Avustralya’da Yüksek Lisans

Avustralya’da üniversitelerin YÖK denklikleri mevcuttur. Avustralya eğitim giderleri Amerika ve İngiltere ile kıyaslanınca çok daha uygun maaliyetlidir. Çalışma izni vardır. Avustralya üniversiteleri sadece Türkiye’de değil bütün dünya genelinde kabul görür ve kariyeriniz için büyük bir prestij sağlar. Avustralya eğitim sistemine duyulan güven ve eğitim kalitesinin farkıdır bu. Öğrencilerin derslere devamlılığı bu nedenle önemlidir. Avustralya eğitim sisteminde yüzde 85-90 derslere devam zorunluluğu vardır. Üniversitelerde kütüphane, dil laboratuvarı, spor tesisleri, internet hizmetleri öğrenciler için ücretsizdir. Ayrıca Avustralya’ da Master programından 2 sene süreli eğitim alarak diploma sahibi olanlar, Avustralya Vatandaşlığına başvurma hakkı kazanmaktadırlar. Konu hakkında bilgi için bizzat randevu alarak, Istanbul ofisimize gelmenizi ve Avustralya’ da Yüksek Lisans yapmış uzman danışmanımızla birebir görüşmenizi önermekteyiz.

Avusturalya’ da Yüksek Lisans ücretleri Bilgisayar Mühendisliği için yıllık 37bin AUD ‘den başlarken, İşletme alanında ise yıllık eğitim ücreti minimum 30binAUD den başlamaktadır. Avustralya’ da Master eğitimi 2 yıl sürelidir. Yüksek lisans mezuniyetinizden sonra Mühendisliklerle ilgili alanlarda 3 seneye kadar, işletme alanlarında ise 2 seneye kadar uzatılabilen çalışma ve yaşama hakkı edinebilir, bu süreçte oturum almanızı sağlayabilecek sponsor firma bulabilirsiniz.

Avusturalya’ da çalışma izni vardır!

Avustralya’ da öğrencilerin haftada 20 saat, tatil günlerinde tam zamanlı çalışma izni vardır. Evli ya da nişanlı iseniz, eşiniz de Avusturalya Vizesi alma şartlarına uygun ise, vize başvurusu sonrası sizinle beraber Avusturalya’ ya girişine izin vermektedir. Ayrıca siz yüksek lisans yapıyorken size Part Time Avustralya Hükümeti eşinize  Full time çalışma hakkı vermektedir. Eğer Master öncesi Avustralya’ da dil okuluna gitmeniz gerekiyorsa yani dil okulu+Master paketi almışsanız dil okulu eğitim sürecinde de aynı haklara sahip oluyorsunuz. Hatta varsa çocuklarınızı da Avustralya’ya beraberinizde götürebilirsiniz.

Avustralya devleti eğitime büyük önem verir, eğitim sistemi çok özel ve ayrıcalıklıdır. Mezun olan öğrenci kendi alanında iş bulmakta asla zorlanmaz. Eğer mezun olduktan sonra Avusturalya Vatandaşlığına başvurmak isterseniz, eğitiminizle doğru odaklı mesleğinizde gerekli kalifiyeyi sağlamak için profosyonel iş hayatınıza devam etmeniz istenecektir. Eğer direkt Master Programlarına başlayabilmek için İngilizceniz yetersiz ise; alacağınız İngilizce Hazırlık Eğitiminden hemen sonra TOEFL/IELTS Sınavına gerek kalmadan Master Programlarına başlayabilmektesiniz. Üstelik vize başvurusunda bu tür paket başvurular kişiye öncelik kazandırmaktadır. ALL STUDY Yurtdışı eğitim olarak, Avustralya’ da dil okulu+Master başvurularını paket olarak yapmaktayız. Vize başvurusu esnasında Avustralya Vize dosyanız Akademik kayıt statüsünde ve vize tipinde oldugundan çok daha değerli bulunacaktır. Özellikle aile başvurularında bu dosya türünü tercih etmenizi öneririz.

Australia’ da Yüksek Lisans

Neden Avustralya’da yüksek lisans yapmalıyım?

