Yurtdışı Yaz Okulları

yurtdisi_yaz_okullari_allstudy

Türkiye’ de bir üniversitede okuyan ve İngilizce engeli bulunmayan öğrenciler artık her yaz dünyanın en saygın üniversitelerinde 500farklı akademik alanda 2hafta ile 6hafta arasında yaz kampı programlarına katılabilirler. HARVARD ÜNİVERSİTESİ, OXFORD ÜNİVERSİTESİ, CAMBRIDGE ÜNİVERSİTESİ, YALE ÜNİVERSİTESİ, LONDON SCHOOL OF ECONOMICS , TUFTS UNİVERSİTESİ VE UCLA’ DA yaz eğitimi/summer season görmek büyük bir ayrıcalıktır. Dünyaca ünlü üniversitelerde yaz okulları programınakatılan öğrenci aynı üniversitelerde yüksek lisansa kabul için büyük bir avantaj yakalamış olur. Summer Session veren bazı üniversiteler şunlardır;

 • London school of Economics – Summer Schools
 • Harvard University / Summer school
 • University of California -Los Angeles (ucla) Summer season and special programs
 • University of California -Berkeley Summer sessions
 • Yale University – English Language Institute
 • University of California – San Diego Summer Session
 • University of Sussex -International Summer School

18 yaş ve üzeri herkese yönelik yaz okullarına Üniversite öğrencileri mezunlar çalışanlar kısaca herkes katılabilir. Yetişkinler için yaz okulları 2-12 hafta arası devam eder. 1 ay için kurs fiyatları 1500$ dan başlamaktadır. Yetişkinler için dil okulları programları İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta gibi İngilizce eğitim veren ülkeler yanısıra Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Rusya ve Çin gibi ülkelerde düzenlenir.

*************

Yurt dışı yaz okulları veya yaz kampları ; Yoğun yaz aktiviteleri içeren yurtdışında dil eğitimi almaya yönelik programlardır. Özellikle 7-17 yaş aralığında bulunan gençlerimiz tarafından talep gören yaz okulları öğrencilerin gelişimi için çok önemlidir. Gençler bu programlarla hem yurtdışında değişik bir kültürü tanıma imkanı buluyor, hem de yeni arkadaşlıklar kurarak çoklu kültür yaşamını öğreniyorlar. Yaz tatilinde çocuğunuzu yurtdışında bir eğitim kampına göndermek istiyorsunuz. Genelde ilköğretim ve liseler kendi öğrenci gruplarını oluşturarak bizlerle iletişime geçmektedirler. Her bir okuldan minimumda 15 maksimumda 100 öğrenciye göre grup yaz okulları organize edebilmekteyiz. Buna karşın çocuğunun kendi okul grubu ve arkadaşları ile yurtdışında yaz okuluna gitmesini istemeyen velilerimizde mevcut. İngilizce dil eğitimine veya SAT hazırlık, IELTS prep gibi özel dersler alması daha fazla önceliği olan ailelerimiz olabiliyor. İşte bu durumlarda bireysel yaz kampından faydalanabilirsiniz. Çocuğunuzun yaşı 17 yaş ve üzerinde ise yetişkinlerin sadece gidebileceği aktivitesiz indirimli yurtdışı dil okulları fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Çocuğunuz için yurtdışında lise veya yurtdışında üniversite okuması üzerine bir hedef planınız varsa çekinmeden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 0212 259 60 75 Aşağıdaki fiyatlar 2019 yaz okulları  fiyatlarıdır.

İNGİLTERE YAZ KAMPLARI FİYATLARI

 • Cambridge, Jesus College yurdunda haftalık: 915gbp
 • Brighton, yaz kampı yurdunda Haftalık ücret: 935ggbp
 • Londra, Üniversite kampüsünde Haftalık ücret 990gbp

***Londra’da Harry Potter studiogünlük gezisi için 110gbp ilave ediniz.

İRLANDA YAZ KAMPLARI ÜCRETLERİ
Dublin, -aile yanı konaklamalı yaz kampı fiyatı haftalık: 765€uro

KANADA DİL OKULLARI FİYATLARI
Montreal, Aile yanı konaklama haftalık ücreti: 100ca$

AMERİKA YAZ OKULLARI FİYATLARI
Los Angeles, UCLA college-sadece gruplara-haftalık: 1810$

***Disneyland Universal film stüdtyosu gezisi için 210$ ilave ediniz.

MALTA YAZ KAMPI FİYATLARI
Malta-Summer camp Island Campus haftalık: 775euro
Malta-Classic Island-Ekonomik yurt haftalık konaklamalı:620€

*Havaalanı transfer ücretleri, harçlık, zorunlu sigorta ücretleri ve harçlığı ilave edilmemiştir.

Sizin de çocuğunuz bu yaz Yurtdışında Yaz okuluna gidebilsin istiyorsanız; Ücretsiz Detaylı bilgi ve danışmanlık için ✈️

ALLSTUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
IHS STUDY Yurtdışında Lise Eğitimi
Merkez Vize İşlemleri
☎️whatsapp 0544 259 60 76
☎️ofis 0212 259 60 76

https://www.allstudy.com.tr/bilgi-istek-formu

Yaz okullarında eğlenceyle beraber hiç farkında olmadan aldığı yabancı dil dersleriyle İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Çince dillerini kolayca öğrenebiliyor. Yaz okulu programları adı üzerinde yaz tatili dönemlerinde olduğu için,  özellikle su sporları ağırlıklı olarak deniz kenarı ülkelerin en ünlü tatil beldelerinde düzenlenir. Ayrıca özel istek üzerine Üniversite kampüslerinde dil okulları ile çalışmaktayız. Aşağıdaki fiyatlar özellikle okul yurtları dikkate alınarak verilen yaz kampları ücretlerini kapsamaktadır. Aile yanı konaklamalar veya konaklama seçeneğinizi sizin organize ettiğiniz sadece kamp alabileceğiniz programlar da mevcuttur. İngiltere’de aile yanı konaklama’ da satın alabilirsiniz , fiyatlar haftalık 300gbp daha düşük vermektedir. yaz okulu, yaz kampı veya macera kampları çok farklı isimlerde telaffuz edilebilir.

Yurtdışında yaz okulları ve yaz kamplarında hangi ülkeyi tercih ederseniz edin, çocuğunuzun program sonunda Türkiye’ ye dönüşünde ne kadar büyüdüğünü, özgüven artışından anlayabileceksiniz. Yaz okulu programları tamamen çocuğunuzun güvenliğinin en ön planda olduğu bir programdır. Eğitim kalitesi güvencesine sahip uzman eğitim kurumları ve danışmanlar tarafından programlar takip edilmekte ve denetimden sorumlu gözetmenler aracılığı ile de kalite korunmaktadır. Yurtdışı Eğitimcisi olarak öğrenci adaylarımıza en uygun eğitimi sağlamak görevimizdir. Yaz okullarında seçenekler çok fazla olduğu için, bu programların detayları da ülkelere göre değişkendir. Yaz okulları hakkında merak ettiğiniz konularda danışmanlarımıza ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. Yaz okulu danışmanlarımız size en doğru bilgilendirmeyi yaparak, çocuğunuza ve size, ailenize en uygun gelecek ülke, şehir ve okula yönlendirecektir.

NEDEN YURTDIŞINDA YAZ KAMPLARINA GİDİLMELİDİR? Yaz Okulları ülkemizde ailelerin, ders yoğunluğundan bunalan çocuklarına verdiği bir başarı ödülüdür. Aileler biliyorlar ki en kısa programın 2 hafta olduğu bu ödül çocuklarının hem tüm yılın stresinden arınmalarını sağlayacağı gibi, sosyal becerilerini ve yabancı dillerini geliştirmelerine yardımcı olacağı gibi özgüvenlerini de artıracaktır. Çocuğunuz yüzlerce farklı milletten katılımda bulunan yaşıtları ile kaynaşacak, bir yabancı dilin kullanımını rahatlıkla yapacak ve globalleşen dünyaya henüz erken yaşta alacağı bireysel sorumluluğu ile adım atacaktır. Türkiye’ de birçok okul/lise ve eğitim kurumları ile çalışmakta ve büyük Yaz Okulu organizasyonları düzenlemekteyiz. Çocuğunun yabancı dil kullanımını önemseyen aileler, çocuklarının tüm yıl beraber olduğu okul arkadaşları ile bir yurtdışı yaz okuluna gitmesini istemeyebiliyorlar. Bu nedenle Yaz okullarına bireysel olarak ta başvuru yapabilmekteyiz. Yaz okullarında en çok tercih edilen ülke ve şehirler aşağıdaki gibidir.

 • AMERİKA yaz okulları : Los Angeles, Miami, Boston, Orange County, Fort Lauderdale, Boca Raton,  New York yaz okulları
 • İNGİLTERE yaz okulları : Londra, Brighton, Bournemouth, Oxford, Cambridge, Devon, Porsmouth, Torbay, Tavistock, Mount Kelly, Winchester, Berkamsted School-Berkhamsted, University of Sussex-Brighton, St.Mary’s University-London, St.Swithhun’s School-Winchester,
 • MALTA yaz okulları :     St. Julians, St. Pauls Bay
 • ALMANYA yaz okulları : Frankfurt, Oberwesel,
 • İRLANDA yaz okulları : Maynooth Üniversitesi yaz okulu-Dublin, Cork Üniversitesi-Cork yaz kampları
 • İSPANYA yaz okulları :  Barcelona, Madrid, Malaga, Mallorca
 • FRANSA yaz okulları : Paris, Nice
 • KANADA yaz okulları:  Toronto, Montreal
 • İTALYA yaz okulları :    Roma
 • YUNANİSTAN yaz okulları: Sadece grup kayıtları alınır.

Bu zamana kadar  velilerimizden  ve öğrencilerimizden yaz okulları ile ilgili çok olumlu feedbackler aldık. danışmanınız olarak özellikle tercih ettiğim yaz kampları çocuğunuzun güvenliğini dikkate alarak Üniversite kampüsleri oluyor. Özellikle 14-17 yaş arasında öğrenciler danışman hocaları ile çok daha yakın ilişkide olabiliyor ve kampüs havasını erkenden almaları nedeni ile Üniversite hedeflerini daha büyük tutabiliyorlar.

UCLA – University of California Los Angeles üniversite kampüsünde  örneğin Los Angeles, Amerika yaz okulu fiyatları şu şekildedir:

 • 13-17 yaş grubu: 24 Haziran/05 Ağustos tarihleri arasında – Haftalık ücreti 1765$
 • 10-13 yaş grubu: 24 Haziran/05 Ağustos tarihleri arasında – Haftalık ücreti 1810$

*Çocuğunuza seyahat ve uçuşu süresinde eşlik edilmesini istiyorsanız Amerika için tek yön 95$ ilave ediniz. Her 2 yön için de satın alabilirsiniz. Çok utangaç öğrencilerimiz ise her zaman  bizlerle telefon, e-mail, whatsup, skype, facebook, twitter …. her şekilde iletişime geçerek, danışman hocaları ile bizim konuşmamızı isteyebiliyorlar. Yaz kamplarında kayıt esnasında gönderilen sınıf belirleme sınavı ile her öğrenci okuluna başlamadan sınıfını belirlemiş oluyor. Sabah 9 öğlen 1 e kadar alınacak dil eğitimi sınıfları sonrasında öğrenciler spor, deniz aktiviteleri yapıyor, akşam üzeri eğlenceli partilerle eğitim aldıkları dili kullanarak birbirleri ile anlaşma imkanı buluyorlar. Program sonunda öğrencilerin dönüş anında birbirlerinden ayrılmakta zorlandıklarını kendilerinden dinliyor ve garanti ediyoruz.

YURTDIŞI YAZ OKULLARINDA EĞİTİM SAATLERİ Normalde, yarı yoğun kurs Pazartesi’ den Cuma’ ya 09: 00’dan12.30’a kadardır. Yoğun kurstaki öğrencilerayrıca13:00- 14:30 arası ilave ders alırlar. Tam eğitim dönemi kursun lokasyonuna göre değişir. Alternatif olarak yazın dersler öğleden sonraya da alınabilir. Bir ders 45 dakikadır. 13-21 yas arası Yaz okullarında genellikle verilen programlar kendi yas programına uygun sınıfta yer alabilecek şekilde düzenlenmiş Aktivite Programları çerçevesinde verilecek bir eğitimdir. Genellikle 2 haftalık dil kursunda 1 tam, 2 yarım gün gezi sunulmaktadır. 3 haftalık kurslarda 2 tam ve 3 yarım gün gezi sunulur. 09:00 -13:00 saatleri arasında verilen derslerden hemen sonrası ve aksamları için kendi ilgi alanlarını değerlendirebilecekleri zamanları olacaktır.

YURTDIŞINDA YAZ KAMPLARINDA GENÇLERİN GÜVENLİĞİ: Yurdışındaki yaz kamplarında okul tarafından özel olarak eğitilmiş takım liderleri öğrencilere eşlik etmektedirler. Takım liderleri 21 ile 30 yas arasındadır. Yine kendi ülkesinde öğretmenlik alanında eğitim alan öğrencilerden ya da yeni mezunlardan oluşur. Öğrenciler bu nedenle gittikleri ülkenin dilini konuşabilmektedirler. Takım liderleri öğrencilerle zaman geçirmekten hoşlanır ve öğrencilerle aynı yurtta yaşar ve gün boyunca öğrenciler eşlik ederler. Bir takım lideri 15 öğrenci ile ilgilenmektedir. Eğer öğrencilerin bir sorunu ya da özel bir isteği olursa her zaman yardım etmek üzere 24 saat hizmet vermektedirler. Yaz okullarında 17 yaş ve altı öğrenciler aktivite programlarını takip etmek zorundadırlar ve okulları tarafından kendilerine belirlenen saatlerde sokağa saatlerine uymak zorundadırlar.

DEĞERLENDİRME: Öğrenciler Kursa başlamadan önce online bir test olacak ve daha sonra becerilerine göre bir sınıfa yerleştirileceklerdir. Her bir sınıf en fazla 12 öğrenciden oluşacaktır.

YURTDIŞI YAZ OKULLARINDA KONAKLAMA ÇEŞİTLERİ  Konaklama seçiminin öğrencileri daha iyi hissetmesinde ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyoruz. Aile yanında ya da yurtta konaklama seçenekleri mevcuttur.

YAZ OKULLARINDA AİLE YANI KONAKLAMA Yerel Halk ile günlük iletişim kurmak, yasam ve yeme-içme alışkanlıklarını öğrenmek, dil becerilerini hemen kullanabilmek. Bunlar aile yanını seçmenin temel bazı faydasıdır. Bir oda 1 veya 2 öğrenci ile paylaşılmaktadır. 2 ya da 3 yataklı bir odada konaklanacağı önceden tespit edilememektedir. Birçok aile şehir merkezinde yaşamadığı için okula gitmek için biraz yürümek ya da toplu taşıma araçlarına binmek zorunda kalınmaktadır. Bu nedenle ulaşım masrafları da bütçeye eklenmek durumundadır.

YAZ OKULLARINDA  YURT KONAKLAMA Yurtlar aile yanlarına çok iyi bir alternatiftir – özellikle daha çok fazla zamana ihtiyaç duymak isteyenler için birebirdir. Okula yakın olmak rahattır ve zamandan tasarruf sağlar. Üstelik farklı ülkelerden gelen diğer dil öğrencileriyle tanışacak ve böylece arkadaşlarınızla boş zamanlarınızı geçirebilecek, aktivitelere katılabilecek ve yeni dil becerilerinizi hemen kullanacaksınız.10-16 yas öğrencilere kesinlikle Yurt Konaklama önermekteyiz. Ayrıca takım liderleri de öğrencilerle beraber aynı yurtlarda kalmaktadır.

HAVAALANI TRANSFERLERİ Grup başvurularda uçuş biletlerini toplu olarak bizler almaktayız. Bireysel başvurularda Uçuş biletinizi bizler alabileceğimiz gibi, dilerseniz sizler de satın alabilmektesiniz. Uçuş detaylarınızı verdiğinizde havaalanı transferi de ayarlanmaktadır.

YURTDIŞI SUMMER CAMP TE YEMEKLER Genellikle kahvaltı, aksam yemeği ve paket öğle yemeği (sandviç, içecek ve tatlı ile) ya da sıcak bir öğle yemeği alınmaktadır. Yemekler daime ülkede sunulan tipik yemeklerden olmaktadır.

VARIŞ VE AYRILIŞ GÜNLERİ Genellikle varışlar Cumartesi, , ayrılışlar Cumartesi günleridir. Uçak biletinizi bireysel olarak satın almak isterseniz, bu günleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.Bireysel başvurularla ilgili danışmanlık ve bilgilendirmeyi ALL STUDY ofislerimizde yapabilmekteyiz. Kurumsal başvurularda ailelerin de katılımda olacağı büyük toplantılar düzenlemekteyiz. Yaz okulları hakkında yetkili danışmanlarımıza 0212 259 60 75 no’ lu telefon ya da Bilgi İstek Formunu doldurarak ulaşabilir siniz. 2019yaz okulu ve 2019 yaz kampı fiyatlarını lütfen yukarıdan takip ediniz. Yukarıda görülen fiyatlar bütçeniz için uygun geldiği takdirde detaylı bilgi için bilgi istek formunu doldurduğunuzda ofis asistanımız sizleri arayacak ve haftaiçi uygun gün ve saat için randevu yazarak, yaz okulu yetkilimizle birebir tanışmanızı sağlayacaktır. Sizlere dönüş yapabilmemiz için online dolduracağınız başvuru formuna  tüm talep ve isteklerinizi çocuğunuzun tüm özellikleri ile detaylıca lütfen  ekleyiniz. Direk randevu talebiniz için : 0212 259 60 75 /76  – 0544 259 60 71

ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenmektedir. 

Ön bilgilenme için Websitemizi okuyabilir, Güncel Promosyonlar için Facebook , Öğrencilerimizin görüş ve tecrübeleri için İnstagram sayfalarımızı takipte kalabilirsiniz. ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL Study temsilcilerimiz sayesinde devam eder. ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenmektedir.Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.

YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Ücretsiz bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilir,  0212 259 60 75 /76 0544 259 60 71 den ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize…..

YAZ OKULU FİYATLARI
BİLGİ İSTEK FORMU