Malta Work & Study

Work And Study

Malta’da Work and Study Vizesi – Malta çalışma izni nasıl alınır?

Malta’da İngilizce dil okuluna giderken çalışmanızı sağlıyoruz. Malta; En uygun fiyatlı dil kursların olma avantajıve yasal çalışma izni sayesinde en fazla tercih edilen ülkedir. TCN formu ile haftada 20 saat çalışma izni sadece 3 aydan uzun süreli dil okuluna gidenlere verilen bir haktır. Bu staj programını kısaca Malta Work and Study olarak adlandırmaktayız.

Malta’da Staj Olanakları – Malta’da çalışma izni alabilme hakkında /Staj Yerleştirme Programı hakkında
Staj Yerleştirme Programı, özellikle İngilizce konuşulan bir ülkede pratik çalışma deneyimi kazanarak kariyer olanaklarını geliştirmek isteyen 18 yaş üstü öğrencilere yöneliktir. Club Class dil kursuna İngilizce dil eğitimine aracılıgımızla kayıt olan  25 yaşındaki Alper K. öğrencimiz Malta’da İngilizce dil eğitimini alırken Work and Study programına da 24 hafta devam etti. Aşağıda Alper’in sorularımıza yazılı olarak bize göndermiş oldugu deneyimlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.
SORU: Stajınız için neden Clubclass malta dil okulunu seçtiniz?
CEVAP: Daha önce yurtdışı eğitim acentem ALL Study yurtdışı eğitim aracılıgı ile  Clubclass’ta İngilizce dil eğitimine kayıt oldum. Sadece acentemin önerilerini dinledim. İrlanda  work and study seçeneğimde vardı staj yapabilmem için ama İrlanda mesleğimden dolayı bana sadece kafe ve restoranda çalışma olanağı sunuyordu. birçok güzel anı ve deneyimlerim oldu okulumda. İş tecrübem ve geleceğim için bu eğitimlerimin bana yardımcı olacağını düşünüyorum.
SORU: İş hayatınızın sizin için değerli bir deneyim olduğunu düşündünüz mü?
CEVAP:Evet.
SORU: İşyerinde çalışma arkadaşların/Ekip üyeleri / personel / denetçiler ile yakın iletişimde oldun mu?
CEVAP:Evet, atmosfer oldukça iyiydi. Sürekli iletişim ve temas halinde çalışıyorduk. Konuşma pratigi ve uluslararası iş deneyimi yapabilmiş olmam benim için en büyük artı oldu. Ayrıca CV mi bu şekilde parlattığımı düşünüyorum. Sonuç olarak bir Avrupa ülkesinde mesleğimi icra ettim ve işyerimden bonservis denen bir mektupta aldım çalıştıgıma dair.
SORU: Clubclass ingilizce dil okulu ile yaptığınız staj deneyiminizden ne kazandınız?
CEVAP:Gelecekteki kariyerim için İngilizce becerilerimi geliştirdim, veritabanı ve diğer iş ile ilgili profesyonellik derecesinde yararlı bilgileri öğrendim.
SORU: Bu yurtdışı staj programını diğer öğrencilere de tavsiye eder misiniz?
CEVAP:Evet, yurtdışında mükemmel bir hayat deneyimi elde etmek isteyenlere önce yurtdışı acentem ve sonra Clubclass dil okulunu kesinlikle öneriyorum. İngilizce dil okulundan iş araştırma, işe yerleşme ve çalışma sürecimde herzaman yanımda oldular. Acenteme ve danışmanıma çok teşekkür ediyorum. İyi ki Malta önerdiler. İyi ki Club Class dediler. Her iki firmamda herzaman yanımda oldular.Teşekkür ediyorum.

Avrupa’da Staj programı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki detayları takip ediniz.
İyi bir işe yerleşmenin ideal süresi 8 hafta ve üzerindedir. Malta’da dil kursu öğrencileri biran önce işe yerleşmek istiyorlarsa hızlandırılmış ingilizce ders programlarına katılabilirler. Malta’da çalışma Programı şunları içerir:
• CV’nin hazırlnması ve gözden geçirilmesi
• Nitelikli ve deneyimli bir İngilizce öğretmeni tarafından İngilizce seviyesinin değerlendirilmesi
• İlgi alanları ve staj yerleştirme alanlarının kesinleştirilmesi
• Stajyer yerleştirme için firma ile yapılacak tanıtım toplantısı
• Staj yerleştirme sertifikası
• şirketten gelen performans raporu
• Malta’daki staj süresince sürekli ve acil destek hizmeti

Malta work and study programı Nasıl çalışır:
1- özgeçmişinin İngilizce kopyasını İngilizce olarak sunar ve gözden geçirilir ve düzeltmeler veya geliştirmeler tartışılır.
2- İngilizce seviyesi, minimum İngilizce seviyesini karşıladığından emin olmak için değerlendirilir [B1 / orta]. Ayrıca [gerekirse] iş görüşmeleri için eğitim alınmaktadır.
3- Stajyer ve şirket arasında Skype üzerinden veya Malta’ya gelindiğinde tanıtım toplantısı / görüşmesi kurulur [bu şirket tarafından belirlenir]
4- Staj sırasında, şirket stajyer için haftalık bir rapor doldurur [saat, etkinlik yok, ilerleme]
5- Stajın bitiminde, şirketin yanı sıra sertifikasından bir performans raporu alır.

