelişmelerle birlikte yenilikçi yaklaşımla sunulduğu İngiltere’ de lisansüstü eğitim yapanlar bu başarının bir parçası olma fırsatını yakalıyor. Tüm dünyada yayınlanan bilimsel yayınların yüzde dokuzunu üreten İngiliz üniversiteleri lisansüstü eğitimde, öğrencilerin farklı beklentilerine ve verebilecek çeşitlilik ve esnekliğe sahip. İngiltere’ de bir yıl süren İşletme (MBA) ve hukuk (LLM) programları dahil pek çok alanda dersli master programların bulunur. Kısa sürede İngiltere’ de  lisansüstü derecesi alıp kariyer planında odaklanmak isteyenler için bu yüksek lisans programları ideal bir seçenektir. İngiltere’ de bilimsel araştırma alanında uzmanlaşmak veya doktora yapmak isteyenlere araştırmalı research master programları daha uygun olabilir. İngiltere’ de eğitim ücretlerinin ortalama değerlerle aşağıda belirtilmektedir:

 1. İngiltere’de lise ücretleri: Bir eğitim dönemi ücreti £ 9.000 ile £ 17.000 arasında değişir.
 2. İngiltere’de  dil okulu ücreti – 1 akademik yıl/9 ay İngilizce: 8000£ 

İngiltere’ de Üniversite ücreti : Her üniversite kendi ücretini belirlemekte serbesttir. Yıllık eğitim ücretleri:
****Sanat ve Sosyal Bilimler: £ 8.500 – £ 13.000
****Fen Bilimleri ve laboratuar gerektiren dallar: £ 8.500 – £ 12.000
****Tıp: £ 10.000 – £ 20.000
3. İngiltere’de Yüksek Lisans ücretleri :Her üniversite kendi ücretini belirlemekte serbesttir. Yıllık eğitim ücretleri –  İngiltere’de Master, veya İngiltere’de Doktora ücretleri
****MBA: £ 6.000 – £ 15.000
****Sanat ve Sosyal Bilimler: £ 8.500 – £ 13.000
****Fen Bilimleri & Laboratuar gerektiren dallar: £ 8.500 – £ 12.000
****TIP: £ 10.000 – £ 20.000

Bu ücretlerin siz ve ailenizin bütçesi için uygun oldugunu düşünüyorsanız 0212 259 60 75 ten bizimle iletişime geçerek, ön görüşme için randevu alabilirsiniz, Online başvuru formunu doldurarak randevu talep edebilir siniz. İlgili danışmanlarımız gün içerisinde sizi memnuniyetle arayacaktır.

Pre-Master programı Nedir? İngiltere’nin en köklü üniversitelerinde Yüksek Lisans yapmak istiyorsunuz. Üniversite mezuniyet ortalamanızın istediğiniz üniversiteye başlamak için yeterli olmadığının farkındasınız.  O halde İngiltere’de pre-master programına katılarak Cambridge Üniversitesi, Oxford üniversitelerinde okuma hakkı kazanıcaksınız.  IELTS sınav skorunuz henüz yok ise bile bu programa kaydınızı yapabilmekteyiz. İngiltere’de IELTS UKVI sınavına hazırlık programlarımız da mevcuttur. Pre-Masters (Master öncesi), üniversitenin lisansüstü giriş şartlarını yerine getirmeyen veya bilgilerini yenilemek isteyen uluslararası öğrenciler için Master derecesine doğrudan bir yol sunar. Program, öğrencilere öğretilen bir Master’ın zorluklarını karşılamaya hak kazanır. The Pre-Masters offers a direct path to a Masters degree for international students who do not meet the university’s postgraduate entry requirements, or want to refresh their knowledge. The programme qualifies students to meet the challenges of a taught Masters.

IELTS UKVI sınavı nedir? Bu sınav sadece İngiltere’ye özgü Akademik kayıtlanacak öğrencilerin alması gereken bir sınavdır. Sadece İngiltere UKVI IELTS ismini kullanmaktadır. Ücret olarak diğer IELTS akademik sınavından yüksektir. Bu sınav sadece İngilizcem yeterli ve bir an önce İngiltere’de yüksek lisans eğitimime başlamak istiyorum diyenlerin alacağı bir sınavdır. 4 aşamalıdır. Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma. Her banttan minimum 6.0 alındığı takdirde İngilizce üniversitelerine kabul şartlarından en önemli olanıdır.

Aşağıdaki üniversitelere 2018-2019 yılı içerisinde çok başarılı kayıtlar gerçekleştirdik. Adayların başvuru, CV, iyiniyet mektubu ve diğer resmi işlem sürecinde danışmanlığımızı devam ettirmekteyiz.

 • University of Bristol
 • King College London
 • University of Kent
 • Newcastle University
 • Brunel University, London
 • UWE Bristol
 • Coventry University
 • Cardiff Met
 • De Montfort University

 

2020 İngiltere MBA Kayıtlarımız hakkında

University of Suffolk – Ipswich Campus 

2020 MBA program kayıtlarimız baslamistir. MBA Fee 8,950 GBP dir. Ilk intake 2020 January, Campus Londra’dan 1 saat 15dk train mesafesinde ve şehir merkezine train ucreti donus dahil 24 gbp’dir. Oyster Kart ile Londra’da ucuza seyahat edebilmektesiniz. (bizdeki akbil) MBA programı haftada 2 gun olacak sekilde duzenlenecektir, buda isteyen ogrencilere Londra’da yaşama imkani tanıyacaktir, isteyen ise Ipswich kentinde yasayabilecektir. January 2020 MBA baslangic icin sadece 20 kayıt alacagiz, bir sonraki intake ise May 2020 olucak.

Programlar Ücret Süre IELTS Diploma Kampus
MBA £ 8,950 1 Yıl 6.0 University of Suffolk University of Suffolk, Ipswich Campus
Pre-Sessional + MBA £ 10,000 1 Yıl + 3 Ay UKVI 5.0-5.5 University of Suffolk University of Suffolk, Ipswich Campus
KAYIT TARİHLERİ Şubat – Haziran – Ekim – Kasım

 

**İngilizce IELTS sınavı almamış veya ielts sınavından  düşük not alanlar için İngiltere’de master öncesinde yine aynı kampüste İngilizce dil eğitimi almalarını sağlıyoruz. Müracaat için Bilgi İstek formunu doldurmanız yeterlidir. University of West Scotland (Londra Kampüsü) MBA programlarının Eylül dönemi kayıtları devam etmektedir. Detay aşağıdaki gibidir.

Program adı: Master of Business Administration (MBA)

 • Başlangıç Tarihi: 2020 dönemleri hakkında bilgi alınız
 • Kampus: Londra
 • direk Kabul Şartı: IELTS 6.0 (no bands below 5.5)
 • Ücreti: 6,950 GBP

MBA PROGRAM İÇERİĞİ

Semester 1:

 • Integration of Business Functions
 • Managing Organisational Health
 • Creativity and Business Wealth
 • Business Creativity

Semester 2:

 • Analytical Thinking and Decision Making
 • Influencing Organisational Strategy
 • Leading Change
 • New Venture Creation

Semester 3:

 • Strategic Business Project (Final Project)

Neden İngiltere’de Master Yapmalısınız?

 • İngiltere’deki Yüksek lisans /MBA programları 1 yıldır.
 • İngiltere’de sayısız Yüksek Lisans programları vardır
 • İngiltere’de Yüksek Lisans/MBA yaptığınızda sadece 1 Akademik Yıl  eğitim ve yaşam masrafı ödenir.
 • İngiltere’den almış olduğunuz Yüksek lisans Diplomanızla kariyerinize iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.
 • İngiltere’deki yüksek lisans eğitiminizde tüm dünyada en etkin kültürlerden biri olan British kültürü yaşama şansına sahip olursunuz.
 • İngiltere’ de üniversiteler modern imkanlara sahiptir.
 • Bir kampüste 50’ den fazla milletten öğrenci ile aynı anda ders alabilir siniz.
 • Yüksek lisans egitiminden sonra 2 sene yasal çalışma izni verilmektedir.
 • Akademik başvurular için ofisimiz sadece randevulu görüşmeler yapmaktadır. 
ISC International Foundation Year International Year One Pre-Master’s Programs
Coventry University London Campus x x x
University College Dublin x
Holland x x
University of Huddersfield x x x
Istituto Marangoni x
Keele University x x
Kingston University x x x
Lancaster University x
University of Law x
University of Leeds x
Leeds Beckett University x x
University of Leicester x x
University of Lincoln x x x
LJMU x x x
Royal Holloway, University of London x
The University of Sheffield x x
University of Strathclyde x x x
University of Surrey x
University of Sussex x x x

 

YÖK Denkliği  Programların ve üniversitelerin denklik ve tanınırlık sorgulaması online olarak Yüksek Öğrencim Kurumun’nun (YÖK) web sitesinden şahsi başvuru ile yapılmaktadır. Bilgi için: http://www.yok.gov.tr  Burslar  İngiliz Hükümeti ve eğitim kurumları tarafından uluslararası öğrencilere sağlanan tüm burslara Education UK websitesinde bulunan burs veri tabanından ulaşabilisiniz. İngiltere Türkiye’den burslu öğrenci almamaktadır. Eğer çok üstün başarılarınız var ise mali bütçeniz yeterli değilse mezun olduğunuz üniversitenizle ve Milli eğitim bursları ile iletişime geçebilir, Türkiye Cumhuriyetinden burs almayı deneyebilir siniz.

İngiltere’ de Yüksek lisans programları için hazırlanacak evraklar: Yüksek lisans eğitimi veren kurumlara giriş koşulları az çok kurumdan kuruma değişkenlik gösterir. Ancak, genel olarak giriş koşulları şöyle sıralanabilir:

 • Diploma ya da Mezuniyet Belgesi
 • Transcript – ders notlarınız
 •  IELTS UKVI Skorunuz -IELTS Skorunuz düşük ise de başvuru yapabiliyoruz-
 • CV
 • Hocalarınızdan alacağınız 3 tane Referans mektubu
 • Kendinizin yazacağı 4000 kelimeyi geçmeyecek şekilde, çok profosyonel yazılmış, plarigizm yani asla kopyacılık içermeyen  Statement of Purpose/İyiniyet mektubu (Akademik uzmanlarımız profosyonel mektupların yazılımında sadece kendi öğrencilerimize bir hizmet bedeli karşılığında birebir yardımcı olmaktadır.)

Üniversite Mezuniyet ortalamanız mı düşük, ya da TOEFL/IELTS skorundan istenilen puanı alamıyor musunuz? İşte size anahtar!

Eğer TOEFL/IELTS derecesi ile belgelemeniz gereken İngilizce yeterliliğiniz yok ya da skorunuz istenilen puanın altında ise Üniversiteler kendi bünyelerinde Master Programı öncesi Pre-Master programlarına kabul ederler.Pre-Master Programları sadece İngilizce Hazırlık dersleri olarak verilmez. Aynı zamanda Akademik Eğitim hayatınızı başlatır. Pre-Master alanınızla ilgili  Elementary to……….…., Introduction to …………… Gibi Master’ da alacağınız derslere bir hazırlık sürecidir. En kısası 11 hafta en uzunu 33 hafta sürelidir.Pre-Master eğitimini sonunda hem not ortalamasının yükseltilmesi hem de İngilizce yeterliliğinin Akademik düzeye getirmesi sağlanmaktadır.Yüksek Lisans Kabul Programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, MA Yönetim, MBA, MA Uluslararası İşletme, MA İnsan Kaynakları Yönetimi, MSc Finans, MA İşletme ve MA Pazarlama alanları dahil olmak üzere üniversitede geniş bir yüksek lisans yelpazesinde eğitimlerine devam ettiler.

ESE – European School of Economics Diploma Programları hakkında ayrıca bilgi alabilirsiniz.

HULT Business School hakkında ayrıca bilgi alabilirsiniz.  https://www.allstudy.com.tr/bilgi-istek-formu/

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’den yapılan İngiltere’ de yüksek lisans başvurularında en çok tercih edilen Üniversiteler aşağıdaki gibidir.

 1. LEEDS METROPOLITAN UNIVERSITY
 2. KING’S COLLEGE LONDON
 3. UNIVERSITY OF ROEHAMPTON
 4. UNIVERSITY OF GREENWICH
 5. ANGLIA RUSKIN UNIVERSITY
 6. UEL-UNIVERSITY OF EAST LONDON
 7. CITY UNIVERSITY LONDON
 8. THE UNIVERSITY OF WESTMINSTER
 9. CRANFIELD UNIVERSITY
 10. THE UNIVERSITY OF BRIGHTON, International College
 11. KAPLAN INTERNATIONAL COLLEGE, Bournemouth
 12. GLASGOW INTERNATIONAL COLLEGE
 13. LIVERPOOL INTERNATIONAL COLLEGE
 14. NOTTINGHAM TRENT INTERNATIONAL COLLEGE
 15. SHEFFIELD INTERNATIONAL COLLEGE
 16. KAPLAN INTERNATIONAL COLLEGE LONDON
 17. THE UNIVERSITY OF EDINBURGH
 18. QUEEN MARY UNIVERSITY OF LONDON
 19. UNIVERSITY OF BRIGHTON
 20. UCLAN-UNIVERSITY OF CENTRAL LANCASHIRE
 21. UNIVERSITY OF KENT
 22. THE UNIVERSITY OF MANCHESTER
 23. UNIVERSITY OF SUSSEX
 24. BIRBECK UNIVERSITY OF LONDON
 25. GOLDSMITHS UNIVERSITY OF LONDON
 26. QUEEN MARY UNIVERSITY OF LONDON
 27. INSTITUTE OF EDUCATION, UNIVERSITY OF LONDON
 28. ROYAL HALLOWAY UNIVERSITY OF LONDON
 29. RVC-ROYAL VETERINARY COLLEGE OF LONDON
 30. COVENTRY UNIVERSITY
 31. LONDON SOUTH BANK UNIVERSITY
 32. UNIVERSTIY OF SUNDERLAND
 33. COVENTRY UNIVERSITY OF LONDON
 34. UNIVERSITY OF BEDFORDSHIRE
 35. UNIVERSITY OF BOLTON
 36. UNIVERSITY OF CHICHESTER
 37. CARDIFF UNIVERSITY
 38. DURHAM UNIVERSITY
 39. UNIVERSITY OF GREENWICH
 40. GOLDSMITHS UNIVERSITY OF LONDON
 41. UNIVERSITY OF HERTFORDSHIRE
 42. LSE- SCHOOL OF ECONOMICS AND POLITICAL SCIENCE
 43. LEEDS TRINITY UNIVERISTY COLLEGE
 44. LOUGHBOROUGH UNIVERSITY
 45. UNIVERSITY OF READING
 46. SWANSEA UNIVERSITY
 47. UNIVERSITY OF YORK
 48. LSBF-LONDON SCHOOL OF BUSINESS & FINANCE
 49. UNIVERSTIY OF WALES
 50. UNIVERSITY OF NORTHAMPTON
 51. UNIVERSITY IF BRADFORD
 52. GRENOBLE GRADUATE SCHOOL OF BUSINESS
 53. UCLAN
 54. LONDON SCHOOL OF COMMERCE

PRE-MASTER  HAZIRLIK PROGRAMLARI

Pre-Master sınıfları küçüktür. Program en çabuk ve etkili şekilde öğrenmenizi sağlar. Ayrıca bu program Kurum içerisinde size atanmış Akademik Danışmanınızla beraber seçim yapmanızı ve üniversitelere organize edilmiş ziyaretler yapabilmenizi sağlar. Pre-Master Programında alacağınız dersler:

 • Akademik Amaçlar & IELTS Hazırlığı için 10 saat İngilizce
 • 6 saat Toplantı ve Seminer Becerileri veya İngilizce Konuşma Becerileri
 • 5 saat Eğitim Becerisi
 • 4 saat Durum çalışması

Eğer Pre-Master’ a başlama nedeniniz; İngilizce skorunuzun düşüklüğü ise IELTS , eğer not ortalamanız düşük ise not ortalamanızı yükseltmek için GMAT almanızı sağlamaktadır. Kısacası Pre-Master Programı ihtiyacınız olan becerinizi geliştirmeyi amaçlar. Pre-Master Programlarına katılabilmenin temel şartları şunlardır;

 • 21 yaşında veya daha büyükseniz,
 • Üniversite Diploma notunuz düşükse veya IELTS Skorunuz yetersiz se,
 • MBA, İşletme, Hukuk veya Eczacılık alanında Master yapmayı istiyorsanız.

Geçen üç yıl boyunca, İngiltere’de tüm milletlerden Yüksek Lisans öncesi Pre-Master Programlarına katılan öğrenciler aşağıda sayılan en iyi üniversitelerde LLM, MBA, MSc ve MA programlarına hak kazanmışlardır: University of Aberystwyth, Anglia Ruskin University, Aston University, University of Birmingham, Bournemouth University, University of Bradford, University of Brighton, University of Buckingham, Cardiff University, University of Central England, City University, Coventry University, De Montfort University, University of Derby, University of Dundee, University of East Anglia, University of East London, University of Exeter, University of Glasgow, Heriot-Watt University, University of Hull, Keele University, University of Kent, Kingston University, Lancaster University, University of Leeds, Leeds Metropolitan University, University of Leicester, Liverpool John Moores University, London Business School, London School of Economics, London South Bank University, Loughborough University, University of Manchester, Manchester Business School, Middlesex University, Newcastle University, University of North London, University of Nottingham, Nottingham Trent University, Oxford Brookes University, University of Portsmouth, Plymouth University, University of Reading, Roehampton University, University of Salford, University of Sheffield, University of Southampton, University of Stirling, University of Strathclyde, University of Surrey, University of Warwick, University of Westminster and University of Wolverhampton.

İngiltere’ de Doktora Yapmak hakkında – sadece bilgilendirme amaçlıdır-  

Yurtdışında Doktora bireysel akademik bir başvurudur. Aşağıdaki bilgiler adaylara sadece bilgilendirme amaçlı verilmiştir. Alanınızda uzmanlaşarak akademi dünyasının öncü bilim adamlarına katılmak istiyorsanız, öğrencilerine benzersiz imkanlar sunan ve dünyanın seçkin üniversiteleri arasında yer alan İngiliz üniversitelerinden birinde doktoranızı yapabilirsiniz. Firmamız İngiltere’ de bulunan tüm üniversitelere lisans ve yüksek lisans kayıt ve yerleştirme işlemlerinizi başarı ile yapmakta, Doktora başvuruları hakkında sadece randevulu birebir öngörüşme yapmaktadır.  İngiltere ülke olarak üniversite sayısı ile en zengin ülkedir. 368 tane üniversitesi vardır.

 • 326 Britain terriority
 •   20 Scottish terriority
 •   17 Wells terriority
 •     5 Northern Irish terriority/bölgesi

Toplam 368 farklı Üniversitesi ile İngiltere, kaliteli Üniversite çokluğu ile en zengin üniversite ülkelerinden biridir. İngiltere’ den alacağınız yüksek lisans diploması ile ister gelecekte iyi bir Akademisyen olmayı hedefleyin, ister çok uluslu bir şirkette üst düzey profosyonel bir çalışan olmayı…..Doğru karar, doğru plan, doğru gelecek, doğru acenta ile işlemlerinize başlayabilirsiniz.  Türkiye İngiltere’ ye yüksek akademik programlar için öğrenci gönderen, öğrenci sayısı ile Rusya ve Çin’ den sonra gelen  3. ülke konumundadır. Geçtiğimiz sene yani 2012 yılında 7621 tane Türk öğrenci İngiltere’ ye eğitim için vize alarak gitmişlerdir. 2590 tane Türk öğrenci postgrad yani yüksek lisans ve master eğitimi almışlardır. Türkiye’ de kendisine farkındalık katmak isteyen Türk gençleri sayesinde her sene bu sayı giderek artmaktadır. Firmamız İngiltere’ de yüksek lisans yerleştirmelerinde lider bir firma olma özelliğini korumakta ve bizlerde her sene İngiltere yüksek lisans başvuru sayımızı artırmaktayız. İngiltere konsoloslugundan alınan bilgiye göre 2018-2019 eğitim yılında Türkiye’den İngiltere’ de Yüksek lisans başvuru sayıları şu şekildedir.

 • İşletme: 1060 öğrenci kabul edilmiştir
 • Social Study/Tarih, Psikoloji/Sosyoloji: 545 öğrenci
 • İngilizce öğretmenlik: 445 öğrenci
 • Hukuk/LLM: 275
 • Diğer dillerde ilgili alanlarda: 265

Uzaktan Eğitim  Nedir? Yenilikçi öğrenim tekniklerinden yararlanarak farklı tercihleri olan öğrenci adayları için etkin çözümler üreten İngiliz eğitim kurumları, başarısı kanıtlanmış uzaktan eğitim programları sunar. Kampüste eğitime alternatif olarak sunulan uzaktna eğitim imkanı ile uluslararası alanda saygınlığı olan bir programa işinizde ayrılmadan ve aile düzenini bozmadan katılarak İngilizce eğitiminin ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. 

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU