İrlanda Dil Okulları

İrlanda yurtdışında kaliteli ve en indirimli İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz ilk ülkedir. Ülkenin merkezi olan Dublin İngilizce dil okulları konusunda zengin bir yelpazeye sahiptir. İrlanda’ da farklı bütçe ve farklı kalitelerde İngilizce dil eğitimi alabilir, İrlanda’ nın sıcak insanları ile biraarada farklı kültürleri öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Yonca logosuna sahip İrlanda’ da şansın ve mutluluğun herzaman sizinle olacağını görebileceksiniz. İrlanda’da İngilizce öğrenmek isteyenler için birçok seçenek sunmaktadır. İrlanda dil kursları gayet uygun ücretlidir. İrlanda’ da İngilizce dil okulları ayrıca dönemsel promosyonlar uygularlar. İrlanda’da İngilizce dil eğitimi almak bu nedenle öğrencilere cazip gelmektedir. İrlanda dil kursları talepler üzerine canlı ve sosyal hayatı barındıran Dublin şehrine odaklanmıştır. Buna rağmen birçok İrlanda’ da dil okulunun Limerick, Galway ve Cork şehirlerinde şubeleri de vardır. İrlanda ana dili İngilizce olan bir ülkedir. İrlanda İngilizce’ yi en mükemmel şekilde, güvenli bir ortamda, üstelik eğlenerek öğrenebileceğiniz, yabancılar için en güvenli Avrupa ülkelerinden birisidir.vardır. İrlanda ana dili İngilizce olan bir ülkedir.İrlanda’ da uzun süreli dil kursuna giderken aynı zamanda yaşam masraflarınızı kafe, restoran, bar, pub ve mağazalarda çalışarak kazanabilirsiniz.  İrlanda Devleti  yabancı öğrencilere yasal olarak part-time haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma izni verir. Malta’ dan sonra en ucuz dil okulu programı alacağınız ülke İrlanda’ dır.

 

İrlanda ile Kardeşlik Tarihçemiz

Geçmiş tarihimizdeki yakınlığımızdan dolayı İrlanda halkı Türkleri çok fazla sevmektedir. İngilizlere karşı bağımsızlık mücadelesi veren İrlanda halkı 1845 yılında ülkenin geçim kaynağı olan patates zehirlenmesinden 1 milyon kadar halkını kaybetmenin üzüntüsünü yaşamış, İngiltere asilzadeleri tarafından tarlalarda ağır şartlarda çalışmaya zorlanmış ve büyük bir açlık ve yoklukla mücadele ederken o dönemde Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecid Han tarafından 10bin Sterlin yardım etmek istemiş fakat İngiltere Kraliçesi Victoria tarafından paranın sadece Bin Sterlininin İrlanda’ ya gideceği belirtilmiştir. Bu nedenle Sultan Abdülmecid Han en iyi niyeti ile sayısı 5milyona gerileyen İrlanda halkına tahıl yüklü 5 gemi göndererek yardımda bulunmuştur. İngiltere baskısı ile Dublin limanına yanaşamayan gemiler tahılları Drogheda Limanında bırakmıştır. Bu nedenle İrlanda Hükümeti Osmanlı Sultanı Abdülmecid Han’a bir teşekkür mektubu göndermiş ve Drogheda şehri amblemine Osmanlı Hilal yıldızına yer vermiştir. Ayrıca şehrin en önemli futbol kulübü Drogheda United armasında hilal ve yıldız kullanılmaktadır. Öğrencilerimizden aldığımız feedbacklerde İrlanda’ da yaşamanın verdiği huzur ve güven, sıcakkanlı İrlanda insanları ile aldıkları kaliteli dil eğitiminden yüzde yüz memnun olduklarıdır. İrlanda dil okullarında kayıt için hazırlamanız gereken ön evraklar şunlardır:

  • Pasaport
  • Okulun rezervasyon formları -tarafımızdan hazırlanmaktadır-
  • tercih ettiğiniz dil okulunun kayıt ücreti

 

İrlanda’ da dil okuluna giderken çalışma İmkanları

İrlanda dil okulu öğrencilerine çalışma hakkı vermektedir. Uzun süreli bir dil okuluna yazılan her öğrenci (25 hafta ve üzeri İngilizce dil okulu), yasal çalışma izni vermektedir. Bu sayede huzur ve güvenli İrlanda’ da bir öğrencinin, dünyanın en kaliteli dil okullarında İngilizcelerini geliştirmek üzere yapmış olduğu yaşam masraflarını kazanması gayet mümkün olmaktadır. İş bulmakta zorlanıyorum derseniz, küçük bir ücret karşılığında bazı okullar ve ALL Study Dublin temsilcilik ofisimiz  üniversite veya yüksek lisans kayıtlarında öğrencilerimize yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda ALL Study İrlanda yetkili vize acentesidir.