Avustralya’da master yapmak vizede kolaylık sağlaması sebebiyle daha çok talep görmektedir. Akademik durumunuz ve maddi yeterliliğiniz ölçüsünde Avustralya’da istediğiniz üniversitede master yapabilirsiniz. Avustralya, 43 tane üniversitesiyle (2’si özel) çok yüksek standartlarda yüksek öğretim kurumlarına sahiptir. Avustralya’da master programları 1, 1,5 ve 2 yıl sürebilmektedir. Proğram tercihinize göre seçim yapmanıza ALL STUDY olarak yardımcı oluyoruz!

Yeni mezun iseniz, mühendislik okuduysanız, işiniz İngilizce gerektiriyorsa, yeni yerler keşfetmek istiyorsanız, İngilizcenin dışında yüksek eğitim hedefliyorsanız, uluslararası iş deneyimi hedefliyorsanız, öğrenciyken part time çalışmak istiyorsanız, outdoor aktiviteleri seviyorsanız (Yüzme, Surf, Dalış vs), iyi bir eğitim almak istiyorsanız ve Australia vatandaşlığına kendinizi hazır hissediyorsanız Avustralya’ da master yapabilir siniz. Avustralya’da yüksek lisans eğitimi almanın birçok avantajı vardır. Fiyat olarak, Amerika’ya, İngiltere’ye ve birçok Avrupa ülkesindeki okullara göre daha cazip ve sunduğu kampüs olanakları daha fazladır. Üstelik sıcak iklimi ve outdoor aktiviteleri ve ülkenin yapı itibari ile halkına sağladığı huzurlu yaşam standartı öğrencileri kendine çekmektedir. Avustralya, eğitim konusunda saygın üniversiteleri, yüksekokulları ve dil okullarıyla eşi benzeri olmayan bir eğitim cennetidir. Avustralya devleti üstün kalitede bir eğitim sunmak amacıyla tüm eğitim kurumlarını sıkı bir şekilde denetlemektedir ve kalitesini ve sistemini uygun bulmadığı okulları kapatmaktadır. Avustralya’da okuyan yabancı öğrenci sayısının her yıl %20 oranında artış göstermesi ve günümüzde bu sayının 200.000’i aşması eğitim kalitesinin bir göstergesidir. Avustralya’da 2 yıl master eğitimi aldıktan sonra 18 ay full time çalışma izni kazanacaksınız. Bu süreçte hem çalışıp hem de isterseniz PR(Avustralya’da oturum izni) başvurusu yapabilirsiniz. 

 

Avustralya’da Yüksek Lisansa basvuru ve kabul koşulları nelerdir?

Avustralya’ da Master programına başlayabilmek için enaz IELTS 6,5 seviyesinde ingilizce bir İngilizceye sahip olmanız gerekmektedir. Eğer ek İngilizceye ihtiyaç duyarsanız seviyenize göre size dil+ master paketi alabilirsiniz. Avustralya Konsolosluğu master amaçlı vize başvurularını 21 günde sonuçlandırmaktadır. 2 Yıllık proğrama başvuru yapsanız dahi vize başvurusunda sadece ilk yılın eğitim+yaşam giderleri toplamını beyan edeceksiniz.

Lisansüstü ve doktora düzeyindeki programlar için başvurularda rekabette avantaj sağlamak için lisans derecesine ek olarak araştırma kabiliyeti ve/veya iş tecrübesine sahip olmak gereklidir. Lisansüstü programlara kabul edilirken, lisans eğitiminiz sırasında yaptığınız ödevler, araştırmalar, aldığınız notlar, alanınızla ilgili iş tecrübeniz büyük rol oynamaktadır. MBA programı  için GMAT, mühendislik masteri için GRE sınavlarından yeterli puan almış olmak gerekmektedir. Akademik alanda bir kariyer düşünüyorsanız master by research önermekteyiz. Ayrıca vize açısından master by research önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Üniversiteler IELTS’i tercih etmekle beraber TOEFL belgesini de kabul etmektedirler. Bazı Avustralya üniversiteleri kendi dil sınavlarını kabul etmektedirler ve direkt kabulü sınavsız verebilmektedirler. Akademik dil yeterlilik notunuz eksik ise ALL STUDY paket programlarla dönem kaybetmeden master proğramınıza başlayabileceğinizi garanti ediyoruz.

 

Avustralya’ da Yüksek Lisans eğitim ücretleri ne kadar?

Yükseklisans eğitimi programlarının yıllık ücreti okula ve eğitim alanına göre değişmektedir. Okulların ücret durumu işletme alanlarında 23bin Avustralya Dolarından başlamaktadır. Mimarlık, Mühendislik, IT gibi alanlarda Avustralya’ da Master ücretleri yıllık 25.000- 35.000 AUD aralığında olup, Tıp için yıllık Master ücreti  50.000 AUD – 100.000AUD arasında değişir. İngilizce düzeyi yeterli olmayan ancak Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ALL STUDY  nin paket avantjlı proğramlarından faydalandıklarında dil+ yükseklisans paketimiz ile, hem İngilizcenizi istediğiniz düzeye getirecek hem de İngilizce eğitiminiz  sonrası IELTS sınav stresi yaşamadan doğrudan eğitiminize  başlayabilmektedirler. Paket eğitimler sadece sınırlı sayıda üniversiteler için mevcuttur.

 

Avustralya’ da yaşam masrafları ne kadar?

Avustralya Konsolosluguna Avustralya’da kalacagınız her 1 ay için 1500AUD belgelenmesi şartı vardır. Yani 1 kişinin 1 yıllık yaşam masrafı 18.000AUD’dir.

Eger eşiniz ve çocuklarınızda Avustralya’ya beraber gidecekse her 1 birey için 9000AUD eklemeniz şartı vardır.

 

Avustralya’da Yüksek Lisans ve Göçmenlik danışmanlığını neden sizden almalıyım? 

Ücretsiz vize ve okul danışmanlığı, Lisans ve master programları bilgilendirme ve kariyer danışmanlığı, Avustralya’da bütçenize uygun en kaliteli okulun seçimi, okul kabul mektuplarının alınması, vize başvuru dosyasının hazırlanması, Avustralya Büyükelçiliği’ne öğrenci vizesi başvurunuzun yapılması, Avustralya vize başvuru işlemleri ve takibi, vize süreci boyunca bilgilendirme, sağlık kontrolü randevu işlemleri ve takibi, en ekonomik uçak biletinin temin edilmesi, Avustralya’da ücretsiz konaklama rezervasyonu, Avustralya ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalar…

ALL STUDY  olarak misyonumuz eğitimlerini Avustralya’da sürdürmeye karar veren öğrencilere ve ailelerle, kendilerine en uygun proğramı sunmak ve devamında her türlü hizmet ve desteği vermektir. Bu nedenle Akademik İngilizcesi yeterli olmayan veya IELTS veya TOEFL sınavından yeterli skoru alamayacağını bildiğinden sınava girmek istemeyen öğrencilere paket eğitim alternatifleri önerilmektedir. İngilizcesi yeterli olmayan birçok öğrenci Avustralya’ya dil eğitimi için gidip orada IELTS sınavına girerek yeterli skoru alır ve  sonrasında bir üniversiteden kabul alarak vizesini uzatır. Paket eğitimin avantajı sadece IELT sınavı zorunluluğunu ortadan kaldırmakla kalmaz. Vize uzatma sorununu başvurunuzun en başından çözmenize yardımcı olur. 

Sıkça Sorulan Sorular:  Avustralya’ da yükseklisans programları derecelendirilmiştir. Öğrenciler tercihlerini belirlerken dereceler ve eğitim sürelerini dikkate almak zorundadırlar.

1. Ders Ağırlıklı Master Dereceleri (MA, MSc, MBA, MEd, MSocSC, Mlitt, MEng, LLM): Avustralya’da master eğitimi genellikle 12 aydır. Öğrenciler 9 ay eğitim süresinden sonra projelerini sonuçlandırırlar. Sınav sonuçlarını alıp tez hazırlamaya başlayan tez aşamasından hemen sonra master derecesini almaya hak kazanırlar.

2. Araştırmalı Master Derecesi (Mphil): Araştırma ve proje yapmaya yönelik olan bu master programı, genellikle doktora öncesinde yapılır. İki yıl süresi olan bu master derecesinin Türk eğitim sistemi içinde tam bir karşılığı bulunmamaktadır.

Avustralya’da öğrencilere verilen lisans üstü dereceler: Avustralya’da yüksek lisans programlarında çok yoğun bir eğitim verilir. Bunun bir sonucu olarak master programı diğer ülkelerdekinden daha kısadır. Derslerin içeriği ve toplam ders sayısı ise diğer ülkelerdeki uygulananlara benzer. 

– Eğitim bilimleri yüksek lisansı : Avustralya’daki ilk ve ortaöğretim okullarında öğretmenlik yapmak isteyen, ancak eğitim fakültesi mezunu olmayan kişiler için hazırlanan bir iletişim programıdır. Bu program genelde bir yıl kadar sürer, uygulamalı ve teorik eğitim birlikte verilir.

– Yüksek lisans diploması : Ekim ve haziran ayları arasındaki dokuz aylık dönemi kapsayan bir eğitim programı sonunda verilir. Bu diploma kişiye farklı açılardan yarayabilir. Kimileri daha ileri bir eğitime hazırlanmak için, kimileri master diploması yerine, kimileri de bu diplomanın kendine özgü bazı nitelikleri dolayısıyla yüksek lisans diploması almak ister.

– Master derecesi : Avustralya’da iki tip master derecesi vardır. Dersler alıp bunlara devam ederek alınan master derecesi (Örneğin MA yani Sosyal Bilimler ve Edebiyat masterı). Bu tip master eğitimi on iki ay sürer. Derslerin yanında bir tez ya da araştırma projesi hazırlanması gerekir. İkinci tip master olan araştırma masterlarıysa (MPhil) bir ya da iki yıl sürer, öğrenciden kişisel araştırmalar yaparak bunların sonucunda bir tez yazması istenir. İngiltere’de en fazla tercih edilen programlardan biri işletme masterı (MBA)dır.

– Doktora : İngiltere’de doktora (ya da PhD) bir akademisyenin gözetiminde yapılan araştırma çalışmalarından oluşur. Doktora programı bitirmek en az üç en fazla da yedi yıl sürer. Ortalama bir öğrenci ise üç ya da dört yılda bitirir.

Bölüm Seçimi Avusturalya’da  yüksek lisans yapmaya karar verdiğinizde göreceksiniz ki önünüzdeki bir çok seçenekten sadece birine karar vermek de çok önemli bir süreçtir. Yüksek lisans için doğru bölüm kararını verebilmek çok önemlidir. Kararınızı okuduğunuz lisans programı, lisans programınızdaki başarınız ve mevcut alanınızda devam edip etmeyeceğiniz, kariyer beklentiniz, ülkenizde ve hatta şehrinizdeki iş potansiyellerine göre belirlemeniz  uygun olacaktır. Bu konuda yardım ve desteği ALL STUDY  olarak bizden alabilecek siniz.

  • Başvuru belgelerinin hazırlanması ve süreci: Akademik programların farklılığından dolayı Avustralya’da üniversitelerin yüksek lisans programlarına başvuru şartları, standartları,  taban puanları ve işlemleri de kendi içlerinde farklılık göstermektedir. Avustralya’daki üniversitelerin yüksek lisans programlarının ücretleride okuldan okula farklılık göstermektedir.
  • Konaklama seçenekleri : Avustralya’ya gitmeden önce yapılması zorunlu diğer işlem ise üniversitenin sunduğu konaklama seçeneklerinin incelenmesi ve konaklama için rezervasyonunuzun yapılmasıdır.  Ayrıca, yüksek lisans eğitimi için Avustralya’ya giden öğrencilerin, yurtdışına giderken sorunlarla karışlaşmamaları için vize ve pasaport işlemlerini akademik dönem başlangıcından çok erken tarihte başlatmaları gerekmektedir.

Avusturalya’ da birçok üniversite uluslararası öğrencilere, yurtdışına çıkmadan da yüksek lisans eğitimi vermeyi hedefleyen uzaktan eğitim (distance learning) olanakları da sağlamaktadır.

ALL STUDY  aracılığı ile başvuracağınız Paket eğitimlerin avantajları nelerdir?

  • IELTS veya TOEFL gibi uluslararası dil sınavlarına girme zorunluluğu olmadan lisans veya master öğrenimine başlamanıza yardımcı oluyoruz.  ALL STUDY  farkıyla Avustralya’da eğitim almanın avantajından faydalanan öğrencilerimiz, Avustralya’daki bazı üniversitelere bu sınavlara girme zorunluluğu olmadan lisans veya yüksek lisans programlarına başlayabiliyorlar.
  • Avustralya’daki İngilizce eğitiminizden sonra devam edeceğiniz lisans ve yüksek lisans programlarını da kapsayan, 3 ila 5 senelik uzun süreli uzatılabilir vize almanıza olanak sağlıyoruz. ALL STUDY  olarak İngilizce eğitiminin sonrasında lisans veya yüksek lisans eğitimi görmek isteyen öğrencilerimize baştan uzun     vize alarak, vize uzatma sıkıntısından kurtarmış oluyoruz!
  • Avustralya’da lisans, yüksek lisans ve doktora yapmanız için ABD ve diğer ülkelerdeki İngilizce eğitim veren üniversitelerdeki pek çok bölümde yüksek lisans ve doktora programları için girilmesi gereken GRE ve GMAT sınavlarına girmenize gerek kalmıyor. ALL STUDY  olarak paket prooğram başvurunuzla Avustralya’da istediğiniz programa sınavsız hemen başlayamanıza yardımcı oluyoruz.
  • Eğer öğrenci ilk vizesinde ancak uzatılabilir vize almışsa dil eğitimini tamamladıktan sonra vizesini uzatmak için vize işleminin gereği olarak tekrar sponsor ve banka hesabında yüklü miktarda para göstermek zorundadır. ALL STUDY  olarak paket eğitim avantajlarından yararlanan öğrencilerimiz için böyle bu zorunluluk ortadan kalkmaktadır!
  • Avustralya konsolosluğu, bazı durumlarda öğrenci vizesinin üzerine “sadece dil eğitimi süresince kalabilir” kaşesi basar. Bu not öğrencinin eğitimi bittikten sonra Türkiye’ye geri dönerek tekrar başvurması anlamına gelmektedir. Ancak ALL STUDY  nin sağladığı paket eğitim avantajında böyle bir risk asla yoktur.
  • Dil eğitiminizi tamamladıktan sonra Avustralya’daki üniversitelere tekrar kayıt yaptırmak için uğraşmanız gerekmeyecektir. ALL STUDY  olarak size paket eğitimle, dil eğitiminizden sonra üniversite kaydınızı vizeye başvurmadan önce daha siz Türkiye’deyken garanti ediyoruz!
  • Dil eğitimi başvurularında öğrencinin vize aşamasında bir sponsor, düzenli gelir belgelemek ve bankasında 3 ay para bekletme şartı vardır. ALL STUDY  ile gerçekleştireceğiniz paket eğitim vizesinde başvuru yüksek lisans başvurusu olduğu için tüm bu zorunluluklar ortadan kalkmış olacaktır. Paket eğitim vizesinde, sponsorun bankada sadece 1 yıllık eğitim masrafları karşılığı olan parayı göstermesi yeterli olucaktır.
  • Avustralya devleti, Avustralya’da yüksek öğrenim görmüş kişilere ayrıca eğitimlerinin sonunda çalışma şartı ile göçmenlik başvurusunda kolaylık sağlamaktadır.

Avustralya’ da Yüksek Lisans görüşmelerimiz ”Eğitim Odaklı Göçmenlik” Başlığı altında yapılmaktadır. Görüşmelerimiz yarım saat ile 45 dakika arasında sürmektedir. Detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilmeniz için 0212 259 60 75 ten İstanbul merkez ofisimizi arayabilir, hafta içi mesai saatleri içerisinde randevu talep etmeniz gereklidir.- Türkiye temsilcisi olduğumuz dil okullarının, Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofis asistanımızın size ulaşarak randevu vermesini talep ediyorsanız Bilgi İstek Formunu doldurmanız yeterlidir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU