Skip links

İrlanda Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları

İrlanda yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyenler için birçok seçenek sunmaktadır. Dil okulları talepler üzerine canlı ve sosyal hayatı barındıran Dublin şehrine odaklanmıştır.Buna rağmen birçok dil okulunun Limerick, Galway ve Cork şehirlerinde şubeleri de vardır. İrlanda ana dili İngilizce olan bir ülkedir. İrlanda İngilizce’ yi en mükemmel şekilde, güvenli bir ortamda, üstelik eğlenerek öğrenebileceğiniz, yabancılar için en güvenli Avrupa ülkelerinden birisidir. İrlanda’ da dil okuluna giderken aynı zamanda yaşam masraflarınızı kafe, restoran, bar, pub ve mağazalarda çalışarak kazanabilirsiniz.  İrlanda Devleti tüm yabancı öğrencilere yasal olarak part-time haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma izni verir. Sayfa güncelleme  10 Ocak, 2017′ dir. Aşağıdaki bilgiler 30 Eylül, 2017 yılına kadar geçerlidir. Bu tarihten sonra İrlanda’ da eğitim planı yapanları diyen adayları kapsamamaktadır. Malta’ dan sonra en ucuz dil okulu programı alacağınız ülke İrlanda’ dır.

İrlanda Hakkında 

İrlanda, sıcakkanlı insanları, doğası ve huzurlu bir ülke olmasıyla ün yapmıştır.  İrlanda’ da eğitim almayı düşünenler için en cazip ülkedir. İrlanda, son on yılda büyük bir değişim yaşamıştır. Avrupa Birliği ülkeler içerisinde en heyecan verici ülkedir. Geleneklerini korurken farklı kültürlerle de kaynaşmış özel bir ülkedir. İrlandalılar her şeyden önce aile hayatına değer verirler ve bu özellikleri nedeniyle yüksek niteliklere sahip aile yanı konaklama ve okullarındaki eğitim sunulmaktadır.

İrlanda tarihi çok güçlü temeller üzerine kurulmuştur. İrlanda zengin doğal yaşamını bozulmadan modernize etmiş, kırsal hayat ile kent yaşamını birleştirerek modernize etmiş harika bir adadır.  İrlanda insanının sıcakkanlılığını henüz yolculuğunuz esnasında uçağınızda dahi fark edebilir siniz. Ülkemizde de olduğu gibi aynı şekilde İrlanda halkıda yabancılara ve yabancı kültüre karşı inanılmaz sevgi ve hoşgörülüdürler. Her sene dünyanın her yerinden on binlerce öğrenci İrlanda’ya eğitim almaya gitmektedir. Ülkede 190 tane uluslararası onaylı eğitim kurumu bulunmaktadır. İrlanda Hükümeti tarafından akredite edilmiş  İngilizce dil okulları ve üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ayrıca İrlanda devleti İngilizce dil okullarına kayıt yaptıran her öğrencisine  haftada  20 saat yani part-time çalışma hakkı vermektedir.

İrlanda’ da dil okuluna giderken çalışma İmkanları

İrlanda dil okulu öğrencilerine çalışma hakkı vermektedir. Uzun süreli bir dil okuluna yazılan her öğrenci (25 hafta ve üzeri İngilizce dil okulu), yasal çalışma izni vermektedir. Bu sayede huzur ve güvenli İrlanda’ da bir öğrencinin, dünyanın en kaliteli dil okullarında İngilizcelerini geliştirmek üzere yapmış olduğu yaşam masraflarını kazanması gayet mümkün olmaktadır. İş bulmakta zorlanıyorum derseniz, küçük bir ücret karşılığında bazı okullar ve ALL STUDY Dublin temsilcilik ofisimiz  üniversite veya yüksek lisans kayıtlarında öğrencilerimize yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda ALL STUDY İrlanda yetkili vize acentesidir.

İrlanda dil okulları fiyatları

1.The English StudioDublin şubesi butik bir dil okuludur. Ayrıca Londra’ da şubesi vardır. Dublin merkezli şubesi şehir merkezinde kafe, restaurant, alış veriş merkezlerinin bulungu Dublin Kalesi and Christ Kilisesi arasındadır.  Okul ACELS, ALTO and MEI  tarafından tüm akreditasyonlara sahiptir. Butik olmanın verdiği özellikle okulda tam bir aile ortamı mevcuttur. Öğrenci yurdu ve aile yanı konaklama olmak üzere farklı konaklama seçenekleri mevcuttur.  İrlanda da en ucuz dil eğitimini The English Studio kaliteli bir şekilde Türk öğrencilerimize sunmaktadır.

The English Studio dil okulu fiyatları, Dublin

 • 12 Hafta Dil Okulu – Haftada 15 saat : 1260€
 • 12 hafta aile yanı konaklama/sabah akşam yemek dahil : 2160€
 • Kayıt ücreti: -0-
 • Konaklama kayıt ücreti: -0-
 • Kitap/Materyal: 35€
 • Sigorta: 120€

TOPLAM : 3575 € (13.942TL)

***The English Studio Konaklama deposit ücreti: 100€ (Okula varışınızda elden nakit olarak alınacak ve evden ayrılışınızda size iadesi yapılacaktır.)

2.ISE School of English MEI ve ACELS akreditasyonlarına sahiptir. Küçük butik okullardan biridir. ISE dil okulu fiyatları öğrencilerimize gayet uygun gelmektedir. Yoğun talepten dolayı okul içerisinde bizzat ALL Study temsilcimiz de yine kendi öğrencilerimize hizmet vermek üzere çalışmaktadır. Gerçek bir İrlanda okuludur. Yüksek kalitede verdiği İngilizce derslerine ilaveten İrlanda kültürünü de öğretmeyi amaç edinmişlerdir.  Okulun fotograflarınıburadan görebili

ISE School of English dil okulu fiyatları, Dublin

 • 12 Hafta Dil Okulu – Haftada 15 saat : 1360€
 • 12 hafta aile yanı konaklama: 2160€
 • Kayıt ücreti: 50€
 • Konaklama kayıt ücreti: 50€
 • Kitap/Materyal: 30€
 • Sigorta: 150€

TOPLAM : 3800€ (14.820TL)

3. Active Language Learning dil okulu öğrencilerine daha çok aktif hayatta gerçek İngilizce kullanımına odaklı çalışır. Eğitmen kadrosu yüksek kalitede ve çok farklı alanlarda eğitim verebilme yeteneğine sahip, aksansız İngilizce ve İrlandalı öğretmenlerden oluşur. Okulun tüm hocaları uzun süren yılların eğitmenlik deneyimlerine sahiptir.  Kurs merkezi ACELS ve English language teaching sertifikasına sahiptir.

Active Learning Dil okulu fiyatları, Dublin

 • 12 Hafta Dil Okulu – Haftada 22 saat : 2040€
 • 12 hafta konaklama: 2400€
 • Kayıt ücreti: 70€
 • Konaklama kayıt ücreti: -0-
 • Kitap/Materyal: 35€
 • Sigorta: 130€

TOPLAM : 4675€ (18.232TL)

*Active Learning dil okulu Konaklama deposit ücreti: 100€ (Okula varışınızda elden nakit olarak alınacak ve evden ayrılışınızda size iadesi yapılacaktır.)

******

Aşağıdaki Dublin dil okulları fiyatlarına sadece 4 hafta konaklama eklenmiştir.

4. Malvern House Dublin  – OSCARS International dil okulu fiyatları : Dublin İngilizce dil okulu, İrlanda’nın önde gelen dil okullarından biridir. Oscars International İrlanda dil okulu, Dublin’de şehir merkezinde yer alır. Okulun yakın çevresinde Merkez Bankası, Trinity Koleji ve alış veriş merkezleri yer alır. Sınıflarda teknolojik donanım bulunur, eğitime uygun dizayn edilmiş olup, interaktif beyaz tahtalar kullanılır. Dublin şehir merkezinde bulunan güvenli ve eğlence dolu kolej ortamında sizlere İngilizce öğrenme fırsatı sunmaktadır. Malvern House İrlanda Dublin Dil Okulu, Dublin’deki İngilizce dil eğitimi süresince okul tarafından uzun yıllardır tanınan ailelerin yanında konaklama yaparak ülkenin kültürünü öğrenme ve İngilizcenin geliştirilmesi için uygun seçenek olabilmektedir. Okul yurtlarında birçok ülkeden gelmiş diğer kişilerle yeni arkadaşlıklar da kurarak birlikte konaklama seçeneğini de tercih edilebilirsiniz. Malvern House dil okulu, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Dil Sınavı hazırlık ve İngilizce yaz kursları olmak üzere geniş bir kurs yelpazesi sunmaktadır. Ayrıca okulun üniversite programına kayıt yaptıran yabancı öğrenciler İngilizce takviye dersleri ile desteklenmektedir. Okulun Dublin kampüsü yurt ve öğrencilerin kullanımına hazır çeşitli tesisleri de içinde barındırmaktadır. Başvurunuzu yaparak her seviyede İngilizce programına katılıp bu heyecan dolu ortama adım atabilirsiniz.12 hafta İrlanda’ da İngilizce dil okulu ve 4 hafta konaklama dahil fiyat tablonuz şu şekildedir.

 •  12 hafta – haftada 20 saat – Genel İngilizce fiyatı: 2340€
 • 4 hafta– aile yanı konaklama ücreti / kahvaltı dahildir: 780€
 • Malvern House Kayıt ücreti: 60€
 • Malvern House Konaklama kayıt ücreti: 60€
 • Malvern House ders materyalleri: 35€
 • Sigorta:50€
 • Havaalanı transferi (isteğe bağlı):90€

TOPLAM MALVERN HOUSE DİL OKULU FATURANIZ: 3415€ (13.352TL)

 5. Emerald Cultural Institute dil okulu fiyatları  25 yılı aşkın bir süredir eğitim vermektedir. Dublin şehir merkezine çok yakın olan Palmerston Park’ta yer almaktadır. Şehir merkezine okuldan tramvayla 6 dakikada gidilmektedir. Viktorya dönemi mimarisine sahip olan orijinal okul binasına ek olarak, daha fazla sınıfa ve kantine sahip yeni bir eğitim binası inşa edilmiştir. Okulda 24 adet modern sınıf, dil laboratuarı, multimedia merkezi ve kütüphanenin yanı sıra, okuma-çalışma odası, manzaralı bir bahçe ve geniş bir kantin de vardır. Okul aynı zamanda öğrencilerine ücretsiz kablosuz internet olanağı sunmaktadır. Emerald Culture Institute ve Dublin Havaalanı arası 17.3 kilometredir. Özel araçla 30 dakikada ulaşılabilir. Genel İngilizce programlarında film izleme, haftada 1 kez ücretsiz kültürel aktivite ve spor olmak üzere faaliyetler düzenlenirken, gençlere yönelik yaz programlarında aktivite sayısı artmaktadır. Öğleden sonraları Guinness Storehouse gezisi, tarihi Book of Kells’i görmek için Trinity College gezileri, Ulusal Müze ve Ulusal Galeri gezisi, Liffey nehir gezisi, Dublinia ve Christchurch, Balmumu Heykel Müzesi, akşamları İrlanda müziği ve dansları, bowling, yetenek gösterisi, quiz yarışması, hazine avı ya da gece yürüyüşleri düzenlenirken, hafta sonları ise Glendalough ve Powerscourt Bahçeleri, Kilkenny Kalesi, Newgrange ve Hill of Tara’ya geziler yapılmaktadır. 12 hafta İrlanda’ da İngilizce dil okulu ve 4 hafta konaklama dahil fiyat tablonuz şu şekildedir.

 • 12 hafta – haftada 20 saat – Genel İngilizce fiyatı: 2580€
 • 4 hafta– aile yanı konaklama ücreti / kahvaltı dahildir: 780€
 • Emerald Cultural Institute Kayıt ücreti: 70€
 • Emerald Cultural Institute Konaklama kayıt ücreti: 65€
 • Havaalanı transferi (isteğe bağlı):45€

TOPLAM EMERALD CULTURAL INSTITUTE DİL OKULU FATURANIZ: 3540€ (13.841TL)

 

6. GriffithCollege Üniversitesi kampüsü fiyatları   1974 yılında kurulan ​Griffith College​,​ ​Dublin, Cork ve Limerick’de bulunan ​ü​ç ayr​ı​ Ü​niversite ​kamp​ü​s​ü​yle ​İ​rlanda’ n​ı​n en b​üyük ​ö​zel ​ü​niversitelerinden​ ​biridir. Kampüslerinde ​77 farklı ülkeden​,​  yaklaşık 7000 öğrencisi​ne eğitim vermektedir. Öğ​rencileri dil okulunda eğitim vermek yerine Üniversite bünyesinde İngilizce hazırlık yılı kapsamında yine 12 kişilik sınıflar halinde eğitim vermektedir. Dersler Üniversitenin akademisyenleri tarafından verilmektedir. Öğrenciler ilerleyen süreçte İrlanda’ da Yüksek Lisans yapmak isterlerse akademik süreçte ayrıca burs vermektedir. Kampü​sleri​n içerisinde yer alan dil okullar​ında eğitim alarak, ders saatleri dışında İngilizcenizi günlük hayatta da kullanabileceğiniz tüm sosyal ortamların içerisinde olursunuz. Kampüs ​içerisinde kütüphane, spor salonu, bilgisayar odaları, restoran ile birlikte bilardo, play station, masa tenisi gibi aktiviteler içeren sosyal topluluk odaları bulunmaktadır.​ IELTS sınavına hazırlanacaklar, İrlanda’ da herhangi bir akademik programa geçiş yapmayı hedefleyenler ve İrlanda Work and Study Programı gereği 25 haftada tüm İngilizce eğitimini tamamlayarak ekstra 8 hafta full-time çalışma programına katılacaklara önermekteyiz. Türkiye’ de üniversite eğitimi alan öğrencilerin özellikle ve öncelikle yaz tatillerinde 2 ay için İngilizce dil eğitimi aldıkları 1. sıradaki tercih edilen İrlanda dil okuludur. Üniversite kampüsünde İngilizce dil okulu eğitimi verildiği için dil eğitimi çok ayrıcalıklı ve özeldir. Buna rağmen ücretleri diğer dil okullarından dahi çok uygun olmaktadır. Ana dili ingilizce olan üst düzey öğretmen kadrosuyla, tüm seviyeler için eğitim vermektedir. 12 kişilik sınıflar en son teknoloji ile donatılmış olup dersler akıllı tahtalarda işlenmektedir. Okul şehir merkezine ve hava alanına 10 dakika uzaklıktadır. Griffith Üniversitesi İrlanda’nın en kaliteli dil okulu olarak bilinmekte ve  önünden şehrin çeşitli yerlerine düzenli olarak otobüs kalkmaktadır. Dil okulu öğrencileri, diğer öğrenciler ile birlikte sosyal aktivitelere ve etkinlik gruplarına katılıp normal bir üniversite öğrencisi gibi kampüsün tüm imkanlarından faydalanabilmektedirler. Bunlardan bazıları: spor tesisleri (yüzme, futbol, basket, tenis), tiyatro, kütüphane, wifi, bilgisayar odası, şehir içi ve şehir dışı gezileridir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciye içinde çalışma masası olan tek kişilik bir oda verilir.

 

Griffith College 12 hafta İngilizce dil okulu ve 4 hafta konaklama dahil fiyat tablonuz şu şekildedir.

 •  12 hafta – haftada 20 saat – Genel İngilizce fiyatı: 2520€
 • 4 hafta– aile yanı konaklama ücreti / kahvaltı dahildir: 720€
 • Griffith College Kayıt ücreti: 100€
 • Griffith College Konaklama kayıt ücreti: 50€
 • Griffith College ders materyalleri: 100€
 • Sigorta:70€
 • Havaalanı transferi (isteğe bağlı):80€

TOPLAM GRIFFITH COLLEGE ÜNİVERSİTESİ DİL OKULU FATURANIZ: 3540€ (13.912TL)

 

 

Yukarıdaki fiyatlar özellikle yaz tatillerini İrlanda’ da dil okuluna giderek İngilizcelerini geliştirmek isteyen Üniversite öğrencileri için hazırlanmıştır. İrlanda’ da çalışma izni kapsamında İrlanda work and study programı fiyatlarını ve program hakkında bilgileri ayrıca inceleyebilirsiniz. 3 ay İrlanda dil okulları için İrlanda vizesi başvurularında 3 ay eğitim ve 3 ay yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizin beyanı olarak sizin/ailenizin banka hesabında minimumda 25binTL beyan etmeniz zorunluluktur.

*****

İrlanda, 2008’de ve 2010’da dünyanın en büyük seyahat rehberi Lonely Planet tarafından dünyanın enmisafirperver ülkesi seçilmiş; 2009 Global Barış Endeksi’nde ise 12. sırada yer almıştır. İrlanda, 2008’de ve 2010’da dünyanın en büyük seyahat rehberi Lonely Planet tarafından dünyanın en misafirperver ülkesi seçilmiştir. 2009 Global Barış Endeksi’nde 12. sırada yer almıştır. İrlanda Üniversiteleri ve Teknoloji Enstitüleri 90 ‘lı yıllardan bu yana uluslararası öğrencileri cezbederek İrlanda’ya çekmektedir. Başarılarını daha da ileriye taşımak için eğitimli ve yetenekli iş gücüne ihtiyaç duyan firmaların İrlanda’da yer almayı seçmeleri hiç şaşırtıcı değil bizler için. İrlanda son zamanlarda İrlanda’yı Avrupa merkezleri olarak seçen Google, Facebook, Pfizer, Apple ve İntel gibi firmalara ev sahipliği yapmaktadır. Çağdaş modern şehirleri el değmemiş doğal güzelliklerle birleştiren ve tarih kokan şehir manzaraları sunan İrlanda cennet gibi bir adadır. Nüfusunun %36’sı 25 yaşın altında olan İrlanda, İngilizce konuşulan dünyanın öğrenci olunabilecek en heyecan verici şehirlerindendir. Websitemizde İndirimler bölümünde bazı okulların özel promosyonlarını görebilirsiniz. İrlanda’ da üniversite kampüsünde İngilizce dil okulu başlıgı altında Griffith College dil okulu indirimli İngilizce dil okulu fiyatlarını görebilirsiniz.

Dublin şehri Avrupa’nın en yaşanabilir başkentlerinden biridir. Dünyanın en genç nüfusuna sahip şehirlerin başında gelir. Tamamı yürüyerek gezilecek büyüklükte seçkin şehir merkeziyle Dublin, bir milyonu aşan nüfusuna rağmen büyük şehirden çok bir köyü andırır. Şehir ılıman bir iklime sahiptir; kışlar hafif soğuk, yazlar serin geçmektedir. Şehir, İrlanda’nın en az yağış alan şehridir. Bünyesinde 4 adet üniversiteyi barındıran Dublin’de aynı zamanda pek çok enstitü ve kolej vardır. Nüfusu yaklaşık yarım milyon olan Dublin, İrlanda’nın en büyük şehri ve başkentidir. Bu yüzden her yıl sayısız turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bunun en büyük sebebi ise şehrin doğa harikası parkları ve yemyeşil arazileridir. Aynı zamanda şehrin mimari yapıları ve yıl boyunca düzenlenen festivalleri de turistler tarafından ilgi görmektedir.  Dublin yaşamaya ve eğitim almaya değer bir şehirdir. Avrupa’nın en bilindik hafta sonu tatili destinasyonlarından biridir. Zengin kültürel geleneğimiz günümüze kadar uzanır. Dublin Unesco tarafından 2010 yılı Edebiyat Şehri olarak seçilmiştir.Dublin ile havaalanı arası 17.3 kilometredir; özel araçla 30 dakikada ulaşılabilir. Dublin’de oldukça açık ve anlaşılır bir İngilizce konuşulmaktadır. Başkent Dublin’ de edebiyat alanında Yeats, Shaw, Beckett ve Heaney ile dünyada 4 Nobel ödülü almış tek şehirdir.

İrlanda’ da Eğlence ve Dinlenme Zamanları

Ünlü yazar James Joyce İrlanda hakkında: “Burada hiçbir yabancı ile tanışmadım. Sadece arkadaşlarımız var.” demesi boş değildir. Nüfusun %36’ sını 25 yaş altı gençler oluşturmaktadır. İrlanda, küçük ancak büyük eğlencelere sahip bir ülkedir. İrlanda’ da yaşarken dil öğrenmeniz gereken kolej, dernek ve kulüpler hakkında bilgi edinmeniz olacaktır. Okul çalışanları konaklama seçmenize ya da konaklama yerinizi değiştirmenize yardımcı olmaktadır. İngilizce dil eğitimi için İrlanda’ yı tercih etmeniz İrlanda halkını mutlu edecektir. Bu nedenle İrlanda’ ya uçaktan indiğiniz andan itibaren İrlandalılarla iletişime geçmekten çekinmeyiniz. İsteğiniz hız ve hareket ise canlı müzik, geleneksek müzikleri eşliğinde yılın her döneminde kutlanabilen çeşitli festivallerle sokakların köşe başlarında sizleri bekliyordur muhakkak. Hatta batı bölgelerinde sörf, kitesörf, kayak dahil olmak üzere her çeşit su sporunu yapabileceğiniz tesisler de bulunur. Eğer sakin bir ortam isterseniz ülkenin diğer küçük şehirlerinden küçücük kafelerde sınıf arkadaşlarınızla ve İrlanda insanlarıyla beraber ders çalışmanın ayrıcalığını da yaşayabilirsiniz. İrlanda’ da son zamanlarda bisiklet kullanmak en önemli eğlencelerdendir.  Her yerde İrlanda kültürünü ve tarihini anlatan köyler, karakterler ve hikayelerle karşılaşabilirsiniz.   Çiftçilik ve balıkçılık rakipsiz olan İrlanda, mutfağıyla da dikkatleri çekmektedir. Makul fiyatlara kafe ve restoranlarda arkadaşlarınızla keyifli yemekler yiyebilirsiniz.

İrlanda’ da  Çalışma Hakkı  İrlanda yabancı öğrencilere yaptığı uygulamalarda son senelerde büyük bir değişikliğe giderek iş hukukunda yenilikler uygulamaya başlamıştır. İrlanda hükümeti yabancı öğrencilere çalışma hakkı vermektedir. İrlanda da ise öğrenciler haftada 20 saat part-time olarak çalışabilmektedirler. Öğrenciler için eşsiz bir olanak olan bu çalışma hakkı sayesinde öğrenciler bir yandan İngilizce’ lerini pratik yaparak geliştirebilir hem de yaşam giderlerini karşılayabilir duruma gelirler. Bir öğrenci bu şekilde bir çalışma ile ayda 700 Euro cep harçlığı yapabilmektedir. Bu rakam öğrencinin zenginleşmesini değil, hayatın içine kolayca karışabilmesini sağlar. Öğrenciler tatillerde ve yaz dönemlerinde ise fazladan full-time çalışma hakkına sahiptirler. Henüz Türk öğrenciler tarafından yeni keşfedilmeye başlanan İrlanda bu nedenle 2013 yılından itibaren Türk öğrencilerin gözbebeği olmuştur. 40 farklı İrlanda dil okulları vardır. İrlanda eğitim sistemi çok kalitelidir. Haftada 30 saatlik yoğun İngilizce dersleri alan bir öğrenci bile rahatlıkla esnek saatlerde iş bulabilme şansına sahiptir. Çünkü Dublin şehri aynı diğer büyük şehirler gibi hiç uyumayan ve her zaman canlı bir şehirdir. Türk öğrenciler ancak 3. veya 4. aylarında çalışabilecek düzeyde İngilizcelerini geliştirmiş olmaktadırlar.

 

İRLANDA WORK AND STUDY PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLER

İrlanda work and study programında 25hafta dil okuluna giderken part-time çalışma hakkı edinir, toplamda 8aylık vize alırsınız. Son 2 ay dil okuluna devam etmek zorunlu olmadan, full time çalışma hakkı edinirsiniz. Son 2 ay dilerseniz İngilizce kursunuza devam edebilirsiniz. Tam zamanlı çalışma hakkınız devam etmektedir.

Diğer Griffith Üniversitesi promosyonlu ingilizce hazırlık ücretleri şu şekildedir.

1.Griffith College, Dublin kampüsünde haftada 15 saatWork and Study kapsamında–25 hafta Genel İngilizce ve  1 ay Aile yanı konaklama ücreti kurs kayıt ücretleri, zorunlu sigorta ve havaalanı transferleri € 4770

2. Griffith College, Limerick kampüsünde haftada 15 saat – Work and Study kapsamında–25 hafta Genel İngilizce ve  1 ay yurt konaklama ücreti,kurs kayıt ücretleri, zorunlu sigorta ve havaalanı transferleri dahil € 3690

3.Griffith College, Limerick kampüsünde haftada 20 saat – Work and Study kapsamında–25 hafta Genel İngilizce ve  1 ay yurt konaklama ücreti, kurs kayıt ücretleri, zorunlu sigorta ve havaalanı transferleri dahil € 5520

4. Griffith College, Cork kampüsünde haftada 15 saat – Work and Study kapsamında–25 hafta Genel İngilizce ve  1 ay yurt konaklama ücreti, kurs kayıt ücretleri, zorunlu sigorta ve havaalanı transferleri dahil € 3750

DCU – Dublin City Üniversitesi İngilizce dil okulu İrlanda’nın önde gelen devlet üniversitelerinden Dublin City University 1975 yılında kurulmuştur. 1992 yılından bugüne dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için ingilizce dil eğitimi vermektedir. Özellikle İngilizceyi kısa bir süreçte hızlıca öğrenme ihtiyacı olanlar, DCU tarafından bizzat özenle seçilen ve ziyaret edilen ailelere ait aile yanı evleri, İrlanda kültürünü en iyi şekilde tanıyabileceğiniz konaklama tipidir. Hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonu 3 öğün yemek aile tarafından sağlanır. Okula ulaşımın kolay olduğu evler seçilmiştir.  Konaklama ücreti 1 aylık 820 euro’ dur. Ana dili ingilizce olan üst düzey öğretmen kadrosuyla, tüm seviyeler için eğitim verilmektedir. 12 kişilik sınıflar en son teknoloji ile donatılmış olup dersler akıllı tahtalarda işlenmektedir. ​Dublin City University dilokulu şehir merkezine ve hava alanına ​15​ ​dakika uzaklıktadır. Okulun önünden şehrin çeşitli yerlerine düzenli olarak otobüs kalkmaktadır. ​DCU ​Dil okulu öğrencileri, diğer öğrenciler ile birlikte sosyal aktivitelere ve etkinlik gruplarına katılıp normal bir üniversite öğrencisi gibi kampüsün tüm imkanlarından faydalanabilmektedirler. Bunlardan bazıları: spor tesisleri (yüzme, futbol, basket, tenis), tiyatro, kütüphane, wifi, bilgisayar odası, şehir içi ve şehir dışı gezileridir. ​​​Linklere tıklayarak ​​​Dublin City University ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Swan Training İngilizce dil okulu 1998 yılında Grafton Caddesinde kurulmuştur. Dublin’deki okullar arasındaki en iyi konuma sahiptir. Bu cadde daima hareketlidir. Londra’daki Oxford Caddesinin ve Barselona’daki “Las Ramblas”ın daha küçük bir versiyonuda denilebilir. İngilizcelerini geliştirebilmeleri için öğrencilerin aile yanında konaklama almalarını teşvik ederler. Buna rağmen hem tek kişilik hem de paylaşımlı, hem şehir merkezinde hem de şehir dışında çok çeşitli apartman dairesi konaklamaları da vardır.Swan Training İrlanda Eğitim Bakanlığı’nca tanınmaktadır. FIYTO (Uluslararası Gençlik Seyahat Organizasyonu Federasyonu), ALTO (Dil Seyahat Organizasyonu Birliği), WYSE (Dünya Genç Öğrenciler ve Eğitim Seyahati Federasyonu), MEI (İrlanda’da İngilizceyi Pazarlama) ve WEBA (Dünya İşletme Birliği) üyesidir. Yöneticileri Oliver Lyons, “Kolay Yaz Vizesi” programını değerlendiren ulusal kuruluş olan MEI’nın (İrlanda’da İngilizce Marketingi ) başkanıdır.  Carlow Institute of Technology ile yaptığı işbirliği ile öncelikle işletme, fen bilimleri, teknoloji ve bilgisayar alanlarında uluslararası tanınmış nitelikler taşıyan lisans programları sunmaktadır.

CES – Center of English, Dublin dil okulları 33 yıldır eğitim vermekte olan kaliteli bir İngilizce dil okuldur. İrlanda’nın şehir hayatını yakından tanımanıza da imkan sağlayan CES İrlanda okulları ülkenin ilk kurulan dil okullarındandır. Her yıl avrupa’nın ve dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapan okul birçok başarı belgesi bulundurmaktadır. CES Lokasyon; CES İrlanda Dil okulları şehrin en ünlü alışveriş merkezleri, restoranları ve tarihi yapılarına oldukça yakın konumdadır. CES Dublin merkezleri İrlanda’nın ünlü Temple Bar bölgesindeki yolun karşısında bulunur. Şehrin en önemli yapıları sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde konumlanmaktadır. Konaklama CES dil okulları aile yanında konaklama ve yurt seçeneklerine sahiptir. Her iki konaklama şekli de tercih edilen durumlarda şehir merkezine ve okul binasına yakın mesafededir. Öğrencinin taleplerine göre aile yanı ve yurt seçenekleri değişiklik gösterebilir.

Gerçek İrlanda öğrencilerimiz Türkiye’ de özellikle çalıştığımız 4 özel üniversite öğrencilerinden gelmektedir. Öğrencilere yaptığımız toplu sunumlarda İrlanda eğitim sistemi, eğitim ücretlerini yakinen öğrenmekte veya hali hazırda İrlanda’ ya aracılığımızla giden okul arkadaşlarından mevcut İrlanda hükümetinin istediği standartları bildiklerinden yukarıdaki şartları sağlamakta zorlanmamakta veya bu şartları sağlar sağlamaz tarafımıza başvurularını yapmaktadırlar. Bunun yanında internet üzerinden aldığımız başvurular da bir hayli fazla olmakta. Her hafta sadece 150 den fazla İrlanda dil okulu, İrlanda yüksek lisans, İrlanda work and study programları hakkında başvuru almaktayız. Sitemizden başvuru yaptıkları halde ve sitemizdeki tüm bilgiler güncel oldugu halde, burada açıklamalı olarak yazan bilgileri telefonda soru olarak sormaktadırlar. Bu durumdaki adayları sağlıklı/başarılı buldugumuz adayları yönlendirmek ve dosyalarını takip edebilmek adına adına maalesef en baştan elemek durumunda kalıyoruz. Bu nedenle bu sene ki görüşmelerimizde sağlıklı sonuç verecek başvurulara vakit ayırabilmek adına çalışmalarımızda bir değişiklik yaptık. İrlanda’ da eğitim almak istiyorum talebiyle firmamıza başvuru yapan adayların aşağıda belirtilen özelliklere sahip olmalarını zorunlu tutuyoruz. Aşağıda belirttiğimiz tüm şartlara sahip gerçek adaylar bu konular dışında çok spesifik/özel olarak almak/danışmak istiyorlarsa telefonla arayarak bilgi almak istediği konuyu ofis asistanımıza bırakabilirler. 0212 259 60 75/76 – 0544 259 60 71 . Bunun dışında  Bilgi İstek Formunu detaylıca amacınızı/sorularınızı yazarak doldurarak ta başvuru yapabiliyorsunuz. İçerik belirtilmeyen başvuru formları değerlendirilmeye alınmamaktadır. İrlanda’ da 4 haftadan  32 haftaya kadar ingilizce dil okuluna gitmek isteyen adaylar websitemizden veya telefonla başvuru yaptıkları takdirde kendileri hakkında vermeleri gereken bilgiler şunlardır:

 1. hangi üniversitede öğrenci olduğunuzu,
 2. kaç yaşında oldugunuzu,
 3. varsa pasaportunuzdaki geçmiş vizelerinizi,
 4. eğitim talebiniz için ne kadar bütçe ayırdığınızı,
 5. banka hesabınızda ne kadar nakitinizin oldugunu ve
 6. hangi tarihte eğitim almak istediğinizi (yukarıdaki bilgiler eylül 20 tarihine kadar geçerlidir.) 

tüm detaylarınızla yazmanınız istiyoruz. Akabinde gün içinde  ofis asistanımız sizi arayacak bilgilerinizi alacak ve  İrlanda hakkında uzman danışmanımız tarafından başvurunuz uygun görüldüğünüz takdirde randevu verilecektir. Bazı görüşmelerde aday tedavi nedeniyle liseyi bırakmak zorunda kaldım, banka hesabımızda 600binTL  var demesi dahi vize alabilmesi için yeterli olamıyor…. İrlanda gibi  suç oranı düşük, herkesin huzur içerisinde, arkadaşça yaşadığı, yeşili bol insanı mutlu İrlanda hükümeti iç huzurunu bozmamak adına  ülkesindeki göç/uyum politikasını dikkate alarak kısa süreli dahi olsa alacağı öğrencisini itinayla seçiyor….  Garantili vize kapsamında çalışmaktayız. %100 İrlanda vizesi  alabilmeniz için sunmanız gereken temel şartlar vardır. Bunlar

 • Yaşınız:  Lise mezunu adaylar sadece 18-21 yaş arasında İrlanda dil okullarına başvuru yapabilirler. İrlanda’ da uzun süreli dil okuluna gidecek adaylar 18-31 yaş arasında,  özellikle üniversite mezunu ise programa başvurabilirler.
 • Üniversite öğrencileri  İrlanda dil okullarına yaz tatillerinde 1 ay, 2 ay ve en fazla 3 ay dil okuluna gidebilirler. Vize tipi : Turist vizesidir.
 • İrlanda’ da 25 haftadan başlayan work and study programına katılabilmeniz için bir üniversiteden mezun olmanız zorunluluktur. Vize tipi: Uzatılabilir eğitim vizesidir.
 • Mezunlara çalışıyor olması zorunluluğu: Üniversiteden mezun olan adaylar sigortalı olarak bir şirkette çalıştıklarını sigorta prim bildirgeleri işe beyan etmek zorundadırlar. Bireyler ayakları üzerine basabileceklerini beyan edebilmelidirler. Öğrenci olmayan, çalışmayan veya çalıştığını beyan edemeyen adaylar en basit Schengen vizesini dahi bu durumda alamamaktadırlar. (Çalışıyorum ama sigortalı değilim şeklindeki başvurular konsolosluk tarafından ciddiye alınmamaktadır.)
 • Sponsorunuz anne/baba gibi 1.derece yakınınız veya kurumsal bir şirket olmalıdır. Hala, teyze, amca gibi 2. derece akraba sponsorluğu çok özel nedenlerle kabul edilebilir.
 • Eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizi banka hesaplarınızla belgelemek.  Sponsorunuzun/sizin banka hesabında 3 ay İrlanda dil okulu başvurunuzda minimum 20binTL , 6 ay İrlanda dil okulu başvurunuzda 40binTL nakit banka mevduatı beyan edebilmelisiniz. Vadeli hesap, tahvil, senet, çek, tapular nakit mevduat olarak kabul edilemez. Ayrıca bu paranın kaynağını ve akışkanlığını sunmanız istenmektedir. Detayları İrlanda vizesi sayfamızdan okuyabilirsiniz.Örneğin; ailenizin kira gelirleri, anne/baba maaş gelirleri…gibi. Lütfen minimum rakamlara takılmadan bankanızda maksimumda en fazla nakit beyan etmeye çalışınız..
 • Pasaportunuzda varsa seyahat geçmişiniz/travel history İrlanda vizenizi etkileyici değil ama  başvurunuzu destekleyici olacaktır. son 1 sene içerisinde Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, İsveç, İsviçre, Danimarka, Hollanda, Amerika, İngiltere vizelerinden en az birini almış ve minimumda 3gece/gün giriş/çıkış yaptığınızı pasaportunuz ve geçmiş vizelerinizle belgeleyebilirseniz bu pasaport sicilinizin tertemiz oldugunu belgesidir. Özellikle 26 yaş üstü başvurularda pasaportunuzda kesinlikle enaz bir vizenizin olması vize dosyanıza ayrıcalık katıcaktır.
 • Aile bütünlüğünüzü ve bağlarınızı sunabilmek adına aileniz ve varlıkları ile ilgili evraklarınızı sunabilmelisiniz. Tapu, ruhsat gibi…
 • Kanada’ da alacağınız dil eğitiminin size ne katacağı hakkında geçerli bir sebep sunabilmeli ve bunu iyi niyet mektubunuzda tüm içtenliğiniz ve gerçekliği ile sunabilmelisiniz. Mektup örnekleri kayıt sonrasında tarafımızdan verilmektedir. Mektup içeriğinde tarafımızdan son düzenleme yapılarak vizeye sunulacak hale getirilir.
 • İrlanda’ da eğitim alırken eş ve çocuklarımı da götürmek istiyorum diyen adaylar maalesef böyle bir durum mümkün değil. Sitemizden veya telefonla bu şekilde birçok başvuru almaktayız. Yoğunluktan dolayı cevap dahi veremiyoruz. Zira web sitemizde detaylı olarak belirtiyoruz. İrlanda eğitimlerinde aile başvurusu mümkün değildir.
 • Istanbul dışı başvurularda öğrencilerimizin İrlanda vize başvurunuz için tüm istenen resmi evraklarını tarafımıza Yurtiçi kargo, Aras Kargo ile göndermenizi veya elden teslim etmeleri gerekmektedir.
 • Tüm resmi vize evraklarınız yeminli tercüme edilmek zorundadır. Firmamız bu alanda hizmet vermekte ve evraklarınızı ücretlendirmektedir.
 • Yukarıdaki fiyat tabloları  dahilinde çıkan net ücret tarafınıza okuldan düzenlenecek resmi fatura tutarınızdır. Ön kabul belgeniz gelir gelmez ödemenizi yapmak zorunludur. Ödemeniz sonrasında okulunuzdan vize mektubunuz gelir ve İrlanda vizenize başvuru yapılır.

Yılın herhangi bir zamanında İngilizce dil okullarına kayıt yaptırılabilmektedir. Tam zamanlı dil okulları 4 hafta ile 36 hafta arasında değişmektedir. Sınıfta harcanan zaman toplamda 30 dersi geçmemektedir.

ALL STUDY danışmanınızın yorumu:

 1. ALL STUDY yurtdışı eğitim İrlanda vizesi konusunda uzmandır. Adaylar uzun süreli eğitim ve yaşam masraflarını karşılayabilecek/6ay/8ay sene için durumda ise banka hesaplarında minimum 40binTL beyan etmelerini şart koşuyoruz.
 2. Bankanızdaki paranın kaynağını muhakkak beyan edebilmelisiniz. Örneğin; Hesaba yatırılmış büyük rakamlar için Kira geliri, maaş geliri, ev satışı, araç satışı….gibi
 3. 31 yaşından büyükler uzun süreli ve çalışma izinli vize kapsamındaki İrlanda work and study programına katılamazlar. 31 yaşından küçük, bekar adayların aile bütünlüğünüzü ve birliğini beyan etmesini şart koşuyoruz. Aile büyüklerinizin ayrıca sponsorluk ve desteğini gösterecek evraklar talep ediyoruz.

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. Ayrıca İrlanda’ da Dublin şehrinde Türkçe konuşan, ALL STUDY temsilcimiz vardır.  Istanbul’da 4 farklı üniversitenin yurtdışı eğitim temsilciliğini başarı ile yürütmekte, özellikle bu 4 ünviersitenin Bilgisayar Mühendisliği, yazılım, İngiliz dili edebiyatı, mütercim tercümanlık mezunlarını İrlanda dil okulu ve İrlanda yüksek lisans programlarına kaydetmekteyiz. Bu nedenle 2016 yılında İrlanda’ ya en fazla öğrenci gönderen yurtdışı eğitim firması olmanın gururunu yaşıyoruz.  ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır. YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Ofis içi ücretsiz ön görüşme, randevu ve  kayıt talebiniz için 0212 259 60 75 /76 – 0544 259 60 73 ‘ten arayabilirsiniz.

Bilgilerinize….​

 

****************************

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

İRLANDA DİL OKULLARI LİSTESİ

ALS STUDY  Yurtdışı Eğitim olarak İrlanda’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER
ATLAS LANGUAGE INSTITUE Dublin İrlannda dil okulları içinde köklü bir kurumdur
CES Dublin 30 yıllık tecrübesi ile kendini kanıtlamış dil okuludur.
EMERALD CULTURAL INSTITUE Dublin
DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER
ATLAS LANGUAGE INSTITUE Dublin İrlannda dil okulları içinde köklü bir kurumdur
CES Dublin 30 yıllık tecrübesi ile kendini kanıtlamış dil okuludur.
EMERALD CULTURAL INSTITUE Dublin Son yıllarda aldığı ödüller ile başarısını kanıtlamış dil okuludur.
GRIFFITH COLLGE Cork, Dublin, Limerick İrlanda'dan kampüs içi eğitim kalitesi ile öne çıkan dil okuludur.
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH Dublin Uluslararası zincir dil kurumudur.
GRIFFITH COLLGE Cork, Dublin, Limerick İrlanda'dan kampüs içi eğitim kalitesi ile öne çıkan dil okuludur.
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH Dublin Uluslararası zincir dil kurumudur.