İrlanda Hakkında  İrlanda, sıcakkanlı insanları, doğası ve huzurlu bir ülke olmasıyla ün yapmıştır.  İrlanda’ da eğitim almayı düşünenler için en cazip ülkedir. İrlanda, son on yılda büyük bir değişim yaşamıştır. Avrupa Birliği ülkeler içerisinde en heyecan verici ülkedir. Geleneklerini korurken farklı kültürlerle de kaynaşmış özel bir ülkedir. İrlandalılar her şeyden önce aile hayatına değer verirler ve bu özellikleri nedeniyle yüksek niteliklere sahip aile yanı konaklama ve okullarındaki eğitim sunulmaktadır. İrlanda şehir olarak çok fazla yağış almaktadır. Bu nedenle yemyeşildir.  İrlanda tarihi çok güçlü temeller üzerine kurulmuştur. İrlanda zengin doğal yaşamını bozulmadan modernize etmiş, kırsal hayat ile kent yaşamını birleştirerek modernize etmiş harika bir adadır.  İrlanda insanının sıcakkanlılığını henüz yolculuğunuz esnasında uçağınızda dahi fark edebilir siniz. Ülkemizde de olduğu gibi aynı şekilde İrlanda halkıda yabancılara ve yabancı kültüre karşı inanılmaz sevgi ve hoşgörülüdürler. Her sene dünyanın her yerinden on binlerce öğrenci İrlanda’ya eğitim almaya gitmektedir. Ülkede 190 tane uluslararası onaylı eğitim kurumu bulunmaktadır. İrlanda Hükümeti tarafından akredite edilmiş  İngilizce dil okulları ve üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ayrıca İrlanda devleti İngilizce dil okullarına kayıt yaptıran her öğrencisine  haftada  20 saat yani part-time çalışma hakkı vermektedir.

İrlanda dil okulları ACELS, ALTO and MEI  tarafından tüm akreditasyonlara sahiplerdir. İrlanda Hükümeti bizlerden çok farklı bir Milliyetçilik anlayışına sahiptirler. Devletin önceliği kendilerinin yerel Dil okullarına ilgi göstermemizdir. Bu nedenle butik okul olarak adlandırdığımız İrlanda’ ya özgü dil okulları sadece İngilizce öğretmekle kalmaz aynı zamanda İrlanda kültürünü de yabancı öğrencilerine yaşatarak İrlanda kültürünün güzelliklerini tanıtırlar. İrlanda lıların yukarda anlattığımız tarihi ortaklığından dolayı Türk öğrencilerimize farklı bir sempatisi vardır. Ortak tarihimizden ve İrlanda’lıların Vatansever Vatandaşlıklarından dolayı Türklerin dünyada en fazla sevildiği ülkelerden biri diyebiliriz. İrlanda dil kursları butik veya zincir dil okulu olarak ayrıcalık gösterebilirler. Zincir okullara örnek olarak sadece Kaplan dil okulu, EC English Dublin şubesini örnek verebiliriz sadece. Ayrıca İngiltere menşeli dil okulları da mevcuttur. Bunlar da Malvern House/Oscar, Delfin dil okulu, CES dil okuludur. Okul tercihlerinizde danışmanınız sizi tanıdıkça ve taleplerinizi öğrendikçe hem bütçenize en uygun, hem de eğitim kalitesi beklentinizi belirleyerek size en uygun dil okulunu seçmenize yardımcı olacaktır.

 

İrlanda dil okullarında ders programları nasıldır? İrlanda dil okullarında eğitim saatleri 15 saat ve 20 saat olarak verilmektedir. Bazı dil okulları daha ucuz maaliyetlerde öğleden sonraları da İngilizce dersler vermektedir. Fakat öğleden sonraları verilen dersleri bizler öğrencilerimize önermemekteyiz. Zira sabah saatlerini uykuda geçirip, öğleden sonra derslere gidince okulda extra verilen etüt ve öğrenci klüplerine katılım sağlanamadıgı için; öğrenci uygulamalı hayat pratiğinden eksik kalıyor ve sosyalleşme ve konuşma konusunda kendini ilerletemiyor. 12haftaya kadar alınan dil okullarında tek girişli vize verilmektedir. 24haftaya kadar alınan İngilizce dil okullarında çalışma izni yoktur. 25hafta ve üzeri İngilizce dil okulları İrlanda work and study olarak adlandırılır. Bu programlar İrlanda’da  İngilizce dil kursu ile beraber çalışma hakkı da vermektedir. Bu nedenle yeni mezun Türk gençlerimiz tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

  • Haftada 15saat – Genel İngilizce
  • Haftada 20saat – Yoğun İngilizce
  • Haftada 25 veya 30 ders – IELTS dersleri (birkaç okulda verilmektedir)
  • Öğleden sonra dersleri – Haftada 15saat – Genel İngilizce (birkaç okulda verilmektedir)

1Level 2ay sürmektedir. İrlanda’ da dil okulunun  ilk günü yapılan seviye tespit sınavında Leveliniz ne ise oradan sınıf yerleştirmeniz yapılır. Sınıflar 12 kişidir ve tek Türk olarak sınıfınızda yer alırsınız. Fakat bazı İrlanda dil okulları vardır ki Türk okulu gibi hizmet vermektedir. Sınıflarında az sayıda yabancı öğrenci bulunmaktadır. Okullar hakkındaki degerlendirmeleri danışmanınızdan birebir öğrenebilirsiniz.

 

İrlanda’ da Konaklama nasıldır? İrlanda Hükümeti yabancı öğrenci konaklama hizmetini resmi olarak yürütmektedir. Gönüllü aileler devlete başvururu ve devlet memurları evlerine giderek Ev’in standartlara uygun olup olmadıgını kontrol eder. Eger uygunsa ailemiz bir testten geçirilir. Bu testin adı ”patience and tolerence” sabır ve hosgörüdür. Bu sınavı geçen adaylar daha sonra bir eğitime tabii tutulurlar. Bu eğitimin adı’ Foreign Welcome” yabancı karşılamadır. Bu dersleri de alan aileler bir websitesine kaydedilirler. Öğrencimizin kaydını aldığımızda öğrencimizin tüm bilgilerini ilgili okulumuza kayıt esnasında iletiriz. Okulumuz öğrencimizin bilgilerini devletin konaklama sitesine yetkin passwordüyle girerek kaydeder ve Öğrencimizin verilerine uygun olarak;  en uygun İrlandalı aile böylece Bilgisayarlı sistemden otomotik olarak seçilmiş olur. Bu siteyi daha kolay anlayabilmeniz için bir  ”dating website”gibi düşünebilir siniz.

İrlanda’da  Aile yanı Konaklama hakkında Öğrencilere özellikle İrlanda’da  Aile yanı Konaklama önerilmektedir. Daha önce belirttiğimiz gibi devlet olarak İrlanda çok hoş bir Milliyetçiliğe sahiptir. Kendi kültürlerini dünyaya tanıtmak için tüm İrlanda’lılar sanki birbirleriyle yarışmaktadırlar. İngilizlerin aksine herzaman güleryüzlü, sıcak, yeni kültürler öğrenmeye ve öğretmeye açık yapıları vardır. 2011 yılında İrlanda Hükümeti Devletin resmi televizyonlarından da duyurum yaparak Gönüllü Aileler aradıklarını bildirmiş ve binlerce Devlet memuru gönüllü olarak öğrenci konaklama hizmeti vermek istediğini belirtmiştir. Bu nedenle İrlanda’ da aile yanı konaklamalarda ki aileler özellikle seçilmiş ve o ülkenin üst düzey memurlarından oluşmaktadır. Daha çok İrlanda’ yı tanıtmaya yönelik gönüllü aileler tarafından gönüllü hizmet olarak üstlenilmiş bir resmi görev gibi  devlet, millet aşkıyla yürütmektedir. Bu nedenle İrlanda’ da öğrencilerimiz evlerinde kaldıkları ailelerinden çok mutludurlar. 4hafta aileyanı konaklama ücretleri  okulların tercih ettiği evin büyük veya küçüklüğü dikkate alınarak  780€-880€ arasında değişmektedir. İrlanda’ da aile yanı konaklamalar sabah ve akşam yemekli olarak verilmektedir. Okul kaydınız esnasında çok özel taleğ gelmediği sürece kesinlikle 4hafta konaklama satın almanız istenir. Bu 4hafta konaklama İrlanda’ya girdiğinizde mağduriyetinizi giderme amaçlı almanız istenir. Hem vize başvusunda nerede kalacağınızın adresin netleşmiş olması, hem de size destek bir ailenin varlığı sizler ve bizler için büyük bir garantidir. İrlanda vizesi başvurumuzda kalacağınızın evin/yurdun adresini resmi evrakları ile bildirmemiz zorunluluktur.Çok ucuz maaliyetli konaklamalar erken rezervasyonlarda erkenden tükenmektedir. Avrupalı öğrencilerin aksine Türkler ortadoğu kültürünün etkisi ile kayıt ve vize işlemlerini herzaman  son ana bırakmaktadırlar. Erken kayıt herzaman işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Bu nedenle erken kayıt yaptırmanız çok önemlidir.

İrlanda’da yurt konaklama hakkında Bunun yanında dil okullarında İrlanda’da yurt konaklamalar çok az da olsa mevcuttur. İrlanda yurt konaklamalarında Yemek hariçtir. 4hafta İrlanda yurt konaklaması fiyatı 1000€’dan başlamaktadır.  Malta adası hariç dünyanın hiçbiryerinde dil okulları otelcilik  ve konaklama hizmeti yapmazlar.  Genellikle okullar ilgili bölgedeki hotel, motel, pansiyonlardan 10-20 oda kiralarlar ve kendi öğrencilerine yurt olarak kullanırlar. Otellerin VIP veya standart özelliklerine göre aynı hotel odaları gibi fiyatlar yükselir veya düşüş gösterebilir.

Okuldan satın aldığınız 4hafta konaklamanızı uzatmak isterseniz okul yönetimi ile görüşerek aylık kira öder gibi ödeme yaparak evinizde veya yurdunuzda kalabilirsiniz. Veya uzun dönem dil okuluna giden öğrencilerin birkaç tanesi biraraya gelerek ev kiralayabilir, farklı kiralık evi olan bir öğrencinin evinde oda veya yatak kiralayabilir, roommate veya flatmate olarak konaklamalarına devam edebilirler. Öğrenciler seçtikleri konaklama yerlerine İngilizce Lisan kursunun başlamasından bir gün önce gelir ve yerleşirler. Öğrencilerimizden aldığımız feedbackler İrlanda konaklama sisteminin ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir.

 

İrlanda’ da ulaşım nasıldır? Öğrencilerin %99 u Dublin’ de dil okuluna gitmeyi tercih ederler. Dil okulları havaalanı karşılama hizmeti de vermektedirler. Fakat Dublin International airporttan karşılama ve evinize yerleştirme hizmeti 85€ ‘dur. Zaten farklı bir ülkeye gittiğiniz için farklılıgınız bırakın Havaalimanında başlamış olsun diyoruz. Havaş, Havataş gibi havaalanında shuttle servis araçları da vardır, belediye otobüsleri de. Sadece bu araçlar sizi evinize götürmez şehir merkezinde yakın bir noktada indirirler. Uçak biletinizi bu gibi işlemleri dikkate alarak gündüz erken saatlere almanızı önermekteyiz. Her Pazartesi sınıflar açılır. Pazar günleri konaklama yerinize giriş izni verilir.

İrlanda Vize işlemleri  Yetkili İrlanda vize acentesi olan firmamız tüm vize işlemlerinizi yapmakta ve sizin konsolosluga dahi gitmeniz gerekmemektedir. Türkiye’nin her yerinden kayıt ve vize işlemleri başarılı şekilde tarafımızdan yürütülmektedir.

ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenmektedir. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, facebook ve instagram sayfalarımızı takipte kalabilir, öğrenci görüşlerinden faydalanabilirsiniz. 

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilcisi olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.  YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilir,  0212 259 60 75 /76 0544 259 60 71 den ulaşabilirsiniz.

 

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

İRLANDA DİL OKULLARI LİSTESİ

ALL STUDY  Yurtdışı Eğitim olarak İrlanda’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER
ATLAS LANGUAGE INSTITUEDublinİrlannda dil okulları içinde köklü bir kurumdur
CESDublin30 yıllık tecrübesi ile kendini kanıtlamış dil okuludur.
EMERALD CULTURAL INSTITUEDublin
DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER
ATLAS LANGUAGE INSTITUEDublinİrlannda dil okulları içinde köklü bir kurumdur
CESDublin30 yıllık tecrübesi ile kendini kanıtlamış dil okuludur.
EMERALD CULTURAL INSTITUEDublinSon yıllarda aldığı ödüller ile başarısını kanıtlamış dil okuludur.
GRIFFITH COLLGECork, Dublin, Limerickİrlanda'dan kampüs içi eğitim kalitesi ile öne çıkan dil okuludur.
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISHDublinUluslararası zincir dil kurumudur.
GRIFFITH COLLGECork, Dublin, Limerickİrlanda'dan kampüs içi eğitim kalitesi ile öne çıkan dil okuludur.
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISHDublinUluslararası zincir dil kurumudur.