İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okulları yurtdışında en indirimli ve  kaliteli İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz ilk seçenektir. Dublin huzurun şehridir. Dublin Mutluluğun şehridir. Dublin teknolojinin şehridir. Dublin Avrupa’nın Silikon vadisidir. İrlanda dil okullarına kayıt olarak İrlanda’ nın sıcak, Türksever Irish halkı ile birarada farklı kültürleri öğrenme şansına sahip olacaksınız. Ülkenin merkezi olan Dublin İngilizce dil okulları konusunda zengin bir yelpazeye sahiptir. İrlanda’ da İngilizce dil eğitimi farklı bütçe ve farklı kalitelerde alınabilir.  Beyaz yakalıların yoğun olduğu Dublin’de 25haftadan uzun süreli İngilizce dil okuluna gittiğinizde yasal çalışma izni kazanırsınız. Üstelik mesleğinizi yapabilirsiniz. Yazılım , hukuk , turizm, işletme, pazarlama alanında herzaman bir işe yerleşmenizde yardımcı oluyoruz.

İrlanda Hükümeti Türk öğrencilerimize Çalışma İzni veriyor.

Dublin temsilcimiz İngilizce dil derecesini Intermediate düzeyine getiren her öğrencimizin iş araştırma ve işe yerleştirme aşamalarında en büyük destekçisidir.

Yonca logosuna sahip İrlanda’ da şansın ve mutluluğun herzaman sizinle olacağını göreceksiniz.  İrlanda’da İngilizce öğrenmek isteyenler için birçok seçenekler var. İrlanda dil kursları diğer ülkelerle özellikle İngiltere ve Amerika ile mukayese edildiğinde gayet uygun ücretlidir. İrlanda ana dili İngilizce olan bir ülkedir. İrlanda İngilizce’ yi en mükemmel şekilde, güvenli bir ortamda, üstelik eğlenerek öğrenebileceğiniz, yabancılar için en güvenli Avrupa ülkelerinden birisidir.  İrlanda’ da İngilizce dil okulları ayrıca dönemsel promosyonlar uygular. İrlanda’da İngilizce dil eğitimi almak bu nedenle yabancı öğrencilere cazip geliyor. İrlanda dil kursları talepler üzerine canlı ve sosyal hayatı barındıran Dublin şehrine odaklanmıştır. Buna rağmen birçok İrlanda’ da dil okulunun Limerick, Galway ve Cork şehirlerinde şubeleride var.

İrlanda ile Kardeşlik Tarihçemiz   Geçmiş tarihimizdeki yakınlığımızdan dolayı İrlanda halkı Türkleri çok fazla sevmektedir. İngilizlere karşı bağımsızlık mücadelesi veren İrlanda halkı 1845 yılında ülkenin geçim kaynağı olan patates zehirlenmesinden 1 milyon kadar halkını kaybetmenin üzüntüsünü yaşamış, İngiltere asilzadeleri tarafından tarlalarda ağır şartlarda çalışmaya zorlanmış ve büyük bir açlık ve yoksullukla mücadele ederken o dönemde Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecid Han tarafından 10bin Sterlin yardım etmek istemiş fakat İngiltere Kraliçesi Victoria tarafından paranın sadece Bin Sterlininin İrlanda’ ya gideceği belirtilmiştir. Bu nedenle Sultan Abdülmecid Han en iyi niyeti ile sayısı 5milyona gerileyen İrlanda halkına tahıl yüklü 5 gemi göndererek yardımda bulunmuştur. İngiltere baskısı ile Dublin limanına yanaşamayan gemiler tahılları Drogheda Limanında bırakmıştır. Bu nedenle İrlanda Hükümeti Osmanlı Sultanı Abdülmecid Han’a bir teşekkür mektubu göndermiş ve Drogheda şehri amblemine Osmanlı Hilal yıldızına yer vermiştir. Ayrıca şehrin en önemli futbol kulübü Drogheda United armasında hilal ve yıldız kullanılmaktadır. Öğrencilerimizden aldığımız feedback lerde İrlanda’ da yaşamanın verdiği huzur ve güven, sıcakkanlı İrlanda insanları ile aldıkları kaliteli dil eğitiminden yüzde yüz memnun olduklarıdır. İrlanda dil okullarında kayıt için hazırlamanız gereken ön evraklar şunlardır:

  • Pasaport
  • Okulun rezervasyon formları -tarafımızdan hazırlanır-

İRLANDA DİL OKULLARI HAKKINDA  İrlanda Hükümeti bizlerden çok farklı bir Milliyetçilik anlayışına sahip. Devletin önceliği kendilerinin yerel Dil okullarına ilgi göstermemizdir. Bu nedenle butik okul olarak adlandırdığımız İrlanda’ ya özgü dil okulları sadece İngilizce öğretmekle kalmaz aynı zamanda İrlanda kültürünü de yabancı öğrencilerine yaşatarak İrlanda kültürünün güzelliklerini tanıtırlar. İrlanda’lıların yukarda anlattığımız tarihi ortaklığımızdan dolayı Türk öğrencilerimize farklı bir sempatisi var. Ortak tarihimizden ve İrlanda’lıların Vatansever Vatandaşlıklarından dolayı Türklerin dünyada en fazla sevildiği ülkelerden biri diyebiliriz. İrlanda dil kursları butik veya zincir dil okulu olarak ayrıcalık gösterebiliyor. Zincir okullara örnek olarak sadece Kaplan dil okulu, European English Dublin, Eurocenters, International House okullarını örnek verebiliriz sadece. Dublin’de ayrıca İngiltere menşeli dil okulları da mevcuttur. Bunlar da Malvern House/Oscar, Delfin dil okulu, CES dil okuludur. Danışmanımız sizi tanıdıkça, beklentilerinizi  öğrendikçe hem bütçenize en uygun, hem de hedeflerinizi belirleyerek size en uygun dil okulunu seçmenize yardımcı olacaktır. Dublin dil okulları ACELS, ALTO and MEI  tarafından tüm akreditasyonlara sahiptir.

 

İrlanda dil okullarında ders programları nasıldır? İrlanda dil okullarında eğitim saatleri  Haftada 15 saat ve 20 saat olarak verilir. Bazı dil okulları daha ucuz maaliyetlerde öğleden sonraları da İngilizce dersler veriyor. Fakat öğleden sonraları verilen dersleri bizler öğrencilerimize önermiyoruz.  Zira sabah saatlerini uykuda geçirip, öğleden sonra derslere gidince okulda extra verilen etüt ve öğrenci klüplerine katılım sağlanamadıgı için; öğrenci uygulamalı hayat pratiğinden eksik kalıyor ve sosyalleşme ve konuşma konusunda kendini ilerletemiyor. 12haftaya kadar alınan dil okullarında tek girişli vize verilmektedir.

İrlanda’da 6aydan uzun süreli Dublin İngilizce dil kursları  work and study olarak adlandırılır. Bu programlar İrlanda’da  İngilizce dil kursu ile beraber çalışma hakkı veriyor. Verdiğimiz linki takip ediniz. Work and Study İrlanda bu nedenle yeni mezun Türk gençlerimiz tarafından çok fazla tercih edilir.

  • Haftada 15saat – Genel İngilizce
  • Haftada 20saat – Yoğun İngilizce
  • Haftada 25 veya 30 ders – IELTS dersleri (birkaç okulda verilir. Kısa sürede çok yoğun eğitim almak isteyeneler için öneriyoruz.)
  • Öğleden sonra dersleri – Haftada 15saat – Genel İngilizce (birkaç okulda verilir. Ücretleri çok daha ucuzdur fakat ders saatleri sosyal hayatı kaçırmanıza sebep olur.)

İrlanda’da 1Level İngilizce dil eğitimi 2 ay sürüyor. İrlanda’ da dil okulunun  ilk günü yapılan seviye tespit sınavında İngilizce Leveliniz ne ise oradan sınıf yerleştirmeniz yapılır. Sınıflar 12 kişidir ve tek Türk olarak sınıfınızda yer alırsınız. Fakat bazı İrlanda dil okulları vardır ki Türk okulu gibi hizmet verir. Okullar hakkındaki degerlendirmeleri danışmanınızdan birebir öğrenebilirsiniz.

İRLANDA’DA ÖĞRENCİ KONAKLAMALARI NASIL? İrlanda Hükümeti yabancı öğrenci konaklama hizmetini resmi olarak yürütmektedir. Gönüllü aileler devlete başvururu ve devlet memurları evlerine giderek Ev’in standartlara uygun olup olmadıgını kontrol eder. Eger uygunsa ailemiz bir testten geçirilir. Bu testin adı ‘‘patience and tolerence” sabır ve hosgörüdür. Bu sınavı geçen adaylar daha sonra bir eğitime tabii tutulur. Bu eğitimin adı ”Foreign Welcome” yabancı karşılamadır. Bu dersleri de alan aileler bir websitesine kaydedilirler. Öğrencimizin kaydını aldığımızda öğrencimizin tüm bilgilerini ilgili okulumuza kayıt esnasında iletiriz. Okulumuz öğrencimizin bilgilerini devletin konaklama sitesine yetkin passwordüyle girerek kaydeder ve Öğrencimizin verilerine uygun olarak;  en uygun İrlandalı aile böylece Bilgisayarlı sistemden otomotik olarak seçilmiş olur. Bu siteyi daha kolay anlayabilmeniz için bir  ”dating website” gibi düşünebilir siniz.

1- İrlanda’da  Aile yanı Konaklama hakkında Öğrencilere özellikle İrlanda’da  Aile yanı Konaklama önerilir. Fiyatları en uygun konaklama şeklidir.  Daha önce belirttiğimiz gibi İrlanda halkı çok hoş bir Milliyetçiliğe sahiptir. Kendi kültürlerini dünyaya tanıtmak için tüm İrlanda’lılar sanki birbirleriyle yarışırlar. İngilizlerin aksine herzaman güleryüzlü, sıcak, yeni kültürler öğrenmeye ve öğretmeye açık yapıları var. 2011 yılında İrlanda Hükümeti Devletin resmi televizyonlarından da duyurum yaparak Gönüllü Aileler aradıklarını bildirmiş ve binlerce Devlet memuru gönüllü olarak öğrenci konaklama hizmeti vermek istediğini belirtmiştir. Bu nedenle İrlanda’ da aile yanı konaklamalarda ki aileler özellikle seçilmiş ve o ülkenin üst düzey memurlarından oluşur. Daha çok İrlanda’ yı tanıtmaya yönelik gönüllü aileler tarafından gönüllü hizmet olarak üstlenilmiş bir resmi görev gibi  devlet, millet aşkıyla yürütülür. Buradaki amaç İrlanda kültürünü tüm dünyaya tanıtmaktır. Bu nedenle İrlanda’ da öğrencilerimiz evlerinde kaldıkları ailelerinden çok mutludur. 4hafta aileyanı konaklama ücretleri  okulların tercih ettiği evin büyük veya küçüklüğü dikkate alınarak  680€-920€ arasında değişir. İrlanda’ da aile yanı konaklamalar sabah ve akşam yemekli olarak verilir.Okul kaydınız esnasında çok özel talep gelmediği sürece kesinlikle 4hafta konaklama satın almanız istenir. Böylece hem vize başvusunda nerede kalacağınızın adresin netleşmiş olması, hem de size destek bir ailenin varlığı sizler,bizler, İrlanda Konsolosluğu ve Okulunuz için büyük bir garantidir. İrlanda vizesi başvurumuzda kalacağınızın evin/yurdun adresini resmi evrakları ile bildirmemiz zorunluluktur. Çok ucuz maaliyetli konaklamalar  talep yoğunluğu nedeni ile erkenden tükenir. Avrupalı öğrencilerin aksine Türkler ortadoğu kültürünün etkisi ile kayıt ve vize işlemlerini herzaman  son ana bırakır bgun okula başvurur ve sanki İzmir’e Bursa’ya gidecekmiş gibi yarın hemen uçacağını sanır. Bir Avrupa ülkesinde uzun bir süre yaşamaya başlamanın ilk başlangıcı kayıt ve vize işlemlerinizi zamanında yapmanız olacaktır. Erken kayıt herzaman yurtdışı işlemlerinizi kolaylaştırır.

2- İrlanda’da yurt konaklama hakkında Bunun yanında dil okullarında İrlanda’da yurt konaklamalar çok az da olsa mevcuttur. İrlanda yurt konaklamaları  Yemek hariç verilir. 4hafta İrlanda yurt konaklaması fiyatı 1000€’dan başlar. Genellikle okullar ilgili bölgedeki hotel, motel, pansiyonlardan 10-20 adet oda kiralar ve kendi öğrencilerine yurt olarak kullanırlar. Otellerin VIP veya standart özelliklerine göre aynı hotel odaları gibi fiyatlar yükselir veya düşüş gösterebilir. Okuldan satın aldığınız 4hafta konaklamanızı uzatmak isterseniz okul yönetimi ile görüşerek aylık kira öder gibi ödeme yaparak evinizde veya yurdunuzda kalabilirsiniz. Veya uzun dönem dil okuluna giden öğrencilerin birkaç tanesi biraraya gelerek ev kiralayabilir, farklı kiralık evi olan bir öğrencinin evinde oda veya yatak kiralayabilir, roommate veya flatmate olarak konaklamalarına devam edebilir. Öğrenciler seçtikleri konaklama yerlerine İngilizce Lisan kursunun başlamasından bir gün önce gelir ve yerleşir. Öğrencilerimizden aldığımız feedbackler İrlanda konaklama sisteminin ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.

İrlanda’ da ulaşım nasıl ? Uygun eğitim ücretleri, yasal çalışma izni, iş bulma kolaylığı, Türk öğrencilerin %60’ı Dublin’ de dil okuluna gitmeyi tercih ediyor. Dil okulları havaalanı karşılama hizmeti de veriyor. Fakat Dublin International airporttan karşılama ve evinize yerleştirme hizmeti 85€ ‘dur. Zaten farklı bir ülkeye gittiğiniz için farklılıgınız bırakın Havaalimanında başlamış olsun diyoruz. Havaş, Havataş gibi havaalanında shuttle servis araçları da vardır, belediye otobüsleri de. Sadece bu araçlar sizi evinize götürmez şehir merkezinde yakın bir noktada indirir. Uçak biletinizi bu gibi işlemleri dikkate alarak gündüz erken saatlere almanızı öneriyoruz. Her Pazartesi sınıflar açılır. Pazar günleri konaklama yerinize giriş izni verilir.

İrlanda Vize işlemleri  Yetkili İrlanda vize acentesi olan firmamız tüm vize işlemlerinizi yapmakta ve sizin konsolosluga dahi gitmeniz gerekmez. Türkiye’nin her yerinden kayıt ve vize işlemleri başarılı şekilde tarafımızdan yürütülür. ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenir. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, facebook ve instagram sayfalarımızı takipte kalabilir, öğrenci görüşlerinden faydalanabilirsiniz.  Firmamız 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. Kurumumuz, ön danışmanlık için görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. Danışmanlık hizmetlerimiz İrlanda’da eğitim aldığınız sürece temsilcimiz sayesinde devam eder.

Dublin dil okulu fiyat tabloları için Bilgi İstek formunu doldurunuz.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

İRLANDA DİL OKULLARI LİSTESİ

ALL STUDY  Yurtdışı Eğitim olarak İrlanda’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER
ATLAS LANGUAGE INSTITUE Dublin İrlannda dil okulları içinde köklü bir kurumdur
CES Dublin 30 yıllık tecrübesi ile kendini kanıtlamış dil okuludur.
EMERALD CULTURAL INSTITUE Dublin
DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER
ATLAS LANGUAGE INSTITUE Dublin İrlannda dil okulları içinde köklü bir kurumdur
CES Dublin 30 yıllık tecrübesi ile kendini kanıtlamış dil okuludur.
EMERALD CULTURAL INSTITUE Dublin Son yıllarda aldığı ödüller ile başarısını kanıtlamış dil okuludur.
GRIFFITH COLLGE Cork, Dublin, Limerick İrlanda'dan kampüs içi eğitim kalitesi ile öne çıkan dil okuludur.
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH Dublin Uluslararası zincir dil kurumudur.
GRIFFITH COLLGE Cork, Dublin, Limerick İrlanda'dan kampüs içi eğitim kalitesi ile öne çıkan dil okuludur.
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH Dublin Uluslararası zincir dil kurumudur.