Malta’daki İş ve Çalışma Vizesi başvuru işleyişini aşağıda bulabilirsiniz.  Öğrencilerin en az 6 aylık bir programa başlamaları gerekmektedir.

1- İlk önce firmamızdan bir Schengen Öğrenci Vizesi alınır.
2- Daha sonra siz Malta’dayken Work and Study vizesine başvuru işlemleriniz yapılır. Firma desteğimiz burada devam etmektedir.
3- Öğrencimize iş bulma sürecinde destek hizmet verilir. İstenirse, Dil okulları öğrencimizi bir şirketle iletişime geçirtir.
4- İşveren, öğrencinin kuruluş tarafından istihdam edileceğini teyit eden belirli bir formu doldurur. Bu form öğrencinin Çalışma ve Eğitim vize başvurusuna eklenecektir. Öğrenci, haftada sadece 20 saate kadar çalışabilir ve toplam ders sayısının en az yüzde 80’inin derse katılmış olmalıdır.
5- Öğrencinin haftada en az 15 saat eğitim almak için günlük derslere katılması gerekir.

Malta’da Konaklama, Malta’da ki tüm dil okulları aile yanı konaklama, yurt ve hatta otel seçenekleri sunmaktadır. Malta Konaklama yerleri açısından en zengin çeşide sahiptir. Aile yanı konaklama, okul yurdu konaklama, öğrenci apartmanları ve hotel gibi birçok konaklama seçenekleri mevcuttur. Yaz döneminde dil okuluna gitmek istiyorsanız, konforlu hotel ve öğrenci yurtlarına rezervasyon yaptırmak istiyorsanız; erken kayıt yapmanız gerekmektedir.

Avrupa’da Work and Study işlemler süreci şu şekildedir:

  • Malta work and study vizesi Öğrenci vizesi ile beraber çalışır.
  • Eğitimin 7.haftasında okulumuz kanalı ile bulunan işlerde iş görüşmelerine başlanır.
  • 8. Haftada-  öğrenci aynı zamanda İş ve Eğitim vizesi için başvuruda bulunacaktır.Bu işlemler net 4 hafta sürer. B
  • Malta’da dil okuluna giden öğrencimiz 12. haftada  Çalışma ve Eğitim vizesi onaylanır .Artık işe başlamıştır. (Bu işlemler İngilizce dili Pre-Intermediate düzeyinde olan bir aday içindir. Türk gençliğinin standart dil düzeyi bu şekilde çıktıgından ve şuzamana kadar ki mecvut Malta’da çalışma izni alan öğrencilerimizin işlem sürecini dikkate alarak örnekleme bu şekilde verilmiştir. Eğer adayın İngilizcesi kursa başladıgında Upper Intermediate ise işlemler 4. haftada bitmiş olacaktır)
  • Malta çalışma izni nasıl alınır? Öğrenciler 90 günlük eğitiminden sonra çalışma müsaadesi verilecektir. Malta göçmenlik ofisine kayıt aşamasında 150euro ödenmektedir. Çalışma müsaadesi onaylandığında 80euro daha ödenir. Okullarımız işe yerleştirme sürecinde fazlası ile yardımcı olmaktadır.

Malta eğlenceli bir ada olduğu için yaz aylarında gece hayatı çok renkli geçmektedir. Öğrencilerin genel masrafları sadece hareketli sosyal yaşam alanında yükselmektedir. Genel olarak yemek ve ulaşımı kapsayan  yaşam maliyeti bir öğrenci için aylık 250 euro ‘ dur. Malta’ da Dil okullarında dersler İngiliz öğretmenler tarafından, öğrenci mevcudiyetinin en fazla 12 kişi olduğu sınıflarda eğitimler yapılmaktadır. Cuma günleri gezi programları ile dersler dışarıda işlenir.

Malta’da minimum 6ay dil okuluna giden öğrencilerimizin çoklu giriş/çıkışlı Schengen vizesini almaktayız. Malta dil okulu öğrencilerimiz 6aylık dil okulu sürecinde öğrencilerimiz enaz 6 farklı ülke ziyaret ederek Türkiye’ye dönmektedir. Yanda fotografını gördüğünüz Doğukan sadece bunlardan biri. Üstelik Malta’da dil okuluna giderken minik haftasonu gezilerinde sadece kendisi gezmekle kalmamış, anne ve babasını da yanına davet ederek-vizelerini alarak- beraber 2.defa Avrupa’yı ailesi ile gezmiştir. Doğukan 9aylık Malta’da İngilizce eğitimine katıldı ve bu sürede gezdiği yerleri fotografta görebilecek siniz.Eğitimi sonrasında Türkiye’ye döndü ve Mükemmel İngilizcesi sayesinde Türkiye Apple firmasında iyi bir konumda çalışmaya başladı. Bu arada Doğukan Malta’da çalışma izni ile 7 ay bir yazılım şirketinde de çalıştı ve uluslararası iş deneyimi edindi.

 

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU