Malta Work & Study

Work And Study

Malta’da Work and Study Vizesi

Malta dil okullarında çalışma izni verilmiştir. TCN formu ile haftada 20 saat çalışma izni sadece 3 aydan uzun süreli dil okuluna gidenlere verilen bir haktır.

12hafta Malta dil okulu+ 12hafta yurt + Gidiş/Dönüş uçak biletleri dahil : 3360euro
24hafta Malta dil okulu+ 24hafta yurt + Gidiş/Dönüş uçak biletleri dahil : 6240euro

Malta’daki İş ve Çalışma Vizesi başvuru işleyişini aşağıda bulabilirsiniz. 

Öğrencilerin en az 3 aylık bir başlangıç ​​dönemi için Malta’da olması gerekmektedir; sadece 90 gün sonra çalışmaya başlayabilecekleri için;

1- İlk önce bir Öğrenci Vizesi verilecek.
2- Daha sonra Work and Study vizesine başvurabilecekler.
3- Öğrencinin kendisi tarafından bir işveren bulması gerekecektir. İstenirse, Dil okulları ücret karşılığında öğrenciyi bir iş kurumuyla iletişime geçirtebilir.
4- İşveren, öğrencinin kuruluş tarafından istihdam edileceğini teyit eden belirli bir formu dolduracaktır. Bu form öğrencinin Çalışma ve Eğitim vize başvurusuna eklenecektir. Öğrenci, haftada sadece 20 saate kadar çalışabilir ve toplam ders sayısının en az yüzde 80’inin derse katılımının kanıtını göstermelidir. Öğrencinin katılımı düzenli olarak kontrol edilecektir.
5- Öğrencinin haftada en az 15 saat eğitim almak için günlük derslere katılması gerekecektir (Genel İngilizce Standart Kursu).

Konaklama, Okul üzerinden rezerve edilmezse, öğrencinin konaklama sahibi ile anlaşmanın kanıtını göstermesi ve bu konaklama biriminin Malta Turizm Otoritesi tarafından lisanslandığından emin olması gerekir. Okul tarafından sağlanan tüm öğrenci kitaplarının konaklama ve güvence kolaylığı sağlaması şiddetle tavsiye edilir.

Work and Study işlemleri 

  • Öğrenci, vizenin uzatılmasının 4. haftasında, Okul ile birlikte geçerlidir.
  • 3 hafta sonra. (Okulda ile kalışın 7. haftasında). Eğer her şey iyi giderse öğrenci vizesi ile pasaport alacak. ·
  • Malta’da kalışın 7. Haftası- pasaport ve öğrenci vizesi ile birlikte yarı zamanlı bir iş arayabilir.  ·
  • 8. Haftada-  öğrenci aynı zamanda İş ve Eğitim vizesi için başvuruda bulunabilir. Bu uygulama işlemek için 4 hafta sürer. Bu nedenle, 12. haftada öğrenciye Çalışma ve Eğitim vizesi onaylanacak ve işe başlayacaktır.

Malta çalışma izni nasıl alınır? Öğrenciler 90 günlük eğitiminden sonra çalışma müsaadesi verilecektir. Malta göçmenlik ofisine kayıt aşamasında 150euro ödenmektedir. Çalışma müsaadesi onaylandığında 80euro daha ödenir. Öğrenci kendi işini bulmakla yükümlüdür. Okullarımız bu konuda yardımcı olmaktadır. Bu işle ilgili İşveren bizdeki iş ve işçi bulma kurumunun karşılığı olan Job Plus’a başvurmuş olmalıdır.

Malta eğlenceli bir ada olduğu için yaz aylarında gece hayatı çok renkli geçmektedir. Öğrencilerin genel masrafları sadece hareketli sosyal yaşam alanında yükselmektedir. Genel olarak yaşam maliyeti bir öğrenci için aylık 350 euro ‘ dur. Malta’ da Dil okullarında dersler İngiliz öğretmenler tarafından, öğrenci mevcudiyetinin en fazla 12 kişi olduğu sınıflarda eğitimler yapılmaktadır. Cuma günleri gezi programları ile dersler dışarıda işlenir.Malta Konaklama yerleri açısından en zengin çeşide sahiptir. Aile yanı konaklama, okul yurdu konaklama, öğrenci apartmanları ve hotel gibi birçok konaklama seçenekleri mevcuttur. Yaz döneminde dil okuluna gitmek istiyorsanız, konforlu hotel ve öğrenci yurtlarına rezervasyon yaptırmak istiyorsanız; erken kayıt yapmanız gerekmektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU