Kanada Staj Programları

Kanada’da zorunlu yaz stajınızı ya da maaşlı profesyonel stajınızı gerçekleştirebilirsiniz! Kanada’nın en iyi dil okullarında Vancouver ve Toronto’da maaşlı ve maaşsız staj hakkı tanımaktadır.

Hem İngilizcenizi geliştirmek, hem de çalışıp para kazanmak için yurtdışına çıkmak istiyorsanız, fazla bütçe gerektirmeyen, ekonomik bir program olan İngilizceniz ne kadar iyi ise, 2-3 sene iş deneyiminiz de var ise bir o kadar güzel firmalarda staj yapabilirsiniz. 

KANADA’ DA İŞLETME ALANINDA WORK AND STUDY PROGRAMI HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ

 Advanced Business Management – Kanada’ da İşletme  alanında Diploma ve Çalışma Programı (A-BM)

Bu bir Diploma programıdır. 26 hafta Advanced Business Management eğitimi + 24 hafta Staj şeklinde verilmektedir.

Program: 5280 CAD  Materyal: 600 CAD Kayıt ücreti: 150 CAD 1 ay yemeksiz yurt konaklama : 480 cad TOPLAM: 6510 CAD    (12.811 TL)

*Co-op -İş garantili programa katılmak isterseniz 1200 CAD  ilave edilmelidir.

*Bu ücret 2014 yılı liste fiyatıdır. 2015 fiyatları için danışmanlarımızdan bilgi alınız.

*Program 6 ay eğitim ve 6 ay full yaşama ve çalışma kapsamlıdır. Vizenizle 12 ay kalabilirsiniz.

*Eğitime başladığınız andan itibaren çalışma hakkınız vardır.

*Bu program İngilizce dil eğitimi değildir. İngilizce dil seviyenizin orta üzeri olması gerekmektedir.

*Bir IELTS Skorunuz yoksa İngilizce seviye tespit sınavınızı bizler yapmaktayız.

*Vize reddinde Kayıt ücretleri hariç ücret iadesi yapılmaktadır.

*Bu program sadece Vancouver şehrinde mevcuttur.

*Bu program 2014 yılı içerisinde Kanada genelinde kayıt aldığımız en tercih edilen bir programdır.

*11/11/2014  tarihli kur karşılığı  TL Karşılığı 12.811 TL ‘ dir.

*Kanada Vizesi gereği sizin veya Anne/Baba/abi/Abla gibi 1. derece yakınlarınızın banka hesabında en az 40.000 TL beyan etmeniz istenmektedir.

*Saat Ücreti olarak 13 cad kazanabilirsiniz.

*Kayıt ve danışmanlık işlemlerimiz ücretsizdir.

*Programa başvuran adayların Üniversite 4. sınıfta okuyor olmaları veya yeni mezunlar olması Olumlu Vize sonucu için çok önemlidir.

Güncel kampanyalarımızı ALS STUDY Facebook  sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kanada’ da Work and Study Programları için 0212 259 60 75‘ ten arayarak ya da Bilgi istek formunu doldurarak , ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilir, kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

***

KANADA POST-GRADUATE CERTIFICATE PROGRAMLARI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

*CO-OP: İşe yerleştirme garantili /Eğitim Odaklı Göçmenlik

Eğitim odaklı göçmenlik için Kanada’ da sadece 4 senelik Üniversite mezunlarının katılabileceği Post-Graduate Certificate Programları mevcuttur. Bu 2 senelik eğitim programına IELTS Akademik sınavı şartı vardır. IELTS sınavı gereği Okuma/Yazma/Konuşma/Dinleme gibi 4 banttan sınava girilir. Sınav sonucu her banttan 6,5 olmak zorundadır. Eğer İngilizce dil yeterliliğiniz her banttan 6,5 almak için yeterli değilse öncesinde Kanada’ da en az 6 aylık İngilizce dil okuluna yazılabilirsiniz. 6 aylık İngilizce dil okulu 2014 yılı ücreti 5300 Kanada dolarıdır. Okulun ücreti tamamen vize sonrasında öğrenci tarafından okula ödenmek zorundadır. Bu ücrete konaklama ve yaşam masrafları dahil edilmemiştir. Kanada Hükümeti her bir öğrencinin 1 aylık konaklama, yeme, içme, gezme…. dahil 1350 cad olarak belirlemiştir. Bu durumda Vize koşulu olarak 6 ay için tüm yaşam giderleriniz 8100 CAD olarak beyan etmek durumundasınız. Kısacası Vize prosesi gereğince sadece 6 ay İngilizce dil programı Kanada Öğrenci vizesine başvurabilmeniz için nakit banka mevduatınızın en az 27bin TL olması gerekmektedir. Nakit banka hesabınızla ilgili sadece Anne/baba/abi/abla gibi 1.derece yakınlarınız size sponsor olabilir, eğitim ve yaşam ücretlerinizi ödeyebileceğinizi geçerli evrakları ile beyan edebilirler.

Bütçeniz uygun değilse Kanada’ da çalışırım, kazanırım, dil okulumun ücretini çalışarak öderim gibi bir fikrinizin olması mümkün değildir. Bugün 6 aylık Kanada İngilizce dil okuluna gidecek bir öğrencinin 6 aylık eğitim, konaklama, yemek, yol, uçak bileti, zorunlu sigorta, vize ücreti dahil tüm giderleri yukardaki hesaplar doğrultusunda net 26.000 TL’dir. Kanada’ da İngilizce dil okulunda eğitim alırken yasal çalışma hakkınız yoktur.

Postgraduate Certificate Programının yıllık eğitim ücreti 13.000 CAD ‘ dır. Aylık bir öğrencinin kira, yemek, yol, elektrik, su….. gibi genel giderleri toplamda 1300 Kanada Doları’dır. Programın adı Yüksek Lisans Sertifikası olarak geçiyor olsa da, ülkemiz eğitim sistemine bakıldığında Tekniker yetiştirmeye yönelik bir program denilebilir. Co-Op olarak verilen eğitim programında öğrenci ilk 6’lık eğitim diliminde üniversiteye giderek teoride dersler alır ve yazılı/sözlü sınav sitemine tabii tutularak sınıf geçmeye çalışır. İlk yılın 2. yarısında Üniversiteniz garantisiyle aldığınız teorik dersleri pratiğe uygulamak üzere işe yerleştirilirsiniz. Bu süreçte profesyonel olarak çalışma hayatınız başlamıştır. Kesinlikle stajyer değil, profesyonel çalışan olarak dikkate alınırsınız. Çünkü programın ilk 6 ayında 4 senelik Türkiye diplomanızın ön akreditasyonu Kanada’ da aldığınız dersler sayesinde gerçekleşmiştir. Profesyonel çalışan olarak maaşlandırılırsınız. İlk 6 ayda ders notlarınız ne kadar iyi ise, o kadar kaliteli bir firma da, o kadar iyi bir işe yerleştirilirsiniz. Bu süreçte Manager ve süpervizörünüz sizin ders notlarınızı belirleyen öğretmeniniz konumundadır. Eğitim hayatınızın 2. Senesini ders alarak ve aynı şekilde çalışarak tamamlarsınız. Üniversitelerde 120 tane ana bilim dalı vardır. Sizin mezun olduğunuz alanda Postgraduate Certificate yapmanızı önermekteyiz. Mezuniyetten sonra mühendislik ve sağlık alanında mezunlara 3 sene, diğer alanlardan mezunlara 2 sene Kanada’ da yaşama ve çalışma hakkı verilir. Bu süreç içerisinde devletin sizden talep etmiş olduğu evraklarınızı toparlayarak Kanada Oturum Alma hakkına sahip olabilirsiniz. Bu evraklar şunlardır:

 1. IELTS 6,5 skoru,
 2. Türkiye Üniversite diplomanız
 3. Kanada Postgraduate 2 senelik diplomanız
 4. Kanada’ da mesleğinizi yaptığınıza dair şirket mektubu
 5. Kanada’ da vergi ödediğinizi gösteren Maaş Bordrolarınız

Özet: 

 • Bu programa 20-33 yaş arası mezunları kabul etmekteyiz.
 • 4 senelik bir Üniversiteden mezun olmalısınız.
 • Mühendislik, Sağlık alanları, Turizm ve İşletme alanındaki tüm bölüm mezunlarına başvurular açıktır.
 • Sadece mezun olduğunuz alanla ilgili başvuru yapmanız önerilir.
 • İngilizce dil yeterliliğiniz yok ise en kısa 6 ay dil okuluna kayıt yapılır.
 • 6 ay dil okulu ücreti: 5300 CAD.
 • Konaklama detayları için sorunuz. 1 aylık konaklama ücreti: 500 cad ile 880 cad arasında oda tipine göre değişmektedir.
 • İngilizceniz yeterli ise IELTS Sınavı alınır.
 • IELTS her banttan 6,5 alınır.
 • Postgraduate Certificate şartlı kabul mektubunuz getirtilir.
 • Üniversite mezuniyet ortalamanız en az 2.75 olmak zorundadır.
 • Eğitim odaklı Co-OP Postgraduate Certificate programı 2 yıllıktır.
 • Postgraduage Certificate programı yıllık 13bin CAD’ dır.
 • Her 1 sene için eğitim ücretinize 1850 CAD Üniversite kampüs hizmetlerinden faydalanma, kitap/ders materyal ve zorunlu seyahat sigortası için ilave ediniz.
 • 1. Derece yakınlarınızın dışında sponsorluk kabul edilmemektedir.
 • 4 senelik mezun olduğunuz alanla ilgili bir programa yerleştirilirsiniz.
 • Her bölümlerde her sene Co-Op kontenjanı açılmaz. Lütfen danışınız.
 • Eğitimlerinizin sonunda Göçmenlik başvurunuzla ilgili dosyanızı Kanada’ da yine bizim aracılığımızla yürütebilirsiniz.

***

Eğer IELTS 5,5 ‘ ta kalıyor ve ileri gidemiyorsanız 1 senelik Postgraduate Certificate Programlarına yazılabilirsiniz. Üniversitenizde eğitim alırken çalışma hakkınız vardır. Program Co-Op olmadığı için Üniversiteniz sizi işe yerleştirmekle sorumlu değildir. 1 yıllık eğitimin ücreti sadece 6000 CAD ile 8000 CAD arasında değişmektedir. 1 senelik eğitimin sonunda alacağınız diploma ile Kanada Oturum ve Göçmenlik hakkına başvuramazsınız. Kanada Oturum ve Göçmenlik hakkına başvuru yapabilmeniz için en az 2 senelik program almak zorunluluğu vardır. 2 tane 1 senelik program alarak göçmenliğe başvurabilirsiniz. Kanada’ da göçmenlik işlemlerinizle ilgili olarak danışmanlığımız devam etmektedir.

Programlar hakkında bilgi ve dönemsel kampanyalar için  0212 259 60 75’ ten arayarak ya da Bilgi istek formunu doldurarak, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilir, kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Telefonla alacağınız bilgiler yine yukarıdaki bilgiler dahilindedir. Istanbul dışındaki tüm başvurular on-line olarak yapılabilmektedir.

*****

Kanada’da Staj programlarını tercih etme nedenlerinizden söz edin, ihtiyaçlarınızı belirleyelim!

 • Kanada’ da çalışırken kullanmanız gereken is İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız,
 • Kanada’da uzun süreli kalmak istiyorsanız,
 • 18 yaş üzeriyseniz,
 • Ekonomik bir program istiyorsanız,
 • Programa katıldığınızda yasal olarak çalışabilir ve bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.
 • Uluslararası bir ortamda çalışma fırsatı sağlayabilirsiniz.
 • Farklı bir kültür tanıyabilirsiniz.
 • Dünyanın en iyi yaşanabilir şehirlerinde kalabilirsiniz.
 • Doğayı ve yeşili seviyorsanız, Kanada’da Staj programına hemen başvurabilirsiniz.

Kanada’ da Ücretli staj (Co-op)

Co-op programları Kanada’da kolej ve üniversiteler tarafından sunulan staj programlarıdır. Aynen “internship” programlarında olduğu gibi temel amaçları öğrencilere eğitim gördükleri alanlarda iş tecrübesi kazandırmaktır. Co-op programlarına katılım bazı kolej ve üniversitelerde program zorunluluğu iken, diğer bazı yükseköğrenim programlarında öğrencilere gönüllü olarak katılabilecekleri bir alternatif olarak sunulmaktadır.

Co-op program sürelerinin en az ve en çok ne kadar olabileceği okul yönetimleri tarafından önceden belirlenmiştir. Öğrenciler Co-op’ larını tercihlerine göre okulun açık olduğu dönemlerde ya da yaz aylarında yapabilirler. Dolayısıyla minimum Co-op süresi eğitim ya da yaz döneminin uzunluğuna göre üç ila dört ay arasında değişir. Öğrenciler dilerlerse ya da eğitim programları müsaade ediyorsa bir dönemlik Co-op’larını iki döneme uzatarak 8 ay gibi bir süreye tamamlayabilirler. Kanada’da Co-op yapmanın en büyük avantajı öğrencilerin bu ülkenin belki de hiç bilmedikleri iş piyasasında tecrübe kazanmalarına imkan sağlamasıdır. Böylelikle öğrenciler mezun olduklarında kariyerlerini nasıl yönlendireceklerine daha rahat karar verebilirler. Öğrencilere okullar tarafından farklı Co-op dönemlerinde farklı işverenlerle çalışma imkanı tanınmaktadır. Böylece öğrenciler eğitim gördükleri alanlarda çok daha fazla pratik sahibi olarak mezun olduktan sonra ne yapacaklarına daha rahat karar verebilirler. Öğrencinin Co-op yaptığı diplomasında da belirtilir.

Kanada’da her yükseköğrenim kurumunun öğrencilerine Co-op alanında danışmanlık hizmeti sunan rehberlik birimleri vardır. Bu birimler öğrencilere özgeçmişlerin (CV /Resume) hazırlanması, başvuru mektuplarının yazılması, iş mülakatlarında nasıl davranılması gerektiği, vb. gibi konularda yardımcı olmaktadırlar. Co-op iş ilanları üniversitelerin kendi web sitelerinde yayınlanır. Öğrencilerin bu ilanları takip ederek ilgilendikleri pozisyonlara başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İş başvuru ve mülakat süreci aynen gerçek iş hayatında olduğu gibi ilerler ve bu süreç boyunca öğrenci diğer adaylarla işe kabul için yarışır. Co-op maaşları şirketten şirkete değişiklik göstererek aylık yaklaşık olarak 1000 Kanada doları ile 3500 Kanada doları arasında değişir.

Kanada’da Staj Çalışma ve Eğitim

 • Ekonomik bir program seçerek, masraflarınızı azaltın ve farklı bir kültürü keşfedin
 • Çalışırken İngilizce iletişim kurun ve okul eğitiminde dil bilgilerinizi geliştirin
 • İngilizce iş deneyimi edinin ve Türkiye dönüşünde daha kolay is bulun
 • Toronto ve Vancouver’ de haftada 20 saate kadar çalışma suresi

Kanada’da Staj konaklama seçenekleri

 • Aile yanı : 1 Ay konaklama ücreti: 800 cad (günde 3 öğün yemeklidir.)
 • Öğrenci evleri : Paylaşımlı öğrenci yurdunun 1 ay konaklama ücreti: 500 cad (yemeksizdir)

Kanada’ da Staj alanları

Aşağıda belirtilen alanlar sizin bu meslekleri yapacağınız anlamında değildir. Sadece listede belirtilen işleri aşağıda belirtilen kurumlarda yapabileceğiniz anlamındadır. Yeni mezun bir Mimar ya da Mühendisin kendi alanında işe yerleştirebilmemiz için İngilizcesi ile ilgili hiçbir sorununun olmaması çok önemlidir. İngilizce dil seviyesi ve mesleki tecrübesi mükemmel olmadan Kanada ya da diğer ülkelerde profesyonel olarak çalışması mümkün değildir.

 • Finans
 • Reklam
 • Genel Yönetim
 • Mimarlık
 • Mühendislik
 • İşletme
 • Bilgisayar
 • Eğitim
 • Moda
 • Grafik Tasarımı
 • Turizm ve Otelcilik
 • Uluslararası Ticaret
 • Hukuk, Pazarlama
 • Sağlık
 • Ses Tasarımı
 • Halkla İlişkiler
 • Lojistik

Kanada’da dil okulu sonrası staj yerleştirmeleri yaptığımız kurumlar Kanada Hükümeti tarafından akredite edilmiş programlardır. ALS STUDY Kanada Staj  – Çalışma Programı başvurunuzu titizlikle yürütmektedir. Sizler Kanada’ da Staj dönemindeyken dahi danışmanlığınızı yürütmeye devam etmektedir.

 • YURTDIŞINDA STAJ PROGRAMLARI ÜCRETSİZ BİR PROGRAM DEĞİLDİR.
 • KANADA’ DA STAJ YAPARAK/PARA KAZANARAK  EĞİTİM ALABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNMEYİNİZ.
 • EĞİTİM PROGRAMI ALMADAN STAJ YAPMANIZ YA DA ÇALIŞABİLMENİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR.
 • LÜTFEN KAÇ PARA KAZANABİLİRİM SORUSUNU GÜNDEMİNİZDEN HARİÇ TUTUNUZ.
 • BU PROGRAM ÖĞRENCİLERİ ZENGİN ETME AMAÇLI DEĞİL SADECE KALİFİYELİ, 20-33 YAŞ ARASINDA, ENAZ 4 SENELİK MÜHENDİSLİK, SAĞLIK, TURİZM VE İŞLETME ALANINDA 4 SENELİK ÜNİVERSİTE MEZUNLARINA EĞİTİM ODAKLI GÖÇMENLİK SAĞLAMAK İÇİN VERİLMEKTEDİR.
 • BU PROGRAM EĞİTİM ODAKLI GÖÇMENLİK OLARAK SUNULMAKTADIR.

Detaylı bilgi ve danışmanlık için0212 259 60 75 / 76 dan aramanız veya Bilgi İstek Formunu doldurmanız yeterlidir. Aynı gün içerisinde uzman danışmanlarımız sizlere telefonla ulaşacak ve bilgilendirmede bulunacaklardır. Programa başvurmak isteyenlerin özellikle ofisimizi ziyaret ederek, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanarak, diğer alternatif seçenekleri öğrenmesinde fayda vardır. Dolduracağınız forma özellikle kendinizle ilgili TOEFL/IELTS Skoru, en son mezuniyet, yaş, mesleki uzmanlıklarınızla ilgili detaylar eklediğinizde ilgili danışmanımız tarafından size bilgilendirme yapılacaktır.bOkulların dönemsel indirim ve promosyonlarını Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU