Work and Travel İş Seçenekleri

WORK AND TRAVEL PROGRAMINDA NE TÜR İŞLERDE ÇALIŞILIR

Su Parkları – Yüzme Havuzları – Cankurtaran

Su parkları ve yüzme havuzları, Work and Travel öğrencileri için en popüler ve ideal işlerden biridir. İyi İngilizce seviyesine sahip ve yüzme bilen öğrencilerin alındığı bu pozisyonda öğrenciler otel,siteler ve eğlence parklarındaki havuzlarda güvenlik ve bakımdan sorumlu havuz görevlisi ve cankurtaran olarak çalışır. Adaylara işe başlamadan önce ilk yardım eğitimlerini ve sertifikalarını alırlar. Cankurtaran işi Amerika’da en avantajlı work and travel iş seçeneğidir. Çok iyi bir İngilizce ve çok iyi yüzme yeteneği istenmektedir.

Eğlence Parkları

Amerika’daki eğlence parklarına özellikle yaz aylarında pek çok ziyaretçi gider. Eğlence parklarının en avantajlı yanı öğrencilerin gelen müşterilerle sürekli iletişim halinde olmalarıdır. Amerika work and travel programına katılan öğrenciler; İngilizce seviyelerine göre park görevlisi, havuz görevlisi, oyun alanları sorumlusu, bilet satışı, yiyecek-içecek satışı, kasiyerlik, fotoğrafçılık, hediyelik eşya mağaza görevlisi gibi işlerde çalışır. Eğlence parklarında bir haftalık çalışma süresi 35-45 saati bulmaktadır. Genellikle konaklama işveren tarafından karşılanmaktadır. Aksi takdirde işveren bu konuda danışmanlık hizmeti verir. 1 aylık konaklama ücreti bölgeye göre 200usd – 400usd arasında değişir. Eğlence parkında çalışan bir öğrenci saat ücreti 8.00$ – 15.00$ arasındadır.

Otel ve Tatil Köyleri

Work and Travel öğrencileri için diğer bir seçenek de oteller ve tatil köyleridir. Öğrenciler bu otel ve tatil köylerinde; kat hizmetleri görevlisi, garsonluk ve komilik yapabilir; aynı zamanda kahvaltı görevlisi ve çamaşırhane sorumlusu olarak da çalışabilirler. Bunun dışında ihtiyaç halinde otele bağlı diğer birimlerde de çalışabilirler. Otel ve tatil köylerinde çalışan öğrenciler, otelin kendine ait konaklamasında kaldıkları için daha az kira öderler ve Türkiye’den giden Work and Travel öğrencisi az olduğu için daha çok İngilizce konuşma imkanına sahip olurlar.

Cafe, Restoran ve Fast Food işleri

İngilizce seviyesi iyi olan öğrencilerin en çok tercih ettiği işlerden biri de cafe ve restoranlardır.Work and Travel İş Seçenekleri
Sıcak yaz aylarında klimalı cafe ve restoranlarda çalışan öğrenciler müşterilerle çoğu zaman iletişim halinde oldukları için dil seviyelerini daha çok ilerletme imkanı bulmaktadırlar. Ayrıca Amerika’da bahşiş kültürü olduğu için garson olarak çalışan öğrencilerin aylık gelirleri diğer katılımcılara göre daha fazla olur. Ancak işverenler garsonluk için öğrenci alırken çok titiz davranır, çok iyi bir İngilizce seviyesinin yanında öğrenciler farklı konularda da değerlendirilir. Garson olamayan öğrenciler cafe ve restoranların diğer bölümlerinde komi, aşçı yardımcısı, temizlik görevlisi, servis elemanı, depo görevlisi ya da karşılama elemanı olarak çalışabilir.

Kısaca Amerika’ da Fast food işlerinde sıcak yaz havalarında klimalı bir ortamda çalışma rahatlığı sağlar. Personele yemekler %50 indirimlidir. Çalışma saatleri düzenlidir. Orta ve orta üzeri dil bilmek yeterlidir. İnsanlarla çok fazla iletişimde olabileceğiniz bir iş türüdür. Fast Food zincilerin de dil seviyesine göre öğrenciler kasiyer, takım üyesi ve mutfakta çalışmaktadırlar. Bu işte çalışan öğrenciler çalıştıkları yerden aldıkları indirim ile yemek giderlerinden de tasarruf edebilirler.

Süpermarket ve Mağaza Zincirleri

Katılımcıların en çok tercih ettiği diğer bir iş de market zincirleridir. Work and Travel öğrencileri yazın klimalı iç mekanda çalışma imkanı bulurlar ve gelen müşterilerle iletişim halinde oldukları için rahatça İngilizce pratiği yapabilirler. Katılımcılar marketlerde kasiyer, tezgahtar, yiyecek servis, satış, dağıtım, reyon, stand elemanı, depo veya temizlik elemanı olarak çalışabilirler. Müşteri ilişkilerinin en yoğun olduğu programdır.

 

Programla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız uzman danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU